IBM mededelingen gemeentebestuur la leiden 18 tm 22 sept. 78 i: Hl aI Commissie vergaderingen Diversen. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Agenda: Hantering van het Reglement van orde Vertegenwoordiging van de gemeente in de NV E.Z.H. en de NV L.D.M. Voeren van een rechtsgeding tegen de huurder van het pand Ververstraat 8. Klacht inzake overlast van een café aan de Kal vermarkt. Commissie voor de Financiën. Dinsdag 19 september a.s. om 20.00 uur. In deze vergadering zullen voorstellen worden be sproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspec ten zullen worden bezien. En verder: Wijziging van de gemeentebegroting en van de begrotingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1978. (eerste algemene begro tingswijziging). Rekening-courantkrediet ter voorfinanciering van de bijdragen in de kosten van verbetering van een zestal woonhuismonumenten. Voorfinanciering restauratiekosten Pieterskerk 0 Vervanging kopieerapparaat bij Bureau Huisves ting. Financiële dekking van kosten publiciteit en on derhoud gebouwen uit de begrotingspost vakan tiewerkers dienstjaar 1978. Vervanging verouderde leermethode openbare l.o.m.-school. Bijstelling financiële afwikkeling in verband met de tot standkoming van de gemeenschappelijke regeling Energiebedrijf Rijnland, als gevolg van valutering per 1 augustus 1978. Formatieuitbreiding Schooladviesdienst. Invoering gedenkspeld ter gelegenheid van 25- en 40-jarig ambtsjubileum. 0 Verplaatsing gemeentelijke gebouwen. Beheer van het pand Oude Vest35/Caeciliastraat Agenda: Voortzetting introduktie raadsleden. Verdagingsbesluit vaststelling bestemmingsplan Maredorp. Ontwerp-plannen voor de herbestrating van de Botermarkt. Aanpassing en verbetering van de oeververdedi ging langs de Maresingel en aanleg nieuwe Huig- brug. Ontwerp-voorstel inzake het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een terrein aan de Paulus Buysstraat hoek Rijnsburgerweg c.a. Voeren van een rechtsgeding tegen de huurder van het pand Ververstraat 8. Aankoop van panden van adspirant-kopers van een woning op het Spoortje Het in erfpacht nemen van een perceel grond na bij de Kooilaan ('t Spoortje). Uitgifte in erfpacht van een perceel grond op de hoek Stationsplein-Schuttersveldweg. Uitgifte in erfpacht van het perceel Oranjegracht 99 en verkoop van de opstal. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan de Rooseveltstraat. 0 0 Uitgifte in erfpacht van het perceel Vestestraat 40a en verkoop van de opstal. Aankoop van de boerderij Maredijk 94 Aankoop van het pand Kooilaan 18. 0 Aankoop percelen grond aan de De Wetstraat Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behande len agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Taakverdeling van Bur gemeester en Wethou ders. Dr. A.J. Vis, burgemeester. Algemene Zaken bestuursorganen Verkiezingen c.a. bevolkingszaken militaire zaken het op geëigende wijze onderhouden van contac ten met de bevolkingsgroepen uit deze bevolking en externe relaties internationale contacten oud archief Openbare orde en veiligheid. Politie Brandweer Civiele verdediging Dierenbescherming Drank en Horeca H. van Dam, wethouder van financiën - financieel beleid - financiële administratie - belastingen beheer gebouwen/huisvesting dién sten Planning Informatie - Rekencentrum Organisatie Onderzoek Voorlichting Interne Zaken L.D.M. Energiebedrijf/E.Z.H Mevrouw, J.G. Fase- Dubbelboer, wethouder van Economische en Personeelszaken. Economische Aangelegenheden Bedrijven - Reiniging, Havens en Warenmarkten Groenoordhallen Slachthuis S.L.F. produktie - Stadskabei - StadsgehoorZaa Personeelszaken C.J.D. Waal, wethouder van Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer. Ruimtelijke Ordening en stedelijke vormgeving met inbegrip van de op wettelijke rege lingen gebaseerde juridische en stede- bouwkundige planvorming (zoals structuur en bestemmingsplannen) alsmede de architectenkeuze en bouw vergunningen Nieuw- en verbouw van openbare en dergelijke gebouwen. Binnenstadsaangelegenheden met inbegrip van monumentenzorg 0 Openbare Werken Verkeer en Vervoer met inbegrip van de parkeercontrole Onroerend goed aangelegenheden. met uitzondering van de eenheid be heer gemeentelijke gebouwen Straatnamen. A. Verboom, wethouder van volkshuisvesting en milieu. Volkshuisvesting: met inbegrip van het regionale overleg ter zake en de volkshuisvestingsaspec ten bij gronduitgifte Woningbouwplannen: met inbegrip van premie en vrije sec torbouw. Huisvestingszaken: met inbegrip van woonruimte-onttrek king. Woningverbetering: met uitzondering van de monumenten,- met inbegrip van het aanschrijvings- beleid. Woonbotenbeleid Milieuzaken: met inbegrip van de uitvoering van de Hinderwet. P.H. Schoute, wethouder van Maatschappelijke aangelegenheden en volksgezondheid. Volksgezondheid: w.o. Endegeest, G.G.- en G.D. (e.a. Zorg: Gemeentelijke Sociale Dienst. Gemeentelijke Dienst Sociale Werk voorziening Maatschappelijk Werk Sociaal-Cultureel werk 1. Musea 2. Schouwburg/K O 3. Amateuristische kunstbeoefening 4. Vormings- en ontwikkelingswerk 5. Bibliotheek 6. Streekmuziekschool 1 Binnengemeentelijke decentralisa- D.J. Tesselaar, wethouder van Onderwijs, Sport enz. Onderwijs Recreatie/Sport. Sociaal-Cultureel werk. 1. Buurt- en Clubhuiswerk 2. Speeltuinen 3. Vrijwilligerswerk 4. Peuterspeelzalénwerk 5. Samenlevingsopbouw 6. Woonwagenwerk Sociale begeleiding renovatie Het onderdeel Sociaal-C ultureelwerk is èen ge deelde verantwoordelijkheid. Deze zal in samen hang worden behandeld Premiekoopflats Merenwijk. Binnenkort, in november a.s. worden aan de Pa piermolen (achter de Kopermolen) de eerste van 79 flatwoningen met 2 en 3 kamérs opgeleverd. Het zijn premie-koopwoningen, die gebouwd worden door de Firma Fraanje uit Ridderkerk. De verkoop van deze woningen, die in prijs variëren van 126.200.- - 153.000.-, zal in de eerste plaats geschieden aan mensen die langdurig ingezetenen van Leiden zijn of die economisch gebonden zijn een en ander volgens de in Leiden geldende huis vestingsnormen. De uiteindelijke toewijzing van de woningen zal in overleg met Buro Huisvesting plaatsvinden. Voor aanmeldingen en nadere infor matie kunnen gegadigden terecht bij het "Centraal Financierings Instituut", Postbus 659, Den Haag Vanaf 22 september tot en met eind november is in het complex een modelwoning te bezichtigen op de volgende dagen en tijden: - donderdagavonden van 19.00-21.30 uur - zaterdagen van 13.00-17.00 uur - vrijdagen van 13.00-16.00 uur Bestrijding FARAO-mier. Op een paar plaatsen in Leiden is het afgelopen jaar de aanwezigheid van kolonies faraomieren gecon stateerd. Deze diertjes zijn zeer moeilijk te bestrij den met behulp van de bestaande insectendodende middelen. Dat komt doordat de nesten van de ko ninginnen, die voor de voortplanting zorgen, zo goed verborgen zijn, dat ze praktisch niet te berei ken zijn. De bestrijding van de faraomier is daarom een zaak voor specialisten, die met behulp van strategisch aangebrachte stukjes vergiftigd lokaas de mieren zelf en de koninginnen uitroeien. In Leiden gebeurt de bestrijding van de faraomieren op de plaatsen waar ze geconstateerd worden onder leiding en toe zicht van de gemeentelijke reinigings- en ontsmet- tingsdienst. Omdat faraomieren als ze zich eenrhaal genesteld hebben, zich snel verspreiden in huizen en com plexen, is het van belang de aanwezigheid van de diertjes zo snel mogelijk te melden bij de reinigings- en ontsmettingsdienst, Noorderstraat 18, tel. 14 67 41. Hoe schadelijk is de faraomier? De faraomier is niet schadelijk voor de mens noch, in tegenstelling tot vaak gehoorde geruchten, scha delijk voor gebouwen en woningen.. Wel is hun aanwezigheid vaak een ware plaag. Ze zijn maar 2 a 3 millimeter lang (ongeveer 1/3 van een gewone mier) en kunnen daarom praktisch overal binnen komen, zoals achter betimmeringen, in voorraad kasten, broodtrommels, voorraadbussen, linnen kasten, radio en TV-toestellen enz. Hoe herkent u de faraomier? - Zoals gezegd zijn faraomieren veel kleiner dan gewone mieren. De "werksters" zijn bruingeel van kleur. - Omdat de faraomier uit de tropen afkomstig is heeft hij een voorkeur voor warme plaatsen (ka chel, radiator, schoorsteen). - Zijn gewone mieren meestal bij zoetigheid te vin den, faraomieren hebben een duidelijke voorkeur voor vlees, vooral lever Een goede manier om te weten te komen of u met faraomieren te doen hebt, is het neerzetten van een schaaltje met rauwe lever op de plaats waar de mie ren vaak voorkomen. Komen ze daar in drommen op af, dan is het zaak zo spoedig mogelijk de reinigingsdienst te bellen. Inlichtingen: Mocht u ondanks bovenstaande gegevens twijfelen of u te maken hebt met faraomieren of niet, dan kunt u voor nadere inlichtingen bellen met de heer Frank van de gemeentelijke reinigings- en ontsmet tingsdienst, tel. 14 67 41 Herstrating Papengracht. Maandag 18 september a.s. begint de herbestrating van de Papengracht. Zowel het wegdek als de trottoirs worden dan onder handen genomen. De totale duur van het werk zal ongeveer 6 weken bedragen. In die periode is de Papengracht gesloten voor alle verkeer. Verbeteringsplannen Pancras Oost en Haven-Zuidsingel. Met ingang van maandag 18 september a.s. zyn bij de balie van Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis te koop: Aanvullingen en wijzigingen op het verbete ringsplan voor Pancras Oost. Prijs 1,— Verbeteringsplan voor het gebied tussen de Ha ven en de Zuidsingel. Prijs 2,50 Grofvuil- ophaaldienst. iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en overal. Volgende week zijn aan de beurt- wijk 25 en 27 maandag 18 september wijk 24 en 28 woensdag 20 september wijk 32 donderdag 21 september wijk 29,30 30 en 31 vrijdag 22 september

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 22