[Nostalgisch congres illegale zeezenders Veronica grote afwezige Mickey Rooney achtste maal getrouwd voor de MAANDAG 31 JULI 197: Ik heb eerst maar even rustig af gewacht tot een ander erover zou beginnen, want tenslotte ben ik geen specialist in de medische we tenschap, maar nu niemand er over sch rijft ,zalikhetmaar doen Louise (IT'S A GIRL!) Brown, de reageerbuisbaby wier conceptie buiten het lichaam van de moeder op een breekbaar schoteltje plaats greep (sinsdien kijk ik toch met heel andere ogen naar al die scho teltjes die we thuis van de gebro ken kopjes over hebben gehou den), is dat wel zo'n Test Tube Baby als wij nu allemaal den ken? Als u vorige week vrijdag naar het Engelse tv-spel ,J)e kade van het groot gelukhebt gekeken,zult u gemerkt hebben dat de vis- scharrelaar Bob'op een gegeven moment bij wijze van grapje aan Jenny, de vrouw van zijn baas, vroeg of ze wellicht een Test Tube Baby was geweest? Het tv-spel dateerde van 1975, we mogen dus rustig aannemen dat het op zijn laatst in 1974 geschreven, werd, dus dat beteken t dat de reageer buisbaby minstens vier jaar ge leden al een zo populair onder werp in Engeland was, dat ook de arbeidersjong en die alleen de Daily Mail leest, er al grapjes over maakte. Dat is minder verwonderlijk dan u misschien denkt, want de En cyclopaedia of Dates and Events geeft als een van de belangrijkste wetenschappelijke feiten in 1969: ,J1uman egg fertilized in a test tube („Test-tube Baby") at Cam bridge". Het is dus alweer negen jaar ge leden dat in Engeland voor het eerst een menselijk eitje in een reageerbuis werd bevrucht, wat tegelijk de geboorte was van het begrip „reageerbuisbaby"Blijft de vraag waarom het zolang heeft geduurd voordat Louise Brown als eerste resultaat van die bui- tengaatse bevruchting ter wereld kwam? JJegen maanden" is normaal bij een normale zwan gerschap, is negen jaar even normaal bij een wetenschappe lijke zwangerschap? Wantrouwen Mijn eerste wantrouwen werd gewekt toen ik las dat de behan delende geneesheer voorgaf dr. Steptoe te heten. ,f>teptoe and Son" was de oorspronkelijke titel van de serie die bij cms Stiefbeen en Zoon heette. Hebt u ooit van een Nederlandse arts gehoord die Stiefbeen heette? Steptoe, begreep ik onmiddellijk, moest een soort code-pseudoniem zijn, de man wilde blijkbaar met zijn reageer buisbevruchting de geschiedenis ingaan als Steptoe and Son, alsof het kind dat via zijn reageerbuis ter wereld zou komen in feite zijn zoon was, en niet van de oor spronkelijke ouders. Ja, dat moest het zijn! Maar wat hij ook pro beerde, in welke stand hij het rea geerbuisje ook hield, het eigenlij ke kind wilde maar niet komen, \en dr. Steptoe zag zijn hoop op eeuwige roem al snel'vervagen, wat des te pijnlijker v)as, omdat hij veel eigen geld in zijn experi menten had gestoken, en ook le ningen had moeten afsluiten. U weet dat de geleerden in andere landen na de voorspoedige ge boorte van Louise Brown de vrees hebben uitgesproken dat het een „toevalstreffer" is geweest. Dat het niet gezegd is dat de volgende reageerbuisbaby alweer morgen geconcipieerd kan worden, maar dat het heel goed mogelijk is dat daar weer negen jaar overheen gaanOp zichzelf vind ik dat n iet onnatuurlijk, onze eerste dochter kwam ook pas op de proppen na dat we negen jaar hadden sa mengeleefd, maar wat ik me wel afvraag is, waarom we wel het verhaal van die toevalstreffer geloven en geen moment aan het meest voor de hand liggende den ken? Of lees ik te veel detectives? DrSteptoe zat na negen jaar ex perimenteren tot zijn nek in de schulden. Toen kwam mr. Brown bij hem. Het is misschien een gek praatje, zei Brown tegen Steptoe, maar mijn vrouw Lesley heeft vermoedelijk geblokkeerde eilei ders. Nu hebben we gehoord dat u met reageerbuisbaby's aan het experimenteren bent, kunt u ons niet zo'n baby bezorgen Ik moet er eerlijkheidshalve wel bij zeg gen., dat we er geen penny voor kunnen betalen, want we zitten tot onze nek in de schulden: ,JDer Brown hat ausgebrownl!" Hoge hakken Hé, dacht dr. Steptoe, jullie ook al? Hij onderzocht mevrouw Brown, constateerde dat haar geblokkeerde eileiders het gevolg waren van het dragen van te hoge hakken, schreef pantoffels voor, en sprak met Gilbert Brown af dat hij, zodra zijn vrouw langs natuurlijke weg zwanger zou zijn geworden, het opwindende ver haal van de eerste reageerbuis baby ter wereld aan de hoogst biedende krant zou verkopen, waarna zij de som eerlijk zouden delen. Het werd de Daily Mail, voor het lieve sommetje van f 1.400.000, dat is dus f700.000 voor dr. Steptoe en f 700.000 i het gezin Brown. Zo althans zeker de afloop luiden als het Test Tube Baby-verhaal in Met bloed kruipt...", misdaadverhalen van Henry Slesar, was voorgekomen, die ik. momenteel aan het lezen ben... Twee dagen lang in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT - 'We hebben heel erg veel geleerd van 'Flash Back '67', de vorige door ons in Londen georganiseerde manifestatie', vertelden een oververmoeide Nik Oakley en Mike Baron gistermiddag in een snikheet 'Leeuwenhorst Con grescentrum' in Noordwijker hout. Zowel zaterdag als gisteren hadden zij in ons land een reünie georganiseerd voor alle fans van de piratenstations. Ze hadden de manifestatie 'Zeezenders 20/Off- shore Radio in Europe 1958-1978' genoemd. Hiermee gaven de or ganisatoren aan, dat de geschie denis van de zeezenders al twin tig jaar oud is. Een interessante lezing werd zaterdagmorgen ge houden door Mike Baron, die de positie van de vooroorlogse commerciële radiostations be handelde: Radio Normandy en Radio Luxembourg. Maar meer nog bleken de. hoofdzakelijk jongere, aanwezigen geïnteres seerd in de geschiedenis van de meest recente zeezenders: Ca- ronline, Veronica, Radio City, Radio London (Big L), Radio Ca pitol, Noordzee, Radio 270 en Mi Amigo. Mi Amigo hoort eigenlijk in dit rijtje niet thuis, omdat het nog steeds uitzendingen ver zorgt. Mark Roman (ex-dj Big L): 'Mi Amigo is de enige zeezender die de nostalgie nog levend houdt. Maar het grote tijdperk HAMBURG (DPA) - Bij een in braak in een Hamburgs museum zijn in de nacht van zaterdag op zondag 22 schilderijen gestolen. De totale waarde daarvan be draagt ongeveer 1,5 tot 2 miljoen gulden. De twee belangrijkste gestolen schilderijen zijn een pastel van Degas, "Voor de spie gel" en een olieverfschilderij van Renoir, "Madame Leriaux". De diefstal werd zondagmorgen ontdekt door museumpersoneel. De politie is meteen een speurac tie begonnen waarbij ook de grenzen met het buitenland spe ciaal gecontroleerd worden. De alarminstallatie werkte op het moment van de inbraak niet. Af gelopen dinsdag was er een vals alarm. Daardoor moest de in stallatie gerepareerd worden. Maandag zou hij weer in gebruik worden genomen. Mike Baron en Nik Oakley op het congres van de commerciële radiosta tions buiten de territoriale wate ren is voorgoed voorbij. Wij speelden destijds, vooral bij 'Big L', in op de behoeften van de jeugd. Jongeren wilden een eigen radiostation met populaire (lees: pop-)muziek. Daarnaast wilden de eigenaars van ons zendschip de advertentiecampagnes van grote Engelse concerns ombui gen. Aanvankelijk lukte het hen alleen maar die fabrikanten te be reiken die belang hadden bij het verkopen van op jongere afge stemde produkten. Middelen te gen jeugdpuistjes, langspeelpla ten brommers, kleding e.d. Pas veel later lukte het hen ook ande re adverteerders te interesseren voor reclame via ons station. We werden op een gegeven ogenblik zelfs een bedreiging voor de 'le gale BBC' Als resultaat van onze arbeid is er in Engeland een volledig commer- cieële radiozender gekomen, die uitsluitend popmuziek uitzendt. Vergeet niet het belang van Big L en andere piratenstations; The Who, Jimi Hendrix en Jonathan Richman hoorden hun eerste singels via ons schip de ether in gaan'. Zo had iedere ex-piraat wel zijn ei gen verhaal te vertellen. Paul Kramer vertelde zijn verhaal za terdagmiddag voor een aandach tig luisterend, veel fotograferend, an de piratenstations publiek over Radio Caroline Paul Dane deed het zelfde en ver telde een boeiend verhaal over Radio Mercur. Er werden ook films en videobanden getoond, waarbij de verschillende dj 's voor de begeleidende commentaren zorgdroegen. Tevens 'Offshore Market' georganiseerd, waar men langspeelplaten met piratensingles, T-shirts, badges en foto's kon kopen. De twee daagse bijeenkomst, waaraan opvallend veel Engelsen deel namen, werd afgesloten met be schouwingen over o.a. 'The Voice of Peace' en de toekomst van 'Offshore-radio'. BERT KOEKEBAKKER THOUSAND OAKS (Californië) - De Amerikaanse filmacteur Mic key Rooney is voor de achtste keer in het huwelijk getreden. De nieuwe bruid van de 57-jarige ac teur is de 39-jarige Janice Darle- ne Chamberlin, zangeres en componist van het lichte lied. Rooney's eerste vrouw was Ava Gardner, die 18 jaar was toen zij in januari 1942 met de acteur van huis wegliep. Dit en alle volgende huwelijken van Rooney liepen op echtscheiding uit. Hij heeft er ze ven kinderen aan overgehouden. De nieuwe mevrouw Rooney is één keer eerder getrouwd geweest. Veronica was de grote afwezige op de grote reünie van pira tenstations in Noordwijker hout. Wel waren er een paar slimme lieden met een stand, waar T-shirts, posters en Ver- onica-jacks verkrijgbaar wa ren, maar een officiële af vaardiging van het voormali ge zendschip was niet aanwe zig. Veronica-directeur Rob Out over de afwezigheid van Nederlands meest populaire piratenstation van weleer 'Ik heb het me afgevraagd of we in dit stadium aan zo'n bij eenkomst mee moesten doen. afgezien van het feit dat ik niet kon. Was dat wel het ge val geweest, dan was ik zeker niet zelf daar gaan staan om te vertellen hoe goed die pirate rij wel niet is geweest en hoe mooi het allemaal wel niet was. Ik had ook geen zin om daar huilend herinneringen op te halen met alle emoties van dien. We zij nu met een heel andere strijd bezig. Na tuurlijk we staan zeker sym pathiek tegenover een derge lijk evenement. Maar we heb ben nu wel andere dingen aan ons hoofd, en daar hebben we het druk genoeg mee' Lcidse bioscopen LUXOR: "Saturday night fever'da. 2.30, 7.00 en 9.30 uur, zo. 2.00, 4.30 uur enz., 12 jr. CAMERA; "The graduate", da. 7.00 en 9.15 uur, 12 jr. Kindervoorstelling: "De kleine zeemeermin", da. 2.30, zo. 2.00 en 1.15 uur. Nachtvoorstelling: "Dogdayaf- en za. 11.30 uur, 16 ir.' LIDO 1: "The man with the golden gun' da. 7.00 en 9.15 uur, 12 jr. Kindervoor stelling: "Pinkeltje", da. 2.30, zo. 2.30 en LIDO 3: "Een bijzondere dag", da. 7.00 en 9.15 uur, 16 jr. Kindervoorstelling: "Tom en Jerry", da 2.30, zo. ook 4.45 uur. STUDIO: "The turning point", da. 2.30, REX: "De lietdesonet van een non", da. 7.00 en 9.00 uur. 16 jr. Kindervoorstel ling: "Sjors en Sjimmie". da. 2.30, zo. 2.15 en 4.30 uur. Nachtvoorstelling: "Girls are for loving", vr. enza. 11.30 uur, 16 jr. Alphense bioscopen EURO 1 en 2 "Saturday night fever", da. 1.30,6.00 en 9.00 uur, zo. ook 4.00 uur. dag Academisch iekenhuis behalve van dinsdag 13.00 ui tot woensdag 13.00 uur. (Diacones- ?nhuis) en van vrijdag 13.00 uur tot za- M'dag 13.00 uur Elisabeth-ziekenhuis.) Bezoekuren ziekenhuizen Diaconessenhuis: Middagbezoekuur van 13.45 - 14.30 uur. Avondbezoekuur van 18.30 - 19.30 uur. Kraamafdeling: vaders extra van 18.00 - 18.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 - 19.00 uur. (Niet meer dan 2 bezoe kers per patiënt). Sint Elisabeth-ziekenhuis: Klasse afd., van 14-14.45, 18.30-19.30 en 11.15-12 uur. Kraamafd., dag. van 11.15-12 uur (alleen echtgenoot), 15-16 en 18.30-19.30 uur; laatste kwartier avondbezoek kraamafd. babyshow. Kinderafd., dag. van 15-18.30 uur. C.C.U. (hartbcwaking), dag. van 14.15-14.45 en 19-19.30 uur. zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 14.15-15.00 uur 18.30-19.30 uur Voor de prematurenafdeling gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ou ders) Maandag t/m vrijdag 1830-18 45 uur Zaterdag en zondag: 14.45-15.00 uur'. Bezoek aan ernstige patiënten, wanneer voor ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofdver pleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken Bezoektijden Kmderkhniek Dagelijks: 15.00-15.45 uur 18.30-19.00 uur Bezoektijden kinderafdeling: Elke dag: 14 15-15 00 uur 18.30-19.00 uur Alphen aan den Rijn Rijnoord: le en 2e klas 11-11.30; 13.30- 14.15 en 18.30-19.30 uur 3e klas 13.30- 14.15 en 18.30-19.30 uur Kraamafdeling 1S.S0-14.'45 alleen voor echtgenoten 19- 20 uur. Kinderafdeling vooi ouders 18 - 18.30 uur. Geluidshinder Schiphol Klachten over geluidshinder van Schiphol 1020-175000). Geluidshindei EURO 3: "Vergeten continent", da. 6.45 en 9.15 uur, za. ook 12.15 uur. 12 jr. Kindervoorstelling: "Pinkeltje", da. 1.45, zo. ook 4.15. EURO 4: "Onkruid vergaat niet", da. 2.00.7.00en 9.30uur, zo. ook4.30 uur, a l. Nachtvoorstelling: "Stevige borsten, he le dijen", za. 12.15 uur. 16 jr. Bioscoop Voorschoten GREENWAY: "Close encounters", da. 7.30 uur, a.l. Kindervoorstelling: "Assepoester", da. hid^ l leuius. 31 juli 1978. Honderd jaar geleden stond in de krant: - Een hulponderwijzer, die we gens zijne betrekking tot het on derwijs f 1350 'sjaars geniet, is zeker eene groote zeldzaamheid ln Friesland wordt zulk een merkwaardig man aangetrof fen, een voormalig openbaar onderwijzer, die van het rijk 400 pensioen trekt en, thans ruim 70 jaar oud, bij eene ker kelijke school te Oosthem 350 van de kerk geniet, terwijl hij tevens dienst doet als waarne mend hulponderwijzer te Ids- kenhuizen op 600 'sjaars. Dezer dagen hadden te Delft onderscheidene diefstallen plaats, welke door eene bende jeugdige dieven zijn bedreven. De jong ens, zes in getal.van wie de oudste (de hoofdmanveer tien en de jongste slechts acht jaren telt. gingen met veel over leg te werkDe aanvoerder legde er zich vooral op toe bij de ne ringdoenden de geldladen te le digen en terwijl hij daarmede bezig was, hielden de jongeren de wacht in den omtrek. Ande ren wisten kisten sigaren uit de winkels te halen, die aanvan kelijk hier of daar verborgen werden en later verdeeld. Ook ontzagen zij zich niet de afslui tingen van afgezonderd liggen de tuinen te verbreken en zich van allerlei ooft meester te ma ken De zes zijn thans in handen der politie. Vijftig jaar geleden: - De eigenaars van achttien cabarets op de Broadway in New York zijn in staat van be sehuldiging gesteld wegens het ontduiken van het drankver bod. De meesten van hen hebben reeds eerder tegen de drankwet gezondigd en hun zaken zijn toen gesloten geweest. De maximum straf voor samen zwering v<oor het ontduiken van de drankwet is twee jaar ge vangenisstraf en 10.000 dollar boete. - In de vlieghaven Sartrouville is een misdadige aanslag ont dekt. Een groot watervliegtuig van de Ilaliaansche vloot, dat op de Parijsche Luchtvaartten toonstelling uitkwam, was naar Sartrouville gezonden om al daar voor den terugkeer naar Italiè geinspecteerd te worden. Men trof toen in de cabine een bom ao.n, waarvan de lont was afgebrand. Bovendien wasvoor onder het vliegtuig een kan met 5 liter benzine opgestelddie bij de verwachte explosie had m(te- ten ontbranden. De schuldigen worden gezocht in anarchisti sche Italiaansche kringen

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15