Wegrenners excelleren op NK-achtervolging Dat was schrikken in Sainte-Maxime. DIGROS GERRIE MOHLMAN VERUIT DE SNELSTE B-tennisser Luykx verrast in Noordwijk De Amro Bank.Voor reischeques, buitenlands geld en reisverzekeringen. Tafeltennisjeugd boekt mime zege BRASEMIRMEIR IN DE GEMEENTE ALKEMADE TOEKOMSTIG BEDRUFSLEIDERS AFDELINGSCHEF GROENTE en FRUIT HOOFDCASSIÈRE 14 CASSIÈRES tot 20 jaar 4 VERKOOPSTERS 8 WINKELVERZORGERS 3 GROENTE-en (RUiT-ASSISTENTEN 65-PLUSSERS WOENSDAG 26 JULI 1978 SPORT PAGINA 11 Wielerselectie voor het WK uitgebreid tot elf coureurs UTRECHT (ANP) - Elf van de twaalf wegrenners, die Neder land zullen vertegenwoordigen bij het wereldkampioenschap op de Nurburgring in Duitsland op 26 augustus zijn bekend.' Na overleg met begeleider Piet Lie- bregts heeft de sportcommissie van de KNWU de tweede groep van zes man aangewezen. Dat zestal wordt gevormd door Johan van der Velde, Aad van den Hoek, Cees Priem, Jos Schipper, Leo van Vliet en Bert Scheuneman. Onmiddelijk na het Nederlands wegkampioenschap waren al ge selecteerd titelhouder Henk Lubberding en de 'grote vier' Gerrie Knetemann, Jan Raas, Joop Zoetemelk en Hennie Kui per. Door Piet Liebregts is overleg ge pleegd met het sterkst geachte viertal om tot de ploeg samen stelling te komen die zowel de renners, de ploegleiders, de sportcommissie als de sponsors rechtvaardig zou lijken. De twaalfde man en de twee reser ves zullen worden gekozen na de ronde van Nederland. Op dat tijdstip zal ook beslist kunnen worden of deelneming aan het wereldkampioenschap voor Hennie Kuiper mogelijk is, of dat er niet alleen een twaalfde, maar ook nog een elfde Nederlandse wegrenner moet worden geselec teerd. Mohammed Ali: ADVERTENTIE UTRECHT (GPD) - Baancoach Frans Mahn mag zich te recht zorgen maken. Slaagden vorig jaar nog vijf door hem geselecteerde achtervolgers erin door te dringen tot de kwartfinale van het nationale titelgevecht, bij het gis teren in het Utrechtse stadion Galgewaard begonnen kampioenschap bleek het aantal gereduceerd tot het be denkelijke totaal van twee: Dick van Egmond en Hennie Stamsnijder. „Spinks won omdat hij 'iets' dronk" WASHINGTON - Mohammed Ali heeft in een interview in de "Was hington Star" Leon Spinks be schuldigd tijdens het gevecht om de wereldtitel in. het zwaarge wicht op 15 februari in Las Vegas tussen twee ronden doping ge bruikt te hebben. Ali verloor tegen alle prognoses en verwachtingen in zijn titel. Op 15 september volgt in New Orleans de revanche over vijftien ronden. In de Washington Star zegt Ali: "Tussen de veertiende en vijf tiende ronde dronk Spinks wat uit een zwart flesje. Na de veer tiende leunde hij 'tegen een k.o. aan, maar een slok van dat spul gaf hem blijkbaar zoveel energie, dat hij het gevecht in de laatste ronde besliste". Angela Dundee, zijn trainer, gaf telefonisch com mentaar: "Ik weet niet wat er in het flesje heeft gezeten. Het kan honing of cognac geweest zijn Het sorteerde in ieder geval het benodigde effect, want Spinks kwam in de laatste ronde als her boren terug" In de strijd om een plaats bij de laatste vier werd Stamsnijder bo vendien een halt toegeroepen door de uit de baanselectie ver stoten Ger Slot, zodat het immer grenzeloze optimisme van de va derlandse baancoach thans vol ledig gebaseerd is op Dick van Egmond Opmerkelijk in Utrecht was an dermaal dat de zo zorgvuldig door Mahn begeleide achtervol gers bijna zonder uitzondering werden verslagen door renners, wiens werkterrein op de weg ligt en die deze titelstrijd bijna louter beschouwen als een welkome onderbreking van het wegsei- zoen of als een laatste middel om via een achterdeur alsnog een selectie af te dwingen voor de komende wereldkampioen schappen in West-Duitsland. Daarmee werd opnieuw de stel ling actueel, die wil dat de weg nog altijd de beste voorbereiding is voor de baan. Herman Pon steen, de meervoudige achter volgingskampioen bij de ama teurs, die vrijdag als zodanig zijn debuut maakt bij de professio nals, botste ook in dat opzicht meermalen met Frans Mahn. De voornaamste grief van Ponsteen gold echter de langdurige trai ningskampen, die aan het natio- nalte baankampioenschap voor afgingen. Ook dit seizoen stelde Mahn deelneming aan dat trai ningskamp als absolute voor waarde om in de baanselectie te worden opgenomen. Het was om die reden, dat Gerrie Mohlman niet in aanmerking kwam voor de voorlopige selectie, omdat hij er de voorkeur aan gaf met Herman Krott af te reizen voor een acht daagse etappekoers naar de Ver enigde Staten. Het was echter uitgerekend Gerrie Mohlman, die gistermiddag op het asfalt van Galgenwaard de snelste tijd (5.00.31) op de chronometers bracht. "Wegtheone" Met die voor Nederlandse begrip pen razendknappe score (Mohl man overtroefde zelfs de finale- tijd van Ponsteen van vorig jaar) leverde Mohlman nogmaals het overtuigende bewijs van de „wegtheorie" Ongeacht de af loop van zijn halve-finaleduel te gen Geert Schipper (de andere halve finale gaat tussen Dick van Egmond en Ger Slot) kan het niet anders of Frans Mahn zal alsnog een beroep op hem doen voor het komende wereldkampioenschap in Munchen. Mahn: „Daar heb ik ook totaal geen moeite mee. Hij is tenslotte altijd een van mijn beste mensen geweest" Alvorens Mohlman echter dat per soonlijke record had kunnen af drukken, moest hij een fascine rend gevecht leveren met Jos Lammertink, ook al een wegren ner, die de aanval van zijn ploeg- makker tot twee keer toe kon beantwoorden, maar uiteindelijk de halve finales op een fractie miste (5.00.31 tegen 5.01.52) door een gemis aan ervaring en een relatief slechte bochtentechniek. Bert Boom: „Dat heeft hem ten minste drie seconden gekost" Een te snelle start was er de oor zaak van dat Hennie Stamsnijder in zijn rit tegen de naar eerherstel lonkende Ger Slot, eveneens tienden van seconden tekort kwam: 5.05,43 tegen 5.04,90. Een formaliteit daarentegen bete kende de rit van Dick van Eg mond tegen Emi Nieuwenhuis, die reeds drie ronden voor het einde werd ingelopen, hetgeen de tijd van de Nijverdaller ontegen zeggelijk zeer sterk nadelig bein- vloedde. Het duel der amateursprinters ver liep tot de halve finales geheel volgens verwachting. Slechts heel even zag het er naar uit, dat de op de baan debuterende Lex Goudswaard voor een verrassing zou zorgen met zijn overwinning in de eerste serie van de kwartfi nales op Sjaak Pieters. De Zwa- nenburgse sprintbelofte herstel de die vergissing echter prompt en liet de voormalige rugby-in- ternational in de twee daarop volgende ritten volstrekt kans loos. Met Sjaak Pieters kwalifi ceerden zich ook Lau Veldt, de regerende kampioen, Hans Vonk en André Boskamp voor de halve finales. In de kilometertijdrit zag het er lange tijd naar uit, dat Jos Lam mertink zijn onfortuin in de indi viduele achtervolging zou kun nen rechttrekken met een me daille-klassering op de kilome tertijdrit. Met een tijd van 1.11,96 voerde de nationale wegkam- pioen geruime tijd de ranglijst aan, maar uiteindelijk moest hij ADVERTENTIE „De blikken cassonlet, de flessen rouge, de stokbroden, noem maar op, het hele karretje was flink vol geladen. Lekker goedkoop zo met die Franse franc, zeiden we. Maar mon Dien, waar hadden we de portemonnee nou? Nou, die wasgoed weg. Wil je geloven dat het huilen ons nader stond dan het lachen?" Nou en of. Daarom raden wij van de Amro Bank altijd aan om alleen buitenlands geld voor de éérste dagen mee te nemenen veilige Amro reischeques voor de rest van uw vakantie! Dat is een rustige gedachte. Want gebeurt daar iets mee, dan heeft u de Amro Teleservice. Hoe werkt dat? Heel simpel. Bij de Amro Bank krijgt u tegelijk met uw reis cheques ook een telefoonnummer mee. Gebeurt er iets met uw reis cheques, dan belt u dit nummer en krijgt u de Amro Teleservice, die binnen de kortste keren geld overmaakt. Telegrafisch. En wat uw bagage betreft, als u een Amro reisverzekering neemt, bent u voor een gering bedrag verzekerd tegen verlies en diefstal. En tegen de kosten van ziekte, ongeval en wegens familieomstan digheden naar huis moeten. Dus wie niet van schrikken houdt tijdens z'n vakantie, die gaat eerst even langs bij de Amro Bank. Gerrie Mohlman op weg ijn persoonlijk record. toch voorrang verlenen aan de sprintselectie van Frans Mahn. Dispensatie Eerst was het de 18-jarige Hans Vonk, de juniorenkampioen op de sprint, die dispensatie kreeg om aan dit amateurkampioen schap deel te nemen, die onder de krappe chrono van Lammertink bleef, vervolgens waren het Sjaak Pieters en Lau Veldt die met resp. tijden van 1.11,37 en 1.11,46 het zelfde deden. Sjaak Pieters ont troonde daarmee Lau Veldt als tweede kampioen. Ook Pieters voerde het in vergelij king met vorig jaar aanzienlijk opgevoerde aantal wegkilome- ters aan als de basis van dit suc ces. „Want", meende hij, „ik heb hier duidelijk meer kracht en dat kwam mij vooral in de laatste ronde erg goed van pas. Ik voel me nu ook een stuk sterker als vorig jaar, toen ik veel minder op de weg heb gereden". Dat Keetie van Oosten op de indi viduele achtervolging bij de da mes nog altijd een klasse apart is, bewees zij gisteravond overdui delijk. Slechts Anne Riemersma kon de tijd van de Zeeuwse enigszins benaderen, zodat de fi nale zonder twijfel tussen dit tweetal zal gaan. NOORDWIJK - Theo Gorter, Nick Fleury, Fried Schmitz, Cliff Skakle en de B-speler Luykx hebben zich gisteren voor het hoofdtoernooi van de tennisver eniging Noordwijk gekwalifi ceerd. Zij voegden zich daarmee bij de 24 reeds geplaatste spelers in het herenenkelspel A, waar voor zich vandaag nog 3 spelers kunnen plaatsen. Gorter deed dat in de beste partij van de dag tegen Mark Albers, 6-7, 6-0 en 6-0 en Fleury versloeg Guido Hornman met 7-6 en 6-3. Schmitz bleef met 6-2, 6-2 baas over Ton Logtenberg, terwijl Skakle zijn voor het hoofdtoer nooi verdiende door de Duitser Daube met 6-2 en 6-4 te elimine- Grootste verrassing van de dag was de uitschakeling van de in Ne derland wonende Tsjech Nevril- ka. Met de setstanden 6-7, 6-4 en 7-5 werd hij door B-speler Luykx uit het toernooi 'gekieperd'. Aan het hoofdtoernooi, dat morgen begint, nemen onder andere Ma rian Laudin, Bas Vletter, Paul van Min en Wouter Fok deel. Als eerste is geplaatst de leider in het Satellietcircuit, Eddy Edwards. Bij het damesenkelspel A hield de Sassenheimse Henny Fehling lang stand tegen Annelies Schot horst, die uiteindelijk met 6-2, BARCELONA - In Barcelona heb ben de meisjes en jongensteams van Nederland in de derde ronde van de Europese titelstrijd tafel tennis voor junioren successen behaald. Het jongensteam, be staande uit Ronald Rijsdorp (Avanti), William de Bruijn (01- dra) en Patrick Swier (Scylla) won met 5-1 van Italië. De meis jes, Bettine Vriesekoop (Avanti) en Wilmie van Rijswijck (Ko- ningslust) versloegen Frankrijk met 3-1. 5-7 en 6-3 toch de partij in haar voordeel wist te beslissen. Micky Albers uit Lisse bleek met 7-5, 6-3 te sterk voor Marielle Smit, terwijl Yvette Bienan weinig problemen kende met Margriet Kouwenberg, die met 6-0 en 6-2 het onderspit moest delven. Els Veentjer tenslotte had weinig moeite met Nanette Schutte, die Veentjer slechts vigr games wist af te snoepen: 6-1 en 6-3. Bij de B-heren liet de Duitser Schödel, die ook in de C-groep uitkomt, van zich spreken. Op vrij gemakkelijke wijze schakel de hij de Sassenheimer Harry Verdegaal uit: 7-5 en 6-1. de zeer snel groeiende supermarkt-onderneming met grote moderne vestigingen in Katwijk, Noordwijk en Sassenheim, gaat opnieuw een sensationeel winkelgebeuren openen aan het Een Multimarkt die aan de eisen van de consument van vandaag voldoet. Aangevuld met een groep specialisten, die stuk voor stuk aanvoelen hoe je samen met Digros van dit koopcentrum een succes kunt maken. Een omgeving waarin alle consumenten zich direct thuis zullen voelen door de gezellige winkelsfeer, de makkelijke bereikbaarheid, de prettige en vriendelijke bediening, het uitgekiende assortiment en natuurlijk, want dat tikt aan, de „elke dag - lage prijzen". BIJ DIGROS WEET JE WAAR JE AAN TOE BENT! DIGROS HOUDT VAN DUIDELIJKHEID! Voor deze nieuwe vestiging, maar ook voor de bestaande èn nog te ontwikkelen vestigingen, zijn actieve enthousiaste mensen nodig, die mee willen groeien in de Digros organisatie. (vanaf 23 jaar tot 35 jaar) voor de Multimarkt of Drankenhal. (vanaf ca. 25 jaar). De groenten- en fruitafdeling van Digros"is een van de belangrijkste afdelingen. De verse goederen komen direct van de veiling en worden ter plaatse voorverpakt voor de consument, dus GEEN bediening, maar óók niet via een verpakkingscentrale. Deze chef moet, met liefde voor het vak, zorgen voor optimale presentatie, versheidscontroles, intelligente besteltechniek en goede leiding aan de afdeling-medewerkers. Promotiekans is volop aanwezig. Voor degene die verder wil is de functie van rayonchef in de toekomst mogelijk. Deze functie is voor een zelfbewuste en vooral ook actieve vrouw met leidinggevende capaciteiten. Voor enkele hele of halve dagen moet zij instructie geven aan de cassières over allerhande zaken (ook bijv. over het belang van vriendelijkheid). Regelmatig houdt zij cassières-examens teneinde de cassières te testen in het waar maken van hun functie. Iemand die thans (of wellicht vroeger) met veel jonge meisjes omgaat, ze instrueert of begeleid, zou eens kunnen komen praten over deze functie. Natuurlijk kan Digros niet alleen met de hierboven gevraagde medewerkers(sters) de zaak laten draaien. DIGROS VRAAGT VERDER: (voor sigaretten/tijdschriftenshop, drop- en notenbar). (voor de lege flessen-afdeling). Part-time krachten voor de avondvulploeg, voor de wekelijkse koopavond en voor de zaterdag worden in een later stadium gevraagd. i de komende tijd enkele Voor de speciaal zaken zullen óók i advertenties verschijnen. Al met al zal Digros meer dan 100 medewerkers(sters) in dit winkelgebeuren een plaats kunnen geven. Hopelijk allemaal enthousiaste mensen die van Digros in Alkemade net zo n succes willen maken als in andere plaatsen. Indien u nu alvast wilt praten over bovenstaande, dan kunt u bellen met (02521) 19003 voor het maken van een afspraak. Of schrijven naar Digros B.V., Postbus 187, 2160 AD Lisse. t.a.v. de heer J. van den Broek. Beroepingen mm Eigen seminarie. De in onmin met "Rome" levende Franse aartsbisschop Marcel Lefebvre heeft zijn seminarie in het Zwit serse Weissbad overgeplaatst naar Zaitzkofen bij Regensburg, West-Duitsland. Naar aanleiding daarvan liet bisschop R. Graber van Regensburg een waarschu wing uitgaan met betrekking tot de geschorste Lefebvre. Daarin spreekt hij over een "dreigend schisma, aangezien de beweging alle kerkelijke voorschriften tart en zonder toestemming semina ries opricht." Intussen gaat de traditionalistische aartsbisschop, die de vernieu wingen in de Rooms-Katholieke Kerk na het concilie verwerpt, onverstoorbaar verder alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Vori ge maand wijdde hij opnieuw een twintigtal priesters, ondanks een uitdrukkelijk verbod van de paus. Maart volgend jaar zal de beweging een seminarie in Ar gentinië openen. Met ingang van september krijgen 30 priester- Verdronken. De bisschop van Orleans in Frankrijk mgr. Guy-Marie Riobe is, 67 jaar oud, bij het zwemmen aan de Franse Middellandse- Zeekust verdronken. Zijn li chaam werd al op 18 juli gevon den, maar het kon pas deze week worden geindentificeerd. Toen een kennis hem in zijn vakantie oord kwam opzoeken, trof hij Hervormde Kerk: beroepen te Onstwedde J. Ouwendijk Be- soyen-Waalwijk; bedankt voor Hasselt H. Talsma Den Bommel, voor Alblasserdam C. Bezemer Scheveningen, voor Enter, Kat wijk aan den Rijn en Puttershoek A. F. Troost Asperen. Gereformeerde Kerken: aange nomen naar Drachten R. Pluim Ridderkerk. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt aangenomen naar Hau- lerwijk kandidaat H. W. van Eg mond Kampen; bedankt voor Schildwolde J. Luiten Houwer zijl. Chr. Geref. Kerken: aangenomen naar Onstwedde kandidaat C. van Atten Apeldoorn (die be dankte voor Leiden), naar Dok- kum kandidaat H. J. Th. Velema Apeldoorn; bedankt voor I.Imui. den P. Roos Harderdijk. mgr. Riobe niet thuis. Hij ging Geref. Gemeenten: bedankt voor toen onmiddellijk op onderzoek uit. Bisschop Riobe bekleedde zijn ambt sinds 1963. Hij stond be kend om zijn vooruitstrevende ideëen. Nog vorig jaar stelde hij in een interview met het Franse dagblad Le Monde voor, ge trouwde leken tot priester te wij den. Ook wierp mgr. Riobe zich op als verdediger van dienstwei geraars en tegenstander van Franse wapenleveranties. Nunspeet en voor IJsselmonde A. Hoogerland Krabbendijke, voor Nijkerk Venema Drach ten. Overgang. Prof. dr. A. Troost, hoogleraar in de ethiek aan de Vrije Universiteit in Amster dam, heeft zich aan de Geref. Kerken onttrokken. Hij is lid geworden van de Gereformeer de Kerk Vrijgemaakt Buiten Verband in Amsterdam-Cen trum.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11