Van der Meer volgt vriend Talan naar AZ Leiden-spelers mee naar China WÊÈÈÈÊÊm Ook op de vakantiekaart hóórt de postcode. Vierde wereldrecord Oostduitse zwemsters Gebruik'm goed. ATTENTIE SQUASH SPELERS DONDERDAG 6 JULI 1978 SPORT PAGINA 13 LEIDEN - Naast Katwijk-jeugdspeler Rickie Talan heeft AZ'67 deze week nog een jong talent uit de "Leidse" regio weggeplukt. Van DOSR uit Roelofarendsveen werd Ri chard van der Meer overgenomen, die net als Talan zeven tienjaar oud is en in het Uefa-team speelt. Richard van der Meer had eerder contacten met Ajax, maar die verbrak hij zodra hij van de overstap van zijn vriend Talan naar AZ hoorde. Dat Rick Talan toch voor het be taald voetbal koos, komt door de bereidwillige houding van zijn nieuwe club AZ'67. Eerder had de Katwijker verklaard, dat zijn studie (hij is overgegaan naar de laatste klas van de Havo) voor alsnog voorging. Pas als hij het diploma in zijn zak had, wilde hij aan een avontuur bij een profclub denken. Clubs als FC Den Haag, Volendam, Sparta, Haarlem en Feyenoord dongen dan ook te vergeefs naar zijn diensten. Tot dat AZ'67 contact met hem op- Talan: "Die club was bereid alle medewerking te verlenen met be trekking tot mijn studie. Ik hoef de maar eenmaal in de week in Alkmaar te komen trainen. De andere twee keer zou ik dan in Zeist met de Uefa's en in Katwijk oefenen. En als die ene keer in Alkmaar af en toe teveel voor me is, kan ik ook gewoon bij Katwijk trainen. Dat klonk me allemaal wel aardig in de oren. Voor de ze- kerheid heb ik toch even de vader van Fred Filippo gebeld. Fred is vorig jaar onder dezelfde om standigheden naar AZ overge stapt en ik wilde van zijn vader zijn Rick Talan schuwt het Alkmaarse avontuur niet, al verwacht hij wel dat zijn doorbraak voorlopig nog niet zal komen. Hij: "Ik geloof wel dat ik een plaats in het C- team krijg. Dat zal de eerste drie maanden wat stroef gaan. Ik moet in eerste instantie natuur lijk aan de nieuwe spelers wen nen. Pas over een jaar of twee denk ik, als alles mee zit tenmin ste. dat ik rijp ben voor het eerste elftal. Dan hoop ik ook mijn ein dexamen en één jaar sportaca- demie achter de rug te hebben. Dan zal alles ook wat soepeler draaien. Voorlopig is mijn aan dacht op het Uefa-elftal gecon centreerd. Over twee weken spelen we in Noorwegen en als ik dan slecht speel kan ik dat elftal wel vergeten" Richard van der Meer Op het moment dat het Roelofa- rendsveense talent Richard van der Meer (hij speelde bij DOSR) van de overgang van zijn vriend Rickie Talan naar AZ hoorde, hoefde hij zich geen twee keer te bedenken, toen ook hij door de Alkmaarse club werd benaderd voor een éénjarige verbintenis. De 17-harige MEAO-leerling: "AZ'67 bood me een contract met uitstekende voorwaarden en hield er rekening mee, dat ik nog twee jaar naar school moet. Toen ik hoorde dat ook Rickie in Alk maar zou gaan spelen, was het voor mij geen enkel probleem meer om ook naar Alkmaar te gaan. Talan en ik zijn al geruime tijd vrienden, dat komt vooral door het feit dat we samen in de Uefa-jeugd spelen. Als ik straks bij AZ speel ken ik in ieder geval al iemand". Ook Richard van der Meer heeft al geruime tijd eerder de mogelijk heid gehad om betaald voetbal te spelen. Twee jaar geleden kwam Feyenoord en anderhalf jaar ge leden Ajax. Die Amsterdamse club verscheen een halfjaar later weer voor de deur bij Van der Meer. Maar steeds hield Richard van der Meer de boot af. "Eerst moest ik klaar zijn met mijn studie. Ik was er toen net aan be gonnen en vond me bovendien te jong voor een dergelijk avontuur. Nu is het er wel van gekomen, hoewel ik nog niet klaar ben met mijn studie. Het schijnt dat alleen AZ in de toekomst wil investe- Ook Richard van der Meer gelooft als alles mee zit, zijn doorbraak in de A-selectie twee jaar verder ligt "Dan heb ik ook mijn studie ach ter de rug en kan ik er wat meer aan doen om het hoogste te be reiken". ADVERTENTIE Ook een vakantiekaart is een belangrijke kaart. Een kaart die snel en op het juiste adres moet aankomen. Daarom adresseert u ook uw vakantiekaarten compleet En duidelijk Bij een compleet adres hoort de postcode, 'n Kwestie van een goede gewoonte U gebruikt de postcode zó: 1Vier cijfers, dan 2 wat ruimte, dan 3. twee hoofdletters, dan 4. beetje méér ruimte, dan 5. plaatsnaam 6. En alles zónder streepjes ertussen of streep eronder. Rick Talan: "Pas over twee jaar denk ik als alles meezit door te breken" OOST-EERLIJN - Kornelia Ender is haar laatste wereldrecord kwijt Twee jaar na haar opzienbarende optreden tijdens de Olympische Spe len van Montreal werd haar naam uit de recordboeken geschrapt. Haar landgenote Barbara Krause realiseerde op de laatste dag van de Oost duitse kampioenschappen op de 100 m vrije slag, het felst begeerde record, een tijd^van 55.41 seconden en bleef daarmee 0.24 seconden onder de tijd van Ender, die in Montreal haar 'gouden' race had besloten met een tijd van 55.56 sec. Ondanks vier wereldrecords (tweemaal Krause en tweemaal Pollack) en een handvol wereldtijden (Treiber op 100 en 200 m rugslag, Tauber 200 en 400 m wisselslag en Thumer op 400 m vrije slag) is gebleken dat de top van de Oostduitse zwemsport maar uiterst smal is. Alleen Petra Schnei der diende zich aan als een nieuw, ongepolijst talent. LEIDEN - Landkampioen Parker/ Leiden is met vier spelers (Emil Hagens. Jimmy Woudstra. Harrie Kip en Hans van Roodc) de voor naamste leverancier voor de se lectie van het Nederlands bas ketbalteam, dat begin augustus voor een zeer sterk bezet interna tionaal toernooi naar China ver trekt. De voltallige, twaalf man sterke selectie ziet er als volgt uit Emill Hagens, Jimmy Woudstra, Harry Kip en Hans van Roode (allen Charles Kuypers nu "de snelste" LEIDEN - Ruud Mieremet heeft zijn stunt van het eerste LSG- snelschaaktocrnooi niet kunnen herhalen, ofschoon hij in het tweede treffen van deze viervou dige cyclus opnieuw dicht bij de overwinning was. Uiteindelijk werd het toch Charles Kuypers, die ditmaal als eerste eindigde. Daar zag het lange tijd niet naar uit, want de voortreffe lijk op dreef zijnde Mieremet ging, ondermeer na een zege op Kuypers, met voorsprong de slot- ronden in. Toen knapte er echter iets, want Mieremet stapelde plotseling fout op fout en verloor de drie res terende partijen. Kuypers greep onmiddellijk zijn kans en liet Mieremet achter zich. Uitslag: 1. Kuypers, 2. Piket, 3. Mie remet, Turk en Mi, 6/8 Heems kerk, Van de Raaf en Maurits, 9/10 Dobbelaar en Konings, 11/14, Geertsma, Sikkel, Tolenaar en Okkes. Blommendaal uitgeschakeld bij Forescate VOORSCHOTEN - In het here nenkel B werd gisteren op Fores cate druk gespeeld. De grootste verrassing was de uitschakeling van routinier Ronald Blommen- daal door Herman v.d. Capellen. Via de setstanden 2-6, 6-4, 6-2 ze gevierde in deze partij de subtili teit van Van de Capellen over het weinig fantasievolle tennis van de Noordwijker. Bob v. Overbeeke kreeg in zijn par tij weer tijdig de beschikking over zijn sterke opslag. In de eer ste set, die hij met 6-2 verloor, produceerde hij de ene dubbele fout na de andere. Toen de servi ce er weer eenmaal was, kon hij zijn oponent Adri v. Leeuwen voldoende onder pressie zetten om de ralley's aan het net af te maken. Dick Bouman, zesde geplaatst vond in de persoon van Paul Kallenberg een goede sparring- partner. 6-4, 6-1. Ton Giberius hield Jaap Kooreman van een derde set af (6-1, 7-6). In zijn volgende ronde tegen Ri chard Kasten viel er voor de C- speler echter weinig eer te beha len (1-6, 2-6). Overige uitslagen HEB: Pauwels - Bruin 3-6, 7-6, 6-3; A.v.d. Capel- len-Van Dilst 6-4, 6-3; Madera-de Bakker 7-6,6-4; Meyer-Blauw 6-3, 6-2; Koemans-Klomp 6-4, 6-4; Dekker-De Jong 6-1, 7-5. De dub bels werden afgelast. Leiden) Al Faber, Jan Dekker en Theo Kropman (allen Den Bosch); Kees Limmen en Rcnzo Zwiers (beiden Groningen); Bert Kragtwijk (Amsterdam); Cok van de Lagemaat (Rotterdam Zuid) en Toon van Helfteren (Delft). De selectie van Hans van Rooden is nogal verrassend, omdat de jonge Leidenaar op dit moment nog niet genezen is van zijn enkel- breuk. die hij enkele maanden geleden opliep. Van Rooden: Die selectie op de valreep verraste ook mij. Vrijdagavond kreeg ik een telefoontje van iemand van het bondsbestuur. Of ik zin had om mee te gaan naar China. Ik kon het eerst niet geloven, dacht aan een of andere misplaatste grap. Later bleek het wel degelijk ernst te zijn. Ik heb er vreselijk veel zin in, ben meteen allerlei zaken gaan regelen. Het is eigen lijk niet te geloven, geselecteerd voor het Nederlands team terwijl ik nog nauwelijks normaal kan lopen. Ik heb een aantal weken nauwelijks iets kunnen uitvoeren door die enkel. Maar ja, ik heb nog vier weken en ik dacht dat dat wel voldoende is om in een goede conditie op de centrale trainin gen (29 en 30 juli) te verschijnen. Voor het team is het trouwens grandioos dat er vier man naar China gaan, want reken maar dat je daar een hoop ervaring opdoet. De hele Europese top komt er en waarschijnlijk zelfs het Ameri kaanse team. Ook opvallend in de selectie van bondcoach Tom Quin is het ont breken van het tweetal Gerrit van Buuren en Kees Akerboom. Zo als bekend weigerde speler Akerboom, speler van Den Bosch, ooit nog voor het Neder lands basketbalteam uit te ko men zolang Jan Janbroers bondscoach was. Nu Janbroers is ingeruild voor Quin wil Aker boom best met Oranje naar Chi na. Een in het "tijdperk Jan- broers" gemaakte vakantieaf spraak verhindert echter de af reis van 'De Aak' naar Peking. De Rotterdam-Zuidspeler Van Buu ren kan eveneens niet mee naar China door eerder gemaakte af spraken. Afscheid Hasil; 'rood' Laseroms KLAGENFURT- Franz Hasil heeft gisteren in Klagenfurt en een af- scheidswedstrijd definitief een punt achter zijn actieve voetbal carrière gezet. In een zogenaamd "Europees elftal" met zes Ne derlandse spelers, behaalde hij zijn laatste overwinning (3-1) op een team van Oostenrijkse oud- internationals. Arie Haan (van grote afstand), Van Hanegem en Israel scoorden. Ook Theo Laseroms viel op. De trainer van FC Vlaardingen werd in de 80-ste minuut uit het veld gestuurd, nadat hij één van zijn tegenstanders een kaakslag had toegediend. Bobby Vosmeer is uitgevoet- bald. De Nijmeegse chirurg Wout Honig deelde de Hagenaar giste ren mee, dat het onverantwoord is om nog langer door te gaan met het keiharde beroepsvoetbal. Vosmeer denkt er nu over om het Belgische Eysden te gaan trai- ADVERTENTIE In oktober krijgt Tennishal ,,De Klinkenberg te Sassenheim de beschikking over drie nieuwe squash courts met sublieme accommodatie. Er kan dan zowel In clubverband als op contract ge speeld worden, wilt u er meer over weten bel dan 02522-19028 deze plaats heeft de hervormde kerkeraad van Wierden in Over ijssel een boodschap doen uit gaan waarin hij de ouders van niet tegen polio ingeente kinde ren aanraadt zich in verbinding te stellen met hun huisarts of, zono dig, hun wijkpredikant. Zonder te willen treden in de persoonlij ke verantwoordelijkheid van de ouders wijst de kerkeraad erop dat alle in de schepping gegeven nogelijkheden moeten worden gebruikt "om deze verschrikke lijke ziekte te voorkomen" Molukkers.De Rooms-Katholiek Kerk, de Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerken in ons land hebben een boekje laten samenstellen (getiteld: "Een volk op reis") dat achtergrondinfor matie geeft over de Molukkers. Het zla aan alle kerkeraden en pa rochieraden worden toegezon den en is ook voor andere belang stellenden beschikbaar (Her vormd persbureau Den Haag, Secretariaat RK Kerkprovincie Utrecht en dienstencentrum Ge- ref. Kerken Leusden). De drie kerken willen met deze uit gave een betere relatie bevorde ren tussen Molukkers en Neder landers, met name in kerkelijk verband. Het boekje gaat ook in op feiten die niet algemeen be kend maar Molukkers. De be langrijk zijn om tot een gedegen oordeel over ndeze minderheids groep te komen. Tenslotte wordt aangegeven onder welke voor waarden over en weer betere con tacten kunnen groeien. Gratie. Namens de Hervormde Kerk heeft haar secretaris-gene raal, dr. A. van den Heuvel, er bij minister Van der Klaauw van buitenlandse zaken op aange drongen, de Nederlandse ambas sadeur in Pretoria op te dragen bij de president van de Zuidafn- kaanse republiek om gratie te vragen voor de ter dood veroor deelde Solomon Mahlangu (22). Mahlangu, lid van de bevrij dingsbeweging ANC (African National Congress), raakte inder tijd in Johannesburg betrokken bij een schietpartij met de veilig heidspolitie waarbij twee men sen het leven verloren. De rechter erkende dat hij geen van de do delijke schoten had afgevuurd, maar hij werd op grond van me deplichtigheid toch schuldig verklaard. Deze eerste doostraf in een politieke zaak sinds het mid den van de jaren zestig heeft in ternationaal tot protest aanlei ding gegeven. Van den Heuevel zegt in zijn tele gram dat iedere daad van clemen tie en van de-escalatie (beper king van een conflict) zijn uit werking zal hebben op de rassen verhoudingen in het land en een bijdrage zal zijn aan een vreed zame oplossing van geschillen. Polio. Naar aanleiding van de ge vallen van kinderverlamming in

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13