Feest in Warmond i^eidse agenda Tentoonstelling van antieke vuurwapens Moordzaken in het slop BURGERLIJKE STAND STAD EN RAND LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. ZATERDAG 22 JULI 1978 Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Café De Twee Spieghels, muziekpro gramma, 15 uur. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, kreatieve workshop, 13-18 uur. Maandag Witte-Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, gehandi- captensoos, 14-16.30 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): M. J. H. Tol, de Sit- terlaan 80, tel. 142427, Wijk II (Kooi en Merenwijk): F. B. Kruis, Klaproos 34, tel 126371, Wyk III (Waard, Professoren- wijk, Tuinstadwijk en zuid-binnenstad): W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866, Wyk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): van zaterdag 10 tot zondag 8 uur vm.: W. Schellekens, Paga- ninistraat 24, tel. 764035, van zondag 8 tot 24 uur F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 11, tel. 120347. Leiderdorp - De weekenddienst wordt waargenomen door P. van 't Woud en L. Middendorp, Hoofdstraat 40, tel. 130070, zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofdstraat 40, tel. 130070. Oegstgeest - De weekenddienst van za terdag 10 tot maandag 7 uur vm., wordt waargenomen door E. W. F. van Walch- ren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - S. M. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417 (zaterdag), B. van Beusekom, P. Heynlaan 6, tel. 071-763551 (zondag). Warmond - J. Hoornweg, Kievitspark 19, Voorhout, tel. 02522-11393. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt van 21 tot 28 juli waargenomen door Apo theek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136, Apotheek Voorschoten, Leid- seweg 66, Voorschoten, tel. 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer moge lijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91a, Leiden, telefoon 071-141889. SOS-dienst Telefonische hulpdienst. telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Bereikbaar, maandag t/m vrijdag van 19.30 tot 8 uur en tijdens het weekend doorlopend van vrijdagavond tot maandagmorgen. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7. Telefoon 143171 (kantooruren).- Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogen dorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. In de maanden juli en augus tus uitsluitend di. en do. geopend. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14 00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Geboren: Robert Eduard, zn.v. H.T.A. Kool- oos en C. J.M.M. van der Klaauw; Senay, dr.v. M. Seyhan en E.A. Türemis; Denise dr.v. J.A.P. van Elk en E. Waasdorp, Justine Ca roline dr.v. Y.D. Frachon-Dugae en A.C.A. Vrolijk; Hugine Jan nette, dr.v. H. van Beele en D.W. Ouwehand; Nicoline Jacoba, dr.v. A. van der Plas en P. Schou ten; Monique dr.v. B.A.L. Ade- geest en D. van der Vijver; Niels zn.v. B.A.L. Adegeest en D. van der Vijver: Veizah, dr.v. M. Tahiri en N. Moufki; Barry zn.v. J. Bo- gaards en Y.D. Harnas. Overleden: A.G. Medema, geb. 5 jan. 1905, geh. gew. met A. van den Eijkel; J.R. Geukens, geb. 12 dec. 1899, man. Getrouwd: J. van der Reijden en A. van Ros sen; H.F. Cavé en C.A. Clow. Ondertrouwd: P.F. J. Kuipers en I.I. Kraak; R.D. Bos en A.J. Tolhui- sen; P.C. Gijsbers en L.E. Loop stra; W. van Dam en E.C. Cramer; T.B.R. Arens en A.M.C.T. van den Steenhoven; C.J. van der Horst en M.E. Bink; T.W.M. Duiven voorde en T.A.C. Hobenboom; P.J. Volwater en L.J.M. Buis; G.G.C. Trottier en A.P. Keus kamp; J. Marcelis en N.C. Tege laar. Ondertrouwd: P. F. J. Kuipers en I. I Kraak; R. D. Bos en A. J. Tolhuisen; P. C. Gijsbers en L E. Loopstra; W. van Dam en E. C. Cramer; T. B. R. Arens en A. M. C. T. van den Steenhoven; C. J. van der Horst en M. E. Bink; T. W. M. Duiven voorden eri, T. A. C. Hobenboom; P. J. Volwater en L. J. M. Buis; G. G. C. Trot tier en A. P. Keuskamp; J. Marcelis en N. C. Tegelaar. Geboren: Ivo C. z. v, A. C. W. van der Burgh en E. A. C. M. van Werkhoven, Angela J. J. d.v. J. G. Kollau en M. J. Overdijk, Danny z.v. C. Scheffer en D. Ie Fevre, Leiden, Frank, z.v. F. Koppers en J. L. de Rijter Leiderdorp, Carp- line M. d.v. K. W. Ruijg en M. H. Kooijman, Leiderdorp, Ylva d.v. D. P. Onderwater en E. D. JHan- sen, Hazerswoude, Rutger, z.v. W Hermsen en M. Ketalaar Koude kerk a.d. Rijn, Rilana D. d.v. A. W. Sanders en M. P. van Hooidonk, Alkemade, Johanna F., d.v. J. J. A. de Haas en J. F. Deijn, Leiden, Raimond P. z.v. P. Vmrouwer en M. Veen, Voorschoten, Sebas- tiaan J., z.v. C. van Viegen en E. H. van Eist, Leiderdorp, Patricia d.v., P. Sira en M. S. de Roode, Leiden, Claire d.v., N. C. Ferris en U. L. J. M. Bos, Zoeterwoude, Alain P. z.v. S. G. Smith en N. J. Snidecor, Voorschoten, Boris V. z.v. A. P. Schmid en J. F. A. de Graaf, Leiderdorp, Michael A., z.v. B. A. M. Splinter en C. W. Vroonland, Alkemade, Joost z.v. H. Schuts en M. A. Bondt, Lei derdorp, Adriana M. C. d. v. J. M. van Kampen en J. M. C. Turk, Al kemade, Jeroen z.v. J. Mullens en T. D. Koningsveld, Leiden, Caro- lien, d.v. W. F. van der Walle en J. Laterveer, Leiden, Priscilla d.v. G. van der Meij en J. J. Buijn, Leiden, Lisette C. H. d. v. C. H. van Eenennaam en H. Schipper, Hazerswoude, Alfons A. J. z.v. H. A. de Boer en C. H. M. de Groot, Hazerswoude. Ondertrouwd: T. M. A. Beekman en M. J. T. T. M. Geheniau. Getrouwd: W. van der Zwan en S. Lohmann, H. J. C. A. Larrewijn en J. W. Schillemans, E. Lam- mers en J. Broer, W. B. M. Vane man en W. M. T. de Boer. Overleden: J. Hockx, 69 jr. geh. met C. M. Noordermeer, Leiden, H. L. Barendse, 78 jr, geh. gew. met A. J. van Campen, Amsterdam, G. Knetsch, 65 jr., Sassenheim, C. J. A. Verbaan, 57 jr. geh. gew. met M. de Jong, Leiden, A. Dubbe- laar, 64 jr., geh. met N. Bek, Lei den, A. van den Wijngaard, 96 jr geh. gew. met M. S. van Polanen, Leiderdorp, A. J. Slewe, 78 jr. geh. met J. M. G. Bosland, Lei den, M. A. J. van der Ven, 84 jr., geh. gew. met H. P. Zwetsloot, Leiden, P. Sierat, 46 jr. geh. gew. met B. J. Vijlbrief, Leiderdorp, J. B. Korenhof, 75 jr., geh. met A. M. Pot, Leiden, A. Kruidenier, 67 jr. geh. met P. Nuijs, Leiderdorp, E. W. Oppelaar, 70 jr., geh. gew. met J. J. van der Vaart, Voorschoten. Kinderen In Leidse Lakenhal LEIDEN - Tot 17 september duurt de bijzondere exposi tie, die van vandaag af te zien is in het Stedelijk Museum 'De Lakenhal'. Een bijzonde re tentoonstelling, omdat het hier een uitstalling van antie ke vuurwapens betreft. Aanleiding tot de expositie, die zoals reeds eerder gemeld tot stand is gekomen in samen werking met het eveneens in Leiden gevestigde Konink lijk Nederlands Leger en Wa penmuseum 'Generaal Hoe- fer', is het verschijnen van het boek 'Dutch Firearms'. Dit door dr. Arne Hoff, tot voor kort directeur van het Toj- husmuseet in Kopenhagen, geschreven standaardwerk is geheel gewijd aan antieke Mederlandse vuurwapens. Alle vuurwapens, die nu in 'De Lakenhal' ten toon worden gesteld, dateren uit de zeven tiende en achttiende eeuw. De expositie wil aantonen, dat de vuurwapenfabricage in het tegenwoordige gebied van Nederland gedurende deze twee eeuwen een voor aanstaande rol heeft ge speeld. De betekenis hiervan ligt volgens de organisatoren van de tentoonstelling niet alleen op het ambachtelijke en technische vlak, maar vooral ook op die van de stijl- Zo zijn er vuursteenpistolen uit de laatste helft van de zeven tiende eeuw met fraai gesne den ivoren laden en kolven te bewonderen. Op de foto's ziet men een me dewerkster van het museum de laatste hand aan de antieke vuurwapententoonstelling leggen. Het kleine wapen, dat zij op de foto met het schilde rij op de achtergrond vast houdt, is een vuursteenpi stool met afschroefbare kop. Op de andere foto een lontslot musket uit ca. 1600, dat ver moedelijk heeft toebehoord aan Lodewijk XIII. De waar de van dit 'kanon' zou onge veer een kwart miljoen be dragen. De expositie in 'De Lakenhal' is te bezichtigen dagelijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. WARMOND - Hel tobbetje steken en parapluhangen vormden gis teren een belangrijk ornderdeel van de festiviteiten rond de Kaagweek in Warmond.Naast de kermis en de kunstmarkt viel er nog genoeg te doen in Park Groot Leerust ivaar een kindermarkt was ingericht. Kinderen tot 12 jaar toonden daar hun verkoop talenten. In "Ut Sloepie" verscheen de beken de Haagse formatie Livin Blues terwijl tegelijkertijd in het Tref punt de jeugd aan haar trekken kon komen met een drive-in show, georganiseerd door Kommunika- tie Warinond. De roek-groep Trash en de drive-in show Silver Machine verzorgden de muziek. De Vereniging tot Vie ring van Warmondse feesten bood gisteravond in een sfeervol ver licht Groot Leerustpark de gele genheid om buitenshuis te eten Een gezellige muziekje en barbe cue zorgden voor een leuke sfeer De foto's laten, zien hoe gezellig het bij een en ander aan toe ging. In gemeente Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER - Het on derzoek in de moordzaken van Wim Lefferts en Theodora Hul man zit muurvast. De politie van Haarlemmermeer werkt er nog wel aan maar zegt geen enkel aanknopingspunt te hebben. Het regionale rechercheteam, dat een paar weken bijstand verleende, heeft zich inmiddels terugge trokken. De officier van Justitie heeft in deze zaken een beloning van tienduizend gulden in het vooruitzicht gesteld voor een tip die leidt tot aanhouding van de moordenaars. Wim Lefferts, een homofiel uit Am sterdam, werd begin dit jaar uit de Ringvaart bij Haarlemmer meer gevist. Het Gerechtelijk Laboratorium in Rijswijk stelde vast dat hij ongeveer drie weken in het water moest hebben gele gen, nadat de moord was ge pleegd. Lefferts was door ver wurging om het leven gebracht. Lefferts was barkeeper in een club waar zich vaak homofielen op hielden. Vlak voor hij werd ver moord, werd hij, 's nachts, nog gesignaleerd in het hartje van Amsterdam. Van Theodora Hulman (20) is be kend dat zij prostituee was. Zij werd dood aangetroffen onder een viaduct langs de rijksweg na bij Zwanenburg. Volgens de poli tie werd zij op die plek niet om het leven gebracht, maar ergens anders. Later moet zij onder het viaduct zijn neergelegd. Geen spoor Er is geen enkel spoor, vertelde politie-voorlichter Van Ekeris van het korps in Haarlemmer meer. 'Natuurlijk, in het begin zijn er wel wat tips binnengeko men, maar die hebben geen enkel resultaat opgeleverd. We zitten op een dood spoor. Er werkt nog wel iemand aan die zaken, maar het is allemaal erg moeilijk.' Van Ekeris gelooft dat de oplossing van beide moordzaken niet spoe dig mag worden verwacht. 'Zoals de zaken er nu voorstaan, ziet het er allemaal wat somber uit. Maar ja,' aldus de politie-functionaris, 'je weet het natuurlijk nooit. Voor hetzelfde geld hou je volgende week iemand ergens aan die ook één van die moorden op zijn ge weten heeft.' En ook al zit men op een dood spoor, tóch blijft de recherche bezig met de zaak. 'Als je ergens mee begint, wil je het ook tot een goed einde brengen. Dat wil ie dereen die iets doet, de politie ook.' Het onderzoek in de moord op Wim Lefferts is extra moeilijk, omdat hij drie weken in het water heeft gelegen alvorens hij werd gevon den. Eventuele sporen aan kle ding zijn hierdoor uitgewist. 'Die zaken verdwijnen niet in de kast,' zegt Van Ekeris. 'We blijven er al tijd mee bezig. Ook al heeft het regionale rechercheteam zich te rug getrokken. Het is best moge lijk dat je na verloop van jaren een aanknopingspunt hebt, dan moet je toch weten wat er aan de hand is geweest. Ook al is het ja ren geleden, de aandacht blijft. Hoewel het er in deze zaken toch wel somber uitziet,' aldus Van Ekeris. gewond op de weg LEIDEN - Een 12-jarig Leidse jon gen kreeg een hersenschudding bij een ongeval gistermiddag om streeks kwart over twaalf op de Aalmarkt. De jongen reed er met zijn fiets en verloor het even wicht, toen hij het stuur losliet. Er volgde een valpartij als gevolg waarvan hij naar het Academisch Ziekenhuis moest worden over gebracht. Een 7-jarig Leidenaartje werd gis termiddag op de Willem de Zwij gerlaan ter hoogte van de Ijssel- meerlaan aangereden door een auto, toen hij zonder voldoende op te letten met zijn fietsje de rij baan overstak. Het ongeval ge beurde bij de oversteekplaats, maar volgens de politie had de auto automobilist op dat moment groen licht. Het ventje kreeg let sel aan zijn rechterknie en moest naar het Elizabeth-ziekenhuis worden vervoerd.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2