Tekort op begroting Oegstgeest: belastingen gaan omhoog Geen bedrijf aan Oostdorperweg" Weidse agenda Montessorischool in Leiderdorp vijf jaar Leiderdorp houdt poot stijf contra Oegstgeest Toch spaarbank in bloemenzaak JVarmond Wassenaarse PvdA'ers bezorgd over renovatie Brand op schoolterrein IN KWESTIE STREEKENERGIEBEDRIJF MAANDAG 2 OKTOBER 1978 OEGSTGEEST - Reinigingsrechten, onroerend goed be lasting en hondenbelasting moeten worden verhoogd om het tekort van 380.000 gulden op de Oegstgeester gemeen tebegroting te dekken. De reinigingsrechten gaan omhoog van 86 tot 96 gulden per jaar Dit is nodig om de kosten van de gemeentereiniging net als in voorgaande jaren voor 60% te kunnen financieren. Een verho ging van de onroerend goed be lasting met 10%> wordt verant woord gevonden omdat deze be lasting in 1977 niet is verhoogd. De tarieven van de hondenbelas ting zijn zelfs sinds 1976 ongewij zigd gebleven, waardoor een ver hoging met 25% hiervoor toelaat baar wordt geacht. Daarnaast wordt niet 100.000 gul den in het verkeersleefbaarheids- fonds (een pot voor verkeers- voorzieningen) gestopt maar slechts de helft van dit bedrag. Tenslotte wordt het 'gat' op de Oegstgeester gemeentebegroting gevuld door een hogere winstuit kering van het streekenergiebe- drijf over 1977 dan oorspronke lijk was geraamd. Dit alles staat in de aanbiedingsno ta die de deze week verschenen de nieuwe sportvelden bij de Voscuijl. Daarenboven stijgt de uitkering per inwoner uit het ge meentefonds van de rijksover heid in verband met Bestek 81 minder dan verwacht. Veel geld wordt in 1979 geïnves teerd in de verbouw van het raadhuis (3,9 miljoen), en de hier uit voortvloeiende verhuis- en inrichtingskosten (0,5 miljoen) De voorbereidingswerkzaamhe den voor het herstel van Gevers straat en Leidsestraat zijn op 75.000 gulden geraamd. De her bestrating van de Oude Rijn- zichtweg staat voor 65.000 gulden op de begroting en het uitbagge ren van de eendevijver aan het Van Griethuysenplein met alles wat daarbij hoort voor 49.000 gulden. Verder koestert de ge meente het voornemen voor 40.000 gulden honderd voetgan gersoversteekplaatsen voor rol stoelgebruikers geschikt te ma ken. Oegstgeester begroting verge- De Oegstgeester raadsleden heb- ben tot 20 oktober de tijd schrif- zelt. Als oorzaken van het begrotingste kort worden genoemd de uit breiding van het gemeenteper- soneel, de extra kosten voor het overdekte zwembad, d^gestegen kosten van de schooladvies dienst en de financiële lasten van telijk vragen over de begrotings voorstellen in te dienen. 26 Okto ber wordt voor de eerste keer over de voorstellen gesproken. De officiële begrotingsvergade ringen worden op 22 en 23 no vember gehouden. f Het lustrumtoneclstuk van de Montessorischool LEIDERDORP - Met een feest programma voor en door leerlingen en ouders vierde de Leider dorpse Montessori school Elckerlyc zaterdag het vijfjarige bestaan. Dat ge beurde in de school in de wijk Voorhof waar de Montesso- riaanse nomaden, hun zwer vend bestaan moe, zich ten slotte permanent konden ves tigen." Met deze woorden in het lustrumboekje herinnerde het schoolbestuur aan de grote hoeveelheid verhuizingen die de school de afgelopen vijf jaar moest ondergaan. De school begint in 1973 in de Houtkampgebouwtjes, met elf leerlingen voor het lager- en kleuteronderwijs Inmiddels is het aantal leerlingen tot 226 toegenomen. Een duidelijk te ken dat het Montessorionder- wijs erg in trek is. De Montes sorischool steekt met dit leer lingenaantal gunstig af tegen verschillende andere lagere en kleuterscholen in Leider dorp waar het aantal aan meldingen sterk afneemt. Een nadeel van het grote aantal leerlingen bleek echter zater dag: het was onmogelijk hen allemaal tegelijk met hun ou ders in het schoolgebouw bin nen te laten. Het feestpro gramma moest daarom in twee keer worden uitgevoerd Het resultaat van maanden lange voorbereidende werk zaamheden was opmerkelijk In alle lokalen was iets te doen.Zelf gemaakte bonnen boekjes werden uitgedeeld waarop koffie, ijs en krake lingen in de vorm van een vijf werden uitgereikt. Alle kin deren, ook degenen die niet met het toneelstuk meededen, waren verkleed. Dan, klap stuk van het feestprogramma, het toneelstuk zelf. Zich af spelend in Nederland, Joego slavië, Griekenland en Israel. Landen waar een leerling van de school naar toereist met een muisje, dat zij onder de les heeft leren kennen. Het lever de de ouders een gezellig uur tje ontspannen kijken op. Wassenaarse bezwaarden verwachten veel vrachtverkeer 99 WASSENAAR - De eensgezind heid is nog ver te zoeken omtrent het plan van de Wassenaarse fir ma Van den Dool om aan de Oostdorperweg, in het gedeelte tussen de Kokshoornlaan en de Ruigelaan, een bedrijfswoning en twee loodsen te bouwen. De firma, een handel in tuinbeno- digdheden annex containerver voerbedrijf, is thans aan de Hof- campweg gevestigd. Volgens de gemeente is het bedrijf daar "niet passend". Een deel van de grond die de firma in gebruik heeft heeft de gemeente dan ook in middels alweer verkocht aan de firma Westgeest die vanuit de kom van het dorp daarheen zal verhuizen. De plannen van Van den Dool voor de Oostdorperweg zijn echter in strijd met het voor dit gebied gel dende bestemmingsplan Lande lijk Gebied. Volgens dat plan geldt voor dit gebied een agrari sche bestemming. Het gemeen tebestuur van Wassenaar is ech ter toch bereid Van den Dool een handje te helpen. Omdat het be stemmingsplan nog niet defini tief is goedgekeurd is het nog mogelijk afwijkende bestem mingen toe te laten in afwachting van een herziening van het plan Dan moeten de plannen open baar worden gemaakt en belang hebbenden de gelegenheid krij gen er bezwaar tegen aan te teke nen. Dat nu gebeurt vanavond tijdens een vergadering van de Wassenaarse raadscommissie voor technische diensten. Tegen de plannen van Van den Dool zijn door twee omwonen den bezwaren ingebracht. De heer Briët is het niet eens met de vestiging van Van den Dool om dat hij vorig jaar, toen hij een on der monumentenzorgn vallende boerderij wilde betrekken, van de gemeente kreeg te horen dat hij niet de vestiging van een der-, gelijk bedrijf zo dichtbij hoefde te verwachten. Wel op een ander terrein, dat echter verder weg lag van de door hem betrokken wo ning. Volgens Briët dreigt het landelijke gedeelte van de Oost dorperweg zo te ontaarden in een buurt waarin de "randverschijn selen van steden plegen te wor den ondergebracht". Briët denkt daarbij aan autosloperijen, vuil stortplaatsen, tuincentra en der gelijke. Dat lijkt hem onjuist, omdat de Oostdorperweg één van de oudste wegen in Rijnland is en één van de relatief nog weinige landelijke gedeelten ervan door snijdt. Verder wijst Briët op de te verwachten overlast van vracht- (i de Dorpsstraat 42 zal toch de Leidse Spaarbank worden ge vestigd. Nadat bekend werd dat deze instelling belangstelling had voor een plekje in de War- mondse winkelstraat schreef de Winkeliers Vereniging War mond en vijf leden van de plaat selijke contactcommissie mid denstandsaangelegenheden een brief aan het college van Bur gemeester en Wethouders met het verzoek uit te zoeken of er niet iets ander in het leegko mende pand kon komen. "De teneur van ons schrijven aan het college was of er niet iets le- vendigers gevestigd kon worden dan een spaarbank. Het was ei genlijk geen protest tegen de bank maar onze voorkeur ging uit naar een winkel, iets wat meer leeft", aldus de heer Men- tink voorzitter van de Winke liers Vereniging. Het college heeft zich echter op het standpunt gesteld dat de vesti ging van de Spaarbank in de Dorpsstraat rustig kan door gang. De heer Komen is toe stemming verleend om zijn huis, waarvan hijzelf de bovenwo ning bewoonde en waarin bene den het bloemenmagazijn was gevestigd, af te staan aan de bank. B en W. redeneerden aai Komen het recht had om aan wie dan ook te verkopen. Er was echter één maar De bloemenhandelaar zat m de Dorpsstraat met ruimtegebrek en heeft toendertijd gevraagd een stuk grond van de gemeente aan de Herenweg, in de nabij heid van het Jan Steenhuisje te mogen kopen om daar nieuw bouw te plegen (een zaak met daarnaast een woning). Het col lege stemde daarin toe, maar verbond er destijds de voor waarde aan dat men bij de aan koop van zijn huidige zaak en woning in ieder geval nog een vinger in de pap zou houden. B en W stonden er namelijk op dat de vrijkomende woning ten goede zou komen aan Warmond- se woningzoekenden. Bloemen handelaar Komen kwam toen met het plan het pand aan de Leidse Spaarbank te verkopen. Vanuit de winkeliersvereniging en de contactcommissie kwam oppositie tegen deze bedoeling. Nu de Leidse Spaarbank de ge meente echter verzekerd heeft dat er van haar kant alle mede werking verleend wordt om Warmonders in de bovenwoning te laten wonen, bestaat er van de kant van de gemeente geen be zwaar meer tegen de vestiging van de bank daar. WASSENAAR - De Wassenaarse PvdA-raadsleden Greep en Goulooze hebben hun ernstige bezorgdheid uitgesproken over de wijze waarop nog te beginnen renovatieplannen zullen worden afgewerkt. Zij deden dit naar aanleiding van woningen van de Wassenaarsche Bouwvereeni- ging. Op basis daarvan hebben de raadsleden het Wassenaarse ge meentebestuur vragen gesteld over de wijze waarop de bouw vereniging het karakter van de woningverbeteringen aan de be woners heeft overgebracht en over denigrerende uitlatingen van de adjunct-directeur ten op zichte van huurders van de bouwvereniging. Uit een en an der maken Greep en Goulooze op dat de bouwvereniging kennelijk onvoldoende is uitgerust voor een effectieve communicatie met de bewoners. Volgens burgemeester en wethou ders is het echter niet mogelij kop grond van het bewuste krantear tikel tot een juiste oordeelsvor ming te komen. Het college dis tantieert zich voorts van de ver onderstelling van de vragenstel lers dat zich nu de slechte ver houding wreekt tussen de leiding van de bouwvereniging en de huurders. Ook delen B en W mee dat zij niets afweten van twijfels omtrent een goede afloop van de renovatieplannen in de toe komst. Volgens het college treft de ge meente in elk geval geen enkele blaam wat betreft de technische en ambtelijke begeleiding van het renovatieprojekt van de Was senaarse Bouwvereeniging. Bo vendien behoort het nemen van beleidsmaatregelen om de reno vatie in toch al slecht leefbare wijken nu echt van de grond te laten komen volgens B en W niet tot de taak van het gemeentebe stuur. maandag auto's van de firma, omdat de toegang tot het terrein zich onge veer tegenover zijn woning be vindt. Het tweede bezwaar komt van de heer Westgeest, die naast het voor de firma Van den Dool bedoelde terrein woont. Volgens Westgeest is de rust en leefbaarheid van de omgeving al aangetast door de vestiging van een soortgelijk be drijf aan de Ruigelaan. Zowel de heren Briët en Westgeest als de heer Van den Dool kunnen hun bezwaren vanavond tegen over de raadscommissie toelich ten. De hoorzitting begint om half acht in raadhuis De Paauw VOORSCHOTEN - In de stenen opslagplaats van het scholen complex 'Noord-Hofland' in Voorschoten brak gistermiddag brand uit. Hoewel de brand weerwagens niet het voorterrein van het scholencomplex konden oprijden was de brand spoedig onder controle. De schade bleef beperkt tot de opslagruimten, die voornamelijk waren gevuld met oud papier. WASSENAAR - De tijdelijke verkeerslichtinstallatie op de Rijksstraatweg bij de Rozenweg in Wassenaar wordt door een permanente installatie vervan gen. De installatie werd in maart 1975 geplaatst in verband met werkzaamheden aan de Lange Kerkdam. Al spoedig bleek dat de installatie duidelijk in een be hoefte voorzag. De gemeente zal 20% van de investeringskosten van de nieuwe verkeerslichtin stallatie moeten betalen, 30.000 gulden. Het restant (120.000 gul den) neemt het rijk voor zijn re kening. Beheer en onderhoud van de nieuwe installatie komen bij de gemeente te berusten. Burgerlijke stand LEIDERDORP - Geboren: Shirly S., dv R. V. O. Visbach en H. S. Declemy; Ma rieke, dv J. J. van Brussel en M. Leurink (Leiden); Jasper C., zv C. J. H. de Boer en J. M. Hoevenaar; Tjeerd E. J., zv C. G. M. van der Poel en M. W. J. Damen; Geert, zv G. F. de Vries en M. J. van der Tol; Marcella M., dv A. Bregman en E. Dam- mann (Benthuizen); Stefan A., zv J. C. Romijn en M. van der Lustgraaf (Lei den); Lisette D., dv G. Vesseur en E. J. Mook; Annemieke, dv A. Wervelman en J. A. P. Vlemmings (Leiden); Menno J. P., zv J. A. J. Setz en G. P. M. Arts; Jo- hanne E., dv C. Rijksen en E. Olthoff; Joost, zv R. A. R. Bullens en A. E. M. van Vianen (Leiden); Wouter, zv J, L. J. van der Hoeven en J. A. M. van de Wiel (Lei den); Antonius P. F., zv A. P. Staats en I. T. Labordus (Leiden); Michaiah J., zv J. Prins en E. M. van der Drift; Peter, zv W. Ju en M. C. Haasnoot (Leiden); Esther Y., dv C. Zanen en G. E. Knotter; Joeri, zv N. W. den Dopper en I. Favier; Patri cia, dv L. Pot en T. C. Schrama (Leiden); Johanna W. M., dv J. P. Vreeburg en W. A. M. Berg (Zoeterwoude); Adriana, dv C. Bremmer en C. A. van Daalen (Bent huizen); Marcel, zv T. Dool en M. Winkel (Leiden). Overleden: J. Spruitenburg (74), geh met T. de Gelder; M. Devilee (78), geh met C. Klomp (Leiden); W. Wesselink (57), geh met G. B. J. Versteeg; M. C. Oort (88), geh met P. M. Bartels (Leiden); K. Klijn (65), geh met A. de Lange; M. M. Shavemaker (78), geh gew met A. P. C. Papot. Getrouwd: P. J. van Dijk en A. Wieteler; A. J. Velders en C. M. J. van Poelje; A. Vogelenzang en M. A. H. van der Boog; C. Bekker en N. P. Jongeneel; C. P. Thijs en J. H. M. Erkens. Ondertrouwd: R. T. Brouwer en A. P. de Haas; L. R. Steenberg en J. P. C. Borre- LEIDERDORP - Wethouder Bf- zemer is niet erg onder de indruk van de argumenten van zijn Oegstgeester collega-wethouder Van Belle om in het college van beheer van streekenergiebedrijf Rijnland te blijven zitten. Van Belle heeft de Oegstgeester- raad voorgesteld hem ook de vol gende raadsperiode af te vaardi gen naar dit college van beheer. Dit doorkruist echter een eerder gemaakte afspraak tussen Oegst geest en Leiderdorp. Via een on derlinge afspraak was vastge steld dat Leiderdorp de komende raadsperiode wethouder Beze- mer als afgevaardigde naar het energiebedrijf zou sturen. Vol gens Bezem er is het een vreemde zaak dat de Oegstgeester wet houder de mondeling gemaakte afspraak nu opeens naast zich wil neerleggen "om maar te mogen blijven" "Leiderdorp is er zonder meer van uitgegaan dat ik de komende zit tingsperiode aan de beurt zou zij n om zitting te nemen in het college van beheer. In juli stuurde Oegstgeest een brief waarin de afspraak nog eens werd aange haald. En nu zou die opeens niet meer van kracht zijn omdat streekenergiebedrijf Rijnland niet meer in zijn oprichtingsfase zit. Nooit is gezegd dat onze af spraak maar voor een bepaalde periode zou gelden! Bezemer vindt Van Belle een nog al ambitieuse bestuurder die zijn werk wil afmaken". "Van Belle heeft veel gedaan om een goede financiële opzet binnen het streekenergiebedrijf te realise ren. Maar dat betekent nog niet dat hij het argument "kennis en ervaring" mag gebruiken om te blijven. "Een ander argument van Van Belle is dat het aantal aansluitin gen in de verschillende gemeen ten veranderd zou zijn. Dat geldt zeker voor Leiderdorp, dat in korte tijd veel groter is geworden. Een ontwikkeling die Oegstgeest nooit in die mate heeft gekend. Eerder is het toegenomen aantal aansluitingen in Leiderdorp een argument om juist mij af te vaar digen naar het college van be heer", vindt Bezemer. Morgenmiddag zal Oegstgeest met Leiderdorp bespreken welke van de twee gemeentes een lid mag sturen naar het college van be heer van het streekenergiebe drijf. Burgemeester Van der Ha ve verwacht niet dat de vier Lei- derdorpse wethouders voor de argumenten van Oegstgeest zul len zwichten. "Bij zo'n afspraak moet je je als heer gedragen en niet allerlei uitvluchten zoeken. Dat lijkt wal al te veel op het klei ne lettertjes-werk in een contract. Onze mondelinge afspraak vind ik veel belangrijker". Troef, Noordeinde 2a, fotografie; yoga; Nederlands, 19.30-21.30 uur; huisvrou wengroep, di. van 9-11.30 uur. yrijetijdscentrum, Breestraat 66, Yoga; t ai chi, 19.30 uur; gitaar; Go-club, 20 Breehuys, Breestraat 19, ma. di., do. en vr. overblijlsoos, 12-13.15 uur. De Lakenhal, film "Salicht Leyden, over de geschiedenis van Leiden, elk uur van 10.15-16.15 uur. APOTHEKEN De avond-, nachv- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 29 sept. tot 6 okt. (incl. 3 okt.) door: Apovheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten. Tel. 2525; Apotheek Breest Smallenburg, Loeve- stein 6, Leiderdorp, tel 890000; Apothe ker Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel .155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, Berkenkade, tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. T. Miedema- de Jong, Kagerplein 307, Sassenheim, tel. 02522-10542. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat - 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Advocaten spreekuur LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofd kantooi- Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement Per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 J aarabonnement Per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2