-Dinsdag-Uoensdag-tloordeel:- rama kunt U niet Tnissën, geen dag! Anton Ebben kampioen bij de springruiters Eén op de 25 bestuurders onder invloed Dressuurseizoen L.R.J. begonnen Verdrag voor staten zonder kernwapens I GROOT KARBONADE VOORDEEL DAT LIJKEN WEL VEILINGPRIJZEN BOODSCHAPPENMARKT EXTRA VOORDELIGE van cleef AMSTERDAM - Anton Ebben is gisteren in de arena van het Am sterdamse bos gekroond tot Ne derlands kampioen bij de spring ruiters. De 47-jarige Ebben klom van de vijfde plaats, die hij na de eerste dag in nam, naar de hoog ste positie door als enige combi natie in de finale, die over twee manches ging, foutloos te blijven. HAZERSWOUDE - De eerste dres- suurwedstrijd van de Leidse Rij- Henk Nooren%^nd7gde 'met' zelfde puntentotaal als Ebben, maar de titelhouder moest ge noegen nemen met de tweede plaats omdat Ebben zich in de fi nale beter klasseerde dan de 23- jarige Nooren. Jachtclub i zoen werd gisteren in de bin- nenmanege van Pensionstal Xenophon in Hazerswoude- Rijndijk gehouden. De 39 deelnemers streden in de dressuurproeven B2' B4, LI, L3, J an"Broek diena de eerste dae v rassend de leiding had, viel z De drie laagste proeven werden gejureerd door Hekker uit Gou da, terwijl Schedd uit Hilversum de drie hoogste proeven voor zijn rekening nam. Uitslagen: 1. Daniëlle Berghoff met d'Esprit 125 pnt; LI: 1. Mevr. Damoiseaux met Julia 130 pnt; L3: 1. Nelleke Henny met Laneur 122 pnt; M2: 1. Peters met Laita 132 pnt; M4: 1. Berg met Popcorn 124 pnt. In de popagenda stond zaterdag abusievelijk vermeld dat Sail Joia vrijdagavond een concert geeft in de Stadsgehoorzaal. De formatie treedt op in het Leids Vrijetijds Centrum. terug. Mede doordat hij in de eer ste manche vijf fouten maakte, eindigde hij tenslotte op dè ze vende plaats. Bij de deelnemers ontbrak Johan Heins die wegens een rugblessu re moest afzeggen. Anton Ebben met zijn jumbo Des- Goed resultaat FRANEKER (ANP) - Zes we ken voor het begin van de wereldkampioenschappen turnen in Straatsburg zijn de perspectieven voor de Ne derlandse dames niet slecht. Bij de interlandwedstrijd tegen Hongarije, die dit weekeinde in Franeker werd gehouden, toonde het Neder landse team een opmerkelijk goed niveau. Albert Asarjan, die de Nederlandse dames samen met Hans van Zetten voor Straatsburg voorbe reidt, had dan ook terecht al le reden tot tevredenheid. Het duel met Hongarije, dat twee jaar geleden bij de Olympische Spelen in Mon treal vierde werd, ging ui teraard verloren. Het ver schil van 8,05 punten, was echter aanmerkelijk minder dan vorig jaar in Pecz, toen Nederland met meer dan twaalf punten verschil ver loor. Monique Bolleboom was de best geklasseerde Nederlandse turnster. Zij eindigde op een gedeelde zesde plaats samen met Edit Cselenyi. DEN HAAG (ANP) - Bij een landelijke alcoholcontro le-actie heeft de politie vrijdagavond in totaal 21.409 bestuurders van voertuigen gecontroleerd. Één op de 39 bestuurders kreeg vrijdagavond een rijverbod opgelegd en te gen één op de 74 werd pro ces-verbaal opgemaakt. Dat betekent dat één op de 25 bestuurders teveel al cohol had gedronken om veilig achter het stuur te zitten. Dit deelt de centrale politieverkeerscommissie (CPVC) mee. Bij een landelijke alcohol- controle-actie in septem- ber 1977 kreeg één op de 60 bestuurders een rijverbod opgelegd, terwijl tegen één op de 149 bestuurders procesverbaal werd op gemaakt. Dat betekent dat toen één op de 43 bestuur ders met teveel alcohol op achter het stuur was gaan zitten. Volgens de CPVC valt het op dat het aantal bromfiet sers en fietsers met teveel alcohol in het bloed sinds de controle in september 1977 verdrievoudigd is. De CPVC benadrukt dat de alcoholwetgeving ook op deze categorieën wegge bruikers van toepassing is. Joop Piket sterkste in schaaktoernooi LEIDEN - Joop Piket heeft zater dag het Paardenmarkt-schaak toernooi dit jaar op zijn naam ge schreven. De belangstelling viel dit keer wat tegen. Niettemin was de bezetting van het toernooi kwalitatief behoorlijk. De voor ronden bestonden dit keer uit drie vierkampen, waarna herin deling in achtkampen volgde. Hierin telden de resultaten uit de voorronden niet mee, zodat het alleen op plaatsing aankwam. In de hoogste achtkamp belandden zonder veel moeite de favorieten Ad van den Berg, Charles Kuy- pers en Joop Piket. De laatste toonde zich uiteindelijk met IIV2 punt de sterkste. Van den Berg verzamelde 11 punten en werd tweede, terwijl Kuypers met weer een half punt minder met de derde plaats genoegen moest nemen. MOSKOU (REUTER) - De Sowjet-Unie heeft zaterdag laten weten dat zij een nieuw vprdrag zal voorstellen dat de garantie zal bevatten dat landen die geen kernwapens hebben, nooit slachtoffer zullen worden van een nucleaire aanval. Een ontwerp-verdrag zal worden aangeboden op de volgende bijeenkomst van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. In een brief aan secretaris-generaal Waldheim schreef Gromiko, dat hij een "ontwerp-overeenkomst over versterking van de garanties voor staten die geen kernwapens bezitten" wil indienen. "De Sowjet-Unie heeft begrip voor het streven van landen die geen kern wapens hebben van de staten die wel kernwapens hebben, internatio nale juridisch vastgelegde waarborgen te krijgen dat tegen hen geen kernwapens zullen worden gebruikt", aldus Gromiko's brief. Werkbezoek De Konine SCHIPHOL (ANP) - Minister de Koning voor ontwikkelingssa menwerking is gisteren naar In donesië vertrokken voor een werkbezoek aan dat land dat tot 22 september zal duren. Voor zijn vertrek vertelde hij dat hij ook zeker de zaak van de politieke ge vangenen aan de orde zal stellen. De minister verklaarde dat de hulp aan Indonesië het volgend jaar zeker niet zal worden vermin derd. De behoefte aan markten voor onze produkten in de derde wereld zal zeker ook ter sprake komen. 1 kilo fijne ribkarbonade 8.90 1 kilo blanke haaskarbonade 9.90 1 kilo filétrollade fijn gekruid 11.90 1 kilo verse braadworst fijn gekruid ...4.98 1 kilo gehakt rund- varkens4.98 10 grote hamburgers pikant 4.98 10 grote heerlijke roomsnitzels 4.98 150 gr. fijne cervelaatworst 1.45 Diverse soorten handappelen 2 kilo 0.98 Hagelwitte Hollandse bloemkool p. stuk 0.98 Reine Victoria pruimen 1 kilo 0.98 Hand- en perssinaasappelen 20 voor 1.98 Rozaki druiven 1 kilo 0.98 Haarlemmerweg 41a, Leiden. NAJAARSAANBIEDING Nieuwe serie 1978 Blaupunkt kleuren tv All transistor en modulen. Erg zuinig stroomverbruik. Langere levensduur beeldbuis. Zelfconvergerende Precisionbuis. van 1729,- Tijdelijk NU 1498.- Zo kan het bij ons ook: 1e aanbetaling 398.- restant per week 9.83 Vraag proefplaatsing Natuurlijk weer bij: f )g fj/teaam Korevaarstraat6 rj tel. 1264.15 OOK

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 9