Werken in de Heemtuin is echt monnikenwerk Verzorger van Leiderdorpse museumtuin STEEKPARTIJ BLEEK BROMFIETSONGELUK Gemeentecentrum blijkt geschikt voor activiteiten bejaarden Weidse agenda PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 17 JULI 1978 LEIDERDORP -"Je hebt pas het gevoel datje echt met iets bezig bent, wanneer je al die mensen om je heen ziet genieten. Soms zitje dagen achtereen te wieden en dan is juist zo'n druk bezochte weekenddag met misschien wel 500 mensen erg leuk om mee te maken" Deze woorden komen uit de mond van de heer Kanbier, sinds de aanleg van de Leiderdorpse Heemtuin in 1971 daar werkzaam. Zittend in een klein gebouwtje in deze "tuin", vertelt Kanbier, die vroeger hovenier geweest is, over zijn werk en zijn visie op het plantsoenenwerk. Als hovenier had Kanbier eigenlijk heel ander werk te doen: "Wat in het wild groeide moest geknipt of afgemaaid worden. De "Heem tuin" is daarentegen een wilde tuin, een soort museumtuin, waar inheemse "onkruiden", die met uitsterven zijn bedreigd, kunnen groeien" Door Roel Zaadnoordijk Hij vertelt dat er duizend verschil lende soorten planten in de "Heemtuin" zijn, die in aparte gebieden in de tuin groeien. Ieder gebied heeft zo zijn eigen vegeta tie (soort plantengroei). Deze ge deelten beïnvloeden elkaar op natuurlijke wijze: het zaad van de ene plant wordt door de wind naar de naastgelegen gebieden verspreid. Wieden "Dat heeft tot gevolg datje planten moet weghalen die niet thuis ho ren op een plaats waar duidelijk een andere vegetatie is. Meestal komt dat neer op wieden en nog eens wieden, echt monniken werk hoor!" Een belangrijk on derdeel van Kanbiers werk. "Maar naast het plukwerk moet eveneens geprobeerd worden zo veel mogelijk wilde plantensoor ten in het geheel in te bouwen, wat toch wel enig kienwerk ver eist". Kanbier krijgt, wanneer hij in de tuin aan het werk is genoeg gele genheid zich een idee te vormen wat de drijfveer is voor de men sen om de Heemtuin te bezoeken. Hij schroomt ook niet te vragen waarom de bezoekers komen, wat hen interesseert. "Uit de ver schillende reacties maak ik op dat geen mens de natuur hetzelf de beleeft, iedereen wordt wel door iets anders geboeid". Een bepaalde mensenkennis op doen kan niet uitblijven. Als Kanbier kijkt naar de manier waarop de mensen door de Heemtuin lopen, dan weet hij vaak gelijk of hij met een plan- tenkenner of met een leek te doen heeft, welke laatste zo maar wat van de rust genieten wil. Kruipen "Hoe dieper men druipt, hoe meer plantenliefhebbers het zijn, zo zie ik dat bij volwassenen." Nu zijn het uiteraard niet alleen ouderen die een bezoek brengen aan de Heemtuin. Vooral de scholen maken gebruik van deze moge lijkheid om de natuur in de prak tijk te beleven. "Wanneer een klas van een lagere school hier een excursie heeft hoefje echt niet alles te gaan ver tellen. Dat gaat het ene oor in en het andere weer uit. Nee, zelf iets laten doen, zelf iets laten bekij ken, dat is het leukste voor die kinderen". Kanbier heeft zo zijn eigen aanpak. "Toen ik een keer een groep kinderen liet zien wat voor beestjes er in wier kunnen zitten, haalde ik zo'n flap uit de sloot. Een meisje vond dat toen erg vies, maar nog geen kwartier later was ze omgeturnd en zelf bezig het wier te onderzoeken. Ze zat daarbij overigens nog onder het eendekroost ook. Kanbier benadert zijn werk in de Heemtuin van uit een heel andere hoek dan de mensen van de ge meentelijke plantsoenendienst dit naar zijn idee doen. Zo heeft hij moeite met de manier waarop de planten langs de straat geplant zijn en worden onderhouden. Afgeschoffeld "De bloemen en de planten in het "openbaar groen" worden te keu rig onderhouden, waardoor een onnatuurlijk geheel ontstaat. Iets wat niet direct thuis kan worden gebracht wordt meteen afge schoffeld". Hij geeft als voorbeeld de kweek van heelbladplantjes die in de Heemtuin heeft plaatsgevon den." Toen ze langs het heel- blaadjespad in Leiderdorp ge plant waren werden ze binnen de kortst mogelijke keren allemaal afgeschoffeld. Nee, er heerst nog veel onbegrip bij de gemeentelij ke plantsoenendienst". "Om risico's van afschoffelen te voorkomen zijn we nu bezig met een experiment in de Gallaslaan. Daar hebben we een plantsoen dat we helemaal zelf onderhou den. Niet meer super netjes door alleen maar met kasplantjes te werken. Wilde planten mogen daar eveneens tussen staan. Zo ontstaat een natuurlijk en geva rieerd geheel, dat in de toekomst best in de groene Dolk (het groe ne hart van de wijk Voorhof-red.) ingevoerd kan worden" Verschuiving Kanbier: "Toch is er wel een ver schuiving merkbaar bij de plant soenendienst. Bij de aankoop van nieuwe planten worden niet meer Heemtuinverzorger Kanbier: "De bloemen en planten in hetopenbaar groen' worden te keurig onderhouden, waar door een onnatuurlijk geheel ontstaat" alleen exotische kasplanten aan gekocht, ook inheemse planten zitten ertussen". Het gebouwtje, waarin het gesprek nu langzaam naar een einde loopt, staat en hangt vol met werkstukken van kinderen van enkele Leiderdorpse lagere scholen. Deze "collectie" is het resultaat van een biologiewerk- stuk waarin de kinderen hun in druk, die zij bij een rondgang in het Heempark hebben opgedaan moesten uitbeelden. Kanbier in zijn werkomgeving met eigen ideeën: 'Ze kunnen zoals laatst gebeurde mijn mening vragen over een vrachtauto vol met prachtige ge raniums, ik blijf meer waardering houden voor dat ene grassprietje dat zich door het wegdek heen heeft weten te dringen. Géén kunstmatig gekweekte plant, maar een plantje dat zich in zo'n barre situatie weet te ontwikke len is toch wel frappant. Het be tekent een aanloop naar een na tuurlijke situatie, iets waarvoor sommige mensen nou eenmaal geen waardering kunnen op brengen" Leidenaar schiet op kinderen LEIDEN - De vreemde steekpartij die in de nacht van donderdag 13 op vrijdag 14 juli heeft plaatsge had en waarbij een 40-jarige Lei denaar gewond raakte aan zyn lever is volgens de Leidse politie geen steekpartij geweest. Als oorzaak van de verwonindingen noemt men een val van het slachtoffer met zijn brommer op de Willem de Zwijgerlaan. De verwondingen, die op messteek wonden leken, zouden zijn ont staan doordat het slachtoffer een bierfles in zijn binnenzak had zit ten. In eerste instantie dacht men dat de Leidenaar zijn verwondin gen had opgelopen bij een "café ruzie". Deze veronderstelling werd nog versterkt door het feit dat het slachtoffer noch zijn vriend, die de EHD (Eerste Hulp Dienst) had ingeschakeld, ook BURGERLIJKE STAND LEIDEN, LEIDERDORP, ZOE- TERWOUDE, VOORSCHOTEN - Geboren: Marcel z.v. A. P. M. Zuidwijk en V. C. J. M. Elderhorst (Zoeterwoude), Renske d.v. G. A. de Maaker en S. H. Weijer (Leiden), Esther d.v. D. van Waarde en A. C van den Berg, Willem z.v. J. W. Schuurhuizen en G. L. Bosshardt (Leiden), Linda d.v. J. A. M. Jans sen en M. L. Colpaart (Leiden), Ma- rike d.v. G. C. A. Elshoud en M. J. W. Oldenhave (Leiderdorp), Rob z.v. Sj. J. van de Kreeke en A van Koten (Leiderdorp), Jopje d.v. L. M. Ruskamp en C. H. M. Groenen dijk (Leiden), Carolina d.v. Th. Kuipers en M. D. Rijo (Zoeterwou de), Ewout z.v. R. M. Smit en H. J. Houtstra (Leiden), Peter z.v. A. J. Bronsgeesten C. Tegelaar (Leiden), Roelf z.v. R. H. M. Otten en R. M. J. Cupers (Voorschoten), Margot d.v R. J. Hankel en KI. Timmer (Lei den), Jessica d.v. R. F. Brussee en J. A. M. Schonk (Leiden), Sandra d.v J. van Tongeren en E. C. Overduin (Leiden), Pieter z.v. A. P. H. A. Remmers en R. Schwartzsuter (Leiden), Klaas-Jan z.v. K. Rozema en A. A. Holtman (Leiden), Patrick z.v. J. F. Colijn en D. de Jong (Lei den), Jennifer d.v. P. Mark en J. Schroef (Leiden), Bertus Gesienus z.v. J. C. B. Bobers en J. H. Potho ven (Leiden), Robert John William z.v. R. H. Usher en J. van der Hei den (Leiden), Marike d.v. G. A. Wabbijn en J. Zorg (Leiden). Getrouwd: K. W. H. M. van Engelen en C. J. Jansen (beiden Leider dorp), J. M. l'Amie en C. H. Cavé (beiden Leiderdorp), Chr. Walen (Leiderdorp) en M. A. E. Verhoeven (Leiden), L. Zitman en L. A. E. Baak (beiden Leiderdorp). E. van Beelen en R S. de Jong (beiden Leider dorp), R. Ruijterman (Woubrugge) en A. C. M. Ellenbroek (Zoeter woude), P. J. van Haasterten A. van der Made (beiden Leiden), P. J. L. Mooijman en H. Y. van Hooidonk, P. J. Spruit en C. M. Kampfraat (beiden Leiden), L. M. Flippo en S. M. P. van Went, P. Ouwerkerk en A. C. van Schoonderwoerd den Be- zemer (beiden Leiden), W. van der Neut en H. Singerling (beiden Lei den), D. J. van der Kraan en M. A W. Nederhand (beiden Leiden). maar iets over de toedracht van het ongeval wilden zeggen. De Leidse politie heeft gistermid dag een 14-jarige Leidenaar op gepakt die in de Merenwijk met een luchtdrukpistool aan het schieten was op kinderen. De jongen is meegenomen naar het politiebureau aan de Zonneveld straat waar hem flink de les is gelezen en waar zijn pistool is af gepakt. Overigens is geen van de kinderen door het schietwerk van de jongen gewond geraakt. Een 9-jarig Leidenaartje is gister avond rond half zeven zwaar ge wond geraakt na te zijn aangere den dooreen personenwagen die werd bestuurd door een 47-jarige inwoner van Wassenaar. De per sonenwagen reed over de Ples- manlaan richting Rijksweg. Ter hoogte van het benzinestation kwam uit de struiken van de middenberm plotseling het jon getje tevoorschijn die met zijn fiets aan de hand prompt de rij baan overstak. De autobestuur der kon niet meer uitwijken waardoor het jongetje werd ge schept en tegen de rijbaan werd gesmeten. Hij liep hierbij zware verwondingen op aan zijn benen, rug en hoofd en is ijlings overge bracht naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden. Na een aanrijding tussen twee brommers vrijdagmiddag op de Hooigracht is een 35-jarige Lei denaar met een hersenschudding overgebracht naar het Elisabeth- ziekenhuis in Leiderdorp. De Leidenaar reed op zijn brommer richting Pelikaanstraat. Ter hoogte van de Hooglandsekerk- steeg wilde hij plotseling linksaf slaan waardoor hij werd geraakt door een andere brommer die rechtdoor reed. De bestuurder van deze bromfiets bleef bij het ongeluk ongedeerd. Een 27-jarige inwoner van Zoeter- meer is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt aan zijn rugwervel na een val met zijn brommer. De man kwam van de Herenpoortsbrug en wilde rechtsaf de Herensingel inslaan. Waarschijnlijk nam hij de bocht iets te krap waardoor hij kwam te vallen. Door deze val is een van zijn rugwervels verschoven en moest hij worden overgebracht naar het Elisabeth-ziekenhuis in Leiderdorp. Paardensportliefhebbers komen volgende week woensdag en don derdag weer aan hun trekken tij dens kortebaandraverijen en po- nyrennen in Stompwijk. Het po nyrijden is volgende week woensdagmiddag en begint om 12.30 uur op de grasbaan van de heer Spruyt (achter de kerk) Aanmelden voor dit ponyfestijn kan men zich bij de heer CA.v.d Bosch, Meerlaan 1 in Stompwijk Donderdagmiddag wordt dan een traditie voortgezet met de korte- baandraverijde op één na groot ste in Nederland. Gestart wordt om 14.00 uur. Verder is er vanaf dinsdag kermis in Stompwijk. 's Middags is er die dag nog een wedstrijd voor kinderen met po ny's. Om 1330 worden deze kin deren op het kerkplein verwacht Men vertrekt dan met een optocht naar het feestterrein waar de wedstrijden plaats vinden. De kleuters kunnen dinsdagmid dag terecht op het plein van de kleuterschool. Zij kunnen ook aan vele spelletjes deelnemen, 's Avonds begint op het terrein het zogenaamde katknuppelen. Een bromfietsenrace woensdagavond vormt ook een onderdeel van de festiviteiten. Gestart wordt om 19.00 uur. Verder kan iedere be langstellende zich nog in het Stompwijkse kermis- en nachtle ven storten. Stichting Dienstencentrum stelt twee leidsters aan LEIDEN - De Stichting Diensten centrum heeft een tweetal nieu we leidsters aangesteld. In wijk centrum Morschwijck is me vrouw M. Koghee projectleidster geworden. Ze is bereikbaar in het wijkcentrum. Topaaslaan 19, te lefoon 761196. Bij het diensten centrum van de binnenstad treedt per 17 juli in dienst me vrouw M.E. Kooy-van Hövell. Ze is na 24 juli bereikbaar in het dienstcentrum aan het Gerecht 10, telefoon 143503. Beide leidsters houden op maan dag- en woensdagochtend spreekuur van negen tot tien uur. Hun taak is o.m. het signaleren van behoefte aan hulp van zelf standig wonende bejaarden in de wijk, er. ervoor te zorgen dat die hulp er komt. k LEIDERDORP - Dit fraaie geraamte zal vóór het winterseizoen 78-79 de overkapping van drie tennisbanen moeten ondersteunen op het ter- i de Leiderdorpse tennisclub "De Munnik". Samen met de bouw van de hal worden acht nieuwe buitenbanen aangelegd. De afmetingen van de hal zijn aangepast om. ook de zaalsporten zaalhockey (Alécto) en micro-korfbal (Velocitas) daar mogelijk te maken. Met de gemeente Lei derdorp is namelijk afgesproken dat in ieder geval Alecto en Velocitas hun binnenwedstrijden op zaterdag en zondag in de tennisbal kunnen houden. De totale bouwkosten van de hal.bedragen bijna 1(2 miljoen guldenDat de uitbreiding geen overbodige luxe is voor de tennisveren i- ging blijkt wel uit hun wachtlijst van honderden tennisliefhebbers. De vereniging verwacht dat ondanks de extra banen niet eens iedereen tot de vereniging toegelaten kan worden. Vrachtauto al rijdend in brand gevlogen LEIDERDORP - Een trekker met oplegger is vanochtend even na zeven uur rijdend op de Rijksweg 4 (Amsterdam Den Haag) ter hoogte van Leiderdorp in brand gevlogen. De vrachtauto, die stalen platen vervoerde, brandde daarbij geheel uit. De chauffeur bleef ongedeerd. De vermoede lijke oorzaak is een kortsluiting in de wagen. I LEIDEN - In de nacht van zater dag op zondag omstreeks kwart voor drie werd een ruit ingegooid van een vitrine behorend bij een kapperszaak in de Breestraat. De ruit moet zijn ingegooid door een van een zestal jongelui in de leef tijd van 16 tot en met 20 jaar die later door de politie werden aan gehouden. Volgens de verklarin gen had men in een baldadige bui de ruit vernield. Een van de jon gens had uit de vitrine een bus haarlak weggehaald. OEGSTGEEST - Het centraal ge legen 'gemeentecentrum' in Oegstgeest lijkt over het alge meen geschikt voor de activitei ten van het dienstverlenigscen- trum (DVC). Alleen blijkt dé ruimte van twee leidsters nog te klein te zijn. Een oplossing daar voor is nog niet gevonden. Dit valt te lezen in het jaarverslag van de Stichting Dienstverle ningscentrum over 1977. Wat verdere ruimte betreft werd door het dienstverleningscentrum in Oegstgeest, dat zich bezig houdt met allerlei cursussen voor be jaarden (zowel alleenwonende als mensen uit bejaardentehuizen), ook afgelopen jaar weer gemaakt van de recreatieruimte van de bejaardenflat 'Heemwijck' als dependance van het centrum. Bewoners en omwonenden schijnen volgens het jaarverslag graag gebruik te maken van deze ruimte. Jong en oud Een ander punt waar door de op stellers van het verslag op gewe zen wordt is het contact tussen de oudere bezoekers van het dienst verleningscentrum en de jonge vrijwilligers die hun diensen aanbieden. 'Wij ondervinden dat de contacten tussen jong en oud voor beide groeperingen enorm veel waarde hebben'. Dit is een van de redenen waarom het cen trum bijvoorbeeld geen auto busje heeft aangeschaft om tochtjes te ondernemen, alhoe wel het ministerie van CRM daar wel de gelegenheid voor gaf. 'Het aantal vrijwillige autorijders zou dan wegvallen en de contac ten die door deze vervoersdienst ontstaan zouden verdwijnen. Bij de samenwerking met andere instellingen speelt vooral die met de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Bollenstreek een belangrijke rol. Als d-e be jaardenverzorging geen man kracht heeft om bij te springen wordt in noodgevallen een be roep op het centrum gedaan. Daarbij worden dan de vrijwilli gers gevraagd om te helpen of er wordt op verzoek van de bejaar den een advertentie geplaatst voor huishoudelijke hulp. Zeef-functie De gegadigden worden dan gese lecteerd door een functionaris van het DVC, waarna zij in con tact worden gebracht met de hulpvrager. Volgens het jaarver slag wordt deze 'zeef-functie' door de ouderen wel op prijge- steld. Naast een gedetaileerde opsomming van de cursussen en activiteiten van het dienstverle ningscentrum (onder andere En gelse en Franse lessen, volksdan sen, bloemschikcursussen en naailessen, technische hulp voor ouderen,pedicure, kapster) blijkt vooral de maaltijdvoorziening erg is trek te zijn. 6760 porties afgegeven aan thuiswonende. Wat de fïnan- ci"ele positie van het centrum be treft was er één verliesgevende post en wel de maaltijdvoorzie ning. Een verhoging van de prij zen werd in de loop van het afge lopen jaar ingevoerd. Het tekort kwam ten bate van het zoge naamde risico-fonds. In het al gemeen kan gesteld worden dah de financi"ele positie van het dienstverleningscentrum goed genoemd kan worden, zo wordt in het verslag gesteld. Tentoonstelling in 't Trefpunt KATWIJK - Ter afsluiting van het nu lopende seizoen organiseert de Stichting Jeugdwerk (SJK) een tentoonstelling. Deze exposi tie is van zaterdag 22 juli tot en met zaterdag 5 augustus in club huis 't Trefpunt aan de Louise de Colignylaan 3 te Katwijk. In die periode is zij dagelijks, behalve zondags, van 10 tot 12, van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur te bezoe ken. De tentoonstelling wordt op zaterdag 22 juli om 15 uur offi cieel geopend door de heer J. van Brakel, voorzitter van het ge nootschap "Oud Katwijk Er zal werk te zien zijn van Katwijkse amateurschilders. Maandag Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Witte-Poort kazerne, Noordeinde 2, tel. 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, gehandi- captensoos, 14-16.30 uur. Warmond, Oude Gymzaal, expositie werken van kreatieve Warmonders. Jeugdvakantiedorp, Jeugddorp Voor- schoterweg. Voorschoten. Gemeentehuis Wassenaar, raad, 19.30 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt van 14 tot 21 juli, waargenomen door: Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegst geest, tel. 155482; Apotheek R. van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor schoten, tel. 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men. uitsluitend voor spoed recepten, van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 19.30 tot 8 uur en tijdens het weekend doorlopend van vrijdagavond tot maandagmorgen. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau,'Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. In de maanden juli en augus tus uitsluitend di. en do. geopend. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. van Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483 Algemene informatie dag. 9.00-10.00 uur Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Belangengroep alleenstaanden Belangengroep, alleenstaanden, Room burgerlaan 55, Leiden, telefoon 123235. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2