„Het was altijd mijn droom om hier te spelen" Avanti staat voor zeer zware opgave Bridgeclub De Sleutels: gezelligheid staat voorop Ijshockeyspeler Ted Meyer: 'Zweedse generale' voor team P/ Leiden ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1978 LEIDEN - Alsof hij zich al jaren in het land van zijn ouders bevindt... Zo stapt de Neder lands Canadese ijshockeyer Ted Meyer door de Ton Menkenhal. Met een flair, die mogelijke acclimatiseringsproblemen bijvoorbaat al lijkt uit te sluiten, bestelt hij een broudje hèm'. Laat tussen twee happen door weten, dat "het Leiden Lions-bestuur hem grandioos heeft opgevangen, de mensen in Holland vreselijk aardig zijn" en dat hij, mits daartoe natuurlijk de mogelijkheid aanwezig is, zeker niet zal aarzelen om na de komen de ijshockeyjaargang nóg een jaartje bij te tekenen. Ted Meyer blikt het bij Leiden met optimisme tegemoet. 'Want", meldt de in Zwijndrecht wonende forward, "het is altijd al een wensdroom van mij geweest om Holland te gaan bekijken en nu ik hier dan ben,- wil ik er ook zoveel mogelijk van zien". Wat dat laatste betreft is de uit Van couver afkomstige Meye,r, zeker ten aanzien van de provincie Zuid Holland al een keer goed aan zijn trekken gekomen, nu hij op weg naar Leiden het spoor eens compleet bijster raakte. "Het bestuur", aldus Meyer, "had jmij .gezegd, dat ik vanuit Zwijn drecht over Rotterdam en Den Haag naar Leiden moest rijden. Leek mij ee simpele zaak. Maar eenmaal onderweg kwam ik op een gegeven moment bij een brug terecht, waar ik tol moest betalen. Ik begreep, dat ik een gulden in iets, dat op een emmer leek, moest gooien. Het probleem was, dat ik zo gauw geen gulden bij de hand had. Enfin, de hele meute achter bij begon tè toeteren en toen het die kerel in het hokje ook te lang begon te duren,, kwam hij naar buiten. Ik legde hem uit, dat ik naar Leiden moest, waarop hij mij koeltjes meedeelde, dat ik op de verkeerde baan zat, verdwaald was. Het heeft al met al tweeën- halfuur geduurd, voordat ik Lèi- den bereikte. Moet je nagaan, nu doe ik er 35 minuten over" Merkwaardig Meyer is op een nogal merkwaardi ge wijze bij Leiden Lions te rechtgekomen. De voormalige speler van Mission Pilots ("ik speelde bij de A-junioren") had in een plaatselijke krant gelezen, dat een uit Nederland afkomstige coach -Paul Domm-spelers zocht voor zijn team. Op een training spelers1 wilde testen. Meyer "Zonder al teveel verwachtingen ben ik er een kijkje gaan nemen. Er waren verschillende ijshoc keyers op die advertentie afge komen en we moesten een uur- lang alleen maar schaatsen. De voormalige bondscoach van het Nederlands ijshockeyteam, Hal Lacoe, was" bij die training ook aanwezig. Die zei ons, dat er slechts één spelerscontract klaar lag. Ik moest mijn naam en adres achterlaten en tot mijn verwon dering werd ik de dag erop door Lacoe benaderd". Ondanks zijn lang gekoesterde wens om ooit nog eens naar Ne derland af tereizen, heeft het Meyer nog heel wat hoofdbre kens gekost, voordat hij besloot het aangeboden contract van Leiden Lions met zijn jawoord te bekrachtigen. Zegt Meyer: "Ik dreef samen met nog enkele anderen een banden bedrijfje. Daar verdiende ik een goed belegde boterham mee. Juist daarom heeft het zeker viji: dagen geduurd, voor ik ertoe overging mijn handtekening on- der het contract te zetten" De opzet van het Leiden Lions-be stuur om Meyer aan te werven had een tweeledig doel. Welis waar zal hij in het komend sei zoen in de allereerste plaats mede voor de doelpuntenproductie van Leiden Lions moeten zorgen, maar daarnaast is hij op de Dordtse Ton Menkenijsbaan als trainer aangesteld. Hij zal daar het in de derde divisie uitkomen de Dordrecht Lions onder zijn höede gaan nemen en heeft bo vendien de taak de Dordtse jeugd de eerste beginselen van de ijs- hockeysport bij te brengen. En vooral die laatste bezigheid oe fent Meyer met het grootst mo gelijke plezier uit. Hij: "Het is heerlijk om met die jongens om te gaan. Als ze trainen schaats ik gewoon mee, eenvoudig, omdat ik erbij wil horen. Alleen op de momenten, dat het werkelijk no dig is, laat ik even merken, dat ik en niemand anders de coach ben".. Relatie Een soortgelijke relatie onder houdt Meyer, zij het in omge keerde volgorde, ook met de speler/trainer van Leiden/Lions, Paul Domm. "Een kundig trai ner", weet Meyer, "die zijn werk op professionele wijze verricht. Een kerel, bij wie het mogelijk is om te zeggen, dat ie bepaalde za ken fout ziet. Maar dat komt niet veel voor, want alleen al voor de wijze, waarop hij erin is geslaagd' in twee weken tijd van een sa menraapsel van spelers een hecht team te smeden, heb ik de volste bewondering". Bewondering, die Ton Menken op zijn beurt weer heeft voor de li chamelijke conditie van Ted Meyer. Het bestuurslid: "Ted heeft de gewoonte om elke mor- gen te gaan trimmen. Heeft ie eens de hond van zijn pleegou ders meegenomen. Meyer trok er dermate hard aan, dat dat beest halverwege de rit van vermoeid heid in elkaar zakte. Lag een uur later voor de kachel nog uitgeput uit te hijgen". Enthousiast "Als Meyer in het toernooi om de Coupe NN en de competitie ook zo tekeer gaat, kunnen we nog wat beleven". GERARD VAN PUTTEN Vanavond meteen al topper Scylla-Docos LEIDEN - Wat de laatste jaren eigenlijk al duidelijk was is nu ook 'officieel' een vaststaand feit geworden: het Hazerswoudse Avanti heeft een einde gemaakt aan de heerschappij van Scylla in de regio Leideh. Met twee teams in de Ereklasse is de club van Bettine Vriesekoop onbetwist de sterkste tafeltennisvereniging, Scylla en de overige clubs staan daarbij gewoonweg in de schaduw. Het ziet er naar uit, dat Avanti die positie voorlopig wel zal consolideren, want elk jaar schuift trainer Gerard Bakker nog jeugdige talenten naar voren. Of dat potentieel kwalitatief genoeg in huis heeft om zich te handhaven bij de top van Nederland is overigens een tweede. Bettine Vriesekoop moet voorlopig vanaf de bank toezien hoe haar teamgenoten het er vanaf brengen. Ze is voor twee wedstrijden geschorst. LEIDEN - De Nederlandse bas ketbalkampioen Parker Leiden is vanochtend naar Zweden gevlogen voor de laatste test voor het begin van de nationale com petitie op 23 september. P/Lei den speelt maandag een oefen- wedstrijd tegen de Zweedse top- ploeg Solna en neemt dit week einde deel aan het internationale toernooi van Södertalje BK. Sö- dertalje is Zweeds titelhouder en tegenstander van de Leidenaars in de voorronde van de Europa Cup I. De exacte tegenstanders tijdens het toernooi waren van ochtend nog niet bekend, omdat Leiden verwacht dat Södertalje- coach Tom Qüinn een directe confrontatie tussen beide teams in dit stadium zal willen voorko men. Collega Henny Blom daar entegen is niet bang, hij wil best tegen Zweden spelen. Voor eerste divisieclub LIS, vo rig jaar nog kampioen van die af- deling onder de naam VAK Stars, begint vandaag het zoen met een thuiswedstrijd te gen AMVJ Amsterdam. Het ver trek van de sponsor heeft niet tot al te ingrijpende veranderingen geleid bij de studenten, die vanaf volgende week de Leidse Vijf Meihal inruilen voor sporthal Cleyn Duyn in Katwijk. Ook het damesteam van P/Leiden moet vandaag beginnen, maar het is nog niet zeker of de Leidse dames zullen spelen. Er is namelijk geen coach voor de eerste divisieploeg en zonder coach willen de dames niet in het veld verschijnen. Te genstandster in Amsterdam is US. In de Leidse Vijf Meihal wordt zondag een groot jeugdtoemooi gehouden, waaraan wordt deel genomen door de regionale teams van P/Leiden, Luba, Lei derdorp, DAS Delft, SV Noord- kop (Den Helder) en het Voor- schotense Blitz. Het toernooi be gint om tien uur en duurt tot zes Het zit Avanti, dat vandaag zijn de buut maakt in de Ereklasse heren namelijk niet mee. Allereerst moet het team het voorlopig twee wedstrijden zonder Bettine Vrie sekoop doen en dat betekent, met de duels tegen De Veluwe en Midstars in het vooruitzicht, een geduchte aderlating. De Neder landse kampioene, die als enige vrouw temidden van uitsluitend mannen speelt, zit namelijk nog een schorsing uit, een straf naar aanleiding van haar optreden bij JCV in het vorige seizoen. Het zal nu moeten komen van Theo Louwers en Ronald Rijsdorp. Laatstgenoemde, en ook dat is niet prettig voor Avanti, heeft trouwens te kennen gegeven niet zo veel tijd meer te kunnen be steden aan het tafeltennis, dit vanwegezijn studie economie. Of Theo Louwers zich tussen de topmensen kan handhaven is de vraag. Zeker is wel, dat Avanti het erg moeilijk gaat krijgön. Dat geldt trouwens ook voor het damesteam, dat eveneens in de Ereklasse uitkomt.De ploeg zal niet altijd meer kunnen rekenen op de steun van Annemieke Smits, die door haar werk bij tijd en wijle niet aanwezig kan zijn. Haar zus Liesbeth is er in ieder geval zaterdag ook niet bij, omdat ze zich nog niet fit genoeg acht. Blijven over Brigitte Kooter en het jeugdige talent Gudy van Griethuizen. Laatstgenoemde debuteert in de hoogste klasse. Voor Avanti is het te hopen, dat ze dat boven verwachting goed doet. Scylla heeft nog een representant in de topklasse van het Neder landse tafeltennis en dat is het damesteam. Waarvan Nora Bak ker meent, dat de ploeg be schouwt mag worden als een ge vaarlijke outsider. Sandra de Kruiff is eigenlijk nog wat te wis selvallig, maar in goede doen toch altijd wel 'in' voor een aantal punten. Stephine van Gennip is nog te jong om prestaties van te verwachten. De strijd zal wel gaan tussen Amsterdam en Tem po Team. De heren van Scylla hebben, nog voor er een balletje opgegooid is, al behoorlijk slaag gehad. Na veel geharrewar ging de promotie naar de hoogste klasse uiteinde lijk niet door en dat was voor kopman Anton Will van Zoelen aanleiding om zich niet meer voor alle duels beschikbaar te stellen. Dubbele tegenslag voor Scylla dus. Het team zelf lijkt overigens, met Ron Regeer, Rob van der Zeeuw en Frits" Kante been, een kanshebber. Al wordt het morgen tegen stadgenoot Docos meteen al erg moeilijk. Docos zal öok dit jaar in die promo tie-ereklasse een geducht woordje meespreken. Het team wordt aangevoerd door Ed van den Berg, die, hoewel toch on derhand in de nadagen van zijn tafeltenniscarrière, weinig partij en zal verliezen. Zijn ro utine is zeer groot, een klas hoger zou voor hem geen probleem zijn. Met Ed Fallaux, de tweede man, weetje het nooit. Hij wisselt bril jante momenten af met hele zwakke, wisselvalligheid staat hoog in het vaandel geschreven. In ieder geval is hij weer hersteld van verschillende meniscusope raties, hij kan nog best wat ma ken. De derde man is bij Docos altijd hét probleemkindje, dit keer staat jeugdspeler Paul Bak ker achter de tafel. Hoe hij zich op dit niveau gaat manifesteren moet afgewacht worden. De ver eniging zelf floreert momenteel uitstekend, de eerst zo riante be huizing in de Groenesteeg is al veel te klein. Met het damesteam gaat het zeer naar wens. De reserves van Scylla hebben dit. seizoen een sterk team. Naast Wibo van Gennip, terug van weg geweest, staan Fred van der Zeeuw en Jacques van Veen. Het ploegje heeft kampioensaspira ties. Het derde team zal zich wel handhaven, Mizu dat in dezelfde poule uitkomt zal daar meer moeite mee hebben. Het Oegst- geester trio Van Nes, Reitsma en Polak moet knokken voor elk punt. De Treffers uit Roelofarendsveen komt ongewijzigd aan de start, hetgeen betekent, dat het trio Jacques van Ruiten, Hans van der Zwet en Koos van Beek zich geen zorgen hoeft te maken over prolongatie van het Over gangsklasseschap. Avanti 2, dat ook op dit niveau speelt, wordt waarschijnlijk kampioen. John van Strien, die zich bedient van een Chinees aandoende service, zal niets verliezen, terwijl ook Jan van Wetten en Paul de Groot de nodige punten bijeen zullen slaan. Waarmee de Hazerswoud se vereniging opnieuw een stukje stijgt. T .TTTriF.W Vonrtiff inar crplpHpn -®- LEIDEN - Veertig jaar geleden kon men in deze krant nog be richten aantreffen dat loslo pende merries in de Coorn- hertstraat werden gevangen en bij stalhouder Dieben werden geschut. In diezelfde vooroorlogse jaren werd de bridgeclub De Sleutels opge richt. Aanvankelijk een klein clubje bridge-enthousiasten, die competities speelde maar als snel uitgroeide tot een gro te club die ook intern allerlei wedstrijden organiseerde. Voor de oorlog was Sleutels de enige bridgeclub van Leiden. De leden vormde een soort dwarsdoorsnede van de stad. De middenstand was in zeke re zin de ruggegraat, maar het ontbrak niet aan notabelen en aan 'gewone' mensen. In een tijd waarin standverschillen een grotere rol speelden dan in deze tijd leverde dat wel eens problemen op. Vergele-- ken met andere oudere clubs kan Sleutels echter bogen op een traditie dat spelpeil en -vreugde belangrijker was dan status. In hoogtijdagen speelde De Sleutels elke dinsdagavond in de grote zaal van het oude Schuttershof. Na de oorlog begon een zwerftocht langs de Leidse zalen: de foyer van de Stadsgehoorzaal (te duur), De Turk, toen nog in de Bree- straat (te klein), Royal, nu Pardoeza (ook te klein) en het loge-gebouw op de Steen- schuur (te kaal). Ook het Gul den Vlies en De Harmonie werden aangedaan, maar vas tigheid werd pas in Zomer- zorg (bij het station). Het ge splitst spelen van verschil lende klassen en de eigen dunk die bridgers nu eenmaal schijnen te hebben leidde in het voorjaar van 1948 totisen afsplitsing en de vorming van DDS (De DownSlag). De Sleutels was in en vlak na de oorlóg de grootste bridgeclub van Nederland. Echter, te genover de kwantiteit stond een geringe kwaliteit. Enkele paren (Visser-Koch, Roem- Van der Star, Kuyt-Verboog jr) eindigden regelmatig hoog in de toenmalige landelijke wedstrijden, maar een rol van betekenis heeft Sleutels ei genlijk nooit kunnen spelen. De eerste periode van Sleutels (38-48) heeft eigenlijk in het teken van Vrijenhoek ge staan. Als oprichter, wed strijdleider en geruime tijd als voorzitter, was hij in die be ginjaren de spil waar alles om draaide. Na '48 werd hij door de tweede generatie, met Van Egmond als voorzitter, afge lost. In die periode was Sleu tels nog steeds de belangrijk ste bridgeclub van Leiden, maar de ambities om hoge ogen te gooien op Nederland se kampioenschappen wer den nooit gerealiseerd. Aan het eind van de vijftiger jaren meenden dan ook steeds meer leden dat de gezellig heid bij de Leidse vereniging de oorzaak was van het uit blijven van prestaties, waarop zij vertrokken naar meer wedstrijdgerichte clubs. In de zestiger jaren kwam De Sleutels weer tot bloei, het le dental steeg tot 120 en er moest zelfs een wachtlijst worden ingesteld. Die groei bracht met zich mee dat De Sleutels ook in de vaderland se competitie voor viertallen hoge ogen begon te gooien, maar het verblijf aan die top was slechts van korte duur. Sleutels als wedstrijd- en ge zelligheidsclub is voorbe stemd om een goede mid denklasser te zijn met (anno (1978) enkele teams in de lan delijke promotieklasse en weinig zicht op meer. De derde generatie, onder voor zitterschap van Janson, lijkt 'ch hier wel bij te vinden. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN JACOBA VAN DER VIJVER in de ouderdom van 90 jaar Amerika: M. SMITH- VAN DER VIJVER Utrecht: K. VAN DER VIJVER neven en nichten Rijnsburg, 15 september 1978 "Huize Avondzon", Oude Vlietweg 9 Korrespondentie-adres: mevr. K. van der Vijver, W. Heukelslaan 40, Utrecht. Gelegenheid tot condole ren: dinsdagavond a.s. van 7.30-8.00 uur n.m., "Huize Avondzon", ingang Smid straat 68a, Rijnsburg. De rouwdienst zal gehou den worden woensdag 20 september a.s., om 2.30 uur n.m. in de aula van "Huize Avondzon", ingang Smidstraat 68a, Rijnsburg, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de alge- n de Na een zeer zorg- en werkzaam leven nam God plotse ling tot Zich in het Vaderhuis, waar zij zo sterk naar verlangde, mijn moeder, onze schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder ANNA WILHELMINA RUDOLPH weduwe van TH. C. F. VAN KAMP in de gezegende leeftijd van 96 jaar GERARDA J. VAN KAMP L. E. VAN KAMP-OBER Kampen: C. VAN KAMP-VELTMAfsj klein- en achterkleinkinderen De overledene is opgebaard in de rouwkamer "Eenvoud" van Ingen Schenau, Hogewoerd 84, bezoek aan de rouwkamer: maandagavond a.s. van 7.00 tot 8.00 uur. (Thuis geen bezoek, geen bloemen) De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 19 septem ber a.s. in de aula van de algemene begraafplaats aan de Hoogmadeseweg te Leiderdorp, aanvang 14.00 uur, waarna de begrafenis aldaar zal plaats vinden. Ook na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Vertrek vanaf de rouwkamer te plm. 13.30 uur. LEENDERT GOEDEGEBUURE wedn. van CLAZINA QUIST op de leeftijd van 88 jaar Groenlo: C. GOEDEGEBUURE G. GOEDEGEBUURE-PIEK Hazerswoude: L. GOEDEGEBUURE A. GOEDEGEBUURE-DE JONG Koudekerk a.d. Rijn: A. K. DE JONG-GOEDEGEBUURE A. J. DE JONG Hellevoetsluis: M. GOEDEGEBUURE D. GOEDEGEBUURE-VAN VLIET Leiden: J. GOEDEGEBUURE L. J. GOEDEGEBUURE-WINDHORST klein- en achterkleinkinderen De teraardebestelling zal plaats hebben dinsdag 19 sep tember op de algemene begraafplaats te Hazerswoude. Aankomst aan de aula 1 uur. Daarna is er gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13