Onenigheid over taken wethouders Diamanten trouw Vinkensloot brug kan hoger Kleine partijen magen same wethouderszetel IN VOORSCHOTEN: VOORMALIG SCHOOLPLEIN WELLICHT PARKEERTERREIN 3: Vakantieweek voor jeugd in Voorschoten STAD EN RAND MAANDAG 31 JULI 197! Raadslid stelt "afspiegelingscollege" voor in Wassenaar WASSENAAR - Eén wethouderszetel voor de WD, één voor het CDA en één voor de overige kleinere partijen in Was senaar. Dit is het voorstel van de heer A. Lodder van de Partij Wassenaar, dat hij heeft neergeschreven in een brief aan de fracties van de gemeenteraadspartijen. Daarmee wordteen goede afspiegeling be reikt aldus Lodder. De WD behaalde bij de raadsverkiezingen 5813 stemmen, het CDA 5032 stemmen, terwijl er op de ove rige partijen 4595 stemmen werden uit gebracht. Lodder beredeneert zijn idee ook nog op een andere manier. Stelt men dat voor 1 wethouderszetel 7 raadszetels nodig zijn, dan zou een eerste verdeling als volgt uitvallen: de WD (9 raadszetels) krijgt 1 wethouderszetel, rest 2 zetels; het CDA (7 zetels) krijgt 1 wethoudersze tel, 0 restzetels; de kleinere partijen krij gen dan geen wethouderszetels, maar houden 5 restzetels. Op basis van het grootste aantal restzetels zouden de kleinere partijen dan aanspraak kunnen maken op de derde wethouderszetel, zo stelt Lodder. Het PW-raadslid gaat ook nog in op de ver houding als het gaat om de verdeling van taken binnen het college van burge meester en wethouders. Hij komt met twee mogelijkheden: allereerst de WD op financiën plus een deel van welzijns zaken, voor het CDA technische dien sten plus een deel van welzijnszaken en voor de kleinere partijen de portefeuille onderwijs. Een tweede mogelijkheid is volgens Lod der dat de WD financiën en onderwijs krijgt, het CDA technische diensten en de kleinere partijen welzijnszaken. In beide plannen van Lodder zouden voor lichting en personeelszaken bij de bur gemeester ondergebracht kunnen wor den. Als kandidaat voor de kleinere partijen zou de heer Greep van de PvdA kunnen gelden. Hij is bereid een eventuele kan didatuur te aanvaarden met een (begrij pelijke) voorkeur voor onderwijs. Greep is zelf werkzaam in deze sector. Lodder schrijft in zijn brief dat dit voorstel mede komt van de PvdA en de groep Werkend Wassenaar. Voor alle partijen geldt echter dat men één en ander laat afhangen van een gezamenlijk pro gramma. Lodder gaat in zijn brief ook in op een andere mogelijkheid voor de vorming van een college, namelijk 2 wethouders voor de WD en 2 voor het CDA. Hij vindt dat vanuit politiek standpunt gezien wel een begrijpelijke verdeling, maar niet als het gaat om een afspiegeling van de wensen van de Was- senaarse bevolking. Bovendien voorziet Lodder bij een 2-2 verdeling nog enkele problemen. Hij vraagt zich af wie door de WD naar voren gebracht wordt als tweede wet houder naast de huidige Caron, van wie bekend is dat hij na ongeveer een jaar wil aftreden. "Ambities zijn in de WD-fractie wel aan wezig, maar ambities alleen vormen geen voldoende garantie voor een goed beheer van een wethoudersportefeuille. Een wethouder moet toch minstens 2 dagen per week op het raadhuis be schikbaar zijn," aldus de woordvoerder van de Partij Wassenaar. VOORSCHOTEN - Hoewel er in "politiek Voorschoten" wel overeenstemming bestaat over de kandidaten voor de wethoudersposten, dreigt er een verschil van mening te ontstaan over de taak-verdeling. In de huidige wethoudersploeg heeft de WD de portefeuille van financiën en middenstandsza ken, het CDA onderwijs en wel zijn en de PPV openbare werken. Twee van de drie wethouders ke ren terug, te weten wethouder L. Marcelis (CDA) en wethouder A. Eveleens (PvdA thans PPV). Wethouder N. Oosterbaan (WD) is al enige maanden met ziekte verlof en wordt vervangen door ir. J. van Dalen. Weerstand Vooral bij de WD bestaat nu enige weerstand tegen een herbenoe ming van A. Eveleens voorzover het de portefeuille van openbare werken betreft. Voorschoten heeft tijdens de afgelopen vier jaar vele autobeperkende maat regelen genomen zoals verkeers drempels en -paaltjes. Er bestaat een duidelijk verschil tussen de opvattingen van de VVD en PvdA over de verkeersmaatre gelen. De PvdA wil Voorschoten minder aantrekkelijk maken voor de automobilist, terwijl de VVD een zo snel mogelijke door stroming van het autoverkeer wil. Het CDA zit als een midden partij ook in het midden van deze opvatting. Bij de laatste verkiezingen boekte het CDA twee zetels winst. De PvdA boekte ook winst, maar bleef in zeteltal gelijk door de te rugval van PPR en PSP; boven dien kwam D'66 met een eigen lijst uit. De WD verloor 1 zetel. Het CDA bezit de "joker" in het politieke spel. hoewel ook deze partij afhankelijk is van de twee Tenslotte zal de commissie zich nog bezighouden met de aanschaf van een nieuwe geluidsinstallatie voor de raadszaal. Aan de huidige instal latie, die uit 1962 dateert, mankeert zo het één en ander, waardoor een nieuwe hoog op het verlanglijstje van de gemeenteraad staat. Het ge meentebestuur geeft voor deze installatie de voorkeur aan Philips-ap- paratuur, die 24.000 gulden kost, inclusief de aanleg. andere grote partijen bij het ver krijgen van de "aan de weg tim merende" portefeuille van on derwijs en welzijn. "Hobby" Gezien de minder rooskleurige fi nanciële toekomst van de ge meenten lijkt het zaak om juist voor de portefeuille van finan ciën een expert te benoemen en dat is zonder twijfel wethouder Eveleens, die in het dagelijkse le ven directeur financiën van het ministerie van binnenlandse za ken is. Bekend is ook dat de PvdA niet graag openbare wer ken prijs wil geven en dat boven dien wethouder Eveleens waar schijnlijk niet bereid is om van zijn "hobby", het wethouder schap, een soort "verlenging" van zijn dagtaak te maken. Voorlopig is er nog geen overeen stemming bereikt, waardoor de "spanning" blijft. Minstens tot in september. Wethouder Eveleens: portefeuille van openbare werken" in het geding VOORSCHOTEN - De Voorschotense raadscommissie voor openbare werken, die donderdag 3 augustus na een korte vakantieperiode voor het eerst weer bijeenkomt, zal zich in die vergadering over een hele waslijst van punten buigen. Behalve over de verkeersnota zal deze avond ook de doorvaarhoogte van de brug over de Vinkensloot worden besproken. Deze zou. volgens het oorspronkelijke plan een hoogte van 70 centimeter moeten krijgen. Hiertegen hebben echter zowel de watersportvereniging Voorschoten als een zestiental bewoners van de Voorstraat en Bloklaan geprotes teerd. Inplaats van de voorgestelde hoogte willen zij een brug met een doorvaarthoogte van 1 meter. Hierdoor zouden kleinere boten kunnen passeren. Met name voor de bewoners van de Voorstraat, die altijd aanleg- en vaarmogelijkheden naar de Vliet hebben gehad, is dit van belang. De dienst van openbare werken heeft zich bereid getoond in zekere mate aan de geuite verlangens tegemoet te komen. Een hoogte van 80 cm acht men daar echter maximaal. Dit, omdat er bij net schetsplan vanuit is gegaan dat het brugdek in een horizontaal vlak moet liggen met de aansluitende weggedeelten (de verlengde Koninklijke Marinclaan). De ze hoogte lijkt de gemeentedienst ook voldoende, omdat bij recente tellingen is gebleken dat in het slootgedeelte achter de toekomstige brug slechts vier tot vijf kleine bootjes lagen afgemeerd. Bloembakken Klachten van bewoners, eveneens van de Voorstraat, zijn ook binnen gekomen over de in de Tramstraat geplaatste bloembakken. Invaliden- wagens zouden deze niet kunnen passeren en ook zouden de bakken niet tot het er (mede) mee beoogde resultaat leiden dat fietsers en brom fietsers afstappen. De bewoners stellen daarom voorde bloembakken te verwijderen en aan beide uiteinden van de Tramstraat een paal met het blauwe bord voor voetgangers te plaatsen. Verwijdering van de bakken gaat het gemeentebestuur echter te ver. Inplaats daarvan zal de commis sie voor openbare werken worden voorgesteld de doorgang tussen de bloembakken enigszins te verruimen dooréén bak op te schuiven in de richting van de Schoolstraat. LEIDEN - Hei Leidse echtpaar J.H. IJzerman-Gijsman viert vandaag zijn 60-jarig huwe lijksfeest. Het diamanten bruidspaar (hij 82, zij 81) werd vrijdag namens de ge meente al gefeliciteerd door burgemeester Vis en diens echtgenote. De heer en mevrouw IJzerman zijn volbloedLeidenaars Zij wonen tegenwoordig in de CathrijnestraatDe heer IJ zerman was in Leiden werk zaam als "ijzersmelter en sto ker. Het diamanten echtpaar heeft drie zoons en een doch ter. Beide echtelieden verke ren nog in een goede gezond heid. VOORSCHOTEN - Deze week zijn in Voorschoten de jeugdvakan- tiebezigheden begonnen voor leerlingen van lagere scholen. Woensdagochtend kan er vanaf 10 uur worden getekend in het Cul- Over de kop op Churehilllaan LEIDEN - Een automobilist (20) uit Zoeterwoude is in de nacht van zaterdag op zondag zwaar ge wond geraakt toen hij op de Churehilllaan tot tweemaal toe met zijn auto van de weg af raak te. De tweede keer kantelde de auto, waarna de man door de brandweer uit zijn wagen moest worden bevrijd. Met onbekende verwondingen is hij naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht. Over een afstand van 122 meter raakte de Zoeterwoudenaar eerst aan de rechterkant van de weg in de berm, schampte een boompje, kwam weer op de weg terecht en raakte vervolgens aan de linker kant in de berm waar hij een lan taarnpaal raakte en toen kantel de. Het geheel speelde zich om kwart voor vijf in de nacht af. Deze bloembakken moeten in de Tramstraat de fietsers tot afstappen nopen. De bewoners willen de bakken echter weer weg hebben VOORSCHOTEN - Het binnenter rein van de openbarè bibliotheek van Voorschoten, vroeger het schoolplein van de Oranjeschool, zal wellicht parkeerterrein wor den. Dit is althans het voorstel van de ambtelijke werkgroep verkeer om aan de parkeer problemen bij het Oranjeplein het hoofd te kunnen bieden. Al in maart van dit jaar heeft de di recteur van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning "Horst en Vliet" zich tot het gemeentebestuur gewend over het tekort aan parkeerruimte op dit plein. Dit wordt veroorzaakt door de concentratie van ver- keersaantrekkende gebouwen in de onmiddellijke omgeving van het Oranjeplein, zoals de biblio theek, het kantoorgebouw Cen trum en de nieuwe Rabo-bank. Een mogelijkheid het Oranjeplein tot parkeerterrein om te bouwen wordt door de ambtelijke werk groep verkeer verworpen. Het plein is in die omgeving het enige stukje groen van betekenis en moet daarom gehandhaafd blij ven. Een andere mogelijke oplos sing om aan de parkeerproble men tegemoet te komen is, het deel van het Oranjeplein dat aan het Gezondheidscentrum grenst van de dienweg van de Wijngaar denlaan af te sluiten. Dit stuk zou dan een meer gerichte parkeer- functie kunnen krijgen. Deze mogelijkheid wordt thans nog onderzocht. Zij moet echter in samenhang worden gezien met een eventuele aansluiting van de Prins Bernhardlaan op de Van Wijngaardenlaan en de maatre gelen die in verband daarmee moeten worden genomen. De omvorming van het binnenter rein van de openbare bibliotheek tot openbare parkeergelegenheid is op kortere termijn te verwe zenlijken. Op dit binnenterrein kan voor 22 auto's parkeerruimte worden gemaakt. Wellicht moet deze mogelijkheid worden be perkt tot de uren waarop de bibliotheek voor het publiek ge opend is, maar zelfs dan kan dit een aanzienlijke ontlasting bete kenen van de parkeerdrukte rond de bibliotheek en het Oranje plein. Parkeren op het binnenter rein kan de overige tijden worden belet door het toegangshek te sluiten dat in de inrit aanwezig is. Om deze parkeermogelijkheid te realiseren zou een inrit moeten worden gemaakt vanaf de open bare weg naar het binnenterrein en moet de toegangsweg tot dit terrein worden herstraat. Het aangeven van de parkeervakken kan met een minimum aan kos ten worden gerealiseerd. De Stichting Openbare Biblio theek, aan wie het binnenterrein is verhuurd, moet zich nog over het voorstel uitspreken. Donder dag komt het plan aan de orde in de vergadering van de raads commissie voor openbare wer ken. il-e/cfee agenda CDA-fractie noemt als kandidaat-wethou der drs. J. K. van Dingstee. Ook hier vraagt Lodder zich weer af wie de twee de wethouder zou moeten worden. Nu al is bekend dat enkele leden van de fractie zich om verschillende redenen niet be schikbaar stellen voor een dergelijke post. Enkele andere leden blijken niet acceptabel te zijn voor de andere partij- "De situatie is derhalve niet erg rooskleu rig," aldus Lodder, die op de grote frac ties en de raad een beroep doet samen een oplossing voor de problemen te vin den. In de CDA-fractie schijnt men wel voor het voorstel van Lodder te voelen. De WD- fractie moet zich nog over het voorstel beraden. Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Boshuize laan, bejaardensoos Zuid-West, 14. uur. Witte-Poort kazerne, Noordeinde tel. 120833, adviescentrum voor werkl zen, di. van 10.30-12.30 Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, gehand captensoos, 14-16.30 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst di apotheken in de regio Leiden, wordt 2 juli tot 4 augustus waargenomen doo Centraal Apotheek, Breestraat 74, Le den. tel. 071-120552. Indien het na 11 ui 's avonds niet meer mogelijk is met h( openbaar vervoer naar de apotheek i, uitsluitend voor spa bruik maken. taxi tel. 122444, g Man in arrest na schietpartij LEIDEN - Aan de Langegracht is vrijdagavond een 25-jarige man aangehouden die na een ruzie met zijn buurman enkele scho ten had gelost. Omstreeks 11 uur kwam er bij de Leidse politie een melding binnen dat er op de hoek van de Langegracht/Peli- kaanstraat geschoten werd. Op deze plaats staan sinds enige tijd een aantal caravans. Vol gens de melding zou uit één van de caravans geschoten zijn. Bij het onderzoek dat de politie in één van de caravans instelde werden een automatisch ge weer, een verboden alarmpi stool en 130 patronen gevonden. De bewoners van de caravan, een 25-jarige man en een 34-ja- rige vrouw, beiden zonder vaste woon- of verblijfplaats, zijn aangehouden. Uit het politie-onderzoek bleek later dat de man en vrouw on enigheid hadden gehad met hun tijdelijke buurman die eveneens in een caravan woont. Nadat er woorden waren gevallen zijn er enkele niet gerichte schoten ge lost. De schoten hebben geen let sel of enigerlei schade aange richt. De politie heeft de cara van weg laten slepen. De man en vrouw zijn beiden in hechtenis genomen. In de loop van zater dag is de vrouw weer op vrije voeten gesteld. De man zit nog steeds in hechtenis wegens overtreding van de vuurwa- penwet. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, 121753. I Leiderdorp - Gezondheidszorg Leide) dorp. tel. 140131. I Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, td i 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. tureel Centrum. Voor papier en krijt wordt gezorgd, 's Middags is er een brandweerwedstrijd (oude kleren aan) in het Frans Hals plantsoen Deze begint om 2 uur. Donderdag 3 augustus wordt ach ter het instructiebad een spel letjesochtend gehouden met al lerlei spelletjes. Aanvang 10 uur. 's Middags om 2 uur is het moge lijk in het instructiebad te water fietsen. Hiervoor wel een zwem pak aantrekken. Voor vrijdag, zaterdag en zondag staan geen activiteiten op het programma. De kosten bedragen 1,50 per programma-onderdeel. Het is niet nodig de kinderen te voren in te schrijven. Snoep weg uit zwembad OEGSTGEEST - Inbrekers heb ben in de nacht van zaterdag op zondag voor 200 gulden aan snoepgoed en 300 gulden aan rookwaren gestolen uit de kanti ne van het Oegstgeester zwem bad Poelmeer. Het zembadper- soneel ontdekte zondagochtend de diefstal. De dieven waren bin nengekomen door een schuifdak open te wrikken. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor Beton-storting LEIDEN - Wethouder Verboom zal niet, zoals vrijdag in deze krant stond vermeld, aanstaande vrij dag de eerste "kubel" beton stor ten voor het bedrijfsgebouw van de Centrale Technische Dienst van vier Leidse woningbouwver enigingen. Deze eerste handeling op het terrein aan de Roosevelt- straat (achter het grossierscen trum) zal pas op vrijdag 1 sep tember plaats vinden. Drinkwater In de krant van zaterdag over het drinkwater in Warmond (onder de kop: "Drinkwater Warmond niet meer vervuild") is abusieve lijk een stuk tekst weggevallen waardoor misverstanden zouden kunnen ontstaan. Zo gaat het in de aanhef niet om het Amsterdamse waterleidingbe drijf, maar om het laboratorium van dit bedrijf dat in Vogelen zang gevestigd is. Dit laborato rium onderzocht permanent het Warmondse water op vervui lingssporen en meldde de ge meente vrijdag dat het water weer schoon was. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, 071-125202. Voor allen die in n den verkeren. Bereikbaar maandag t/i vrijdag van 19.30 tot 8 uur en tijdens h weekend doorlopend van vrijdagavoi tot maandagmorgen. Vertrouwelijk. Burgerraadsman j Koornbrugsteeg 7, Telefoon 14317j (kantooruren). Spreekuren ma., di. el wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2 (voormalig marinecomplex), tel. 130779e Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uui r 18.30-20.30 uur. Vai I tus uitsluitend di. en do. geopend. Dierenhulpdienst v Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voq hulpverleningen aan verongelukte ka^ ten, vogels e.d. in de gemeenten Leidei) Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leider Rembrandtstraat 21, aanvragen hulj voor bejaarden en langdurig zieken ei» gezinsverzorging. Telefoon 14944-1 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur).j Maatschappelijk Wek Bureau Maatschappelijk werk, Oui Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.1 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.0 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Ji Spreekuren sociale raadsvrouw. Bir nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.0 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 3(jr ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstras1 K 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartiei Buurthuis Morskwartier, Topaaslaa tel. 761196, woensdag 10-11 uur. Tuil d stadwijk: Herenstraat 45, vriida n 10.30-11.30 uur. b. H Moeders voor Moeder Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeye) Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoo; Dierenbescherming de Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, 071-126325, geopend maandag t/m i dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen nood verkerende moeders, evt.... met kinderen. St. Jacobsgracht 1, 142497. Dag en nacht bereikbaar. Belangengroep alleenstaanden v Belangengroep, alleenstaanden, Roor* burgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235 Advocaten spreekuur r Rutgershuis Papengracht 14-15 20-21 i Tel. 126802. Spreekuren ma. en Vr wo. 9-10, do 19-20 uig° LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V|B Hoofdredacteur Han Mulder H Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. VooiW betaling van abonnementsgel-™ den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. v°' Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. h Telefoon 071-211515. Indien ingei gesprek 071-210221. j ti Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement 4eu per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50^- -i Jaarabonnement perpost f226,90 1 Losse nummers f 0,6Q)p In Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Aor U Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in^e cassokosten. H

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2