Bewoners Breestraat willen nu snel asfalt [jttHet iolorhuis Rustige 3 oktober' Actief in vrije tijd Goedkoop uit in Uw diepvries! ir randstad uitzendbureau SLEUTELTJES WOENSDAG 4 OKTOBER 1978 Trillingsoverlast verkeer 'onhoudbaar' LEIDEN - Bewoners van de Breestraat in Leiden ko men in opstand tegen de overlast van het tweerich tingsverkeer in hun straat. De zware trillingen die het vele verkeer veroorzaakt, worden als 'onhoudbaar' gezien. Een deel van de bewoners heeft de ge meente inmiddels 'ten einde raad' gevraagd de overlast te verhelpen door het wegdek in de Bree straat te voorzien van as falt. De actie van de bewoners is een ini tiatief van Breestraat-bewoner Kreugel. Hij kreeg vorige week in eerste instantie zo'n veertig be- LEIDEN - Een van de aantrekkelijkheden van de drie öktober-viering in vroeger dagen werd gevormd door de "straatfiguren" Vuurvreters, degenslikkers, boeienkoningen en acrobaten. Door een verbod verdwenen deze bijzondere s achter een verzoek aan de gemeente om snel asfalt aan de leggen. Zelf schat de heer Kreu gel dat praktisch alle bewoners van de Breestraat achter deze oplossing staan. In de brief aan de gemeente wijzen de bewoners op metingen met een seismograaf, die zware tril lingen op het niveau van 'kleine aardbevingen' aangaven. De tril lingen in de Breestraat zijn zwaarder dan die in de nabijgele gen Korevaarstraat. In deze straat legde de gemeente onlangs asfalt aan om de overlast te verhelpen. De bewoners van de Breestraat willen nu dat de gemeente ook in hun straat asfalt aanlegt. Initiatiefnemer Kreugel hoopt dat de gemeente op het verzoek van de bewoners ingaat. Zelf zegt hij nog andere 'dingen op het oog te hebben' als dit verzoek niet lukt. Volgens de heer Kreugel moet de gemeente zich ook niet verkijken op het geduld van de bewoners. "De bewoners wachten niet vermaak. De laatste jaren is een - zij het bescheiden - opleving in deze sector merkbaar Zo konden passanten gisteren op de hoek van de Boommarkt en het Kort Rapenburg dit tafereel gadeslaan. Straattoneel voor twee heren en een onwillige touwslang meer. Ze willen dat er nu wat ge beurd", zegt hij. Bij de gemeente heeft wethouder Waal(verkeer) het verzoek van de bewoners in beraad. Hij heeft het ambtelijk apparaat inmiddels opgedragen de zaak uit te zoeken. Ambtenaar verkeerszaken Kuzee benadrukt dat aan de asfaltering van de Breestraat veel haken en ogen zitten. Hij erkent overigens dat het aanleggen van asfalt op zichzelf een afdoende oplossing is. De problemen houden grotendeels verband met de uitvoering vaii het werk. In de Breestraat moet nog altijd nieuwe riolering wor den aangelegd. Bij het aanbren gen van asfalt wordt dit moeilijk. Daarnaast is de aanleg van asfalt een omvangrijke en dure zaak, die de gemeente voor de nodige technische en financiële proble men stelt. Tenslotte geeft asfaltering van de Breestraat verkeerskundige problemen. Het is niet eenvoudig dit ingrijpende werk uit te voeren nu de binnenstad al sterk be lemmerd wordt door het werk aan de marktenroute. Bij uitvoe ring van de asfaltering kan het verkeer nu niet omgeleid wor den. LEIDEN - Volgens de Leidse poli tie is de drie-oktober viering "rustig" verlopen. Er werd wel iswaar wat met druiven ge gooid, er werd hier en daar wat vernield, maar overigens kon men spreken van een gezellige drukte. Wel werden enige jonge lui aangehouden in verband met vernielingen aan auto's. Om kwart over negen werden in de Beschuitsteeg vier jongens tus sen 14 en 18 jaar aangehouden, en om half elf vier anderen (16-19 jaar) in de omgeving van de Pa pengracht. Toen echter om twaalf uur nog eens vijf jongelui werden aangehouden in ver band met vernieling, bekenden twee van hen de auto's in de Be schuitsteeg en Papengracht vernield te hebben. Het ging om een 19-jarige jongen uit Leider dorp en een 16-jarige Hazers- woudenaar. LEIDEN - Traditioneel punt in de 3 oktober-viering is de koraalmuziek in het Van der Werfpa rk onder leiding van dirigent Herman de Wolff. Aan het programma werd onder meer meegewerkt door de Leidse koren en de muziekvereniging Concordia. Prestatieloop De gemeentelijke schoolsport- comissie organiseert vrijdag 6 oktober een prestatieloop be stemd voor scholieren van het voortgezet onderwijs. Er wordt gelopen over afstanden van 1000 en 2000 meter en de start plaats is het UVS-terrein in de Kikkerpolder aan de Oegstgees- terweg. Het inschrijfgeld be draagt één gulden en iedere lo per die de afstand binnen de ge stelde tijd aflegt krijgt een her inneringsvaantje Shebeen Op vrijdag 6 oktober treedt in het volksdans- en volksmuziek café ShebeenVrouwenkerk- koorstraat 17, de Ierse groep Shebeen op. De swingende Ierse muziek die deze groep ten geho re brengt was o,nder meer te be wonderen op het recent gehou den Leidse Folk Festival. Het optreden van de groep begint om tien uur 's avonds en de toe gangsprijs bedraagt vier gul den. D'66 Vergadering De afdeling Leiden van D'66 houdt vrijdagavond een alge mene ledenvergadering in het Pieterskerkzaaltje aan de Klok- steeg 16. Op de agenda staan voornamelijk huishoudelijke punten zoals het opstellen van een afdelingsstructuur en de benoeming van drie nieuwe be stuursleden. Verder zal er door de fractie verslag worden uil- gebracht, en zal er een commis sie zal worden ingesteld die de gang van zaken rond de colle- gevorming in Leiden gaal on derzoeken. De vergadering be gint om acht uur 's avonds. RPF-bestuur Tijdens de ledenvergadering van de afdeling Leiden van de Reformatorische Politieke Fe deratief RPF) werd een drietal nieuwe bestuursleden gekozen. Voorzitter van de afdeling werd de heer C.WKistemakerAme thisthof 28 en secretaresse werd mej. mr. L. van Gastel. 5 Mei plein 100. Tenslotte werd de heer mr. M. de Blois benoemd tot tweede i Hengelsport Visvereniging Hengelsport hield een viswedsrtrijd in de Oude Vest en de Apothekersdijk. De uitslag was: 1TBlansjaar 2250 gram(36 stuks)2J Jansen 2210(38), 3. TSmit 2080(34), 4. A .Sin teur 1880(37), 5. A .Levahrt 1800(33), 6. R.vEgmond 1800(26), 7. Ph. Verstraten sr. 1630(29), 8. W.v.Westbroek 1550(339. J.Brouwer 1550(29). 10. P.Devileee 1530(26). Poolse film In het kader van de Poolse maand, die in oktober in het Filmhuis van het Leids Vrije tijdscentrum (Breestraat 66) wordt gehouden, wordt morgen de film 'Manuscript: gevonden in Saragassa" van de Poolse re gisseur Wojciech Hos vertoond. Deze surrealistische film da teert uit 1965. De voorstelling begint om negen uur en dp toe gangsprijs bedraagt vier gul- den P.C. Ouderenbond De Protestants Christelijke Ou derenbond in Nederland afde ling Leiden houdt op dinsdag 10 oktober 's middags om drie uur een vergadering voor leden en belangstellenden in de verga derzaal van de Zuiderkerk aan de Lammenschansweg 15. Eer der dit jaar werd besloten tot de oprichting van een Leidse afde ling. De vergadering die nu ge houden wordt heeft als doel om aan dat plan gestalte te geven door de benoeming van een be stuur. Verder zal een aantal reglementaire zaken aan de or de komen. Synode.De synode van de Gere formeerde Kerken komt van 10 tot 13 oktober in Lunteren bijeen. Op de agenda staan meest bin nenkerkelijke onderwerpen, zo als een rapport van de sectie "Oe cumene binnenland" over het functioneren van de gerefor meerde afgevaardigden in de Raad van Kerken, het advies van deze commissie om een uitspraak van de Raad van Kerken inzake uitbreiding van kernenergie niet te onderschrijven, jongeren aan het avondmaal en het verzoek van de sectie "Oecumene bui tenland" om een vaste functiona ris voor dit werk aan te stellen. Wat het punt „kernenergie" betreft heeft de Raad van Kerken de re gering gevraagd om ten minste twee jaar lang over uitbreiding van kernenergie geen onherroe pelijke beslissingen te nemen. De gereformeerde commissie neemt dit advies niet over, omdat het naar haar mening voor een ker kelijke vergadering bijna onmo gelijk is over de zinnigheid van zo'n pauze een oordeel te hebben. Beroepingswerk: Hervormde Kerk: Beroepen te Tienhoven, Puttershoek en Heteren W Dan- kers, jeugdpredikant in de classis Heusden, wonende te Doeveren, te Dedemsvaart A.A.S. ten Kate, kandidaat te Leiden, aangeno men naar Heusden C. Jongeboer Elburg, naar Twello M. Brum- melman Ophemert, naar Silvolde A. Sieders Kootstertille Gere formeerde Kerken: bedanktvoor Bunschoten-Spakenburg A. Prins Aalten. Gereformeerde Gemeenten: bedankt voor Beek bergen A. Moerkerken Nieuw- Beyerland, voor Bodegraven: J. Kareis Werkendam, voor Krim pen aan de Ijssel A. Hoogerland Krabbendijke, voor Enkhuizen A. Hofman Scheveningen, voor Zwolle P. Blok Dirksland. Puebla-conferentie. De in Puebla, Mexico, te houden confe rentie van 350 bisschoppen uit 22 Latijnsamerikaanse Landen is in verband met het conclaaf in Ro me uitgesteld. Zij zal nu waar schijnlijk midden november be ginnen. Latijns-Amerika. Na zes dagen vergaderen in Mexico zijn verte genwoordigers van 110 verschil lende niet-rooms-katholieke ge loofsgemeenschappen en tien oecumenische organisaties in La tijns-Amerika het eens geworden .over de vorming van een "Raad van Kerken in oprichting". In vier jaar zal de raad zijn definitie ve vorm moeten krijgen. I heel kilo HAMSCHIJF3.90 1 heel kilo mag. SPEKLAPJES4.50 heel kilo SCHOUOERKARBONADE7.50 heel kilo RIBKARBONAOE8.50 heel kilo HAASKARBONADE9.50 heel kilo FRICANDEAU9.90 heel kilo mag. VARKENSLAPPEN7.90 I heel kilo VARKENSR011ADE (iels doorr.)7.50 I heel kilo mag. VARKENSROLLADE heel kilo lENOEFILETROllADE11.90 I heel kilo SAUCIJSJES5.90 I heel kilo mag. RUNDERLAPPEN11.90 eel kilo BIEFLAPPEN14.50 I heel kilo HAMLAPPEN8.901 I heel kilo HAASFILETLAPJES11.901 I 500 gram SCHNITSELS6.95 I 500 gram SATEH ol F0N0UEVLEES 6.95 500 gram HACHEEVLEES4.45 I 500 gram TARTAAR5.25 500 gram BIEFSTUK9.2IU ILOVERKOOP: VOOR U EXTRA VOORDEEL EN...ALTIJD VERS! Gemeente Warmond Burgemeester en Wethouders van Warmond maken be kend dat voor de prijs van f 230.000,- k.k. te koop is het woonhuis met onder- en bijbehorende grond, staande en gelegen aan de Kloosterwei 126 te Warmond, kadastraal bekend gemeente Warmond, sectie D. nr. 3416, groot 1 are 33 centiare. Gedurende een termijn van tien dagen die aanvangt op de dagtekening van dit blad hebben Warmondse woningzoekenden voorkeur van koop. De genen, die belangstelling voor de aankoop van deze wo ning hebben, kunnen zich binnen de hiervoor genoemde termijn schriftelijk bij hun college aanmelden. Warmond, 4 oktober 1978. Burgemeester en Wethouders van Warmond, Het Motorhuis Leiden heeft veel nieuwe Opeis verkocht. Daar om zijn er ook veel ge bruikte auto's inge ruild. Ze zijn allemaal technisch in orde ge maakt en worden nu met volledige BOVAG- garantie verkocht. Inruil blijft altijd mogelijk bij Het Motorhuis. Eenvoudig en snel financieren. Alle auto's zijn geprijsd. Kom vrijblijvend kijken. Keuze uit 84 auto's, ook zeer jonge auto's duizenden guldens onder de nieuwprijs. De grote Motorhuis showroom staat barstens vol zeer goe de, zeer goedkope occasions. We moeten ze allemaal kwijt. Kom kijken bij Het Motorhuis - t/o Ton Menken IJshal, Vondellaan 80, Leiden, telefoon 071-769313. Onze showroom is geopend van maandag tot en met zaterdag van 9.00-18.00 uur en op de donderdagse koopavond tot 21.00 uur. direct werk op kantoor voor: Beeldschermtypiste met ervaring voor een ziel voor 6 a 8 weken. Dictafoniste: Terminal typiste bij voorkeur met ervaring op een NCR 7200 hele dagen tot het eind van het jaar bij een bedrijf in Leiden. Leiden: Nieuwe Rijn 4 I 071 - 14 484 Rapenburg 6. tel 071 - Alphen Groenoord 76 lel 01720-4 55 00' (lussen 14 OOen 17 00 uur) Katwijk Cleyn Duynpark 12 tel 01718-7 12 15 (tussen 14 00en 17 00 uur) DOEN WONDEREN Bel 071-123256

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11