Beperkte recreatie Bijdorp I Wellicht kleuterklassen bij Dr. Schilderschool Aalscholvers in plaats van pinguïns in Oegstgeest Weidse agenda BenW Voorschoten wijzen bezwaarschriften af jongerenkoor BenW akkoord met bouwplan Wiegmanw Burgerlijke stand DONDERDAG 15 JUNI 1978 VOORSCHOTEN - Het gebied Bijdorp I moet een beperk te recreatieve functie krijgen. Het Voorschotense colle ge van BenW antwoordt dit op bezwaarschriften die er tegen het bestemmingsplan Bijdorp I zijn ingediend. Zo meent de watersportvereniging Voorschoten dat er in Bijdorp, het gebied dat aan de Vliet wijk en de Vliet (tevens gemeentegrens met Leidschendam) grenst, te weinig ruimte wordt gelaten aan de waterrecreatie. De waterspor ters hebben weinig bezwaar te gen de woonbestemming die aan een tien meter brede strook langs de Kerksloot is gegeven. Zij vin den dat de sloot verbreed moet worden met een groenstrook er langs. Ook meent de watersport vereniging dat er aan de noord zijde van de Kerksloot ongeveer 200 ligplaatsen voor bootjes moe ten komen, terwijl de zwaaikom bij Mikropolis eveneens volgens de vereniging voor ligplaatsen moet worden bestemd. De watersportvereniging is tegen de aanleg van een vaste brug te genover het Prof. Zeemanplant soen, die Bijdorp met Vlietwijk zal verbinden. Ze vreest dat een dergelijke brug de doorvaart zal belemmeren. B en W merken in hun beantwoording op het be zwaarschrift op dat dit laatste ten dele juist de bedoeling is; "De doorvaarthoogte van de brug zal worden afgestemd op de beperkt recreatieve functie, die de Kerk sloot zal krijgen", aldus het colle- Het zwaardere verkeer te water zal worden geweerd, antwoordden B en W verder op een bezwaar schrift van de Voorschotenaren J. W. de Leeuw en R. de Graaff, die zich juist tegen de recreatie in het project Mikropolis verzetten: "Onaanvaardbaar, voornamelijk vanwege de te verwachten ge luidshinder", zo schreven zij in hun bezwaarschrift. B en W wijzen de verbreding van de Kerksloot, zoals door water sportvereniging Voorschoten wordt gewenst, af. Dat is uit ste debouwkundig en cultuur-histo risch oogpunt niet aanvaardbaar, zegt het college. Bovendien ach ten B en W de verbreding te kost baar. Het college zegt toe dat bij de uitwerking van het plan inci denteel voorzieningen zullen worden getroffen om ligplaatsen voor kleinere boten aan te leggen. In hun beantwoording van de be zwaarschriften weten B en W zich gesteund door de provinciale planologische commissie. Wel vindt de commissie - los van de bezwaarschriften - dat het pro ject Mikropolis nog niet goedge keurd moet worden door Gede puteerde Staten, omdat de plan nen hiervoor te onduidelijk zijn weergegeven in het bestem mingsplan. De watersportvereniging Voorschoten vreest dat t moet verbinden de doorvaart zal belemmeren a vaste brug over de Kerksloot die Bijdorp met Vlietwijk Afgewezen Ook andere bezwaarschriften wor den zowel door B en W als de PPC afgewezen. Zoals het bezwaar van veertien Vlietwijkbewoners, die vrezen dat de brug tegenover het Prof. Zeemanplantsoen een grote toe name van het verkeer en schade aan hun woningen tot gevolg zal hebben. B en W merken op dat de brug noodzakelijk is met het oog op calamiteiten; bovendien zal de brug. een beperkte capaciteit krijgen, omdat hij slechts als ver binding met Vlietwijk bedoeld is. De brug zal niet breed worden en bovendien een verhoging inge bouwd krijgen. B en W blijven van mening dat be drijven aan de Kon. Marineweg 6 ongewenst zijn en daarom de grond voor eengezinshuizen be stemd moet worden. In de oude boerderij, die hier staat is een au- ioherstelbedrijf, een schilders bedrijf en een hoefsmederij ge vestigd. De provinciale commis sie merkt op dat de woonbe stemming terecht is, maar dat er geen bepalingen zijn, op grond waarvan de bedrijven hun activi teiten zouden moeten stoppen. Büngalows De wens van de Stichting tot het behoud van oud-, groen- en leef baar Voorschoten om langs de Vinkesloot geen bejaardenwo ningen, maar luxe bungalows met tuin en botenberging te bouwen, wordt niet gehonoreerd. Bejaardenwoningen zijn een be tere overgang naar het dorpscen trum, zo menen B en W, terwijl het de bedoeling is dat nabij bet te realiseren dienstencentrum een concentratie van bejaarden woningen aanwezig is. Ook delen B en W (en de provincie) de vrees van de stichting niet, dat er te ho ge woningbouw zal ontstaan: de maximum hoogte van twaalf me ter noemt het college aanvaard baar; bovendien mag slechte 15 procent van de huizen uit zg. meergezinswoningen bestaan. Ook het bezwaar van P. J. Pols te gen de bij Mikropolis geprojec teerde voetgangersbrug wordt afgewezen. Deze Voorschotenaar vreest dat de brug parkeerover last op. dé Molenlaan en Prof. As serlaan met zich mee zal brengen. B en W wijzen erop dat het par keerterrein in het dorpscentrum gunstig ligt ten opzichte van Mi kropolis; eventueel kunnen er maatregelen tegen parkeerover last worden genomen. Tot slot wijzen B en W het bezwaar schrift van de Congregatie van de H. Catharina van Siëna tegen de ontsluitingsweg en de wandel paden naar Huize Bijdorp af. De ze verbinding tussen Bijdorp I en Bijdorp II was al in 1955 in het bestemmingsplan opgenomen, zeggen B en W; misschien wordt de weg in de toekomst ondertun nel, zo belooft het college. Volgende week donderdag wordt in het Provinciehuis in Den Haag een hoorzitting gehouden, waar op de bezwaarschriften ten over staan van Gedeputeerde Staten kunnen worden toegelicht. VOORSCHOTEN - Dezer dagen bestaat het interkerkelijk jongerenkoor te Voorschoten vijf jaar. Een gebeurtenis die zal worden gevierd met een "feestweekend" op 16,17 en 18 juni. Het jongerenkoor begon vijf jaar geleden met vijftien man (en enkele gitaren) onder de naam Maranatha-combo. Aanvankelijk was het de be doeling samen met de gemeen te gezangen uit het Nieuwe Liedboek in te studeren, maar al gauw werd overgestapt op moderne geestelijke lichte muziek, die in diverse kerken in de regio ten gehore werd gebracht. Na onenigheid met de leiding kreeg het koor in 19 75 zijn huidige gezicht. Er kwamen enkel musici uit het combo van Noord-Hofland bij, er kwam een bestuur en de naam werd veranderd in Dawwa- giem (Hebreeuws voor visser). Onder leiding van dirigent Mike van Booren groeide het koor uit tot wat het nu is: 27 leden. Inmiddels heeft Van Booren zijn plaats ingeruimd voor de Voorschotenaar C. van der Keur, de dirigent van het bejaardenkoor. Het combo verleent thans zo'n 25 a 30 keer per seizoen zijn me dewerking aan bijzondere en jeugddiensten, terwijl ook in bejaarden- en ziekenhuizen wordt gezongen. Vrijdagavond 16 juni start de herdenking van het vijfjarig bestaan met een zangavond (aanvang 1920 uur) voor de oudere inwoners van Voor schoten in de Dorpskerk. Naast Dawwagiem zal dan ook het bejaardenkoor optre den. Bejaarden die voor deze avond gehaald of gebracht willen worden kunnen con tact opnemen met Toon Grif fioen (071-763651). Zaterdagavond is er een feest avond voor leden, oud-leden en ouders, terwijl zondag morgen om 10 uur een feeste lijk familiedienst zal plaats hebben in de Dorpskerk. OEGSTGEEST - De commissie voor onderwijs en maat schappelijke aangelegenheden in Oegstgeest ging gister avond akkoord met de uitbreiding van de lagere Dr. Schilderschool met een kleuterschool. WASSENAAR - Het gemeentebestuur van Wassenaar kan zich verenigen met het plan voor woningbouw op het terrein ter weerszijden van de Wiegmanweg. Op dit ter rein bevinden zich nu nog de gebouwen van het St. Adel- bertcollege, maar deze school verhuist voor het begin van het nieuwe schooljaar naar een nieuw gebouw in Ter Weer. Volgens het plan van woning bouwvereniging St. Willibrordus zullen aan de westkant van de Wiegmanweg 42 bejaardenwo ningen met recreatieruimte wor den gebouwd. Aan de andere kant 40 één- en meergezinswo ningen in verschillende typen en grootten. De bejaardenwoningen zullen in drie bouwlagen worden uitgevoerd, de andere woningen in vier bouwlagen en die langs de Zijlwatering in twee bouwlagen. In de commissie technische dien sten is nog overwogen ook langs de Zijlwatering in drie in plaats van in twee bouwlagen te bou wen. Dat zou weliswaar 12 wo ningen meer opleveren, maar de dan noodzakelijke parkeerplaat sen en bergingen zouden een on aanvaardbare aanslag plegen op het nu ontworpen binnenterrein. Van de woningen zal 707* bestaan uit woningwetwoningen en 30' uit premiekoopwoningen. De bejaarden woningen zullen alle in de woningwetsfeer worden ge bouwd. Goedkeuring Om de plannen verder te kunnen uitwerken heeft de woning bouwvereniging thans de princi pe-goedkeuring van de gemeen teraad nodig. Het gemeentebe stuur zal de raad in diens verga dering maandagavond adviseren met de voorstellen akkoord te gaan. Eén lid van het college van B en W kan zich er niet mee ver enigen dat in dit project pre mie-koopwoningen worden ge realiseerd. Volgens hem is het to taal aantal te bouwen woningen toch al teruggebracht. Daarom moeten alle woningen die nu nog worden gebouwd volledig wor den benut voor rechtstreekse toewijzing aan woningzoeken den. De barakken van het St. Adel- bertcollege aan weerszijden va WiegmanwegHet bouwwerk zal worden gesloopt óm plaats te ken voor nieuwe woningen. De school zal met ingang van het n we schooljaar zijn gevestigd in Ter Weer. Bistro in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Gisteravond heeft burgemeester Detmers, door het onthullen van het uit hangbord, een nieuwe bistro aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude geopend. De plaatselijke fanfare, de Rijntamboers, zorgde hierbij voor het muzikale tintje. Van daag werd aan de opening nog eens extra bekendheid gegeven door reclamevliegtuigen, die een tijdje boven het dorp rondcirkel den. Eigenaar van der Krogt heeft de bi stro de naam "Meerbourgh" toe gekend, afkomstig van het feit dat vroeger op die plaats een kas teel met deze naam stond. Hoewel natuurlijk iedereen wel kom is gokt hij voor een deel op zakenlieden, die onder het genot van een glas wijn en een van de specialiteiten van het huis, hun relaties kunnen ontmoeten. De sympathie van de heer van der Krogt gaat trouwens naar de T- bone steak uit. Een jaar reeds draait op deze school een afdeling voor kleuteronder wijs die echter geheel wordt gefi nancierd door het bestuur van de vereniging voor gereformeerd onderwijs te Rijnsburg. Als ook de gemeenteraad met de uitbrei- Wedstrij den van Wassenaarse basisscholen WASSENAAR - Leerlingen van de basisscholen in Wassenaar heb ben zich twee achtereenvolgende woendsdagen traditiegetrouw met elkaar gemeten in handbal (meisjes) en voetbal (jongens). Na 21 handbalwedstrijden kwam de wethouder Huibregtseschool als eerste uit de bus. De Salvator- school en de St. Jozefschool wer den respectievelijk tweede en derde. Na eveneens 21 wedstrijden werd de St. Paulusschool eerste by het voetballen. De Salvatorschool werd ook hierbij tweede terwijl de Europaschool de derde plaats Kerkvoogden willen sloop oude pastorie WASSENAAR - Het college van kerkvoogden van de Hervormde Gemeente heeft de Wassenaarse gemeenteraad verzocht alsnog een sloopvergunning af te geven voor de oude pastorie aan de Schoolstraat. Het gemeentebe- stuur had al eerder een dergelijke vergunning geweigerd. Het college van B en W zal de raad nu voorstellen het verzoek van de kerkvoogden aan het gemeente bestuur in handen te geven om hierover te adviseren. De afdeling voor lager onderwijs van deze school in de Voscuyl telt momenteel 175 leerlingen. Als de twee lokalen voor kleuteronder wijs zijn bijgebouwd kan de school ongeveer 225 leerlingen herbergen. Nog voor het eind van dit jaar hoopt men de twee loka len aan het huidige gebouw te hebben bijgebouwd. Ds commissie kreeg gisteravond verder inzage in de vorderingen met betrekking tot een zoge- naamde sociale kaart van de Oegstgeester bejaarden. Reeds enige tijd geleden was besloten een uitgebreid onderzoek te laten verrichten naar de wensen en verlangens van bejaarden ten aanzien van de dienstverlening aan bejaarden in Oegstgeest. Dit onderzoek zal in twee delen uit een vallen. In de eerste plaats zullen alle instellingen en organi- OEGSTGEEST - De Oegstgeester raadscommissie voor onder wijs en maatschappelijke aangelegenheden zal de gemeente raad voorstellen het beeld 'de aalscholvers' van Dumont aan te kopen. Zoals bekend hadden leerlingen van de plaatselijke lagere scho len het beeld 'pinquins' ui verkoren uit de door de Haagse Caro- luskring in Oegstgeest opgestelde beeldhouwwerken. Dit beeld zou permanent in Oegstgeest geplaatst moeten worden. Tijdens een gesprek woensdagmiddag tussen de kunstenaar Fred Tuynman en de cultureel ambtenaar van Oegstgeest, mevrouw Van Dulman, bleek echter dat één van de drie afgietsels van deze beeldengroep in Warmond staat. Dit was reden voor de raadscommissie voor onderwijs die gisteravond bijeen was het tweede beeld op de voordracht van de Oegstgeester leerlingen bij de gemeenteraad aan te bevelen. Het beeld van Dumont kost 5000 gulden. De helft van het oor spronkelijk uitgezochte, dat 10.000 gulden moest opbrengen. LEIDEN - Geboren: Ilse C.M., dv J.G. Steenvoorden en C.H.J. Gordijn; Vero nica M.. dv H. van Tongeren en C.M. Massing; Aafke. dv J.C. van der Lippe en A Marijt: Grace M.. dv F.I. Kalpoe en K.L. Thakoer: Lenny A., dv C. van Duü- Donderdag 20-21.30 v Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architectenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19 30-21.30 uur. 3e Binnenvestgracht, Kantine Clos en Leembruggen, ruilavond philatelica, 19.30 uur. Stadhuis, cie. beroepschriften, 16 en 16.30 uur; cie. ruimtelijke ordering, 20 Antonius Clubhuis, ledenvergadering Industriebond BW, 20 uur. Filmhuis Breestraat66, film "Dekoe", 21 Leiderdorp, opening clubgebouw Doeshaven, 16 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. verkeer Gemeentehuis Leiderdorp, cie. finan ciën, 19.30 uur; schoolraad, 20 uur. Trefpunt, Warmond, hoorzitting wel- zijnsnota, 20 uur. Apotheken saties die zich in Oegstgeest op welke manier dan ook met de zorg voor de bejaarden bezig houden worden geïnventari seerd. In de tweede plaats zal een enquete de wensen van de be jaarden zelf over de verzorging en over voorzieningen aan het licht moeten brengen. De kosten van deze beide onder zoeken kunnen worden gedrukt doordat men de subfaculteit so ciale psychologie van de Leidse universiteit bereid heeft gevon den in het kader van een werkjaar van een aantal studenten door dezen het onderzoek te laten uit voeren. Omdat Leiden zelf al lan ger met de subfaculteit in contact was voor een soortgelijk onder zoek in Leiden wal het waar schijnlijk een gezamenlijke on derneming worden. Nog deze maand hoopt men de laatste besprekingen met Leiden en de universiteit achter de rug te hebben waarna in september met het eigenlijke werk begonnen kan worden. De avond, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 9 tot 16 juni, door Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 121060; Apo theek Voorschoten Leidseweg 66, Voor schoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men, uitsluitend voor spoedrecepten, van een taxi tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden Interkruis Middelweg 38, tel.121753 Leiderdorp Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscentrum v. d Waalslaan, tel 4641. Warmond Zr. R. Koster, Helmstraat 43 Noordwijkerhout. tel 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar vertrouwelijk. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur, ma di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van Hogendorpstraat 36, geopend ma van 19-21 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en" dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur. Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Onderwij swinkel Dienstencentrum venbode en B. Haasnoot. Overleden: M. de Koning (1898). WARMOND. Overleden: A. van der Lelij (86); S.D. de Vries (97); P. Does (75); A.P.M.H. Coebergh (81); C. van der Hout (88); J.P. de Winter (67); W. Ciere (77). Getrouwd: P.M.J. Kuyvenhoven en V.H. Crielaard; J.C. van Es en E.A.J.M. van Winsen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f 226,90 Losse nummers f 0,60 By automatische overschrij ving geen administratie- en .in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2