Provincie haalt streep door nieuwe wegen eidse agenda NOG DIT JAAR NIEUWE Voorschoten begint in maart '79 met kabel-tv DEN HAAG - De provincie gaat een streep halen door de plannen voor twee nieuwe wegen, die in 1973 nog wél op het verlanglijstje stonden. Het betreft de weg Leiden-Den Haag en een nieuwe route Alphen-Leiden-Katwijk. (res pectievelijk aangeduid met secundaireweg 16 en 6). Een (werk)groep van provincie ambtenaren vindt thans een nieuwe weg tussen Den Haag en Leiden niet nodig, als de rijksweg Amsterdam-Den Haag beter wordt benut. Daarvoor is nodig dat er een nieuwe rijksweg (11) komt tussen Leiden en Alphen en een nieuwe Rijksweg (14) tussen Den Haag en Rotterdam. Beide laatste wegen zouden moeten aansluiten op de rijksweg Den Haag-Amsterdam, die overigens volgens de ambtenarengroep zou moeten worden verbreed. Over de nodig geachte nieuwe rijks weg Alphen-Leiden meent de werkgroep dat in elk geval moet worden aangelegd het stuk ten zuidwesten van Leiden en het stuk tussen de rijksweg Leiden- Amsterdam en de Burgemeester Smeetsweg bij Zoeterwoude. Via Valkenburg Van de verbindingen tussen Lei den en Katwijk, waarvoorin 1973 drie wegen op de kaart waren in getekend, moet er één overblij ven, zo hadden gedeputeerde Staten al eerder besloten. De ambtelijke werkgroep kiest dan nu voor een nieuwe weg (secun daire weg 4) aan de zuidkant van Katwijk, die via de zuidkant van Valkenburg naar Leiden loopt en daar aansluit op rijksweg 44. (Amsterdam - Dén Haag via Was senaar). Dit betekent dat van de kaart geschrapt wordt: secundai re weg 6, een verbinding die aan de noordkant van Katwijk zou beginnen en vervolgens ten noorden van Rijnsburg en Oegst- geest zou uitkomen op de be staande weg ten oosten van Lei derdorp, die evenwijdig aan het Engelendaal loopt; van daar af zou de nieuwe weg van Katwijk- Leiden (secundaire weg 6) wor den doorgetrokken. Eveneens wordt geschrapt tertiai re weg 13, een weg die van de Katwijkseweg langs de noord kant van Wassenaar naar rijks weg 44«zou lopen. Het voordeel van secundaire weg 4 is dat daarmee de doipskom van Val kenburg van doorgaand verkeer wordt ontlast. Diezelfde functie zou SW 6 voor Rijnsburg kunnen hebben) de ambtelijke werk groep meent dat dit resultaat ook bereikt kan worden door de be staande tertiaire weg 6 (Warmon- derhek-Voorhout-Noordwijk) te verbeteren en daarin feite een se cundaire weg van te maken. Over SW 4 (Leiden-Valkenburg-Kat- wijk) heeft een verkeers- en ver- voersstudie verder uitgewezen dat deze weg het beste kan wor den aangesloten op de Plesman- weg in Leiden. Meer dan bij een aansluiting op de toekomstige Rijksweg 11 worden de bestaan de wegen hierdoor ontlast, zo heeft die studie geleerd. Zoeterwoude In de Leidse regio wordt de verbin ding tussen Zoeterwoude-dorp en Zoeterwou de-Rijndijk van de kaart gegumd. Deze verbinding wordt niet nodig geacht als rijksweg 11 (gedeelte Burge meester Smeetsweg-Rijksweg 4) wordt aangelegd. Over de Bollenstreek wordt opge merkt dat de problemen in De Zilk niet kunnen wachten tot er een oplossing gevonden is voor het probleem van de aansluiting van SW 1 (de weg die bij Wasse naar begint en vervolgens even wijdig aan de kust naar het noor den loopt) op het wegennet in Noord-Holland. Van het huidige noord-zuid verkeer door De Zilk is tachtig procent doorgaand. De plannen zijn nu om ter ontlasting van de weg door De Zilk de bestaande tertiaire weg 15 (De Zilk-Vogelenzang) ten noorden van De Zilk te verbin den met secundaire weg 1. Hillegom Van het wegenplan wordt afge voerd de ooit ook ingetekende secundaire weg 2 tussen Hille gom en Ruigenhoek. Geconsta teerd wordt dat de bestaande verbinding De Zilk-Hillegom- voldoende is. Wel moet er bij Hillegom zelf een nieuwe aan sluiting worden gemaakt ter ver vanging van de Wilhelminalaan, die niet zo geschikt is om veel verkeer op te vangen. Verder is op het nieuwe ontwerp van een provincial wegenplan een secun daire verbinding opgenomen van MAANDAG 12 JUNI 1978 MAANDAG Ontmoetingscentrum hoek Boshuizer- laan, Bejaardensoos Zuid-West, 14.30 u\ir. Witte Poort-kazerne. Noordeinde 2, TEL. 120833, Adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12 30 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, Gehandi- captensoos, 14^16.30 uur. Steenschuur 6, Ruil- en veilingavond van "De Postzegelvrienden", 20 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, Ama teurfotografie, 20 x. genheden, 20 v Gemeentehuis Voorschoten, Commissie Financiën en Bedrijven, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, Raadsver gadering, 20 uur. Stadhuis, Commissie Ruimtelijke Or dening, Economische Aangelegenheden en Verkeerszaken, 18 uur. Pieterkerkzaaltje, Klokstqeg 16, Leden vergadering D'66, 20 uur. Kantine VTL, Voorschoterweg, Start avondwandel 4-daagse, 18-19 uur. 't Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17 Him v.d. Marx Brothers. 20 uur. werkgroep van provincie-ambte- Apotheken DEN HAAG - Eén maal in de tien jaar moeten rijk en pro vincie een wegenplan vast stellen, zo schrijft de Wet Uit kering Wegen voor. In 1968 is er een plan voor Zuid-Hol land vastgesteld, dat in 1973 is herzien. Een nieuwe herzie ning zou pas in 1983 aan de orde hoeven te zijn, maar toch is te verwachten dat er nog dit jaar een nieuw wegenplan voor de provincie opgesteld zal worden. De ambtelijke voorontwerpen zijn er al. Veranderde inzich ten op het gebied van verkeer en. vervoer, de financiële mo gelijkheden, de vaststelling van de streekplannen en het feit dat ook het Rijkswegen plan 1968 wordt herzien, heb ben het noodzakelijk ge maakt dat de plannen nu al veranderd worden. Zoals af gesproken was door de (vori ge) Provinciale Staten toen zij overeenstemming bereikten over de basis voor het beleid in de periode 1974-1978. De herziening van het provin ciale wegenplan, die in het najaar waarschijnlijk op be stuurlijk niveau (commissies en ten slotte Provinciale Sta ten aan de orde zal komen, zal niet zonder slag of stoot ge schieden. Om te beginnen is de "Interdienstelijke Werk groep Herziening Wegen plannen", een club van amb tenaren, zelf al verdeeld ge raakt over de voorontwerpen. In een voorlopig standpunt heeft het vorige college van 9? Gedeputeerde Staten het minderheidsoordeel binnen de ambtelijke werkgroep ge deeltelijk onderschreven. De herziening van het wegen plan heeft tot gevolg dat een aantal in 1973 nog wel gepro jecteerde wegen van de kaart verdwijnen. In het bijgaande artikel wordt daar nader op in gegaan. Verder heeft de her ziening tot gevolg dat het re gionaal of interlokaal belang van een aantal wegen lager zal worden gewaardeerd dan nu. Het provinciale of regionale belang van wegen wordt uit gedrukt in de termen: secun daire wegen, tertiaire wegen en quartaire wegen. Een volgorde, die het afnemend belang van de wegen aan geeft: secundaire wegen zijn naast de rijkswegen belang rijke provinciale verbindin gen: quartaire wegen zijn we gen buiten de bebouwde kom, die twee kernen met el kaar verbinden. Tertiaire we gen hebben een functie die daar tussenin ligt Althans: zo zou een ruwe beschrijving van de betekenissen secun dair, tertiair en quartair kun nen luiden. In de praktijk is het subtiele onderscheid vaak moeilijk te maken. De Wet Uitkering Wegen geeft daar wel voor schriften voor; wegenplan nen dienen zich daaraan aan te passen. De verkeersinten siteit, zeg maar de. dfukté op de wegen, wordt niet als nórm in de wet genoemd, maar is bij de herziening van het provin ciale wegenplan 1973 wel ge hanteerd door de bovenge noemde ambtelijke werk groep. Met name daarover is de verdeeldheid ontstaan. Het onderscheid secundair, ter tiair of quartair is meer dan alleen maar een formele zaak.Degradatie van een weg van bijvoorbeeld secundair naar tertiair heeft voor de wegbeheerder grote finan ciële consequenties. De jaar lijkse kosten van onderhoud van secundaire wegen wor den namelijk voor 100 pro cent gedekt door het geld dat het rijk via de provincie daar voor beschikbaar stelt, met een norm van 50.000 gulden per kilometer. Voor tertiaire wegen wordt jaarlijks 11.000 gulden per kilometer beschikbaar ge steld: 75 procent van de kos ten. De vergoeding van het rijk voor het onderhoud van quartaire wegen bedraagt 5000 gulden per kilometer: 50 procent van de werkelijke kósten. Gevolg: wanneer een weg op papier degradeert van secundair naar tertiair kost dat de wegbeheerder meer geld, als hij het onderhoud op hetzelfde peil wil houden. Be rekend is dat door de degra daties van verscheidene we gen in het nieuwe wegenplan de provincie per jaar ruim twee miljoén gulden meer zelf aan het onderhoud zal moe ten besteden. De overige wegbeheerders, meestal de gemeenten, zullen jaarlijks ruim een miljoen meer moe ten uitgeven. Het is duidelijk dat noch pro vincie, noch de gemeenten daarop zitten te wachten. Aan de gemeenten zou by wijze van vergoeding een soort af koopsom beschikbaar kun nen worden gesteld, maar Gedeputeerde Staten hebben al laten weten daar slechts in enkele gevallen toe bereid te zijn. G. S. willen de herwaar dering van de functies die aan de wegen zijn toegekend voorlopig minder rigoureus doorvoeren dan de meerder heid van de ambtelijke werk groep, rekening houdend met de financiële pot die de pro vincie van het rijk krijgt voor de wegen bij een functiewij ziging van een groot aantal wegen niet anders verdeeld zou moeten worden. De avond, nacht- en zondagdienst der apotheken' in de regio Leiden, wordt waargenomen van 9 tot 16 juni, door. Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 121060; Apo theek Voorschoten Leidseweg 66, Voor schoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur s avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men, uitsluitend vooi spoedrecepten, van een taxi tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden Interkruis Middelweg 38 - tel. 121753 Leiderdorp Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. I Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten Gezondheidscentrum v. d Waalslaan, tel 4641. i Warmond Zr. R. Koster, Helmstraat 43 I Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Leidse Rechtwinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: ma. en woe. van 10-12.30 uur ma. di. en do. van 18.30-20.30 uur. Van' Hogendorpstraat 36, geopend ma. van 19-21 uur Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. De Oranje Nassaulaan. Plannen den fietspaden aan te leggen. WARMOND - "Het verkeer moet aangepast worden aan Warmond en niet andersom". Dat is het uit gangspunt van de commissie openbare werken die zich de laat ste jaren in een groot aantal ver gaderingen heeft beziggehouden met de nota "verkeersreguleren- de maatregelen". Een hele mpnd vol voor een werkstuk waarin "een aantal doelstellingen zijn geformuleerd die zouden kunnen leiden tot een betere verkeerssi tuatie en daarmee samenhan gend tot een beter woon- en leefklimaat in onze gemeente". Zoals zo vaak met doelstellingen nota's was het een hele klus om de nota "up to date" te maken. De commissie openbare werken be handelde bijvoorbeeld ruim een jaar geleden al een ontwerp-nota. Intussen deden zich echter ont wikkelingen voor, zoals de tot standkoming van het plan Lom- merlust en fret provinciale fiets padenplan, die de nota achter haald maakten. Daarentegen wilde het Warmondse college van B en W de herbestrating en in richting van de Dorpsstraat vooruitlopend op de vaststelling van de verkeersnota gaan aan pakken. Inmiddels heeft dit plan zoveel vertraging opgelopen, dat het ruimschoots na de vaststel ling van de nota zal worden uit gevoerd. Wat het voordeel heeft, dat er vanuit de bevolking nog opmerkingen over gemaakt kun nen worden. Asfaltering Dat geldt ook voor de asfaltering van de doorgaande route (Oranje Nassaulaan, Herenweg, S wei landstraat en Oosteinde). Hoogst waarschijnlijk zal dit onderwerp heel wat tongen losmaken. Op WARMOND - Nog net voordat de inwoners van Warmond het vakantie pad kiezen, kunnen ze door middel van een tweetal hoorzittingen blijk geven van hun betrokkenheid bij het plaatselijke gebeuren. Want ook de huidige gemeenteraad telt z'n laatste dagen en moet er dus nog een paar nota's "doorsleuren". Aanstaande dinsdag kan de bevolking haar mening geven over de nota verkeersregulerende maatregelen. Don derdag is het dan de beurt aan de welzijnsnota. niet al te lange termijn wordt het trouwens actueel. Ten behoeve van de Schipholspoorlijn wordt er op dit moment een viadukt over de Oranje Nassaulaan ge bouwd. Dit viadukt komt iets zuidelijker te liggen dan de oor spronkelijke spoorwegovergang. Daardoor ontstaat er voor het Sta'tionskofflehuis een groot plein. Uit een oogpunt van vei ligheid zal het noodzakelijk zijn om bij de samenkomst van Pa- doxlaan, Sweiïandstraat, Heren weg, Van Wassenaarstraat en Oranje Nassaulaan verkeerslich ten te plaatsen. Het weggedeelte dat onder het viadukt ligt, wordt volgens de plannen geasfalteerd. Het is nu maar net de vraag of ook het "verkeersplein" moet worden geasfalteerd. Tot nu toe is de doorgaande route in Warmond geheel voorzien van een klinker bestrating en het is dan ook de moeite waard om de argumenten voor en tegen asfaltering eens op een rijtje te zetten. Dat heeft de commissie openbare werken ge daan. Als voordelen wordt ortder andere genoemd de verminde ring van de geluidshinder voor omwonenden. Bovendien geeft een' wegdek van asfalt minder trillingen waardoor er minder schade zou ontstaan aan de hui zen. Ook zou asfaltering van de doorgaande route tot een ver mindering van de onderhouds kosten van de bussen leiden. En dat is iets waarover de vervoers maatschappijen als de NZH het gemeentebestuur al vaker heb ben aangesproken. Bovendien bevordert een wegdek van asfalt de verkeersdoorstroming wat na tuurlijk ook het risico inhoudt dat er harder gereden wordt. Men hoopt echter dat de verschillende verkeerslichten en voetgangers lichten (die in de toekomst by de oversteekplaatsen de "klaar- overs" moeten vervangen omdat die steeds moeilijker te krijgen zijn) een remmende invloed zul len uitoefenen. Maar het vervangen van de klin kerbestrating door asfalt zal ook het dorpskarakter aantasten. En daarbij komt nog dat de kabels en leidingen naar de kant van de weg moeten worden verlegd zo dat ze voor reparatiewerkzaam heden toegankelijk zijn. Op de Herenweg, ter hoogte van het bos van Krantz, wordt dat een moei lijke zaak. Tenminste als men de oude beuken daar wil sparen. De commissie laat de keuze nog even in het midden en volstaat met een vry volledige opsom ming van voor- en nadelen. Om meer duidelijkheid te scheppen "zal in de toekomsteen nader on derzoek naar de verkeerstechni sche en financiële aspecten moe ten plaatsvinden." Fietspaden Ook het hoofdstukje "fietspaden" heeft belang voor de nabije toe komst. En deze keer heeft niet alleen de aanleg van de Schip- hollijn maar ook de laatste fase van de riolering een versnellende invloed. Het gaat dan om de aan leg van fietspaden aan weerszij den van de Oranje Nassaulaan. In het nieuwe viadukt zijn twee fietspaden uitgespaard en in de huidige situatie zouden de fiet sers onmiddellijk na het viaduct weer op de drukke weg worden geleid. Met uitvoering van de laatste fase van de riolering zal Warmond bovendien binnen af zienbare tijd een einde maken aan de "middeleeuwse toestan den". Naar aanleiding van die werkzaamheden wil de commis sie openbare werken een onder zoek instellen naar de mogelijk heid van fietspaden langs de Oranje Nassaulaan. Probleem is hier dat het verkrijgen van meer veiligheid door de aanleg van fietspaden en het behoud van de karakteristieke ingang van War mond twee tegenstrijdige zaken zijn. De nota biedt verden Het inrichten van een woonerf in Endepoel I, het sluiten van een groot aantal dammen voor alle verkeer (be halve fietsers en voetgangers), het aanleggen van een parkeer- terreintje aan de Herenweg, het inrichten van de gemeentehaven als parkeerterrein voor vracht wagens, etc. Ruim voldoende ge spreksstof voor de hoorzitting komende dinsdag. Daarbij zal het voor een deel wel gaan om lucht kastelen en mooie toekomstmu ziek maar er liggen toch ook wat punten op tafel die op korte ter mijn om beslissingen vragen. VOORSCHOTEN - Het plan om in Voorschoten tot kabeltelevisie te komen wordt werkelijkheid als de gezamenlijke commissies van advies en bijstand dinsdagavond het groene licht hiervoor geven. Inmiddels is al wel bekend dat de Voorschotense gemeenteraad welwillend tegenover het zeer omvangrijke plan staat. In sep tember 1976 stelde de gemeente raad al een klein krediet beschik baar voor onderzoekingen. Nu wordt een bedrag van 8 mihoen gulden gevraagd, waarvan het merendeel wordt besteed aan de aanleg van de kabels. Voorscho ten zal zelf de centrale antenne inrichting in eigen hand houden. De belangrijkste reden om tot ka beltelevisie over te gaan vinden B en W dat het aanzicht van de ge meente wordt verbeterd doordat de ontsierende antennes van de daken verdwijnen. Dit betekent niet, dat in Voorschoten een al geheel antenneverbod zal gaan gelden. Het gemeentebestuur verwacht dat van de kabeltelevi sie zo'n aantrekkingskracht zal uitgaan dat privé-antennes daar door geleidelijk aan zullen ver dwijnen. Wel zijn er nu al bepa lingen dat wooneenheden die binnen een afstand van 20 meter van een gemeenschappelijke an tenne-inrichting (G.A.I.) liggen hierop worden aangesloten. De gemeente zal alle thans be staande ,g.a.i.-en van de huidige eigenaren overnemen. Het. gaat hierbij in totaal om 3100 aanslui tingen. Ook de wooneenheden die via een g.a.i. televisie- en ra dio- ontvangst hebben zal geen verplichting tot aansluiting wor den opgelegd. Voorschoten zal zich aansluiten op het regionaal verbindingsnet Oegstgeest. Het is namelijk gebleken dat de defensiemast niet als antennemast kon worden gebruikt. De ontvangstfrequen tie op 75 meter hoogte zou van een te laag niveau zijn. Ook de bouw van een nieuwe mast kon om financiële redenen niet wor den overwogen. Zes programma's In eerste instantie zullen de televi sieprogramma's van Nederland I en II, Duitsland I, II en III en Bel gië I worden doorgegeven. Daar naast is een tiental F.M.-radio- zenders te ontvangen. Op korte termijn behoort ook de ontvangst van de t.v.-zender België (Frans) tot de mogelijkheden. Naar het oordeel van het gemeen tebestuur verdient het aanbeve ling de mogelijkheid om het aan tal zenders uit te breiden verder te onderzoeken. Een aantal woningen zullen niet op het kabeltelevisienet worden aangesloten ómdat zij te ver bui ten het centrum hiervan liggen en aansluiting hierdoor te kostbaar zou worden. Dit geldt voor de woningen in Bijdorp II, de Star- renburgerpolder, het buitenge bied en denatuurgebieden, de omgeving Dobbewatering, Ber- bice, de sportvelden, het tracé van rijksweg 11, het gebied tus sen de bebouwing van Adegeest, de spoorlijn en het agrarisch ge bied Krimwijk. Percelen.in deze gebieden kunnen wel worden aangesloten als de extra kosten door de aanvrager worden betaald. Inmiddels is in overleg met de PTT die de kabels legt een tijdschema opgesteld. Begonnen zal worden in maart 1979 met de aanleg van een locaal verdeelnet en de in richting van een locaal centrum. Vervolgens zullen dan worden aangesloten de Nassauwijk en Noord-Hofland (april '79), Ter Wadding en een deel van Noord- Hofland (mei '79), de Bloemen- wijk (juni '79) Boschgeest en de rest van Noord-Hofland (augus tus '79) Adegeest, Leidseweg en Krimwijk (september en oktober '79), het restant van Adegeest, het noordelijk deel van de Vlietwijk en het centrum (november '79) en het restant van de Vlietwijk in december '79. In februari 1980 zullen dan volgen de Voorschoterweg, de Hofweg, de Hooghkamer, de Dobbewijk en de omgeving van de Rouwkooplaan. Bijdorp I zal worden aangesloten afhankelijk van het tijdstip van de bebou wing. Viaduct dicht LEIDEN - In verband met het aan brengen van betonnen liggers op het spoorwegviaduct Oegstgees- terweg/Haarlemmertrekvaart wordt morgen van 7.00 uur s morgens tot 15.00 uur 's middags de Haarlemmertrekvaart afgeslo ten voor alle verkeer. De dag daarna, woensdag 14 juni, wordt de Oegstgeesterweg van 7.00 uur 's morgens tot 16.00 uur 's middags afgesloten voor alle ver keer. Stichting gezinsverzorging Leiden Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 üur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 19.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan 10.30-11.30 h Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming Onderwijswinkel LEIDSCK DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. By automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2