Hscwrk eic/se agenda Ondanks vaak grote armoede overal blije mensen op Eigenaar zet huisraad buiten SCHOONSCHRIFT IN BIBLIOTHEEK Aankoop grond Mauritssingel dit jaar rond „Misschien een verarming, maar wij bonwen aan toekomst.." Leiderdorp toch geen Nieuw systeem warme maaltijd bezorging IIW welzijnsproeftuin" WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1978 Pater Van der Salm vertelt op scholen over zijn missie-werk ZOETERWOUDE - "Na vijf da gen te hebben rondgekeken kon ik niet geloven dat ik er pas één week was", vertelt mevrouw Van der Salm. Zij is net teruggekeerd uit Sabah, een Maleise staat op het ei land Borneo in Zuidoost Azië. Hier bezocht zij samen met haar zoon Wim de missie plaats van haar andere pries terzoon Jan. Jan, die overigens de Maleise nationaliteit bezit, is met haar teruggekeerd naar Holland voor een verlof van ongeveer drie maanden. Wim neemt zolang de parochie van broer Jan waar. Het komend jaar zal Wim im een eigen pa rochie gaan leiden in dezelfde provincie. Na twee jaar stu die en zeven jaar les te hebben gegeven in Nederland kan hij zich dan eindelijk weer aan zijn liefdeswerk, de missie, gaan wijden. Het bezoek aan het werkterrein van haar zonen is mevrouw van der Salm uitstekend be vallen. Ze heeft daardoor een eigen indruk van alles gekre gen. "Nu betekent elke plaats en elke naam wat voor mijn vertelt ze. "In die drie weken dat ik er was ben ik op zoveel plaatsen geweest, heb ik zo veel mensen bezocht. Overal zie je blije i danks vaak grote armoede. Ik, moest overal aan mee doen.Ook bijvoorbeeld rijste- bier meedrinken en inlandse dansen doen, maar alles was even leuk." "En ze was niet moe te krijgen hoor" aldus Jan. Hij vertelt ook dat er erg hard wordt gewerkt in zijn gebied Niet alleen wordt het wegen net voortdurend uitgebreid en y worden er allerlei gebouwen zoals kerken en scholen ge bouwd, ook op het gebied van het geloof is men druk bezig. Anders dan in Nederland is een priesterwijding geen zeldzaamheid. Steeds komen er nieuwe priesters bij. Dat is volgens Jan ook nodig, van wege de enorme uitgestrekt heid van het land. Eerst een eind met de auto én dan nog een wandeling van een paar uur voor een bezoek is be paald geen uitzondering. En de parochie waar Wim waar schijnlijk geplaatst wordt heeft wel 60 buitenstaties. Steeds als er weer een groep van ongeveer 300 mensen is wordt er zo'n ondersteu- ningspunt opgericht. De men sen blijven op zoek naar nieuw land om te ontginnen "Alles is zo anders daar", vol gens moeder van der Salm. "Zo hebben we ook een Chine se bisschop ontmoet die ge woon in zijn hemd rondliep toen we hem voor het eerst za gen. Alle' mensen waren zo eenvoudig en vriendelijk. Ze waren zo dankbaar dat ik m'n zoon Wim had meegeno men en toen ik wegging moest ik beloven nog eens terug te komen. De tijd die pater Jan van der Salm in Zoeterwoude is, be steedt hij onder meer daar op de lagere scholen wat te ver tellen over het gebied waar hij werkt. Dat hij op deze manier kan meewerken aan het wel slagen van de missionaris- senweek vindt hij bijzonder fijn. "Ik vind het hartstikke leuk die jongeren, die vragen honder duit. Ik heb een paar souve- niers die mijn moeder heeft meegenomen,enorm veel dia's en ik kan ze van alles vertel len, dus dat wordt wel wat." Conflict om woning aan Vliet LEIDEN - Bij een woning aan de Vliet in Leiden heeft zich gister morgen een ernstig conflict tus sen de huiseigenaar en de huur ders voorgedaan. Onder toezicht en bescherming van de politie drong eigenaar Slikkerveer zijn pand Vliet 28/28a (naast het vroe gere Sythofcomplex) binnen en. zette hij een deel van de huisraad buiten. De eigenaar beriep zich met zijn koopcontract op het gebruik van de benedenverdieping. Dit deel van het huis werd door de vier huurders van het pand gebruikt als opslag voor hun huisraad. De huurders menen dat zij het hele pand in huur hebben. Volgens de eigenaar zyn de beneden- en bo venverdiepingen afzonderlijke woningen. De actie van eigenaar Slikkerveer volgde op al langer lopende on- Huurder Hammerstein in discussie met de politie. VOORSCHOTEN - In de openbare bibliotheek in Voorschoten is thans een tentoonstelling te be zichtigen van kalligrafieën, ge maakt door Ben Aalbers uit Voorburg. Kalligrafie is de kunst van het schoonschrijven. Voornamelijk bekend van Chinezen en Arabie ren, die met hun lettertekens vormen weten te creëren die de inhoud van een woord een extra dimensie geven. Ben Aalbers prooeert hetzelfde te bereiken met ons Latijns schrift. Met slechts een paar streken van pen of penseel weet hij met de vorm van een woord de inhoud te ver duidelijken. De tekst wordt niet alleen gelezen, hij wordt ook ge- De tentoonstelling van Ben Aal bers, die behalve deze kalligra- fiën ook landschapstekeningen bevat, is geopend tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. enigheid met de huurders. De huisbaas meent dat de huurders ten onrechte gebruik maken van de benedenverdieping. Uitein delijk wil hij de huurders hele maal uit de woning. De vier huurders wonen al enkele jaren in het pand. De woning is de laat ste tijd verschillende malen van eigenaar veranderd. Bij de actie van de eigenaar verzet ten de huurders zich tegen de as sistentie van de politie. Volgens h.oofdhuurder Hammerstein koos de politie onbevoegd partij en stond men zo huisvredebreuk toe. De huurders overwogen aan vankelijk een kort geding tegen de huiseigenaar aan te spannen. In de loop van de dag besloten zij echter in eerste instantie de be nedenverdieping voor de huis baas af te sluiten Driewielers De Zoeterwoudenaars Theo en Marjolein Verstegen hebben 30.000 gulden binnengehaald met hun actie om geld bijeen te krijgen voor driewielers voor hun gehandicapte patiënten. Theo en Marjolein, die beiden als fysiotherapeut in Tanzania werken, hoopten genoeg geld bijeen te krijgen voor 20 rolstoe len. Met het geld dat nu werd ontvangen kunnen 66 driewie lers worden aangeschaft. Pay-back Ook Zoeterwoude krijgt zijn funk- avond. Zaterdag 30 september treedt in het Don Boscohuis de popformatie Pay-Back op. Een groep, die volgens Wouw, die dit optreden organiseert, "een aan trekkelijke mengelmoes van funk, rock and roll en soul speelt". Ook de discotheek van Wouw zal deze avond weer op volle toeren draaien. Aanvang 21 uur. Jazzclub De Wassenaarse Jazzclub opent aanstaande zaterdag zijn derde seizoen in het Deylercentrum. Van 20.30 tot 22 uur treedt het eigen huisorkest "The Work shop Old Timers,' op, vervol- Verouderd en te klein meubilair van school wordt vervangen WARMOND - Het zwaar verouder de meubilair van de klassen 1 tot en met 3 -van de School met de Bijbel in Warmond zal binnen kort worden vervangen. De raad zal over het toekennen van een geldbedrag van 10.848,33 gulden, dat nodig is voor de vernieuwing, donderdagavond nog moeten be slissen. Verwacht wordt dat een positieve reactie van de raadsle den zal volgen niet alleen omdat de aanvraag aan de in de wet ge- stelde vereisten voldoet, maar ook omdat gezondheidsredenen in het geding zijn. Door de toe name van de gemiddelde li chaamslengte van de scholiern is het meubilair langzaamaan te klein geworden. Amnesty Amnesty International afdeling Oegstgeest houdt vrijdagavond vanaf 19.00 uur tot 21.00 uur een boekenmarkt, waarop tweede hands boeken verkocht zullen worden. De opbrengst is bedoeld voor de activiteiten van de eigen afdeling en de landelijke orga nisatie. Zaterdag zal de boe kenmarkt worden voortgezet en wel de hele dag. Het gebeuren vindt plaats in het gemeente centrum aan de Lijtweg in Oegstgeest. Woensdag Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 14-17 e 21-24 uur. Troef, Noordeinde 2a. "Meidengroep" 20-22 uur; sport, 18.30 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen, 19.30 uur; etsen; jazzballet; tc kenen en schilderen; gitaar; pottenbak ken. 20 uur. Breehuys, Breestraat 19, scholieren sportcafé, 15-17.30 uur; eethuis Repel steeltje 18-19.30 uur. Stadhuis cie. openbare werken en mid denstand, 19 uur. Zuiderkerk, Lammenschansweg, ver gadering RPF, 20 uur. Clubhuis Morschwijk, Topaaslaan avond over vredesweek, 20 uur. Nieuw Minerva, ledenvergadering CDA 20.30 uur. De Werf, Voorschoten, culturele och tend over Hymalaya expeditie, 10 uur. Scheppingskerk, Leiderdorp, kin- derkledingbeurs, 10.30-13 uur. Wassenaarse Slag, prestatieloop, 19.30 Donderdag gens de Reunion Jazz Band, gro tendeels bestaande uit oud-le den van de Dutch Swing College Band. Vredesdienst Ter gelegenheid van de vredes week 1978 wordt aanstaande zondag een oecumenische vre desdienst gehouden in de Zijl- laankerk in Wassenaar. De dienst zal in woord, lied en ge bed afgestemd zijn op het thema "Geweld, recht en liefde", en worden geleid door de her vormde predikant J. T. Wiers- De Magnifïcat-cantorij van de St. Jozefkerk verleent muzikale medewerking. De opbrengst van de collecte tij dens de dienst, die 's avonds om 19 uur begint, is bestemd voor Amnesty International. Na af loop is in de foyer gelegenheid tot een nadere gedachtenwisse- ling. Welzijnswerker De. grondhouding van de wel zijnswerker is het thema van een driedaagse conferentie in vormingscentrum Oud-Poel geest in Oegstgeest. Aan de orde komen achtereenvolgens de persoon van de welzijnswerker zelf, samenwerking in teamver band en ontwikkelingen binnen het welzijnswerk. De conferen tie duurt van woensdag 18 okto ber 12 uur tot vrijdag 20 oktober Opgeven, tot ongeveer 14 dagen voor de conferentie, is mogelijk bij vormingscentrum Oud Poel geest, Postbus 4, Oegstgeest. Tel. 071-152445. Hoogste punt nieuw raadhuis Leiderdorp r de nieuwe Leiderdorpse LEIDERDORP - Misschien is het een verarming voor het oude dorp, maar Leiderdorp is aan zijn toekomst aan het bouwen." Dit zei burgemeester Van der Have gistermiddag, de dag waarop het hoogste punt van het nieuwe raadhuis in de Leiderdorpse wijk Winkelhof werd bereikt. Een feestelijke gebeurtenis, die vol gens de traditie gepaard ging met het uitdelen van 'kapfooi' en 'pannebier'. Het gebouw is op dit moment nog niet veel meer dan een betonnen geraamte. De gemeente hoopt het rond mei in gebruik te kunnen nemen, vijf maanden later dan oorspronkelijk geraamd. Het nieuwe raadhuis telt zo'n 68 kamers, waarondër 15 spreek- en vergaderkamers, 4 wethouders kamers en 2 commissiekamers en de raadszaal. Troef, Noordeinde 2a, voorlichting eri begeleiding dienstweigeraars, van 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19 vrij advies, 20-21 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. j Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, sport café, fotografie saxofoon; Leidse Go- club, 20 uur. Leidse Schouwburg, Ned. DansTheaterJ 20.15 uur. LAK-Theater, solo-show van Katyl Duck, 20.30 uur. Stadhuis, cie. ruimtelijke ordening; cie.l economische aangelegenheden, 20 uur. Sophiekehuis, Wassenaar, bazaar, 10-17 Gemeentehuis Leiderdorp, cie. oude-| dorp, 20 uur. De Paauw, Wassenaar, raad v. jeugd en jongeren vergadering, 20 uur. Gemeentehuis, Oegstgeest, gemeente raad. 19.30 uur. Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeente raad, 20 uur. Gemeentehuis, Warmond, gemeente raad 20 uur. Chr. Pedagogische Academie, Oegst-| geest, eeuwfeestavond, 20 uur. Ons Huis, Zoeterwoude, veiling, 20 u Apotheken LEIDERDORP - Het gemeentebe stuur van Leiderdorp verwacht dat eind dit jaar de onderhande lingen kunnen worden afgerond over de aankoop van de grond die nodig is om de Mauritssingel door te trekken. Op dit moment is de grond waarop de verbinding tussen Mauritssingel en Achtho- venerweg moet worden aange legd al bijna geheel in handen van de gemeente. Slechts met één grondeigenaar moet nog worden onderhandeld. Het gaat om een stuk grond in de Achthovener- polder van ongeveer 6100 vier kante meter. Pas als de onderhandelingen over de grondaankoop zijn afgerond kunnen de definitieve plannen voor het doortrekken van de Mauritssingel op papier worden gezet. Deze moeten vervolgens, om in aanmerking te komen voor LEIDERDORP - Het gemeente bestuurvan Leiderdorp vindt dat de Unie van Vrijwilligers (U.V.V.) hard toe is aan een nieuw systeem om warme maaltijden bij bejaarden thuis te bezorgenDeze activi teit van de U.V.V. gebeurt on der de naam "Tafeltje dek je Het nieuwe systeem zou in houden dat inplaats van pa nnensets voortaan weg- werpbakjes voor de maaltijd worden gebruikt. Daarmee kan effciënter worden ge werkt omdat, met de steeds grotere vraag naar de bezor ging van warme maaltijden, niet meer afgewassen hoeft te worden. LEIDERDORP - Het gemeentebe stuur van Leiderdorp heeft beslo ten niet mee te doen aan een ex periment van het rijk om tot een nieuw welzijnsbeleid te komen. Eerder had de raadscommissie voor onderwijs besloten Leider- dorp aan te melden als 'proeftuin' welzijnsbeleid. In dat geval had Leiderdorp een vast bedrag gekregen voor ver schillende activiteiten in de wel zijnssector als sportzaken, vrij willigerswerk en bejaardenzorg. Het gemeentebestuur voorziet echter te grote financiële nadelen en een groot tekort aan man kracht als aan dit experiment wordt meegedaan. Wel wil Leiderdorp inhaken op de plannen van het rijk de gemeen ten meer zelfstandigheid te geven bij de bepaling van hun welzijns beleid. Hiervoor zal een extra ambtenaar worden benoemd. Deze zal alle clubs en verenigin gen vragen wat hun toekomst plannen zijn. Aan de hand van deze informatie wil de gemeente Leiderdorp haar welzijnsbeleid zelfstandig vaststellen. Fietsers Promenade onveilig WASSENAAR - "Ondanks alle voorlichting, verkeersborden en uitreiking van speldjes van Veilig Verkeer wordt men op het ge deelte van de Langstraat in Was senaar dat als promenade is inge richt van de sokken gereden door fietsers, zowel jongeren als vol- Dit is een klacht die werd opgeno men in het mededelingenblad van de Wassenaarse Katholieke Bejaardenvereniging. De klacht behelst eigenlijk dat er weinig bescherming geboden wordt'aan voetgangers op het promenade- gebied van de Langstraat. "Vooral voor bejaarden die rustig denken te kunnen winkelen is dit een ergernis en gevaar", aldus de bejaarde schrijver in het mede delingenblad. Hij doet verder een beroep op de politie om meer toe zicht, voordat er slachtoffers gaan vallen. subsidie, ter goedkeuring aan de provincie worden voorgelegd. Wat voor gevolgen het doortrekken van de Mauritssingel voor het verkeer zal hebben kan het colle ge van B. en W. nog niet helemaal overzien. De praktijk zal moeten uitmaken of de verkeersoverlast in het Doeskwartier geheel zal verdwijnen of dat deze wordt verschoven naar de Achthove- nerweg. LEIDEN - Geboren: Pieter, zv W. Meyer en M. Tuijl; Willem, zv A.W.P. Floor en C.G.G. Koomen; Gyselle N, dv G. van Duijn en N. Schaap; Floris D., zv H.J. v.d. Berg en O.M. Diels; Rachel E., dv P. Korbee en E.M. van Hille; Wouter S., zv C. de Jongh en M.H.G Oplaat: Wilhelmina E., dv J. Oosterlee en W.M. Stadt; Martijn A., zv A. Kruit en S.H. Roman; Catharina, dv A.J.M. Alink en M.H.A. Nieuwenburg; Debora P., dv R. Pondaagen J.C. Kempen; Maijolijn C., dv DJ. Vreeken en P.C. Kramer; Richard, zv D. Goemaat en E.B. Chorley; Margaretha C., dv. P.G. Bus en T.G.M. Hulsbos; Theodorus H., zv T.P. van der Berg en W.M.A. de Groot; Charlotte R.A., dv W.E.S Verlinden en H. Ooms; Gerarda A., dv H. van Duijn en G. M. Juffermans; Paula J.C., dv J.J.M. Boom en J. Spaans; Leon W.P., zv A. Kapteijn en A.H.E van Eijk; Sanne, dv P.J.M. Nieuwint en AM. Alkemade; Hendrika W.M., dv J.L. Koek en A.B.M. Volwater; Marjolyn dv J.W. Laroo en C.B.G. Lemmers; Bouchra, dv M. Hammas en F. Ham- mas; Wendv Sen Sonja M.. dv J.R. Stam en Y.R. Holtkamp, Tjeerd G.J., zv W. Star en A.C.M.A. van Kampen: Sabine, dv C. Obbens en A. van der Toorn; Dennis A., zv N.J.B. Vink en M.J. Groenewoud; Josje H.C., dv A. van der Niet en M.J. Spee. Overleden: A. Bremmer(1907): J.M. van der Steen (1928), geh. met A.J.H. Bak ker: A. van Uffelen (1962), zv C. van Uffelen en C.J. Ludwig; A.M. Stouten (1927), geh. met W.F. van Dijk; E.A. Versluis (1917), geh. met Th. Vermeij; K. Haasnoot (1910); J de Ruiter(1908): W. de Koning (1888); H. Tiebosch (1917); R. van Montfoort (1978), zv J. van Montfoort en L.C.G. de Jong; I.J.M. Ilaak (1910), geh. met L Cornel; Tj. M. Zuidweg (1978). zv F.H. Zuid- weg en P.W. van Meekeren; A.C. van der Star (1930); A.J.F. Kronemeijer (1961), zv J. Kronemeijer en R. Leut- scher; L. van Wijk (1926), geh. gew. met L.M. Backus; C. Daamen (1903); geh. gew. met W. van Helden. Getrouwd: W. Rijsdam en C.C. Ver woerd; B A. van Alphen en V.E. Schipper; F. Raaphorst en W. van Meijgaarden; R.J. Zoek en C.M.M. van Loon; E. Ciere en M J.C. Mekel; P. Dubbeling en H. Ruijl; T.W.M. Dui venvoorden en T.A.C. Hogen boom; C. Tennekes enb A. Plas; D.W. Gideonse en J. Pelster: S.H. Fraikin en J.C.E.H. Verbeek; J. Zwaan en A.M. Meeuws; F.A. Versteeg en C.M. Boender; A.P.M. Loos en H.C.M. Streeder. De avond-, nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt v 22 tot 29 sept., waargenomen door Apo theek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel; 120136; Apotheek Voorschoten, Leid seweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 1 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitslui tend voor spoedrecepten, van een t tel. 122444, gebruik maken. Wij kverplegingLeid<.nIntcr kruis. Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum j v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43 Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. Burgèrraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: dinsdag- en donderdagavond 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687 Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 J aarabonnement Per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2