Quick Boys en RCL beiden eenvoudig naar winst Nederlaag voor Madera Afgemat UVS te zwak voor Wilhelmus: 6-3 Aërodynamische fiets bij WK wielrennen Ook Lisser Boys komt goed uit de verf Oostduitsers sterk bij WK kanovaren Thevenet voelt zich niet fit voor WK LEIDEN - Een afgemat UVS, dat het afgelopen weekeinde in het KNVB-sportcentrum in Zeist een trainingskamp had opgesla gen, moest gisteren in een doelpuntrijke wedstrijd tegen eerste klasser Wilhelmus met 6-3 het onderspit delven. Van de overige wedstrijden, die gisteren gespeeld werden viel het verlies van Lugdunum tegen SJC op (2-1). WILHELMUS-UVS 6-3 Vlak voor het moment waarop iedereen de tel kwijt dreigde te raken klonk het eindsignaal voor deze doelpuntenregen. Het gis terochtend van een trainingsweekeinde uit Zeist teruggekeerde UVS bleek te zeer afgemat om enige weerstand te kunnen bieden aan het pressie-voetbal van de Voorburgers. Voor rust scoorde Koolstee, Blans en Linders voor Wilhelmus, waarna Frits van der Heiden de ruststand op 3-1 bepaalde. Ook na de hervatting bleef het spel van de Leidenaars erg mat. Blans (4-1) prolongeerde de Haagse zegerit, nog enigszins tegengewerkt door Duprie (4-2). Kees Wagenaar bracht Wilhelmus op 5-2 waarop Paul van der Blom prompt de derde Leidse treffer liet noteren (5-3). Chris Linder bracht de voor Wilhelmus geflatteerde eindstand op het bord (6-3). UDO-OEGSTGEEST 1-1. Oegstgeest was gisteren de tegenstander van UDO. Met de 1-1 puntendeling is UDO nog gelukkig weggekomen tegen de lager genoteerde tegenstander die zich dankzij meer durf ook meer kansen wist te creëren. Een defensief spelend UDO keek voor rust al tegen een 0-1 achterstand aan door een treffer van Jan van Leeuwen, een nieuwe kracht binnen de Oegstgeestse gelederen. Ondanks het overwicht dat Oegstgeest ook in de tweede helft wist te bewaren viel toch nog de tegentreffer. Cor Strijk veegde na een snelle uitval de nul van het scorebord (1-1). RKAVV-LDWS 3-1/2-6. Om een beter inzicht te krijgen in zijn spelersmateriaal had trainer De Jong tegen RKAW twee formaties klaarstaan, die beide een mixture waren van het eerste en tweede elftal. Het eerste treffen verloren de Leidenaars met 3-1. Ger de Roode was hier de trefze kere LDWS-er. De tweede ontmoeting, tegen RKAW 2, werd een eclatante overwinning voor LDWS (6-2), dat ondanks de gro te cijfers nog lang niet "competitierijp" is volgens trainer De Jong. Paul Wetselaar (2), Bart van der Weiden (2), Jurgens en De Roode scoorden achtereenvolgens voor LDWS. LFC-VCS 3-1. Ondanks dat LFC door een snelle openingstreffer van Marcel Blom al spoedig op 0-1 stond was de ploeg toch 90 minuten lang duide lijk de meerdere van zijn tegenstander. Het technisch en condi tionele overwicht dat de LFC'ers toonden resulteerde uiteinde lijk in een verdiende 3-1 zege. Gerrie Nachtegeller bracht zijn ploeg voor het rustsignaal nog naast VSC (1-1). waarna in de tweede speelperiode Peter Gijsman en Bles Zuma de onderge schikte Hagenaars definitief hun plaats wezen (3-1). SJC-LUGDUNUM 2-1. Mede doordat paal en lat beide ploegen op kritieke momenten nogal eens te hulp schoten werd de score in deze wedstrijd pas in de eindfase geopend. SJC, dat aan z'n derde oefenwedstrijd bezig was en Lugdunum aan zijn eerste, kon het lichte veldoverwicht in de 70ste minuut dankzij een succesvolle actie van Rob van Kersbergen in een doelpunt tot uitdrukking brengen (1-0). Kort daarop bracht Pracht Lugdunum koppend langszij (1-1), maar zijn inzet mocht uiteindelijk niet baten. Ben van der Zalm trojc de Noordwijkers bij het scheiden van de markt nog over de streep (2-1). BLAUW ZWART-DCG 1-1. Een weinig enerverende oefenwedstrijd voor de Wassenaarse voetballers. Twee elkaar volledig in evenwicht houdende ploe gen speelden een rustige "pet" die terecht op een puntendeling uitliep. Nadat de Amsterdammers voor rust de score hadden geopend (0-1) gaf in de tweede spelperiode Wim Tolido i Blauw Zwart het nodige tegenvuur (1-1). LEIDEN - De twee zaterdag eersteklassers uit deze regio, die het afgelopen weekeinde oefenden,'RCL en Quick Boys, hebben met hun tegenstanders uit de zondag hoofdklasse, resp. Geldrop en DWV, geen enkele moeite gehad. RCL won in Brabant van de kampioen Geldrop met 2-1, terwijl Quick Boys DWV met ruime cijfers, 4-0, achter zich liet. Van de tweede klassers, die zaterdag speelden, kwam alleen Katwijk tot winst tegen Stormvo gels (2-1) GELDROP - RCL 1-2 Een nog experimenterend RCL, dat ondanks de protesten nu de finitief in de eerste klasse B is in gedeeld, wist pas na de pauze van Geldrop afstand te nemen. De eerste periode leverde voor de Leiderdorpers door hun gehaaste spel veel balverlies op. In die fase Wim Brandse wint tennistoernooi Nieuw-Vennep NIEUW VENNEP - Bram Madera heeft het in Nieuw Vennep ("mijn eerste finale in dit seizoen") niet gehaald. Maar niet alleen de in dit toernooi zo verrassend terugge komen routinier van Forescate moest in de slotacte afhaken, ook de favoriete Karin Moos, 17 jaar en de relevatie yan de Nationale Kampioenschappen, ging in de finale van het DEB onderuit te gen Marion Elkema, die haar al vele malen,heeft ontmoet en pre cies weet hoe zij tegen haar moet spelen. Bram Madera trof in Wim Brandse, no. 3 geplaatst, een tegenstander die net als hij geen hardhitter is. MÜNCHEN (GPD) - Na het op hefmakende aërodynamische kostuum, heeft thans de aërody namische fiets zijn intrede ge daan in de wielersport. Het is een door de stuurstand en kleur (zwart) onogelijk vehikel, dat of ficieel geintroduceerd wordt op de woensdag in München begin nende wereldkampioenschap pen. Net als bij de aërodynami sche kostuums, komt de stunt uit Zwitserland, maar via interne moeilijkheden tussen de initia tiefnemers van de bouw, zijn er voor dit wereldtoernooi ook twee exemplaren in het Westduitse kamp terechtgekomen. De uit kunststof vervaardigde baan fiets (kosten: ongeveer f7000) is tijdens de eerste trai ningen begroet met reacties van verrassing en verbazing, niet al leen bij de deelnemers, maar vooral ook bij de officials, die het produkt aan een stevige keuring gaan onderwerpen. Het meest opzienbarende aan het model is de constructie van het stuur, dat niet vastzit aan een pen, maar rechtstreeks op de kroon van de vork. Bovendien staat het stuur net andersom, waardoor de beugels het effect krijgen van hoorns. Door die constructie ver andert er hoegenaamd niets aan de houding van het lichaam en ook het gewicht van de fiets wijkt nauwelijks af van de orthodoxe modellen. „Het is de vorm waar om het gaat", zegt Karl Link, de nieuwe trainer van de Westduit sers. Wat dat uiterlijk betreft: het. kunststof-frame heeft ovalen buizen die van voor lichtrond lo pen en achter spits eindigen. Dat idee is niet nieuw. In de jaren '20 werd met een zelfde soort types geëxperimenteerd, wat ook geldt voor het materiaal. Twee jaar ge leden bijv. waagde de prof-sprin ter John Nicholson zich op een aangeboden fiets, waarvan de ba sis uit plastic bestond, welke vin ding hij na een proef van korte duur resoluut afwees. De huidige versie van een „snelle" fiets, uitgevoerd door een Zwit serse technicus, zal de komende dagen aan inspectie worden on derworpen door de technische commissie van de internationale wielerfederatie (UCI), welke au toriteiten zich in München nogal overrompeld toonden. Jos Fabri, een van de drie officials die de keuring moet uitvoeren: „Ik be grijp best dat men zo'n vinding zolang mogelijk geheim wil hou den, maar aan de andere kant vind ik het toch vreemd dat men over zo'n belangrijke zaak tevo ren geen óverleg met ons had. Dat zou naar mijn mening best ge kund en ook gemoeten heb ben". Dat de Zwitsers het niet deden, is alleszins verklaarbaar, want ze hielden zich keurig aan alle voor geschreven maten en afmetingen én: de reglementen behelsen geen enkele voorwaarde omtrent plaatsing en vorm van het stuur. De heer Fabri: „Op dat punt wérd inderdaad correct gehandeld. Het reglement laat iedereen vrij om het stuur te plaatsen zoals hij wil..." Nadere inspectie achtten de UCI- officials noodzakelijk uit veilig heidsoverwegingen, omdat de uit metaal gemaakte bevestigings punten van de vitale onderdelen, gelijmd zijn. Intussen is het echter zeer de vraag of de Zwitsers wel zo'n intensief gebruik zullen maken van hun idee. Er ontstond namelijk een controverse tussen de construc teur en de bij het experiment nauw betrokken Zwitserse trai ner Oscar Plattner, uit welk voor de buitenwacht nog niet geheel duidelijk meningsverschil de Westduitse bond met twee gelij ke fietsen te voorschijn kwam. Een zeer geprikkelde Plattner. „Ik weet absoluut nog niet wat we met die fietsen zullen doen. Daar kan ik geen zinnig woord over zeggen...". Vaststaat in elk geval dat de Zwit serse Daniel Gissinger ermee zal rijden, omdat hij voor technische adviezen bijzonder betrokken was bij de ontwikkeling van deze fiets. De voormalige Nederlandse wereldkampioen op de achter volging Roy Schuiten, een van Gissinger's tegenstanders: „Mij krijgt hij niet nerveus met die gekke fiets. Hij bekijkt het maar; ik geloof er niet in". De Duitse bondscoach Karl Link zet in elk geval zijn via de achter deur verworven twee fietsen in, wanneer de UCI die tenminste goedkeurt. Link: „Wie er op gaan rijden, weet ik nog niet. Dat hangt af van de trainingstijden in de komende dagen". geen Jager". Dat was voor hem niet ideaal. Vooral niet als die te genstander zeker zo goed loop werk levert als hij en evenals hij zelf een goed oog heeft voor dropshot en lob. Öp die onder delen troefde Brandse de Voor- schotenaar telkens net af. Hij pakte de eerste set met 6-3 en dacht toen zich wat meer aanval te kunnen veroorloven. Dat kon nou net niet niet. vond de gaten in de, overigens niet vlekkeloze netdekking van de Zandvoorte- naar en strafte dat, net als hij dat in de halve finale tegen Bob van Ovérbeeke deed, foutloos af, 6-3 voor Madera in de tweede set. Brandse begreep de terechtwijzi- ging en als een gewaarschuwd man liet hij de escapades in de derde set achterwege. Het leek niettemin toch een moeilijke zaak voor hem te zullen worden tegen een duidelijk weer vol zelf vertrouwen tennissende Madera. Maar na 1-1 zat het laatstgenoem de niet mee. Enkele belangrijke punten gingen voor hem op „cen timeters" verloren en Brandse kreeg de ruimte om vrijer het racket te zwaaien na een 3-1 voor sprong. Die marge liet hij zich niet meer ontnemen en een zichtbaar teleurgestelde Madera kon zich niet meer „opkrikken" tot doeltreffende tegenacties, 6-1 voor Brandse. Karin Moos en Marion Elkema streden een behoedzaam gevecht vanaf de achterlijn, dat echter voor de vele kijkers geen moment vervelend was omdat geen van beide speelsters de vaart schuw de. Er werd stevig geslagen. De naar alle waarschijnlijkheid nieuwe aanwinst voor lands kampioen Popeye Gold Star kwam op 4-1 in de eerste set. Maar haar ervaren tegenstandster (Ma rion Elkema komt uit voor Joy Mozaiek eredivisie), zette zich schrap, nivelleerde de score en won de set met 7-6. In de tweede set bleef het een ge vecht waarin pas bij het laatste puntje de onzekerheid over de afloop werd weggenomen. Dat laatste puntje was voor Marion Elkema, 6-3. Karin Moos nam wel revanche. In het GDB bleef zij met de goed spelende Hugo Akker in drie sets overeind tegen het duo Rein van der Wiel/Marion Elkema; 6-2,3-6, 6-4. Het HDB bracht de winst bij Peter Pauwels/Charrel Asselbergs, die na narde strijd de combinatie Maaswinkel/Groen bedwongen, 6-4,2-6,6-4. Het DDB leverde een zege op voor het duo uit Zand- voort Margot Kramer/Janny Hoogenkamp tegen T. Rietveld/ E. de Jong, 6-4, 2-6, 6-4. In het HEC moest Jean Marc van Maaren 'zich in drie sets gewon nen geven aan de pure aanvaller Lex Bosboom, die een achter stand van 3-5 in de derde set, vo rige sets 6-4,3-6, omboog naar 8-6. BELGRADO (ANP) - Zoals werd ver wacht was er voor de Nederlandse af vaardiging naar de wereldkampioen schappen kano in de Joegoslavische hoofdstad Belgrado geen enkele me daille weggelegd. De Oosteuropese overmacht is in deze tak van sport te groot geworden. Alleen de k 2-dames, bemand door Ineke Bakker en Marijke Kegge haalden de finale en werden daarin prompt ne gende en laatste. De k 4-heren eindigde in de eerste halve fi nale als vijfde en laatste. Willems, Weerdenburg, Baayens en Reit- mayer bleven op de 1000 m zes seconden achter op de win nende Oostduitsers. Baayens werd in de k 1-1000 meter zesde en laatste met 13 se conden achterstand op de winnende Oostduitser Rüdi- ger. Diezelfde posi tie was er voor Ineke Bakker op de k 1-500 meter. Stevens en Van der Doe eindig den in de halve fi nale van de k 2 op de kilometer als vijfde en voorlaatste. Mar tin Willems kon zich niet kwalificeren voor de finale k 1-500 meter. In de tweede serie voor de halve finales werd hij vierde; alleen de eerste drie plaatsen gaven recht op de eindstfijd. Diezelfde Willems bereikte in de k 1-10.000 meter een veertiende plaats. De Joegosla- viër Janic zegevier de hier. Het DEC was voor Sandra Dek ker, die zich met 6-1,4-6, 6-2 ster ker toonde dan Mario Smit. Het HDC werd gewonnen door Broekhuizen/Van Meel, die het verrassend tot de finale doorge drongen Hillegomse paar Tim mer/Van Baaien net de baas kon den blijven, 6-2,6-7,7-5. Een dub beltje op zijn kant dus. Bij de dames in C wonnen Nora en Sandra Dekker van Riet van Baalen/Ans Vink, 1-6, 6-2, 6-2. Voor de zusters Dekker een beste dag want het betekende niet al leen voor Sandra Dekker de tweede toernooizege, maar ook voor Nora Dekker, die eerder het DED won van Gé Demmink, 6-4, 6-4. Bij de meisjes in B troefde Nora Dekker haar zuster Sandra nog af in het aantal gewonnen num mers, omdat zij ook hier de sterk ste bleek. Samenvattend was het voor tennis in Nieuw Vennep een fraaie fi nale-dag met goed weer en goed spel. Tevreden was gisteren ook de wedstrijdleiding, Ab Schütz en Fred van der Loo. "We doen het volgend jaar beslist weer" al dus laatstgenoemde. Uitslagen Koudekerk: JE t/m 12 j.: Edwin Baas (Rt'dam) - Erik Verdoom, 6-1, 5-7, 6-2. ME t/m 12 j.: Patricia Lafay (OLTC) - Rene van Leeuwen (de Munnik), 6-1, 6-2 JE t/m 14 j.: Michel Cannebley - Jos Koemans, 6-4, 6-4. ME t/m 14 j.: Jaqueline van Wijk (Forescate) - Hellen van Gemert, 6-2, 6-3. JE t/m 16 j.: Hans Tönjaan - Kees Plat, 6-3, 1-6, 6-1. ME t/m 16 j.: Alice van Eist - Sabi- na Beekert, 6-4, 6-4. namen de Brabanders ook de lei ding Na rust ging het met de équipe van trainer Huguenin echter heel wat beter, waarbij vooral het goede spel van Sjoerd Teske opviel. Hij stelde Hans Braat in de gelegenheid om de stand gelijk te trekken, terwijl Teske even later uit een vrije trap zelf de winnende treffer scoorde. QUICK BOYS - DWV 4-0 Freek Rienks ljjkt in zijn eentje het verlies te compenseren van de twee middenvelders Mouter en Pan. Zaterdag was de van Kat wijk afkomstige Rienks de motor achter de Quick Boys aanval, die met vele van hem afkomstige goede passes werd gevoed. Vier maal wisten zijn ploeggenoten een dergelijke, pass te bekronen met een goal. Teun van der Plas, Cees van Rooyen en wisselspe lers Henk van der Plas en Arie Twigt tekenden daarvoor. TER LEEDE - ARC 0-1 In een bijzonder slechte wedstrijd heeft Ter Leede het eerste oefen duel niet in winst kunnen omzet ten. Tegen het Alphense ARC ioesten de Sassenheimers een 0-1 nederlaag incasseren. Trainer Turkenburg weet het slechte spel van zijn team aan de nog korte voorbereidingsfase. Alphenaar Herman Hogenes scoorde het enige doelpunt door een fout van Ter Leede-doelman Wim van Harskamp af te straffen. SSS - LISSER BOYS 1-1 Lisser Boys speelde zaterdag zijn tot dan toe beste oefenwedstrijd, ondanks het feit dat de debutant in de zaterdag tweede klasse nog steeds Piet Boot, Gerard Nij- kamp Jan van Slooten en Ben Barten moet missen. Tegenstan der SSS uit Klaaswaal had in de eerste periode het betere van het spel, wat resulteerde in een 1-0 voorsprong. Na de pauze nam Lisser Boys het initiatief over. Jaap Lingbeek scoorde uit een strafschop (Weyers werd in het zestienmetergebied neergelegd) de gelijkmaker. KATWIJK - STORMVOGELS 2-1 Ook Katwijk speelde 'gisteren het eerste oefenduel; nadat het team van trainer Frans van der Zeeuw pas afgelopen weekeinde de trai ning is begonnen. Desondanks speelden de Katwijkers zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, al vielen zij in de tweede helft wat terug. Dankzij treffers van Wim Guyt II en Jan van Dijk won Katwijk met 2-1 van Stormvo gels. Bram Madera: verlies in zijn eerste finale van dit sei zoen. PARIJS (ANP) - Ondanks een overwinning in een criterium (zijn eerste zege dit seizoen) heeft Bernard Thevenet zich negatief uitgelaten over zijn deelnemen aan het wereldkampioenschap op de weg op 27 augustus. The venet: "Ik voel me niet fit genoeg om het wereldkampioenschap te rijden. Mijn conditie is te matig en bovendien heb ik een blessu- Hennie Kuiper heeft het afgelopen weekeinde in de Ronde van Ka- merik en de Ronde van 's Hee- renhoek zijn rentree in het prof peloton gemaakt. De oud-we reldkampioen stond op non-ac tief sinds zijn val in de Ronde van Frankrijk op 17 juli in de afdaling van de Col du Granier, waarbij hij een sleutelbeen brak. Kuiper schreef het snelle herstel toe aan de Belgische specialist dokter Deweduwer uit Mol, die hem de vorige week behandelde. Hennie kuiper beëindigde beide criteria in het peloton. Hij zelf was erg blij dat hij de beide wed strijden kon uitrijden. "Ik heb wel afgezien, maar mijn conditie viel tegen. Ik hoop dat ik nu in de Profronde van Nederland kan meerijden. Daar kan ik misschien de topvorm terugvinden voor het wereldkampioenschap" Het criterium in Kamerik werd ge wonnen door Kuipers Belgische ploeggenoot Paul Wellens. Deze ontsnapte in de laatste ronde uit een kopgroepje met verder Ardie van Hou welingen, Aad van den Hoek en Joop Zoetemelk. De Belg Freddy Maertens was in 's Heerenhoek de snelste. Ook hij ontsnapte kort voor het einde uit een kopgroep met onder andere Gerrie van Gerwen en Gerrie Kneteman, die resp. tweede en derde werden. Jöhan van de Velde heeft in zijn eerste jaar temidden van be roepswielrenners zijn tweede overwinning in een etappewed strijd behaald. Na de Ronde van Romandië in mei, beëindigde de 21-jarige Brabander zaterdag de Ronde van Groot-Brittanië met een klinkende zege. Van de Velde werd vrijdag tijaens de vierde etappe leider van het klassement, dat eerder werd aan gevoerd door zijn ploeggenoten Cees Priem en André Gevers. Op de laatste dag van deze Ronde kwam Van de Velde in een crite rium over 91 km in Crystal Palace niet meer in gevaar. De slotetap pe werd gewonnen door de Ita liaan Diego Magioni. Reg smith werd in het algemeen klassement tweede en de Zwitser Schmutz derde.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 12