WEEKEND TIPPERS De nieuwe Renault 14GTL. Luxueus. En ruim waar moet ...van binnen. Studenten Iran bij uitzetting mishandeld? Haal 't Renaukboek78 bij Elam of Dolf Tuin. Moordzaak in Zeeland onduidelijk Beatrix en Claus in november naar Jordanië PALEIS HOUT KASTEN KNOPPEN GEDRAAIDE STIJLEN Ook voor partijen draalwerk HERENSTRAAT 20 Leiden Tel 132648 C^hmfnten verdrag pR,JSH p'li,e" al «ol ,aar op onli««le|en/a'be'<ls|o°n Ook óp 1 tegen deieltde (put. DEN HAAG (GPD) - De negen Iraanse studenten die en kele weken geleden de ambassade van Iran in Wassenaar bezet hielden, zijn gistermiddag ons land uitgezet. Staats secretaris mevrouw Haars van justitie besloot daartoe dinsdag nadat het Haagse Hof in voor de studenten posi tieve zin had beslist op hun beroep tegen het voorar rest. Twee van de negen gingen gister middag van Schiphol naar Zwe den. De zeven anderen gingen de grens over naar West-Duitsland bij Berg-Autoweg. Bfj hun aan komst in de Bondsrepubliek zei den ze tijdens hun transport naar de grens door de Nederlandse politie mishandeld te zijn. „Wij hebben nog nooit zo'n brutale en kille houding tegenover onze ge rechtvaardigde eisen van de kant van de politie en justitiële autori teiten als in Nederland meege maakt", aldus een van de studen ten. „Wij werden gedwongen om op de vloer van de auto te gaan zitten. Toen we daartegen protes teerden sloegen twee politie mannen op ons in met gummik nuppels. Ook sloegen en schop ten ze ons" Op 5 oktober begint in Den Haag het proces tegen de Iraanse stu denten over de bezetting van de ambassade in Wassenaar. Ze mo gen voor de duur van dit proces naar ons land terugkomen. De Iranezen zijn van plan om zeker van die gelegenheid gebruik te maken. „Wij hebben in dit proces niets te verliezen. Er zfjn genoeg bewijzen voor de samenwerking tussen de Nederlandse politie en justitie met de Savak, de Iraanse- geheime dienst", aldus een woordvoerder van de bezet ters. Vernieler van schilderij op vrije voeten AMSTERDAM (ANP) - De recht bank in Amsterdam heeft de 33- jarige kunstenaar M. R. uit de hoofdstad ontslagen van rechts vervolging en op vrije voeten ge steld. M. was volgens de recht bank niet toerekeningsvatbaar toen hij op 25 april met een mes twee lange sneden gaf in het "zelfportret met grijze hoed" van Vincent van Gogh. Dit gebeurde in het Amsterdamse museum, dat de naam van de meester draagt. De officier wilde, dat R. voor zijn daad ter beschikking van de regering zou worden ge steld. TERNEUZEN (GPD) - De 51-jari- ge Duitser Udo Danilo Dolina, wiens stoffelijk overschot dins dagmiddag werd gevonden in een sloot bij Overslag, is met vfjf pistoolschoten door het hoofd om het leven gebracht. Dolina had juist een vakantie van drie weken bij zijn moeder in Ham burg achter de rug. Met een flinke som geld op zak keerde hij maan dagavond naar Nederland terug. Een roofmoord is dan ook niet uitgesloten. Udo Dolina vestigde zich tweeë neenhalf jaar geleden in Terneu- zen. Hij vond er onderdak in een tehuis voor daklozen, Het Baken. Drie weken geleden nam hij daar afscheid. Hij ging met vakantie naar zijn moeder, in zijn geboor teplaats Hamburg. In de loop van 'de maandag werd de Duitse Ne derlander in Het Baken in Ter- neuzen terug verwacht. Hij kwam echter niet opdagen. Dinsdagmiddag werd het li chaam door een voorbijganger gevonden in een uitgedroogde sloot. Zondagavond tussen 10 en 11 uur belde Dolina een kennis (ook een Duitser) in Terneuzen. Hij was toen nog in Hamburg. Dolina deelde mee dat hij in de loop van maandagavond in Terneuzen zou aankomen. Hij zou niet, zoals ge bruikelijk, per trein naar Neder land reizen, maar meerijden met een "kennis", die hij in Hamburg had ontmoet. Die kennis moest in de Randstad zijn, maar hij zou hem per auto naar Zeeuwsch- Vlaanderen brengen. Maandagochtend is Dolina inder daad uit Hamburg vertrokken, 's Middags is hij in Amsterdam ge signaleerd. Daar wonen zijn ex- echtgenote en een dochtertje van 5 jaar. Vermoedelijk is de 51-jari- ge Duitser daarna naar Zeeuwsch-Vlaanderen gebracht. Udo Dolina was lang voordat hij zich in Terneuzen vestigde, zee man. Hij stond bekend als een zware drinker. Ook had hij gere geld verdovende middelen op zak. SCHIPHOL (ANP) - Met het grootste vliegtuig ter wereld, een Lockheed C-5 a Galaxy van de Amerikaanse luchtmacht, is gisteren de eerste complete F-16 op Schiphol aangevoerd. De F-16, waarvan alleen de vleu gels waren gedemonteerd, nam slechts een klein deel van de enorme laadruimte van de Galaxy in beslag. De F-16 is bestemd voor de Fokker fabrieken op Schiphol-oost. Het toestel zal daar uit elkaar genomen wor den ter bestudering van de assemblage. De komst van de Galaxy naar Schiphol betekende voor de nationale luchthaven een primeur. Nooit eerder is een dergelijk groot vliegtuig op Schiphol geland. De belangstelling voor het grijs-wit geschilderde gevaarte was enorm. Nadat het toestel op een platformgedeelte nabij de Fokkerfabrieken was gedirigeerd stonden vele personeelsleden van de luchthaven en de op Schiphol gevestigde bedrijven het lossen van de vracht gade te slaan. DEN HAAG (ANP) - Prinses Bea trix en prins Claus zullen van 20 tot 24 november van dit jaar een bezoek brengen aan kroonprins Hassan Bin Talal en prinses Sar- vath van Jordanië. Dit heeft de rijksvoorlichtingsdienst meege deeld. In maart 1977 bracht het prinselijk paar van J ordanië een bezoek aan ons land. Het hashemitische koninkrijk Jor danië is het derde land in het Midden-Oosten dat prinses Bea trix en prins Claus bezoeken. Eerder zijn bezoeken gebracht aan Israël en Egypte. Elam B.V., Haarlemmerweg 2-4, Leiden, Tel. 071-121210/143163/133141. /Dolf Tuin, Mr. E N. Rahusenstraat 4, Katwijk aan Zee, Tel. 01718-15418 Royale slaapstoelen, met velours bekleed. Midden konsole met kwartsklok. Speciale sportvelgen. 1218 cc Motor, dwars voorin 41,2 kW (56 pk ISO) Top 143 km/u. Verbruik 1 op 15,6 bij 90 km/u konstant. Opvallend stil en ruim interieur: voor 5 volwassenen Vijf deuren en wegklapbare achterbank. Renault 14 GTL vanaf f15.450, Renault 14 vanaf f 14.560,-. Prijzen inkl. BTW. 'n Kleurrijk boek met 180 grote pagi na's nuttige informatie en heel veel illustraties. Over autorijden in 't algemeen. Over veiligheid, komfort en zuinig rijden. Met feiten over Renault service en garantie. Wijzigingen voorbehouden. En uitvoerige gegevens van alle Renault modellen. En nog veel méér. Haal dit gezellige lees- en kijkboek zo snel als u kunt bij ons op. In ieder geval vóór u een nieu-m/%/ we auto koopt. W/7

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 22