Ongeregeldheden bij demonstratie van neonazi's -Dinsdag-Woemtlatj-Voordeel:- VISSTERFTE IN DRECHT BIJ LEIMUIDEN v Groente BOODSCHAPPENMARKT MAANDAG 14 AUGUSTUS 1978 LEIMUIDEN/TER AAR - In de heemraadschap noemt als mo- Drecht, een riviertje tussen gelijke oorzaak, dat een aantal Leimuiden en Bilderdam, heeft conservenfabrieken tegelijker- het afgelopen weekeinde vis- tijd afvalwater op het Aar-ka- sterfte plaatsgevonden. Omwo- naai heeft geloosd. Het Aar-ka nenden zagen de dode vis drij- naai staat in open verbinding ven, en waarschuwden de poli- met de Drecht. De conservenfa- tie. Het Hoogheemraadschap brieken aan het Aar-kanaal Rijnland heeft monsters geno- hebben, zo zegt het Hoogheem- men van het water. raadschap, vergunning om vuil Een woordvoerder van het Hoog- water tot een bepaalde hoeveel- heid op het oppervlaktewater te lozen. Of in dit geval die hoe- -m ir 1 veelheid overschreden is, wordt Motorni der ».k vandaag nog metingen doen. Uit I 1 - de resultaten van het eerdere VPrOn 0*P f 11 K T onderzoek zou inmiddels al zijn YClUll^Cl U.1YL gebleken, dat de situatie in het water weer normaal is, aldus het BELFAST (ANP) - De 30-jarige Hoogheemraadschap. De vis- Engelse motorrijder John Wil- sterfte zou overigens zeer be- liams is gisteren in het ziekenhuis perkt zijn gebleven, van Belfast overleden aan de verwondingen, die hij zaterdag had opgelopen in een val tijdens de Grote Prijs van Ulster. In de race van de 1000-cc-klasse pro beerde John Williams Tom Her- -w-^ ron van de eerste plaats te ver- kqic ic o'ppTl dringen. Williams echter kwam O ten val in een bocht. Hij werd overgebracht naar het zie- 1 J' kenhuis met schijnbaar slechts UUlUbbllll^ lichte verwondingen aan armen en schouder. Gistermorgen ech- ARNHEM (ANP) - De organisatie ter maakte een zegsman van het van Recreatieondernemers Ne- ziekenhuis bekend dat Williams derland (Recron) is van mening aan zijn verwondingen was dat het schoolvakantieplan van overleden. Er werden geen nade- minister Pais van onderwijs niet re mededelingen verstrekt. zal bijdragen tot een oplossing van het vakantie-piek probleem in Nederland. Volgens de organi satie zullen kortere vakanties voor het voortgezet onderwijs in de zomer periode het piek-effect Dalleen maar versterken. VOOr nussen In overleg zal de Recron voorstel len de vakanties voor het totale PODOLSK (ANP) Een Russische onderwijs regionaal te spreiden ploeg bestaande uit Vladimir Po- over de maanden juni, juli, au- doliako, Nikolai Kirov, Vladimir gustus en september. Ook wil Malozemkin en Anatoli Retsjniak men afschaffing van de collectie- heeft gisteren bij wedstrijden in ve bedrijfsvakanties of ze gelijk Podolsk het wereldrecord op de 4 laten lopen aan de regionale x 800 meter verbeterd en ge- spreiding van die in het onder bracht op 7 minuten en 8.1 se- wijs. Tenslotte stelt de Recron conden. voor internationaal overleg in Het oude record stond op de dag af Europees verband op poten te twaalf jaar op naam van de West- zetten om het gelijk vallen van duitse ploeg bestaande uit Kin- bijvoorbeeld Nederlandse en der, Adams, Bogatzski en Kern- Duitse schoolvakanties te voor per. komen. Vakantieplan Wereldrecord BONN (GPD) - Een demonstratie van de neo-nazistische Westduitse partij NPD in Frankfort is met ongeregeldhe den geëindigd. Ongeveer 40 mensen, de meesten anti-fas cistische demonstranten, werden gearresteerd. Er vielen ook enkele gewonden, onder wie een persfotograaf, die ernstig letsel opliep. De neo-nazi's waren slaags geraakt met een groep anti-fascisten, waarbij knuppels werden ge bruikt en met flessen werd ge- Polio in Canada bedwongen TORONTO (Reuter) - De Canadese medische autoriteiten hebben za terdag verklaard dat de polio epidemie in Canada tot staan is gebracht. Desondanks hebben artsen twee nieuwe gevallen van kinderverlamming gemeld. Zes gevallen van polio in Canada zijn officieel bevestigd. De epi demie is uitgebroken onder men sen die om religieuze redenen te gen inenting zijn. Sinds vorige week hebben zich in Canada 52.000 mensen laten inenten met het oog op de epidemie. gooid. De politie, die met hon derden agenten aanwezig was, moest gebruik maken van water kanonnen. Eerder was elders in Frankfort een anti-fascistische demonstratie, georganiseerd door onder anderen jong-socia- listen en vakbonden, vreedzaam verlopen. De NPp had in Frankfort gede monstreerd ter gelegenheid van de herdenking van de bouw van de muur in Oost-Berlijn op 13 au gustus 1961. Aanvankelijk was de demonstratie door de burge meester verboden, omdat ge vreesd werd dat het net als op 17 juli jl. (de dag van de Duitse een heid) tot zeer ernstige ongere geldheden zou komen. Toen raakten meer dan 70 mensen ge wond en werden zeer veel be schadigingen aangericht. Het waren de grootste rellen in Frankfort in de naoorlogse ja- Het demonstratieverbod van de stad Frankfort werd echter opge heven door de administratieve rechtbank. Deze besloot dat de NPD niet op de historische Ro- merberg mocht demonstreren, maar wel buiten een straal van een kilometer daar vandaan. De rechtbank was van mening dat een NPD-demonstratie grond wettelijk niet is te verbieden, omdat de NPD een in West- Duitsland toegelaten politieke partij is. Het ziet ernaar uit dat de rechts-ra- dicalen in de Bondsrepubliek Frankfort bewust hebben uitge kozen om hun onzalige gedach ten aan het volk bekend te ma ken. Frankfort moet, aldus de NPD in een groteske uiting van opgezwollenheid, de „eerste NPD-stad van Duitsland" wor den. Anti-fascisten zijn niet van plan dit toe te laten en daarom ontstaan er keer op keer ernstige vechtpartijen. Waarbij niet on vermeld mag blijven dat sommi ge anti-neo-nazi's ook niet altijd in de eerste plaats vreedzaam willen demonstreren. Naar aan leiding van de bouw van de muur, verklaarde minister van buiten landse zaken Genscher gisteren, dat de „13e augustus 1961 de bit terste dag uit de geschiedenis van de Bondsrepubliek is. Iedereen die niet naar de eenheid van Duitsland streeft, is ten zeerste reactionair", aldus Genscher. SANTA BARBARA - Een supermarkt in het Californisclie Santa Bar bara raakte in totale wanorde door een aardbeving die daar gisteren aanzienlijke schade veroorzaakte. Gas- en waterleidingen sprongen, hui zen werden beschadigd en er ontstonden eveneens branden als gevolg van de beving. Er is één gewonde als gevolg van een instortend dak. 1 kilo fijne malse riblappen 10,50 1 kilo verse braadworst, fijn gekruid 4,98 1 kilo gehakt rund, varkens 4,98 10 heerlijke roomschnitzels 4,98 10 hamburgers, pikant 4,98 1 hele gekookte rookworst 2,50 voor uw huisdier 1 kilo paardepoulet 4,50 malse andijvie per kilo 0,59 hagelwitte Holl. bloemkool 2 voor 0,98 gele honingmeloen per stuk 0,98 puikbeste Holl. aardappelen 5 kilo voor 1,48 sappige Griekse perziken 10 voor 1,98 rama Haarlemmerweg 41a, Leiden. Haarlemmerstr. 160-165 Diamantplein 9, Leiden /Stuntprijs voor doe-het-zelvers A ^^Benraad gevelkachels 20M. 2000 kcal. S in wit of goudbrons compleet met muurdoorvoer en toe- behoren van 425,- 325,- .'.I 32M. 3200 kcal in goudbrons 37 cm hoog .I compleet met muurdoorvoer en toe- I hehoren van 498,- 398,- temrnwrowTTTrri,—*. 1 40m. 4000 kcal. I Ui111 jijif/fflin in goudbrons, 37 cm hoog »W compleet met muurdoorvoer en toe behoren 545 nu 445 i 1 Faber Hestia Faber vakmanschap ten top. De prachtige omlijsting van een weldadig kolenvuur plus de rijke houten omlij sting maken deze haard tot een van de mooiste. Faber Rossinie Wie wordt niet enthousiast over de prachtige houten omlijsting van dit Faber raspaard met kolenvuur en dubbelbrander en de unie ke Faber 3 jaar garantie. van 1977,- na korting inruil Vulcona Faber Apollo in wapenblank en goud brons. Stijlvolle haard mei kolenvuur en dubbelbran der van 1957,- FABER CASTEL Het nieuwste model uit de Fabercollectie. Speciaal voor het oud-Hollandse in terieur. Van 1776,-. Na korting inruil Houtvuur. Met dubbelbran der en uniek houten omlijsting van 1890,-na inruil D.R.U. Loevenstein met zijn aparte vorm en hout vuur, met dubbelbrander van 1825,- Na inruil Van 2241 ,- Na korting inruil Na korting inruil

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 16