Kosten onderwijs blijven stijgen leidse agenda „Leiderdorp kan best deel van Leids woonwagenkamp overnemen' Regels toewijzing duurdere woningen Geen detailhandel op industrieterrein aan Rouwkooplaan WOENSDAG 18 OKTOBER 1978 Recreatiepad Dwarswetering komt er toch LEIDERDORP - Het recreatiepad langs de Dwarswatering in Lei derdorp komt er wel, maar over de uitvoering ervan is men het nog niet eens. Dat is de conclusie na een langdurige vergadering van de commissie ruimtelijke or dening, die gisteravond voorna melijk aan dit probleem was ge wijd. Al in 1969 heeft de gemeente Lei derdorp aan de roeiverenigingen toegezegd dat er een zogenaamd coachpad zou worden aangelegd langs de Dwarswatering. On langs kwam men met de plannen op tafel, maar die vielen niet in goede aarde bij de bewoners van de wijken Binnenhof en Voorhof. Woensdag Zy vreesden dat de door de ge meente geplande breedte van hét pad van 2.50 meter tot dezelfde problemen zou leiden als op het Heelblaadjespad, dat regelmatig wordt misbruikt door bromfiet sers en zelfs motorrijders, waar door een zeer onveilige situatie onstaat. Voorzitter C. Gordijn zei dat dat voornamelijk een gevolg was van een gebrek aan toezicht en De- loofde dat er in het vervolg beter op zal worden gelet. Ook de commissieleden vonden de 2,50 meter te breed. Omdat men er van uitgaat dat het pad ook door minder validen moet wor den gebruikt wil men zich nader beraden over de gewenste breed te, waarbij als uitgangspunt dient dat twee invalidenwagens elkaar moeten kunnen passeren. Het pad zal worden uitgevoerd in een lichte asfaltsoort, met een aangepaste afwerking, waardoor de landelijke omgeving geen ge weld wordt aangedaan. Het voor stel van de bewoners om met te gels te werken werd door de commissie verworpen, omdat deze oplossing te duur is in aan leg en onderhoud. Het is de bedoeling dat het pad een strikte wijkfunctie krijgt, reden waarom het dan ook slechts van uit de beide wijken Binnenhof en Voorhof bereikbaar zal zijn. Er worden zoveel mogelijk voorzie ningen getroffen om te voorko men dat er misbruik van het pad wordt gemaakt, maar het blijft volgens Gordijn een kwestie van toezicht. De plek waar het recreatiepad aangelegd wordt. In een eerder sta dium hebben de bewoners van Voorhof en Binnenhof, wijken waarlangs het nieuwe pad komt te lopen, bezwaren aangetekend. De breedte zou bromfietsers aantrek ken. Men gaat zich nu nader bera den over de breedte, met als uit gangspunt dat twee invaliden wa gens elkaar kunnen passeren. Nieuwe Rijn 20 a, vrouwencafé, van 14-17 en 21-24 uur. Troef, Noordeinde 2 a, "Meidengroep", 20-22 uur; sport. 18.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen, 19.30 uur; etsen; jazzballet; tekenen en schilderen; gitaar; potte- bakken, 20 uur. Breehuys, Breestraat 19, scholieren- sportcafé, 15-17.30 uur; eethuis Repel steeltje, 18-19.30 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van het CNV Leiden 19.30-20.30 uur. Gebouw Irene, Hoofdstraat 82, Leider dorp, bijeenkomst werklozen, do. van 14-16 uur, tel. 146586. Bejaardentehuis "Huis op de Waard" marktdag, 10.30-22 uur. Stadhuis, cie. verkeerszaken, 15.30 uur. Gesprekscentrum, Vrouwenkerkkoor- straat 17, cyclus "Magie der getallen", 20 uur. Rijksherbarium, avond over Ikebana, 20 Nadelig saldo van 2 miljoen in Wassenaar WASSENAAR - Een tekort van 1.964.426 gulden dat is het bedrag waar het Wassenaarse onderwijs volgend jaar mee te kampen zal krijgen. De kosten van het onderwij s zullen in 1979 naar verwachting weer aanmerkelijk stijgen, zo stellen de schrijvers van de aanbiedingsnota bij de begro ting voor deze gemeente. De kostenraming van het onder houd van schoolgebouwen moet fors omhoog "mede door het toe nemende vandalisme", zo valt te lezen. Verder wordt opgemerkt dat de terugloop van de school bevolking nog belangrijke finan ciële consequenties zal krijgen. Volgens de menig van het college van burgemeester en wethouders zullen de vergoedingen van het Rjjk voor het onderwijs nauwe lijks omhoog gaan. Daartegen over staat dat het leerlingenaan tal wel aanmerkelijk zal dalen. Een flinke verhoging van het be drag per leerling is hiervan het gevolg. Opheffing Het Wassenaarse college geeft aan dat ondanks de terugloop van het aantal leerlingen niet te snel tot opheffing van scholen moet wor den overgegaan. Vanuit deze vi sie wil men bij het begin van het nieuwe jaar komen tot een scho lenplan voor de gemeente. In de tweede helft van '79 wil het ge meentebestuur ook nog met een nota komen waarin wordt inge gaan op scholenplanning, on derwijsvernieuwing en -begelei ding op de vraag hoe volgens de gemeente het plaatselijke on derwijsbeleid daarop moet in spelen. Het gebouw aan de Van Heecke- renstraat 2, waar nu de Haagse Avondschool Noctua voortgezet onderwijs geeft aan volwassenen geeft (zowel 's avonds als over dag) en het instituut Calis cursus sen verzorgt, zal als het aan het college van B W ligt, een educa tieve bestemming krijgen. Onderzoeken naar de mogelijkheid daarvan zijn in voorbereiding. Naast het opstellen van een wel- zijnsplan zal er een voorstel ko men tot het instellen van een wel- zijnsraad. In het eerste kwartaal Dienstencentrum In de sector jeugd- en jongeren werk zullen voorstellen worden gelanceerd over de ruimtelijke voorzieningen, terwijl tevens naar een oplossing wordt gezqcht voor de personeelsbehoefte bij jongereninstellingen. Wat de bejaardenzorg betreft, vindt het college dat overwogen moet worden een dienstencentrum in het leven te roepen, waarin alle instellingen die op het terrein van de bejaardenzorg werken, terecht kunnen. De samenwerking tus sen de diverse instellingen is in 1977 pas beter van de grond ge komen. "In een dergelijk centrum, zoals in enkele omliggende gemeenten reeds bestaat en daar in een dui delijke behoefte voorliet, zouden eventueel ook aanvullende dien sten ten behoeve van de gehele bevolking worden onderge bracht". Het college verwacht in het kader van deze geschetste ontwikkeling ook een totstand koming van een stichting bejaar- denwerk als overkoepelende in stelling in de gemeente Wasse- Veel animo in ?°nde!dag Een vertegenwoordigster van het Vrouwengilde biedt burge meester Detmers de vellen met de meer dan 2000 handtekeningen Leiderdorp voor commissie LEIDERDORP - Meer dan hon derd Leiderdorpers hebben zich na een oproep opgegeven om zit ting te nemen in de raadscom missies van deze gemeente. In to taal hebben zich 113 mensen aan gemeld voor de 44 plaatsen die in de negen raadscommissies te verdelen zijn voor de burgers. Het grootst was het aantal aanmel dingen (17) voor de commissie economische aangelegenheden, direct gevolgd door de commis sie Maatschappelijk welzijn en ruimtelijke ordening, beiden met een aanmelding minder. Het aan tal vrouwelijke aanmeldingen is bijna 20%. Onder de vrouwen was de belangstelling voor de com missie maatschappelijk welzijn erg groot. LEIDERDORP - "We hebben ook de lusten van Leiden, waarom dan ook geen deel van de lasten?" Woorden opgetekend uit de mond van burgemeester Van der Have uit Leiderdorp die daarmee doelde op de problemen rond het Leidse woonwagenkamp. "Het Leidse kamp is overvol, er staan daar veel te veel wagens op een stuk grond", zo zei de burge meester verder en hij gaf nog eens aan, eigenlijk ten overvloe de, dat Leiderdorp als buurge meente van Leiden best een deel van het Leidse woonwaaenkamp kon overnemen. Van der Have sprak gisteravond wederom over dit onderwerp tij dens een bijeenkomst tussen ver tegenwoordigers van de gemeen te, de voetbalvereniging RCL en woonwagengezinnen die een standplaats krijgen toegewezen in het Leiderdorpse recreatie park de Bloemerd. Zoals bekend worden bij het RCL- terrein acht standplaatsen aan gelegd voor woonwagens. Van de acht gezinnen die er met hun woonwagens kunnen staan wa ren gisteravond slechts twee aanwezig op de kennismakings bijeenkomst in de kantine van de voetbalvereniging, de toekom stige buren. Bonnenregen ij tolhek bij OEGSTGEEST - Negenendertig bekeuringen gistermiddag en nog eens achttien vanochtend, daarop werden evenzovele be stuurders "getracteerd" die nog altijd niet door schijnen te heb ben dat de Haarlemmertrek- vaartweg (langs het Tolhek) op bepaalde uren van de dag verbo den is voor auto's. Na regelmatige controles is gebleken dat een groot aantal automobilisten maar niet aan deze maatregelen (die van 7.30 uur tot 9.30 uur 's och tends en van 15.00 uur tot 17.00 uur 's middags geldt) wil wennen. Twintig tot dertig auto's ontdekten by de controle gistermiddag en vanochtend vroegtijdig de politie en wisten nog snel te keren en aan een bon te ontkomen. De con troles worden voortgezet. Verbetering 'Met de acht plaatsen hoopt Lei derdorp wat verbetering in de Leidse situatie te brengen. Jam mer alleen is dat het allemaal zo lang geduurd heeft. Maar de plek mocht volgens ons niet op een achterafgelegen gebied liggen. De Bloemerd is een prachtige plaats om te wonen", aldus Van der Have. Tegelijkertijd gaf hij ook de ver wachtingen van de gemeente mee ten opzichte van de woon wagenbewoners: "U begrijpt dat wij als gemeente van u verwach ten dat er in dit keurige park geen troep mag worden gemaakt en dat ook uw auto's goed gepar keerd moeten worden. Daarvoor heeft het ons teveel geld gekost" Het bestuur van RCL zag niet zo gauw de noodzaak van de komst van het kampje, maar wel het nut van deze nieuwe situatie: "Het is een goede zaak wanneer ook 's avonds mensen bij de sportvel den zijn om een oogje in het zeil te houden. Het RCL-bestuur hoopt van harte dat ze goede buren met de woonwagenbewoners zal worden", aldus voorzitter Van Gemeren. Geen probleem De familie Springer staat nu als eerste op het Leiderdorpse woonwagenkampje. Zij moeten het nog even zonder licht, water en gas stellen omdat het terrein pas half november klaar is. Voor de heer Springer nauwelijks een problei.~: "Ach, ik wacht al vier jaar voorcrt ik een goede plaats had. Een maandje of wat houd ik dat wel uit hoor. Ik heb voordat ik hier kwam het ook een hele tijd Springer. Het woonwagenkamp heeft bij elke standplaats een ge bouwtje staan met een douche en een wc. De aanleg van kabeltelevisie naar het woonwagenkampje toe is waarschijnlijk niet mogelijk, omdat het gebied buiten de dich te bebouwing valt en de aanleg daardoor te duur zou worden. Wanneer de overige bewoners uit Leiden kunnen overkomen is nog niet zeker. Over de aanwezigheid van de rijks politie op de kennismakings avond stelde PPR-raadslid Mommaas gisteravond in de commissie voor maatschappelijk welzijn nog de vraag of dat nu wel zo nodig was geweest. Wethouder Gehner vond dat er geen onderscheid gemaakt moest worden tussen de politie en ande re vertegenwoordigers van de gemeente. "De woonwagenbe- wones in Leiderdorp krijgen als eerste een wijkagent. Die moet toch op zijn minst worden voor gesteld. Nee hoor, we hebben al leen daarom groepscommandant Slofstra en wachtmeester De Jong uitgenodigd te komen" Handtekeningen voor fietspad in Zoeterwoude Zoeterwoude - Een delegatie van het Zoeterwoudse vrou wengilde heeft gistermorgen een pakket van 2102 handte keningen aan het plaatselijk college van burgemeester en wethouders aangeboden. Hiermee hoopt het gilde "een steuntje in de rug van de ge meente te geven", voor de aanleg van een fietspad en eventueel een voetpad langs de Nieuweweg. De Nieuweweg geldt als bij zonder gevaarlijk voor fiet sers door de hoge snelheid waarmee auto's over deze smalle weg rijden. Burge meester Detmers benadrukte dat de houding van de pro vincie in deze zaak van veel belang zal zijn, vooral vanwe ge de financiële kant van de zaak. Een dergelijk fietspad, het zou twee kilometer lang moeten worden, zal al gauw een bedrag van tegen de één miljoen gulden vergen. mensen die een groter huis willen hebben eerder in aanmerking komen als ze een huurhuis van rond de 300 gulden achterlaten. Volgens hem stond mevrouw Wijnbergendoor haar hoge huur, achter in de rij. LEIDERDORP - De maatschappelijk welzijn in Lei derdorp besloot gisteravond dat de toewijzing van vrijkomende, duurdere eengezinswoningen in de toekomst ook aan regels ge bonden moet worden. Tot nu toe .t" 11J V. hanteert alleen de Algemene Wo- ningbouwvereniging Leider- nog eens op dat dorp, (AWL) bij de toewijzing van haar huizen sinds kort een pun tensysteem. De hoeveelheid punten die een aanvrager kan krijgen, is onder meer afhankelijk van de grootte van het gezin en het inkomen. Bij de AWL kunnen echter alleen die goedkope huurwoning achterla ten het eerst in aanmerking ko men om een huis in de vrije huur sector te betrekken om de door stroming zo doelmatig mogelijk te maken. De commissie gaat nieuwe regels onderzoeken om de verdeling zo eerlijk mogelijk te maken. Voor mevrouw Wijnbergen was de- ze toezegging echter met genoeg. Zij vond dat haar aanvraag 99 99 VOORSCHOTEN - "Men moet principieel vestigingen van detailhandel buiten stad- en dorpskernen afwijzen. Allereerst betekent dat een on eerlijke concurrentie. De grondprijs in een industriegebied is veelal goedkoper dan in de kernen van gemeenten. Daarnaast verstoort een detailvestiging buiten de kernen het verkeerspatroon en tenslotte wordt ook nog het detailhandelgebeuren ter plaatse verstoord". Aan het woord is de heer Hulshoff, directeur van "Hulshoff Wonen" welk bedrijf aan de bedrijf aan de kop van het industriegebied Rouwkooplaan in Voorscho ten de hoofdvestiging heeft. Hij reageert met deze uitspraak op een verzoek dat bij de gemeente Voor schoten is ingediend voor het oprichten van een bedrijfsruimte annex showroom (verkoopgelegenheid) op een perceel grond aan de Rouwkooplaan. De indiener van het verzoek is de heer Van der Kooy uit Voorschoten, die thans op de plaats, waar vorig jaar vele kleine fabriekjes door brand verwoest werden, een gróte industriehal aan het bouwen is. De voorgenomen industriële vestiging is door omstandigheden vervallen en thans wil Meubelfabriek Oisterwijk die hal gaan huren en gebruiken, antuii ||ch_ t u deels als werkplaats en deels als verkoopruimte. zonder*"moéten oen'^aldus Het colle8e v.an burgemeester en wethouders heeft dit verzoek inmiddels schreven die minder verdienen dan 36.200 gulden per jaar. Wie daar boven komt moet zelf naar woonruimte zoeken door bij voorbeeld een makelaar in te schakelen. In de praktijk komt dat er op neer dat alleen de duurdere eengezins- huurwoningen of flats kunnen worden aangeboden. Dat zijn woningen die een door de AWL gestelde huurprijs van maximaal 510 gulden per maand te boven gaan. De commissie maatschap pelijk welzijn kreeg gisteravond de vraag voorgelegd of het eerlijk zou zijn om mensen de kans te geven te verhuizen vanuit een flat, die net onder de AWL grens wordt verhuurd, naar een eenge zinswoning met een hogere huur Mevrouw Wijnbergen zei gister avond als inwoonster van Lei derdorp ervaren te hebben dat de gemeente daar op dit moment niet veel voor voelt. Zij is een praktijkgeval in bovengeschetste situatie en heeft desondanks van zowel de gemeente als de make laars gehoord geen schijn van kans te hebben om voor de duur dere eensgezinswoningen in veel waard is als die van anderen. Zij wil dan ook alsnog in aanmer king komen voor huizen van het makelaarskantoor Rijnland uit Voorschoten dat op verschillen de plaatsen in Leiderdorp in to taal 59 huizen heeft. Ook dit ma kelaarskantoor heeft mevrouw Wijnbergen doorgestuurd naar de gemeente omdat "de ljjst vol zit". 'ÏDit wordt mij tenminste verteld, terwijl er voor de vrije sector nog geen regels bestaan. Die drie honderd gulden waarmee Lei derdorp werkt is gewoon natte vingerwerk. Overigens heeft de gemeenteraad deze nog niet eens vastgesteld en goedgekeurd. Daarom zijn ze ongeldig" Ravage aangericht in jeugdsociëteit VOORSCHOTEN- De leitog van sociëteit de Lmdehoeve voorgelegd aan de commissie voor advies en bijstand. De aanvraag niet in overeenstemming met het geldende bestemmingsplan (het uit breidingsplan in onderdelen Centrum 1949 gedeelte Veurseweg"), maar past wel in het nieuwe plan dat voor deze buurt wordt opgesteld. Zo luidt althans de gemeentelijke aankondiging die op zich nogal een verstrek kende achtergrond heeft. Het verlenen van bouwvergunningen is door de gemeenteraad in feite overgegeven aan het college van B en W, toch stapt dit laatste orgaan nu naar de commissie toe. De meningen over deze bouwvergunning lopen namelijk dwars door alle politieke partijen heen en hoewel Gedeputeer de Staten (het dagelijks bestuur van de provincie) uiteindelijk de eind beslissing gaat nemen, wil het gemeentebestuur van Voorschoten een eigen mening bepalen. De heer Hulshoff ziet de detailhandelsvestiging in plaats van de indus triële bestemming aan de Rouwkooplaan niet zitten. Volgens Hulshoff moet het beleid van de overheid gericht zijn op een bescherming van de winkelcentra in kernen van de gemeente. Zodra toegestaan wordt dat detail verkoop mogelijk wordt in industriegebieden is dat strijdig met de landelijke richtlijnen, zo meent hij. "De Rouwkooplaan moet industrie gebied blijven" aldus Hulshoff. Wijnbergen vertelde dat wege ruimtegebrek vanuit een flat naar een grotere woning wil de verhuizen. De hogere huur zou geen rol spelen. 'Als je je voor zo'n eensgezinswo ning wilt laten inschrijven zegt de desbetreffende makelaar dat je daarvoor bij de gemeente moet zijn. Als reden geven ze je dan dat ze wat inschrijven betreft aan handen en voeten gebonden zijn". Volgens mevrouw Wijn bergen kan dat niet omdat een gemeentelijke verordening om trent de toewijzing in de vrije huursector ontbreekt. 'Maar het is blijkbaar zoals'wet houder Gordijn in deze commis sie al zei: de makelaars willen in Óe toekomst graag zaken blijven doen binnen de gemeente Lei derdorp. De gemeente dwingt de makelaars op die manier min of meer haar toewijzingsbeleid voor de duurdere woningen te volgen" aldus mevrouw Wijnbergen. Van Garderen, ambtenaar van so ciale zaken, merkte op dat de wo ning die mevrouw Wijnbergen zou achterlaten niet goedkoop genoeg was. Hij wees erop dat de Troef, Noordeinde 2 a, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20 a, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, sport- café; fotografie; saxofoon; Leidse Go- club, 20 uur. 3e Binnenvestgracht, kantine Clos en Leembrugge, ruilavond philatelica, 19.30 uur. LAK-theater, LAK-Cinema: "Stroszek' van W. Herzog, 19, 21 en 23 uur. Augustinus, film "Het Rendez-vous". Antonius Clubhuis, open-avond FNV- Vrouwen, 20 uur. Stadsgehoorzaal, voorlichtingsavond Stichting onder eigen dak, 20 uur. Stadhuis, cie. economische aangelegen heden, 20 uur; cie. ruimtelijke orde ning, 20 uur. Oranjelaan, Zoeterwoude, opening Mul tifunctioneel Centrum, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, begelei- dingscie. Oude-Dorp, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en.zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 13 tot 20 oktober door: Centraal Apotheek, Breestraat 74, Leiden, tel. 071-120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leidcrdorp/Zoeterwoude-Rd - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, tel. 410131. Spreekuur ma. t/m do. van 14-15 Oegstgeest - Interkruis, Ujtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. B. Wennekers, Oude Ryn 91a, Leiden, tel. 071-141889. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van i donderdag van in Voorschoten ontdekte gister ochtend toen men het gebouw betrad een enorme ravage die in de nacht was aangericht door on bekenden. Verschillende sloten waren vernield, platen en andere spullen lagen over de grond ver spreid terwijl de inbrekers zich bovendien hadden bediend van een hoeveelheid drank. Er is niets ontvreemd. Met een breekijzer hebben ze het slot van een zijdeur van het gebouw geforceerd. Het vermoeden bestaat dat de daders tot de bezoekerskring van de Lindehoeve behoren. De politie is nog bezig met het onderzoek. In het verpleeghuis Leythenrode wordt morgen en vrijdag de jaar lijkse bazaar gehouden. De ope ningstijden voor dit festijn: don derdag van 18.30 tot 22.30 uur en vrijdag van 15.00 uur tot 17.00 uur en van 18.30 uur tot 22.00 uur. Naast het rad van avontuur, de grabbelton en een rommelmarkt wordt ook handwerk verkocht. Leythenrode ligt aan de Hoog- madeseweg in Leiderdorp. LEIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219 Privé: Ingrid Cramer 01718-16289 Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest: Hans Sonders 071- 155854. Voorschoten: Joop Peeters 071-769935. Warmond: Jan Bonjer 01711- 10390. Wassenaar Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen, 01715-1021. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement Per post f 59,60 Jaarabonnement fl 55,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2