^Vervoer van NZH kan nog beter eidseh agenda Woningbezetting Leiderdorp daalt Strandzesdaagse voor de twintigste maal van start Bewoners Frisolaan bang voor aantasting van goede woons feer Scholieren afgetuigd Minister Tuynman opent vrije busbaan Door rood licht: 5 gewonden Uit onderzoek Consumentenbond: STAD EN RAND DINSDAG 25 JULI 191 WASSENAAR - "Nee, ik loop zelf niet meer mee, dat kan je niet meer doen met zo'n organisatie!" Henk Hosman wijst eens in het rond, over de open plek tussen de hoge bomen op Camping Duin- rell. Rond hem staan de eerste vijftig deelnemers aan de strand zesdaagse die gisteren begonnen is hun tentjes op te zetten. Henk Hosman is de "uitvinder" van de strandzesdaagse. Twintig jaar geleden trokken er voor het eerst zo'n 30 mensen vanuit Den Hel der naar Hoek van Holland. Te genwoordig gaat het in de andere richting: de wandelaars starten in Hoek van Holland. Wanneer 2e 's avonds de eerste dag achter de rug hebben, zitten er 28 kilome ters op, er moeten er nog 112 vol gen om de 140 kilometer vol te maken. Twijfels Sommige "lopers" twijfelen wel eens of alle deelnemers de 140 kilometer echt lópen. Een deel nemer uit Hengelo; "Er zijn men sen die van de camping afstap pen, naar de eerste de beste bus halte lopen en 's avonds dood leuk zich weer aanmelden. Er zijn ook helemaal geen controlepos ten of iets dergelijks zoals bij de Vierdaagse." "Die mensen hebben dan ook he lemaal geen last van het laatste eindje", zegt hij lachend tegen twee meisjes in trainingspak. Ze lachen mee als de bekende boer met kiespijn. Voor Henk Hosman is het feit dat 'zijn' zesdaagse deze week voor de 20-ste maal van start ging geen reden om feest te vieren. "Ik vind het nog niet zo veel, bij de vijfen twintigste keer vieren we het!" zegt hij. En dat dit wandeleve nement dat wel haalt, daar hoeft niet aan getwijfeld te worden. Het aantal deelnemers is sinds de eer ste tocht flink toegenomen: on geveer 800 wandelaars lopen Dat zouden er veel meer kunnen zijn wanneer voor Hosman bij de 800 niet het maximum lag. Méér is voor zijn organisatie niet te 'behapstukken' en hij moest de ischrijving dit jaar al in april slui ten. Worstelen Als Henk "organisatie" zegt, wijst hij naar de enorme stapel rug- en slaapzakken met tenten die ach ter hem ligt: opgevouwen onder dak voor 800 mensen. Voor het vervoer daarvan zorgt hij met een vrachtwagen; terwijl de lopers over het strand worstelen, rijdt hij enige malen op en neer. Daar naast zorgt de organisatie ook voor de maaltijden van de wan delaars. Voor één wandelaar is dat blijkbaar de reden om mee te doen. "Je zet 's avonds je tentjes op, je breekt het 's morgens weer af en verder hoef je nergens voor te zorgen. Eten en drinken is allemaal voor gezorgd. Dat is toch hartstikke makkelijk?" Dat voor die service toch wel enig sportief "doorbij tersvermogen'' vereist is, lijkt hem geen punt. Een bebaarde Alkmaarder die zijn kleine tentje opzet, vind de wan- delzesdaagse een machtig eve nement. Hij loopt dit jaar voor het eerst mee en is vastbesloten om de tocht ook uit te lopen. "Het is alleen frustrerend om eerst van Alkmaar naar Hoek van Holland te gaan, om daarna weer naar het noorden te lopen", zegt hij. Een van de "nacks" van deze zes daagse is de 15-jarige Rens Men- sink uit Hengelo. Vorige week heeft hij de vierdaagse van Nij megen gelopen en nu de strand zesdaagse. Volgend jaar wil hij naast deze twee ook nog eens de vierdaagse van Apeldoorn lopen. Hij heeft het al uitgerekend; wat de tijd betrefbkomt het precies uit. Op de camping, die lichtjes naar thee geurt, beginnen de deelne mers sneller binnen te druppe len. Tegelijk met de regen, die de wandelaars na hun droge dag blijkbaar toch nog even aan het bestaan daarvan wil herinneren. De aanwezige wandelaars, laten zich er niet door opjutten. Met de regelmaat van de klok verschij nen er tentjes, tot ze alle 800 een onderdak hebben; allemaal vast besloten om de strandzesdaagse uit te lopen. HAARLEM - De Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij kan haar personenvervoer nog op een aantal punten verbeteren. Door een aantal -soms kosteloos aan te brengen- verbeteringen of voorzieningen kan het voor de busreizigers plezieriger worden om met de NZH te reizen. Voorschotenaar wil 70 duiven houden VOORSCHOTEN - Kunnen 70 duiven een prettige samenleving in gevaar brengen? Deze vraag wordt voorgelegd aan de raads leden van Voorschoten en komt van de bewoners van de J. W. Fri solaan. De voorzitter van de Postduivenhoudersvereniging de heer G. M. Groot verhuist van de Prof. Van 't Hoflaan naar de J. W. Frisolaan, waar hij het huis cp nummer 25 gekocht heeft. Met hem verhuizen zijn 70 duiven. De heer J. A. van den Akker heeft namens de buurt op 23 mei een brief geschreven naar burge meester en wethouders en deze verzocht om geen bouwvergun ning te willen afgeven voor een duivenhok, dat vrijwel de gehele tuin in beslag gaat nemen en in die brief gewezen op de overlast die duiven in een woonbuurt kunnen veroorzaken. Die brief werd naar het college van b en w gezonden nadat vast stond dat de heer Groot van plan was om het huis aan te kopen. Op 26 mei kreeg de heer Van den Akker be richt dat het gemeentebestuur de zaak in behandeling zou nemen Omdat de bewoners vernamen dat de koop door zou gaan en er geen antwoord van het gemeentebe stuur kwam, kreeg de gemeente raad enkele dagen geleden een brief met het verzoek tot bemid deling. B en W. kunnen namelijk een bouwvergunning afgeven zonder beraad of overleg met de gemeen teraad en de bewoners van de J. W. Frisolaan hebben het vermoe den dat die bouwvergunning wel afgegeven zal worden. Zij zien de komst van de duiven met het grote hok als een inbreuk op de rustige buurt. Zij wijzen de raad op een niet juist gebruik van de tuin, omdat bomen en strui ken gerooid gaan worden en vrijwel alle grond bebouwd gaat worden. Doordat de duiven deel nemen aan vluchten zal het een "gekoer" worden van duiven vooral op zondag. De nieuwe koper van het huis meent dat de overlast zwaar over trokken wordt en twijfelt er niet aan of hij krijgt de kans ook in zijn nieuwe woning zijn hobby te kunnen behouden. Waarschijn lijk zal de brief onder de ingeko men stukken geplaatst worden op de laatste vergadering van de oude raad in augustus. De vrije busbaan Leiden- Katwijk heeft de betrouwbaarr heid van het busvervoer doen toenemen. Hier een kijkje op de route van Oegstgeest nt Rijnsburg. LEIDEN - In de scholengemeen schap dr. W. A. Visser 't Hooft aan de Kagerstraat is het afgelopen weekend ingebroken. De buit be stond uit een aantal cassette bandjes en een alarminstallatie. De totale waarde bedraagt 1100 gulden. LEIDEN - Twee scholieren uit Oegstgeest zijn gisteravond in de Merenwijk mishandeld door een zestal jongelui. De twee jongens, 16 en 18 jaar, reden op de brom fiets over de Ringweg in de Me ren wijk toen een personenauto ze de weg probeerde af te snijden. De jongens reden toen de Broekweg op, waar het de auto lukte ze klem te zetten. Zes jon gens van omstreeks 20 jaar stap ten uit en tuigden de twee af na ze de bromfietshelmen van het hoofd gerukt te hebben. De da ders verdwenen met de helmen. Eén van de jongens heeft een op gezwollen gezicht, de ander een pijnlijke nek en schaafwonden op beide armen aan het voorval overgehouden. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Dit blijkt uit een onderzoek van de Consumentenbond, dat is inge steld naar de kwaliteit van het streekvervoer van 19 bedrijven in Nederland. Het onderzoek wordt gepubliceerd in het augustus nummer van de Consumenten gids. Het maakt duidelijk dat er aan de dienstverlening van de streekvervoerbedrijven nog al eens wat schort. Vooral het te vroeg en te laat vertrekken blijkt een "ziekte" te zijn waar heel veel bedrijven aan lijden. De NZH komt in het onderzoek als een gemiddeld bedrijf uit de bus. In de beoordeling van dit bedrijf zijn zowel naar boven als naar beneden geen "uitschieters" Duurder Wel blijkt dat de NZH in vergelij king met de maatschappijen Cen traal Nederland en West-Neder land de reiziger meer laat betalen voor het vervoer. De prijs van een enkele reis is bijvoorbeeld bij de NZH gemiddeld bijna tien-en- een-halve cent per kilometer, bij de maatschappij Centraal-Ne- derland 10 cent en bij West-Ne derland negen-en-een-halve cent Verder hebben de reizigers in ge sprekken met de onderzoekers een aantal duidelijke klachten naar voren gebracht. Daaruit blijkt dat de NZH-bussen geen enkele opbergruimte heb ben grote stukken bagage te stallen. Die grote begage kan bo vendien nergens op zijn plaats worden gehouden. Verder zijn sommige bussen nogal lawaaiig, is er vaak geen gelegenheid om de fiets bij de halte te stallen, en wacht de chauffeur vaak niet tot iedereen zit voordat hij wegrijdt. Verdere klachten van de NZH- reiziger de stopplaatsen worden in de bus meestal niet omgeroe pen en er zijn geen afvalbakken. De punten, waarop de NZH als "gemiddeld" uit de bus komt be treffen onder meer het op tijd wegrijden. Gemiddeld weken de NZH-bussen anderhalve minuut af van de dienstregeling. Een op de zeven bussen vertrekt te vroeg van de halte. Als van te vroeg ver trekken sprake was bleek de af wijking gemiddeld 2 minuten te zijn. Verder worden als "gemid deld" beoordeeld: de veiligheid in en om de bus, het comfort van de bussen, het optreden van het personeel en de reinheid van de bussen. Woon-werk "Wij zijn vooral ingesteld op woon werkverkeer, niet op het vervoer van bagage. Ik dacht niet dat wij de bussen gingen voorzien van een ruimte voor grote bagage. Maar het is wel waar. dat het stallen van een flinke koffer in het bagegerek onmogelijk is. De reiziger moet de koffer eventueel maar in het voetpad zetten", al dus G.J. de Swart, woordvoerder van de NZH. De NZH was volgens hem nog niet op de hoogte gesteld van de uit komsten van het vorig jaar ge houden onderzoek. Uit zijn reac tie blijkt, dat elke chauffeur ver plicht is om alle halteplaatsen in de bus om te roepen. "Dat staat in de instructie van de chauffeur. Wij wijzen er ook regelmatig op. Vooral voor mensen die vreemd zijn in een bepaalde streek is het vervelend als het niet gebeurt" zegt De Swart. Ook wordt aan de chauffeurs re gelmatig verzocht om niet al te snel weg te rijden, vooral niet wanneer oudere mensen nog naar een zitplaats op zoek zijn. "Het is beslist niet zo dat een strak tijdschema de chauffeur dwingt om zo snel bij de haltes weg te rijden. Als hij even wacht kan hij ook nog wel op tijd aan komen bij het eindpunt van de route", zegt de NZH-woordvoer- der. Wat betreft het stallen van fietsen bij de haltes merkt hij op: "De bushaltes zijn eigendom van de gemeenten. Wij juichen het toe wanneer er meer stallingsplaat sen voor fietsen komen. De ge meenten kunnen daarvoor sub sidie van de NZH krijgen" Bepaalde bussen maken nogal wat herrie, geeft de NZH-man verder toe. Hij denkt dat die klachten vooral gaan over de stadsbussen van Leiden en Haarlem, en dat zijn inderdaad de jongste niet LEIDEN - Minister Tuynman van verkeer en waterstaat komt op 13 september naar Leiden. Hij zal daar om 10 uur in de NZH-garage aan de Rijnsburgerweg de officiële openingshandeling verrich ten van de "vrije busbaan" Leiden-Katwijk, ook wel ge heten de "bus-streng". Ook de burgemeesters van de deelnemende gemeenten zullen aanwezig zijn. Opening LEIDERDORP - Het negeren van rood licht leidde vanoch tend even na negen uur in Leiderdorp tot een vrij ern stige botsing. De 48-jarige F. uit Leiden reed op de kruising van de Engelendael met de provinciale weg door rood licht en kwam daarbij in bot sing met de auto van de 51-ja- rige D.J.v.L. uit Zevenhuizen en de 26-jarige W.L.S. uit Heerde. In totaal raakten vijf personen (twee bestuurders en drie in zittenden) gewond door deze botsing. Een passagier van S. liep een zware hersenschud ding op. De auto's werden zwaar beschadigd. Alleen L. uit Zevenhuizen raakte niet gewond. LEIDERDORP - Het aantal perso nen per woning in Leiderdorp is veel sterker gedaald dan in het begin van dit jaar verondersteld werd. Bij vorige prognoses werd al eens aangegeven dat deze ge middelde woningbezetting schoksgewijs zou teruglopen. Was de gemiddelde woningbe zetting in januari van dit jaar no 3.12 personen per woning, nu is dit gedaald tot 2.98 (opgenomen per 1 juni). Een daling van 0.14 dus. De daling houdt verband met de wisseling in de hoeveelheid wo ningen die per jaar gebouwd worden en de aard van de nieuwe woningen. Met name de eenge zinswoningen in Voorhof Noord hebben erg veel doorstroming veroorzaakt. Voornamelijk flat woningen kwamen vrij, waarvan de bewoning daarna gemiddeld lager is. Het aantal personen zakt ook wanneer complexen kleine woningen klaar komen. Het ver huren van woningen aan jonge ren afkomstig uit Leiderdorpse gezinnen werkt zich daarbij ook nog uit in de cijfers. Met al deze factoren had de gemeente welis waar rekening gehouden en de gemeente had ook wel een daling in de gemiddelde woningbezet ting ingecalculeerd, maar de da ling met 0.14 viel toch wat hoger uit dan verwacht. Verdere daling Doorrekenen naar 1987 levert nu een gemiddelde woningbezetting van 2,71 op, terwijl in een eerdere prognose gerekend was op 2,80. Men verwacht de komende jaren een verdergaande daling in het aantal personen per woning. Lei derdorp kijkt daarbij onder ande re ook naar cijfers van de ge meente Leiden die voor *87 het woonbezettingscijfer 2,6 hanteert en naar de ontwikkelingen in gro ter verband. Zo daalt volgens de prognose de woningbezetting in de gehele Leidse agglommeratie in 1985 tot 2,76 (in 1975 was het nog 3,18 voor Leiden en de rand gemeenten). Voor geheel Zuid- Holland west is er van 1975 tot 1985 een daling van 2,97 naar 2,62 te bespeuren. Leiderdorp past hetzelfde reken systeem toe als Leiden bij het vaststellen van de gemiddelde woningbezetting in de toekomst. Leiden verdeelt het bezettings- cijfer per wijk. De zogenaamde "groeiwijken" met veel eenge zinswoningen krijgen een bezet tingsgetal 3 terwijl de wat vergrij zende wijken op 2,25 a 2,50 uit komen (per januari 1988). Lei derdorp heeft de Hoven (groei- gebieden zoals Winkelhof, Bui tenhof en Voorhof) 3 personen per woning toegemeten terwijl de rest van de gemeente 2,55 men sen per woning krijgt. Omgere kend betekent dit voor Leider dorp zoals reeds gezegd een cijfer van 2.71 binnen ongeveer 10 jaar. Geleidelijk Interessant is het nog te zien dat sinds 1969 het inwonertal van Leiderdorp dat toen 11.469 be droeg inmiddels gegroeid is tot 19.641. Hoewel de stijging zich ieder jaar doorzette nam ze wel de laatste jaren geleidelijk af. Vanaf '74 tot januari '78 bleef het inwo neraantal tussen de 18 en 19.000 hangen. Van afgelopen januari tot nu steeg de Leiderdorpse be volking van 18.715 tot 19.641. De huidige prognose verwacht voor Leiderdorp rond 1986 een inwonertal dat ligt rond de 21.414 Later zal dit oplopen tot 24 a 25 duizend inwoners. De gemiddel de woningbezetting was in een prognose van februari nog 2,80 voor de periode na '86. Nu een paar maanden later is deze prog nose, zoals hierboven gemeld ge daald tot 2,70. Woningbouw Zoals bekend liggen de groeigebie- den van Leiderdorp voor de na bije en verre toekomst in Voor hof, Winkelhof, Voordorp en Bui tenhof. Van de 1352 woningen in Voorhof waren er in februari 528 gereed en nu enkele maanden la ter zijn er weer 558 klaar. In de tweede helft van dit jaar is de flat Bolderikkamp gereed met 41 woningen. Gerekend wordt op 68 woningen van de A.W.L. nog dit jaar en volgend jaar zal diezelfde woningbouwvereniging met 18 bejaardenwoningen en 48 kleine woningen komen. Voorhof is dan gereed. Buitenhof Oost zal 572 woningen bevatten waarvan 248 woning wet, 51 premiehuur, 215 premie koop en 58 ongesubsidieerd. Ge Dinsdag 3Gerard Brandtstraat I formatieavond Baha'i gem., 20 Nieuwe Rijn 20 a, vrouwencafé, 21 Woensdag Kennedylaan 11, Oegstgeest, inl matieavond Baha'i gem., 20 uur. Vijf venhuis, open-huis bejaarden, do. 14-16.30 uur. Witte Poort kazer Noordeinde 2, tel. 120833, advieso trum voor werklozen, do. van 10.30-12 uur. Nieuwe Rijn 20 a, vrouwencafé, 14-17 en 21-24 uur. Duindigt, Wassena rijtuigenshow, 14 uur. Gemeenteh Leiderdorp, cie. beroep en bezwa Lm Donderdag meer. "Het vervangen van deze bussen zal binnenkort beginnen. Verder zijn wij bezig om de moto ren van oude bussen te isoleren. Wij hopen dat dat resultaat ople vert". De Swart zegt dat ter gelegenheid van de officiële opening van de bus-"streng" Leiden-Katwijk er langs deze lijn nog een aantal verbeteringen zullen worden aangebracht. Deze buslijn heeft de beschikking over vrije busba nen, waarbij de bussen boven dien de verkeerslichten kunnen beïnvloeden. In totaal staan er ongeveer 40 haltes langs deze route, waarvan zeven niet over dekt zijn. In brieven aan de ge meentebesturen (van Leiden, Oegstgeest, Rijnsburg en Kat wijk) is verzocht om ook deze hal tes nog overdekt te maken. Overigens rijden de bussen al enige tijd langs de busbanen. De kosten van het "vrije-busbanen-projecl" zijn grotendeels voor rekening van het rijk gekomen. Inmiddels wordt ook gesproken over een dergelijke verbinding van Leiden naar Leiderdorp. Binnenkort zullen de gemeenteraden van de ze plaatsen daar een uitspraak over moeten doen. Troef, Noordeinde 2a, werkgrc dienstweigeren, tot sept. tel. 1408 Nieuwe Rijn 20 a, werkgroep homofil open-café avond, 21-24 uur. Architi.1 tenwinkel, Hooglandse Kerkgracht vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architi tenwinkel, Pieterskerkhof 19, gratis j vies, 20-21 uur. Speeltuin EndepoelT Warmohd, speeltuinfestijn, 14 uur. C meentehuis Zoeterwoude, gemeen raad, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst apotheken in de regio Leiden, wordt 21 tot 28 juli waargenomen door A| theek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, i 120136, Apotheek Voorschoten, Le seweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Indi het na 11 uur 's avonds niet meer mo, lijk is met het openbaar vervoer naar apotheek te komen, kan men uitsluite voor spoedrecepten van een taxi, 1 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, i 121753. T( Leiderdorp - Gezondheidszorg Leid dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, 1 154500. Voorschoten - Gezondheidscentra v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. B. Wennekers, Oude R 91a, Leiden, telefoon 071-141889. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoc 071-125202. Voor allen die in moeilijkh den verkeren. Bereikbaar maandag t/i vrijdag van 19.30 tot 8 uur en tijdens h weekend doorlopend van vrijdagavor tot maandagmorgen. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 1431' (kantooruren). Spreekuren ma., di. wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uu Rechtswinkel ir Juridisch Adviesbureau, Noordeinde (voormalig marinecomplex), tel. 13077 Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 ut ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Vs Högendorpstraat 36, geopend ma. va 19-21 uur. In de maanden juli en augu tus uitsluitend di. en do. geopend. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Vo< hulpverleningen aan verongelukte ka ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden E Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacl bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leide Rembrandtstraat 21, aanvragen hui voor bejaarden en langdurig zieken gezinsverzorging. Telefoon 14944 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oud Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.( uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.( uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bii nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.C uur. Noord: Van Hogendorpstraat 3i ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstra; 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartie Buurthuis Morskwartier, Topaaslaa tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuir stadwijk: Herenstraat 45, vriida 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeder: Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeye Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoo Dierenbescherming Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, te: 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur dacht wordt aan 500 eengezins woningen en 72 woningen in fiat complexen. De bouw hiervan kan in 1980 starten. In Winkelhof worden 87 eenge zinswoningen eind '78 begin '79 opgeleverd. Twee blokjes pre- miekoopflats worden eind '78 in aanbouw genomen. Dan begint men ook met het westelijk woon gebied in Winkelhof waar 79 wo ningen komen. Boven de winkels in het middengedeelte van Win kelhof zijn 105 premie-koopflats gepland. De bouw daarvan start midden '79. De tweede fase van Ij.et winkelcentrum bevat nog ëëns 60 premie-koopflats. Voor het Voordorpterrein is inmiddels de eerste paal de grond ingegaan. De 18 ongesubsidieerde eenge zinswoningen en de 91 premie- huurflats verwacht men begin 1980 klaar te hebben. In het kader van het provinciale streekplan Zuid-Holland west, dat deze zomer werd vastgesteld, is voor Leiderdorp (Buitenhof en volgende plannen) een woning productie genoemd van 545 tot 1985 en 475 tot 1990. Dit komt neer op ruim 100 woningen per jaar. LEIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in- j cassokosten. Henk Hosman tussen een enorm slaapzakken. Het jaarlijkse decor hoeveelheid rugzakken, tenten oor de strandzesdaagse

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2