RECORDBEZOEK BEESTENSPUL - 7 Wijkcomité fel tegen sloopplan v,: 4 Actief in vrije tijd René van Voor en en Piet Bambergen op het podium van Beestenspul in gesprek met c van de ticaalf agenten die bij de Groenoordhallen het verkeer in goede banen probeerde te LEIDEN - De derde editie van de „artiesten- en dieren- show" Beestenspul is het afgelopen weekeinde opnieuw een groot succes geworden. Zaterdag en zondag pas seerden rond 45.000 bezoekers de batterij kassa's voor de Groenoordhallen. s wat al teveel op- Met dit bezoekersaantal werd een nieuw record geboekt omdat de beide voorgaande shows in 1976 en 1977 respectievelijk 35.000 en 40.000 bezoekers trokken. Zaterdag zag het er niet naar uit dat het storm zou lopen. De bijzonder slechte weersomstandigheden waren er de oorzaak van dat de eerste dag werd afgesloten met ongeveer 10.000 bezoekers. Gis teren werd het allemaal heel an ders. Daartoe ijverig aangemoe digd door radiopresentatoren Meta de Vries en Willem Duys ar riveerden rond de middaguren drommen bezoekers van heinde en verre bij de Leidse veemark thallen. In de hand Ontaardde en dergelijke massale belangstelling twee jaar geleden in een complete verkeerschaos, ditmaal had de Leidse verkeers politie de zaken beter in de hand. Twaalf agenten, daarbij geassis teerd door een vliegtuigje van de rijkspolitie in de lucht wisten de enorme aantallen auto's vrij snel naar een geschikt parkeer- plaatsje te loodsen. Even voor tweeën leek het even uit de hand te lopen toen de files aangroeiden tot vele honderden meters. Maar kort na drie uur had de politie de zaak weer volledig onder con trole. Inmiddels was het in de hallen flink druk geworden. Vooral rond het podium waar elk heel uur een ar tiest optrad en prijzen uitreikte. Het dierenspektakel, waarvoor ditmaal elke van de 14.000 be schikbare vierkante meter was benut, werd zaterdagochtend om elf uur geopend door WV-direc- teur Dekker. Een uur later wer den de eerste bekers uitgereikt voor de fraaie muizen, woestijn- ratten en hamsters. Nadat ook de studentengeit was bekroond ar riveerde enigszins vertraagd zan ger Nico Haak. Uitgerust met zijn onafscheidelijke charleston hoedje en de wat al te volumineu ze buik liet hij zich op een kameel door de hal rijden om die rondrit te besluiten met een optreden op het grote podium met fraaie gala- trap. Mies Die trap werd later op de middag ook nog bestegen door Mies Bouwman, die speciaal naar Lei den was gekomen om de finale van de kind-hond-show te pre senteren. Elders in de hal was op dat ogenblik een concours hippi- que aan de gang waaraan door vele Z-ruiters werd deelgeno men. In verband met de voortdu rend neerplenzende regen was het voor de ruiters onmogelijk om gebruik te maken van de oe fenspringbak buiten de hal. In de runderhal waren de meest uiteenlopende hondensoorten te bewonderen. Bijvoorbeeld de Mastino Napolitano, die de afme tingen van een veulen niet veel ontloopt, en die zoveel huid plooien in de kop heeft, dat het lijkt alsof hij alle zorgen van de wereld met zich meetorst. In een hoekje van een van de hokken zit een jongetje wat weggedoken, z'n grote boxer in een deken gewik keld, tegen zich aanhoudend. Even verderop bewijzen lange rijen kooien, dat alledaagse huis dieren als konijnen, cavia's, een den en duiven de meest uiteenlo pende vormen en afmetingen kunnen hebben. Een piepklein muisje is inmiddels ijverig bezig om de kaart met jurycijfers te consumeren. In de grote hal lig gen de langharige uitvoeringen van zijn natuurlijke vijand de kat ADVERTENTIE Zoekt U een goed Ankerhorloge reeds vanaf 40.- of Electronic-QUARTS De beste merken brengen wij U SEIKO- CASIO - CERTINA - PRISMA - CITIZEN - JUNGHANS - EWE - ANKER Horloger v. d. Water Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig EIGEN ATELIERS getutte verblijv Zondagmiddag één uur is het start sein voor een nieuuwe reeks ar tiesten. De roodharige zangeres Rita Hovink, begeleid door een orkest waarin haar man de saxo foon bespeelt, maakt een man uit het publiek tot onderdeel van haar levendige tango-act. Het duo Piet Bambergen en René van Vooren, beter bekend als de Mounties, maken er zich wat al te gemakkelijk van af. Een paar bij na onverstaanbare grappen, snel een paar bekers overhandigen en wegwezen. Nee, dan maakten Albert West en Maggie McNeal er meer werk van. De geheel in het zwart ge stoken Albert West zong een flink aantal van zijn succesnummers en paarse Maggie deed hetzelfde. Inmiddels verdrongen de vele duizenden bezoekers zich voor de stands om een glimp op te vangen van een capucijneraapje, een wurgslang, een ezel of een doodgewone zeug met biggetjes Te paard De laatste gast van Beestenspul '78 was ditmaal burgemeester Vis. Samen met zijn echtgenote bracht hij een bezoek aan het concours hippique en deelde na afloop de lintjes en de ere-pen- ning van de gemeente uit. Bo vendien mocht hij uit handen van organisator Rob Lauwers een briefje van duizend gulden in ontvangst nemen dat is bestemd voor de Stichting Nieuw Leids Dierenasiel. Als tegenprestatie verzocht Rob Lauwers hem een ritje op een paard te maken wat - rekening houdend met het feit dat de bur gemeester Vis nooit eerder op Zanger Nico Haak reed zaterdagmiddag op een paarderug zat - aardig lukte. Wie gisteravond om een uur of zeven de Groenoordhallen bin nenwandelde kon zich verbazen 45.000 bezoekers in twee dagen kunnen achterlaten. Bij de bees ten af. L i kameel door de Leidse Groenoordhallen tijdens Beestenspid GROTER KAN NIE T, WEL ANDERS... LEIDEN - "Groter is niet mogelijk. Maar liet wordt vol gend jaar wel weer heel an ders. I)at is steeds ons streven geweest. Ieder jaar weer iets nieuws proberen te brengen. Het wordt steeds moeilijker, maar het is ons tot nu toe altijd gelukt". Dat zegt een tevreden organisator Rob Lauwers zon dagavond kort nadat de laat- sten van de 45.000 bezoekers "zijn" Beestenspul in de Groenoordhallen hebben ver laten. Terugkijkend op maanden van voorbereiding en twee dagen door de hal heen en weer ren nen (af en toe afgewisseld door een ritje op de vouwfiets) stelt hij vast dat het "weer een ge weldig evenement" is gewor den. „Volgend jaar op 29 en 30 september zijn we terug in Leiden met Beestenspul", be looft Rob Lauwers. "want iets wat in zo'n grote behoefte blijkt te voorzien, mag je niet verloren laten gaan. Het enige waar ik nog niet in geslaagd ben is om het publiek wat ge lijkmatiger over de beide da gen te verdelen. Zaterdag zou het best nog wat drukker kun nen worden." LEIDEN - Groen oordhal-directeur André de Jong kreeg zaterdagavond de gele trui uitgereikt. Dat gebeurde tijdens een feestje voor de medewer kers van Beestenspul in het restaurant van de hal. De trui en de pet werden hem overhandigd door organisator Rob Lauwers die hem op die manier alsnog wilde belonen voor zijn inspanningen gele verd voor de Tour-proloog door Leiden Sterrekunde De Sterrewacht Leiden, Wasse- naarseweg 78, organiseert najaar een drietal cursussen over sterrekunde aansluitend op de cursus die dit voorjaar werd gehoudenDe eerste cur sus omvat serische sterrekun de en duurt twee avonden. Een cursus over ster-evolutie beslaat zes avonden en de cur sus sterrestelsels en cosmolo- gie duurt zeven avonden. De cursussen worden op donder dag- of vrijdagavonden ge geven en beginnen half no vember. In januari wordt weer begonnen met een nieu we cursus elementaire sterre kunde. Voor de cutsussen kan men zich schriftelijk aanmel den bij N.J.J. de Kort,Postbus 9513,2300 RA Leiden. Kijkhuis In de maand oktober zullen in het Kijkhuis, Vrouwenkerk- koorstraat 17 vier films wor den vertoond van de Franse regisseur van Poolse afkomst Walerian Borowczyk. Het thema is de erotiek en de in vloed daarvan op de mens. De eerste film wordt vertoond op maandag 9 oktober om 20 uur en in getiteld "De geschiede nis van een zonde". Het be handelt de liefde van een jong meisje voor een oudere ge trouwde man. De toegangs prijs bedraagt vier gulden. Gesprekscentrum Deze maand zullen in het Ge sprekscentrum, Vrouwen- kerkkoorstraat 17. drie avonden worden gehouden over de magie der getallen. Het getal zou niet louter een hoeveelheid aangeven,, maar ook het verband tussen de dingen en het natuurlijke be ginsel symboliseren en tot uit drukking brengen. De mate rie zal worden toegelicht door Mia Leene. De avonden wor den gehouden op 10, 18 en 24 oktober. De toegangsprijs is drie gulden per avond. Toneelclub In 't Breehuys, B reestraat 19, komt een club voor jongens en meisjes die toneel willen spe len. De club is bestemd voor de jeugd van 11 tol en met 14 jaar. Op 4 oktober start de club van 19 tot 21 uur. Op die avond kan men zich meteen laten inschrijven. De contri butie bedraagt f 7,50 per 39 botsingen o LEIDEN - Als gevolg van het bar slechte weer zijn er het afgelopen weekeinde in Leiden maar liefst 39 aanrijdingen gebeurd. In ver reweg de meeste gevallen was er gelukkig geen sprake van per soonlijk letsel. Het ernstigste ongeluk deed zich vrijdagmiddag op het Stations plein voor. Bij dit ongeluk raakte 64-jarige Leidse gewond aan haar rug. De vrouw stapte om een of half twee vrijdagmiddag de rijbaan over zonder daarbij voldoende op het verkeer te let ten. Ondanks dat hij uit alle macht remde slaagde een 34-jari- ge Leidse autobestuurder er niet meer in de vrouw te ontwijken. Met ernstig rugletsel werd de vervolgens overgebracht r het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp. Onderwijs Werkende Jeugd CNV, de jonge renorganisatie van het CNV houdt voor alle jongeren uit Zuid-Holland op 34 en 6 ok tober een driedaagse cursus in Leiden over het thema Onderwijs voor werkende jongeren". De thema-dagen zijn gratis toegankelijkVoor aanmelding en informatie kan men terecht Op het dis trictskantoor Huygensstraat 5, in De Haag tel. 070-884702. TM-programma Op woensdag 4 oktober wordt in hel Museum voor Volkenkun de aan de Steenstraat 1 een inleidende lezing gehouden over transcendente meditatie. De lezing wordt georgani seerd door de Stichting on derwijs in de wetenschap der creatieve intelligentie en be gint om acht uur. De toegang is gratis. Duivensport Bij de PV Leiderdorp zijn de kampioenschappen over 1978 bekend gemaakt. De kam pioenen waren: Vitesse: 1. M. Reijerse, Midfond: 1M. Reij- erse. Fond: M. Reijerse, Oude Duiven: M. Reijerse, Jonge duiven: 1. P. Sloos. Navluch- len: M. Reijerse. Generaal aangewezen: J.C. Knijen- burg. Kampioen generaal: M. Reijerse. LEIDEN - Joop E kerkorganist, loopbaan in de Bethlehemkerk aan de Driftstraat en volgde later Adriaan Blankenstein in de Hooglandse kerk op. Op een receptie in het Hooglandse Huis na de morgendienst spraken de heer Jongejan van de kerk voogdij en ds. Pannekoek namens ■cle wijkgeniefmte Kooiwijk-Pniel Joop toe. De wijkpredikant had al in cle dienst zelf aandacht aan dit jubileum besteed. Van beiden kreeg hij een enveloppe met in houd. Zeer velen drukten lu-t echtpaar Bróns en de kinderen de hand (Op de foto van links naar rechts: ds. Pannekoek, Joop en Truus LEIDEN - Het wijkcomité Vreewijk is verontrust over de plannen tot sloop van het pand Witte Singel 10, eigendom van het- Leidsch Dagblad. Ine ■n brief aan het colic schrijft.het wijkcorr betreuren dat het an Be stemming voor ae sloop heefl verleend, vooral omdat dit in de toekomst zal kunnen leiden tot afbraak van de panden Witte Sin gel 6 tot en met 10. Volgens het wijkcomité is het on verantwoord om huizen te slopen waarvoor geen directe noodzaak bestaat. "Is het niet inconsequent om aan de ene kant een slecht •plan (Kaiserstraat) go< LEZERS SCHRUVEiN De bewoners van de wijk Meer brug, die de gemeente vragen om een dure tunnel onder de Hoge Rijndijk om hun kinderen veilig naar scholen in Leiderdorp te kunnen laten gaan, vergeten dat Leiden reeds gezorgd heeft voor voldoende goede scholen in de bij Meerbrug gelegen professo ren wijk De kinderen kunnen bovendien tamelijk veilig de Burggraven- laan bereiken, via het tunneltje bij de Wilhelminabrug en met behulp van verkeersbrigadiers, die onder toezicht van moeders, de kinderen over de Hoge Rijn dijk zetten. De dichtstbijzijnde school aan de Kernstraat heeft trouwens een continurooster, waardoor deze leerlingen maar tweemaal per dag de schoolweg hebben af te leggen. A N. Aalbersberg, Castellumweg 23. LEIDEN. R B. te Slaa, i Houtenplein, LEIDEN. keuren, met al voo rnaamste ar- gument de kamer nood onder studenten, terwijl a; in de andere kant een pand waa rin veel stu- denten wonen, wo rdt dichtge- spijkerd?", zo vraagt het wijkco- Bovendien vindt het wijkcomité Vreewijk het onjuist en niet in het belang van de ope: nbare veilig- heid om een zo gron it gebied van een toch al kleine w oonwijk uit- sluitend een kantoor bestemming Bepleit om de inmiddi l*1s verleende i te trekken. Zoals bekend is d..« >r het Leidse PPR-raadslid Beije n een inter- pellatic in de raad aan gevraagd over deze kwestie.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 3