Quick Boys pakt "prominenten" eerste punt af Hans v.d. Loo geveld door duizelingen "Links" stelt keus VVD/PSP opnieuw uit Bejaarden protesteren tegen taxi-standplaats DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1978 SPORT PAGINA il NIEUW VENNEP - De in het HEB in het tennistoernooi van Nieuw Vennep als tweede geplaatste Hans van der Loo heeft zich gis teren op een onplezierige wijze moeten terugtrekken. Pas terug van een toernee met de jeugd- ploeg van de KNLTB naar West- Duitsland kreeg hij last van dui zelingen in Nieuw Vennep. In het gemengd dubbel versloeg hij in eerste instantie nog met Henny Fehling het koppel Bosma/Vink, 6-1, 6-4, maar in het heren dubbel moest hij de strijd toch staken omdat hij alles dubbel zag. Ronald Groen klaarde gisteren in twee sets zijn karwei tegen Ge rard Dogger, 6-1, 7-5. Bij de da mes in B werd op verrassende wijze de Zandvoortse Janny Hoogenkamp uitgeschakeld door Marjolein de Jonge, 6-4, 6-7, 2-6. De veertienjarige en pas drie jaar tennis spelende Henny Feh ling had geen enkele moeite met Tonneke de Vilder, 6-4, 6-2. Mar- jon Elkema klopte in het DEB Lilian Brand met tweemaal 6-2. Zoetemelk wint in Valkenswaard VALKENSWAARD (ANP) - Joop Zoetemelk heeft gisteravond de Ronde van Valkenswaard ge wonnen. In de eindsprint ver sloeg hij Roger de Vlaeminck, Freddy Maertens en Jan van Katwijk. Overigens heeft Zoetemelk giste ren een eerste gesprek gehad met de directie van Jet Star Jeans. Die firma sponsort dit seizoen één van de Nederlandse profploegen. Zijn huidige werkgever 'Miko' zal zich uit de wielersport terugtrek ken. Voor een verrassing in het DDB zorgden de gezusters Kaamans door het als tweede geplaatste koppel Maijo/Marielle Smit met 5-7, 7-5, 7-5 te verslaan. In het HDC toonden de in het HEC als eerste en tweede geplaatste Hans Ekker en Jean-Marc van Maaren aan dat zij ook als combi natie geduchte tegenstanders zijn. Zij maakten hun plaatsing als nummer een volledig waar door Colijn/Van der Marei met 6-0 en 6-2 terug te wijzen. Kuijpers nadert kopgroep VELP - In de zevende ronde van de strijd om de open Nederlandse schaaktitel in Velp heeft de kam pioen van vorig jaar, de Joego slaaf Nemet, de leiding behou den. Zelf versloeg hij Den Broe der, terwijl concurrent Böhm struikelde over Janssen. Borm herstelde zich en bezet nu weer de tweede plaats, een klassering die hij moet delen met Van Baar- le, Kirov en Scheeren. Opmerkelijk is de opmars van Lei- denaar Charles Kuijpers. Hij won gisteren van de Duitser Freise en staat nu op een gedeelde derde plaats. Smout en Fritschy hand haafden zich in de subtop. Frit schy remiseerde met Knol, ter wijl Smout het punt pakte tegen De Lange. Tolenaar moest zich tegen Visser tevreden stellen met een half punt. In de bondswedstrijden van de KNSB is achtkamper Jeroen Se- lier uit Leiderdorp op kop geble ven. Moeiteloos won Selier van hekkesluiter Zwarts. LEIDEN - De goede wil bleek gisteravond tijdens de ge speelde oefenduels bij de "Leidse" voetbalclubs in ster ker mate aanwezig dan de zo broodnodige vorm. UVS wist in Sassenheim tegen Teylingen weliswaar een logi sche 3-1 zege te behalen, maar Rijnsburgse Boys kon het bij lange na niet bolwerken tegen Aalsmeer: 2-4. Ook RCL kwam tegen derde klasser ARC niet tot een daverende prestatie, nu het niet verder kwam dan een 2-2 deling. Katwijk boekte een verdienstelijke 1-0 overwinning op Zwart Wit '28, terwijl plaatsgenoot Quick Boys het in con ditioneel opzicht verrassend sterke team van "nationale vedetten" op 4-4 hield. Rijnsburgse Boys-Aalsmeer: 2-4 Wat in Rijnsburgse kringen een "ongelukkige nederlaag" werd genoemd was in feite dat kleine beetje klasseverschil, dat Aals meer aan de ruime overwinning hielp. Aalsmeer, dat zich met name in de opbouw sterker toon de, had na een half uur spelen reeds twee maal doel getroffen. Het toch niet ongevaarlijke Rijnsburgse verweer resulteerde tien minuten voor rust in een strafschop die door Anne Ouwer- sloot werd verzilverd (1-2). Na de hervatting kwamen de Rijnsburgse Boys wat meer uit hun defensieve positie.. Veel pech en weinig schotvaardigheid blokkeerden echter al hun mo gelijkheden om de stand gelijk te trekken. Nadat Aalsmeer via een snelle counter zichzelf nog wat strakker in het zadel had gehol pen (1-3) wisten de RBB welis waar via Piet Haasnoot nog op 2-3 te komen maar verder lieten de Aalsmeerders het niet komen. In tegendeel. De Noordhollanders slaagden er zelfs nog in de marge tot 2-4 uit te breiden! Teylingen-UVS: 1-3 Ook Teylingen kreeg te maken met een tegen stander die zich onbetwist de be tere toonde. Na een aanvankelijk gelijk opgaande strijd wierp het hardnekkig volgehouden breed- tespel van U.V.S. in de 30ste mi nuut eindelijk vruchten af. Ron Bekooij plaatste de op maat ge sneden voorzet van uitblinker Theo van Seggelen onhoudbaar achter doelman Edu Berk. (0-1) Alle kansen voor Teylingen om langszij te komen ten spijt viel kort voor het rustsignaal de tweede Leidse treffer. Theo van Seggelen speelde in zijn eentje de Teylinger defensie uit en vond daarna moeiteloos de verste hoek (0-2). Ook in de tweede helft trachtten de Sassenheimers er nog van alles aan te doen. Invaller Wil Brocks, in het veld gekomen voor de teleurstellende Ko van de Krogt, wees Teylingen de weg naar 1-2. Ron Bekooij, die enkele malen on gelukkig de doelpaal had gevon den, mikte tegen het einde alsnog zuiverder en bepaalde de eind stand op 1-3. Quick Boys-Nationale Vedetten: 4-4 Naar verluidt in hun sterkste opstelling verscheen het team met prominente "Oud-voetbal lers" tegen Quick Boys. Toch is het de oude garde niet gelukt om het allereerste verliespunt nog langer uit te stellen. Arnold Müh- ren opende na een kwartier spe len de score (0-1) maar binnen tien minuten kwam de Katwijkse gelijkmaker van de voet van Teun van der Plas. Rienks en van Rooijen brachten het tijdelijke overwicht van de Quick Boys nog voor rust met 3-1 op het score bord. Geschraagd door een onverwacht goede conditie kwamen de 've detten' na de hervatting sterk te rug en werden de Katwijkers na drukkelijk tot verdedigen ge dwongen. Hans van Duyn greep binnen de beruchte lijnen te hard in waardoor Sjaak Swart de gele genheid werd geboden om via een strafschop 3-2 te scoren. Vijf minuten daarop, op het mo ment dat Quick Boys al enigszins begon te wankelen door de overmacht zorgde Arnold Müh- ren zelfs voor de gelijkmakende 3-3. Een tweede strafschop, ditmaal veroorzaakt door drs. Gert Zwaan, werd een triomf voor Wietze Couperus (3-4), Kees van Rooijen liet echter nog net op tijd de gelijkmakende 4-4 afroepen. Katwijk-Zwart Wit '28 In deze wedstrijd viel van weinig specta culair voetbal te genieten. Van het handjevol uitgespeelde kan- Theo van Seggelen toont zich in de aanloop naar de competitie opmer kelijk produktief. Ook gisteren tegen Teylingen scoorde de UVS-er weer sen die de beide ploegen creeer- den kon slechts één actie met succes worden afgerond. Wim Guyt II bracht de Katwijkers weinig overtuigend de winst. ARC-RCL 2-2 De Leiderdorpse eer ste klasser RCL heeft gister avond voor vijfhonderd toe schouwers 2-2 gespeeld tegen het Alphensë ARC. Het was de eerste wedstrijd in het kader van de ne derlaagserie van de Alphense derde klasser. Bij het ingaan van de rust had de thuisclub een 1-0 voorsprong. In de 27ste minuut voorzag de op gekomen rechtervleugelverde diger Jan van Leijden zijn ploegmakker Cees Boevé ter hoogte van de middenlijn van een fraaie dieptepass, die door laatst genoemde met een even fraaie boogbal achter RCL-doelman Bram Brandt werd gewerkt. ARC nam daarmee enigszins tegen de veldverhouding en het techni sche overwicht van RCL in de leiding. De bezoekers waren zelf overigens niet verder gekomen dan twee kansen voor centrum spits Pierre van Gemerden. Na cle hervatting trok RCL het ini tiatief naar zich toe. In de 18de minuut leidde dat tot de gelijk maker van Peter Piket, die een hoekschop achter RCL-doelman Frans Burger kopte. Dezelfde speler legde ook d e basis voor een tweede RCL-treffer door na een solo de bal toe te schuiven op Pierre van Gemerden, die een voudig voor 1-2 kon zorgdragen. ARC legde zich niet zonder meer neer bij een Leiderdorpse zege en trachtte in de slotfase alsnog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Dat lukte door toedoen van Jan van Leijden. 2-2. COLLEGEVORMING LEIDEN LEIDEN - PvdA, PPR en D'66 hebben het aangaan van echte onderhandelin gen met VVD of PSP op nieuw uitgesteld. De frac ties van de drie partijen besloten gisteren een stemmig dat eerst nog na der informatief overleg met de VVD en de PSP moet volgen. Het overleg met de WD is nodig om duidelijkheid te krijgen over een aantal programmatische knelpunten. Het overleg met de PSP richt zich op de binding, die deze partij eventueel met een college van PvdA, PPR en D'66 wil aangaan. De fracties van PvdA, PPR en D'66 kwamen ieder zonder problemen tot deze beslissing. De verwach ting is dat de fracties volgende week een beslissende keuze tus sen WD en PSP maken. Dan moet ook blijken hoever de op vattingen tussen PvdA, PPR en D'66 over een samengaan met WD of PSP uiteenlopen. Zoals bekend neigt D'66 sterk naar de kant van de WD, terwijl de PPR meer mogelijkheden ziet met de PSP. D'66-fractieleider Glaubitz heeft deze week als eer ste onderhandelaar van zijn partij nog geprobeerd de onderhande lingsdelegaties tot een keuze voor de WD te bewegen. Zijn voorstel om alleen met de WD te onderhandelen, werd echter niet gesteund. In de kring van de WD is men zeer ontstemd over de verdere vertra ging in de onderhandelingen. Zelf wil de WD definitief onder handelen. Fractievoorzitter Kuij- ers: "Het lijkt wel of PvdA, PPR en D'66 helemaal niet weten wat ze willen". "Ik ben bang dat door de besluiteloosheid van links de vorming van een college straks heel moeilijk wordt" BIJ STATION IN LEIDEN LEIDEN - De Commissie voor Vernieuwd Gecoördineerd Ou deren Beleid (CVGOB) heeft in een brief aan B en W, de gemeen teraad en de Leidse taxibedrijven heftig geprotesteerd tegen de huidige taxi-standplaats bij het Leidse station. Zoals bekend hebben de taxichauffeurs enkele maanden geleden een nieuwe standplaats moeten innemen ten gevolge van de aanleg van de Schiphollijn. Deze verhuizing heeft indertijd onder de taxi chauffeurs nogal wat beroering teweeg gebracht. De chauffeurs wezen er toen uitdrukkelijk op dat de nieuwe standplaats zeer moeilijk bereikbaar zou zijn voor onder andere bejaarden en inva liden. er dus ook van de kant van de bejaarden kritiek op de nieuwe standplaats. De CVGOB noemt in haar brief de nieuwe stand plaats aan de overzijde van het station levensgevaarlijk. De commissie heeft inmiddels al 150 klachten van bejaarden gekregen over de nieuwe situatie. Voor in validen en mensen die slecht ter been zijn, noemt de CVGOB het een onbegonnen zaak om van het station via trottoirs, bus-, fiets- en autobanen over te steken zonder de kans te lopen omver gereden te worden. Daarnaast wijst het CVGOB erop dat het aanroepen van een taxi onmogelijk is ge worden. Volgens het CVGOB zou er best een einde gemaakt kunnen wor den aan de huidige, gevaarlijke situatie. De oplossing zou vol gens haar een nieuwe taxistand plaats op het huidige parkeerter rein links van het station zijn. Een plaats die eerder ook al door de taxichauffeurs zelf als de meest ideale voor een standplaats was bestempeld. (vrijdag) heeft Youth for Christ in Leiden de koffiebar aan de Morsweg 114 (boven de kleuter school) weer elke week open. De ontmoetingsruimte opent zijn deuren iedere week vanaf acht uur 's avonds. Morgen draait er een film. Marokkanen. De Nederlandse mis sieraad in Den Bosch heeft zich solidair verklaard met de solida riteitsactie tegen de uitwijzing van de 182 Marokkanen. De se cretaris van de missieraad nam gisteren en vandaag deel aan een solidariteitswake in het kerkge bouw 'De Duif. Mensenrechten. Anglicaanse bis schoppen uit de gehele wereld hebben gisteren een beroep ge daan op de regeringen van de mensenrechten te verdedigen. In een resolutie, die de bisschoppen aannamen op de Lambethconfe- rentie in Canterbury, veroor deelden zij racisme en stammen strijd, economische uitbuiting, sociale onrechtvaardigheid en detentie zonder vorm van proces. Waarnemers beschouwen de uit spraken als eentactische over winning van de Afrikaanse bis schoppen, die aandrongen op sterke steun voor de verdrukten en armen in de derde wereld. Nes Ammim. Ds. J. de Vreugd uit Bodegraven heeft vorige maand in Nederlandse kibboets Nes Ammim in Israèl bij een nieuw complex kibboetswoningen een tegel met de naam 'Europoort' onthuld. Het complex woningen wordt gebouwd met geld van het Nes Ammim - comité Midden- Holland. Dit comité bracht tot nu toe 166.000 gulden bijeen, waarvan 135.000 al naar de kibboets in Israël is over gemaakt. Het streefbedrag van het comité is 170.000 gulden. Nes Ammim is een christelijke kib boets, waar ook veel Nederlan ders zitten. De kibboets is vooral bekend door zijn rozenkassen, waarvan de produkten regelma tig in Aalsmeer worden geveild. LEIDEN - De Wijkvereniging Transvaal (in oprichting) spreekt zich in de wensen - en vragenlijst wederom met klem uit tegen de vestiging van een betonmortelcentrale op het terrein van Wernink In plaats van zo'n centrale moet er op het terrein volgens de wijkvereniging een wijkpark komen. De kans dat er op het terrein (dat gemeentelijk ei gendom is) een centrale komt is volgens "Transvaal" al kleiner geworden, maar de gemeente heeft nog niet defi nitief 'nee' gezegd tegen de vestiging van een betonmor telcentrale. Volgens de wijk vereniging, die staat voor de Morsweg, De La Reystraat, Reitzstraat, Wetstraat en Rijnzichtstraat, moeten de Cnurchillbrug en Dr. Lely- laan gelijktijdig worden aan gelegd. Daarna dient de hele Morsweg door middel van aangepaste maatregelen 'ver keersluw' worden gemaakt. Het eerste deel van de Mors weg mag dan ook niet als doorgaande route worden aangemerkt. In het lijstje van behaalde suc cessen te lezen dat de ge meentelijke groep "verkeers- cirulatieplan" het verzoek van de wijkvereniging, de Voor het vierde achtereenvolgende jaar krijgen wijkcomite's en buurt verenigingen de gelegenheid hun wensen en vragen die in de eigen wijk leven kenbaar te maken aan de gemeente. De Welzijnsraad bun delt in de maanden juli en augustus die wensen en vragen, waarna ze de gemeenteraad worden aangeboden. Tijdens speciale hoorzittingen kan dan zowel van de kant van de ge meente als van de wijken één en ander worden toegelicht. In deze kolommen worden telkens de verlangens van één wijk in ogenschouw genomen. Vandaag is dat Transvaal. Morsweg in verkeerwaarde te doen dalen, beloond. Met de gemeente moet nog worden gepraat over de te nemen ver keersmaatregelen in de straat, die het afgelopen jaar is heringericht en voor vrachtverkeer verboden ter rein werd. De wijkvereniging vindt verder dat er snel een begin moet worden gemaakt met de her inrichting van de zijstraten van de Morsweg (tussen de spoorbomen en het Lage Morsviaduct) en met de reno vatie in Transvaal 1. Tenslotte moet zo schrijft de vereniging het buurthuis ",t Mierennest" worden verbeterd. vervangen moet worden speelt de vraag een rol of de atoomtaak wordt afgestoten om plaats te maken voor 'conventionele ra ket', aldus het IKV. De demonstratie wordt georgani seerd op de laatste dag van de vredesweek die opnieuw in het teken staat van de anti-kernwa pen campagne 'help de kernwa pens de wereld uit, om te begin nen uit Nederland'. Youth for Christ. Vanaf morgen Bewapening. De kerngroepen van het interkerkelijk vredesberaad (IKV) en de 'Stop de neutronen- bomgroepen' in Zuid-Holland organiseren zaterdag 30 septem ber een demonstratie bij het ma rine-vliegveld Valkenburg. Di recte aanleiding is de ontdekking die het IKV eerder dit jaar deed, dat het marinevliegtuig 'de Nep tune' een atoomtaak heeft. De atoomtaak van de Neptune is bedoeld voor de bestrijding van onderzeeboten. Nu de Neptune Dat kan, doch uitsluitend met deze bon. Graag 3 weken voor u vertrekt opzenden naar: Alphens Dagblad, Julianastraat 19, Alphen aan den Rijn. Leidsch Dagblad, Witte Singel 1Leiden. Plakt u dan wel een postzegel? (55 cent). Hul* adrat: S.v.p. In Wokletters invultont In lader vakje e.v.p. een letter Opzending is gratis in Nederland en België Overige landen 1 90 per dag. De praktijk heeft geleerd dat ondanks al onze goede zorgen de bezorging in sommige landen te wensen overlaat. Wij kunnen dus helaas geen verantwoording nemen - voor het niet tijdig arnveren van kranten op uw va- kantieadres.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11