UVS toont klasse en karakter 4-3 zege Jan ZwartkruisDie Zwitsers zijn gevaarlijk VVSB sleept na forse zege (4-0) de eerste punten binnen .11 w\ LDWS na gelijkspel toch nog onderaan MAANDAG 2 OKTOBER 1978 PAGINA 13 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Lisse na overwinning op Rijswijk aan leiding in derde klasse LEIDEN - Dankzij een keu rige overwinning op kop loper Rijswijk en een aan tal afgelastingen heeft SC Lisse de leiding genomen in de derde klasse. VVSB zorgde voor een grote ver rassing door met een forse zege (4-0) nummer drie Delfia de eerste punten binnen te halen. Van Nis pen behaalde zijn derde overwinning in successie. Hillegom moest met 1-2 zijn meerdere erkennen in de ploeg uit De Zilk. SC Lisse-Rijswijk 1-0. In een ste vige maar niet onvriendelijke wedstrijd won Lisse gisteren van het bezoekende Rijswijk. Vooral in de eerste helft hoefden de ploegen elkaar niets toe te geven. Rijswijk had in die eerste helft de beste kans om de leiding te ne men. Maar De Boer slaagde er niet in om na een fraaie combina tie van nog geen drie meter te scoren. Hij schoot hoog over. Na de pauze gooide Lisse er nog een schepje bovenop en het was hal verwege de tweede helft toen Wim van Beek na een fout van Rijswijk-verdediger Staargaard de bal kon voorzetten. Laurens van der Voort zorgde voor de af werking (1-0). Een tegenvaller die bij de Rijswijkers kennelijk hard aan kwam. Lisse behield het initiatief en was enkele malen dichtbij een tweede doelpunt. Ron Faas schoot nog geen tien minuten later tegen de paal en een kopbal van Wim van Beek werd door Staargaard van de lijn gehaald. Rijswijk probeerde in de laatste tien minuten nog wel iets terug te doen, maar de Lisser verdediging kon zonder veel kansen weg te geven, overeind blijven. Hillegom-Van Nispen 1-2. Al na drie minuten kon George van Haasten een voorzet van Martien van Eeden bij één van de eerste aanvallen van Van Nispen zijn ploeg naar een 0-1 voorsprong schieten. Hillegom nam daarop het initiatief over en kon dat me de dankzij het uitvallen van Van Nispen-middenvelder Peter van Eeden vasthouden. Er zat echter weinig stootkracht in de Hille- gomse aanvallen en het bleef in die eerste helft bij een schot van Ron de Jong tegen de paal. Ook na rust was Hillegom sterker en dat werd pindelijk in de negende minuut in de score uitgedrukt. Na treuzelen in de Van Nispen- defensie kon Boudewijn Pijpers de uitblinkede doelman Tino de Groot passeren. Tamelijk onge lukkig kwam Hillegom toch weer op achterstand. Bij één van de spaarzame uitvallen van Van Nispen kon Ton Nijland in de twintigste minuut een schot los sen dat er vrij ongevaarlijk uit zag. Vlak voor de Hillegom- doelman stuiterde de bal echter door een oneffenheid in het veld merkwaardig omhoog en ver dween in de touwen. Die klap kwam Hillegom niet meer te bo- WSB-Delfia 4-0. VVSB, dat na vier wedstrijden nog puntloos onderaan bengelde, heeft daar gisteren op krachtige wijze een einde aan gemaakt. Al direct na het eerste fluitsignaal trokken de Noordwijkerhouters fel van leer. Delfia, dat VVSB duidelijk on derschat had, kon twintig minu ten de nul vasthouden, maar toen was het Peter van der Klugt die volkomen ongehinderd een kromme voorzet van Marcel Heemskerk doeltreffend mocht afronden. Vier minuten later was het alweer raak. Albert van der Burg kon scoren uit een vrije trap van Joop Oostdam. Wim van Beek (met baardop weg naar het Rijswijk-doel. Ook na rust bleef WSB de sterkere ploeg. Het duurde echter nog tot de zevenendertigste minuut voor de voorsprong werd vergroot. Weer stond een vrije bal van Joop Oostdam aan de basis. Peter van der Klugt kopte tegen de paal. Albert van der Burg kon de bal nog inhouden en zijn voorzet werd door Henk van Maris on zorgvuldig ingeschoten. De bal belandde uiteindelijk weer bij Peter van der Klugt, die er alsnog 3-0 van maakte. Albert van der Burg verhoogde de feestvreugde door na vijf Delfia-spelers te zijn gepasseerd, 4-0 te laten aanteke- Vier goals in twaalf minuten LEIDEN- Bij UVS val je tegenwoordig van de ene verba zing in de andere. Gaf de start van het seizoen, mede door de inbreng van flink wat jeugdig talent, al aanleiding tot hoopvolle resultaten en ook wel identieke uitslagen, gis teren tegen C VV werd het publiek opnieuw op een aantal surprises onthaald. Een 4-3 overwinning, dat ten eerste, en tegen een voormalig kampioen betekent dat toch altijd een uitstekend resultaat. r waarop de zege tot stand kwam sprak evenwel nog meer tot de verbeelding. Na een excellente eerste helft, die werd afgesloten met een naar verhouding maar matige 2-1 voordelige score, re gende het opeens doelpunten Binnen twaalf minuten vier stukseen ongekende weelde voor de, helaas weer, weinig talrijke toeschouwers. En opmerkelijk ge noeg wist UVS, dat tot nu toe een goed gespeeld eerste deel liet vol gen door een beduidend mindere tweede rondgang, telkens heel knap te pareren. Tegenover elk CVV-doelpunt stelde het gewoon een eigen treffer. Zo simpel gaat dat tegenwoordig in de Kikker polder.... Breekpunt Er zat dit keer duidelijk een breek punt in fie wedstrijd, die een uur lang door UVS gedomineerd was. Opvallend genoeg was dat, bij een 2-1 stand nog, een kwartier na de hervatting, toen het duel z'n beste tijd gehad leek te hebben. Niets gebeurde er meer, niemand deed meer wat. CW leek te be rusten, UVS waande zich veilig. Door omstandigheden gedwon gen moest Gerard Désar toen zijn twee niet meer fitte spitsspelers J an Verver en Hans van Leeuwen uitwisselen voor de tweeling Paul en Marcel van der Blom en geheel onverwachts was het élan daarmee opeens terug. De strijd bleek nog helemaal niet gestreden, hoog vlamde het smeulende vuur op. Zelden heeft men op de Kikkerpolder een der gelijk schouwspel zien ontwik kelen als wat zich toen voltrok UVS incasseerde eerst de gelijk maker, toen Polderman profi teerde van een misverstand tus sen doelman Sloos en de besté man van het veld Hans Kruit, maar sloeg nog geen minuut later terug. Theo van Seggelen knalde een door Marcel van der Blom in geschoten bal in tweede instantie tegen de touwen. Zeven minuten verder was het alweer gelijk, het vertwijfeld jagende CW sloeg toen via de tot dan toe door debu tant Piet Mieremet knap in be dwang gehouden Verhagen kei hard terug. Maar nog geen 120 tellen later kon er opnieuw afge trapt worden. Het was alwéér Theo van Seggelen die middels een dreunend schot zijn matige spelprestatie van daarvoor ietwat verdoezelde door UVS. nu defini tief, aan de verdiende (4-3) voor sprong te helpen. De spelers vergaten, dat was wel zo aardig voor het publiek, in die hoogtij-periode, alles en iedereen in de jacht op respectievelijk de gelijkmaker(s) en de winnende treffer(s). Van hét zich houden aan taktische afspraken was to taal geen sprake meer, het parool luidde 'naar voren' en daarmee uit. Een gegeven dat borg stond voor een grandioos laatste half uurtje, dat waarlijk bol stond van spanning en sensatie. Meegeno men was uiteraard dat beide par tijen slechts oog hadden voor het goede resultaat en niet voor el kaar. De 'klappen' werden sim pelweg geïncasseerd. Het me rendeel van de trainers in het be taalde voetbal zou, bij het aan schouwen van zoveel enthou siasme en vuur, behoorlijk ja loers zijn geweest. Dé oplossing voor het vullen van al die lege tri buneplaatsen. Reéel gezien had UVS het evenwel, hoe tegenstrijdig dit ook klinkt met het voorgaande, nooit zover mogen laten komen. Immers, in die, zoals al eerder gememoreer de, uitstekend gespeelde eerste helft kreeg de 'herboren' Leidse ploeg dermate veel kansen, dat het verder spelen van dit duel slechts een formaliteit had moe ten zijn. Na eerst vlotjes de op gelopen achterstand (Van der Sluis scoorde na tien minuten 0-1) middels wonderschone goals van Bert Kort en Ron Bekooy te heb ben goedgemaakt, werd het toch heus wel geroutineerde CW volledig van de mat gespeeld. UVS kreeg vier, vijf ideale moge lijkheden, het logisch gevolg van een frisse aanpak, razendsnelle tempo- en plaatswisselingen en een forse dosis brutaliteit die vooral jongens als Hans van Leeuwen (aangever van twee treffers). Hans Kruit en Ron Be kooy kenmerkt. Er werd weer ontzettend soepel gespeeld en net als de eerdere tegenstanders had CW er de grootst mogelijke moeite mee. De Rotterdammers stonden met de rug tegen de muur. Ondanks alles blijft UVS, zo bleek opnieuw, toch kwetsbaar, het knappe spelletje ten spijt. Dit om twee redenen. Allereerst worden er té veel kansen té gemakkelijk om zeep geholpen en vervolgens houdt alles na exact één uur voetballen op. Dan gebeurt er plotseling niets meer, staat ieder een stil, valt er een diepe stilte. Dat zijn dingen die je je niet kunt permiteren. Tegen RVC ging het bijna fout, tegen DHS idem dito en ook tegen CVV scheelde het maar weinig of UVS had na rust toch nog een punt moeten inleve ren. Net als die andere opponen ten die een uur lang op de knieëen hadden gelegen wach tend op het genadeschot, richtte ook CVV zich, toen de knaller -At Cm uitbleef, op in een laatste poging te ontsnappen. Dit keer evenwel was het verbazingwekkend om te zien hoe UVS alsnog keihard uit haalde. Het tonen van zoveel ka rakter was de ploeg eigenlijk nog niet toebedacht. AD VAN KAAM De klassegoal van Bert Kort in beeld. Hans van Leeuwen heeft een knappe voorzet afgeleverd en Kort kopt keihard raak. Doelman Cam- pen is volslagen kansloos. De opn ieuw) niet zichtbare Hans van Leeuwen bediende Ron Bekooy op maat. Uiterst koelbloedig liet deze de bal achter de volmaakt kansloze CW-doelman caramboleren. Zaalvoetbal op het veld. LEIDEN - LDWS behaalde giste ren tegen het op bezoek zijnde Naaldwijk zijn tweede competi- tiepunt. In een vooral in de eerste helft aantrekkelijk duel, kwamen beide ploegen, die beide in de onderste regionen van hun afde ling vertoevend, een 2-2 gelijk spel overeen. Een puntendeling, waarmee LDWS misschien iets te weinig kreeg, gezien het vel- doverwicht in de tweede helft. Maar juist in deze periode wisten de Leidenaren zich te weinig kansen te creëren met hun wat rommelig aandoend aanvalsspel (uitzondering op deze regel was Cees de Roode, die nog wel eens een bruikbare opening wist te vinden. LDWS kende een voortvarende start. Al na vijf minuten was het Cees de Roode, die zijn ploeg uit een hoekschop van George Moesman met een schitterend af standschot op 1-0 zette. Naald wijk leek aangeslagen door deze vroege tegenvaller en bepaalde zich in het eerste kwartier tot verdedigend voetbal. Maar na twintig minuten was het bij één van de eerste aanvallen Van Naaldwijk wel meteen raak: de 16-jarige rechterspits Gert-Jan La Grauw speelde zich goed vrij en liet doelman Wim Visser kansloos: 1-1 Enkele minuten la ter werd LDWS een zuivere staf- schop onthouden. Het was voor- stopper Arie van de Nol. die om onduidelijke redenen met beide handen een ongevaarlijke voor zet over de achterlijn sloeg. Ie dereen verwachtte de onvermij delijke strafschop, maar scheids rechter Van der Beek wees met een stalen gezicht naar de cor- nervlag. Kort voor rust bracht Andre de Gier de Leidse ploeg zelfs op een 1-2 achterstand. Na rust zette LDWS Naaldwijk van meet af aan met de rug tegen de muur en na tien minuten was het Bart van der Weyden, die na een solo door laatste man Wim Lens, tegen het gras werd gewerkt. Cees de Roode benutte de terecht toegekende strafschop koelbloe dig 2-2. Hierna bleef LDWS wel sterker maar de aanvallen wer den zonder veel overleg opge bouwd, zodat het uiteindelijke slotoffensief zonder resultaat bleef. DINK BINNENDIJK (Van c sportredactie) ROTTERDAM - Bondscoach Jan Zwartkruis zag zaterdag in Genéve het Zwitserse Ser- vctte met 2-0 winnen van Young Boys. De leger-kapi- tein ging daarheen met het oog op de 11 oktober te spelen interland Zwitserland-Ne derland. Eerder was van KNVB-zijde Rob Baan al op pad geweest die het spel van de Helveten analyseerde tijdens de vriendschappelijke interland tegen de VS. Zwartkruis: „De rapporten van Baan noopten me om zelf eens polshoogte te gaan nemen en ik ben blij dat ik het heb gedaan. De Zwit sers bedienden zich van een soort werkvoetbal. dat erg gevaarlijk kan zijn en een waarschuwing moet inhou den voor iedere tegenstan der". Zwartkruis zag de internatio nals Schneider, Engel, Bizzi- ni, Buyberis, Pfister, Valerini en Trenschero (Servette) in actie evenals Bregbuhl, Odermatt en Mueller aan Young Boys-zijde. Zwart kruis, die zondag niet al te zeer onder de indruk leek van het zwakke spel van de PSV- ers tegen Feyenoord, bezoekt woensdag in Halle de inter land van de DDR tegen IJs land. Eerder was Ron Groe- newoud al bij de DDR tegen Tsjechoslowakije. Verheyen Jan Verheyen is terug bij Feye noord, al is dat voorlopig al leen maar om zijn conditie op peil te houden. De snelle rechtsbuiten heeft van zijn Oostenrijkse werkgever Wacker Innsbrueck toe stemming gekregen om zich zelf te verkopen. Deze week reist hij af naar Lens in Frank rijk, waar hij een proefwed- strijd speelt en verder bestaan er vage contacten met het Belgische Lierse SK. Ver heyen: "Ik train nu bij Feye noord, maar als deze week niet ergens onder dak kom, moet ik terug naar Wacker Innsbrück". Lausanne: 3-3 Lausanne Sports, de tegen stander van Ajax in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker, heeft gisteren de uitwedstrijd tegen FC Zü- rich gelijkgespeeld, 3-3. Hier door handhaafde de ploeg zich op de zevende plaats van de ranglijst, vier punten ach ter Servette en Young Boys, die de eerste plaats delen. De stand is: 1. Servette en Young Boys 13 punten, 3. Saint-Gall 12.4 Zürich, Grasshoppers en Basel 10, 7. Lausanne 9. Rangers: 4-1. Glasgow Rangers, tegenstander van PSV in de tweede ronde van het toernooi om de Euro pese beker voor landskam pioenen, heeft zaterdag in de Schotse competitie een forse overwinning behaald. In ei gen stadion werd Motherwell met 4-1 verslagen. Rangers won voor het eerst in de competitie, nadat de ploeg in de eerste zes wedstrijden vergeefs naar de vorm had lo pen zoeken. In de Schotse competitie bleef Celtic aan de leiding door een overwinning met 2-1 op St. Dames: 3-1 Het Nederlandse damesvoet balelftal dat wordt getraind door Ruud de Groot, heeft za terdag in Vlissingen met 3-1 gewonnen van Engeland. Bij de rust was de stand 1-0 in het voordeel van Oranje. In de 25 ste minuut bracht Jose van Hoof de stand op 1-0. In de 40ste minuut voegde Elly Manuputty daar een tweede Nederlandse treffer aan toe. waarna een minuut later Pat Chapman voor Engeland kon tegenscoren. Wederom Jose van Hoof stelde in de 62ste minuut de zege veilig. Jos Andeweg, al jaren uitkomend het r nale ereniging GDC. nam af cheid. In de vijftiende mi iuut werd zij vervangen on Ier luid applaus van het dui endkoppige publiek. t 'm

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13