Opknapbeurt van woningen Doeslaan op losse schroeven Verenigingen niet voor overkoepelend orgaan COMMISSIE WIL MEER GELD VOOR VERKEERSFONDS Leiderdorp krijgt vrijwel nieuw college ï^eidse agenda Burgemeester opent clubgebouw Doeshaven Een lichtgewonde bij bromfietsongeluk Snelle bouw brug Haaswijk aangevraagd VRIJDAG 16 JUNI 1978 LEIDERDORP - Het gemeentebestuur van Lei derdorp zal de gemeenteraad in diens volgende vergadering voorstellen de leegstaande wonin gen aan de Doeslaan niet op kosten van de ge meente op te knappen. Dit deelde burgemeester Van der Have gisteravond mee in de commissie voor financiën. Het college is tot dit besluit geko men na alle door de raad voor 1978 geuite beleidsverlangens op een rijtje te hebben gezet. Ze al lemaal uitvoeren zou 12.000 gul den teveel vergen. Dit bedrag zou weer worden gewonnen als de raad er alsnog toe zou besluiten de woningen aan de Doeslaan toch niet meer voor verhuur ge schikt te maken. Deze woningen opknappen zou, volgens de bur gemeester, aanzienlijk meer gaan kosten dan in eerste instantie werd verondersteld. Dit alleen al omdat ook veel kapot is gemaakt, bijvoorbeeld electriciteitsleidin- gen om de woningen onbewoon baar te maken. De huren die ver volgens gevraagd zouden moeten worden zouden hierdoor erg hoog komen te liggen. Wel zal spoedig een oplossing voor de woningen aan de Doeslaan ge vonden moeten worden. Een oplossing moet er ook komen voor het vervoer van de leerlin gen van de nieuw te bouwen school in Voorhof. Deze school zal pas begin October gereed zijn, waardoor de kinderen nog zes weken lang elders moeten wor den ondergebracht. Tegenover de ouders is de ver wachting gewekt dat de gemeen te het transport zou regelen als de kinderen niet direct in augustus in de Voorhofschool terecht zou den kunnen. Dit zou de gemeen te, die de kinderen dan met bus sen zou moeten vervoeren, echter 12.000 gulden gaan kosten. Om dat men dit wat veel geld vond besloot de commissie voor finan ciën dat in overleg met de ouders en het schoolbestuur geprobeerd moet worden een andere oplos sing te vinden. Bijvoorbeeld door middel van transportabele ver keerslichten of verkeersbriga- diers. WD'er Dop kon zich als enige niet met dit commissie-standpunt verenigen. Volgens hem valt het onder de verantwoordelijkheid van de gemeente dat de school niet op tijd klaar is, waardoor de gemeente voor de financiële con sequenties daarvan moet op draaien. Op de beurs De hand werd ook stevig op de beurs gehouden bij de beslissing over de op de Engelendaal aan te leggen verkeerslichtinstallatie. De verkeerslichten nu aanleggen zou 410.000 gulden gaan kos ten.wat de commissieleden on verantwoord veel vonden. Vooral omdat de aanleg nu nog niet dringend geboden is. De nood zaak hiertoe ontstaat pas bij het gereedkomen van het winkelcen trum in de Winkelhof. Door de aanleg uit te stellen loopt de gemeente echter het risico een rijkssubsidie van een ton te ver spelen. Deze was gebaseerd op een achter elkaar aanbrengen van de verkeerslichten. De commis sie voor financiën oordeelde de aanslag op het eigen budget ech ter zo groot dat men dit risico wel wilde aanvaarden en de ver keerslichten liever later wilde aanleggen. Hoe het nu precies met die subsidie zit zal nog verder worden uitge zocht. Vrijdag Herenstraat 45. gebouw Staalwijk, jeugdsoos, 19.45-23.30 uur. Ten Katestraat, Speeltuingebouw, Be- jaardensoos Jumanitas, 14-16.30 uur. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 20.15 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden, 20 uur. W. de Zwijgerschool, W. de Zwijgerlaan 44, ruilclub, 19.30-22 uur. Pieterskerk, orgelconcert Sander van Marion en gebr. Brouwer, trompet, 20.15 nde Zaterdag Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos (11-15 jaar), 15-17 uur. Witte Singel, viswedstrijd, v.a. 9 uur. J acin th a-kleuterschool, Lorentzkade bazar, 10.30-15 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks- dansinstuif, 20 uur. Uit handen van Neptunus, de god van de zeeontvangt bur gemeester Van der Have de sleu tel van het nieuwe gebouw van de watersportvereniging Does haven. De burgemeester ver richtte de opening in gezelschap van zijn echtgenote en Peer de Schuimer, die over de schouder van Neptunus meekijkt. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Café De Twee Spieghels, muziekpro gramma, 15 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, crea tieve workshop, 13-18 uur. Hoorzitting over welzijnsnota in Warmond: nog r WARMOND - De gisteravond in het Trefpunt aanwezige De problemeni die de^Wamonders Warmonders waaronder vertegenwoordigers van de ver- aan e ein enigingen, bleken niet erg enthousiast over de oprichting van een stichting Sociaal Kultureel Werk Warmond. Deze stichting zou als overkoepelend orgaan de diverse activi teiten van de verenigingen in Warmond kunnen coördi neren en via het aantrekken van beroepskrachten stimu- leren. OEGSTGEEST - Het voorstel van B. en W. aan de gemeenteraad het verkeersleefbaarheidsfonds van Oegstgeest met 50.000 gulden te verhogen wekte gisteravond tij dens de verkeerscommissiever- gadering de nodige kritiek van de leden. Raadslid Kakebeeke (CDA): "Waarom slechts dit be trekkelijk lage bedrag terwijl niet alleen jgewoonlijk dit fonds re gelmatig met het dubbele wordt aangevuld maar er tevens zulke grote uitgaven in het verschiet liggen"? Met deze aanvulling zal het fonds kunnen beschikken over ruim ruim 330 duizend gulden. "Met de rekening voor het in de maak zijnde verkeersleefbaarheids- plan en de voorzieningen die hier waarschijnlijk uit voort komen veel te weinig", vulde Kakebeeke aan. Ook raadslid Laurens (WD) verwonderde zich erover dat door het college helemaal geen motviering voor de hoogte van dit bedrag gegeven werd. Voorzitter Thorn repliceerde dat als er extra geld nodig mocht zijn naar aanleiding van het ver- keersleefbaarheidsplan, een gro ter krediet aan de raad hiervoor gevraagd kan worden. Als sug gestie van de verkeerscommissie hield hij het voorstel aan om eventueel in de eerstvolgende raadsvergadering toch een aan vulling met het dubbele van het thans voorgestelde aan de raad voor te leggen. Snelheidsmetingen Hiermee gehoor gevende aan sug gesties van leden van de ver keerscommissie tijdens de vorige vergadering had wethouder Thorn zich georiënteerd op het gebied van electronische appara tuur voor het doen van snel heidsmetingen van auto's en de gemeente. Bij een controle met deze registratieapparatuur van de snelheid van auto's op de Kennedylaan concludeerde men dat daar regelmatig veel te hard wordt gereden. Tot snelheden van 82 km per uur en vele regi straties van meer dan 70 km per uur werden gemeten. Het één en ander echter niet voldoende voor de wethouder om de commissie leden voor te stellen het apparaat, kosten 550.000 gulden, aan te schaffen. "Omdat wij de snelhei- dovertreders niet mogen bekeu ren en er feitelijk alleen maar ge gevens uitkomen die we toch al weten is dat zinloos", zo zei hij. Groepscommandant van de Rijks politie Gelderblom verduidelijk te daarop dat hij niet de man kracht bezit om meer snelheids controles in de gemeente te hou den met de apparatuur van het Rijk. "Omdat we de agenten in Oegstgeest geen behoorlijke huisvestmg kunnen bieden ver trekt de één na de ander en zitten we met een enorm personeelste kort", aldus adjudant Gel derblom. Bovendien was hij van mening dat het aantal snelheids overtredingen, behoudens en kele beruchte lanen, in Oegst geest toch nog wel mee viel. "In vergelijking met bijvoorbeeld Voorschoten, waarbij metingen werkelijk schrikbarende resulta ten uitkomen, zitten wij nog gun stig", zo zei hij. Zo althans hadden de opstellers van de welzijnsnota, de commis sie voor maatschappelijk welzijn, het zich voorgesteld. Een derge lijke stichting leek de commissie zinvol wanneer in de toekomst de gemeente, op basis van een wel- zijnsplan van het rijk geld zou ontvangen voor de subsidiëring van het maatschappelijk werk. Door het commentaar van de naar de hoorzitting over de wel zijnsnota gekomen Warmonders besloot de commissie zich echter nader op dit punt te beraden. De hoorzitting over de Welzijnsno ta die gisteravond in het Trefpunt werd gehouden paste geheel in het kader van de decentralisatie van het welzijnsbeleid. Dit houdt in dat in het vervolg de gemeente meer en de rijksoverheid minder het beleid bepaalt. Het commentaar van de in ruime mate aanwezige Warmonders beperkte zich verder echter slechts tot commentaar op de tailpunten. Wethouder Van der Zalm kon meedelen dat binnen afzienbare tijd een voetgangers brug zal worden gebouwd naar Koudenhoorn. De Dorpstraat zal voor het winkelende publiek aan trekkelijker worden. Men denkt aan aanpassing van de bestrating en aan het verlevendigen van de straat door verlichting en het plaatsen van straatmeubilair plantebakken plantenbakken en banken. de avond zelf brachten betrof fen de kwaliteit van het drinkwa ter, de stankoverlast door de rio lering en de vervuiling van open baar groen door loslopende hon den. ommissie zal alle opmerkingen in de nota verwerken waarna, de ze, via het college van B en W, in augustus aan de raad zal worden aangeboden. Tevens zullen alle verenigingen een exemplaar ont vangen. Wanneer de gemeenteraad zijn goedkeuring aan de nota hecht kan een welzijnsplan worden op gesteld, op basis waarvan de ge meente vervolgens van het rijk geld ontvangt ten behoeve van het sociaal-cultureel werk. LEIDEN - Op de Haagweg, hoek De Genestetstraat, had gister avond rond zeven uur een aanrij ding plaats, waarbij een 45-jarige Leidse licht gewond raakte. Een personenwagen, bestuurd door een 21-jarige Leidenaar, wilde vanuit de Genestetstraat de Haagweg oprijden. Terwijl zijn uitzicht werd belemmerd door zware regenval en een gepar keerd staande auto, verzuimde hij voorrang te geven aan een bromfietser, die over de Haagweg reed. Bij de aanrijding die volgde raakte een vrouw, die achterop de bromfiets zat, licht gewond aan haar hoofd en vermoedelijk liep zij tevens een sleutelbeenfrac tuur op. De bestuurder van de bromfiets bleef ongedeerd. LEIDERDORP - Gistermiddag om vier uur heeft burgemeester Van der Have van Leiderdorp de offi ciële opening van het clubge bouw van de watersportvereni ging Doeshaven. Hij ontving daartoe de sleutel van het nieuwe gebouw uit handen van de per boot gearriveerde Neptunus, die zich liet vergezellen door Peer de Schuimer. De burgemeester riep kort in her innering wat was voorafgegaan aan de totstandkoming van de huidige nieuwbouw. Hij noemde onder meer het eerste bestuur van de vereniging, dat in 1965 het plan opvatte om in een zandput een jachthaven te beginnen. Na dat diverse belemmeringen, zoals de problemen rond de nabijgele gen waterzuiveringsinstallatie waren overwonnen, kon op 2 ja nuari van dit jaar de eerste paal worden geslagen. Dankzij de in spanningen van architect, aan nemer en een groot aantal leden, die een gedeelte van de inrichting verzorgden, werd in de zeer korte tijd van vijf en een halve maand het project gerealiseerd. Voorzitter Brouwer wees in zijn toespraak nog eens op de grote medewerking die van alle kanten was verleend, vooral van de kant van de gemeente Leiderdorp, die zich garant stelde voor de nood zakelijke geldlening van 800.000 gulden. Het clubgebouw bestaat uit twee verdiepingen. Op de begane grond bevinden zich de hal, gar derobe, toilet- en douchegele genheid, een kantoor voor de ha venmeester en een berging. Op de eerste verdieping treft men, behalve de door de leden zelfge maakte bar, de keuken en de be stuurskamer, een zogenaamde multifunctionele ruimte aan, die niet alleen bestemd is als verga derruimte en voor clubdoelein den, maar ook gebruikt kan wor den door het plaatselijke vereni gingsleven. Naast het clubhuis ligt het eveneens nieuwe woon huis van de havenmeester. Het totale kompleks, clubgebouw en woonhuis, beslaat een op pervlakte van 552 m2. Maandag Witte Poort kazerne, Noordeinde 2. teL 120833, adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, gehandi- captensoos, 14-16.30 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 16 en 19.30 uur. Lakenhal, lezing Ver. Oud-Leiden, 20.15 LEIDERDORP - Het gemeentebe stuur van Leiderdorp zal de ko mende vier jaar in een grotedeels nieuwe samenstelling opereren. Van de drie huidige wethouders zal er slechts één terugkeren in de raad: Cor Gordijn. Het vertrek van Engbert Drenth was bekend. Zijn opvolger wordt de PvdA'er Bezemer Ook Dirtha Tichler neemt afscheid na een periode van 8 jaar wethouderschap. De voornaamste reden Tichlers re serveplaats bij provinciale Sta ten. De WD zal de komende vier jaar wel weer met een vrouw in het college vertegenwoordigd zirn. Irma Gehner-Ellenberger zal tichler opvolgen. De lijsttrekkers van de vier partijen die de komende jaren in de Lei- derdorpse gemeenteraad verte genwoordigd zullen zijn, zijn gis teravond ook overeengekomen dat er voorlopig geen vierde wet houderszetel zal komen. Deze mogelijkheid wordt echter wel opengehouden als de belasting van hetLeiderdorpse bestuur te groot zou blijken te worden. Dinsdag zulle de drie toekomstige wethouders met elkaar de porte feuilleverdeling bespreken. Een werkgroep waaraan alle in de te genwoordige raad vertegen- Apotheken woordigde politieke partijen zullen deelnemen zal zich met het collegeprogramma gaan bezig houden. Artsen LEIDEN - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk 1 (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): H.G.M. Aelbers, Noordeindsplein 2 a, tel. 122268; Wijk 2 (Kooi en Merenwijk): P.J. Derchant, Hooigracht 61, tel. 123752; Wijk 3 (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk en zuid binnenstad): J. van Gent, Zoeterwoudse Singel 28, tel. 122538; Wijk 4 (Zuid-West en Haagwegkwartier): van za. 10 tot zo. 8 uur vm.: C.J.M. Schrama, Zocherstraat 1, tel. 766123; van zo. 8 tot 24 uur A. Boer Kennedylaan 46, tel. 310420. LEIDERDORP - De weekenddienst wordt waargenomen door J. van der Le den, tel. 894539. Zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13.00 uur op Hoofd straat 8, tel. 894539. OEGSTGEEST - J.B. Hugenholtz, Wil- helminapark 2, tel. 155666. VOORSCHOTEN - S M. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417 (za terdag); A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 071-762159 (zondag). WARMOND - A. de Gijzel, Oranje Na- ssaulaan 10, tel. 10834. GETUIGEN GEZOCHT LEIDEN - De brigadecommandant van de koninklijke marechaussee in Katwijk zoekt getuigen van een ongeluk dat op donderdag 1 juni j.l. omstreeks 17.30 uur plaatsvond op de rijksweg 4 (Am sterdam Den Haag) ter hoogte van de afslag Zoeterwoude. Bij dit.ongeluk raakte een wegge bruiker zeer ernstig gewond en werd een personenauto geheel vernield. Getuigen wordt ver zocht contact op te nemen met de commandant van de marechaus see in Katwijk, tel. 01718-16900. OEGSTGEEST - Vanochtend heeft het Oegstgeester gemeentebestuur de aanvraag voor een artikel 19-procedure voor een snelle bouw van de toegangsbrug tot nieuwbouwwijk Haaswijk bij Provinciale Staten van Zuid-Holland ingediend. Fungerend loco-burgemeester Thorn. Van Eij- zinga is met vakantie, maakte gistermiddag bekend dat hem door het provinciaal bestuur officieus is meegedeeld dat men welwillend ten op zichte van zo'n aanvraag staat. Het een en ander is een gevolg van een brief van het college van B en W van Oegstgeest enige maanden geleden waarin Gedeputeerde Staten werden gepolst over hun houding ten op zichte van een eventuele aanvraag. De voorbereidingen voor de bouw van de brug zijn al in zo vergevorderd stadium dat men verwacht bij het begin van de herfst met de werkzaam heden te kunnen beginnen. De bouwtijd voor het ruim 1 miljoen gulden kostende werk zal ongeveer een jaar bedragen. De brug vervult een elementaire taak voor de realisering van de gehele wijk. In haar trace zullen namelijk de leidingen voor electriciteitgas. water en riolering worden opgenomen terwijl tevens het toekomstig bouwverkeer van de verbinding gebruik moet maken. Tijdens de werkzaamheden aan de brug zal al een begin worden gemaakt met grondwerkzaamheden voor de aansluitingsweg met de Haarlem merstraatweg en fase 1 van het huizenbouwplan Verwacht wordt dat hiermee dan direct na het gereedkomen van de oeververbinding een begin kan worden gemaakt. Volgens directeur gemeentewerken Van Gorkom zullen over tweeënhalf jaar de eerste huizen van de wijk voor bewoning klaar staan Onder de rond tweehonderd woningen die deze eerste fase omvat zullen alle woningcalegorieenpremiehuur. premie koop en vrije vestiging opgenomen worden. Bezuiniging van 1 ton door gegoochel met cijfers LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp lijkt dit jaar niet in staat een ton op de uitgaven te bezuinigen, zo deelde burge meester Van dj Have gisteravond mee in de commissie voor finan- De gemeenteraad had vorig jaar voorgesteld dat jaarlijks in de loop van het begrotingsjaar tot dit bedrag het snoeimes moest worden gehanteerd. Hierdoor zou het aanvankelijk geraamde nadelige saldo van de begroting worden verlaagd. "De begroting was voor dit jaar zo reëel geraamd dat die 100.000 gulden slechts kan worden vrij gemaakt door de meevallers aan inkomstenzijde erbij te betrek ken", aldus de burgemeester. CDA-er Hekkelman wees de ver gadering er op, dat dit de raad bij zijn beslissing natuurlijk niet voor ogen had gestaan. "Het was de bedoeling op de gemeentelijke uitgaven te korten. Wat we nu aan het doen zijn is slechts een boek houdkundige hergroepering van de cijfers". De burgemeester stemde hier di rect mee in. "Dat begrijpen we allemaal. Maar voorlopig zien we nog geen andere oplossing". De avond -nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 16 tot 23 juni door Apotheek Kok, Rapenburg 9, Leiden, tel. 071-124807; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel 01717-2525. Wijkverpleging Leiden Interkruis Middelweg 38, tel. 121753 Leiderdorp' Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscentrum v. d Waalslaan, tel 4641. Warmond - zr. T. Miedema, Kager- plein 307, Sassenheim, tel. 02522-12122. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar vertrouwelijk. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2