LEIDEN JAAGT FLAMINGO'S OVER KLING Fides Pacta kampt nog met erfenis van het verleden Eervol verlies rugbyteam(0-19) tegen Schotten «élLIË Foreholte door fel Wings geklopt Boom start sterk bij WK dammen Karpov ontsnapt aan auto-ongeluk, maar niet aan nederlaag MAANDAG 2 OKTOBER 1978 PAGINA 17 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Bliksemstart in Haarlem: 1 -22 Collins weer uitblinker HAARLEM - De speaker in de Haarlemse Beij neshal zag zater dagavond toch nog een zonnige kant aan de grote nederlaag van Flamingo's in de basketbalwed strijd tegen Parker. Juichend stelde hij vast dat zijn ploeg de landskampioen onder de hon derd punten had gehouden: 69-98. Een schrale troost voor de Haarlemmers, die door Leiden onbarmhartig over de kling wer den gehaald. Het resultaat was na amper zeven minuten spelen een voor de Haarlemmers vernieti gende stand: 1-22. Het enorme krachtsverschil in de eredivisie kon niet beter bena drukt worden. De jeugdige spel verdeler André van der Vlugt was de enige die door middel van een vrije worp had kunnen scoren. Voor Leiden was de wedstrijd toen al afgelopen. Na twee ron den is de schifting al gemaakt. Ready - Fides Pacta 4-4 (3-2). Het puntenverzamelen gaat de Leidse club nog steeds moeilijk af. Uit vier wedstrijden werden tot nu toe slechts twee punten behaald. Trainer Hans van Zon neveld verwacht echter dat de komende drie wedstrijden de volle winst zullen opleveren, zo dat een goede middenmoot-posi- tie ingenomen kan worden, als het microseizoen (half november) zal beginnen. Dat Fides Pacta nog niet al te veel punten heeft weten te verzamelen, wijt hij aan het verleden. De afgelopen drie jaar heeft Fides Pacta drie trai ners gehad, die alle drie hun ei gen speltype doceerden. Het re sultaat is dat er van alle drie wat in het spel van Fides Pacta is te rug te vinden, maar een goed spelpatroon is er tot nu toe nog niet uit te halen. Zelf had Hans van Zonneveld verwacht dat hij na drie wedstrijden het verleden tot het verleden zou hebben ge maakt. Ready, was afgelopen BAGUIO CITY (Reuter) - Uitdager Viktor Kortsjnoi heeft het afge- lopend weekeinde iets afge knabbeld van zijn vrijwel hope loze achterstand in de tweekamp om het wereldkampioenschap door nota bene met zwart van ti telhouder Karpov te winnen. De ze heeft nog altijd een comforta bele voorsprong van 5-3. Het was geen alles-of-niets van de zijde van de uitdager. Eerder een te grote bedachtzaamheid van de kant van Karpov, die aan nog één Wit (Karpov) zwart (Kortsjnoi) 1. e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pb8-c6, 3. Lfl-b5 a7-a6,4. Lb5-a4 Pg8-f6,5.0-0 Pf6xe4,6. d2-d4 b7-b5, 7. La4-b3 d7-d5, 8. d4xe5 'Ic8-e6,9. c2-c3 Pe4-c5,10. Lb3-c2 Le6- g4, 11. Tfl-el Lf8-e7, 12. Pbl-d2 Dd8- d7, 13. Pd2-b3 Pc5-e6, 14. h2-h3 Lg4- h5, 15. Lc2-f5 Pc6-d8, 16. Lcl-e3 a6-a5, 17. Le3-c5 a5-a4, 18. Lc5xe7 Dd7xe7, 19. Pb3-d2 c7-c6, 20 b2-b4 Pe6-g5, 21. Ddl-e2 g7-g6. 22. Lf5-g4 Lh5xg4, 23. h3xg4 Pd8-e6, 24. De2-e3 h7-h5, 25 P(3xg5 De7xg5, 26. De3xg5 Pe6xg5, 27. g4xh5 Th8xh5, 28. Pd2-fl Th5-h4, 29. Tal-dl Ke8-e7, 30. f2-f3 Pg5-e6, 31. Pfi-e3 Ta8-d8, 32. Pe3-g4 Pe6-g5, 33. Pg4-e3 Pg5-e6, 34. Pe3-g4 Pe6-g7. 35. Pg4-e3 Pg7-f5, 36. Pe3-c2 Th4-c4, 37. Tdl-d3 d5-d4, 38. g2-g4 Pf5-g7, 39. Pc2xd4 Pg7-e6,40. Tel-dl Pe6xd4,41. c3xd4 Tc4xb4, 42. Kgl-f2afge broken, 42c6-c5 (afgegeven zet), 43. d4-d5 Tb4-L2 schaak. 44 Kf2- g3 Tb2xa2, 45. Td3-e3 b5-b4, 46. e5-e6 Ta2-a3, 47. Te3-e2 f7xe6, 48. Te2xe6 schaak Ke7-f7, 49. Tdl-el Td8-d7, 50. Te6-b6 Ta3-d3, 51. Tel-e6 Td3xd5, 52. Te6xg6 a4-a3, 53. Tg6-f6 schaak Kf7- e7, 54. Tf6-e6 schaak Ke7-f8, 55. Te6-f6 schaak Kf8-e7,56. Tb6-e6 schaak Ke7- d8,57. Te6-a6 Td7-b7,58. Tf6-f8 schaak Kd8-c7, 59. Tf8-f7 schaak Td5-d7. 60. Tf7-f5 b4-b3,61. Tf5xc5 schaak Kc7-b8 Wit (Karpov) gaf zich hier gewonnen. Leiden gaat volgens verwachting op kop, samen met de "rijke bas ketbalbroertjes" uit Rotterdam, Groningen en Den Bosch. Dat Amstelveen dit viertal op de ranglijst verrassend volgt, komt omdat de opnieuw geruchtma kende ploeg van Theo Kinsber- gen dit weekeinde het nog zwak kere Rowic op bezoek kreeg (86-76). Leiden zal ook tegen deze ploegen de komende maanden meer problemen kennen met de eigen motivatie en concentratie dan met het spel van de tegenstander. Flamingo's beweegt zich op het niveau van Mercasol twee sei zoenen geleden. Coach Jan Jan broers heeft de beschikking over twee Amerikaanse jongens, de onaanzienlijke Al Watson en de wat krachtiger Wayne Arm strong. Armstrong werd zaterdag topscorer van Flamingo's met 25 zondag echter de betere ploeg Vooral technisch staken de Ha genaars boven de Leidenaars uit. Maar dankzij het stugge volhou den van de Leidse ploeg zag Rea dy geen kans een grote voor sprong te nemen. Bij rust leidde Ready met 3-2. In de tweede helft liep Fedes Oacta zelfs tegen een 4-2 achterstand aan, maarPatrica Gottmer verkleinde de achter stand 4-3. Het duurde tot de 89ste minuut voordat Fides Pacta aan de gelijkmaker kwam. Een door Nico Pikaar uitgelokte strafworp werd door Dik Onderwater ver zilverd. 4-4. Doelpunten voor rust: Yvonne Neuteboom en -Daan Carré. Animo - Fiks 4-4 (2-2) De drie doel punten die Dirk Jan Elzenga in de wedstrijd uit even zo vele strafworpen wist te maken, stel den Fiks in de gelegenheid om nog één punt aan de wedstrijd te gen Animo over te houden. Dirk Jan Elzenga zaterdag Fiks' eerste aanvalsleider, bracht de Oegst- enkele overwinning voldoende heeft voor het behoud van zijn ti tel en het winnen van de hoofd prijs van 350.000 dollar. De we reldkampioen rekende kenne lijk, dat de uitdager zichzelf wel zou verslaan. Hij offreerde in een Spaanse opening vol subtiele dreigingen Kortsjnoi voldoende touw om zich op te hangen, maar de uitdager weigerde zijn hoofd in de strop te steken. Toen dat niet doorging, stuurde Karpov op de verkeerde momenten aan op remise. Kortsjnoi ontliep daarbij een zetten-herhaling, maar zou toch waarschijnlijk in een onbe slist hebben moeten berusten als de wereldkampioen op de 36ste zet niet wat al te behoudend was geweest. Nu kreeg hij gelegen heid om een half uur over zijn on der couvert af te geven zet na te denken en een tijdelijk pion-offer voor te bereiden, dat Karpov bij nadere analyse onmogelijk kon nemen. Over die afgebroken stelling waren beide partijen het grondig oneens. Het was een eindspel met aan elke kant twee torens en vijf pionnen, waarbij Kortsjnoi op de damevleugel een meerderheid had. Karpov oor deelde die stand verloren, Kortsjnoi 's secondanten echter dachten dat het nog lang niet ge wonnen was. De uitdager zelf gaf na afloop als zijn mening dat de wereldkampioen op de 47ste zet door middel van een torenruil alsnog remise had kunnen be werkstelligen. Inplaats daarvan probeerde Karpov op eeuwig schaak aan te sturen. In flinke tijdnood - hij had na de hervat ting nog slechts twintig minuten punten, maar imposanter was zijn totaal aantal rebounds: 29. Naast dit buitenlandse duo heeft de ploeg bitter weinig ei-varen spelers. Cees Amama is in feite de enige speler met enige achter grond, Johan Koster en Derek Joustra zijn daarbij nuttige assis- ten. Van de overige vijf spelers is André van der Vlugt waarschijn lijk het talentrijkst. Zaterdag kwam hij echter weinig aan de bal tegen Mitchel»,Plaat en Emill Hagens. Leiden begon in Haarlem in een wat verrassende opstelling, met Harry Kip voor Vic Bartolome. Kip speelde vooral in de ope ningsfase erg sterk, daarbij goed ondersteund door Arthur Collins. Collins nam het leeuwendeel van de Leidse puntenproduktie in die opzienbarende eerste minuten voor zijn rekening. Janbroers riep al na drie minuten geestenaren al snel op 0-2. Fiks zag echter geen kans om de voorsrpong te vergroten Bij rust was de stand al weer gelijk. Na rust kwam Fiks niet meer onder de druk van Animo uit, maar de ploeg zag wël kans om de opgelo pen achterstand steeds weg te werken. Aad Knetsch zorgde voor 3-3 en Elzenga voor 4-4. KNS - Blauw Wit 5-4 (3-2). KNS is op de weg terug. Halverwege vo rig seizoen zette KNS diep het mes in de spelersselectie en werd jong talent in het eerste opgeno men. Degradatie werd daarmee ontlopen. Nu na vijf wedstrijden heeft KNS slechts vier verlies- punten en is daarmee op'een ge deelde eerste plaats terecht ge komen. Liesbeth Lalau zette KNS zaterdag al snel op 1-0, maar KNS kon niet verhinderen dat Blauw Wit met 2-1 de leiding nam. Door doelpunten van Peter Zitman en Renee Kooien werd het voor rust nog 3-2. Sandra van der Steen zorgde na rust zelfs voor 4-2 en KNS leek difinitief afstand te hebben genomen van Blauw Wit. Niets bleek minder waar, want Blauw Wit kwam nog eenmaal sterk terug 4-4. Trudy Blansjaar echter, zorgde ervoor dat de verdiende winst toch bij de beste ploeg terecht kwam 5-4. GERT GRESSIE I Kortsjnoi over voor veertien zetten - lood ste Kortsjnoi echter zijn koning achter zijn torens. Toen het zover was, zat er voor Karpov niets an ders op dan op de 62ste zet te ca pituleren. Hij legde zijn koning om, tekende het score-sheet en wandelde naar buiten. De we reldkampioen was de avond te voren aan een auto-ongeluk ont snapt, doordat hij in een andere wagen had plaatsgenomen, dan die hem door de organisatie was aangewezen. De officiële auto reed namelijk in de dichte mist op de bochtige weg tegen een boom. Kortsjnoi - kennelijk op gelucht door zijn winstpartij - kondigde aan dat hij zal door vechten. Voor het begin van de 28ste partij hadden zelfs zijn eigen secondan ten zich zeer pessimistisch over zijn kansen uitgelaten. De 29ste partij staat morgen op het pro gramma. Kortsjnoi heeft dan wit. De tweekamp is inmiddels al uit gegroeid tot de langste, die heeft plaatsgevonden sinds de match van 1927 tussen Capablanca en Aljechin, die 37 partijen in beslag nam. De lange duur begint som mige organisatoren te verontrus ten. In de twee en een halve maand, die de tweekamp al duurt, heeft de organisatie al twee miljoen dollar uitgegeven, waarvan 550.000 dollar voor het prijzengeld. Daartegenover staat dat de inkomsten bar tegenval len. De televisierechten zijn on verkoopbaar gebleken, hetgeen een miljoen dollar aan inkomsten scheelde. Daarnaast zijn de in komsten uit entreegelden bitter tegengevallen spelen zijn ploeg in conclaaf bij een, maar die ene minuut spreek tijd kon niet voorkomen dat Lei den van 1-8 verder uitliep naar de alleszeggende 1-22 voorsprong. Wayne Armstrong (vrije worpen) en Amama waren de eersten die voor Flamingo's de ban doorbra ken: 5-23. De taferelen die zich toen voor de 500 toeschouwers ontrolden hadden weinig met topbasketbal te maken. Leiden was ongemoti veerd, de winst was immers al binnen, terwijl het werken van Flamingo's soms van een aan doenlijke onbeholpenheid ge tuigde. Het resultaat een was een triest record. Zelden zullen twee ploegen in de eredivisie meer balverlies hebben geleden dan Leiden en Flamingo's. Beide teams kwamen tot het onthut sende aantal van GO keer balver lies: 29 keer voor Leiden, 31 maal HILVERSUM (ANP) - De Ne derlandse rugbyploég heeft gisteren in het Hilversumse sportpark met 0-19 verloren van Schotland. Een op papier zware nederlaag, maar ui terst eervol. De Schotten die met drie A-internationals en de rest B-spelers waren ver schenen, slaagden er slechts éénmaal in een try te conven teren. Defensief speelde Ne derland bijzonder sterk en in de line-out was Oranje zelfs de betere ploeg. Vooral Kirst Huysman (USRC) speelde hierbij een opvallende rol door bijna alle ballen op te pakken. Aanvallend kon Nederland ech ter weinig uitrichten tegen de geroutineerde Schotten Tweemaal heeft Oranje een kans gehad de nul weg te wer ken. Beide malen uit een pe naltykick. De eerste maal was de trap van Kees Koemans Diokiets te kort. De tweede, genomen door Theo Oortwijn (HRC) werd uit een bijzonder voor de Haarlemmers. In die malaise kon de thuisploeg tot aan de rust de schade beperken:36 - 49. Toen Leiden al snel na de hervat ting het verschil met de Haar lemmers verder benadrukte door een tempoversnelling van het trio Hagens, Plaat en Collins (43-63, 47-73) werd het onbegrijpelijk dat coach Blom niet eerder dan in de laatste minuten zijp bankspelers inzette. De langzaam herstellen de Jim Woudstra kreeg wel de kans zich aan zijn nieuwe ploeg aan te passen. Hij speelde bijna twintig minuten, zonder overi gens erg in het spel betrokken te worden, maar Peter Paulides en Joost Cornelissens bleven buiten schot. Oninteressante wedstrij den als het duel tegen Flamingo's zijn juist voor de bankspelers ideaal om zich te bewijzen. Zij willen dan juist harder werken moeilijke hoek genomen. De driekwarter van Schotland blonken uit door grote snel heid en een voortreffelijke balbehandeling. Schotland scoorde voor rust driemaal door full-back Dods uit penal tykicks (6de, 17de, en 29ste dan de vaste krachten, die het na een 1-22 voorsprong kalmer aan doen. Nu deelden Paulides en vooral Cornelissens in de malai se. Cornelissens demonstreerde op pijnlijke wijze zijn gebrek aan wedstrijdritme en ervaring. Het eerste schot ging mis, in de twee de aanval verloor hij de bal, ter wijl hij ook in de verdediging niet uit de voeten kwam. Wedstrij dritme moet gehaald worden uit duels van het reserveteam. zoals vorig seizoen Marcel Rijs bergen en Tony Lamping dat ook met enig succes deden. Het op halve kracht spelende Leiden finishte tenslotte bij 69-98. De Leidse scores: Collins 33, Plaat 15, Bruinsma 14, Kip en Bartolo me 11, Hagens 10, Paulides en Van Rooden 2. In de eerste divisie wonnen de da mes van Leiden hun tweede wed strijd. Coach Aad Baak leidde i minuut). In de tweede helft drukte Dougall in de 49ste minuut een try, die zes minu ten later door een tweede (van Rutherford door Dods gecon- venteerd) werd gevolgd en de eindstand op 0-19 bracht. Er waren 3000 toeschouwers. Ingrijpend DEN HAAG (ANP) - Het be stuur van de Koninklijke Ne derlandse Dambond (KNDB) heeft de directeur van het bondsbureau, Jan Vink, ont slag aangezegd. Volgens KNDB-voorzitter Meurte be staat er tussen de KNDB en Vink, die ruim vijf jaar in dienst van de dambond is, geen enkel vertrouwen. "Wij hebben Vink veel krediet ge geven. Ten onrechte blijkt nu, want uit het gehele land stroomden er klachten bin nen over het slechte functio neren van het bondsbureau. Het werd met de dag erger. Vandaar dat wij deze ingrij pende maatregel wel moesten Geen toestemming De Haitiaan Franck Pierre, die zou deelnemen aan het WK dammen, is niet op komen dagen. Oud-wereldkampioen Koeperman, die onlangs van de Sowjetrussische autoritei ten een uitreisvisum kreeg en gebruikte, had graag de opengevallen plaats ingeno men, maar kreeg geen toe stemming van de Belgische vice-voorzitter van de we- relddambond Raymond Pi- card. Het reglement staat niet toe. dat statenloze dammers deelnemen aan de strijd om het wereldkampioenschap. zijn ploeg in Soest naar een ruime overwinning. Red Stars verloor met 88-40, na een 49-22 ruststand. Bij de heren handhaafde Nijssen Trotters in de rayon hoofdklasse zijn ongeslagen positie. Slikker veer werd op een 101-70 neder laag onthaald. Luba boekte in de zelfde afdeling zijn eerste winst. Het team van Wim Petrici het af gelopen weekeinde tegen Mid land tot een 79-65 zege. Het ver schil kwam al in de eerste minu ten tot stand (15-6) en ook bij de basketwisseling hadden de Lei denaars de leiding stevig in han den: 37-31. Topscorers: Cees van Diest 19. Peter van der Geer 18. In de rayon tweede klasse verloor Leiderdorp verrassend van MSV Noordwijk: 75-73.Leiderdorp ging de laatste minuut van de wedstrijd in met een voorsprong van 7 punten. HANS JACOBS LEIDEN - In de veldcompetitie handbal werd gisteren door de overvloedige regenval maar een deel van het programma afge werkt. Alleen de wedstrijden, die op verharde velden konden wor den gespeeld vonden doorgang. Foreholte kwam in Voorhout te gen het in de landelijke eerste klasse debuterende Haagse Wings niet tot de verwachte zege. Foreholte verloor met 8-6. Mis schien dat het de dag tevoren in Duinkerken (Frankrijk) gespeel de toernooi de Voorhoutse ploeg nog in de benen zat (er werd in Duinkerken goed gehandbald), maar er zat maar weinig vaart in de Foreholte-aanval. Defensief sloot het weliswaar goed, maar ook bij Wings bleek het verre van eenvoudig om een opening te maken. Scoren deed Foreholte ditmaal dan ook voornamelijk uit strafworpen. Nel Geerlings werd door de strafworpen, waarvan zij er drie benutte, topscoorster. Ook Anke van der Nouland, Ineke Slobbe en Nel Geerlings vonden ieder nog eenmaal het net. WTings hanteerde tegen de niet best te rugkomende Voorhoutse ploeg met succes het wapen van de break-out. Bij de rust leidde Wings met 4-3, de eindstand was 8-6. In de landelijke tweede klas se was HVS te sterk voor de re serves van Hercules: 11-9. Pikant detail is dat HVS in de be kerfinale van de afdeling Den Haag met 10-8 won van Hercules 1! De dames van Northa hadden nog knap veel moeite met de jeugdige, maar zeer enthousiaste ploeg van Kwiek Sport. Bij de rust leidden de pupillen van Ca- rel Caron met 5-4, het einde kwam met een 9-7 zege voor Nor tha. Lvdy Vink scoorde vijf tref fers. waarvan een uit een straf worp. Verder kwamen bij Northa tot scoren Nelleke de Jong, Mar jan van der Eist, Anneke Baader en Marjan van der Berg. De heren van Sanocel/Saturnus bleven op het pad van de over winning. Gisteren moest in de rust overigens wel een hartig woordje met de roodwitten wor den gesproken (6-5 voor Satur- nus). Een bewegelijk spelend Northa nam tegen de lijstaan voerders brutaalweg tot driemaal toe de leiding, 1-0, 2-1 en 4-3. Ge zien het spelbeeld was dat in die fase van de wedstrijd niet eens onverdiend. Dat Saturnus bij de rust toch de leiding had lag aan de grotere individuele kwaliteiten van de roodwitten. na de hervat ting had Saturnus duidelijk een overwicht en dat werd in-treffers uitgedrukt. Via 9-5 en 13-8 won Saturnus de vijfde ontmoeting op rij, 16-11. Anton Klok scoorde 5 doelpunten, Peter Waalwijk en Benno Nieuwenhuyzen ieder 3, Henk Verwey, Wim van Leeu wen, ieder 2 en Hans Zwaan. 1. Laatstgenoemde verdeelde het spel tegen de stugge Noordwijk- se defensie voortreffelijk. De dames van MMO kwamen tegen ODIS niet verder dan 5-5, rust 3-3. Het teleurstellende optreden van MMO, dat normaal gesproken van ODIS moet kunnen winnen met een marge van tenminste vier ol' vijf doelpunten verschil, ten spijt zou ook ditmaal een zege zijn binnengehaald als MMO zich niet de luxe had gepermitteerd om twee strafworpen te missen. Gerrie van der Meer en Elly van Leeuwen, gisteren met drie tref fers topscoorster, faalden vanaf de zeven meter. De'heren van MMO wonnen, zon der wisselspeler, met 13-10 (rust 5-3) van de reserves van HEC. Ge rard Elsgeest tekende weer voor de maximum productie, 8 doel punten. Verder scoorden Hans Elsgeest. 4, en Joop Volwater, 1. In de afdelings vierde klasse wan delde Olympia '72 met 18-0 over DIOS 3 en pakte^HW '70 weinig minder uit tegen AHC '28 5, 11-0. Merkwaardig was het oordeel van arbiter Franken in de laatst genoemde wedstrijd, toen HW '70 na de rust overschakelde op een persoonlijke dekking. "Een dergelijke verdediging paste niet in deze klasse", aldus arbiter Franken tegen de stomverbaasde HW-ploeg. Ook AHC '28 was die mening kennelijk toegedaan want het weigerde na de wed strijd, afscheid van tegenstander HVV '70 te nemen. ARCO (ANP) - Voor de Nederlandse deelnemers aan het toernooi om het wereldkampioenschap dammen in het Italiaanse Arco zal het niet zo eenvoudig zijn zich te plaatsen voor de eindstrijd, waarvoor Harm Wiersma als regerend wereldkampioen automatisch in aanmerking komt. De twintig deelnemers aan de voorronde zijn verdeeld over twee groepen. Totaal elf (vijf van groep A en zes van groep B van hen kwalifi ceren zich voor de finaleronde. In beide groepen zijn meer kandidaten aan te wijzen voor de eindstrijd dan beschikbare plaatsen. In de eerste ronde speelden gisteren de landgenoten tegen elkaar. In groep B lieten de Russen Mitsjanski en Gantwarg na een gelijkopgaande strijd van anderhalf uur remise aantekenen. Een uur later volgden Clerc en Bastiaannet. N'Diave en Nimbi bleken te sterk voor respectievelijk de Italiaan Simonelli en de Braziliaan Da Silva. Een fraai succes behaalde de Surinaamse kampioen Raymond Norden, die goed op de aanval speelde tegen Carlo Smith. De Amerikaan moest zich zeer secuur verde digen om een puntenverdeling te bereiken. Waren in groep B alle partijen beëindigd in groep A werd op dat moment nog volop.gestreden. De factor tijdnood speelde in deze groep een grote rol. Als eerste bracht Lepsic een uitslag op het bord. De Joegoslaaf verloor door een blunder in gelijkwaardige positie van Hisard. Daarna was het de beurt aan Gendlerman, die positioneel veel te sterk bleek voor de Italiaanse kampioen Berte. In deze groep leverde Gerrit Boom een uitstekende prestatie. Hij ging goed in de aanval tegen Frank Drost en kreeg een kansrijke positie door een onjuiste taxatie van de Fries. Door het forceren van een tweede dam kon de Nederlandse kampioen de partij met remise beëindigen. UITSLAGEN Groep A: Verpoest(Bel)- Diaw (Sen) 1-1, Drost (Ned)- Boom (Ned) 1-1, Lepsic (Joe) - Hisard (Fra) 0-2, Tsjegolev (Sov) - Korenevski (Sov) 1-1, Berte (Ita) - Gendlerman (Isr) 0-2, GROEP B: Clerc (Ned) - Bastiaannet (Ned) 1-1Mitjanski (Sov) - Gantwarg (Sov) 1-1, Norden (Sur) - Smith (Vst) 1-1, Simonelli (Ita) - N'Daye (Mal) 0-2, Nimbi (Kon) - Da Silva (Bra) 2-0. Leidse korfbalploeg pakt tweede punt LEIDEN - Door de slechte terrein- en weersomstandighe den werd een groot aantal korfbalduels niet gespeeld. Alleen Fides Pacta (gelijk tegen Ready 4-4) Fiks (-even eens 4—4) en KNS (-winst op Blauw Wit 5-4) kwamen in de wei. Een wei die moeilijk bespeelbaar was en die het uiterste van de krachten van de spelers vergde. De Nederlandse scrum-half Van Triebert ontworstelt zich aan de scrum en stormt naar voren

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17