"Het is moeilijk de teugels uit handen te geven" \eidse agenda Fietsenstalling geeft «verlast P. de Jongwethouder Zoeterwoudeverlaat de actieve politiek VROUW AAN GEVOLGEN ONGELUK OVERLEDEN Kerkehout wil betaalbare woningen voor Kerkehouters Burgerlijke stand Vakantie-activiteiten in en om Leiden Geen vergoeding voor begeleidsters Y.O.S. Klimrek De Lignestraat onzeker WASSENAAR - De overdekte fietsenstalling in de Van Zuylen van Nyeveltstraat in Wassenaar zal waarschijn lijk worden afgebroken tot een hoogte van een meter boven de grond. De fietsen stalling, die bij de Europa- school behoort, wordt gere geld vernield en bezorgt de naburige bewoners flink wat overlast. Deze overlast wordt nog vergroot doordat geregeld gevoetbald wordt tegen de zijkant van het huis waar de fietsenstalling te- gertaan is gebouwd. Volgens het gemeentebestuur is het niet nodig de overdek te stalling te handhaven om dat de Europaschool over nog een grote fietsenstalling beschikt. Het slopen van de stalling en de afwerking van een en ander zal bijna 10.000 gulden gaan kosten. De ge meenteraad heeft het laatste woord. MAANDAG 14 AUGUSTUS 1978 De gemeenteraad moet zich nu nog over de spelvoorzieningen aan de De Lignestraat uitspreken. Maar eerst zal daarover een gesprek met de wijkgemeenschap wor den gehouden. De Jong heeft weer alle tijd zich aan zijn manege te wijden gezegd had ik graag nog mijn be leid willen voortzetten om lopen de zaken af te maken. Tijdens de besprekingen van de fractie heb ik nooit een woord van kritiek op mijn beleid gehoord en ik ver moed dus dat men gewoon vers bloed in het college wilde. Deze vorm van opvolging waardeer ik overigens meer dan het verwijde ren van een wethouder via een motie van wantrouwen" Paardentermen Nu De Jong als wethouder wordt opgevolgd door Van der Heijden heeft hij besloten ook het raads lidmaatschap er aan te geven: "Ik vind het een hele ommezwaai om van wethouder en loco-burge meester weer gewoon raadslid te worden. Wanneer je jarenlang achter de schermen hebt kunnen kijken en zelf je beleid hebt kun nen bepalen is het moeilijk de teugels uit handen te geven, om in paardentermen te blijven. Ik heb dus besloten mijn raadszetel, waarop ik al verkozen ben, ter be schikking te stellen. Een bijko mend argument is dat ik nu alle gelegenheid heb mij aan mijn be drijf, de manege, te wijden. BAS VAN KLEEF LEIDEN - In de binnenstad zijn vrijdagnacht acht automobilisten aangehouden die onder invloed achter het stuur van hun wagen hadden plaats genomen. Twee Leidenaren van 26 en 31 jaar kre gen een proces-verbaal aan hun broek, terwijl de politie zes rij verboden gaf. OEGSGEEST - In het Academisch Ziekenhuis te Leiden is vrijdag de 58-jarige J. Jonker-Tielrooy uit Hazerswoude overleden aan de gevolgen van een ongeluk eerder die week. De vrouw werd dinsdag, toen zij met haar fiets de Hofdijck in Oegstgeest overstak, aangereden door een bromfiet- WASSENAAR - "In verkiezings tijd hebben de politieke partijen de mond vol van sociale woning bouw. Maar in de praktijk komt daar niets van terecht". Dit ver wijt de Wassenaarse buurtver eniging Kerkehout de plaatselij ke politici naar aanleiding van de bouwplannen op de hoek van Kerkehout en de Rijksstraatweg. Hier moeten 12 woningen komen die per stuk rond de 500.000 gul- den gaan kosten. Inplaats van een eigen uitbreiding van de wijk Kerkehout wordt de wijk tussen allerlei villa's inge klemd. Terwijl nog steeds grote behoefte bestaat aan betaalbare woningen in Kerkehout voor Kerkehouters", aldus het mede delingenblad van de buurtver eniging. De buurtvereniging zal trouwens binnenkort met een vrijwel vol ledig vernieuwd bestuur moeten gaan werken. Op de jaarvergade ring in november zullen acht van de negen huidige bestuursleden aftreden. LEIDEN - Vermoedelijk door brandstichting is zondagmorgen in alle vroegte een auto, die aan de Apollolaan geparkeerd stond, in brand geraakt. De rijkspolitie van Voorschoten ontdekte de brand en waarschuwde de Leidse brandweer. De vlammen konden snel worden gedoofd. De schade aan de wagen wordt geraamd op ongeveer duizend gulden. ser. Zij werd met herseriletsel naar het Diaconessenziekenhuis overgebracht vanwaar zij is ver voerd naar het Academisch Zie kenhuis. OEGSTGEEST - Ten gevolge van een klapband op de rijksweg Den Haag-Amsterdam ter hoogte van Oegstgeest is zaterdagoch tend omstreeks half elf een auto over de kop geslagen en tegen de vangrail terecht gekomen. De au to was total loss. De 28-jarige be stuurster, S. C. van den B. uit Leiden, bleef ongedeerd. OEGSTGEEST - Bij de Rooms-ka- tholieke school 't Mierennest aan de Rembrandt van Rhijnlaan in Oegstgeest zijn zondagavond drie grote ruiten ingegooid. De daders zijn onbekend. OEGSTGEEST - De vierjarige Tanjater Beek uit Warmond is za terdagmiddag in de passage bij winkelcentrum De Lange Voort in Oegstgeest door een daar aan een stoeltje vastgebonden hond in de wang gebeten. Het meisje is in het Academisch Ziekenhuis voor de beet behandeld. LEIDEN - Geboren: Pierre A., zv A. Hoenselaaren M. J. Blok; Daniël, zv G. J. C. Duijndam en F. Barnhoorn; Ferry, zv P. A. J. Gordijn en W. A. E. Warmenho- ven; Rosanda, dv D. Kucevic en L. Man- cic; Wouter J. zv G. J. Rijsbergen en J. M. van der Poel; Djoeke, dv F. G. J. Paans en F. Griekspoor. Overleden: G. J. van Helden (1951); A. J. van Slingerland (1917); C. Kromhout (1905) gehuwd geweest met J. van Rijn; C. Kwakkenbos (1921);; A. T. J. van der Horst (1897) gehuwd geweest met A. P. Roeien; J. A. M. Nijssen (1908) gehuwd geweest met A. J. Lagerberg: W. Lange- zaal (1912); G. Keereweer (1914); C. M. Nobel (1913) gehuwd geweest met J. W. J. Schuster; J. Fluijt (1902); Th. J. Scha- kenbos (1955); A. J. van Kampen (1955); J. N. M. Meijer (1957); P. Liefhebber (1918); C. M. Noordergraaff (1900); A. Wernars (1931); E. Prins (1954). Gehuwd: S. Siera en M. C. Mieremet; J. M. Y. L. Puigdelluria en J. Post; J. F. R. Kop en E. W. J. Gijbeis; M. L. de Raad en H. T. Steenbergen; P. J. van Leeuwen en A. A. Turk; C. Gubler en P. Hoogervorst; F. Redel en M. Veefkind. Ondertrouwd: M. P. Beumkes en M. A. M. Wesselman; L. Cerdijn en C. M. E. Brugman; D. A. van Ginkel en J. A. M. Persoon; W. M. Kant en E. A. van Zeyl; B. J. Oerlemans en J. E. van der Kwaak; C. J. Pauw en W. Bey; W. Schout en M. J. VAN Zuijlen; G. Tennekes en A. Plas; G. Verhuist en J.W. Rekelhoff; F.A. Ver steeg en C. M. Boender; L. van Weeren en M. E. de Jong; C. N. Winkel en A. J van Tongeren Mierennest, Morsweg - Tocht, naar Duinrell, vertrek 10 uur Zevensprong, Bernhardkade - Poppenkast maken ('s morgens) en voorstelling (14 uur) Klinker, Berlagestraat - Roeien voor het hele gezin, start 10 uur, disco jeugd v.a. 12 jr. om 19.30 Op Eigen Wieken, Valkenpad - In stuif van 10-12 en van 14-16 uur. Mirt 't Honk, Lage Rijndijk - Ex cursie dierentuin Wassenaar, ver trek 10 uur. Morschwijck, Topaaslaan - Zes kamp en in om het clubhuis Vrolijcke Arke, Pieterskerkchoor- steeg - Excursie dierentuin Was senaar, vertrek 14 uur vanaf het clubhuis. VOORSCHOTEN - De V.O.S.'-cur- sussen, die vorig jaar in Voor schoten zijn gestart, kunnen het komende cursusjaar waarschijn lijk zonder al te -grote financiële zorgen worden voortgezet. Het gemeentebestuur wil de V. O. S. (Vrouwen oriënteren zich op de samenleving)-werkgroep 3210 Gulden subsidie geven. Dit moet voldoende zijn voor twee cursus sen in het cursusjaar 1978/1979 en twee vervolgcursussen. Toch gaat het gemeentebestuur dan nog niet helemaal met de verlangens van de V.O.S.-werk- groep mee. Want een vergoeding voor, de cursusbegeleidster(s) en voor een crècheleidster (die kin deren kan opvangen om het De scholen in Noord-Hofland, waarvan de verwarming niet deugt. moeders mogelijk te maken .aan de cursussen mee te doen) wil degemeente niet geven. Het ar gument hiervoor is, dat het niet de gewoonte is aan vrijwilligers in het welzijnswerk een vergoe ding te geven. Woensdag weet de V. O. S.-werk- groep meer over deze subsidie. Dan beslist de raadscommissie voor welzijn en onderwijs erover. Daarna moet een en ander nog in de gemeenteraad aan de orde komen. Verwarming >r welzijn buigt zich woensdag ook over de ver warming van de scholen in Noord-Hofland. In de winter is de temperatuur hier te koud, in de zomer is het te warm. Dit komt doordat de centrale verwarming de verschillende ruimten onge lijkmatig verwarmd. Eigenlijk is de c. v. ook niet toereikend voor het in 1976 vergrote scholencom plex, zeker niet omdat nu ook de gangen worden gebruikt voor studie en leeshoeken. Om de temperatuur wat behaaglij ker te maken wil het gemeente bestuur 23.500 gulden beschik baar stellen. Al eerder heeft de gemeenteraad 88.600 gulden voor de verwarming opzijgelegd. Dit betekent dat in totaal ruim 112.000 gulden voor het Noord- Hofland scholencomplex wordt gereserveerd. Dit geld zal worden gebruikt om de muren te isole ren, dubbel glas aan te brengen en de verwarmingsradiatoren af te schermen. Verder zal de commissie nog praten ovef het ambulancevervoer in Voorschoten. Het zal er daarbij om gaan of Voorschoten een ei gen ambulancebedrijfwilen zo ja of dat kan (en mag van de provin cie) Sinds juli 1975 heeft Voor schoten geen eigen ambulance- bedrijf meer. ZOETERWOUDE - "Ik sta bepaald niet te juichen, nu ik uit het gemeentebestuur van Zoeterwoude verdwijn. Ik had graag nog een aantal zaken afgemaakt, maar de fractie heeft anders beslist" aldus CDA'er P. de Jong, die na twaalf jaar raadslid te zijn geweest, waarvan ruim zes jaar als wethouder nu afscheid neemt van de actieve politiek. In zijn voormalige boerderij die nu dienst doet als manege, vertelt hij over zijn ervaringen in de dorps politiek. "In 1966 ben ik voor het eerst in de raad gekomen. In die tijd 'rom melde het nogal in en rond de KVP, met name in de'agrarische sector. Die was, zeker wat op pervlakte betreft, in Zoeterwou de ruim vertegenwoordigd. Je kreeg toen de opkomst van de zo genaamde vrije lijsten, mensen uit de KVP die in de raad wilden, zonder een band te hebben met een politieke partij. Ik werd door de Land- en Tuin bouwbond ver zocht voor de KVP zitting te ne men in de raad. Die LTB was en is nog een vrij machtige organisa tie. Wanneer hy een kandidaat in de raad wil, dan gebeurt dat ook" "Twaalf jaar geleden was er heel wat op te bouwen in Zoeterwou de en in de loop der jaren heeft het dorp een grote ontwikkeling doorgemaakt in verband met de vele industrievestigingen. Zon der de gekwalificeerde ge meenteambtenaren we hebben aangetrokken, was het ons zeker niet gelukt de snelle veranderin gen bij te houden. We kunnen nu rustig stellen dat het goed gaat in Zoeterwoude, kijk alleen maar eens naar de hoogte van de onroerend goedbelasting, die stukken lager is dan in bij voorbeeld Leiden. Ook buiten staanders vestigen zich graag met hun bedrijf in ons dorp, getuige de uitlatingen van de Leidse Ver eniging van Industriëlen, die het klimaat in Zoeterwoude gunstig noemde" Andere tijden "In de tijd dat ik als raadslid begon was er in Zoeterwoude nog maar weinig op het gebied van indus trie en openbare voorzieningen. Het waren natuurlijk ook andere tijden, de mensen verlangden minder en hadden ook minder vrije tijd. Op het ogenblik hebben we een industriegebied dat er wezen mag en beschikken we ovèr uitstekende voorzieningen op sportief en cultureel terrein: acht tennisbanen, zeven voetbal velden, een overdekt zwembad waarbij alweer aan uitbreiding wordt gedacht en het onlangs ge reedgekomen verenigingsge bouw, waarvan de totstandko ming een verhaal apart is; toen bleek dat er behoefte bestond aan een dergelijk gebouw, zijn we met een aantal mensen rond de tafel gaan zitten om de zaak te be spreken. Het resultaat was dat alle aanwezigen honderd gulden lapten om de eerste kosten te overbruggen. Daarna ben ik er zelf nog hard achterheen ge weest, onder meer om medewer king te vragen van Leiden en Leiderdorp. Om provinciale sub sidie te krijgen moeten er name lijk ongeveer 20.000 mensen in het gebied rond het centrum wo nen, een aantal dat we in Zoeter woude alleen natuurlijk nooit halen. Het heeft me veel voldoe ning geschonken toen uiteinde lijk alles in kannen en kruiken We hebben als gemeente altijd zeer gewaakt voor handhaving van het karakter van Zoeterwoude. Vooral gebieden als Noordbuurt, Zuidbuurt, het Watertje en de Weipoort mogen niet in hun lan delijkheid worden aangetast, en daarom zyn we attent wanneer het op die plaatsen gaat om nieuwbouw" "De enorme toeloop van indus trieën leidt vanzelfsprekend ook tot een groot aantal woningzoe kenden voor wie we hier niet al lemaal kunnen zorgen omdat we van de provincie jaarlijks slechts vijftig woningen mogen bouwen. De gemeente voert daarom een woning-toewijzingsbeleid en is van mening dat de omringende gemeentes een gedeelte van de woningzoekenden woonruimte moet verschaffen. Het is ons ove rigens een raadsel dat het woon probleem. niet regionaal wordt aangepakt, op enkele incidentele gevallen na" Tevreden Wanneer ik terugkijk op de jaren dat ik wethouder van Openbare Werken was, dan kan ik tevreden zijn over de aanpak van het wo ningbouwbeleid. Een jaar of tien geleden was er een club aan het bouwen, in samenwerking met de gemeente, in Westeinde II. Dat liep allemaal niet zo goed, ieder een die twee vierkante meter grond in zijn bezit had wilde bouwen. We hebben toen recht streeks ingegrepen en zijn, in sa menwerking met een grote aan nemer, zelf gaan bouwen" "Naast het woningbouwbeleid kijk ik ook met voldoening terug op de groeiende stroom van indus trieën die naar Zoeterwoude ko men. Het is weliswaar zo, dat het streekplan Zuid-Holland-west de plaatsing en indeling van een in dustriegebied als het onze be paalt, maar een gemeente kan toch door haar opstelling de komst van de industrie stimule ren of juist afhouden. Het is dui delijk dat wij een beleid hebben gevoerd dat op het eerste uit gangspunt was afgestemd. Mijn zakelijk inzicht is mij daarbij goed van pas gekomen" De reden dat hij wordt vervangen is volgens De Jong (39) niet gelegen in een afkeuring van zijn beleid: "De fractie is gegroeid van zeven naar acht leden en dat betekent dat er meer kandidaten zijn voor het wethoudersschap: ik respec teer het besluit dat men heeft ge nomen en ik heb het volste ver trouwen in mijn opvolger. Zoals WASSENAAR - Wat er met het ter rein aan de De Lignestraat in Wassenaar gaat gebeuren is nog niet zeker. De raadscommissie voor financiën, die zich met de bestemming van dit stukje grond heeft beziggehouden, ziet wel wat in een basketveldje. Dat was eerder ook het voorstel van de commissie Technische Diensten. Maar met de klimrekken die deze commissie aan de De Lignestraat zou willen plaatsen is de finan ciële commissie het niet eens. Zij vroeg zich af of het wel zin heeft dergelijke rekken te plaatsen omdat er in Groot Deyleroord maar weinig kinderen zijn in de leeftijdsgroep die gewoonlijk van deze rekken gebruik maakt. Dit is gebleken uit een enquête die de wijkgemeenschap Groot Deyle roord onder de bewoners heeft gehouden. Er wonen in deze wijk ongeveer 20 kinderen. Dit zou betekenen dat het plaatsen van klimrekken zo'n 400 gul den per kind zou gaan kos ten. Dat vond de commissie voor financiën tamelijk veel. Het leek haar beter de klimrekken dan maar op een andere plaats neer te zetten waar meer kleine kinderen wonen, bijvoorbeeld in de Buurmanlaan. Het terrein aan de De Lignestraat. Of er klimrekken zullen komen is nog niet zeker. Maandag Ontmoetingscentum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos. Zuid-West, 14.30 Witte Poort-kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, gehandi- captensoos, 14-16.30 uur Stadhuis, cie. beroepschriften, 15.30 uur; gemeenteraad, 19.30 uur. Gemeentehuis Wassenaar, gemeente raad, 19.30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, functio nele cie. jeugdzaken, 20 uur. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 11 tot 18 aug., door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Lei den. tel. 071-121313; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mo gelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden^Interkruis, Middelweg 38, tel. Leiderdorp Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tèl. 154500. Voorschoten Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilykhe- den verkeren. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 19.30 tot 8 uur en tijdens het weekend doorlopend van vrijdagavond tot maandagmorgen. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. In de maanden juli en augus tus uitsluitend di. en do. geopend. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwyk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. van Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uur. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Belangengroep alleenstaanden Belangengroep, alleenstaanden. Room burgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave:.Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement Per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 J aarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2