Bezwaren tegen minderwoningen a an Wie gm an we g HsïfrK. Leidse agenda 'Het Bos' meest aantrekkelijk schilderij Polio-inenting voor deelnemers zomerkampen LUCHTSLEUYEN VOOR BOMEN LANGS SCHOUWWEG Borgerlijke stand Mogelijk bijeenkomsten in Wassenaar Poging onderlinge contacten reumapatiënten te stimuleren Autoverkeer wordt teruggedrongen DINSDAG 20 JUNI 1978 Nog geen beslissing over bouwplan na stakende stemmen in de raad WASSENAAR - De zeven leden van de kleinere Wasse- naarse raadsfracties hebben gisteravond in de gemeen teraad ernstige bezwaren aangevoerd tegen het ver minderen van het aantal woningen met 19 in het bouw plan aan de Wiegmanweg. Toen over het bouwplan aan de Wiegmanweg gestemd moest worden bleken de stemmen te staken: 10 tegen 10. In een volgende raads vergadering zal het voorstel nu opnieuw aan de orde moeten komen. Hoofdschotel in de vergadering van gisteravond was zoals ver wacht het plan van de woning bouwvereniging St. Willibrordus voor het terrein ter weerszijden van de Wiegmanweg, waarop nu nog de noodgebouwen van het St. Adelbertcollege staan. Zoals bekend komt er binnen afzienba re tijd een nieuw gebouw voor dit college in het plan "Ter Weer" ge reed en is aan de grond ter weers zijden van deze weg een woning- bouwbestemming gegeven. Bebouwingsschets Aan het begin van dit jaar presen teerde de woningbouwvereni ging een bebouwingsschets die voorzag in de bouw van 45 be jaardenwoningen aan de westzij de van de Wiegmanweg en van 59 andere woningen aan de oostzij de. Dat plan werd echter afge keurd door de commissie techni sche diensten omdat de bebou wingsdichtheid te groot zou zijn De woningbouwvereniging liet een nieuw plan ontwerpen voor 42 bejaardenwoningen en 40 één-en meergezinswoningen. Dat plan kreeg binnen dezelfde commissie toendertijd wel een algemene in stemming. Alleen bleef nog de vraag open of langs de Zijlwate ring niet in drie bouwlagen ge- WASSENAAR - "Ars et Studium" de Wassenaarse vereniging van amateur beeldende kunstenaars is tevreden over de belangstelling die bestond voor de tentoonstel lingvan werk van eigen leden, die ter gelegenheid van de Kulturele Weken 1978 in de eigen werk ruimte in de Kerkstraat gehou den werd. Het aantal bezoekers bedroeg 450. Het publiek dat zich kon uitspreken over het meest aantrekkelijke aanwezige kunstwerk koos voor het schilde rij "Het Bos" van mevrouw A. van Mameren-Koets. Een schil derij van "Gran Canaria" van mevrouw G. Edelaar werd twee de. Pnjswinnares uit het publiek werd Willeke Klaverveld. De le den van de vereniging zullen nu deelnemen aan de gewestelijke expositie van de Federatie van Verenigingen van amateur-beel dende kunstenaars, die van 19 augustus tot en met 3 september gehouden zal worden in de Rijs- wijkse museum "Het Tollens huis". Er nemen aan deze exposi tie 10 verenigingen uit Den Haag en omgeving deel. bouwd zou kunnen worden in plaats van de voorgestelde twee bouwlagen. Dat zou 12 woningen meer betekenen.B en W vonden echter 12 woningen meer ook meer parkeerplaatsen en bergin gen noodzakelijk zou maken wat in totaal gezien weer duurder zou worden en ten koste van het bin nenterrein zou gaan. Het college prefereerde dan ook twee bouw lagen. In de bezwaren tegen vermindering van woningen wees PvdA-er Greep erop dat het nieuwe plan met name minder woningen om vat voorde kleinere huishoudens en daaraan blijkt volgens hem nu, juist grote behoefte te bestaan. Verassend Het debat nam een verassende wending toen Breukers (CDA) verklaarde dat zijn fractie de voorkeur gaf aan het oorspron kelijke plan. Wethouder Van Dijk toonde zich daarom verbaasd over de aanvallen van Werkend Wassenaar, de PvdA, de Partij Wassenaar en het onafhankelijke lid Schuyer en over de opstelling van het, CDA. Hij wees op de houding van de commissie tech nische diensten die zich duidelijk tegen het eerste plan had uitge sproken met het oog op de leef baarheid in dit nieuwe wijkje. Van Dijk gaf verder aan dat welis waar minder woningen in het tweede plan zijn, maar in feite be tekent het dat een aantal kleinere woningen vervangen is door gro tere, zodat er in het totaal aantal bewoners van het nieuwe wijkje weinig verandering zal komen. In de behoefte aan kleinere wonin gen kan voorzien worden door de bouw van 2-kamerwoningen aan de Luifelbaan. "Het opnieuw ter tafel brengen van het aanvanke lijk van dit bouwplan", aldus de wethouder. Tien raadsleden lieten zich verder niet beïnvloeden door deze uit spraak van Van Dijk en stemden tegen het nieuwe bouwplan waardoor de stemmen staakten, opvalwnd was dat naast de 7 le den van de kleinere fracties 3 le den van het CDA (CDA-er Van Rij was afwezig) tegenstemden Klinkerbestrating Eenzelfde situatie (stakende stemmen) deed zich nog een keer voor in de vergadering van gis teravond toen een beslissing moest vallen over het vervangen van klinkerbestrating op de Ja gerslaan Noord door asfalt. Ver scheidene leden van de raad ble ken daartegen bezwaren te heb ben omdat het nieuw aangelegde gedeelte van de Jagerslaan te veel gebruikt wordt als "race-baan" Asfaltering van het aansluitende deel van de Jagerslaan-Noord zou dat effect alleen maar vergro ten, zo meenden de tegenstan ders. Ondanks stakende stem- men blijkt een herbestemming in de volgende raadsvergadering overbodig omdat de aannemer al met de reconstructiewerkzaam heden bezig is. En dat betekent in de praktijk dat de Jagers laan-Noord niet geasfalteerd zal worden, maar voorzien zal blij ven van een klinkerbestrating. Hiermee wordt niet tegemoet ge komen aan de vraag van omwo nenden om asfaltering van deze weg om de geluidsoverlast tegen te gaan. k Voorlopig is de beslissing over het bouwplan op de plaats van het houten gebouw van het St. Adelbertcollege aan de Wiegmanweg nog niet geval len. Gisteravond staakten de stemmen in de Wassenaarse gemeen teraad toen gekozen moest worden voor 45 bejaarden woningen aan de westzijde van de Wiegmanweg en de 59 andere woningen aan ds oostzijde. OEGSTGEEST - De Stichting Jeugd en Jongerenwerk in Oegstgeest vraagt van alle deel nemers aan de door deze stich<- ting georganiseerde zomerkam pen naar de Veluwe (naar Hoen- derloo in de periode van 8 juli tot 5 augustus voor de kinderen in de leeftijdsgroep van 8 tot 10 jaar, van 10 tot 12 en van 13 tot 15 jaar) een inenting tegen polio in ver band met een concentratie van deze ziekte in deze streek. Als men al ingeént is hoeft dit niet nog eens te gebeuren. Diegenen die nog niet ingeënt zijn moeten om deel te kunnen nemen aan een van de kampen tenminste nog twee inentingen krijgen. Tussen deze twee inentingen moeten 4 weken liggen om be smetting te voorkomen. De zeven kampen, georganiseerd door het SJJO worden ingericht in Maartensdijk (Utrecht), Hoen- derloo en Saint Vith (België). In Maartensdijk zijn boerderijkam pen in de periode van 10-14 juli voor 8-9 jarigen en van 17-21 juli in de leeftijd van 8-10 jaar. Van 8-15 juli is een tentenkamp op de Veluwe in Hoenderloo voor 10-12 jarigen en zelfde kampen van 15-22 (voor 13-15 jarigen) van 22-29 juli (voor 8-10 jarigen) en van 29 juli tot 5 augustus (voor 10-12 jarigen). Naar Saint Vith (eveneens een tentenkamp) ver trekt men 12 augustus. Tot de 17e Drumband De Zoeterwoudse drumband VIOS heeft op een door de Zuid hollandse Bond georganiseerd concours twee eerste prijzen in de wacht gesleept. De majoretten werden 145 punten toegekend en de drumband kreeg 195V2 punt. Dit betekent voor het succesvolle VIOS een promotie naar de eerste divisie. Strandloop Morgenavond organiseert A.V. Holland weer een strandloop aan de Wassenaarse Slag. Dit is de vierde in haar serie van zeven lo pen. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 2, 4 en 8 kilome ter. Het tempo is vrij, zodat wan delaars zeker niet thuis hoeven te blijven. Start 19.30 uur. Hengelsport De Wassenaarse Hengelsportver eniging heeft een uitgebreid pro gramma opgesteld voor de ko mende zomerperiode. Om te be ginnen is er een zomeravond competitie op drie maandagen in de Veenwatering. De zaterdag competitie begint op 1 juli bij de Vuilstortplaats Hogeboomse- weg. Een week later heeft de tweede wedstrijd plaats in de Veenwatering. 12 augustus en 2 september zijn de volgende wed strijden. 19 augustus wordt voor iedere Wassenaarder een Oran jewedstrijd georganiseerd. Een dag later is er een speciale da meswedstrijd en in oktober volgt dan een snoek-, baars- en snoek baarswedstrijd. De uitgaansdag is 26 augustus. Slagbaltoernooi De Wassenaarse schoolsportcom missie organiseert morgen het laatste sportevenement in dit sei zoen voorde basisscholen, en wel een slagbaltoernooi op de velden aan de Prinsenweg voor leerlin gen van de 5e klassen. Elke basis school kan met een jongens- en meisjesteam deelnemen. Begon nen wordt om 13.30 uur en de prijzen worden uitgereikt om 17.00 uur. En zal dan ook worden bekend gemaakt welke scholen tijdens de verschillende sport evenementen de beste prestaties behaalden. WASSENAAR - Geen stakende stemmen gisteravond in de Was senaarse gemeenteraad over het voorstel van B en W om 46.400 gulden te voteren voor een beluchtingssysteem van de boomwor tels aan de Schouwweg in Wassenaar. Bij dit agendapunt ging (in tegenstelling tot andere punten zie hierboven) de raad zonder problemen akkoord met de keuze van een beluchtingssleuf van 40 centimeter breed die tussen de 110 bomen aan de Schouwweg gegraven moet worden. De bomen aan deze weg met name tussen de Rust en Vreugdlaan en de Nachtegaallaan leiden een kwij nend bestaan. Dit is te wijten aan de asfaltlaag die het wortelstel sel geheel bedekt waardoor de toevoer van zuurstof ernstig te kort schiet vooreen goede en gezonde groei en ontplooiing. Om de verstikking tegen te gaan bestaan twee mogelijkheden. Naast het graven van sleuven kunnen zogenaamde beluchtingsgaten aangebracht worden met grijze betonvakken. Deze laatste mo gelijkheid zou 18.000 gulden moeten gaan kosten. Het aanleggen van sleuven valt aanmerkelijk duurder uit: 46.400 gulden. Toch koos de raad voor deze oplossing omdat de totale ademopening voor de bomen veel groter wordt dan bij de beluchtingsgaten en omdat veel regenwater van de weg door de sleuf kan worden opgenomen. Ook esthetisch vallen de zwarte betonklinkers die de sleuf gaan bedekken meer in de smaak dan de grijze beton vakken voor de beluchtingsgaten, zo meent het college van B en W. De raad ging volledig met deze gedachten akkoord. van die maand kunnen ddar 15-17 jarigen terecht. Voor ieder kamp geldt dat de deelnemers de mid dag of avond voor het vertrek een kennismakingsbijeenkomst hebben. Ouders die nog voor het inschrijven met vragen zitten kunnen informatie inwinnen over deze kampen op het zoge naamde "kampspreekuur" dat iedere woensdagavond van 19.30 uur tot 20.30 uur gehouden wordt in Taberna aan de Julianalaan in Oegstgeest (tel. 071-154773). en C. E. du Prie, Gerrit z.v. G. d. Best e J. d. Leeuw van Weenen, Petrus G. z.v. H. J. A. v. Leijden en M. Mast, Johannes J M. z.v. L. M. J. Krol en W. J. M. Pen- nings, Marije D. d.v. W. W. Pera en C. P. Kramer, Matthijs S. z.v. P. d. Groot en C. P. Koning, Pauline M. d.v. J. F. M. Bee- len en J. C. Butselaar, Tom z.v. M. J. G. Adams en J. Guijt. Overleden: A. v. Leen (1894), H. J. v. Dam (1899), H. J. v. Voorst (1978), z.v. W. v. Voorst en C. J. V. Klaveren, mevrouw M. Q. T. Brom (1908), S. d. Hertog (1937), M. G. v.d. Werf (1900), geh. gew. met A. B. v. Wouw. Getrouwd: P. J. Wetselaaren S. P. Gijze- nij, E. Moeliker en M. H. v.d. Zwart, J. A. v.d. Waal en J. C. Vermeulen, C. J. G. A. Beij en J. H. Arends, R. E. Wullur en G. Mooij, C. Schoneveld en P. M. Witte- veen, H. J. M. Vreeburg en T. A. M. Buis, A. J. M. Lommers en M. E. Staats, T. v. Beek en C. P. v. Gent, H. C. Schyller en i C. M. M. v. Loon, J. A. W. Ie Mair en H. C. v. Holten, J. C. Gordijn en A. Couwenberg, A. Brancas en G. Singeling, J. B. J. Coen- raad en C. Heshusius, A. L. d. d. Haas en E. J. Boogmans, J. J. Hartevelt en D. R. v.d. Berg, A. Hillebrand en T. D. M. Tis- seur, J. Klingeier en C. M. E. Soers, L. L. Kortekaas en B. E. M. v. Schie, M. C. Payne en G. P. A. M. Lefferts, M. Tsayari Bar-Natan en Y. S. E. Görris, P. H. J. Schlagwein en A. G. Heemskerk, F. L. Selier en A. E. P. v. Heijningen, G. R. Stammers en M C. Harteveld, P. Y. M. Rosalie en H. M. M. Hilverdink. LEIDERDORP - Geboren: Marjolein d.v. J. J. v.d. Putte en W. G. Segaar (Lei den), Patrick z.v. H. G. Biesot en J. Hei- neman (Leiden), Marjolein L. d.v. A. We ber en E. H. A. d. Groot (Leiden), Mathijs A. z.v. N. C. Renes en A. Dolleman (Lei den), Vincent z.v. P. C. Vijlbrief en A. C. Neuteboom (Leiden), Marcel z.v. D. R. v. Leeuwen en M. J. Jansen (Zoeterwou- de), Erwin R. z.v. M. Heijmans en G. A. C. Jongbloed (Leiden), Erica d.v. W. Greef- horst en M. C. C. Hazelaar (Leiden), Sjoerd z.v. W. Greefhorst en M. C.C. Ha zelaar (Leiden), Ronald E. z.v. P. E. Loesberg en W. d. Ruiter, Harriët M. d.v. J. B. M. M. Wuisman en C. M. J. Jansen (Oegstgeest), Franciscus M. z.v. A. J. M. C. v. Leeuwen en C. T. H. Niersman (Voorschoten), Roland z.v. A. Ederveen en J. M. v. Iterson, Erik-Jan z.v. R. Frankhuizen en P. Burgerhout (Leiden), Maijan L. d.v. A. B. J. Scholtes en W. C. Mieremet (Leiden), Erik z.v. F. B. Vlemmings en M. S. Taffïjn (Leiden), Agnes A. d.v. R. Lagrouwen F. Kanbier (Leiden), Diederik M., z.v. J. E. R. M. van Seggelen en J. C. M. Froger (Leiden). DINSDAG Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 22.01 uur Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. verkeer WOENSDAG Kennedylaan 11, Oegstgeest, infor matieavond Bah'i gem., 20 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, do. van 9-11 uur, open huis bejaarden, do. van 14-16.30 uur. Witte Poort kazerne. Noordeinde 2. tel. 120833, adviescentrum voor werklozen do. van 10.30-12.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, van 14-17 uur en 21-24 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van CNV Leiden, lei den, 19.30-20.30 uur. Romanuszaal, Mare, bijeenkomstbelan gengroep alleenstaanden, 20 uur. Gebouw Irene, Hoofdstraat 82, Leider dorp, bijeenkomst voor werklozen, tel. 146586, do. van 12-16 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur, cie beroepschriften, do. 16.15 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. beroep en bezwaarschriften, 20 uur. DONDERDAG 20-21.30 t Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01718-3309. spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond. 19-20 uur. Architectenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architectenwinkel, Pieterskerkhof 19 gratis advies, 20-21 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uur. Menza, Kaiserstraat, avond over Kaiser- straat, 19.30 uur. Irene, Hoofdstraat, Leiderdorp, begelei- dingscie., Oude Dorp, 20 uur. WASSENAAR - Ernstige en minder ernstige reumapatiënten hebben veel steun kunnen putten uit de contacten met andere patiënten. Dit is een zeer belangrijke ervaring die mevrouw J. Hammer uit Wassenaar ver bindt aan het functioneren van de werkgroep "Reumapatiënten voor Den Haag en Omstreken" Deze werkgroep die sinds enkele maanden bestaat heeft tot doel reumapa tiënten met elkaar in contact te brengen en om elkaar zoveel mogelijk te helpen. Verder wil de groep gezamelijk een stem laten horen waar dat nodig of wenselijk is en méér begrip wekken voor de situatie, waarin de reuma-patiënt verkeert. Mevrouw Hammer maakt deel uit van de stuurgroep binnen de werkgroep Zij wil het toetreden van Wassenaarse reumapatiënten stimuleren en houdt zich bezig met het meer bekendheid geven aan de groep. De werkgroep Den Haag en Omstreken is tot nu toe eenmaal per maand bijeengekomen. Er worden deskundige sprekers uitgenodigd, maar ook het gezelligheidsaspect wordt op de bijeenkomsten niet uit het oog verlo ren. De leden kunnen verder deelnemen aan een creatieve groep, aan een muziekgroep, een zwemgroep, een telefoonkring, een bezoekersgroep en aan gespreksgroepen. Wanneer de belangstelling in Wassenaar groot genoeg blijkt te zijn voor activiteiten van de werkgroep dan zouden hoogstwaarschijnlijk ver schillende bijeenkomsten in deze plaats gehouden kunneruworden Mevrouw Hammer denkt verder ook aan de mogelijkheid om een eigen zwemgroepje op te richten, dat gebruik zou kunnen maken van het spe ciale bad in de kelder van het Sportfondsenbad. Mevïouw Hammer zit bij haar pogingen om meer bekendheid te geven aan de werkgroep met de moeilijkheid dat ze moeilijk aan adressen kan komen van reumapatiënten om deze mensen te benaderen. Geïnteres seerden kunnen zich bij haar opgeven en informatie verkijgen: Storm van 's Gravesandeweg 70 Wassenaar, telefoon 17453. Rutgershuis Rutgershuis, Papengracht 26, 126802, voorvragen over sexualiteite spreekuur ma. van 14-15 en 20-21 u Apotheken In Buitenhof-Oost LEIDERDORP - Het definitieve verkavelingsplan van het plan Buitenhof-Oost is gisteravond door de begeleidingscommissie Buitenhof goedgekeurd. Op ba sis van dit plan heeft de architekt een aantal facettekeningen ge maakt, die aangeven hoe de wijk wordt ingedeeld. Het autover keer wordt teruggedrongen door een woonervenstructuur, die wel met zich brengt dat men met de auto zijn woning slechts kan be reiken, via een rustige rijstijl. Per woning is anderhalve parkeer plaats ontworpen. De wijk wordt verder doorsneden door voet gangers-, fiets-, en speelroutes en is voorzien van een achttiental speelplaatsen. In totaal zullen 572 woningen ver rijzen, als volgt verdeeld: 247 wo ningwetwoningen (huur), 267 premiewoningen (huur en koop) en 58 koopwoningen is de vrije sektor. De woningen in de diver se financiëringsklassen worden verspreid over de wijk gebouwd. De eerste paal zal wanneer alles volgens plan verloopt eind 1979, begin 1980 worden geslagen. Voorzitter Drenth achtte het wenselijk het voorgenomen bouwtempo van drie jaar aan te houden, daarmee de provinciale richtlijnen naast zich neerleg gend. In het streekplan Zuid- Holland-West is namelijk bere kend dat Leiderdorp, rekening houdend met haar overloopfunk- tie voor Leiden, in de jaren 1980-1985 per jaar ongeveer 110 woningen mag bouwen. Wanneer men dit aantal toepast op Bui tenhof-Oost zou dat inhouden dat uitvoering van het plan ongeveer vijf jaar zou moeten duren. Drenth achtte deze kunstmatige vertraging van de bouwaktivitei- ten onaanvaardbaar. De commis sie stemde in met zijn voorstel maarte beginnen met Buitenhof- Oost, vervolgens het plan Bui tenhof-twee aan te pakken en maar af te wachten of de provin cie ingrijpt. Op voorstel van een der leden gaat de commissie b. en w. adviseren over te gaan tot het uitgeven van grond aan partikulieren die zelf een huis willen bouwen, tevens was men in meerderheid voor het scheppen van de mogelijkheid tot kaskobouw in de premiesek- tor. De gemeente Leiderdorp heeft een onderzoek verricht onder de plaatselijke aannemers, naar hun aantal personeelsleden en naar hun ervaring in de sociale wo ningbouw. Op grond van deze gegevens wil men vervolgens tot een eerlijke verdeling van het be schikbare werk komen. De Wassenaarse schoolsport- king met de plaatselijke Hengel sportvereniging weer de jaarlijk se viswedstrijden georganiseerd. 110 leerlingen van 11 scholen nemen deel. De Salvatorschool (190 cm) werd eerste bij deze wedstrijden. De verdere uitsla gen: 2. Jozefschool (153 cm); 3. Herenwegschool (140 cm); 4. Den Deijlschool (117 cm); 5. Europa- school (117 cm). De uitslag van de persoonlijke prijzen: 1. Pascha Simon (Salvatorschool) 86 cm; 2. Herman van Dalen (Herenweg school) 75 cm; 3. Ronny Seysener (Jozefschool) 71 cm. De avond -nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 16 tot 23 juni door. Apotheek Kok, Rapenburg 9, Leiden, tel. 071-124807; Apotheek Voorschoten Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Wijkverpleging Leiden Interkruis Middelweg 38, tel.121753 Leiderdorp Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. I Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscentrum v. d Waalslaan, tel 4641. Warmond - zr. T. Miedema, Kager- plein 307, Sassenheim, tel. 02522-12122. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau. Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte, kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Moeders voor Moeders 071-153652. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 6.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2