Ter Leede strafschoppen uit de beker Operatie ontregelen van RCL slaagt: 0-0 LFC laat winst glippen Katwijk schakelt Hazersw. Boys uit Lisse ten koste van Roodenburg naar de volgende ronde (2-1) Quick Boys te sterk voor Valken'68: 5-2 MAANDAG 16 OKTOBER 1978 SPORT SPORT John Verschoor DEN HAAG- Juist op het moment dat LFC. in de slotfase van het competitieduel tegen HW, zich aan het opmaken was om de zege te grijpen, sloeg het noodlot voor de Leidse tweedeklasser toe. Want inplaats van een overwin ning werd het een 2-1 nederlaag die tot stand kwam door een af grijselijke blunder in de defensie. Doelman Sam Holswilder kreeg de zachte terugspeelbal van Aad Neuteboom niet onder controle en de attente HVV-spits en aan voerder Frank Entrop profiteer de gretig. Hij deponeerde de bal in het verlaten doel en voltrok daarmee het vonnis over het ver bouwereerde LFC, dat met lege handen de kleedkamer moest op zoeken. Een geduchte tegenvaller voor de Kanaries, die op dat moment de wedstrijd volledig controleerden. Een matige seizoensstart nu van het team, dat vorig seizoen zo aardig speelde. Overigens komt LFC. dat bewees het gisteren, in aanvallend opzicht best nog wel uit de verf. De verdediging even wel moet trainer Swaak slapeloze nachten bezorgen. Vorig jaar be schikte LFC nog over twee ui terst betrouwbare keepers, Wim Visser en Rob Groenendijk. Maar Visser stapte over naar LDWS en Groenendijk zocht zijn heil bij UVS waar hij nü in het derde elf tal zijn kunsten vertoont. Uit nood moest Swaak een veldspe- ler tot doelman omscholen. Sam Holswilder doet het nog niet eens slecht, maar erg veel vertrouwen kan hij bij zijn verdedigers toch niet afdwingen. Dat gebrek aan zelfvertrouwen werd de ploeg gisteren opnieuw fataal. LFC begon bij HW zeer sterk. De Hagenaars werden volledig over speeld. maar merkwaardig ge noeg zette LFC niet door zodat er weinig echte kansen ontstonden. Slechts eenmaal verscheen een Leidse speler in kansrijke positie. Na een half uur kreeg Blessing Zuma het leder na een solo van de als spits opererende John Ver schoor voor de voeten gescho ven, maar hij lepelde de bal juist over het doel. Omdat LFC het overwicht niet met een treffer bekroonde begon HW toch langzamerhand weer te geloven in de eigen mogelijkheden. De Hagenaars ontwikkelden een klein offensiefje. Uit één van de kansen schoot captain Entrop raak: 1-0. LFC liet het hier niet bij zitten en kwam na de pauze snel op gelijke hoogte door een beheerst doel punt van John Verschoor. Hierna dicteerden de Leidenaars het spel en het leek nog een kwestie van tijd aleer zij het duel zouden beslissen. Leek, want het liep weer eens totaal anders... ROB ONDERWATER WERKENDAM - De mist zal za terdag menige vloeg danig gehinderd en geërgerd heb ben, maar niet RCL dat in Werkendam het veertien da gen geleden afgelaste duel te gen Kozakken Boys moest in halen. De melkwitte deken die over het strijdgewoel lag, smoorde de tomeloze energie, de enorme werkkracht die de Kozakken op de eigen steppe altijd ten toon spreiden, volkomen. De Werkendamse vloeg wist zich geen raad, tuurde wanhovig met ogen als kovlamvcn de mist in, maar bleef vlanloos over het veld dwalen. Al ver voor het eindsignaal de lucht in ging, had het lamgeslagen Kozakken Boys zich neerge legd bij de 0-0. Niet vaak in de toekomst zal RCL in Werken dam met zo weinig averij een vunt in de vuist kunnen hou den. Binnen vijf minuten was dui delijk met welk vlan de cam- vagne de Huguenin-equive zich in Werkendam dacht staande te houden: niet zelf temvo maken, geen enkele vorm van vaart om Kozakken Boys geen svringvlank te ge ven voor de zo gevreesde agressieve acties. Wie daar in dat v laats je aan de Merwede gaat hollen, zal inderdaad tot de conclusie komen dat de Ko zakken harder hollen. Overatie Ontregelen dus. Niet Vnooi, wel doelmatig. RCL sveelde het svel lang niet onaardig. Het toonde slechts haast bij het terugleggen van de bal op doelman Brandt, voor de rest was het de kalmte en bedaardheid zelve. Toch had RCL ondanks alle voor zichtigheid al na een kwartier een achterstand op moeten lo ven. Ab Braat sveelde toen namelijk nachtmerrie-achtig slecht terug op zijn doelman. Dick Damen schoot uit een flard mist te voorschijn, vikte de bal op en toog er mee naar Brandt. Hij schoof de bal voorbij de RCL-keever, maar ook voorbij het doel Dit soort kansen gaven de Lei- derdorvers daarna niet meer weg. Integendeel, zij dreven niet zelden de Kozakken naar de eigen helft terug met uit braken die er stellig mochten zijn. Piket en Witteman tra den vrij statisch op, maar Pierre van Gemerden wurm de zich een vaar maal in een kansrijke vositie. Zo kovte hij uit een vrije schov van Sjoerd Teske buiten bereik van doel man Ottevanger tegen de vaal en even voor rust trof hij van dichtbij houtwerk. Kozakken Boys had dus niet over gebrek aan geluk te klagen. Tussen die bedrijven door waren zij stel lig sterker dan RCL, maar Haneveld en zijn getrouwen gapen Van Vuuren,Damen en Schouten weinig scoringsmo- gelijkheden, al kon je hun verdedigen zeker niet vlekke loos noemen. Maar alles wat er doorheen kwam eindigde bij doelman Bram Brandt die zich in de zeker voor hem zeer moeilijke omstandigheden uitstekend weerde. Was de mist voor rust hinderlijk maar nog te doen geweest, in de tweede helft slibde de wed strijd al snel volkomen dicht. Het offensief dat Kozakken Boys ongetwijfeld in het hoofd had,kwam eenvoudig niet los, omdat de spelers elkaar nau welijks zagen staan. In die tweede helft legde RCL geen enkele begeerte aan de dag om de volle winst in bezit te krijgen. De keren dat Teske en zijn mannen de middenlijn over trokken, konden gemak kelijk ov de vingers van één hand worden geteld. En als zij dat deden, maakte de mist toch onmogelijk om te zien wat de Leiderdorvse vloeg (waarin Piket na rust werd vervangen door Pleiter) nu eigenlijk vrecies uit voerde,zo "ver van huis". Kozakken Boys zocht en pro beerde wat in die belabberde omstandigheden mogelijk was. Dat bleek niet veel te zijn. Zegge en schrijve twee keer waren de Werkendammers, die toch ook niet alle risico's durfden te nemen, gevaarlijk in die tweede helft. Vooral in de dertigste minuut toen de actieve centrumsveler Philiv den Haan met een soort privé- mistbank voor zich gevaarlijk inkogelde. Maar Brandt had zijn beste reactie voor dat ogenblik bewaard en zo liep ook die kans ov niets uit. In het laatste kwartier stonden er alleen maar kleurloze figu ren (in de letterlijke zin) ov het veld. Svoken die geen zin nige richting meer konden ge ven aan het svel, omdat nau welijks nog duidelijk was waar vriend en waar vijand stond. Van Es. Hanevelk en Braat sveelden steeds veel- vuldiger terug ov Brandt, die dan prompt weer uitgooide naar zijn beide verdedigers enz. enz. En zo bleek de tijd heel goed te doden te zijn. Ko zakken Boys zag het knarse tandend aan, zonder er iets aan te kunnen veranderen. Nul - nul. En snel zand er over. RUUD PAAUW Stef Groenewcg (Katwijk) maakt met een sliding Gert van Tol de bal afhandig. LEIDEN - De dichte mist heeft zaterdag niet kunnen ver hinderen dat ploegen uit deze regio uitkwamen in de be kercompetitie. Grote verrassing was daarbij de uitscha keling van tweede-klasser Ter Leede. De ploeg uit Sas- senheim toonde zich in Hoek van Holland minder bedre ven in het strafschoppen nemen dan tegenstander Hoek se Boys. De andere clubs die in de tweede klasse spelen, kwamen wel een ronde verder. Lisser Boys, Kat wijk en Rijnsburgse Boys won nen met dezelfde cijfers (0-2) van respectievelijk Hilligersberg, Hazerswoudse Boys en HBSS De Sleutels kon het op eigen veld niet bolwerken tegen Be Fair en verloor met 0-4. Sc. Lisse wist zich in de laatste seconden nog net langs Excelsior Pernis te werken: 2-1. Randstad Sport ten slotte, kon zich negentig minuten lang meten met SVPTT, maar bleek in de verlenging conditio neel veel tekort te komen (1-5) Hoekse Boys - Ter Leede 0-0 (Hoekse Boys w.n.s.). Ter Leede heeft het er zaterdag bij vierde klasser Hoekse Boys lelijk bij la ten zitten. Het ontbreken van Ni co van der Fange en Willem Kos ter kon daarbij nauwelijks als ex cuus gelden. Vooral aanvallend en op het middenveld deugde er weinig bij de Sassenheimers. Hoekse Boys kon daarom het klasseverschil vry eenvoudig met een grote inzet compenseren. De ploeg uit Hoek van Holland wist zich ook nog wel enkele kan sen te creëren, terwijl Ter Leede slecht zelden een mogelijkheid kreeg. Vijf minuten voor tijd leek Hoekse Boys de strijd te beslissen, maar een scherpe voorzet van Ron Sliers werd door zowel Aad Moerman als Kees van de Pol gemist. Ook in de verlenging kwamen beide ploegen niet tot scoren, zodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. Hoekse Boys-doelman Theo Hooydonk werd de grote held door twee Sassenheimse penal ty's te stoppen en zo zijn ploeg terecht voor het bekergebeuren te behouden. HBSS-Rijnsburgse Boys 0-2. Het klasseverschil was in het duel HBSS-Rijnsburgse Boys wel duidelijk merkbaar. Op alle fron ten waren de Rijnsburgers op permachtig. Van de vele kansen werd er voor rust slechts één be nut. Nadat Gé Perfors in het strafschopgebied onderuit was gehaald, toonde Anne Ouwer- sloot zich voor de zoveelste keer een bekwaam benutter van de strafschoppen. In de tweede helft kon HBSS wat terugkomen. Henny Piroen en Leen Radema kers lieten de kansen echter on gebruikt. Vijf minuten voor tijd gaf Rijnsburgse Boys de voor sprong zelfs een nog iets fraaier aanzien. Piet Haasnoot was de maker. Hazerswoudse Boys - Katwijk 0-2. Hazerswoudse Boys heeft zich in het streekduel tegen Katwijk kranig geweerd. Qua veldspel hoefden de Hazerswoudenaren beslist niet onder te doen voor Katwijk, maar bij het strafschop gebied ging het mis. Van de circa zes kansen werd er geen enkele benut. Dat was bij Katwijk beter verzorgd. Voor rust kon Wim Guyt I na verkeerd opruimen de score openen. Na de pauze schoot Jan van der Plas na in eerste in stantie gemist te hebben, zijn ploeg zelfs naar 0-2. Hilligersberg - Lisser Boys 0-2. Lisser Boys heeft van het beker duel tegen Hilligersberg geen onvergetelijk gebeuren kunnen maken. Dat was in de eerste plaats te wijten aan de zwakke te genstand van de vierde klasseren in de tweede plaats aan het merkwaardige fluiten van de scheidsrechter* Kraay. Zo was zijn beslissing om een doeltref fende kopbal van Gerard Nij- kamp af te keuren op z'n zachtst gezegd dubieus. Toch kon hij niet verhinderen dat Lisser Boys al snel de leiding nam. Jan van der Sloot was er verantwoordelijk voor. Het voortdurende overwicht van de ploeg van trainer Van der Horst resulteerde pas een kwartier voor tijd in een tweede treffer. Ditmaal was Jan van der Sloot de aange ver. Leo Wij er s mocht het met een kopbal afmaken. Randstad Sport - SVPTT 1-1 (n.v. 1-5) Al snel na het begin nam het bezoekende SVPTT door middel van een doelpunt van Arend Schurink de leiding. Het hard werkende Randstad Sport heeft tot twee minuten voor tijd moe ten wachten om naast het non chalant spelende SVPTT te ko men. Aad Keizer zorgde voor de verdiende gelijkmaker. In de verlenging kwam de ploeg uit Voorschoten in conditiemoei- lijkheden. Ton Spaans (2x), Arend Schurink en Hans Laan brachten dat (enigszins geflat teerd) tot uitdrukking in de stand (1-5). Sc. Lisse - Excelsior Pernis 2-1. Dankzij een doelpunt van Wim Diels. die zijn ploeg vlak voor tijd naar 2-1 schoot, hoefde er in Lis se niet verlengd te worden. Een verdiende overwinning voor Lis se, dat zeker in de eerste helft de betere ploeg was. Daar vloeide slechts een doelpunt uit voort. Aad van de Poel wist uit drie fraaie kansen één maal te scoren. Na rust was Excelsior wat sterker, wat na een kwartier resulteerde in de gelijkmaker van Kees van Wijk. Een half uur later werd een doelpunt van Lisse wegens hands afgekeurd. Op de treffer van Wim Diels uit een voorzet van Aad van de Poel vijftien secon den voor tijd was echter niets aan te i erken De Sleutels - Be Fair 0-4. De Sleu tels had weinig in te brengen te gen het twee klassen hoger uit komende Be Fair. Al na dertien minuten keek de Leidse ploeg te gen een achterstand aan, toen Leo van der Pol met een kopbal de jeugdige doelman Anton van der Borm versloeg. Direct daarna werd het al 0-2, toen de Leidse buitcnspelval te laat dichtklapte en Wim Bron kon scoren. Frits van Dijk wist vlak voor rust de stand zelfs op 0-3 te brengen. Na rust deed Be Fair het wat kalmer aan en kon de Sleutels proberen wat terug te doen. De paar kansen die kwamen waren echter niet besteed aan met name Fred Huis en Anton Montagne. Aan de an dere kant wist Be Fair in de per soon van Leo van der Pol nog één maal te scoren en zo de eindstand op 0-4 te bepalen. LEIDEN - SC Lisse is er gisteren in geslaagd het twee klassen hoger uitkomende Rooden burg uit,het bekertoernooi te wippen (2-1). Blauw Zwart had het niet erg moeilijk tegen HMSH en won met 2-4. Tey- lingen liet het in het duel tegen Paraat ov een verlenging aankomen. Toen kenden de Sassenheimers geen genade en scoorden vijf maal: 2-7. SJC zorgde ook voor een ver rassing. Met 3-1 werd het sterker geachte Oranjevlein uitgeschakeld. SC Lisse-Roodenburg 2-1 - In zet was het waven waarmee Lisse het technisch sterkere Roodenburg ov de knieën dwong. Toch werd de thuisclub in de eerste helft ov achterstand gezet. Doelman Zonneveld verkeek zich ov een afstandsschot van Richard Klein. Dank zij een fraaie kopbal van Hennie van Eeu- wijk was de stand tien minu ten later weer gelijk. Vlak daarvoor was Rooden burg goed weggekomen toen Hans Verschuren tegen de vaal schoot. Na rust was het Ro nald Faas, die een voorzet van dezelfde Verschuren doeltref fend omboog tot 2-1Rooden burg drong daarna nog fel aan, maar veel verder dan een afgekeurd doelpunt (we gens duwen) kwamen de Lei denaars niet. HMSH-Blauw Zwart 2-4 - HMSH-trainer Temvelaar, die vorig jaar Blauw Zwart onder zijn hoede had, weet na gisteren dat zijn vroegere pu pillen het nog niet verleerd zijn. De Wassenaarse vloeg kende weinig problemen met tegenstander HMSH. Voor rust waren het Ruud Timmer met een fraai schot en Rob Gillissen, die HMSH-doelman Willem Schot kansloos lieten. Na de vauze was het de voor Frank Karremans ingevallen Ben Konradi, die voor 0-3 zorgde. Daarna kon HMSH via een kopbal van Ger Wan rooi/ nog wat terugdoen. Ben Konradi was weer de ver antwoordelijke man voor 1-4. Ruud van Rijn bracht de marge weer ov twee doelpun ten en daarbij lieten beide vloegen het. Paraat-Teylingen 2-7 (n.v.)-Al in de negende minuut was het Piet Hoogervorst, die met een vrije trap van zeker veertig meter Paraat-doelman Joop Vermeulen verraste. Tien mi nuten later was het weer ge lijk toen rechtsback Kees Vro- ■k Ronald Faas passeert Ruodenburg-doelman Sjaak Nievaart. Houten houdt de zaken in het oog. lijk een uitstekende Paraat- aanval afrondde. Een even fraaie combinatie eindigde drie minuten na rust bij Peter van Rijn, die er 1-2 van maakte. Scheidsrechter Den Toon had blijkbaar wel zin in een ver lenging want hij gaf om on duidelijke redenen een penal ty aan Paraat. Nadat John van Kesteren die de eerste keer miste, mocht dezelfde speler het bovendien nog een keer overdoen. Ditmaal was het wel raak. In die verlen ging moest Paraat de tol be talen voor het hoge tempo. Vrij eenvoudig kon Teylingen via doelpunten van Leo van Krogt, Aad Witteman, Nico van VeelenPaul van Nobelen en Piet Hoogervorst uitloven naar 2-7. Oranjevlein weinig kans. Twintig minuten voor rust was het Rob van Kersbergen die 1-0 liet aantekenen. Vlak voor rust. leek Oranjevlein gelijk te komen, maar doel man Ben Plug stopte fraai d+ toegekende penalty. Na rust kwamen de Hagenaars wel naast SJC. Via Ben van de Zalm en Rob van Kersbergen kon SJC echter toch weer en nu definitief uitloven (3-1). LEIDEN - Zaterdagmiddag-eer steklasser Quick Boys heeft in een vriendschappelijk duel eer steklasser Valken'68 met 5-2 ver slagen. Onder het toeziend oog Docus benut te weinig kansen DEN HAAG - Docos heeft de in haalwedstrijd in de derde klasse A gisteren tegen het Haagse Spourwijk winnend weten af te sluiten: 1-2. De Leidenaars zjjn geen moment in gevaar geweest, daarvoor was de tegenstand van Spoorwijk te gering. Docos verzuimde echter het over wicht in duidelijke cijfers tot ui ting te brengen. Slechts twee maal wist de formatie van Siem van der Ham uit de veelheid van kansen doeltreffend uit te halen. In de tiende minuut floot arbiter Van Heiningen af voor vermeend buitenspel van een van de Docos- voorwaartsen. Van Heiningen herstelde zijn fout door een op- gooibal te geven. Mathieu de Vriend was daar als de kippen bij en scoorde onhoudbaar voor doelman Meurcr. Een kwartier na de pauze bouwde Sjaak Rietbergen de voorsprong verder uit. Ondanks kansen voor diezelfde Rietbergen, De Vriend en Smits bleef de Leidse doel- puntenproduktie bij twee steken Drie minuten voor tijd bepaalde Grüholz de eindstand op 1-2. van zo'n 300 toeschouwers scoorden voor de Katwijkers Jaap Heerikhuisen en Bart Zandbergen tweemaal en Freek Rienks via een schitterende kop bal eenmaal. Quick Boys leidde bij de rust met 2-1. Dik van Duvn nam de enige treffer voor de Valkenburgers in de eerste drie kwartier voor zijn rekening. Na rust liep Quick Boys uit tot 4-1, waarna Ruud Westgeest voor 4-2 kon zorgen. Een foutje van Valken-doelman Hans Nijgh betekende de 5-2 einduitslag. LDWS heeft zich in een vriend schappelijke wedstrijd tegen Fo- reholte lelijk verkeken op de sterkte van de vierdeklassers, ge tuige de 2-5 nederlaag. Bij Fore- holte was Ton Arroyo met drie doelpunten het meest produk- tief. Piet Ruigrok en Leo van Kes teren zorgden voor de resterende twee treffers. De zeer mat spe lende LDWS'ers wisten slechts tweemaal tegen te scoren. Hans Sierein schoot de Leidse twee deklasser naar 1-4 en in de slotfa se kon John van Haastrecht de eindstand via een penalty op 2-5 bepalen. Lugdunum oefende thuis tegen de Rotterdamse tweedeklasser COAL en won dit duel met 2-0. Voor de pauze zorgde Koos Be- kooy voor een 1-0 voorsprong, na de hervatting schoot een COAL- speler de bal in eigen doel. Doel man Wim Erades verrichtte na de pauze enkele fraaie reddingen.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15