Zijlkwartier kan beter „buurten" SLï# Uniek „belletjesbad" in Oegstgeest Veidse agenda VVD-OEGSTGEEST HEEFT MOEITE MET EXTRA GELD VOOR NIEUW BAD Nieuw verenigingsgebouw PPR EN D-66 IN LEIDERDORP GAAN HUN EIGEN WEG Esselaar na 12 jaar uit raad Voorschoten Burgerlijke stand VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1978 OEGSTGEEST - Loco-burge meester Thorn van Oegstgeest metselde gisterochtend, in aan wezigheid van vertegenwoor digers van de bouwonderne ming en de gemeente, "officieel" de eerste steen van het in aan bouw zijnde overdekte zwem bad. Officieel de eerste steen, want de werkzaamheden aan het qe- bouw zijn al zo ver gevorderd dat men verwacht half decem ber de eerste zwemmers te kun- nen verwelkomen. "Gelukkig liggen de data tussen deze beide feestelijke gelegenheden dicht bijeen," aldus Thorn bij het uit brengen van een toast op de voorspoedige afbouw van het bad. De totale kosten van het zwem bad, dat een open verbinding met het reeds bestaande open- luchtbad krijgt, bedragen rond de 4*12 miljoen gulden. Het zal een 25-meterbad, met beweeg bare vloer, en een instructiebad van 8 bij 14 meter herbergen. Als unieke bijzonderheid voor Nederland wordt tevens in de buitenlucht, maar in verbin ding met het zwemwater van de binnenbaden, een zogenaamde "wirlpool" aangelegd. Dit is een klein bijna vierkant bad waarin van onderuit lucht in het water wordt geblazen. De opborre lende lucht heeft een activeren de werking op de huid van de bader en het badje zal zodoende voor therapeutische doeleinden kunnen worden gebruikt. OEGSTGEEST - "Toen wij indertijd moesten beslissen over de aanleg van een overdekt zwembad in Oegstgeest was de argumentatie van het college van B en W om die beslissing vooral snel te nemen omdat dat voordeliger zou zijn", aldus raadslid Reilingh (WD) gister avond bij een extra kredietaanvraag van bijna 4 ton voor de bouw van dit bad. "Ik kan mij niet onttrekken aan de gedach te dat wij als raad toen onvoldoende werden voorgelicht over de gevolgen van die beslissing. "Deze verhoging van ruim tien procent op de 4 miljoen die wij voor dit zwembad toestonden is wel erg veel", bekritiseerde hij het college. Vooral maakte hij bezwaren tegen de kos ten die naar zijn mening ook bij de eerste aanbesteding te voorzien waren ge weest. "Het blijft namelijk een enorme investering van gemeenschapsgeld", al dus Reilingh, "en daarom hadden we ook toen beter de rapporten van de pas later ingestelde adviesbureaus onder ogen kunnen krijgen" Hoewel raadslid Van Veen geen behoefte had het college van B en W te verdedigen "dat kunnen ze zelf wel", zo zei hij, ant woordde hij dat Oegstgeest nu eenmaal niet elke vijftig jaar een zwembad bouwt en dat daarom enkele vergeten posten begrijpelijk zijn. "Vooral het extra aan gevraagde geld voor pas ontwikkelde moderne voorzieningen, zoals een beter waterreinigingssysteem en een wirlpool, vind ik juist goed", zo zei hij. "Dit is ver antwoord besteed geld en ook voor de later aangevraagde adviezen voor de bouw moet nu eenmaal betaald wor den", voegde hij eraan toe. "Het peuren van mijn WD-collega naar posten die eventueel vroeger voorzien hadden kunnen worden acht ik een kruide niersmentaliteit", aldus Van Veen. PvdA-raadslid Boesjes vond dit een klei nering van de argumenten van zijn VVD-collega Reilingh door Van Veen. "Laat het college toch ruiterlijk toege ven als er enkele zaken over het hoofd gezien zijn", zei hij. "Het is eenvoudig waar dat het bedrag dat nu nog extra gevraagd wordt aan de hoge kant is waardoor ik ook van mening ben dat wij indertijd op basis van onvoldoende ma teriaal moesten beslissen". Namens zijn fractie sprak hij toch zijn goedkeuring LEIDERDORP - De buurtaktiviteiten in de Leiderdorpse wijk Zijlkwartier zullen met de ingebruikneming van het nieuwe verenigingsgebouw sterk worden uitgebreid. zegt Pison die verheugd is dat het ledenaantal weer is gegroeid tot vierhonderd. Het gebouw is door de gemeente zodanig ontworpen dat ook ande re verenigingen uit Leiderdorp kunnen meeprofiteren van de nieuwe ruimten. Behalve van de aangebouwde gymnastiekzaal, kan ook gebruik worden ge maakt van een hobbyruimte, een bestuurskamer, een ontmoe tingsruimte en een donkere ka- Dansavonden Half jaar voor messetrekker OEGSTGEEST/DEN HAAG - De Haagse rechtbank heeft een 34- jarige inwoner van Oegstgeest veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Bij een ruzie over een vrouw trok verdachte tijdens een vechtpartij in de Steenstraat in Leiden een mes en bracht zijn tegenstander en kele steken toe. Volgens verdachte verkeerde hij op dat ogenblik in een schemer toestand mede ten gevolge van de 25 glazen bier die hij had ge dronken. De officier had veer tien dagen geleden dezelfde straf geëist. avonden. Uitklapbare podiume lementen zijn daarvoor aanwezig Ook disco-, bingo-, en dansavon den zijn mogelijk. Een gemeen telijke beheerscommissie zal in de toekomst het gebouw gaan beheren. De verhuur van de za len, zal door de afdeling sportza ken bij de gemeente worden ge coördineerd. Wethouder Gordijn benadrukte dat de Zijlkwartiervereniging in elk geval voorrang krijgt bij het re serveren van ruimte. "Dit ge bouw staat er in de eerste plaats voor het Zijlkwartier, een gebied dat dit gebouw hard nodig heeft De bejaarden uit de directe om geving zouden een soos best waarderen denk ik. Je hebt met dit gebouw eindeloos veel moge- lijkhe4en." De heer Pison, voorzitter van de vereniging "Zijlkwartier" zag drie jaar geleden de noodzaak van zo'n "luxe" gebouw niet di rect in. De vereniging vroeg de gemeente toen nog alleen om een houten gebouwtje. „Meer hoef den we niet. We hebben altijd een zeer zelfstandige vereniging ge vormd. Zodoende zagen we het helemaal niet zitten toen de ge meente kwam met plan een groot stenen gebouw. Wij ren niet gewend om ruimten te gebruiken die we met anderen moesten delen. Het gebouw is niet van ons, we mogen het ge bruiken. Nou, daar is wel mentaliteitsverandering nodig geweest. Nu het er allemaal staat zijn we als vereniging maar wat blij. We hebben ingezien dat we de gemeente nodig hebben", Morgen open "In de tijd dat het nieuwe gebouw werd neergezet, werd het en thousiasme bij de leden ziende rogen minder. Maar bij het slaan van de eerste paal voelde ik het: de bewoners van het Zijlkwartier vinden het fijn dat er zoiets terug kwam.. Dat blijkt wel uit het aan tal vrijwilligers waarmee de nieuwe clubs zullen gaan draai- Morgonochtend 11 uur zal wethou der Gordijn het Zijlkwartierge- Het bouw officieel openen. •renigingsgebouw in het Leiderdorpse "Zijlkwartier"dal morgen officieel zal worden geopend LEIDERDORP - De PPR en D'66 in Leiderdorp hebben gisteravond in een gecombineerde vergadering hun leden een gezamelijk partijprogramma voor, dat als grondslag zal dienen voor hun samenwerking in de komende raad speriode. VOORSCHOTEN - Mr. Th. Esselaar (53 j.) verlaat de Voorschotense ge meenteraad na 12 jaar, waarvan 4 jaar als wethouder van onderwijs. De eerste acht jaar had hij zitting in de gemeenteraad namens de KVP en de afgelopen periode was hij fractievoorzitter van het CDA. Zijn beste tijd in de raad vindt hijzelf de periode als wethouder van onder wijs. Als plaatsvervangend-directeur van het T. M. C. Asserinstituut mocht hij geen tweede periode als wethouder accepteren en zijn opvol ger werd Neilien de Ruyter. Zij hield het een half jaar vol en werd opgevolgd door L. Marselis. Hoewel in de eerste CDA-fractie de taken goed verdeeld waren, kwam door het vertrek van Neilien de Ruyter zowel de wethouderspost als het fractievoorzitterschap in K VP-handen Volkomen begrijpelijk vindt de heer Esselaar het, dat thans voor de nieuwe raadsperiode een nieuwe verdeling gemaakt is, waardoor de KVP de wethouder levert (Marselis) en de CHU de.fractievoorzitter (Drs. Offringa). Acht jaar geleden werd mr. Esselaar wethouder voor onderwijszaken, een portefeuille, die voor die tijd eigenlijk grotendeels kon steunen op het advies van de inspecteurs voor het onderwijs. Mr. Esselaar bracht de eerste scholennota uit en deze kwam hard aan. Nadat jarenlang steeds een roep was geweest om meer schoolgebouwen, bleek in die nota al dat een aantal scholen nooit te handhaven zou zijn. Binnen afzienbare tijd zouden met uitzondering van de wijk Noord-Hofland scholen moeten samengaan of worden opgeheven. Tijdens zijn wethoudersperiode werd nog wel het scholencomplex Noord-Hofland afgebouwd tot de huidige grootte. Mr. Esselaar heeft heel wat strijd gevoerd met een deel van de gemeenteraad om de eerste aanzet te geven voor een schoolbegelei dingsdienst. Zijn opvolger Marselis heeft die taak afgemaakt. Het Creatief Centrum kwam in zijn periode met gemeentelijke subsidie van de grond en hij wist o.m. de accommodaties van enige verenigingen te verbeteren, zoals die van de waterscouts. Hij gaf een aanzet voor een betere huisvesting van de openbare bibliotheek en deze maand vijfjaar geleden kreeg het open jongerenwerk een eigen huisvesting in "De Lindehoeve". Mr. Esselaar vindt dat "De Lindehoeve" nog steeds een zorgenkindje is. De stormachtige vergaderingen tijdens het wethouderschap van Esselaar, waarbij af en toe de degens flink gekruist werden zijn deze periode achterwege gebleven. Daar zorgde het beleidsplan voor. De afgelopen periode waren door een planning op langer termijn verrassingen vrijwel uitgesloten. Fietsen Mr. Esselaar gaat ook na zijn raadslidmaatschap door met fietsen. Ritten van 50 km zijn voor hem geen uitzondering. Verder hebben enige orga nisaties al een beroep op hem gedaan en in zijn geest speelt ook de wil mee om misschien nog eenmaal te promoveren. Zijn wetenschappelijke funktie verplicht hem daar eigenlijk toe. Een vurige wens van hem is en blijft dat Voorschoten gespaard kan wor den voor een rijksweg 11, welke volgens hem duidelijk de leefbaarheid van het dorp aantast. Afscheid ook in Warmond WARMOND - Vriendelijke woor den, taart en bloemen vormden gisteravond het decor waarin 5 van de 11 raadsleden afscheid namen van de Warmondse poli tiek. Burgemeester De Vreeze keek met tevredenheid terug op de afgelopen vier jaar waarin veel tot stand is gebracht. Die tevre denheid deelden alle sprekers met hem. Het collegeprogramma dat de drie partijen vier jaar gele den opstelden, is bijna geheel ten uitvoer gebracht. De Vreeze be dankte de raadsleden mevrouw Verbeek (WD), Pauli (WD), Heemskerk (Progressief War mond), Tulp (CDA) en De Winter (CDA) voor hun inzet. De beide laatsten, die gedurende respec tievelijk 8 en 2 jaar wethouder waren, werden benoemd tot ere burger van Warmond Van Eijsinga: „Samenwerking erg gegroeid OEGSTGEEST - "Vooral de enorm gegroeide samenwerking tossen de raadsleden onderling in de afgelopen raadsperiode bewoner ik zeer," aldus burge meester Van Eijsinga van Oegstgeest gisteravond ter ge legenheid van het "voor het laatst" bijeen zijn van de ge meenteraad in 'oude' samenstel ling. Volgende week zullen de raadsleden, die bij de jongstle den gehouden gemeenteraads verkiezingen verkozen zijn, beëdigd worden. Boesjes (PvdA), Bijl (CDA) en Laurens, Zoutendijk en Plate (VVD) zul len dan niet meer in de gemeen teraad terugkeren. Van Eijsinga bedankte deze leden van harte voor de door hun getoonde inzet in de afgelopen vier jaar en na mens het gemeentebestuur werd hen een luchtfoto van Oegst geest aangeboden. In zijn afscheidsspeech memo reerde Van Eijsinga aan mar kante gebeurtenissen die deze raadsperiode hebben geken merkt. "Als eerste wil ik daarbij het bezoek van onze koningin bij de opening van Curium noe men", zo zei hij. "Een heel bij zondere gebeurtenis". "Het teruglopen van het kindertal in de gemeente resulteerde in het opheffen van de Mariaschool en van de Montessorischool terwijl daar tegenover de scho lengemeenschap "Duinzicht" werd geopend en de aanzet werd gegeven tot de bouw van de vierde lagere school in de ge meente," zo ging hij verder. Met het bouwfonds Nederlandse Gemeenten werd een contract aangegaan voor de ontwikke ling van nieuwbouwwijk Haaswijk. Vooral uit de kring van D'66 kwa men vragen of het gezamenlijk programma niet wat duidelijker - zou kunnen zijn. Die kritiek bleek achteraf niet geheel te recht, omdat de PPR enkele pro grammapunten van D'66 letter lijk had overgenomen. Geen heil Verder besloot de ledenvergade ring geen samenwerkingsver band meer met andere partijen aan te gaan. Deze samenwerking zou moeten dienen om informatie te krijgen over onderwerpen die in de ge meenteraad nog aan de orde moe ten komen. "Wanneer er goede voor-informatie is, kan een partij veel beter voorbereid aan een raadsvergadering meedoen", al dus Roland Mommaas die de komende raadsperiode samen met Jan Gordijn in de gemeente raad zal zitten. "Ik zie er geen heil in om nog langer aangewezen te zijn op informatie van andere partijen. De gezame lijk fractievergaderingen die we met name met de PvdA hebben gehad, hebben niet dat opgele verd wat we hadden verwacht. We moeten vanaf nu zelfstandig te werk gaan. Dat zal voor het PPR/DD'66 bestuur geen ge makkelijke opgave zijn. We heb ben nu eenmaal geen wethouder in ons midden die ons voor-in formatie kan verschaffen. Daar voor moeten we een steunfractie instellen die de meeste commis sievergaderingen bezoekt en daarvan verslag aan ons uit brengt". Mommaas hoopte dat voor het eind van dit jaar de steunfractie naar wens zal werken. "We moeten echter eerst kijken welke com missies, in aanmerking komen en of we genoeg mensen kunnen op trommelen" Voorzitter De PPR-leden willen de voorbe reiding van elke raadsvergade ring voortaan de vrijdagavond, drie dagen voor dat deze plaats vindt, houden. Roland Mommaas heeft zijn voor zittersschap van het PPR-be- stuur ingeruild voor een raadsze- tel. In zijn plaats is Frans Terken gekozen voor het voorzitters schap. LEIDEN- Geboren: Benjamin zv A. van Hemert en H. Springer; Hendrika Jannetje dv M. Sierat en H.J. Bavelaar Jeroen Daniël zv B.A. van den Berg en A. van Rij; Salomé Suzanne dv C. De-' nis en I.E. Vollmer; Joost zv L.J. Mos- tert en A.L.P. Ruygrok; Marco C.P. zv P. Hoogeveen en G.C. Ros; Leonardus J. zv R.M. van Grieken en C.J.M. Groenenboom; Chantal dv H. Maree ZOETERWOUDE - Speler van het eerste elftal van SJZ Wim Bos is vandaag in het huwelijk getre den met Ans Esman. Zij zullen op "Haasbroek" gaan wonen, in de caravan die hiervoor door ex- kantinebeheerder T. Verhagen werd bewoond. Op deze manier zal het nieuwe echtpaar een re presentatieve functie voor S.J.Z. kunnen gaan vervullen, een taak die door nieuwe kantinebeheer der G. v.d. Hoeven niet kan wor den waargenomen. en A.L.M. de Roode; Annemarie dv H.T. Klein Wolterink en G. Dijkstra. Overleden: G.W. Zuijderduijn (1910) ge huwd geweest met A. van Duiven voorde; E. van Steenbergen (1959); A.P. Trelker (1901); P. Pijnaker (1903) gehuwd geweest met H. Lagerweij; J.N. Bouter (1908); J. Hoppenbrouwer (1901) gehuwd geweest Neute- Gehuwd: H.J.P. Wortman en J.E. Prins; G. Verhulst en J.W. Rekelhoff; J.B.M. van Rooden en J.W.C. Gij bels. Ondertrouwd: E. Ciere en M.J.C. Mekel; H. van Loef en P. van Ommeren; E.G.J, van Schaick en A.W. Pardon; H.A.M. Onderwater en C.G.Kammen- ga; G. Onderwater en A. Nortier; J. Noppe en J. Philippo; P.W. van den Berg en J.G.Rietkerk; A. Bijl en R.A. Selassa; F. Raaphorst en W. van Meij- gaarden; J.J. de Keiseren E.T. Zvara; L.H. Sanders en P.E. van Waning Bolt; A.P.M. Loosen H.M.C. Streeder; W.R. Jekel en M. van Es; D.E. Vos en W.M. Brinkman. Vrijdag Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, film festival 20 uur, popshow 20 uur met Gunner Gade, tragisch duo Paul en An- Stadhuis, koffiekamer, receptie hr. Ak- se, 16.30 tot 18 uur. Hoge Rijndijk 19, dagverblijf gehandi capten, opening met open huis v.a. 17 He]' uit over het nu gevraagde extra krediet. Wethouder Thorn antwoordde dat toen het voorstel voor de realisering van het bad ter tafel lag wel verwacht kon worden dat er nog extra geld nodig zou zijn. "Maar ik beken", zo zei hij, "dat wij niet verwacht hadden dat het zoveel zou worden". Wethouder Van Belle van fi nanciën deelde de raad mee dat de voor gestelde kredietaanvraag gedekt kon worden door onverwachte meevallers op het financiële vlak. Zonder verder voorbehoud konden de raadsleden toen met het voorstel instemmen. 45, gebouw Staalwijk, jeugdsoos 19.45-23.30 uur. Ten Katestraat, speeltuingebouww, be- jaardensoos Humanitas 14-16.30 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club van alleenstaanden, 20 uur. Leiderdorp, gemeentehuis, afscheid raadsleden en wethouder, v.a. 17 uur tot 18.30 uur. ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst waargenomen van za terdag 10 uur voorm. tot zondag 24 uur door de volgende artsen: wijk 1 (Mors- wegkwartier, noordbinnenstad, noor derkwartier en Groenoord) H. C. Jasper- se Witte Singel 72, tel. 124961; wijk 2 .(Kooi en Merenwijk) H. A. M. M. Meyer, Stokroos 1, tel. 122113; wijk 3 (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk en zuid binnenstad) F. F. W. Kehrer, Burggra- venlaan 1, tel. 125820; wijk 4 (Zuid-West en Haagwegkwartier) zaterdag W. Schellekens, Paganinistraat 24, tel. 764035; zondag hr. Roos, tel. 766123 Leiderdorp - O. du Ry-van Beest Holle en N. P. Hennink, Vlaskamp 16, tel. 891100 (zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13 uur). Oegstgeest - E. J. Roelants, Frans Hals laan 10, tel. 153747. Voorschoten - Zaterdag A. J. E. Tromp, De Savornin Lohmanplantsoen 33, tel. 071-762159; zondag W. I. M. v. Dam, Pa- lestrinalaan 29, tel. 3960. Warmond - L. J. H. Lempers Churchill- laan 13. Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst dei- apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 1 tot 8 september door apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, Leiden, tel. 120502 en apotheek Beker, Lijtweg 4, tel. 155482. Indien het 's avonds na 11 uur niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsl. voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond -T. Miedema, Kagerplein 307 Sassenheim, tel. 02522-10542. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Bereikbaar: maandag ',/m vrijdag van 19.30 tot 8 uur en tijdens het Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecompfex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. In de maanden juli en augus tus uitsluitend di. en do. geopend. Dierenhulpdienst ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp i langdurig zieken Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurthuis Morskwartier,* Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement Per Post f 59i60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement PerPost f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2