LEIDSCH DAGBLAD Geen vervolging na staking van ambtenaren Strenge regels voor bewakingsdiensten Regering: „Geen nader overleg" Minister wil voor 1985 rijksweg Leiden-Alphen vandaag ,Om escalatie te voorkomen" Ook Ismail in Zd-Jemen omgekomen? De Schoenmaker (/OENSDAG 28 JUNI 1978 OPGERICHT 1 MAART 1860 35587 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN (Van onze correspondent) 3EN HAAG - De vele duizenden ambtenaren die vrijdag hebben gestaakt, zullen niet strafrechtelijk worden vervolgd. Dit hebben de vijf procureurs-generaal in ons land besloten. Sij zien af van stappen tegen stakers „om escalatie te voorkomen", aldus de Utrechtse hoofdofficier van justi tie mr. Van Dijken, die de beslissing van de procureurs generaal onthuld. Verkeersminister Tuijnman wil proberen om de aanleg van rijksweg 11 tussen Al phen en Leiden vóór 1985 te realiseren. Het gedeelte tus sen Alphen en Bodegraven zal in elk geval pas later aan bod komen. De kans bestaat dat hier geen vierbaans- maar een tweebaansweg komt. Dit is gebleken in een gesprek dat de bewindsman gisteren heeft gehad met de Zuidhol landse gedeputeerde Borg man. Deze kwam de minister onder meer vertellen dat wat het provinciale bestuur be treft van de toekomstige rijksweg als eerste het ge deelte ten zuiden van Alphen aan den Rijn moet worden aangelegd. De vraag is al leen .waar precies? De provincie Zuid-Holland heeft een ander standpunt dan de Raad voor de Water staat, die de minister heeft Er bestaat een wettelijk stakings- /erbod voor ambtenaren. Er wordt ichter gewerkt aan opheffing van dit uit 1903 daterende verbod. De Tweede Kamer heeft zich hier al ïnige tijd geleden positief tegen- r opgesteld. Brief De ambtenarenbonden hebben linsdag een tweede brief ontvan gen van minister Wiegel (binnen landse zaken) over de voorgeno men bezuiniging op de groei van de imbtenarensalarissen. Volgens \COP-voorzitter Jan Dutman, be trat de brief van Wiegel met de be- :uinigingsvoorstellen van de rege- •ing geen nieuws. Daaruit kan af- Vandalisme in 5acré Coeur 3ARIJS (AFP) - Onbekenden heb ben in de schatkamer van de Pa- rijse Sacré Coeur vernielingen aangericht. Er werden draden van de verlichting en de geluids installatie doorgeknipt en op de muren waren leuzen van een anarchistische beweging aange bracht. De vice-rector van de ba siliek, Bernard Terrien, heeft een klacht ingediend. KOEWEIT (AFP) - Een dagblad in Koeweit, het "El Rai el Aam", schrijft vandaag dat Abdel Fattah Ismail, de secretaris-generaal van het nationalistisch Front dat in Zuid-Jemen aan de macht is, bij de ongeregeldheden maandag om het leven is gekomen. Volgens het dagblad was dit ge heim gehouden uit vrees voor nieuwe moeilijkheden in Zuid- Jemen. Een andere krant in Koeweit, "El Anbaa", meldde vandaag dat 500 Cubaanse militairen in Aden zijn I aangekomen. Zij zijn de afgelo pen 48 uur vanuit Ethiopiè naar Zuid-Jemen gekomen om het nieuwe regime te helpen zijn ge- I zag te vestigen. In Zuid-Jemen zijn al ongeveer 6.000 deskundigen en militairen uit de Sovjet-Unie en Oost- Duitsland, zo voegt de krant er aan toe. De aankomst van de Cu banen getuigt volgens de "El An baa" van de vastbeslotenheid van Moskou de pro-Russische vleu-'i gel van het Nationalistisch Front te steunen. Een derde krant, de "El Siassa", die evenals de beide andere diploma tieke bronnen citeert, weet te melden dat er nieuwe terecht stellingen te verwachten zijn on der pro-Chinese leiders in Zuid- Jemen. geleid worden dat het kabinet de - uitgelekte - plannen handhaaft om de ambtenarensalarissen drie jaar lang telkens één procent minder te laten stijgen. Van het gesprek met Wiegel dat donderdag wordt gevoerd, ver wacht voorzitter Dutman weinig. „Een echt overleg kan het niet wor den, omdat we alleen nog maar op de hoogte zijn gebracht i deel van de bezuinigingsplan] van de regering. De volledige tekst krijgen we vrijdag pas. Dat is dan zo'n pak, dat we er eerst enkele we ken over zullen moeten nadenken. Verder moet natuurlijk ook overleg met onze achterban worden ge- Leidsch Dagblad Geen krant bezorgd? Bel dan. Maandag t/m vrijdag van 18.00- 19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18 00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 of 210221. Ltr jonge Henkes 11.49 Ltr vieux Henkes 11.49 Ltr jonge Hartevelt11.95 Ltr citroengenever Hartevelt 10.95 Scotch whisky Vat 69 11.79 Lanquedoc V.D.Q.S. per fl. 3.75 3 fl. 10.75 Sherry "Costa" medium, pale, cream peril 3.95 3 II. 10.95 24 pijpjes Keller bier 8.95 KENNEDYLAAN 7 BEVRIJDINGSPLEIN 19 LEIDEN KOPERMOLEN 36 geadviseerd het tracé zuide lijker van de polder Kerk en Zanen aan te leggen dan in het provinciale streekplan Zuid-Holland Oost is aange geven. Een geschilpunt dat nauw samenhangt met de vraag hoe groot de groei van Alphen als gemeente de ko mende jaren nog moet zijn. Volgens Borgman sluit het standpunt van de provincie beter aan bij de visie van het rijk over de planologische ontwikkeling in Alphen en omgeving. Dat wil zeggen: een beperking van die groei door tot 1990 in Kerk en Za nen 1800 woningen toe te staan en daarna nog ruimte te bieden aan 2500 woningen. Alphen zelf mikt op een to taal van 5500 huizen. "Ik heb de minister en zijn ad viseur erop gewezen dat wij in de pas willen lopen met het planologische beleid van het rijk voor Alphen. Ik heb de indruk dat het gesprek in deze verhelderend voor de bewindsman heeft gewerkt", aldus gedeputeerde Borg- PAGINA 19 Het ongelooflijke succes van de Rutles PAGINA 5 26 PAGINA'S Kamer vindt garanties Urenco onvoldoende PAGINA 1 Het was een gekke boel in paleis Soestdijk PAGINA 15 Compromisvoorstel: 'Kin derbijslag later verhogen' PAGINA 19 Middenstanders dreigen zelf prijzen te bepalen PAGINA 23 Iets hogere middagtemperaturen Vrij veel bewolking maar op de meeste plaatsen droog. Meest matige westelij ke wind. Minimumtemperaturen on geveer 11 graden. Maximumtempera turen van 16 graden vlak aan zee tot 20 graden in het zuidoosten van het land. (Opgemaakt om 11.15 uur) 29 juni Zon op: 5.22 uur; onder: 22.04 uur, maan op 2.10 uur; onder: 16.06 uur. Hoogwater te Katwijk om 11.24 en 23.56 uur, iaagwater te Katwijk om G.51 en (Van onze correspondent) DEN HAAG - Particuliere bewa kingsdiensten zullen voortaan elke twee jaar moeten bewijzen dat ze nog nut hebben. Ook zal het gebied waarop de organisatie werkzaam is duidelijk moeten worden afgeba kend. Dit blijkt uit de richtlijnen die minister De Ruiter (justitie) heeft vastgesteld na overleg met de vaste kamercommissie voor justitie. De eisen zijn bedoeld om paal en perk te stellen aan de wildgroei in de par ticuliere bewakingssector. De be wakingsdiensten zullen geregeld openheid moeten geven over hun activiteiten ten behoeve van een onderzoek door ambtenaren, die de minister adviseren over verlening, verlenging en intrekking van ver gunningen voor bewakingsdien sten. Wanneer zo'n organisatie te licht wordt bevonden, volgt er on herroepelijk intrekking van de ver gunning, met alle gevolgen van dien. Volgens minister De Ruiter moet er streng toezicht worden gehou den op de betrouwbaarheid en de geschiktheid van zowel leiding als personeel van de bewakingsdien sten. Het dragen van vuurwapens moet volgens de bewindsman niet toegestaan worden, behalve in uit zonderingsgevallen. Als voorbeeld daarvan worden genoemd jachtop zieners en leden van de luchthaven- en mijnpolitie. Door de afsluiting van de binnenstad in ver band met de proloog van de Tour de France zal de bezorging van ons dagblad op donder dag 29 juni a.s. enige vertraging oplopen. Direktie Leidsch Dagblad. LEIDEN - Burgemeester Vis viel gisteren de ongetwijfeld grote eer te beurt om in gezelschap van wielerkoning Eddxj Merckx een stukje proloog van de Tour de France te rijden. Leidens eerste burger peddelde blijmoedig over de Breestraat en wist zowaar te voorkomen dat de vijfvoudige Tourwinnaar uit het Vlaamse land een krachtige de marrage zou inzetten. Merkcx, die zelf niet meedoet aan de Tour is manager van de C A-ploeg. Premier Van Agt liet vanochtend weten dat hij wegens drukke werkzaamheden de morgen te verrijden proloog niet kan bij wonen. Vragen over duizendjes DEN HAAG (SP) - Er blijken be drijven in Nederland te zijn die hun nota's voorzien van de stem- pelopdruk: "Wij kunnen geen briefjes van duizend gulden ac cepteren". Het kamerlid Knol, PvdA, heeft minister Andriessen van financiën hierover vragen gesteld. Knol is van mening dat het bankbiljet van duizend gul den hierdoor zijn waardeals wet tig betaalmiddel verliest. Het kamerlid vraagt de minister te vens of hij van plan is hier iets tegen te gaan doen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - De regering weigert in te gaan op ver zoeken uit de Tweede Kamer de onderhandelin gen met de Urenco-part- ners en Brazilië over ver dergaande waarborgen bij de uraniumleveranties te heropenen. Minister Van der Klaauw (buiten landse zaken) zei vanmiddag in de Tweede Kamen „Op dit mo ment staan wij voor de vraag of wij de exportvergunning voor het verrijkt uranium voor Brazilië zullen toezeggen. Het is zeker dat er op dit moment door onder handelingen niet meer uit te ha len is". Met deze weigering plaatste minis ter Van der Klaauw zich lijnrecht tegenover de eis die CDA-woord- voerder Van Houwelingen dins dag had gesteld. Van Houwelin gen meende dat de regering op nieuw zou moeten onderhande len, teneinde alsnog de volledige uitvoering van zijn motie (de tot standkoming van internationaal plutoniumbeheer in Brazilië voordat de leveringen van ver rijkt uranium uit Almelo aan Bra zilië beginnen) te verkrijgen. Als„Als men verder gaat in zijn ei sen (dan wat nu is bereikt) dan zou dat contraproduktief werken en schadelijk zijn voor de non- proliferatie, het tegengaan van de verspreiding van kernwapens aldus minister Van der Klaauw. Ook vanmorgen voordat het ka merdebat werd hervat, had nog overleg plaats tussen premier Van Agt en CDA-fractievoorzit- ter Aantjes. Dat overleg heeft, voor zover vanmiddag bekend werd, niet geleid tot een com promisoplossing. audio boortoestellen bv De uitstekende service samen met de meest moderne kon- trole-apparatuur, maken Audio Hoortoestellen b.v. tot een echte speciaalzaak. Wij leveren alle bekende mer ken hoortoestellen. Steenstraat 22, Leiden telefoon 071-141538 Fida gediplomeerd. sinds^ 1929 HAKKEN KLAAR TERWIJL U WACHT KOREVAARSTRAAT Leiden/Cenlrum'

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 1