Teekenbroek m opmars op Munnik-toernooi Basketbal-kater na nederlaag tegen Frankrijk Het is onzin,dat je je olie zou moeten verversen, zodra die zwart is. Shell helpt,deel7 SPËËRWËRFnTËL KEESRIEMENS Tourtroien „vallen" uit de lucht Geen schokkende spelerswisseling Shell helpt VOORSTELLINGSAVOND TOUR DE FRANCE '78 Reductiebon waarde 2,50 VRIJDAG 16 JUNI 1978 SPORT LEIDERDORP - Ronald Teekenbroek een 16-jarige Zuid afrikaan, is op het tennistoernooi van de Munnik de reve latie. Gisteren bleef hij bij de oude Munnik-speler Erik de Groot, die nu uitkomt voor het Haagse O.T.C., met knap aanvallend spel de baas met 7-5,7-6. Daarbij waren vooral zijn sterke volleys van doorslaggevende betekenis. Erik de Groot kampte duidelijk met een tekort aan adem. In het begin van de tweede set leek hij al aan het eind van zijn latijn, al zal het hoge tempo dat Teekenbroek ontplooide en waarin hij mee diende te gaan om niet te worden overspoeld daar stellig debet aan zijn geweest. Bram Madera, eergisteren op de stand 6-4 eerste set tegen van der Knaap gestopt omdat het te don ker werd, was gisteren snel klaar. Van der Knaap kon tegen het precisie-tennis van Madera maar een spel pakken, 6-1. Ook Ri chard Kasten won zijn afgebro ken partij tegen Steensma, 6-3, 4-6 overtuigend met 6-2 in een aaneenschakeling van briljante royale derde partij, die moest worden afgemaakt, die tussen Broos- hoofdt en Van Benthem werd door Van Benthem gewonnen, 6-4, 7-5. Het slot van deze ont moeting bracht Brooshooft ("ik kon geen vaart in mijn service krijgen") op zijn broek op het gravel bij een poging om een lob van Van Benthem te achterhalen. In het D.E.B. was de no 1 geplaatste Mirjam de Groot veel te sterk voor Katie Collee, die maar één spel wist te maken. Geen schande overigens want tegen dit 14-jari- ge talent zal een normale B-spe ler niet snel tot een redelijke te- genscore komen. Veteraan Tom Grimbergen blijft winnen. Gisteren werd Mare Nije het slachtoffer, 7-6, 7-6. Annette Karl stond heel lang op de baan. Eerst won zij met 7-5, 2-6, 6-3 van mevr. Cysouw, en daarna verloor zij met 5-7, 5-7 van mevr. Zonneville. In het HDB boekte Bram Madera zijn tweede zege op de vierde toernooidag. Met Adri van Leeuwen bleef hij Broos- hooft/Kalkman in twee sets de baas, 6-2, 7-6. Helemaal tegen de verwachting in ging het duo Wol- terink/Bart van der Feen in twee sets van de baan tegen Har Meij- er/Henny Koemans. Opmerkelijk was het dat in de tie break van de eerste set Meijer met een eenvoudige service het beslissende puntje maakte. Na het verlies van de eerste set, 7-6 voor Meijer/Koemans was het vertrouwen bij Van der Feen Wolterink helemaal verdwenen, 6-2. Sassenheim De verrassing op het toernooi in Sassenheim was gisteren de uit schakeling van Blommendaal door Maaswinkel, 7-5, 2-6, 6-4 voor Maaswinkel. In de tweede set leek het_of Blommendaal met zijn bekende "doorzetten" de za ken toch nog onder controle zou krijgen, maar de geleverde in spanning bleek in de derde set teveel te zijn geweest. Ehlenbaas had, en ook dat was een verras sing, geen enkele moeite met Holster, 6-3, 6-0 en Peter Pau wels was met zijn gevaarlijke ser vice en zijn sterke backhand voor Slisser onaantastbaar, 6-1, 6-4. Bij de dames moest Rosemarie Verdegaal hard werken om mevr. Kwaaitaal te bedwingen. Dat luk te pas goed in de derde set, 6-4, 4-6, 6-2. Het H.D.B. bracht de grootste ver- DEN HAAG - De termijn waarbinnen basketballers in de ere- en eerste devisie van club kunnen veranderen is gisteren afgesloten. Erg schok kende veranderingen hebben zich niet voorgedaan omdat veel mutaties voortvloeiden uit het wegvallen van geldschieters bij Flamingo's (Haarlem, BOB/Oud Beijerland, Punch (Delft) en BC Twente (Ensche de). De belangrijkste aankopen werden gedaan door landskampioen Leiden en de aanvoerder van de eindlijst van de normale competitie, Den Bosch. Daarnaast is opmerkelijk de zuigkracht van Muzette RZ, dat in Rotterdam een titelkandidaat op de been brengt. De voornaamste verschuivingen: Jim Woudstra van Punch naar Parker, Paul van Solm en Rob van Eijkeren van Punch naar BOB, coach Han Wallaart van Punch gaat waarschijnlijk als assistent-coach naar Parker, als opvolger van Ben van Cleef. Dan Cramer van Twente naar Den Bosch (waar ook James Lister en Rob van Essen komen), Simon Bruin van Twente naar Amstelveen, Mike Visser van Twente naar DL Amster dam, Ruud Harrewijn van Twente naar Bagnolet Paris, coach Gerrit Zwezerijnen van Twente naar Punch. Bill Mal lory en Ron Kruidhof van BOB naar Rotterdam, Gary Freeman en Cock van de Lagemaat van Haarlem naar Rotterdam, Walter Ombre van Haarlem naar DL Amsterdam, Emill Hagens van Haarlem naar Parker, Kees Limmen van Haarlem naar NN Donar, coach Jan Janbroers (ex-Ned. team) naar Flamingo's in Haarlem. Peter Bloemsma van Den Bosch naar NN Do- nar, Roy Leysner van Parker naar Amstelveen, Tony Lamping van Parker naar Nijssen Trotters,'junior Joost Cornelissens van BV Leider dorp naar Parker. LEIDEN - Speerwerper Kees Rie- mens (AV Holland) heeft op Pa pendal bij de Nederlandse mili taire atletiekkampioenschappen de titel op zijn favoriete onder deel in de wacht gesleept. Rie- mens die de laatste weken een zeer constante vorm vertoont met worpen in de buurt van de zestig meter kwam op Papendal tot een winnende afstand van 58.39m. Ook bij het discuswerpen kwam hij goed voor ds dag met 34.35m wat goed was voor een zesde plaats. Een andere Holland-atleet, Cor van Loon, viel eveneens in de prijzen. Hij bemachtigde een tweede plaats op de 800 meter in een per soonlijke recordtijd van 1 minuut 58,1 sec. t Emill Hagens: snel. Twee minuten voor het eindsignaal leidde Oranje dankzij spranke lend aanvalsspel met acht punten verschil. Stom balverlies en een blunder van interimbondscoach Tom Quinn vormden de inleiding tot de nederlaag die Nederland na verlenging alsnog moest incasse ren: 106-107. Vooraf was de interland al van ieder belang ontdaan door de Franse zege eerder deze week op het in dit toernooi erg teleurstellende Israël (98-77). Frankrijk werd daardoor onbereikbaar voor de achtervolgers Italië en Nederland en legde beslag op de Europese beker, waaraan het recht verbon den is deel te nemen aan de com petitie om de zogenaamde inter continentale beker. In die com petitie strijden 10 landen uit Eu ropa en Zuid- en Noord Amerika in 5 weken om de eer. Ook de nummer twee in de eindrang schikking van de DC Cup mag volgend jaar deelnemen aan het vooral door het vele reizen erg kostbare, internationale toer- ADVERTENTIE Er zijn mensen, die denken dat motorolie goudgeel hoort te blijven. Da's een misverstand. Een goede olie hoort zwart te worden, omdat de olie er o.a. voor dient om vuil uit het carter op te nemen. Eerder olie verversen is daarom echt niet nodig. Kijk maar eens in „Shell helpt, deel 7" Nog geen boekje ontvangen? i Op een Shell verkooppunt 1 Zinen onzin over olie mag ii 't vooruwauto.^ gratis meenemen. Laat ii nooit wijsmaken, dat u eerder olie moet verversen, omdat de olie zwart Een goede olie hoort zwart te zijn,omdat hij het vuil uit '(carter in zichopneemt. DEN HAAG - Frankrijk vierde feest, de Nederlandse bas- ketbalploeg startte het zomerreces met een fikse kater. - Uitgeschakeld door Italië voor een toppositie in de strijd om de Decio Scuri Cup, de Europese beker voor landen teams, had Nederland gisteravond in Den Haag een unie ke kans om cupwinnaar Frankrijk zijn tweede nederlaag uit het toernooi te bezorgen. nooi. Het Italiaanse B-team had die plaats afgelopen dinsdag al voor zich opgeëist door met hulp van de scheidsrechters Neder land voor de tweede keer te ver slaan (86-81). Frankrijk heeft in het toernooi al leen in Tel Aviv verloren en wilde gisteren de wedstrijdenreeks af sluiten met winst. Aanvankelijk leek Nederland dat verlangen te willen honoreren. Er werd door de ploeg van de vandaag weer op stappende Tom Quinn bijzonder mat gespeeld. Vooral het pass- werk was slecht, waardoor de goed schietende Fransen door Cachemir en Beugnot bij rust een ruime voorsprong hadden: 41-54. De Nederlandse ploeg herstelde zich direct daarna. Opeens was er wel die felheid die de formatie in de laatste duels demonstreerde. Akerboom scoorde met gemak, Hagens en Zwiers zorgden voor snelheid. Frankrijk wankelde (49-55, 55-56, 60-62) en leek uit eindelijk ook te sneuvelen onder de Oranje-stoomwals. Vooral de Leidenaars onder het publiek moeten met veel voldoening hebben gekeken want het tan dem Hagens-Woudstra (de twee aanwinsten van Parker) zorgde voor fantastische combinaties. Bij 91-82 leek de strijd beslist, maar Nederland verkeek zich op de Franse veerkracht die eerder in het toernooi al Turkije en Italië de das had omgedaan. Binnen anderhalve minuut was de achterstand weggewerkt tot 95-93. Quinn liet zijn team toen de bal aan de zijkant uitnemen Jeugdrecord met de slingerkogel OOST-BERLIJN-Op de tweede en laatste dag van de Olympische dagen in Oost-Berlijn zijn giste ren twee voortreffelijke presta ties geleverd. De Oostduitser Wolfgang Hanisch kwam bij het speerwerpen tot 90,32 meter en passeerde daarmee als eerste at leet dit jaar de grens van negentig meter. Het was uiteraard de beste wereldseizoenprestatie. Hanisch stond op de seizoenranglijst al tweede met 89.06 meter achter de Amerikaan Bob Roggy (89.28 m). De 19-jarige Roland Steuk bereikte met de slingerkogel een afstand van 77,82 meter. Het betekende een nieuw wereldrecord voor ju nioren. dat Steuk enkele weken geleden al op 77,48 meter had ge bracht. De jonge Oostduitser bereikte de afstand in zijn vijfde poging. omdat hij dacht dat in de reste rende 15 seconden wel op balbe zit gespeeld zou kunnen worden. In ieder geval gaf dit minder risi co dan het nemen van vrije wor pen wat Kees Limmen op dat moment had mogen doen na een fout van de Fransen. Zwiers pas- ste de bal, maar zowel Akerboom als Dekker waren onbereikbaar en in het eindsignaal noteerde Beugnot de gelijkmaken 95-95. De steeds driftiger wordende Fran se coach Pierre Dao zag Neder land in de verlenging opnieuw met opportunistisch aanvalsspel de leiding nemen (Zwiers 98-95, Van Helfteren 104-101) maar driemaal balverlies op rij van Oranje was voor Beugnot genoeg om alsnog het vonnis uit te spre ken over de falende Nederlan ders: 106-107. In de resterende 21 seconden kwam Nederland niet verder dan een geforceerd schot van de vrij staande Toon van Helfteren, die de ring niet raakte. Zodoende won Frankrijk ander maal: 106-107. Topscorers Nederland: Akerboom 38, Zwiers 21, Van Helfteren 19, Woudstra 14. Hagens 6; Frank rijk: Cachemir 28, Cain 21, Beug not 18. HANS JACOBS rassing. Het duo Pauwels/Gele- vert kon zich niet handhaven te gen Verbrugh/Brugman, 6-4.7-6. Wouter Kuyck, no 3 geplaatst in het H.E.C., gaf alles wat hij had om overeind te blijven in zijn par tij tegen Fred Timmer, maar deze won met de alleszeggende cijfers 3-6. 6-2, 10-8. Dolf Beelen, no. 2 geplaatst had met C. Fokke alleen in de tweede set moeite, 6-1, 7-5. RUCPHSN - Anderhalve ton is het budget waarmee sponsors de Tour de France voor enkele uren naar de gemeente St. Willebrord hebben gehaald. Op 30 juni zal het eerste deel van de eerste etappe, waarvoor de renners uit Leiden vertrekken, eindigen in de Brabantse plaats. Voor deze gunst moet aan de Tour directie een bedrag van 70.000 gulden worden afgedragen. De rest van het geld wordt besteed aan allerlei sportieve activiteiten die het wielergebeuren moeten opluisteren. De coureurs worden om 12.15 in St. Willebrord ver wacht en vertrekken om kwart voor drie alweer voor het tweede deel van de etappe, naar Brussel. Eén van de hoogtepunten in het programma moet het bezorgen van de gele, groene en witte trui worden. Deze zullen door een pa rachutist vanaf een hoogte van 7000 voet ter plekke worden ge bracht. In de ochtend valt voorts een optreden te verwachten van oud-nationaal marathon kam pioen Cor Vriend. Midi Libre Alle favorieten voor de eindzege in de 30e Midi Libre zijn in de eerste etappe op tien minuten gereden. Verantwoordelijk voor deze slachting was de Italiaan Berto- lotto. Deze 26-jarige klimmer, die in de laatste Giro als achtste ein digde, ging meteen na de start in Andorra in de aanval. Op de eer ste top had zich een kopgroep ge vormd van zes renners, met naast Bertolotto Lelay, Loos, Bour- reau, Edwards en Perret, die een voorsprong opbouwden van 2.30 minuut. Deze voorsprong mocht groeien aangezien niemand in het pelo ton zich geroepen voelde er iets aan te doen. Met uitzondering van Zoetemelk, die na afloop klaagde: "Ik heb voortdurend aan kop gereden, maar niemand wilde overnemen"Zoetemelk werd 22ste. Vijftien kilometer voor de finish in Guillan, op de laatste klim, ging Bertolotto aan de haal en bereikte de eindstreep met ruim ander halve minuut op zijn vijf me devluchters. Algemeen klassement: 1. Bertolot to (Ita) 5 uur 19 minuten; 2. Lelay (Fra) op 1.40; 3. Loos (Bel) op 1.46; 4. Bourreau (Fra) op 2.17; 5. Ed wards (GBr) op 2.27; 6. Perret (Fra) op 2.49; 9. Zoetemelk op 12.41. Zwitserland De Belg Gerry Verlinden heeft de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. Hij zege vierde na 197,5 kilometer van Spreitenbach naar Volketswil in 4 uur 32 minuten en 48 seconden. Johan van de Velde zorgde voor een uitstekende prestatie door als tweede te eindigen. Van de Vel de, eerder dit jaar al succesvol door zijn overwinning in de ron de van Romandië, eindigde in de zelfde tijd als Verlinden. Derde werd de Fransman André Chal- mel. Verlinden nam de leiding in het al gemeen klassement over van Gerrie Knetemann die woensdag de proloog als snelste aflegde. Beste Nederlander in het klas sement is Fedor den Hzrtog. Na zijn elfde plaats in de eerste etap pe staat hij nu zevende met een achterstand van 8 seconden op Verlinden. ADVERTENTIE Woensdag 28 juni - aanvang 20.30 uur Groenoordhallen - Leiden Op deze avond zullen de ploegen, ploegleiders etc. voor gesteld worden aan het publiek. Gastheer: Hans v. Willigenburg Verder werken mee: Lee Towers The Tumbleweeds Ciska Peeters Luv The Cliftons Organisatie: Wim Bosman Productions Toegangsprijs 15,- met reductiebon uit deze krant 12,50 Reserveer nu alvast een zitplaats via alle kantoren van het Leidsch Dagblad. Voorstellingsavond Tour de France '78 Leidsch Dagblad, een aktieve krant!!

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 17