LEIDSCH DAGBLAD Chaos in vliegverkeer 15 c A# vandaag "Mi Amigo" en "Caroline" staken hnn uitzendingen Politie grijpt schietende man in ziekenhuis SlA 1 e Zomer Ambassade Irak in Parijs bezet leiders: Drie moorden in Hoeven STRANDEN MUDVOL MAANDAG 31 JULI 1978 OPGERICHT 1 MAART 1860 35615 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN HAARLEM - De piratenzen ders Radio Mi Amigo en Ca roline stoppen binnen twee maanden hun uitzendingen. Dat is door de eigenaren Syl- vain Tack en Ronan O'Rahilly het afgelopen weekeinde op een bijeenkomst in Parijs be sloten. De voornaamste reden voor het stopzetten van de uitzendingen is de slechte conditie waarin het zend- schip van de twee piraten verkeert. De eigenaren kunnen niet meer instaan voor de veiligheid van de bemanning, zeker niet tij dens de stormachtige win termaanden. Het vertrek van de twee piraten zorgde voor grote teleurstelling bij de con ferentie "Zeezenders 20", af gelopen weekeinde in Noordwijkerhout. Het pira- tentijdperk lijkt definitief teneinde te zijn. GATWICK - Ook het Engelse vliegveld had hevig onder de staking van Franse verkeersleiders te leiden. De menigte wachtenden groeide in het weekeinde tot ongekende grootte DEN HAAG, SCHIPHOL (GPD) - Nederland zal voorlopig geen initiatief nemen om bij de Franse overheid te pro testeren tegen de langzaam-aan-acties van de luchtver keersleiders in Frankrijk. HOEVEN (GPD) - In de keuken van een woning in Hoeven (NB) zijn vanochtend vroeg de stoffe lijke overschotten gevonden van drie inwoners, die met mes steken om het leven zijn ge bracht. Het zijn de lijken van de heer N. Rijnvos (78), zijn 65-jari- ge vrouw en een ongetrouwde dochter (34). In de woning was brand gesticht. Het onderzoek is in volle gang. In het afgelopen weekeinde hebben deze acties geleid tot vertragin gen van maximaal twaalf uur, terwijl in twee gevallen vliegtui gen aan de grond moesten blijven of werden gezet opdat de beman- n ing kon worden afgelost. De ver tragingen zullen nog tot ver in de komende week doorwerken. Mar tinair verwacht zelfs tot in het volgende weekeinde, wanneer een volgende langzaam-aan-actie op het Franse programma staat. Het initiatief voor een protest bij de Franse regering ligt wat Neder land betreft bij staatssecretaris Smit-Kroes van verkeer; volgens een woordvoerder van haar de partement niet bij de Rijkslucht vaartdienst. De staatssecretaris veroordeelt de acties krachtig, bij haar vertrek afgelopen vrijdag avond naar de Antillen verklaar de zij: "We zijn nergens meer, wanneer we dit soort zaken als gangbaar gaan beschouwen". Bij de KLM hadden sinds vrijdag morgen bijna alle vliegtuigen die naar of over Frankrijk vlogen, tORINCHEM (ANP) - De politie heeft in de afgelopen nacht in Go- rinchem de 30-jarige A. van A. uit Sleeuwijk kunnen aanhouden, nadat die achtereenvolgens zijn moeder, een agent van politie en verscheidene anderen had be schoten. >e zaak begon om 21.00 uur toen de moeder van Van A. haar buur- n, een agent van de politie van Gorinchem, te hulp riep, nadat haar dronken zoon haar met zijn pistool enkele malen had bescho ten zonder haar te raken. De nietsvermoedende agent werd door de hem bekende man ge dwongen op de grond te gaan lig gen. Terwijl hij op zijn tegen stander inpraatte, slaagde hij erin hem zodanig af te leiden, dat deze de loop vari zijn vuurwapen in ei gen mond stak, zodat de agent het nabijgelegen struikgewas in kon duiken. Daar werd hij opnieuw beschoten. ran A. stapte toen, aldus de politie van Gorinchem, in zijn auto en reed via het klaverblad van Go- Leidsch Dagblad Qnii krant bezorgd? Bel dan. Maandag t/m vrijdag van 18.00- 19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18.00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 of 210221. Enkele buien 'eranderlijke bewolking met enkele egen- of onweersbuien. Vannacht hier daar mist en minimumtcmperatu- n circa 16 graden. Zwakke tot matige /ind uit uiteenlopende richtingen, laximumtemperaturen van ongeveer 2 graden aan de kust tot rond 28 gra- i elders. (Opgemaakt om 11.15 uur) 1 augustus on op: 6.00 uur; onder: 21.31 uur. aan op: 3.49 uur; onder 19.35 uur. oogwater te Katwijk te 2.33 en 15.00 laagwater te 10.40 en 23.06 uur. rinchem, waar hij drie auto's ramde, naar het streekzieken huis, waar hij de vijf treden tel lende trap opreed en de toe gangsdeur ramde. Hij schoot daar om zich heen. Een ambulan ce-man liep een wond aan zijn hand op en een verpleegster een schampschot. Toen kort daarop een surveillance auto van de politie arriveerde, ontstond buiten een vuurge vecht, waarbij Van A. in de buik werd geschoten. Een spoedope ratie was daarna noodzakelijk. Opnieuw slachtoffer campingramp bezweken BEVERWIJK (GPD) - In het Brandwondencentrum van het Beverwijkse Rode-Kruiszieken- huis is het afgelopen weekeinde de 45-jarige mevrouw A. M. Ja cobs-Van den Berg uit Veldho ven overleden. Zij liep half juli ernstige verwondingen op bij de gasexplosie op de Spaanse cam ping Los Alfaques. Haar man en twee kinderen waren al direct bij de ramp omgekomen. Donderdag bezweek in het Brand wondencentrum de 37-jarige me vrouw B. van Veen uit Eindho ven aan haar verwondingen. De twee ovérige Nederlandse slachtoffers, de 17-jarige Maija Hooreman uit Haarlem en de 35- jarige mevrouw J. de Jongh uit Alkmaar mochten het ziekenhuis begin vorige week verlaten. In het Beverwijkse Brandwonden centrum worden nu geen slacht offers van de campingramp meer verpleegd. een vertraging gekregen tot negen uur. De grootste problemen waren ontstaan op Palma de Majorca, waar zater dagmorgen door de grote drukte de luchthaven was gesloten voor al het inkomende verkeer. De KLM heeft twee chartervluchten met bestemming Palma moeten uitstellen tot vandaag. Terugko mend van Palma heeft een DC-9 zaterdag een zo grote omweg om Frankrijk heen moeten maken, dat het toestel wegens brandstof tekort een tussenlanding moest maken in Brussel. Een Boeing-747 van de KLM was met zoveel vertraging in Las Palmas (Canarische Eilanden) aangekomen en kreeg daar nog eens zoveel vertraging vooraf gaand aan de terugvlucht, dat de bemanning het toestel moest verlaten doordat zij te veel uren had gemaakt. Er moest eerst een nieuwe bemanning worden aan gevoerd vanaf Schiphol, alvorens de 747 kon terugkeren. Het vlieg tuig kwam hierdoor niet zater dagavond maar gistermiddag op Schiphol aan. 24 uur Een soortgelijke ervaring had de bemanning van een Boeing-737 van Transavia, die met veel ver traging terug kwam van Tanger en onderweg van de maatschap pij opdracht kreeg niet verder te vliegen dan Nantes - eveneens wegens het bereiken van het maximum aantal werkuren. Ook in dat geval werd vanaf Schiphol een nieuwe bemanning aan gevlogen om het werk over te nemen. Al met al duurde voor dit vliegtuig de vlucht naar en van Tanger rond 24 uur. Transavia heeft sinds vrijdagmor gen 53 vluchten naar en over Frankrijk moeten uitvoeren. Daarvan was een derde op tijd. De rest kreeg één tot tien uur ver traging en zeven andere vluchten waren gisteravond "voor onbe paalde tijd" vertraagd. Martinair had in dit weekeinde 30 vluchten, waaivan er slechts vier op de normale tijd zijn vertrok ken - alle op vrijdagmorgen. Vol gens een woordvoerder was er gisteren een chaotische situatie ontstaan, toen de vertragingen waren uitgelopen tot bijna twaalf - j|' w I i s - Luchtbrug De Franse actie blijkt intussen van veel groter invloed te zijn ge weest op het Britse en het Spaan se luchtverkeer. Nadat zater dagmorgen Palma de Majorca was gesloten, organiseerde de Spaanse maatschappij Iberia een luchtbrug tussen Palma en Bar celona, en voorts werden vele vluchten op Noordwest-Europe- se bestemmingen geschrapt. In plaats daarvan werden naar en kele grote luchthavens 747's in gelegd. Passagiers naar en van elders moesten voor de aanslui tende stukken de trein nemen. Hetzelfde gold voor wie van Pal ma op Barcelona aankwam. Ook vandaar diende men de trein te nemen naar Parijs of elders. Op de Britse luchthavens is een enorme chaos ontstaan doordat niet minder dan 300 vluchten naar en over Frankrijk waren ver traagd. Hierdoor kregen 45.000 passagiers vertragingen die uit liepen tot zeven uur. In Manches ter zelfs tot 17 uur. Een deel van deze passagiers be vond zich op Gatwick en wachtte op een plaats in het opstapvlieg- tuig naar New York of Los An geles van Laker Airways. Als uit vloeisel daarvan is bij het Victo ria-station in Londen een leven dige handel ontstaan in slaap zakken. Laker zelf heeft op Gat wick een aantal tenten opgezet. 500 PARIJS (AFP/UPI) - Drie mannen zijn vanmorgen de Iraakse ambassade in Parijs binnengedrongen. Een van hen zou later gevlucht zijn. De andere twee hebben verscheidene leden van het ambassade personeel in gijzeling ge nomen. Een functionaris van de ambassade die kort na de schietpartij wist te ontkomen heeft verklaard dat minstens twee mensen zwaar gewond zijn. Hij vertelde wat hij gezien had aan de politie: „Tegen tien uur kwa men drie mannen het gebouw binnen. Een van hen vroeg naar het militair bureau, dat gelegen is op de tweede etage. Een van zijn maten is hem gevolgd, de ander bleef in de hal en begon als een gek te. schieten. Daarna nam hij de benen. Minstens twee mensen werden door kogels geraakt". De twee overvallers zouden zich met vijf gijzelaars hebben terug getrokken op de eerste etage van de ambassade. De rest van het personeel is Jongeman in de borst geschoten DEN HAAG (ANP) - De 20-jange Wendel Regales uit Den Haag is vannacht in de dancing Belle Amie in Scheveningen dwars door de rechter helft van de borst geschoten. De Haagse politie kon dit afleiden uit de vondst van de huls én de kogel. De jongeman is in een ziekenhuis opgenomen. Uit verklaringen van getuigen kon worden opgemaakt dat een 22-ja- rige in Den Haag wonende man het schot heeft gelost. De twee- hadden ruzie gekregen 1 meisje. 16 PAGINA'S Mudvolzaten de stranden gisteren tijdeyis de eerste "tropische" dag t deze zomer in ons land. De temperaturen liepen op tot boven de 30 graden wat volgens het KNMI gemiddeld maar vier keer per jaar in Nederland voorkomt. Voor de kustplaatsen die het van het strandtoerisme moeten hebben was het eindelijk weer eens hoogtijdag. En als we de weersvoorspellers mogen geloven blijft het ook de komende dagen goed weer. derde etage te vluchten. Het Iraakse persbureau in Beiroet heeft een boodschap ontvangen dat de leider van de overval in Pa rijs de broer van Said Hammani is. Said Hammani, die de PLO in Londen vertegenwoordigd heeft, werd op 4 januari van dit jaar vermoord in de Britse hoofdstad. Volgens het persbureau eist hij een vliegtuig waarmee hij naar Londen wil gaan om de vrouw te bevrijden die vrijdag een bom heeft geplaatst in de auto van de Iraakse ambassadeur in Londen. Voor alle Parijse vliegvelden is de staat van alarm afgekondigd. RECORD IN BAGUIO CITY Het was een roerig schaak weekeinde, op verschillende fronten. In Baguio City op de Philippijnen, waar Kortsj- noi en Karpov strijden om de wereldtitel, werd een record gevestigd. Pas na 124 zetten eindigde de vrijdag begon nen en gisteren voortgezette vijfde partij en een dergelij ke monsterzitting was, in de 28 tweekampen die er sinds 1886 gespeeld zijn, nog niet eerder voorgekomen. De toch al enerverende partij- Kortsjnoi zag de eenvoudige, doch allesbeslissende zet domweg over het hoofd - kreeg een dramatisch slot in de vorm van een patstelling. Remise omdat 's werelds beste schakers dóódsimpel niet verder konden... Een opgewonden stemming heerste er ook in Amsterdam waar Jan Timman zijn eerste grote toernooi in eigen land won. Een imponerende pres tatie van de nog jonge grootmeester die inmiddels bij de beste tien spelers van de wereld wordt eerekend. TOM OKKER VERSLAGEN Ook bij tennis kan het verke ren. Vorige week dinsdag hoefde Louk Sanders alleen maar een op het oog kinder lijk eenvoudige smash te be nutten om Balazs Taroczy al in de eerste ronde van de strijd om de open Neder landse tennistitels in Hil versum met een nederlaag te confronteren. Sanders miste hopeloos en verloor. Giste ren won Taroczy voor de tweede maal in zijn carrière de finale van het Melkhuisje door Tom Okker te ver slaan... Een vijfde seizoen-zege werd geboekt door Mario Andret- ti. Op Hockenheim won hij de GP van West Duitsland, waardoor hem de wereldti tel bij de autocoureurs bijna neer meer kan ontgaan. Gevoetbald werd er ook. On dermeer door Noordwijk, dat een genadig Ajax tegen over zich trof in de oefen wedstrijd (het werd 4-1 voor de Amsterdammers) en door Quick Boys, dat FC Amster dam op 2-2 hoeld. WIL HARTOG BIJ DE TOP Wil Hartog liet gisteren op het circuit van Imatra in Fin land nog eens ten overvloede zien, dat hij zich definitief geschaard heeft bij de we reldtop der motorcoureurs. Hartog won daar zijn tweede Grand Prix van dit seizoen en steeg naar de derde plaats van het klassement om de wereldtitel in de 500 cc klas se PAGINA'S 9-13 Wiegel: "Burgemeesters be ter verdelen" PAGINA 5 Sadat wil niet meer praten met Israël PAGINA 7 4 weken lang 1 LEIDSCH DAGBLAD ter kennismaking voor de HALVE PRIJS

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 1