voor Geen geld luilekkerland op Koudenhoom 1 J eidse agenda Onderzoek kwaliteit woningen Doeslaan Twaalf maanden voor messteek Zwembad in Oegstgeest krijgt misschien nieuw waterzuiveringssysteem Kabel-tv Benthuizen vanuit Zoetermeer Student slaperig: auto total loss DINSDAG 29 AUGUSTUS 19 LEIDERDORP - Langzamerhand ontslaat enige duidelijkheid over wat in de toe komst gaat gebeuren met de vijftien ge- meentewoningen aan de Leiderdorpse Doeslaan. De eerste slappen zette de ge meenteraad gisteravond met het besluit de Nationale Woningraad een onafhankelijk onderzoek te laten verrichten naar de kwaliteit van deze woningen. Dit onder zoek strekt zich ook uit tot de negen ge meentewoningen aan het Jaagpad en ze ven aan de Hoofdstraat. Wethouder Drenth vond het, evenals de raadsleden Dop en Stuyvenberg (beiden VVD) en Van de Water (PvdA), jammer dat niet eerder een dergelijk onderzoek werd uitgevoerd. Op de oorzaken hiervan wilde de wethouder nu, in deze laatste vergadering van de raad in zijn oude sa menstelling, niet ingaan. De resultaten van het onderzoek zullen over drie maanden bekend zijn. "Maar dat be tekent niet. dat het onderzoek dan al in de raad kan worden gebrachtbeteugelde wethouder Gordijn een al te groot opti misme. "Op basis van die gegevens moet eerst het college van B en W zijn standpunt bepalen." De wethouder oordeelde het onderzoek van de Nationale Woningraad overigens erg nuttig. "We moeten ons nu,evenmin als bij de woningen van de Patrimoniumstich ting. niet laten opjagen door de omstan digheden. Eerst moet de kwaliteit van de woningen bekend zijn. Aan de hand daarvan kan een redelijke prijs voor deze huizen worden vastgesteld. Onze gemeente mag zich tenslotte niet door overw laten verleiden. Alles moet zo open t lijk mogelijk gebeuren." Wethouder Drenth wees de gemeenteraad er op, dat de mogelijkheden niet tot verkoop of renovatie zijn beperkt. "De huizen kun nen ook aan de Algemene Woningbouw vereniging worden overgedragenDe mo gelijkheden hiervoor zijn echter nog niet bekeken." Inmiddels hebben de bewoners van de Doeslaan, die zo langzamerhand wel eens willen weten wat er met hun straat gaal gebeuren, een actie-comité opgericht. (waarin ook de problematiek rond de Doeslaan aan de orde werd gesteld) trok een bepaalde zinsnede de aandach t van de raadsleden. Daarin verklaarde het ge meentebestuur bebouwing van het wei land aan de andere zijde van de Does niet af te wijzen. Volgens Hekkelman (PCG) liep het gemeentebestuur met deze opmer king vooruit op een nog te nemen beslis sing. "In de commissie voor openbare wer ken is tegen deze plannen al veel bezwaar gerezen. Dat het advies van deze c sie niet wordt opgevolgt betreur ik.' Zinsnede Ook Dop had bezwaar tegen uitbreidings plannen in het bestemmingsplan Achtho- venpolder. Hij voorspelde een stroom van In de papieren die de raad had gekregen bezwaarschriften "waaronder zeker één over het woningbestand van de gemeente van mijzelf." DEN HAAG/OEGSTGEEST - Een vechtpartij in Leiden is de 19-jarige Oegstgeestenaar J. van M. op twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest komen te staan. Tot dit vonnis kwam vandaag de Haagse recht bank. Op 27 mei had de Oegstgeeste naar een Leidse arts met een mes in het bovenlichaam ge stoken. De arts liep daarbij ernstig letsel op dat hem in zijn verdere beroepsuitoefe ning zal belemmeren. De officier van justitie had twee weken geleden eveneens een gevangenisstraf van twaalf maanden geeist, waarvan twee maanden voorwaarde lijk. In Leiderdorp College van bijstand blijft klachten behandelen LEIDERDORP - Het college van bijstand blijft in Leiderdorp ook in de toekomst de enige commis sie die over bijstandszaken be slist. Dat geldt voor de aanvraag van een bijstandsuitkering én voor de behandeling van be zwaarschriften (schriftelijke klachten) die daartegen kunnen worden ingediend. Dit besloot de gemeenteraad gis teravond. Daarmee was het idee van de baan bezwaarschriften te gen beslissingen over bijstands uitkeringen niet door het college van bijstand maar door de com missie voor beroep- en bezwaar schriften te laten behandelen. Het gemeentebestuur wil het colle ge van bijstand ook in de toe komst alle bijstandszaken laten behandelen, omdat dit college de daarvoor nodige deskundigheid heeft. Bovendien blijkt dit sys teem, volgens B en W. de afgelo pen jaren in de praktijk goed te hebben gewerkt. De meerder heid van de raadsleden sloot zich hier gisteravond bij aan. Toch hadden wethouder Drenth en enige raadsleden hun twijfels. Drenth: Het gaat er niet om of het college van bijstand in de praktijk al dan niet goed heeft gewerkt. Het gaat om het begin sel dat één commissie niet in eer ste én in tweede instantie, moet oordelen." Raadslid Dop was het hiermee eens. Hij vroeg zich af of de rechtszekerheid van belangheb benden hierdoor niet werd ge schaad. Zijn voorstel om be zwaarschriften tegen beslissin gen van het college van bijstand door de commissie voor beroeps- en bezwaarschriften te laten be handelen haalde het echter niet. Voor dat voorstel stemden be halve Dop alleen wethouder Drenth (PvdA) en de raadsleden Van den Wijngaard (DS'70), Gor dijn (PPR), de Water (PvdA) en Reugebrink (PCG). WASSENAAR - Het Prinses Beatrix Fonds Wassenaar vraagt collectanten voor de jaarlijkse in zameling van 18 tot en met 23 sep tember. Aanmelden: H. Hilge- man, Molenplein 16. Tel: (19-19.30 uur): 01751-17580. Het toekomstige recreatiegebied van Koudenhoom met op de voorgrond de Groote Sloot. Waarschijnlijk wordt over een maand begoniien met de verbreding daarvan. WARMOND - Er komt eindelijk schot in de ontwikkelin gen rond het eiland Koudenhoom. Nadat bijna 30% van de Warmondse bevolking ruim een half jaar geleden de enquete over Koudenhoom heeft ingevuld, is nu de uit slag bekend. Bovendien bestaat er een kans dat over een maand met de verbreding van de Warmonder Leede en de Groote Sloot wordt begonnen. werkstukken gaan vervolgens naar het college van burgemees ter en wethouders en de diverse adviescommissies. Uiteindelijk moet alle arbeid een bestem mingsplan opleveren. Niemand durft te zeggen hoe lang dat nog zal duren. Met behulp van een aantal vrijwil ligers heeft de werkgroep Kou denhoom zich door de 1096 in geleverde formulieren heen ge werkt. Uit de gegevens blijkt dat het merendeel van de Warmonds bevolking (62%) de voorkeur geeft aan een voetgangersbrug die het eiland met de gemeente haven verbindt. De andere ver bindingsmogelijkheden, Park Groot Leerust en Straat ter Leede, scoren allebei 13%. Daar naast willen 40 geenqueteerden helemaal geen brug, geven 30 in- s de voorkeur aan een pont en zien 15 inwoners het liefst een tunneltje naar het eiland. Van de genen die het liefst een brug als verbinding willen, kiest 40% voor een vaste brug. 28% prefereert een beweegbare brug. Fietsers' mogén wel op het eiland komen, zo vindt 51%. Daarentegen wil een grote meerderheid (90%) geen bromfietsers op het eiland toelaten. Honden mogen weer wel op het eiland komen (zo vindt 47 tegen 42%) en paarden niet (64 tegen 23%). Verbreding Stiltegebied BENTHUIZEN - De gemeente Benthuizen gaat aansluiting zoe ken op het kabeltelevisienet van Zoetermeer. Daarmee volgt het gemeentebestuur het advies van de commissie voor openbare voorzieningen, verkeer en milieu, dat al geruime tijd geleden is uit gebracht. De gemeente is van mening dat de eis van Zoeter meer, dat tenminste zestig pro cent van de woningen van Bent huizen op het kabelnet moet worden aangesloten, geen problemen zal opleveren, omdat het resultaat van de indertijd ge houden enquête op voldoende belangstelling onder de bevol king wijst. Degenen die zich in Benthuizen op het kabelnet laten aansluiten moeten rekenen op een maande lijkse last van twaalf tot dertien gulden. De oorzaak van dit in vergelijking met het tarief van Zoetermeer, nogal hoge bedrag, is gelegen in het feit dat in Bent huizen op kleinere schaal wordt gewerkt. Daartegenover slaat weer dat men in verband met het kleine aandeel dat de exploita tiekosten van het bedrag uitma ken in de toekomst weinig prijs verhogingen hoeft te verwach ten. De gemeenteraad besloot in haar vergadering van gisteravond tot het instellen van een commissie die tot taak krijgt de verdere de tails in verband met de aanslui ting op Zoetermeer te regelen. Deze werkgroep zal bestaan uit gemeente, vereniging(en) van woningeigenaren, woningbouw vereniging, particulieren en de gemeente Zoetermeer. Vertraging De scheidende wethouder Boon stra moest gisteravond tot zijn spijt meedelen dat er enige ver traging is opgetreden in het plan Zuid polder-Oost. Aanvankelijk was het de bedoeling dat op vier september a.s. de eerste paal voor dit woningbouwproject zou wor den geslagen. Het ziet er nu naar uit dat de start pas over een maand kan worden gemaakt. Burgerlijke stand LEIDERDORP - Geboren: Monique, dv R. C. de Wit en A. J. van der Lubbe; Den nis, zv J. van den Broek en Van Leeuwen (Leiden): Ilse F., dv E R. Klerks en M van der Veen; Annemarie Fdv H. M Davilar en E. Verhaar: Yvonne E. Adv J P Hop en C. G. M. M. van der Werf Jacques, zv A. B. Prins en A. W. Mollers (Leiden): Jovce. dv H. van Weeren en H C. de Meij (Leiden); Eric S. C L zv C. J Hilgersom en C. J. Koenraads (Leiden); Jantien M. C., dv M. C. Verhoog en P. Slegtenhorst (Leiden); Aram, dv D.J. R. Kaptein en E G. W. Scntener; Karen, dv J. Poot en J. S. M. van den Ende; Jolieke P., dv P. H. Groeneveldt en C. L. Boek- hoorn (Oegstgeest); Job H. M. Kuipe Adriaan C zv A. C. Mees Zandvliet (Leiden). Getrouwd: T. M. A. Beekmai T. M. Geheniau; H. Dekker bink (Leiden). F. Kool- (Leiden); r en M. E. Voor wat betreft de bestemming van Koudenhoom heeft de ge meenteraad een aantal uitgangs punten vastgelegd. Zo kwam men overeen dat 28 hectare van het eiland stiltegebied zou wor den terwijl op 12 hectare rustige recreatie kan plaatsvinden. De bevolking is wel gevraagd om wensen kenbaar te maken over de "inrichting" van het stiltege bied. De gegevens die dat ople verde, zijn echter nog niet ver werkt "omdat de inventarisatie vrij lastig bleek en enige tijd zou vergen". Wel is bekend welke recreatieve voorzieningen' de Warmonders aangebracht willen zien: lig- en speelweiden (70 tegen 21%), trap veldjes (54 tegen 36%), trimbaan (51 tegen 38%), strandjes (57 tegen 33%), natuurbad (46 tegen 43%), visplaatsen (68 tegen 21%), bootjeshaven voor Warmonders (57 tegen 34%), kleine speeltuin (52 tegen 38%), kinderboerderij (53 tegen 35%), dierenparkje (45 tegen 40%), theehuis (49 tegen 39%>), en fietspaden (48 tegen 45%). Geen behoefte bestaat er aan aan legplaatsen (voor niet-Warmon- ders wel te verstaan), aan dou ches en kleedkamertjes. Wel geeft een ruime meerderheid (68 tegen 23%) de voorkeur aan toi letten op het eiland. Al met al is er een gigantische lijst van wensen ontstaan die bij reali sering van Koudenhoom een luilekkerland zou maken Het geld daarvoor is op geen stukken na aanwezig en het is nu de taak van het gemeentebestuur om wensen van de lijst te gaan schrappen. De werkgroep Koudenhoom, die ook belast was met de opstelling van de enquete, begint in sep tember met het maken van een nota en een inrichtingsplan. Die Intussen is het niet uitgesloten dat over een maand wordt begonnen met de verbreding van Groote Sloot en Leede. Voor de verbre ding van de Groote Sloot en het aanplanten van rietkragen had Warmond subsidie aangevraagd bij de provincie. Onverwacht en tot groot ongenoegen van het gemeentebestuur voelde de pro vincie niets voor het geven van subsidie. De provincie was van mening dat Warmond eerst moest proberen om zelf de plan nen te betalen. Dat gaat Warmond nu inderdaad doen en de verwachting is dat de plannen nog dit jaar gerealiseerd worden. Het uitblijven van sub sidie houdt wel in dat er minder geld overblijft voor de "inrich ting" van Koudenhoom. Aan slechts enkele wensen zal vol daan kunnen worden. De inwo ners die zo gretig hun verlang lijstje hadden ingevuld, komen van een koude kermis thuis. OEGSTGEEST - De Oegstgeester gemeenteraad zal in de komende raadsvergadering, aanstaande donderdag, een beslissing nemen over een uitgave van 70.000 gul den voor het nieuwe overdekte zwembad. Dit geld zou dan ge bruikt worden voor de aanschaf van een nieuw systeem om zwembadwater te desinfecteren. Bij de traditionele manier van des infecteren van zwembadwater, dat in het overgrote deel van de zwembaden wordt toegepast, wordt het zogenaamde chloorbleekloog aan het zwem water toegevoegd. Deze stof is een combinatie van chloorgas en natronloog en wordt per tankau to aangevoerd. Aangezien de stof de zuurgraad van het zwemwater verstoord moet zoutzuur worden toegevoegd om hierin weer ver betering te brengen. Zowel aan het transport van het chloorbleekloog en zoutzuur als de opslag ervan zijn gevaren ver bonden. Hoewel vooral de opslag onder strenge veiligheidsvoor schriften gebeurt bestaat altijd het gevaar dat in de zwembaden dit chloorbleekloog en het zout zuur met elkaar in verbinding komen. Het uiterst giftige chloorgas kan hier dan het gevolg van zijn. Tevens ontstaat met het gebruik van chloorbleekloog de bekende chloorlucht in de zwembaden waarvan sommige mensen huid-, oog- en oorirrita ties ondervinden. De inspectie van de volksgezond heid en de arbeidsinspectie heb ben in 1977 in een aantal baden proeven gedaan met een op elec- trolytische manier van bereiden van chloor direct in het zwemwa ter. Op overigens precies dezelf de manier als in de chemische fa briek wordt chloor uit keuken zout opgewekt. Ongeveer ander halve kilo keukenzout wordt éénmalig per kubieke meter wa ter aan het zwemwater toege voegd. Dit mengsel pompt men door een speciale electrolysecel die door middel van electrische stroom hieruit chloor bereidt. Dit systeem heeft het voordeel dat de chloor meteen in het zwemwater zit en dus niet meer behoeft te worden aangevoerd. Wat weer tot voordeel heeft dat -er geen na tronloog meer behoeft te worden toegevoegd zodat chloordampen uit deze verbinding tot het verle den behoren. Het chloor in het zwemwater ver- WARMOND - De autocrossver eniging "Rang Pang" uit Oude water organiseert zaterdag 2 sep tember een autocross in War mond. De cross wordt gehouden op een terrein in de Broek en Si- montjespolder. Er rijden 46 viercilinder en 30 zes tot achtcilinder wagens in mee. De cross begint om 13 uur. Dinsdag economische Gerard Brandtstraat 6, inform, a' Bahai gem.. 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé 21 i Woensdag Kennedylaan 11, Oegstgeest, infj avond Bahai gem., 20 uur Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tjv.,4 120833, adviescentrum voor werkloze do. van 10.30 lot 12.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé festival vanaf 20 c Donderdag Parlement. Nieuwe Rijn 52, overhand ging boek Grofsmederij 20 uur Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, file festival en sportcafé met damsimultaj Harm Wiersma, 20 uur Zijldijk 22a, Leiderdorp, afscheidsij ceptie hoofd BB (Bescherming Bevd Êj king) Laurens, 15.30 tot 17.30 uur Troef, Noordeinde 2, werkgroep diena weigeren tel. 140866 L] Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofili open avond 21 uur Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidsewe 33, Voorschoten spreekuur Alg. Ned. Ii validenbond 19-20 uur Architectenwinkel, Hoogl. Kerkgracl I 32, advies 19.39-21.30 uur. bindt zich met de afvalstoffen, die er in de electrolysecel weer van worden gescheiden. Dit houdt in dat slechts zeer mond jesmaat nieuwe grondstof voor het chloor in de vorm van keu kenzout aan het water behoeft te worden toegevoegd. Het circula tiesysteem houdt zichzelf met andere woorden in stand omdat het van het vuil gescheiden chloor weer als actief vuilbestrij- dingsmiddel in het water komt. Als enig nadeel lijkt het electroly- sesysteem te hebben dat tijdens de electrolyse waterstofgas kan ontstaan. De regionaal inspec teur van de volksgezondheid .heeft er dan ook op gewezen dat in de electrolyseruimte een goede afvoer van de lucht moet kunnen plaatsvinden. Het is overigens de bedoeling dat het nieuwe overdekte zwembad in Oegstgeest eind dit jaar in ge bruik wordt genomen. WASSENAAR - Slaperigheid van een in Den Haag wonende stu dent heeft vanmorgen tot twee totaal beschadigde auto's geleid De student, de 22-jarige B. L. H. van E. sukkelde even voor half acht op de Rijksstraatweg te Wassenaar ter hoogte van de Klein Persijnlaan in slaap. Zijn auto botste daardoor tegen een rechts van de weg staande boom, draaide anderhalf maal rond zijn as en kwam vervolgens terecht op de inhaalstrook van het ver keer in tegenovergestelde rich ting, naar Leiden. De Hagenaar wist zijn totaal vernielde auto daar te verlaten en wandelde on gedeerd naar de kant van de weg. De auto werd even later echter nog eens aangereden. Een Mercedes met aanhangwagen zag de kapot te wagen en ging langzamer rij den, de achter hem rijdende En gelsman P.G. J. besloot daarop die auto in te halen, waardoor hij tegen de vernielde auto van de Hagenaar opreed. Ook de auto van de Engelsman raakte total loss. Geen der betrokkenen liep licha melijk letsel op. De politie zoekt nog naar de de identiteit van de bestuurder van de Mercedes met aanhangwagen voor een getuigenverklaring. Zij verzoekt mensen die hierover in formatie kunnen geven contact op te nemen met de politie in Wassenaar. Tel. nr 01751-19244, toestel 30. Vrijdag Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, filn festival 20 uur, popshow 20 uur rm Gunner Gade, tragisch duo Paul en Ai Stadhuis, koffiekamer, receptie hr. Al se, 16.30 tot 18 uur. Hoge Rijndijk 19, dagverblijf gehandi capten, opening met open huis v.a.-l Herenstraat 45, gebouw StaalwyH jeugdsoos 19.45-23.30 uur. Ten Katestraat, speeltuingebouww, b( jaardensoos Humanitas 14-16.30 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club val alleenstaanden, 20 uur. Leiderdorp, gemeentehuis, afscheii raadsleden en wethouder, v.a. 17 uur to 18.30 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst de apotheken in de regio Leiden, word waargenomen van 25 aug. tot 1 sept door. Apotheek Kok, Rapenburg 9, Lei den, tel. 071-124807; Apotheek Vooi schoten, Leidseweg 66, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet mee mogelijk is met openbaar vervoer naa de apotheek te komen kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging :n - Interkruis, Middelweg 38, tel Leiden - 121753. -Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. C. J. Koster, Helmstraal 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 19.30 tot 8 uur en tijdens het weekend doorlopend van vrijdagavond tot maandagmorgen. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. In de maanden juli en augus tus uitsluitend di. en do. geopend. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor! hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden.1 Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp| voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00! uur, telefoon 142144. VOORSCHOTEN - De foto-apparaluur op de Noord-Hoflandbrug (een brug voor het openbaar vervoer waar echter ook auto's ten onrechte overheen rijden) is nog steeds niet hersteld. Enige maanden geleden werd het registratieapparaat door een passerende automobilist vernield. Omdat met de vervanging van de apparatuur een flink bedrag is gemoeid.is het wachten op een raadsbesluit. Intussen houdt de rijkspolitie van Voorschoten de brug wel in de gaten en worden incidenteel controles uitgevoerd. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2