WILLEN UITSTEL Ruud Krol..Happel is een groot vakman' DUITSERS 't Is een filter, 't Blijft een Camel. VRIJDAG 16 JUNI 1978 PAGINA 15 BUENOS AIRES - De Westduitse voetbalbond (DFB) overweegt het organisatiecomité van het wereldkam pioenschap uitstel te vragen voor het duel tegen Neder land, dat voor zondag op het programma staat in Cordoba. Volgens perschef Wilfried Gerhardt zijn de Westduitsers door overmacht niet in staat geweest voor donderdagavond uit Buenos Aires, waar zij woensdag tegen Italië speelden, naar Cordoba te vertrekken, een vlucht van 600 kilometer. Het slechte weer in de Argentijnse hoofdstad maakte alle vliegverkeer onmogelijk. Het gevolg is dat de wereldkampioen een dag training mist, waardoor men zich sterk benadeeld voelt FIFA-secretaris Helmut Kaiser zei dat zijn organisatie in principe niet onwelwillend staat tegenover een dergelijk verzoek tot uitstel. "Maar dan moet natuurlijk wel eerst aan een aantal voorwaarden zijn voldaan." Vol gens het reglement moet iedere ploeg tussen twee wedstrijden minstens 48 uur rust hebben. Overigens is voor uitstel ook toestemming nodig van de tegenstander en van het organisatiecomité Niets bekend Bij de KNVB is niets bekend van een verzoek van de Westduitsers de wedstrijd tegen Nederland van zondag uit te stellen naar maandag. Dit verklaarde Herman Chouffeur gisteravond in Cordoba. Chouffoer liet in het midden hoe Nederland op een dergelijk verzoek zou reageren. Hij verwees wel naar het reglement dat bepaalt dat een verzoek om uitstel moet worden gehonoreerd als een ploeg niet 24 uur tevoren aanwezig kan zijn in de plaats waar wordt gespeeld. Dit suggereert dat Nederland geen aanleiding ziet de Westduitsers ter wille te zijn. Met uitstellen zoti het probleem overigens worden verschoven, aangezien er dan tussen de wedstrijden van maandag en die van de daarop volgende woensdag slechts 48 uur zit. Dan zouden de tegenstanders die zondag wél spelen weer in het voordeel zijn. Overigens zou volgens de laatste berichten de Duitse ploeg om negen uur met de nachttrein naar Cordoba vertrekken zodat ze dus ruimschoots op tijd zijn. Ernst Happel kon overigens best meevoelen met de problemen van Oran- je's tegenstander van zondag. "De dag na de wedstrijd is om te ontspannen en weer op kracht te komen. Dat is zeer belangrijk. Ik kan mij voorstellen dat Helmut Schön en zijn spelers in Buenos Aires piet zo goed hebben geslapen." Overigens hebben de Oostenrijkers soortgelijke problemen. Zij zaten gis teravond nog steeds vast in Cordoba. Weliswaar waren zij al in het militaire vliegtuig gestapt dat hen naar Buenos Aires moest brengen voor het duel tegen Italië, maar in Cordoba zat het vliegveld door de mist nog volledig dicht. Bovendien waren de verbindingen tussen het vliegveld van Cordo ba en dat van Buenos Aires verbroken, zodat geen informatie over de landingsmogelijkheden in de hoofdstad kon worden verkregen uitgelachen Het Schotse voetbalelftal, dat en kele weken geleden op de lucht haven van Glasgow door rond 20.000 enthousiaste fans werd uitgewuifd, is gisteren in Glas gow teruggekeerd. Welgeteld veertig personen zagen de aan komst van de Schotten. De helft van de groep bestond nog uit schoolkinderen, die een bezoek aan het vliegveld brachten. Het gezelschap haastte zich naar een bus en verdween pijlsnel. Ally Macleod, de Schotse mana ger, deelde de wachtende jour nalisten mee dat hij in het ge heel niets te zeggen had. Macleod, die bij het vertrek be loofd had de wereldbeker mee terug te nemen werd door enkele supporters, die het bekende V-teken naar hem maakten, uit gelachen. i de Van de Kerkhof-tweeling e CORDOBA - De naam Happel doet hem verstarren. Op het ongeschoren gezicht valt een keiharde trek. De lippen blijven gesloten. In de verte buiten het trainingskamp in Alta Gracia, even dertig kilometer ten oosten van Cordoba grazen de koeien. Zijn blik staat op oneindig. Op nieuw valt de naam van de zo bekritiseerde bondscoach. Dan valt Ruud Krol uit. Zijn woordenstroom is bijna niet te stoppen. Woedend is de aanvoerder van het Nederlands elftal. Boos en te leurgesteld. De Nederlandse pers krijgt een draai om de oren. Een veeg uit de pan. Krol praat en vergeet zichzelf. Het wordt een pleidooi voor Happel. Luister naar advocaat Krol: "Een schan daal vind ik het. Een grof schan daal. De manier waarop Happel hier in Argentinië door jullie wordt bekritiseerd. Als ik die kranten lees die hier zo af en toe bij ons in het trainingskamp ko men krijgen alle spelers langza merhand de indruk dat ze met een eerste klas sufferd op reis zijn. Wat een schande. Waar ko men die onwaarheden vandaan. Happel is een vakman. Een grote vakman. En mag ik dat soms zeg gen. Ik werk, beter wij werken met hem en geloof me ik heb die man hier enorm goed leren ken nen. Hij is geen prater, mag ie soms. Hij zoekt de jongens niet op. Maar hij weet donders goed waar hij mee bezig is. Happel be leeft voetbal dat is zijn grote ver dienste, misschien wel zijn groot ste fout. Als ik hem op de weeg schaal met Miehels leg slaat de balans naar mijn mening door naar de kant van Happel. Mis schien dat Miehels op het psy chologische vlak sterker is dan hij. Nou en. Met psychologen win je geen wedstrijd. Suf geschreven zijn we over die eerste drie wed strijden" Sombere toon Krol vervolgt op sombere toon: "Wat is er aan de hand met dit Nederlands elftal. Dit Neder lands elftal zou geen leider heb ben. Waar halen jullie dat van daan. Dit Nederlands elftal heeft geen echte leider nodig. Als aan voerder bemoei ik me met zaken buiten en in het veld. Voor de rest zijn er geen problemen. Ik wijt die eerste slechte resultaten aan het veld en het acclimatiseren. In de voorronde hadden we nog geen idee waar we mee bezig wa ren. Dit toernooi leeft veel min der dan in West-Duitsland. Daar zaten we dicht tegen de grens, daar ook werden we terzijde ge staan door duizenden supporters Hier is het allemaal veel minder. Niet alleen dat aspect van de supporters, ook het verblijf en al dat gereis werkt op je in. Besef dat zoiets een probleem extra geeft. Dat vergeten jullie Met al die 2aken heeft een coach ook te maken. Denk eens terug aan maandag, die ellende over de reis van Mendoza naar Cordoba. Daar zitje dan in Potrerillos. Over en weer geschreeuw en getelefo neer. Dat is toch van invloed op de rust in een ploeg. Als je dan Happel goed observeert zie je dat hij woedend is. Maar hij accep teert dat. Hij houdt zich rustig. Legt een kaartje maar houdt alles precies in de gaten. Dat zien jullie niet, waarom oordeelt men dan zo hard. Met trainers die op een an dere manier werken dan hij was de kat in de gordijnen gegaan. Kabaal Miehels om maar een naam te noe men had een hels kabaal ge maakt. Happel niet, die grijpt pas in als de nood het hoogst is. Zo is hij ook als trainer. Het is per sé Ruud Krol: Kritiek op Happel is grof schandaal" niet waar dat ik met hem het elftal bepaal. Dat doet hij met Zwart kruis en De Vroet. Nog zo'n punt er wordt nu al gesuggereerd dat Happel op een zijspoor gescho ven zou zijn. Waar haalt men die flauwekul vandaan. Als een jour nalist na afloop van een wedstrijd hoort dat Zwartkruis in de rust van de wedstrijd tegen Oosten rijk de tactische bespreking heeft gedaan denken ze meteen: zo Happel is uitgerangeerd. Neem nou echt aan dat dit geheel vol gens afspraak is gegaan. In de praktijk was gebleken dat er teveel mensen door elkaar heen zwamden. Happel, Zwartkruis soms De Vroet ja en ook ik. We kwamen er dan niet uit. Happel zelf heeft deze beslissing geno men. Geen Hogewoning of Chou- foer. Larie. Maar laat ik ophou den. Tot nu toe beleef ik deze WK zeer positief'. Beter "Als ik een balans moet opmaken durf ik te zeggen dat we hier als team beter functioneren. In West- Duitsland was de sfeer profes sioneler. Dat kwam natuurlijk door de aanwezigheid van Cruijff en Van Hanegem. Nee, ik heb er echt geen moeite mee dat te zeg gen. Ik weet dat men mij er van verdenkt dat ik jaren geleden een heksenjacht zou hebben ingezet tegen Johan Cruijff. Een ieder die zijn hersens op de goede plaats heeft, moet begrijpen dat iedere voetballer liever met Cruijff dan tegen Cruijff speelt. De aanwezigheid van Johan bete kende in die Ajax-periode meer verdiensten. Johan zelf wilde Ajax verlaten. De contacten met Barcelona waren inniger dan wij ons toen konden indenken. Maar in alle kranten hebben ze mij erop aangekeken. Misschien begrijpje nu waarom ik zo uitgevallen ben. Als de waarheid geweld wordt aangedaan hebben ze me. Ik haat onrecht. Dat is met Happel nu het geval. Vandaar deze reactie toen de naam van Happel vief' Brief Hij zwijgt en staart in de verte. Hij ziet niets. Denkt aan hetgeen hij gezegd heeft. Pakt het weekblad El Grafico waarin een schandalig artikel over Krol heeft gestaan. Een open brief in het Engels aan zijn dochtertje, waarin Krol zich zeer positief uitlaat over het re gime in Argentinië. "Hier dit is het bewijs van mijn ti rade. Ik weet van niks. Ik heb niemand gesproken, ik heb niets geschreven. Schrijf maar dat vanmiddag hier in het hotel de hoofdredacteur verschijnt Die zal me teksten uitleg moeten ge ven. Bevalt me dat niet dan zal ik via de KNVB bij de organisatie een ferme klacht indienen. Het zal herroepen moeten worden. Ik wens me hier in Argentinië niet met politiek bezig te houden. Ze hebben me voor het karretje ge spannen". Boven de heuvels doemt de zon op. De dag die zo somber begon wordt toch nog zonnig. Hij staat op en sjokt weg. Krol gaat zich TENNIS - Louk Sanders is gisteren tijdens de Belgische tenniskam pioenschappen in de achtste fi nales uitgeschakeld. Sanders verloor met forse cijfers van de Argentijn Cano. VOETBAL - Dankzij betere doel- cijfers is Steaua Boekarest giste ren kampioen van Roemenie ge worden. Arges werd tweede met evenveel punten, maar een be duidend minder doelgcmiddcl- de. MacLeod op vliegveld

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15