Van natuurschoon kun je niet leven eidse agenda Tafeltennissers willen zelf gebouw neerzetten Concerten en cursus -pakket in Leiderdorp Lange Kerkdam dicht Schoorsteenvegers op slechte pad STAD EN RAND Provincie aanhoort protesten tegen plannen van Voorschoten VOORSCHOTEN - Het merendeel van degenen die giste ren een bezwaarschrift tegen het Voorschotense be stemmingsplan "Buitengebied en natuurgebieden tij dens een hoorzitting bij het bestuur van de provincie kwamen toelichten koesterde dezelfde verlangens. Ze wilden hun bedrijf uitbreiden, hetzij met een bedrijfswo ning, hetzij met bedrijfsruimte. Zoals Klaassen, die aan de Knip- laan sinds 1930 een jachthaven heeft en door het (inmiddels vastgestelde) bestemmingsplan niet verder kan uitbreiden. De gemeente wil namelijk om de be bouwde kom heen een groen strook houden. De groenstrook betreft de gebieden tussen Was senaar en Voorschoten (achter Duivenvoorde), Ter Horst, de Kniplaan en Ter Wadding (het gebied tussen Noord-Hofland en de oude Leidseweg). Kniplaan Klaassen zei de grote hoeveelheid jachten niet meer te kunnen verwerken en op de grond, die hij zes jaar geleden aankocht, nieu we loodsen te willen bouwen. De gemeente is echter van mening dat uitbreiding van het bedrijf aan de Kniplaan ongewenst is, omdat de dan te verwachten toe name van verkeer "niet verenig baar is met de recreatieve fiets- functie van de Kniplaan". "Onzin, zo betoogde Klaassen: de mensen fietsen alleen in de weekeinden, en dan is het bedrijf toch gesloten. "Van natuur schoon kan men nu eenmaal niet leven. De werkgelegenheid gaat voor" aldus Klaassen, die Gede puteerde Staten verzekerde dat de uitbreiding aan twintig man werk zou bieden. Soortgelijke geluiden liet de verte genwoordiger van de stichting Duivenvoorde horen. De tuin van het kasteel is tot monument verklaard, de grond om Duiven voorde moet echter "produktief ,/fteï/fk Bejaardenconcert De beiaardier van Zutphen, Lo- chem en Groenlo, Gert Olde- beuving, komt as. maandag naar Voorschoten waar hij het orgel en de beiaard van de Nederlands Hervormde Dorpskerk zal bespelen. Op het orgel zal Oldebeuving werken vertolken van Bach, Mozart, Walther, Homilius en Bonset. Op de beiaard werken van Van Eyck, Mozart, en Winsemius. Aanvang 20 uur Hofflants Huys In 't Hofflants Huys wordt as. maandag om half drie een open middag gehouden. Deze is met name bedoeld om de be jaarde bevolking van Noord- Hofland kennis te laten ma ken met de mogelijkheden van 't Hofflants Huys. Vtinuit 't Hofflants Huys wordt open bejaardenwerk verzorgd voor de Voorschotense wijk Noord- Hofland. Boekhandel Het wel en wee van de boekhan del ivordt as. dinsdagen de orde gesteld, 's ochtenarom 10 uur in het gebouw van de N.PB. aan de Lange Kerk- dam in Wassenaar. De heer PJ. Venemans, directeur van een Haagse boekhandel, zal dan spreken voor de Wasse- naarse afdeling van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen. Klaverjassen De Wassenaarse supportersver eniging Blauw Zwart gaat het komende seizoen weer klaverjasavonden houden, tweemaal per maand op maandag in het clubgebouw. De eerste avond is as. maan dag 20 uur. Het kaartseizoen zal duren tot en met april 1979. zijn om één en ander rendabel te houden. Dat een kasteel tot mo nument wordt verklaard, dat be greep de stichtingsvertegen woordiger: maar een tuin, dat be greep hij niet. Ook tuinder Koning, (hij heeft een glastuinbedrijf aan de Veurse- weg) zat met het bestemmings plan in zijn maag. Zijn woord- voerder verklaarde gisteren dat er dringend een tweede be drijfswoning op het terrein moet komen omdat het een continu bedrijf betreft. "Hij kan nu met vakantie omdat een personeels lid bereid is constant op het be drijf aanwezig te zijn" aldus de vertegenwoordiger. Gemeente lijk vertegenwoordiger Bakker verklaarde echter dat het bebou- wingsvlak aan de achterkant van het stuk onvoldoende is, en dat de gemeente bang is dat een tweede bedrijfswoning aan bui tenstaanders verhuurd zou wor den. Kassen Namens drie tuinbouwbonden pleitte Bos voor voeder-silo's die minimaal twintig meter hoog mogen zijn, en voor vrijstelling van de goot- en nokhoogte van kassen. De gemeente wilde zover met de bonden meegaan dat het krijgen van een vrijstelling voor een silo van twintig meter hoog haalbaar moet zijn. Tenslotte protesteerden omwo nenden van "De Gouden Leeuw" aan de Veurseweg tegen de voor genomen uitbreiding van het res- taurant met een motel. B. en W van Voorschoten hadden laten weten de uitbreiding "een logi sche afronding van het bedrijf ter plaatse" te vinden en waren van mening dat het landschap niet ingrijpend werd aangetast met de uitbreiding. Gelet op de beperkte capaciteit van het motel was geen geluidsover last en vermindering van woon genot voor de omwonenden te verwachten, zo hadden B. en W verklaard. Een argument voor het geven van de bouwvergun ning was ook het feit dat er in heel Voorschoten nauwelijks hotel ruimte aanwezig is. Gouden Leeuw "Dat geeft niets, Voorschoten is geen vakantieplaats, er is alleen maar dag-recreatie" zo betoogde een omwonende, die verder ver klaarde toch al zoveel last te heb ben van de naast "De Gouden Leeuw" gevestigde bedrijfjes "Al het transport moest langs de inrit langs onze huizen. Het is on begrijpelijk dat er geen doden vallen", aldus de bewoner. nog precies "past Ruimtegebrek blokkeert fusie tussen „Pit" en „Effect" in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Nu Zoeter- woude-Rijndijk over een nieuw verenigingsgebouw beschikt valt de slechte behuizing van de ver enigingen in Zoeterwoude-dorp extra op. Zo kampen beide tafel tennisverenigingen, Pit'54 en Ef fect '54, met ruimtegebrek. Met LTS-ERS BOUWEN ZELF 22 WONINGEN IN VOORHOF Voormalig wethouder Drenth de leerlingen en aannemer De Water rond de zojuist onthulde gedenksteen voor de eerste leerlingbouwplaats in de Leidse regio. LEIDERDORP-In de Leiderdorpse nieuwbouwwijk Voorhof-noord is de eerste leerlingbouwplaats voor Leiden tot stand gekomen. Gisteren onthulde E. Drenth, tot voor kort wethouder van openbare werken, ruimtelijke ordening en verkeer, een gedenksteen ter afsluiting van de ruwbouwfase van dit 22 woningen tellende bouwproject. Onder leiding van leermeersters wordt op zo'n leerlingbouwplaats het metsel- en timmerwerk door leerlingen uitgevoerd. De jongens die dit vakonderwijs krijgen, komen doorgaans van de lts, waar zij hun diploma bouwkunde hebben gehaald. De stichting vakopleiding bouwbedrijf (SVB) ziet grote voordelen in het oprichten van leerlingbouwplaatsen. In de eerste plaats om het grote tekort aan vaklieden op deze manier wat in te perken. De stichting wil dan ook graag dat de ambachtsscholen hun examenleerlingen over het bestaan van deze nieuwe vorm van onderwijs inlichten. De SVB houdt zich speciaal bezig met de leerlingen binnen het bouwbedrijf. Dat bete kent dat zij de opleidingsprogramma's maakt en jaarlijks examens sa menstelt voor degenen die in de leerlingenbouwplaats werkzaam zijn. Eveneens wordt de moeilijkheidsgraad van het te bouwen ontwerp zorgvuldig door de SVB bekeken. Daarbij is de grootte van het bouw- werk van groot belang. Ook moet "de ideale bouwtijd van een halfjaar niet teveel worden overschreden Op de Leiderdorpse leerlingbouwplaats gaat het om woningen voor één- of twee-persoonshuishoudens, met een wat experimentele zeshoekige vorm. Verder is er onder de woningen en onder het pleintje een gemeen schappelijke parkeergarage. Dit soort woningen bieden ruimschoots de mogelijkheid om alle aspecten van zowel het timmer- als het metselvak te onderwijzen. De in totaal zestien leerlingen die op de leerlingbouwplaats werken, heb ben een leerovereenkomst met het aannemersbedrijf. Hun opleiding bestaat uit vier dagen per week praktijkopleiding en één dag beroepsbe geleidend onderwijs, waarbij het minimum cao-loon over een normale vijfdaagse werkweek wordt uitbetaald. Daarbij vergoedt het rijk een groot deel van de kosten. WASSENAAR - De rijbaan van de Lange Kerkdam in Wassenaar, tussen de Johan de Wittstraat en de Prinsenweg, zal opnieuw worden bestraat. Dit betekent dat dit weggedeelte gedurende 4 tot 5 weken op werkdagen tussen 7 uur 's ochtends en 4 uur 's mid dags voor het verkeer wordt afge sloten. Buurtonderzoek naar aanranding LEIDERDORP - Maar aanleiding van een verkrachting en een aan tal aanrandingen bij de flats in de omgeving yan de Laan van Ou derzorg in Leiderdorp heeft de politie van Leiderdorp geassis teerd door de districtsrecherche van Den Haag gisteren een buurtonderzoek ingesteld Dit omdat, hoewel de zaak al een jaar speelt, de politie nu over een tamelijk duidelijk signalement van de aanrander beschikt. Het buurtonderzoek, dat binnenkort kan worden afgesloten, lijkt een aantal bruikbare gegevens te hebben opgeleverd. OEGSTGEEST - Nu de tijd aan breekt om de schoorsteen weer eens te laten vegen is het oppas sen geblazen, althans in Oegst- geest. Bij verschillende Oegst- geestenaren hebben zich al schoonsteenvegers aangediend die, eenmaal het dak opgegaan terugkeerden met de mededeling dat de roosters vernieuwd moes ten worden. De Oegstgeestena- ren die dit de schoorsteenvegers lieten doen en hen er forse bedra gen voor betaalden kwamen ach teraf echter tot de ontdekking dat er niets aan de roosters was ge daan. Het is dus geraden tevoren duide lijke afspraken te maken over het werk dat gedaan moet worden en het achteraf te controleren. een gemeenschappelijk gebouw (de verenigingen willen zo snel mogelijk fuseren) zou men uit de nood zijn. Ook de KPJ (Katholieke Platte lands Jongeren) zoekt een eigen clubgebouw. De overeenkomst tussen de drie verenigingen is dat ze alle drie bereid zijn zelf een ge bouw neer te zetten. Maar of dat kan en mag, waar en wanneer daarover moet de gemeente be slissen. Aangeklopt Begin mei hebben de tafeltennis verenigingen al aangeklopt by het gemeentebestuur en de drie raadsfracties (CDA, WD en PZ) Sindsdien hebben ze niets meer gehoord. "Maar ik heb vernomen dat eraan wordt gewerkt", aldus Han Janson, voorzitter van Pit '54. "Ik verwacht dan ook bin nenkort bericht van de gemeen te" Han Janson: "Een jaar of wat gele den ontstond zowel bij ons als bij" Effect '54 de behoefte om samen te werken. Op dit moment is die samenwerking al bijna volledig We treden al vaak als één vereni ging naar buiten, organiseren ge zamenlijk toernooien en nemen samen deel aan toernooien. We bezoeken eikaars vergaderingen en beleggen gemeenschappelijke vergaderingen. Bovendien wis selen we spelers uit, zodat ieder" op zijn eigen niveau kan blijven spelen. Het is nog maar een klei ne stap tot een werkelijke fusie Daar willen we dan ook zo snel mogelijk naar toe. Want als ge combineerde tafeltennisvereni ging kun je beter een vuist maken voor tafeltennis in Zoeterwoude- Dorp Te klein Het enige wat een fusie in de weg staat is een geschikt onderko men. "'t Centrum, waar we nu zit ten, is precies groot genoeg, geen maat te groot. Maar binnenkort zal het te klein voor ons worden Bovendien: douches zijn er niet en als kleedkamer gebruiken we het toneel en de verouderde be stuurskamer Effect '54, dat nu gebruik maakt van "Ons Huis", zit met soortge lijke problemen. Als de vereni ging nog iets groeit zal "Ons Huis" te klein worden. Voor het voorstel van de r.k. paro chie, eigenaar van 't Centrum, om 't Centrum aan een stichting over te dragen voelen de beide vereni gingen niet veel. In deze stichting zouden behalve de tafeltennis sers ook de andere (toekomstige) gebruikers van 't Centrum zitting moeten nemen zoals de fanfare drumband VIOS en de KPJ. Han Janson: "Niet alleen zou het ons een hele hoop geld kosten 't Centrum te kopen, we zouden ook veel geld voor renovatie moe ten neertellen. Daarbij komt nog dat wij als sportvereniging wel een douche en een representatie ve ruimte willen, terwijl de ande re gebruikers daar geen behoefte aan hebben. Bovendien voldoet 't Centrum strikt genomen niet eens aan de eisen van de Neder landse Tafeltennisbond, door de palen die in het gebouw staan. „Dan nog het'probleem dat er een gebruiker by komt, de KPJ, waardoor wij nog minder vaak over 't Centrum kunnen be schikken dan nu al het geval is Nee, het is duidelijk dat het vor men van een stichting geen soe laas biedt om te kunnen fuseren Op zoek Janson en de voorzitter van Ef- fect'54, Van Mossel, zijn dan ook driftig op zoek gegaan naar een andere ruimte waarbij ze bij Ge- miva terecht kwamen. Het ge bouw dat voor Gemiva in de Zwetpolder wordt gebouwd zal immers ook een sportruimte be vatten. Maar hoeveel men daar welwillend tegenover het idee van de tafeltennissers stond bleek ook bij Gemiva te weinig ruimte en tijd voor hen te zijn Ook de mogelijkheid van een semi permanent gebouw werd onder zocht, een verplaatsbaar gebouw dat een jaar of vijf achtereen kan worden gebruikt. Deze oplossing bleek vpor zo'n korte periode echter te duur. Wél bleek nieuw bouw financieel haalbaar. Hard nodig Han Janson, die zichzelf de slecht ste tafeltennisspeler van Zoeter woude noemt, hierover "Met uit zondering van die huisvesting staat niets de fusie in de weg. Echt, beide verenigingen zijn bereid tot op de bodem van hun financiële moge lijkheden te gaan. Maar we hebben de medewerking van de gemeente, of misschien wel van een particu lier, hard nodig om ons clubge bouw op een geschikt plekje te kunnen neerzetten, tegen een niet te hoge huur. VRIJDAG Lindehoeve, voormalig MOC-terrein, Voorschoten, optreden groep Gruppo Sportivo, 20.30 uur Sportfondsenbad, Prinsenweg, Wasse naar, opening expositie vereniging Was senaarse beeldende kunstenaars, 20 uur Vrouwenkerkkoorstraat 17, opening volksdans- en volksmuziekcafé She been, 20 uur Groenoordhallen, Willem de Zwijger laan, opening Leidato-huishoudshow 19 uur tot 22.30 uur. Vredeskerk, Burggravenlaan/Lorentz- kade, braderie en kermis 19 uur Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, optre den Drs. P en Fooisband 21 uur. Troef, Noordeinde 2, open avond 20-22 uur over cursussen, van 22-24 uur dan sen, muziek, kaarten etc. Schouwburg, Oude Vest, "a streetcar named desire" 20.15 uur 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club van alleenstaanden 20 uur ZATERDAG Vredeskerk, Lorentzkade, braderie en kermis vanaf 10 uur (hele dag) Groenoordhallen, W. de Zwijger laan, Leidato-huishoudshow 11-17 en 19-22.30 Pieterskerk, antiekmarkt 9.30-17 uur Jeugdhonk De Zolder, Mors weg 114 jeugdschaaksoos 15-17 uur Nieuwe Ryn 20a, vrouwencafé vanaf 21 Stadsgehoorzaal, Breestraat, promena deconcert Gewestelijk Orkest, 20.15 uur Vijfhovenhuis Hoflaan expositie mo delvliegtuigen 11-17 uur, demonstratie 14 uur Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks- dansinstuif 20 uur Groenoordhallen, W. de Zwijgerlaan start wandel- en speurtocht 5,10,15 of 20 km van 9-15 uur Stadhuisplein, 14 uur straattoneelgroep "Chili", Lak-theater 20 uur vervolg Chili- manifestatie met toneel Zwembad De Vliet, Voorschoterweg LRB-demonstraties 14 uur Lindehoeve, MOC-terrein Voorschoten optreden popgroep Nacel 20.30 uur. ZONDAG Antonius Clubhuis, Mare 43, dansen 20-23 uur Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids poppentheater, 14.30 uur Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66 creatieve workshop 13-18 uur Groenoordhallen, W. de Zwijgerlaan wandel- en speurtocht 9-15 uur Vijfhovenhuis, Hoflaan, opening expo sitie modelvliegtuigen 11-17 uur met demonstratie om 14 uur. Volkshuis, Apothekersdijk 33, start eer ste bijeenkomst "De Ratel" werkge meenschap 10.30 uur Groenoordhal, W. de Zwijgerlaan, Lei dato-huishoudshow 11-18 uur. ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst waargenomen van za terdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur door de volgende artsen: wijk 1 (Morsweg- kwartier, noordbinnenstad, Noorder kwartier en Groenoord): R. M. G. Tay- telbaum, Hogewoerd 138, tel. 120266; wijk 2 (Kooi en Merenwijk): P. L. Tan, Schoenerwaal 13, tel. 210890; wyk 3 (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk, zuid binnenstad): W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; wyk 4 (Zuid-West en Haagwegkwartier): zater dag B. Roos, tel. 766123; zondag A. A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797. Leiderdorp - J. v.d. Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894539. Spreekuur 12.30-13 uur Hoofdstraat 8. tel. 894539. Oegstgeest - J. B. Hugenholtz, Pr. Hen driklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - zaterdag J. M. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417, zondag J. H. Vrijenhoek, S. v.d. Oyelaan 38, tel. 2356. Warmond - A. de Gijzel, O. Nassaulaan 10, Warmond, tel. 01711-10834. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 8 tot 15 september door Zuider Apotheek, Lammen- schansweg 7, Leiden, tel. 123553 en apo theek Van Breest Smallenburg, Loeve- stein 6, tel. 890000. Indien het na 's iet meer mogelijk is met er naar de apotheek te uitsluitend voor spoe- :en taxi, tel. 122444 ge- BOTSING LEIDERDORP - Op provinciale weg 5 (Leiden-Roelofarends- veen) in Leiderdorp kwamen gisteravond ongeveer half elf twee auto's frontaal met elkaar in botsing. Eén auto kwam hier door in de sloot terecht. De be stuurder, A. van der H. uit Ter Aar, werd zwaar gewond naar het Diaconessen Ziekenhuis overgebracht. De andere bestuurder, de 34-jarige J.G. de J. uit Leiden, bleef onge deerd. De politie constateerde dat hij een borreltje te veel op had. avonds 111 openbaar verv komen kan mi drecepten van bruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. LEIDERDORP - Ook in het sei zoen 1978/1979 organiseert K O-Leiderdorp weer een aantal dorpsconcerten. Het eerste wordt gegeven op vrijdag 22 sep tember door het blokfluit-en semble van de Streekmuziek- school Leiden e.o. Alle concer ten, vijf in totaal, zullen op een vrijdagavond plaatshebben. Alternatief koken Het is niet de enige activiteit van K O in Leiderdorp. Binnenkort beginnen ook de verschillende cursussen weer. Zoals de tradi tionele talencursussen Engels, Frans, Duits en Spaans voor be ginners en gevorderden. Ook yo ga keert in het cursuspakket te rug. Verder de creatieve cursus sen: boerenschilderen voor be ginners en gevorderden; Hinde- loopers schilderen; spinnen en verven van wol; kantklossen; sprang (Egyptisch vlechtwerk); frivolité; batikken; boeketten of bloemstukjes maken van ge droogde snijbloemen voor be ginners en gevorderden; alterna tief koken; broodfiguren maken; pottenbakken; boekbinden; ma- cramé; poppen maken in oude stijl en Michaelis-kaartweven. De duur van deze cursussen loopt uiteen van 4 tot 10 bijeenkom sten. Dit in tegenstelling tot de talencursussen, die 25 ontmoe tingen vergen, en yoga, dat 10 maanden duurt. Vrijwel alle genoemde cursussen beginnen de laatste week van september. Behalve yogawaar mee reeds deze week is begon nen, boerenschilderen voor gevorderden, dat vanaf 5 oktober mogelijk is, en Michaelis-kaart weven, dat vanaf 9 november kan worden gedaan. De cursussen pottenbakken be ginnen op 19,20 en 21 september. In diezelfde week kunnen ook de volksdansliefhebbers (beginners en gevorderden) bij K O terecht voor een instructiecursus (10 les sen) Internationale Dans, in sa menwerking met de Nederlandse Volksdans Vereniging. In sa menwerking met de Streekmu- ziekschool Rijnakkoord uit Lei derdorp is het ook mogelijk aan muzikale vorming te doen en muziek te beluisteren. Kleine klusjes Dan nog wat cursussen die je onder het kopje "diversen" zou kunnen rangschikken; internationaal klaveijassen; pech onderweg (in samenwerking met de A.N. W.B. kleine klusjes in huis; aanleg en onderhoud van kleine tuinen; zeilen (theorie); navigatie en kunstgeschiedenis. Op nog onbekende datum wordt in het centrum Hoofdstraat 24 be gonnen met cursussen portret- en figüurtekenen; schilderen; stille vens; grafische technieken. Tenslotte in oktober een leeskring Nederlands, zes huiskamerbij eenkomsten bij mevrouw Van Lent, Vronkenlaan 15. Het is de bedoeling dat daarvoor elke maand thuis een boek wordt ge lezen waarover met elkaar wordt gesproken. Verder zal K O nog proberen Nederlandse schrijvers en schrijfsters naar Leiderdorp te halen om lezingen te houden. Bij voldoende belangstelling wordt ook nog een cursus "wegwijs in wetten en rechten" georgani seerd. Informatie hierover is te krijgen by de heer R. A. A. Koger, - van Lennepdreef 34. Tel.: 892508 Kantoor: 899201. Informatie Informatie over de andere cursus sen is te krijgen in clubhuis De Houtkamp, van Diepeningenlaan 2a in Leiderdorp, op maandag 11 en dinsdag 12 september van 9.30-11.30 uur en van 19.45 tot 21.45 uur. Daar kunnen belang stellenden zich ook aanmelden. Het is ook mogelijk zich schriftelijk aan te melden. Dat kan bij het se cretariaat Volksuniversiteit K O Leiderdorp, Spiegheldreef 39, Leiderdorp. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek, 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 J aarabonnement Per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2