Trein met planten en tableau voor Bosshardt Sarrasani gunt het publiek geen tijd om even te rusten "VVD moet niet proberen om 'opgemaakt bed' in te palmen" Bij opening Rijnsburgs corso Medisch onderzoek bij gebruikers en personeel zinloos Bijna drie uur hoogtepunten [L e/cfee agenda PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 5 AUGUSTUS 137? Rijnsburgs - Luitenant-kolonel Bosshardt heeft gistermid dag het Rijnsburgse bloemencorso geopend. De onlangs met pensioen gegane baas van het Nederlandse Leger des Heils ontving van de veiling Flora een "trein" vol met fraaie plantenbakken, die zullen worden geplaatst in het Amsterdamse bejaardenhuis van het Leger des Heils. openingsreden uitsprak, werd het woord gevoerd door de heer C. Leeuwenburg, voorzitter van de Stichting Rijnsburgs Bloe mencorso. Hij verklaarde dat het met de bloemenhandel in Rijns burg en omstreken de goede kant opgaat zeker nu het bloemen- en bollenarsenaal in Rijnsburg on langs met 50 hectare is uitge breid. Dat biedt volgens de heer Leeuwenburg een goede be staanszekerheid aan de nieuwe veiling Flora, zoals die gebouwd gaat worden in de Kamphuizer- polder. Nog dit jaar zal de eerste Al in vroegere jaren heeft de veiling Flora het bejaardenhuis verblijd met een aantal balkonbakken, waarmee balkonnen van bejaar denhuizen een beetje konden worden opgefleurd. Majoor Bosshardt legde in haar ope ningsreden een verband tussen de bloemen en de naastenliefde en zij sprak over de functie die bloemem in het leven van de mens vervullen. Zij ontving ook nog een tableau in Delfts blauw met daarop haar eigen beeltenis tussen bloemen. Alvorens mevrouw Bosshardt de steen worden gelegd voor de gro te veilinghallen. De openingsceremonie in de vei ling Flora werd gistermiddag ook bijgewoond door bestuurders uit Siegen, de Duitse gemeente waarmee Rijnsburg een jumilage (partnerschaft) onderhoudt. Die banden tussen beide plaatsen be staan dit jaar precies 15 jaar. Vol gend jaar gaat een aantal Rijns burgers naar de Duitse plaats om het jubileum daar te vieren; dat heeft dan tegelijkertijd plaats met de viering van het 900-jarig bestaan van het oude Siegen. Ter gelegenheid daarvan wordt daar een bloemencorso gehouden, georganiseerd door veiling Flora in samenwerking met de Stich ting Rijnsburgs Bloemencorso. Het Rijnsburgs corso, dat vroeger - vlak na de tweede wereldoorlog - slechts een paar honderd gulden kostte, thans liggen die kosten rond de kwart miljoen, is weer even fraai uitgedost als in voor- gaandejaren. Arrangeurs hebben vele uren besteed aan het versie ren van de praalwagens en per sonenwagens. De jury heeft de praalwagen "Moederdag" tot mooiste wagen van het corso uit geroepen. Verder werd aan deze praalwagen een ereprijs toege kend. De wagen is aangeboden door Autorama en versierd door Rob van Efferen uit Rotterdam. Een andere zeer fraaie praalwa gen is die van de veiling Flora zelf. De wagen beeldt de werk zaamheden rond de nieuwe vei ling uit. Vandaag trekt het bloe mencorso onder motto "Elke feestdag een bloemendag" dooi de regio Leiden. Vanaf vanavond een uur of tien zijn de praalwa gens te bezichtigen op de boule vard in Noord wijk. Concentraties asbeshleeltjes in zwembad gerinf LEIDEN - Een medisch onderzoek bij personeel en gebruikers van het Z weiland bad heeft geen enkele zin. De kans dat zij een of andere longziekte zullen overhouden aan het in het bad verwerk te asbest- en eterniet-materiaal is "uiterst miniem". Tot die conclusie kwamen gisteren wethouder Tesselaar, de directeur van de GG en GD en enkele deskundigen na een gesprek over de situatie in het Zweilandbad. B. en W. hebben dit bad gesloten in verband met de aanwezigheid van geluidwerend asbestmate- riaal. In sommige gevallen zou dit materiaal schadelijk kunnen zijn voor de gezondheid. Dr. J. Stumphius uit Vlissingen. die specialist is op dit gebied, kon gisteren echter samen met deskundigen van TNO de wethouder geruststellen: de concentraties van asbestdeeltjes in de lucht zijn uiterst gering. Daar komt bij dat er pas een reële kans op longziekten bestaat als er jarenlang beroepsmatig grote hoeveelheden asbest worden ver werkt. Dat is bijvoorbeeld het geval in de scheepsisölatiebedrij- Werknemers die bij dit proces zijn ingeschakeld, kunnen later stoflongen of longvlieskanker krijgen. Wat het Zweilandbad be treft wordt de kans op deze ziekten nog sterk verminderd door de grote luchtvochtigheid in het bad. Over de situatie in het zwembad is o. m. overleg gepleegd met de Inspectie Volksgezondheid en de Asbestcommissie van TNO. Het asbest in het bad zal overigens wel worden verwijderd. Wet houder Tesselaar zei gisteren dat het niet denkbeeldig is dat het gebouwtje van het zwembad gebruikt gaat worden voor het nabij liggende filiaal van de bibliotheek. Eveleens wil Openbare Werken niet afstaan aan WD De praalwagen ,rBloemencorsomooiste wagen VOORSCHOTEN - Wanneer de WD meent dat zij door de porte feuille financiën en midden standsaangelegenheden niet voldoende aan de weg heeft kun nen timmeren in Voorschoten in de afgelopen vier jaar, dan moe ten ze de fout zoeken in eigen ge lederen, maar niet proberen om een door een andere partij "op gemaakt bedje" in te gaan pal men. Dit is de strekking van de reactie van wethouder Ab Eve leens (PvdA) van Voorschoten op de recente pogingen van de WD in het nieuwe college van burge meesters en wethouders de por tefeuille openbare werken op te eisen. Het is juist deze post die Ab Eveleens in "bezit" heeft gehad de laatste jaren. "Wanneer de nieuwe WD-fractie meent dat ik mij uitsluitend heb LEIDEN - Als circus Sarrasani het nog niet had bewezen in die 75 jaar, dan nu toch wel in het wer velende jubileum-programma: het circus is er voor jong en oud. Te durven veronderstellen dat niemand gisteren met een onte vreden gevoel de circustent na de middag- danwel avondvoorstel ling verliet, is beslist geen over moedige daad. De artiesten hiel den stuk voor stuk hun publiek van begin tot eind geboeid. Zo was het gisteren en zo zal het vandaag en morgen zijn in de tent van 58 meter doorsnee die plaats biedt aan vijfduizend man publiek en bij de Groenoordhal- len is opgetrokken. Daarom was de opkomst, zeker bij de voor stelling van gisteravond, enigs zins teleurstellend, 's Middags waren de tribunes voor tachtig procent gevuld, vierduizend per sonen, 's avonds waren er „maar" ruim tweeduizend mensen ko men opdagen. Toontje De Zwitserse spreekstalmeester Andreas Martin deed zijn uiterste best om in verstaanbaar Neder lands de hele artiestenclub te presenteren. Het lukte hem aar dig, hoewel hij af en toe niet he lemaal te volgen was. Maar af breuk aan de show deed dat niet, want ook zonder hem te verstaan kon een ieder begrijpen wat hij zei. Daar zorgden de artiesten zelf wel voor. Het vijf-jarig zoontje van circusdi- rekteur Fritz Mey-Sarrasani beet het spits af, hij mocht de piste openen met de woorden, even eens in het Nederlands: „Het cir cus moet spelen, nu en in de toe komst" en met een ponnydres- seur. Hij deed dat met de allures van een echte circus-directeur, eigenwijs en er blijk van gevend dat hij een kind van het circus is Les Spychalsky, een Poolse akro- batengroep, gaf daarna het tempo aan dat de hele voorstelling zou bepalen. Dat is misschien wel het boeienste van het hele circus, de tijd om tot rust te komen wordt je niet gegund. Zelfs het afbreken van de wilde-beestenkooi was een act op zich, zo gesmeerd liep het. Twee minuten, meer niet, had men nodig om dat karwei te klaren dat dan ook terecht net als ieder ander nummer met een ap plaus beloond werd. Varken De 18-jarige Manuela Beeloo, een Nederlandse en de jongste hoge schoolrijdster in Europa laat haar paard stappen, springen en draaien op de enerverende klan ken van het Sarrasani-orkest on der leiding van Stefan Babka. Jean Albert Hoppe doet hetzelfde met zijn hond, konijn, haan, dui ven en varken. Bij Willem Duys zou hij niet misstaan. Zonder iemand tekort te doen, moet toch zeker de act van The New Houdinys genoemd wor den. Hoe ze het voor elkaar krij gen is een raadsel, je zit erbij en je kijkt ernaar. Een dame die in het niets verdwijnt of in een roofdier verandert. Je nog afvragend hoe het allemaal moet zijn gegaan, krijg je alweer een 2V2 salto mor- tale van The Flying de Wit voor geschoteld. Dan kunnen de nekspieren weer even ontspannen. De lachspieren komen aan de beurt. Het meest worden die op de proef gesteld door Walter Galetti, de beroemde Zwitserse clown (de gouden Cir cus-Oscar van Madrid, de Gou den Clown van Frankrijk en de prijs der Monte-Carlo-Club staan in zijn prijzenkast) die in zijn al leraardigste verlegen- en onhan digheid toch maar de meest be wonderenswaardige toeren op het slappe koord uithaalt. Nog moer clowns en wie gedacht Uit Hongarije, Schneller en Partner met chimpansees had daar als volwassene niet meer om te kunnen lachen kende of zichzelf niet, of Gabor Eötvös niet .Uit zijn kleding tovert hij een heel orkest en van de tribu nes spontane begeleiding. Hij was maar een clown, maar wat Hoedjes De show is het halve optreden, dat geldt zeker voor jongleur Rudv Schweitzer. Een enkel foutje brengt hem allerminst uit zijn doen. Hij vangt het even handig op als zijn balletjes, zijn hoedjes en zijn blokjes die aan elastiekjes in de lucht lijken te hangen. Ter wijl het zweet langs zijn gezicht stroomt blijft zijn mond bewegen en zijn handen gaan. De akrobatengroep Les Spychals ky trad een tweede keer voor het voetlicht en ging dit keer de lucht 111. Met zijn tweeën op elkaar, met zijn drieën op elkaar, met zijn vie ren en tot slot met zijn vijven op elkaar. Wat niemand gedacht had nadat een sprong tweemaal mis lukt was, kregen ze toch voor el kaar. En dan, na bijna drie uur, is het voorbij. Mensenmassa's stromen weer naar de uitgang, het zaagsel en de scherpe geur van paarden achter zich latend. Bij de uitgang krijgen ze vlaggetjes en kunnen ze een poster kopen van de clown en de ballerina. Het circusdorp sluit zijn poorten om ze morgen weer wijd open te gooien. MARGA WUIS Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst waargenomen van za terdag 10 uur tot zondag 24 uur door de volgende artsen: wijk 1 (Morswegkwar- tier, Noordbinnenstad, Noorderkwartier en Groenoord) G. M. Aelbers, Noord- eindsplein 2a, tel. 122268; wijk 2 (Kooi en Merenwijk) F. B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; wijk 3 (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk, Zuidbinnenstad) me vrouw A. van Ravenstein, tel. 768918 b.g.g. 01717-7050; wijk 4 (Zuid-West en Haagwegkwartier) H. Engel, tel. 764021. Leiderdorp - M. P. Hennink en O. Du Ry, Vlaskamp 16, tel. 891100. zaterdag en zondag spreekuur van 12.30 tot 13 uur. Oegstgeest - J. B. Hugenholz, Pr. Hen driklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - zaterdag B. R. van Beuse- kom, P. Heynlaan 6, tel. 071-763551; zon dag S. v.d. Kooy, Van de Oyelaan 13, tel. Apotheken bezig gehouden met verkeers drempels en -paaltjes, dan staat deze fractie ver van de werkelijk heid af. Iedere verkeersdrempel en ieder "Amsterdams" paaltje is neergezet na eenstemmigheid in de commissie openbare werken. De wethouder had dus niet meer te doen dan het advies van de commissie uit te werken", aldus Eveleens. Belangrijk "Mijn belangrijkste werk was on der andere het goedgekeurd krij gen van de diverse bestem mingsplannen en daarom ben ik blij dat aan het eind van deze rit nu ook het al jaren in behande ling zijnde bestemmingsplan Bijdorp I de goedkeuring van GS (Gedeputeerde Staten-red.) ver kregen heeft", vertelt hij verder. "Toen ik vier jaar geleden de porte feuille overnam van de WD was er nog vrijwel geen zicht in alle herzieningen van bestaande be stemmingsplannen en van de nieuwe plannen" zo reageert de verontwaardigde wethouder verder. Hij kan dan ook weinig goede woorden vinden voor de eis van de WT)-fractie. Voor hem staat het namelijk vast dat hij graag op openbare werken het wethouderswerk wil voortzetten. Voorschoten is er volgens hem mee gebaat om een dagelijks be stuur te hebben dat langer dan vier jaar mee gaat. Welzijn Het CDA kan eventueel openbare werken krijgen, maar dan claimt de PvdA de portefeuille welzijn en onderwijs. Financiën en ge meentebedrijven met daarbij middenstandsaangelegenheden zal door Eveleens niet geaccep teerd worden. Eveleens die ab soluut geen oordeel wil uitspre ken over zijn WD-collega N. Oosterbaan, die nu nog financiën beheert, is momenteel betrokken bij de samenstelling van het be leidsplan voor de komende vier jarige periode. De drie grote par tijen CDA, WD en PvdA willen zich weer enigzins vastleggen op het te voeren beleid door middel van een meeijarenplan. Ook in de afgelopen periode heeft de raad van Voorschoten een dergelijk plan gehanteerd. Uit het nieuwe beleidsplan zal vol gens Eveleens moeten blijken welke partijen het best samen kunnen werken. De formatiepoging heeft nu nog een wigeffect omdat ze erg moei lijk dreigt te verlopen. De drie lijstaanvoerders zijn namelijk te vens kandidaatwethouders. Bo vendien functioneren ze alle drie (door ziekte van N. Oosterbaan) in het college van B en W. "Ik wacht wêl af' zijn de laatste woorden van Eveleens. LEIDEN - De Leidse politie heeft vannacht rond 2.00 uur de 16-ja- rige R.K. uit Leiden aangehou den, die in een gestolen auto in de Merenwijk rondreed. In de vroe ge ochtenduren werd zijn vriendje, de eveneens 16-jarige J.B., die samen met hem de auto had gestolen maar voor de arres tatie wist te ontsnappen, nog aangehouden. De twee forceer den het linkerportierraam van de auto en wisten contact te maken door het doorverbinden van dra den. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 4 tot 11 augustus door apotheek Leiden, Zuid-West, Brahms- laan 20, tel. 763134 en door apotheek Be ker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Indien het na 's avonds 11 uur niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg, Leider dorp, tel. 140131. Oegstgesst - Interkruis, Lijtweg 1, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - A. Th. Vriend, flat "De Hoo- ge Wei" 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 19.30 tot 8 uur en tijdens het weekend doorlopend van vrijdagavond tot maandagmorgen. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koorn brugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en WQe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend 1 Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur. Tuin stadwijk: Herenstraat *45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Dierenbescherming Onderwij s winkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2