Van Leeuwenpark ||lj|ji wacht nog steeds op slopershamers TOEWIJZING WONINGEN TER WEER WORDT NOG MOEILIJK [Le/cfee agenda Gewone man raakt nog steeds in verdrukking Een natte bedoening DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1978 LEIDERDORP - Nog steeds staan de huizen in het Leider- dorpse Van Leeuwenpark recht overeind. Volgens de oorspronkelijke plannen hadden ze allang gesloopt moe ten zijn, maar zover is het nog steeds niet. Tussen de dichtgespijkerde pan den die het park een droefgeesti ge aanblik geven staan nog een paar niet geblindeerde huizen. Ze worden bewoond door de twee overgebleven families. Met nau welijks verholen ongeduld wach ten zij het moment af waarop ook zij het Van Leeuwenpark kunnen verlaten. Eén van die families is het gezin Hogervorst. De dichtgespijkerde woningen ervaren zij als een re gelrechte bedreiging. De sloop- panden trekken baldadige jeugd aan die denkt daar ongestoord vernielingen te kunnen aanrich ten. De heer Hogervorst: "We kunnen ons huis geen moment tegelijk verlaten. Eén van ons moet steeds thuis blijven om de boel in de gaten te houden. Ze slopen voordatje het weetje huis boven je hoofd vandaan. Vorige maand nog is naast ons een brandje ge sticht. Het had evengoed naar on ze woning kunnen overslaan als we de brandweer niet hadden gewaarschuwd. En wat te denken van het gooi- en smijtwerk met dakpannen? Voor de jeugd mis schien leuk, maar voor ons is het een ellende." In duigen De heer Hogervorst heeft zijn vakantie door zijn huidige woon situatie in duigen zien vallen. "Het sta-geld voor mijn caravan heb ik nu dus voor niks uitgege ven. Wie draait daar voor op? De gemeente interesseert het blijk baar niet zo erg dat wij in de knel zitten. Steeds wordt gezegd: "Nog drie weken", en een week later zeggen ze precies hetzelfde. Als er maar een beetje haast ach ter dit nieuwbouwproject werd gezet, dan wist je tenminste nog iets." Ook mevrouw Hogervorst heeft moeite met de onzekerheid over de datum van hun vertrek. "Alles staat in dozen. Nu we voorlopig nog, hoe lang weten we niet. in onze oude woning moeten blij ven, moeten we steeds zoeken waar alles ligt. Geen pretje hoor." De Hogervorsten kunnen hun wo ning nog niet verlaten omdat zij het huis van de familie Rotmen sen als wisselwoning moeten be trekken. Maar ook de familie Rotmensen woont nog steeds in het Park. Zij wachten nog steeds totdat hun huis elders in Leider dorp zó is opgeknapt dat zij erin kunnen trekken. Maar de bouw vak heeft een en ander vertraagd. Volgens een woordvoerder van de Algemene Woningbouw Vereni ging Leiderdorp, eigenaar van de woning waarheen Rotmensen vertrekt, is het eind van de ellen de nu echter spoedig in zicht. "Nu de vakantie voorbij is zullen alle noodzakelijke reparaties aan die woning snel kunnen worden uit gevoerd". is het commentaar van de AWL. Want ook de AWL wil, zo wordt benadrukt, de door stroming zo snel mogelijk laten geschieden. De tijd Wel heeft de gemeente door de nu opgelopen vertragingen in het Woningen in het Van Leeuwenpark, nadat de eerste huizen t verlaten (archieffoto). sloop- en nieuwbouwplan voor het Van Leeuwenpark ruim schoots de tijd gekregen de noodzakelijke subsidieregeling af te ronden. Dat was nodig om de huren van de nieuwe woningen in het Van Leeuwenpark zo laag mogelijk te houden. Naar nu de verwachting is zal hal verwege september het geluid van bewoners in het grootste ge deelte van het park zijn verdwe nen. Daarvoor in de plaats komt dan het geluid van de slopersha mer, een geluid, waar men in Lei derdorp al jaren met gemengde gevoelens op heeft zitten wach ten. ROEL ZAADNOORDIJK OEGSTGEEST - Bij de Voscu.vl in Oegstgeest was het gistermiddag wel een natte bedoening. De Kindervakantieweek in deze plaats beleefde daar gisteren van haar hoogtepunten. Massaal waren de kinderen gekomen om eerst de helft van het parkeerter rein vol te kleuren in een straat tekenwedstrijd en om daarna met echte brandspuiten op de andere helft van het terrein aan wed strijden deel te nemen. Degene die niet alleen de bal aan de kant van de tegenstander wist te spuiten, of een bal uit een ton wist te krijgen door de druk van het water uit de brandslangen, maar er ook nog in slaagde zijn tegen stander nat te maken had er na tuurlijk al helemaal de lol in. Er nog enkele fanatieke te kenaars die zich niet stoorden aan het watergeweld even verder op en ware kunstwerken produ ceerden. Anderen die meer inte resse hadden voor het water ten geef ze eens ongelijk bij het prachtige weer gistermiddag) waren met enkele kleurstrepen snel klaar, schoten uit hun kleren die in een hoopje op de tekening werden neergelegd en begaven zich naar de spuitwedstrijden. Ook 's ochtends stonden de kin dervakantie-activiteiten al in het teken van het water. Toen wer den in het zwembad Poelmeer voor de kinderen demonstraties gegeven in schoonspringen en zwemmen. De organisatie gaf de ze kinderweek nog een educatief Vandaag gaat de vakantieweek weer gewoon verder. Een groep ging vanochtend naar het korf balcomplex voor spelactivitei ten, een andere groep naar het scoutingterrein bij het zwembad ook allerlei spelletjes wer den gehouden. In de middag werd van terrein gewisseld. Morgenochtend zijn er dan nog voetpuzzeltochten voor alle groepen en morgenmiddag is de slotvoorstelling van de Kinder vakantieweek '78 in het gemeen tecentrum. WASSENAAR - Wat moet zwaar der gaan wegen? De nood van de woningzoekende of de vraag of de betrokkene na het betrekken van de premiekoopwoning al of niet een "bruikbare" huurwo ning achterlaat, Deze vraag staat momenteel cen traal rond de toewijzing van de 33 premiekoopwoningen en 20 vrije-sectorwoningen die ge bouwd worden in het plan Ter Weer. Drie raadscommissies hebben zich al over deze moeilij ke kwestie gebogen maar ook nog .geen echte duidelijkheid kunnen scheppen. Voor de premie-koopwoningen hebben zich al ongeveer 250 be langstellenden gemeld, terwijl de woningbouwvereniging Willi- brordus die de bouw gaat uitvoe- Een vrachtboot heeft gisteren in Oegstgeest ter hoogte van Rijn hofweg 14 een woonboot aange varen. De woonboot met de naam "Op Dreef' kon door de brand weer na de aanvaring nog drij vende worden gehouden, maar is toch zodanig beschadigd dat ze niet meer voor bewoning in aan merking komt. De boot was van de heer Van der Voort uit Oegst geest. De vrachtboot was met 150 ton zand op weg naar Sassenheim voor de aanleg van de Schiphol- lijn. Jachten gaan voor op kleine watersporters VOORSCHOTEN - Enige jaren ge leden was watersportnog een vies woord in Voorschoten. Thans zegt men echter al "dag, water sporter". Maar de belangstelling gaat dan wel voornamelijk uit naar de (grote) jachten die in de Voorschotense jachthavens liggen afgemeerd. De "kleine watersportverenigin gen", die roeibootbezitters en de eigenaren van kleine jachtjes tot hun leden rekenen, vechten nog steeds om erkenning. Soms een moedeloos makend gevecht. Zoals roeivereniging Rijnland onlangs weer kon ervaren. De vereniging werd de huur opgezegd omdat jachthaven Klaassen de daar door vrijkomende ruimte wil ge bruiken voor uitbreiding van het aantal ligplaatsen voor grote jachten. Het is iets waar de watersportver enigingen die zich tot kleine bootjes beperken voortdurend re kening mee moeten houden. Dat de grote jachten voorgaan. En dat aan de belangen van de eige naars van kleine bootjes met maar al te groot gemak wordt voorbijgegaan. Tegen dat laatste komt de Watersportvereniging Tal van kleine bootjes liggen in "eigen water". De gewone man De 235 leden tellende Watersport vereniging Voorschoten wil de watersport ook voor "de gewone man" mogelijk maken. Wat men wil bereiken is, dat het mogelijk wordt dat iemand een roeibootje heeft of een klein jachtje met een ligplaats vlakbij huis. De eige naar van een visbootje heeft im mers veelal geen geld (en geen vervoer) om zich een ligplaats in de grote jachthavens te kunnen permitteren. Bovendien, zoals Roeivereniging Rijnland nu ook weer heeft ondervonden, zijn kleine bootjes daar eigenlijk niet gewenst. Tal van kleine bootjes liggen daarom in eigen water. De Molensloot en de kleine watertjes voor de ijsbaan liggen er vol mee. Het streven van Watersportvereni ging Voo'rschoten is nu de ge meente over te halen het binnen water niet van het "buitenwater" af te sluiten met duikers of zeer lage bruggen. Een voorbeeld is de brug die in de toekomst over de Vinkensloot moet komen. Deze kreeg oorspronkelijk een door- vaarhoogte van slechts 70 centi meter. De watersportvereniging deed een dringend beroep op de gemeente de hoogte op 1 meter te brengen. Het is tenslotte 80 centi meter geworden. De grote jachten in de jachthaven. De meeste toerden op het moment dat de foto werd genomen trouwens op de plassen rond. Te dwaas "Het is eigenlijk te dwaasvindt A Zuijderduin,de voorzitter van de watersportvereniging. "Voor schoten ligt ideaal, vrijwel recht tegenover de Vlietlanden, en dat wil men nu gewoon afsluiten. Wat gaat er bijvoorbeeld met de brug over de Molenlaan gebeuren? Er ligt nu nog een noodbrug, maar straks komt er een echte. Het zal me niets verbazen als de door- vaarhoogte ook dan weer tot be neden 1 meter wordt terugge bracht. De grote jachten onder vinden er geen gevolgen van. Die hebben hun jachthaven aan de Vliet. Maar bijvoorbeeld ook de middenstand zou zich eens moe ten roeren. De bevoorrading van die grote jachten geschiedt meestal met kleine bootjes..." Zo langzamerhand begint de ge meente Voorschoten echter wat welwillender tegenover het stre ven van de watersportvereniging te staan. In elk geval is men al bereid naar de wensen te luiste ren. Wat dat betreft heeft de thans ontstane onzekere situatie voor Roeivereniging Rijnland ook weer een goede zijde: deze heeft er toe geleid dat de twee verenigin gen in Voorschoten die de water sport met kleine bootjes voor staan zijn gaan samenwerken. En twee verenigingen zijn moei lijker te passeren dan één- Joop Peeters Brochure over kabeltelevisie WASSENAAR - In Wassenaar wordt op het ogenblik gewerkt aan een voorlichtingsbrochure over de kabeltelevisie. Met de voorbereidingen voor de aanleg van de centrale-antenne inrichting zal binnenkort een be gin gemaakt worden. De zoge naamde voedingskabel zal in ok tober in de grond liggen. Voor het eind van dit jaar moeten enkele honderden aansluitingen in de buurtschap Kerkehout gereed zijn. De rest van het werk zal in de loop van 1979 voltooid worden. Donderdag Troef, Noordeinde 2a, werkgroep dienstweigeren, tot sept. tel. 140866. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open-café avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invaliden bond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architetektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Stadhuis, cie. ruimtelijke ordening, 19.30 uur. Apotheken ren, al. enkele tientallen belang stellenden heeft genoteerd voor de vrije sectorwoningen, die zo n 300.000 gulden moeten gaan kos- Urgentie In een nota van bureau Huisvesting werden de gegadigden verdeeld in drie categorieën. Bij die verde ling hield men rekening met twee zaken: de urgentie van de gega digde volgens een gehanteerd puntensysteem en de vraag of de gegadigde een bruikbare huur woning vrijmaakt, dat wil zeggen een woning met een niet al te ho ge huur, die weer gebruikt kan worden om een andere woning zoekende te helpen. De huisvestingscommissie stelde in het stuk van bureau huisves ting het een ondoenlijke taak te vinden nu reeds een selectie te maken uit het groepje van 250 dat belangstelling heeft voor een premiekoopwoning die rond de 130.000 gulden gaat kosten. Voorgesteld werd deze belang stellenden documentatiemate riaal over de woningen toe te zenden en daarna een informa tiebijeenkomst te organiseren. Lammers, voorzitter van de wo ningbouwvereniging wijst die suggestie echter van de hand, omdat men daardoor bij een groot aantal mensen verwachtin gen zou wekken, die achteraf niet gehonoreerd kunnen worden. Hij doet in eerste instantie een be roep op het gemeentebestuur om eerst een selectie te laten toepas sen door de huisvestingscomms- sie, totdat er 50 a 60 serieuze ge gadigden overblijven. Van de 250 zijn er ruim 170 die niet voorko men in het kaartsysteem van de erkende gegadigden voor woon ruimte, maar die wel een bruik bare huurwoning vrij maken. Flats De woningbouwvereniging heeft volgens de voorzitter vooral het oog op bewoners van de flats aan de Van Duivenvoordelaan, wo ningen met een betrekkelijk lage huur waarmee men weer andere woningzoekenden (met name jonge gezinnen) kan helpen. Wethouder Van der Klaauw en huisvestingsambtenaar Van der Luijt staan samen op het stand punt dat de urgentie van de gega digde de doorslag zal moeten ge ven. Er zijn namelijk ook vele woningzoekenden met een hoge urgentie, die geen bruikbare huurwoning achterlaten zo concluderen zij. De twee factoren (urgentie en vraag of betrokkene een bruikbare huurwoning ach terlaat) zullen volgens hen dan ook in elk afzonderlijk geval be keken moéten worden. Een ander punt in de nota is het voorstel om de toewijzing van de vrije sectorwoningen aan be paalde beperkende maatregelen te binden, tenminste als het gaat om het doorverkopen van deze kapitale huizen. Voorgesteld werd bij doorverkoop van deze woningen de gemeente een vin ger in de pap te geven wat de toe wijzing aan de kopers betreft. De gemeente wil deze regeling om dat ze het als haar plicht voelt de woningen ook in de toekomst zo veel mogelijk te reserveren voor Wassenaarse gegadigden. Dit in verband met de grote woning nood. De Wassenaarse raad al zich 21 augustus over de toewij zing gaan beraden. Een moeilijke opgave. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 4 tot 11 augustus door apotheek Leiden, Zuid-West, Brahms- laan 20, tel. 763134 en door apotheek Be ker, Lütweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Indien het na "s avonds 11 uur niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg, Leider dorp, tel. 140131. Oegstgesst - Interkruis, Lijtweg 7, tel. Voorschoten Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - A. Th. Vriend, flat "De Hoo- ge Wei" 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 19.30 tot 8 uur en tijdens het weekend doorlopend van vrijdagavond tot maandagmorgen. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend 1 Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan Moeders voor Moeders Dierenbescherming Onderwij s winkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Belangengroep alleenstaanden LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2