-Dinsdaq-tfoensdatf-lloordeel: lama Ook geweld van rechts in Duitsland V Amerikaans koor in Zoeterwoude GESLAAGDEN ^finruil J 9.48 10.48 4.98 4.98 4.48 4.98 4.98 2.50 Sperciebonen 1.58 eerste soort bananen 2 kilo 1.58 Hollandse andijvie 1 kilo 0.59 Granny Smith's 2 kilo 2.58 nieuwe aardappelen 25 kilo 9.50 BOODSCHAPPENMARKT PAGINA 14 VARIA MAANDAG 10 JULI 1978 „Politie en veiligheidsdienst verrast" BONN (GPD) - Westduitse rechtse radicalen worden in toenemende mate ge welddadiger en blijken Leidenaar deelt flinke klappen uit LEIDEN - In de Hartesteeg in Lei den is zaterdagmiddag een inwo ner van Leiden aangehouden na dat hij een politieagent een paar klappen in het gezicht had gegeven. De man was kort daar voor met zijn grote auto de Har testeeg ingereden en had deze demonstratief midden op straat geparkeerd, zodat er totaal geen verkeer meer langs kon. Na zich gelaafd te hebben in een naburig café ontstak de Leidenaar in gro te woede, omdat hij meende dat zijn auto was beschadigd door een vallende steen van eén van de bouwsteigers die aan de Hart- steeg staan. De man begon te schelden en te tieren tegen de mannen die op de steiger aan het werk waren. Toen zijn woedeuit barsting op een hoogtepunt had bereikt trachtte hij de werklui te lijf te gaan door de toegangsdeur van Hartesteeg 3 te vernielen en naar boven te rennen. De Leidse politie was inmiddels gearriveerd en trachte de man tegen te hou den. Deze was echter door het dolle heen en diende vervolgens een paar oorvijgen uit aan één der agenten, waarop hij onmiddelijk werd meegenomen naar het bu reau. De auto is door de Leidse brandweer weggesleept. bereid tot het ondernemen van anti-semitische acties. Volgens het jaarlijkse rapport van de Westduitse binnenlandse vei ligheidsdienst dat binnenkort openbaar wordt gemaakt, is het aantal neo-fascistische acties met geweld verdubbeld van 300 in 1976 tot 600 in 1977. Dit schrijft de veiligheidsexpert van de SPD-fractie in de Bondsdag, Heinz Pensky. in het jongste nummer van het partijorgaan Vorwarts. Dat rechts-extremisten niet alleen weer hakenkruizen schilderen, maar ook banken overvallen, wapens buit maken (zoals bij het Nederlandse legerbivak op de Lüneburgerheide) en bomaan slagen en springstofaanslagen voorbereiden, was voorde Duitse politie en de binnenlandse vei ligheidsdienst een volledige ver rassing, schrijft Pensky. Er zijn zo'n 900 rechtse activisten in de Bondsrepubliek (tegen 300 in 1976). waarvan er 150 tot de zoge naamde harde kern van neo-na- zi's worden gerekend. Deze ope reren, aldus Pensky, volgens het model van de Rote Armee Frak- tion (RAF, ook bekend als Baad- er-Meinhof-groep). Deze stijging van rechtsradicaal geweld, wordt, volgens Pensky, begunstigd dooreen "ongekende stortvloed van fascistische en oorlogsverheerlijkende litera tuur en films. Pensky is bang dat het tot bloedige confrontatie komt tussen linkse en rechtse extremisten. Hij waar schuwt ervoor dat de politie en de binnenlandse veiligheidsdienst niet „met het rechteroog blind moeten zijn". Rechtse criminali teit moet net zo ernstig worden genomen als de criminele hande lingen van links, zo zei de SPD- afgevaardigdé. Licht gewond na buiteling met de auto LEIDEN - Een 24-jarige inwoon ster van Leiden is zondagavond licht gewond geraakt na met haar auto over de kop te zijn geslagen. De Leidse reed op de Europaweg, komend uit de richting Zoeter woude. Bij het zoeken naar een zender op haar autoradio raakte zij de macht over haar stuur kwijt, reed door de bosjes, vloog vervolgens over de kop en kwam tot stilstand in een weiland tus sen de Europaweg en de Vrou wen weg. Hoewel de auto totaal werd ver nield viel de aard van de verwon dingen van de vrouw, een ge- keusde schouder en een hoofd wond, mee. LEIDEN - Aan de Bedrijfstechnische school slaagden: Afdeling straatma- ken:H.C. Kramer, A F. Olierook, W. van Rossum, P. Sloos, R. Springer, R.Chr. Vonk. Afdeling metaalbewerken:N. Berrak, N. Dönmez, Seb. Durmus, Sal. Durmus, O. Erdur, B.C.F. Kerkvliet, C P. van Klink, E.C.D. Kortekaas, E. Moseman, M G. Sips, P.W.G van Steen, J.G.S. Ver- steegen, G. de Winter, J.E. Zwetsloot. Afdeling timmeren: G.J. van den Berg, A. van der List, R.J.A.J. van den Nou- weland, J. Ouwehand, L. van der Plas, F.J. de Prie, A. Verboom, A.M. Wassing. Afdeling metselen: W.J.J. Hockx, C M. Kloots, G. Koolmoes, J. van der Linden, J.Y.N. Rip, E.M.M. Spijker, B. Tegelaar, C. van der Voort. Afdeling schilderen: B J.P. Disseldorp, H. van Egmond, R. Hendriksen, J.E.M. Neuteboom, H.V. Riethoven, F.R.Th. Turk, A.G. Verhaar, J. Verstraten, F. Zweistra. NIEUWKOOP - Aan de Anne Frank- school voor L.H.N.O. zijn geslaagd: Hettie Lelieveld, Dia van Beek, Marja Blijleven, Gusta Bodt, Carolien van de Boom, Petra de Bruin, Karin van Capel, Karin van de Haak, Diana van Koert, Agetha van de Laan, Trudy Preesman, Annie Verhage, Ineke van de Vring, Margo Waardenburg, Maijon van Wijk, Nicolet Zwart, Olag Meijer, Francisca van Capel, Greet de Jong. Irma de Jong, Anja Pietersen, Marjan Splinter, Tiny Tersteeg, Mariska Vermey en Hettie Vork, Lia Smits, Ria Groenevcld, Em mie Verburg, Ellie de Boer, José Bos, Tinie van de Helder, Annet Hogervorst, José Lauwers, Thea van de Meer, Ja- queline Pellegrom, Bea Steijn, Bea van Trigt, Corrie Valstar, en Jolanda Ver laan. LEIDERDORP - Aan de Laboratorium- school Rijnland in Leiderdorp slaag den voor M.B.O. chemische richting, analytisch-chemische differentiatie A. B. Abbema; E. A. Boers; B. Broer; A. Guyt; C. Guyt; B. L. Hanneman; H. J. Korbee; J. van Nieuwkoop; J. R. Pelle; A. M. Rietdijk; J. C. Schouten; P. Stou ten; R. Stouten: U. v. d. Velden; R. J. Romeijn; M. Besling. H.B.O.-A. chemische afdeling, analy tisch-chemische richting M. G. Barnhoom; J. W. M van Berkel; I. Dool; A. A. Droste; C. G. C. Hernandez; C. Kaat; Th. A. E. Kniese; C. P. M. Mon- tanus; H. J. Riksen; W. C. A. M. Schoone; M. J. Zonneveld. H.B.O.-B chemische afdeling, analy tisch-chemische richting P. A. Harteveld; W. F. Maas; A. M. van Steyn; P. P. de Tombe; E. L. de Vos; H. de Wit; L. D. J. de Wekker, M.B.O. medische afdeling, klinisch- chemische differentiatie M. Doderer; E. G. M. Janss; A. C. van der Linden, E. Ouwerkerk; R. Peet; J. de Vries; H. J. van Westerhuizen. H.B.O.-A medische afdeling, microbio logische richting M. H. van Driesum; T. C. Guyt; F. Ver hoef. H.B.O.-A medische afdeling, histocyto- pathologische richting E. J. Dreef; M. M. Jansen; A. J. S. van der Laan; M. T. M. de Leeuw; I. B. S. v. d. Linden-Narain; P. Meulbroek; D. Mous; J. E. Nieuwlaat; J. Paassen; M. E. Ver- bruggen; M. L. Vermaase. H.B.O.-A medische afdeling, klinisch- chemische richting P. J. van den Barselaar; J. M. van Nis pen; A. S. M. Dofferhoff; W. J. C. v. Eijk- ZOETERWOUDE - Het Ameri kaanse koor "The Texas Singers" heeft zaterdagavond een ge slaagd concert gegeven in de Zoe- terwoudse Meerburgkerk aan de Hoge Rijndijk. Het 50 leden tellende koor dat onder leiding staat van R.E. Tamper, dirigent-organist van de Faith United Methodist Church" in Zuid-Houston, bracht een rijk gevarieerd programma ten geho re. Naast werken van klassieke meesters werden spirituals en bewerkingen van Amerikaanse volksliederen gezongen. De concertreis van de "Texas Sin ger's" duurt tot 20 juli en zal het koor nog naar Duitsland, België en Zwitserland voeren. Naast het geven van concerten wil de groep nog rondtrekken in kunsthistori sche plaatsen in Europa om zo een betere indruk te krijgen over onze culturele achtergrond. Aan H.N.O. School "De Spinbaan", aan Kerkstraat 30a in Wassenaar slaagden: Voor het diploma 4-jarig L.H.N.O. Monique de Boer, Karin Borsboom, Henny Disseldorp, Marti van Doorn, Bianca van Gent, Edith Gruwel, Ellen van Hemert, Els van Hulzen, Inge Koper, Jetske Kuipers, Marijke Meskers, Yvonne Muysken, Maaike Oosterling, Paula Oosterling, Patricia Overdevest, Anja Reedijk, Anita van der Sluis, Hilde Smits, Desirée Vermeulen. Elise Boon, Marjon van der Geest, Jolanda Gillissen, Anja Knijnenburg, Marienette van der Kraan, Els de Lozanne, Marian M tiller. Ellen Noordover, Sylvia Oudshoorn, Hanneke Rother, Els Snelderwaard, Wilma Voorham, Louella Vos, Anne- mieke v. d. Werf, Herma van den Berg, Bernardine Haartsen, Liesbeth Hoo- genboom, Nicole Horsten, Marleen de Jong, Conny Knijnenburg, Moniqwue Konmgs, Joyce van Kuyen, Hanneke Lubbe, Gemma Möhlen, Mieke Nell, Sylvia Nijenhuis, Astrid Overmeer, Ti neke van der Plas, Astrid Remmerswaal Corinne Schrama, Annemarie Straathof, Jolanda Thierry, Pauline Verwoert, Cor rie Waasdorp. nu or,I 695- 498.-^/ Gasfornuis met grill en draaispit, ruit en therm, in donkerbruin. 799.- FABER GASTEL Het nieuwste model uit de Fabercollectie. Speciaal voor het oud-Hollandse in terieur van 1676,- na korting inruil MARIJNEN ÏOdfV Faber Hestia Faber vakmanschap ten top. De prachtige omlijsting van ee weldadig kolenvuur plus de ri ke houten omlijsting maken deze haard tot een van de mooiste Van 2114.- Na korting *1 RQR 1 kilo magere varkenslappen 1 kilo blanke fricandeau 1 kilo verse braadworst 1 kilo gehakt rund-varkens 1 kilo doorregen varkenslappen 10 hamburgers pikant 10 heerlijke roomschnitzels 1 hele kookworst 9 500 gr. CJ CU cHTb Haarlemmerweg 41a, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 14