"We maakten altijd gedegen pro "Politie niet buiten boekje..." eidse agenda Knipperlichten op hoek van Yan Cranenburchlaan ONDANKS PROTEST OUDERS OVER VOORRANGSSITUATIE Coupeuse failliet bedrijf: INBRAKEN "Tank-ramp kan ook hier Minister over actie bij Endegeest: AKKOORD OVER WETHOUDERS EN BELEID IN WARMOND geen hulp overheid DINSDAG 22 AUGUSTUS 1978 WASSENAAR - Er zal toch een knipper- lichtinstallatie op het kruispunt Van Cranenburchlaan-Starrenburglaan in Wassenaar konden. Dat heeft de gemeen teraad gisteravond besloten. Wel zal de verkeerssituatie op de Van Cranen burchlaan nog bekeken worden en het college van burgemeester en wethou ders zal proberen verkeersbrigadiers aan te trekken die kinderen op dit punt met oversteken moeten helpen. De oudercommissies van de scholen die in de omgeving van het kruispunt geves tigd zijn, hadden protest aangetekend tegen de plannen van de gemeente en hebben ook beroep aangetekend bij de Kroon, omdat ze bevreesd zijn voor een racebaan die zou kunnen ontstaan door het voorrang geven van het verkeer op de Van Cranenburchlaan. In april, toen aan de raad een hele reeks verkeersmaatregelen ter goedkeuring werd voorgelegd was er al bezwaar tegen het voornemen om van dit kruispunt een voorrangskruising te maken, waarbij het verkeer op de Van Cranenburchlaan voorrang zou krijgen. Afgesproken werd toen dat de maatregel wel genomen zou worden, maar dat er na enige tijd op nieuw een bespreking over het effect zou volgen. In afwachting van verdere ge sprekken over de nieuwe situatie stelde het college voor een knipperlichtinstal latie aan te brengen, als extra beveiliging bij dit kruispunt. De raad wilde gisteravond nog verder gaan en vroeg om verkeersbrigadiers, des noods tegen vergoeding, omdat vrijwil ligers voor dat werk moeilijk te vinden zijn. Met 12 tegen 8 stemmen ging de raad daarop akkoord met de knipper lichten. Zoals verwacht ging de raad akkoord met de nieuwe regeling voor het huis vuil, die inhoudt dat de zinken worden afgeschaft en dat in Wassenaar- Zuid een half jaar mini-containers op proef komen. Deze kleine containers hebben wieltjes en worden door een liftinstallatie aan de vuilniswagen omhoog getild. De vuil nisophalers worden daardoor minder zwaar belast dan met de zware zinken emmers, die in Wassenaar nog naast de plastic zakken gebruikt mochten wor den. De mini-containers zullen één keer per week geleegd worden. Het systeem van de grote wijkcontainers zal gehand haafd blijven. De raadsleden vroegen wel om een goede voorlichting aan de gebruikers, met na me waar het gaat over de kosten die het gebruik van de mini-containers met zich meebrengen. De resultaten van de proef zullen te zijner tijd besproken worden in het Welzijnsoverleg, voordat de defini tieve beslissingen genomen zullen wor den. De kosten van deze proef met de kleine containers zullen gedragen wor den door de leverancier van deze vuil- nisvaten-op-wieltjes. Belasting Naast deze twee punten, die een belangrijk onderdeel vormden van de discussie in de raad gisteravond, gingen de raadsle den nog akkoord met een eenmalige verhoging van de subsidie voor Duin- rell, het Dierenpark en Duindigt. Deze verhoging krijgen de drie instellingen om gedeeltelijk de vermakelijkheids belasting die ze moeten betalen te com penseren. De vermakelijkheidsbelas ting vervalt per 1 januari. Met Duindigt en het Dierenpark had de raad verder geen moeite. Vijf leden van de kleinere fracties stemden echter te gen subsidieverhoging voor Duirirell, omdat er geen duidelijkheid bestaat r het aantal bezoekers per jaar aan dit recreatie-oord. De overige voorstellen werden wat ge makkelijker aanvaard door de raad. Er zal grond geruild worden in verband met de aanleg van een parkeerterrein voor het centrum van het dorp in de Kerk straat. In het Tuinpad zal een parkeerter- reintje worden aangelegd en aan Wasse rij Heidinga zal een stuk grond aan de Hofcampweg verkocht worden. Verder neemt de gemeente de helft van dc grond in de Wittelaan over. Twee andere voorstellen, die de porte monnee van de Wassenaarders zal raken, werden zonder problemen aangenomen: de onroerend-goedbelasting en de ge leidelijke optrekking van de watertarie ven over 10 jaar. Wat Ter Weer betreft zullen de koopwo ningen ook in de toekomst in de eerste plaats beschikbaar blijven voor Wasse- naarse gegadigden voor een woning. Dinsdag Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 20 uur. Nieuwe Rijn 20 a, vrouwencafé, 21 uur. Korte Mare 4, lezing Rozekruisers Gen., Voorschoten, Gem. Centrum, Prinses Marijkelaan, lezing transcendente medi tatie, 20 uur. Leiderdorp, cie. maatschappelijk wel. zijn, 20 uur. Warmond, cie. financiën, economische aangelegenheden en openbare werken, 20 uur. Woensdag OEGSTGEEST - "Het zou 1 september precies 11 jaar zijn dat ik aan het bedrijf verbonden zou zijn", vertelt me vrouw Heshusius (43), één van de 25 coupeuses van het confectie-atelier Van Es in Oegstgeest, dat afgelopen donderdag failliet werd verklaard. "Ik heb het allemaal nog niet op een rijtje, hoor", gaat zij verder. "Het was zo'n gezellig bedrijf, meneer. Alle mensen die er werkten de den dat er graag. We stonden ook pal achter de „zaak" zoals we het atelier noemden. Het is alles zo snel gegaan. Vorige week woens- LEIDEN - Namens de gemeente Leiden is bij de Leidse politie aangifte gedaan van diefstal uit een wisselwoning aan de Van Huisweg. Uit deze woning is voor 3500 gulden aan goederen gesto len en tevens is er voor 3500 gul den schade aangericht. Het ver moeden bestaat dat de diefstal en de vernielingen zijn gepleegd door de laatste bewoners van de wisselwoning. Uit een sigarenzaak aan de Kooi- laan is het afgelopen weekeinde voor ongeveer 2000 gulden aan goederen gestolen, sigaren, aan stekers en boekjes. Eveneens in het weekeinde zijn twee gereed schapskisten met inhoud gesto len uit het in aanbouw zijnde ge bouw van het Hoogheemraad schap Rijnland aan de Breestraat (waarde tussen de 16 en 1700 gul den). LEIDERDORP - Mede naar aan leiding van de ramp in het Spaan se dorpje Los Alvaquez heeft KVP-raadslid Tieken de leden van de raadscommissie voor ver keer en vervoer gisteravond ge wezen op de gevaren voor de omwonenden van rijksweg 4 (Leidschendam-Amsterdam). "Wat in Spanje is gebeurd kan ook bij ons gebeuren. Dagelijks rijden tankwagens met uiterst gevaarlijke stoften over deze weg, die dwars door het oude ge deelte van Leiderdorp loopt. Dit vervoer zou verboden moeten worden. Gevaarlijke stoffen kunnen ook per trein of boot worden vervoerd, dat is veel vei liger," aldus Tieken. Volgens wethouder Drenth brengt niet alleen de situatie in Leider dorp risico's met zich, maar leve ren deze "potentiele bommen" overal in Nederland gevaar op. De wethouder stelde daarom voor kamerleden of eventueel de minister op deze gevaren te wij zen. Doortrekken Mauritssingel jaar vertraagd LEIDERDORP - Het zal nog onge veer een jaar duren voordat de (doorgetrokken) Mauritssingel op de Achthovenerweg kan worden aangesloten. Dat is veel later dan de gemeente Leider dorp oorspronkelijk van plan Oorzaak van de vertraging is, dat de eigenaar van een stuk grond dat voor de verlenging van de Mauritssingel nodig is zijn grond niet voor dat doel wil verkopen. Met de aanleg van de nieuwe weg kan echter pas wor den begonnen als de gemeente deze grond in eigendom heeft. In de gisteravond gehouden ver gadering van de raadscommis sie voor verkeer en vervoer concludeerde wethouder Drenth dat de gemeente nu niets anders overbleef dan de grond te onteigenen. dag werden we allemaal in de kantine geroepen en toen vertel de directeur Van Es ons dat het afgelopen was. En donderdag werden er al naaimachines weg gehaald en was de snijkamer zo akelig leeg en schoon". Degelijk Mevrouw Heshusius uit de Leidse Oosterdwarsstraat en haar colle ga mevrouw Van der Meide zijn nog zichtbaar onder de indruk van def toch wel onverwachte sluiting van het bedrijf. Beiden waren er al werkzaam toen het nog aan de Leidse Langegracht was gevestigd en nog slechts 25 medewerkers telde. "Toen we verhuisden naar de Zoutkeetlaan in Oegstgeest, en kele jaren geleden, ging het nog goed en groeiden we tot zo'n 50 medewerkers", zegt mevrouw Heshusius. "We maakten ook al tijd zeer degelijke produkten, hoor", vult haar collega aan. "Niet zozeer de allermodernste japonnen en mantelpakjes, maar altijd goed werk", gaat zij verder. "Die meneer van de vakbond zei ook afgelopen vrijdag dat we al tijd hard en goed gewerkt heb ben. Hij vond echter wel dat hij er nogal laat was bij geroepen", al dus mevrouw Van der Meide. week tot week en we zullen toch wel een paar weken op onze eer ste uitbetaling moeten wachten", vreest zij. "Maar de ongeveer tien thuisnaai- sters, die ook voor ons werkten, moeten meteen in de W-W", zegt mevrouw Van der Meide. "Die waren niet in loondienst, dus voor hen is er geen afvloeiingsre geling. En dan die meneer in de snijkamer. Bijna zestig jaar is-ie. Elke dag kwam hy uit Amster dam naar zijn werk in Oegstgeest. Op die leeftijd vindt zo iemand niet gemakkelijk meer iets an ders" Werksfeer Ook waren zo'n zes buitenlandse werknemers aan het bedrijf ver bonden. "We hebben altijd bij zonder goed met deze mensen samengewerkt", zegt mevrouw Heshusius. En zij komt weer te rug op de naar haar mening unie ke werksfeer die in het bedrijf heeft geheerst. "Verloop van het personeel was er bijna niet", ver duidelijkt ze. "Als de mensen er eenmaal waren dan gingen ze niet meer weg". "Ja, triest is het", besluit ze, "vooral toen we zagen dat, nadat vóór het faillissement de stoffenfabrikan- ten niet meer leverden, er plotse- I ling vrijdagmiddag stof werd ge bracht. Was dat er maar een paar weken eerder geweest, wie weet Mevrouw Heshusius: 'Juist hoe het dan gelopen zou z(jn!" amlkomen r die jonge coupeuses zal de klap hard "Ja, wat de werkelijke oorzaken van het faillissement zijn ge weest, dat weten we niet", aldus mevrouw Heshusius. "Meneer Van Es is wel een aardige man, hoor, soms een praatje in het ate lier, maar echt tot hem doordrin gen dat kon je toch niet. Wij hoorden er ook nooit wat over hoe het nu met het bedrijf ging" Grote orders "Eigenlijk zijn die enorm grote or ders van C en A het begin van het einde geweest", zegt haar collega. "Wekenlang deden we niets an ders dan voor dit bedrijf werken. En dan niet de dingen, die we ge wend waren te maken. Nee, nu het echte loonconfectiewerk. Dat houdt in dat de modellen vast stonden en dat we ze alleen maar maakten. Dus geen eigen ont werpen. Het érge van die grote orders was dat andere dingen gewoon bleven liggen. Daar had je dan geen tijd meer voor". Mevrouw Van der Meide mijmert over de degelijke kwaliteit, die al tijd kon worden afgeleverd. "Misschien is dat wel de oorzaak, hè, dat we failliet zijn gegaan. Dat werd natuurlijk te duur", denkt Maar hoeveel ze er beiden ook al over gefilosofeerd hebben op de vraag naar de werkelijke oorza ken van het op de fles gaan van de fabriek hebben ze nog geen ant woord. Wat de beide dames nu gaan doen weten ze nog niet. "Voor de grap hebben we tegen elkaar gezegd dat we maar voor onszelf moeten beginnen. Maar ja, we kunnen wel goed naaien maar zakelijk instinct heb je ook nodig en dat hebben we geloof ik niet" Moeilijk Dat het moeilijk zal worden om in hetzelfde werk in Leiden of de regio weer aan de slag te komen staat hen duidelijk voor ogen. "Ik zou geen ander confectie-atélier hier in de buurt weten", zegt me vrouw Heshusius. "En in een an der vak ga je niet zo gauw, als je zowat je hele leven in deze bran che hebt gewerkt. Ach, maar voor ons is het nog niet eens zo verschrikkelijk erg. Wij hebben nog het inkomen van on ze echtgenoten. En bovendien is de opzegtermijn zes weken en gedurendedie periode worden de salarissen door de bedrijfsver eniging gegarandeerd. Maar juist voor de jonge meisjes die nog niet zo lang bij ons werken, zal de klap hard aankomen. Velen leven van DEN HAAG/OEGSTGEEST - De rijkspolitie van Oegstgeest is in maart niet buiten haar boekje ge gaan bij het verhoor van vijf ac tievoerders, die bij het psychia trisch ziekenhuis Endegeest be lastende pamfletten hadden uit gedeeld. Dit stelt minister Tuijn- man als plaatsvervangend mi nister van justitie in antwoord op schriftelijke vragen van de Tweede-Kamerleden Wessel- Tuinstra en Brinkhorst (beiden D'66). De actievoerders werden op 23 maart van dit jaar door de politie van Oegstgeest aangehouden. Zij hadden bij de toegangspoort van Endegeest pamfletten verspreid, waarin een verpleegkundige wera beschuldigd van o.m. dief stallen. Volgens minister Tuijn- man werd hiervan namens de di rectie van Endegeest door een hoofdverpleegkundige aangifte gedaan, terwijl de desbetreffende verpleegkundige zelf een klacht indiende. De Tweede-Kamerle den hadden er in hun vragen op gewezen dat de actievoerders na hun aanhouding urenlang zou den zijn vastgehouden. Verder zouden personeelsleden van En-] degeest door politie-agenten on der druk zijn gezet bij de identifi catie van de verdachten met be hulp van een zogenaamde "one way mirror" (een spiegel die voor de verdachten niet als zodanig te herkennen i$). Volgens minister Tuijnman zijn echter de actievoerders niet lan ger voor verhoor opgehouden dan strikt noodzakelijk en wettelijk toelaatbaar is. Het verhoor is, al dus de minister, zonder enige dvjang ononderbroken voortge zet. De aangever en de klager zijn zegt Tuijnman, op normale wijze, via de confrontatiespiegel met de verdachten geconfronteerd. Daarbij heeft de politie geen druk uitgeoefend. Verder zijn er geen personeelsleden met de actie voerders, die zelf niet bij Ende geest werken, geconfronteerd, al dus de minister. Hij ziet geen re den om verdere stappen te onder- WARMOND - Het CDA, Progressief Warmond en VVD zijn na onderhandelingen tot diep in de nacht alsnog tot overeenstemming gekomen over het collegeprogramma voor de komende raadspe riode. Afgelopen donderdag leek de WD uit de boot te vallen, maar inmiddels is het ontwerppro gramma zo bijgesteld dat deze partij zich er vol doende in herkent. Vordering is ook gemaakt met het benoemen van twee wethouders. Hoogst waarschijnlijk zullen CDA'er Van Schagen en Van der Zalm van PW het nieuwe college gaan De diskussie spitste zich gisteravond toe op het volkshuisvestingsbeleid voor de komende jaren. De VVD had een amendement ingediend op de ontwerp-tekst dat na een aantal wijzigingen aan vaardbaar bleek voor alle partijen. Uitgangspunt voor het beleid is het gegeven dat er nog weinig bouwgrond in Warmond beschikbaar is. Dat maakt het extra noodzakelijk om zowel woning wetwoningen als premiekoopwoningen zoveel mogelijk beschikbaar te houden voor erkend wo ningzoekenden. Omdat garanties dat premiekoopwoningen inder daad voor de eigen woningzoekenden beschik baar blijven op dit moment nog ontbreken, wordt voor de komende jaren de voorkeur gegeven aan de bouw van zoveel mogelijk woningwetwonin gen. Het verlenen van prioriteit aan de lagere inkomens groepen bij het huisvestingsbeleid is in de for mulering van het programma achterwege geble ven. "Maar dat verandert niets aan de inhoud van het door ons voorgestelde beleid", aldus PW-frac- tievoorzitter Timmerman. WD-leider Bonjer beaamt dat „men het inhoude lijk wel eens is, maar dat de benadering ietwat verschilt". Het meningsverschil over het heffen van belasting naar draagkracht is inmiddels ook uit de weg geruimd. De drie partijen zijn overeen gekomen dat er op gemeentelijk niveau geen be- lasting moet worden geheven naar draagkracht. Wel wil men bejaarden minder aan reinigings rechten laten betalen. Eveneens bereikten CDA, PW en WD overeen stemming over het aanstellen van een milieure chercheur. De WD had in eerste instantie wat reserves tegen dit plan, maar is nu accoord ge gaan. Voorwaarde is wel dat vantevoren een goe de taakomschrijving wordt opgesteld. Uitvoerig werd gisteravond gesproken over de kandidaat wethouders. In principe hebberi de raadsleden Van Schagen en Van der Zalm geko zen. De WD-fractie deelde mee „niet in staat te zijn tot het leveren van een wethouder". De partij en kwamen gisteravond al tot een voorlopige ver deling van de portefeuilles. Financiën en Econo mische aangelegenheden (en misschien maat schappelijk welzijn) gaan naar Van Schagen ter wijl Van der Zalm volkshuisvesting en sociale za ken krijgt. PW verbindt aan het toetreden tot het college wel de voorwaarde dat er een betere taak verdeling komt binnen het college van B en W. Volgens PW zijn de wethouders in de afgelopen periode te zwaar belast geweest. Over het een en ander zal nog nader overleg plaatsvinden met, burgemeester De Vreeze. Kennedy laan 11, Oegstgeest, informatie avond Baha'i gem., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11: uur; open huis bejaarden, do. vani 14-16.30 uur. Witte Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833 adviescentrum voor werklozen,- do. van 10.30-12.30 uur. Nieuwe Rijn 20 a, vrouwencafé, van 14-17 en 21-24 uur. Stadhuis, cie. algemene en bestuurlijke aangelegenheden, 16 uur; cie. samenle vingsopbouw, maatschappelijke aan gelegenheden en cultuur, 18.30 uur. Kantine VTL, start avondwandeltocht, 18-19 uur. Leiderdorp, gemeentehuis, cie. centrale antenne inrichting, 20 uur. Donderdag OEGSTGEEST - Vorige week donderdag verklaarde de Haag se rertitbank het confectiebe drijf Van Es failliet. Net op tijd, want er was niet eens meer geld genoeg in kas om de lonen van de vijftig werknemers te betalen. Door het faillissement heeft de bedrijfsvereniging de loonbeta- ling veilig gesteld. Het wegvallen van een grote order en het tegenvallende zomersei zoen had het bedrijf in een zeer wankele positie gebracht. Het nieuws ging in het betrekkelijk kleine confectiewereldje snel rond en kort na de vakantie staakten de stoffenfabrikanten de leveranties. Geen plaats De directeur van de eenmans-bv, de heer C. van Es, klopte enkele maanden geleden nog aan bij het ministerie van economische za ken voor financiële steun in de vorm van een overbruggings krediet. Het ministerie deelde de optimistische toekomstver wachtingen van directeur Van Es echter niet en willigde zijn verzoek dan ook niet in. Boven dien zat het ministerie nog met een herstructereringsplan voor de totale Nederlandse confectie- industrie. En in dat plan was geen plaats voor Van Es. Het ministerie van economische zaken wees overigens al eerder een verzoek om financiële steun van Van Es af. Dat was in 1975, toen het bedrijf wilde verhuizen van de Langegracht in Leiden naar een grotere ruimte. Direc teur Van Es kreeg toen het ad vies van het ministerie om eens te gaan praten met een confec tiebedrijf in Beverwijk, om de mogelijkheden van een samen voeging na te gaan. Het Bever- wijkse bedrijf beschikte name lijk over voldoende ruimte en moderne machines, maar zat met te weinig orders. Van Es be schikte wel over die orders. Beverwijk Met het oog op hulp voor beide be drijven tegelijk stelde het mi nisterie voor de produktie van uit Leiden naar Beverwijk te verplaatsen. Het gevolg zou dan wel zijn dat het (voornamelijk vrouwelijk) personeel dat niet mee kon verhuizen, zijn baan zou verliezen. Directeur Van Es voelde weinig voor die oplossing en verhuisde na een tijdje naar Oegstgeest. De vakbonden kunnen niet veel meer aan de zaak veranderen. "We kunnen er weinig aan doen nu het bedrijf failliet is" zegt Jo- han Stekelenburg, districtsbe stuurder van de Industriebond NW. Wel betreurt hij het dat de bond pas zo laat is ingeschakeld. Het PvdA Tweede Kamerlid Arie van der Hek, die eerder direc teur Van Es met het ministerie van economische zaken in con tact bracht, ziet ook weinig mo gelijkheden meer. "Ik kan de op stelling van het ministerie wel enigszins begrijpen. Je kan nu eenmaal niet elk bedrijf steu nen", aldus Van der Hek. Stilzwijgen Directeur Van Es tenslotte hult zich in stilzwijgen. Hij beraadt zich op de toekomst. Wellicht wil hij over enige tijd het bedrijf op een kleinere schaal voortzet ten. Of dat zal lukken blijft de vraag. Voor de vijftig werkne mers zit er voorlopig niets an ders op dan de trieste gang naar het arbeidsbureau. Troef, Noordeinde 2a, werkgroep dienstweigeren, tot sept. tel. 140866. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 017 17t3309, spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, gratis advies, 20-21 uur. Stadhuis, cie. stadskabei, 19 uur. Warmond, gemeentehuis, gemeente raad, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 18 tot 25 augustus, door Apotheek Tot Hulp der Mensch- heid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 071-121060; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur s avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitsluitend voor spoe- drecepten van een taxi, tel. 122444, ge- Wijkverpleging Ijiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren of informatie nodig heb ben. Dag en nacht bereikbaar. Vertrou welijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Nodrdeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. In de maanden juli en augus tus uitsluitend di. en do. geopend. Dierenhulpdienst Anna PaulowriastrSat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rem brandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30» uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartien Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur. Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 J aarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2