Valt D'66 uit de boot? Record-aantal dieren en veel publiek op Vebo PvdA/YYD weigeren wethouderszetel af te staan Actief in vrije tijd Muziek in de Leidsche Hout MAANDAG 4 SEPTEMBER 1978 LEIDEN Dronkeman ramt vijf auto's LEIDEN - Een dronken auto mobilist heeft zondagmid dag op de Witte Singel in Leiden de nodige ravage aangericht. Onder invloed van de drank vloog de man met zijn auto uit de bocht en ramde hij vijf geparkeerde auto's. Bij aanhouding door de politie bleek de bestuur der-een 62-jarige Leidenaar - stevig onder invloed. De schade aan de aangereden auto's was aanzienlijk. Op de Haagse Schouwweg in Leiden is zaterdagmiddag een 71-jarige voetganger ernstig gewond geraakt. De man twijfelde bij het over steken. Een naderende au tomobilist raakte daardoor in verwarring en kon de man niet meer ontwijken. De voetganger is met ernstige inwendige kneuzingen op genomen in het Academisch Ziekenhuis. Stad en land samen in Groenoordhallen hij het sombere beeld van de Zuidhollandse veehouderij: een laag aantal ligboxenstallen. wei nig bedrijven met een melkkoel- tank en vaak een verouderd sys teem van mestafvoer. Noorland schreef dat toe aan het feit dat grote delen van het Zuid hollandse weidegebied moeilijk te bewerken zijn. Enerzijds door de slapte van de bodem en de slechte ontsluiting anderzijds door de ongunstige verkaveling. "Ruilverkaveling en landinrich ting zullen een oplossing moeten brengen", aldus de gedeputeer de. Vebo-voorzitter ïr. Buck wees in zijn toespraak op het belang van een tentoonstelling als de Vebo. Hij drong er bij het provinciaal bestuur op aan om de subsidie die de afgelopen jaren werd ge geven niet te schrappen. "Het zou erg jammer zijn als een evene ment als dit om financiële rede nen zou moeten verdwijnen", al dus ir. Buck die meedeelde dat door de Vegra als overkoepelend orgaan van de Zuidhollandse veetentoonstellingen nieuwe voorstellen aan de provincie zijn gedaan. Veel belangstelling trok zaterdag de fokdag en de premiekeuring van Shetland pony's, georgani seerd door de fokvereniging Randstad Holland. Dagkam pioen werd de 17-jarige merrie Sandra of Ramnagoe van de stal Bonaventura uit Strijen. Ook tij dens hetere-kampioenschap met de vijf dagkampioenen van de af gelopen jaren ging de merrie met de hoogste eer strijken. Reserve- dagkampioen werd Genoveva van het Slot. De andere winnaars waren: Orlanda van Vlijt en Ze gen van eigenaar J.J. Bakhuizen (veulenkampioen) en Marita van de Tolhorst van A. van Tol uit Wassenaar (jeugdkampioen). In totaal werden 150 pony's ge keurd. Verder vond een keuring plaats van jongvee geschikt voor de meste- rij. Algemeen kampioen zowel bij het mannelijk als het vrouwelijk vee werden de gebroeders Van Lint uit Zevenbergen. Jeugd kampioenen werden B.v.d. Staak (Tilburg) bij het vrouwelijk vee en P.D. Luijben uit Vijfhuizen bij het mannelijk vee. Met de prijzen voor de mooiste uiers gingen "Suzanna" van J.H.M.v.d. Salm uit Rijnsaterwoude en Marie 20 van de Alphenaar C.J. Verduyn strijken. Groot was dit jaar ook het aantal inzendingen voor de kaaskeu ring. Meer dan honderd kazen werden ter keuring aangeboden. Bij de dorpenwedstrijd kwam Alphen aan den Rijn dit jaar als winnaar uit de bus met Bodegra ven en Warmond als tweede en derde. De hoogste puntenwaar dering bij de Leidse kaas was voor de inzending van de gebr. v.d. Hulst uit Oud Ade. De mooi ste baby-Goudse kaas was van mevrouw C.M.v.d. Heuvel-Boer uit Bodegraven. Bij de Goudse gingen de hoogste noteringen naar L. Kruyt uit Alphen aan den Rijn (Goudse 2'/ü-8 kg) en W. de Jonge uit Aarlanderveen (Goud se 8-12 kg). Bij de schapen hadden de keurin gen de- volgende resultaten: kampioen ooi en res. kamp. ooi. A.M. Verkley, Leiderdorp, kam pioen ram G.A. Rietveld en C.W Bos, Mijnsheerenland, res. kamp. ram. A.F. Koumans Goedbloed uit Nederweert, kamp jonge ram: A.W.A. de Vette uit Schipluiden, res. kamp. jonge ram: A Hoger- vorst en Van Rijn uit Roelofa- rendsveen. Geiten De geitenkeuringen brachten de volgende kampioenen: kamp. geit wit: G.v. Dam, Zoeterwoude, res. kamp. geit wit: W.v.d. Zee, Rijnsaterwoude. kamp bok: M. de Graaf, Hazerswoude, res. kamp bok: W. de Jongh, Lisse, kamp en res. kamp. Toggenbur- ger N.C.M. de Jong, Zoeterwou de. Bij de dwerggeiten werd dag kampioen H. Dolman uit Maas dijk. De dagkampioen bij de dwergbokken werd K. Vreeken uit Oude Wetering. LEIDEN - D'66 zal vandaag zeer waarschijnlijk buiten de boot vallen bij de vorming van een nieuw college van burgemeester en wethouders in Leiden. Zowel de PvdA als de WD weigert aan D'66 een wethouderszetel af te staan. De democraten hebben steeds aangekondigd dan uit de coalitie met PvdA en WD te stappen. In de kring van D'66 werd er het afgelopen weekeinde ernstig rekening mee gehou den dat de breuk in het overleg snel zal volgen. PvdA, WD en D'66 beginnen vanmiddag de beslissende onderhande lingen. D'66 zal dan eerst een beslissing eisen over de wethoudersverdeling. De verdeling van de wethoudersposten ligt onwrikbaar vast. De PvdA heeft vrijdag in de ledenvergadering de eis van vier wethouders nog eens bekrach tigd en maakt hiervan een breekpunt. De VVD eist twee zetels en liet al eerder we ten de onderhandelingen anders op te blazen. Van de kant van de PvdA vindt men dat de WD D'66 aan een zetel moet helpen. Onderhandelingsleider Duij veste ij n: "De VVD heeft steeds gezegd dat ze D'66 er zo graag bij willen, dan moeten ze ook maar wat inleveren. Wij staan geen zetel af. ze zoeken het samen maar uit". De VVD neemt daarentegen het standpunt in dat D'66 zijn wethouderszetel bij de PvdA moet zoeken. Fractieleider Van Duijn: "Wij hebben D'66 er inderdaad graag bij. maar ik heb geen millimeter ruimte. D'66 weet dat ook. Ik heb hen steeds gezegd: jullie hebben je steeds met de PvdA als een blok tegenover ons opgesteld, dan moeten jullie je wethou derszetels ook onderling regelen. Wij houden vast aan twee zetels". Volgens de WD-fractieleider hoeft D'66 bij het uitblijven van een wethoudersze tel niet op te stappen. Van Duijn zal vanmiddag de suggestie doen om de democraten als compensatie enkele ver tegenwoordigende functies (college van beheer streekenergiebedrijf Rijnland en raad van commissarissen waterleiding bedrijf LDM) te helpen. In de kring van D'66 wordt deze suggestie bij voorbaat afgewezen. "Ik denk dat we dit soort kruimels maar laten liggen. Het gaat in eerste instantie om een wethou derszetel en anders niet", zei fractielid Hoekema in een reactie. Overleg De PvdA zal vanmiddag in het overleg vier zittende wethouders (Van Dam, Waal, Tesselaar en Verboom) naar voren schuiven. In de fractievergadering van afgelopen zaterdag kregen de wethou ders overigens geen unanieme steun. Enkele tegentanders van een coalitie met de WD steunden niet alle wethou ders. De fractie wees verder J it Peters als fractieleider aan. LEIDEN - Een verdubbeling van het bezoekersaantal en het grootste aantal inzendingen dat er ooit geweest is. Die positieve ontwikkelingen konden zater dagavond met tevredenheid worden vastgesteld door de or ganisatoren van de traditionele najaars-veetentoonstelling in de Leidse Groenoordhallen. Het agrarische evenement, bedoeld om stad en platteland dichter bij elkaar te brengen, bracht ruim 4000 personen naar de hallen en meer dan 1200 dieren. Nadat de keuringen door zo'n vijf tig keurmeesters al om negen uur waren begonnen werd de offi- i de "Vebo" in de Leidse Groenoordhallen was dit jaar een premiekeuring van Shetland richt ^o^r'^depu'teerde door land. In zijn toespraak schetste Feest op tuin vanRoomburg' LEIDEN - Het complex van de volkstuinvereniging Roomburg vormde zaterdag het decor voor feestende volkstuinders. De turnverenigingen in de Oostvlietpolder vierden daar het tienjarig bestaan van de Leidse Bond van amateurtuinders. De dames in het gezelschap beten 's morgens de spits af met een vis wedstrijd in de Vliet, de heren bestreden elkaar later in een wedstrijd touwtrekken. Voor de kinderen was er 's middags een wedstrijd bloemschikken, later volgde een gezellige fancy-fair. De verschillende uitslagen: Vis wedstrijd dames: 1. mevr. Pont, 2. mevr. Deykers, 3. mevr. v.d. Weyden. Touwtrekken heren: 1. ploeg Sloos, Wetsbroek, Zandvliet en Luyten, Voetbal toernooi: 1. Oostvliet, 2. Room burg, 3. Ons Buiten en 4. O.T.V. Kampioenschap bloemschikken (categorie 5 t/m 9 jaar): 1. Jolanda Groen, 2. Moniek Kruis, 3. Hellen Kreffer, 4. Astrid Kesséls, 5. Li- sette Vogelzang. Categorie 10 t/m 15 jaar 1. Petra Lancel, 2. Caro- licn Houniet, 3. Marijke Huizen, 4. Karin Wibee, 5. Wim Filemon. LJA-directeur Steinbach en oud-secretaris P. N. de Goederen (links) in het nieuwe clubgebouu De heer De Goederen is vanaf de oprichting betrokken bij de speeltuinvereniging .hij legde ook de eerstesteen voorde nieuwe accommodatie. Eigen tehuis van allure voor speeltuin Maredijk LEIDEN - De omgeving van de Maredijk in Leiden beschikt sinds zater dag officieel over een eigen tehuis van allure. Met het onthullen van een embleem verrichtte directeur Steinbach van de Leidse Jeugd Actie (LJA) de openingshandeling voorde ingebruikneming van het nieuwe clubgebouw van de speeltuinvereniging 'Rondom de Maredijk'. De nieuwe accommodatie is echter niet alleen bestemd voorde speeltuin vereniging maar is een ontmoetingsplaats voor het hele buurtleven. Ook het oude clubgebouw werd al door vele clubs benut. Het nieuwe gebouw is door eigen initiatief van de speeltuinvereniging en dankzij grote zelf werkzaamheid van buurtgewoners van de grond gekomen. Zoekt U een goed Ankerhorloge reeds vanaf 40.- of Electronic-QUARTS De beste merken brengen wij U SEIKO-CASIO-CERTINA- PR1SMA - CITIZEN - JUNGHANSEWE- ANKER Horloger v. d. Water Haarlemmerstraat 181 Altijd voordelig EIGEN ATELIERS VOLLEYBAL - Het Nederlandse herenvolleybalteam heeft gister avond in de sporthal van Oss een oefeninterland tegen Mexico met 3-1 gewonnen. Setstanden: 15-10, 15-12, 11-15 en 15-4. Hengelende inbreker viste achter het net... LEIDEN - Agenten van de Leidse politie hebben in de nacht van za terdag op zondag een inbreker op heterdaad betrapt in een benzi nestation aan de Willem de Zwij gerlaan bij de Zijlbrug. De dader- een 22-jarige Leidenaar - was daar met een in het station aanwezig leefnet bezig een grote hoeveel heid rookwaar in te slaan. De jongeman had bij de onver wachtse komst van de politie al voor zo'n 600 tot 700 gulden ge vangen. Door zijn arrestatie viste hij echter volkomen achter het net. Hij werd na zijn arrestatie in gesloten op het politiebureau. Volksdansen Oud Poelgeestde volksdans vereniging die 25 jaar be staat, begint vandaag met het nieuwe seizoen. Elke maan dagavond tussen 8 uur en half 11 kan er gedanst worden in de gymnastiekzaal, van de Agnesscholengemeenschap aan de Eijmerspqelstraat 3. De eerste helft van de avond is voor de beginners, daarna komen de gevorderden aan bod. De eerste twee lessen zijn gratis. Iedereen kan vrijblij vend eens komen kijken. GroenoordlBoei De activiteiten van het buurt huis GroenoordlBoei aan de Musschenbroekstraat hebben een tijdje op een laag pitje ge staan, maar van nu af aan zal dat weer stap voor stap wor den uitgebreid. Zo draait elke morgen de peuterspeelzaal, kunnen de tieners van 12 tot 16 jaar op dinsdagavond plaatjes draaien en wat dan sen en is er op woensdag avond tafeltennissen, sjoelen, tafelvoetballen e.d. Steeds van 19.30 tot 22 uur. Verder zijn er nog vier klaver- jasclubs. Voor meer informa tie tel. 149730. Postzegelmarkt De postzegelvereniging "Uni cum" organiseert morgen avond in het Parlement aan de Nieuwstraat 45 een grote postzegelmarkt. De aangeslo ten leden zullen met een grote collectie Nederlandse en bui tenlandse zegels aanwezig zijn. Door de vereniging zijn maximum-prijzen vastge steld. De markt is voor ieder een gratis toegankelijk en ge opend van 19.30 tot 22 uur. Het ligt in de bedoeling deze markt maandelijks te houden. Hengelsport "De Gulden Voorn" viste een wedstrijd op de Geelpoel met matige resultaten. De uitslag: l.F. Pieterse 3040 gr 19 st),2. M. Hoogkamer 2730 (16), 3. W. Lardee 1990 112). 4. B. Velt- huijzen 1440 (8), 5. H. v. Al phen jr. 1400 (4), 6. S. de Bruijn 1150 6), 7GHarland 850 (5), 8. H. v. Alphen sr. 550 (4), 9. W. Wassink 500 (3), 10. D. v. d. Bent 470 (1). VOP'74 viste in het Noord zeekanaal en de Nauenaarse- vaart. De uitslag was: 1. F. Reijken 3560 162. H.v. Hou ten 2770 (8),3. F. Veltman 2840 (6),4.A.v.d.Meij 2240(5),5.J. v. Kampen 1630 (5), 6. R. v. d. Zeeuw 1310 4), 7 .H.v. Tonge ren 1550 (3), 8. M. Kerkvliet 830(3i,9.A.Dubbeldeman 720 (3), 10. S. Kukler 370 (2). Duivensport "De Blauwkras" vloog vanaf Strombeek. De uitslag: 113.6, P. Gijsman en Zn.,2,5, F. v. d. Wetering, 4,8,9, B. Diersman, 7. W. v. d. Wetering, 10. G. Blom. PV "Leiderdorp" vloog met 176 duiven vanaf Strom beek. De uitslag: 1.10 L. Rob bers, 2,8, J. v. Laar, 3,6, M. Reijerse, 4 P. Sloos. 5 H. Flippo, 7. A. Hoogervorst, 9. H. v. Laar. LEIDEN - Uit de Leidse Hout klonken zondagmiddag enkele uren vrolijke klanken op. Die klanken waren afkomstig uit het openluchttheater in het park. waar enkele muziekgroepen en individuele musici optraden. 'Het festijn trok een paar honderd bezoekers en verliep ondanks forse tegenvallers buitengewoon goed. Aanvankelijk dreigde het festijn door afzeggingen van verschillende groepen - theater Matrogoth, een volks dansgroep en de Caboodle Band - fors de mist in te gaan. Doorsnel improviseren wisten de organisatoren van de commissie Openluchttheater Leidsche Hout op het laatste moment nog enkele vervangers in te schakelen. Die vervangers (de Leidse troubadour Jan van Rhenen en zijn plaatsgenoot Cor van der Plas) zorgden voor een enthousiaste bijdrage. Met de Ramshackle Stringband zorgden zij vooreen weliswaar volledig muzikaal, maar desondanks boeiend programma. De door pech achtervolgde organisatoren en het in ruime mate aanwezige publiek waren er in elk geval tevreden mee.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 3