Molukkers proberen zelf internationaal aandacht te trekken VISSERS VINDEN LICHAAMSDELEN ZATERDAG 17 JUNI 1978 Plannen om in 1980 congres in Nederland te organiseren LEIDEN - Aan het Rijnlands Instituut voor Ondernemersonderwijs in Lei derdorp slaagden voor het diploma La ger Ondernemersonderwijs:A.J. Aker boom, H.N.J. Bakker, F.A.M. v. Berkel (allen Roelofarendsveen), C. Boogerd, Lisse, F.A.A.M. van den Bosch, Rijpwe- tering, J.A.H. Bredewold, J.H. Busch. J.Ch. Denies. Oegstgeest, W. Domburg, Leiderdorp, S. Faber, Lisse, I. Groen- nou. I.M.T.A.B. Hartveld, Langeraar, H.P.M. Hilders, K. Hillinga, Hazerswou- de, C.v.d. Hoed, I.L. de Jong, Alphen a.d. Rijn, G. Kalshoven, Nieuwkoop, A.M. de Koning, Alphen a.d. Rijn, A.v.d. Laan, Alphen a.d. Rijn, M. v. Leeuwen, Lei derdorp, C.J. v.d. Linden, Alphen a.d. Rijn, AF. Meier, Noordwijk, J.H.A. Meiman, L.J.M. Menken, Oegstgeest, P.T.M. Mentink, Warmond, A. v.d. Mey, Leiderdorp, E.P. Meijer, F. Mulder, M.H.J. v.d. Nieuwendijk, Voorhout, R. Noye, R.R. Oudshoorn, G.W.M. Pieterse, Langeraar, L. Polane, Th.L. Pothoven, Voorschoten, W.J. Reijn, Waddinxveen, O.L. Rodewijk, Roelofarendsveen, R. Schipper, Alphen a.d. Rijn, R. Schouten, H.C. Schrader, Oegstgeest, P.J. v.d. Schier, Sassenheim, R. Sierat, Leider dorp, M.J. v. Spaandonk, W.F. Steen voorden, Katwijk. P. Th. Straathof, Ha- zerswoude, D. Uithol, Alphen a.d. Rijn, C.Fr. Valentijn, Ter Aar, C. Versluis, Al phen a.d. Rijn. A. v.d. Voort, C.G.C.J. v.d. Weiden, Woubrugge, R.A.J. v.d. Weijden. Zevenhoven, Th.A.M.v. Went, Woubrugge. R.A.J.v.d. Weijden, Zeven hoven, Th.A.M. v. Went, Noordwijk, E.M.v.d. Wiel, Hazerswoude, J. Wij- nands, E. Zwiers, Hazerswoude. (WAAR geen plaatsnaam vermeld staat is de woonplaats Leiden). Aan de avondscholengemeenschap "Boerhaave" te Leiden slaagden voor het eindexamen m.e.a.o. (middelbaar economisch en administratief onder wijs): R.H.G. Boot. Noordwijk, J.Th.A. van Gerven, Warmond, O. Guth, Oegstgeest, G.N.M. van der Horst, Warmond, C.E.R.M. Knelange, Leimuiden, G.C Kromhout, Rijnsburg, Mevrouw W.Q.C Remmerswaal-de Rooij, Voorschoten, Mevrouw M.A.H.S. Schrama-Steenber- gen te Leiden, Mevrouw J.A.M. Verde- gaal-Broekhof, Noordwijkerhout (deel studie), H.P. van Wissen, Voorschoten. SCHIPHOL (SP) - Geheel buiten medeweten van RMS- staatshoofd ir. J. A. Munusama is vanmorgen een delega tie Zuidmolukkers, in gezelschap van enkele papoea's en Nederlandse sumpathisanten naar Berlijn vertrokken. Voornaamste doel is gehoor te vinden voor een plan in 1980 een vierde-wereld-congres te organiseren in Neder land. Tijdens een bijeenkomst in de vrije universiteit in Berlijn zal ds. Me- tiary, voorzitter van de Badan Persatuan (de Zuidmolukse een heidsbeweging) vragen in het buitenland een onafhankelijke commissie te formeren, die de politieke wensen van de RMS moet waarderen. Nu de Neder landse regering er blijkens her haalde uitlatingen niet voor voelt het RMS-probleem voor te leg gen aan een onafhankelijke, arbi traire commissie, zoekt de Badan Steun in het buitenland. Onhoudbaar Metiary heeft te kennen gegeven dat de situatie in Nederland on houdbaar is. De Asser dominee meent, dat de jongeren niet meer in de hand zijn te houden en dat er buiten de Nederlandse rege ring om stappen genomen moe ten worden. Zij denkt aan een soort Russel-tn- bunaal, dat zich na onderzoek moet uitspreken over de politie ke aspiraties en het verleden van de RMS. De kosten van een dergelijke on derzoekscommissie of tribunaal zullen volledig door de Badan Persatuan worden gedragen De heer Manusama is niet ingelicht door Metiary of door drsv Rits Nual, de vice-voorzitter van de BP. De houding van het staats hoofd in de Vietnam-affaire heeft bij veel leden van de Badan schrik ingejaagd. De heer Manu sama wees destijds kontakten niet ontken die rich- de gele met de regering van V alleen van de baan m; de elke mogelijkheid ting. Trouwens Metiary zal v genheid in Berlijn gebruik ken aan alle aanwezigen te vra gen hem of de BP in contact te brengen met welke regering dan ook. De dominee vindt, dat steun van elke kant goed is. Dit in te genstelling tot ir. Manusama die steun uit bijvoorbeeld de com munistische hoek niet erg op prijs stelt;. Twee professoren uit Göttingen, Ziegler en Bracht hebben al te kennen gegeven in het tribunaal te willen gaan zitten Papoea's Ook de papoea's maken van deze trip gebruik om hun problemen naar buiten uit te dragen. Onder hen zijn Dick Keroway en Jos Jouwe jr. Bij de Zuidmolukkers reizen mee ds. Metiary, Ruud Me- tekohy van de SPP-RMS en Brenda Rioamenapatty, de secre taresse van Hendrik Owel. Zij gaat namens de UNASI, de Uni ted Nations of Spiooy Islands plus vertegenwoordigers van een aantal andere Zuidmolukse stromingen. In Berlijn wordt geconfereerd en gesproken met een aantal groe peringen zoals die Gesellschaft für bedrohte Völker, Survival In ternational en de International Workgroup for Indeginous Af fairs uit Zweden. DOOR THOM OLINK Anton Koolhaas links heeft gis termiddag officieel afscheid geno men als directeur van de Neder landse Film- en Televisie Academie Zijn afscheidsreceptie in Amster dam werd bezocht door vele promi nenten uit de film- en tv-wereld, van wie hij er talloze tot zijn oud-leerlingen mag rekenen Ook staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen De Jong kwam zijn opwachting maken. Op de foto naast Koolhaas v.l.n.r. Bert Haan stra, Fons Rademakers, Simon Carmiggelt, mevr. Haanstra en Geert van Oorschot. De thans 66-jarige schrijver Kool haas. is sedert de oprichting in 1958 aan de filmacademie verbonden geweest, aanvankelijk als docent scenarioschrijver, later tevens als directeur. Over zijn opvolging is nog geen definitieve beslissing ge nomen. Naar verluidt wordt het een driemanschap, bestaande uit Wim van der Velde, Reus de Groot en Hans Klap, het docentschap scena rioschrijven wordt overgenomen door Wim Verstappen. Koolhaas gaat zich nu weer volledig toeleg gen op literair werk, waarvoor in de afgelopen jaren alleen de vakan ties overschoten. Volgens Hans Klap is hij "driftig aan een boek bezig", dat vermoedelijk dit najaar zal uitkomen. Ter afsluiting van zijn film-carriè re krijgt de schrijver de gelegenheid een kijkje in Hollywood te nemen. De aanwezigen boden hem als af scheidscadeau een reis naar de Ver enigde Staten aan. AUTOSPORT - Huub Rothengat- ter is gistern op het circuit van Anderstorp als vijfde geëindigd in een race voor formule III wa gens. De wedstrijd werd gewon nen door de Zweed Oïofson. DEN HAAG (SP) - In Den Haag is gistermiddag opnieuw een plas tic zak het lischaamsdelen ge vonden. Vissers haalden om streeks drie uur uit een sloot aan het Veldzicht een vuilniszak uit het water op, waarin twee boven benen zaten. Voor de recherche staat het vrijwel vast, dat deze menselijke resten afkomstig zijn van de 77-jarige Haagse weduwe Clara van Engers. De vrouw woonde in de buurt in een flat aan de Hengelolaan en is daarin, vermoedelijk op 27 mei, voor het laatst levend binnen geweest. De politie, die nu nog slechts de armen van het stoffelijk over schot mist, heeft de gisteren uit de sloot opgehaalde bovenbenen overgebracht naar het gerechte lijk laboratoruim in Rijswijk. Dc patholoog-anatoom dr. J. Zel- denrust zal de lichaamsdelen daar maandag onderzoeken. De recherche doet intussen geen mededelingen over haar onder zoek naar de identiteit van de da- der(s) in deze gruwelijke moord zaak. Wel is het duidelijk, dat de weduwe op een beestachtige wij ze is afgemaakt. Het zou de politie nog niet duidelijk zijn of dit in de omgeving van de flat van het slachtoffer is gebeurd, dan wel elders. Het feit dat alle stoffelijke resten tot dusvers in een straal van nog geen anderhalve kilome ter van haar flat zijn gevonden, hoeft niet te betekenen dat de moord ook daar in de buurt moet zijn gepleegd. De zakken met de lichaamsdelen zijn wellicht daar door de dader(s) in verschillend sloten gegooid om hiermee het recherche-onderzoek te bemoei lijken. NS speelden in '77 quitte UTRECHT (ANP) - De Nederland se Spoorwegen speelden in 1977 quitte. Inclusiefeen rijksbijdrage van in totaal 867 miljoen gulden waren de opbrengsten vorig jaar net zo hoog als de uitgaven, na melijk 1899 miljoen. Ten opzichte van 1976 namen de totale op brengsten met 109 miljoen gul den toe. Blijkens het jaarverslag van NS over 1977 namen de inkomsten uit het reizigersvervoer vorig jaar met 23 miljoen gulden toe tot 674 miljoen. De stijging was overi gens alleen te danken aan tariefs verhogingen. De omvang van het vervoer daalde namelijk met om streeks twee procent tot ruim acht miljard reizigers-kilometers ondermeer als gevolg van de ka ping bij De Punt. In het goede renvervoer stegen de opbreng sten met 6 miljoen tot 240 mil joen. In het reizigersvervoer was de rijksbijdrage 706 miljoen, in het goederenvervoer 161 miljoen. Het zit er niet in dat het goede renvervoer in 1980 kostendek kend zal zijn. Ook daarna zal nog een beroep op de overheid moe ten worden gedaan. De NS-directie constateert dat niet alleen in 1977 maar ook inde twee jaar die daaraan vooraf gingen sprake was van een lichte daling van het reizigersvervoer. Om te voorkomen dat die daling zich voortzet is het dringend noodza kelijk dat er een "krachtig" ver- keers- en vervoersbeleid van de grond komt. Openbaar-vervoer bedrijven en overheid zullen zich gezamenlijk moeten inspannen om een toeneming van het ge bruik van het openbaar vervoer te verwezenlijken. Heden overleed na een kortstondige ziekte, zacht en kalm in de hope des eeuwigen levens, onze lieve zorg zame vader, groot- en overgrootvader JACOB VAN DUIJVENBODE weduwnaar van WILLEMIJNTJE KROMHOUT A VAN DUIJVENBODE J. SCHIPPER-VAN DUIJVENBODE J SCHIPPER Klein- en achterkleinkinderen De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 20 juni a s. om 2.t5 uur n.m. in de aula van Huize "Salem", waarna de begrafenis zal plaatsvinden omstreeks 3.00 uur n.m. op de begraafplaats "Duinrust" aan de Parklaan te'Kat wijk aan Zee. De grafische wereld jaagt op talent Adspirant-drukkers,-reprografen,-binders,-tekstverwerkers en al die andere grafische specialisten-in-spé kunnen over dit fascinerende vak met ongekende toekomstmogelijkheden inlichtingen inwinnen bij het Koninklijk Verbond van Grafische Ondernemingen, postbus 5453, Amsterdam, tel. 020-796551.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15