-Dinsdag-Hoensdag-Voordee!: Vrouw veel vaker bij arts dan man l^(!m LOTEN INLEVEREN Dinsdag 13 juni op de Oegstgeestermarkt, in de daarvoor "bestemde stembussen" Werk in Voorstraat niet vóór bouwvakvakantie T oneelgezelschappen dreigen met acties Promoties in Leiden 1 kilo biefstuk tartaar 9.50 1 kilo verse braadworst 4.98 10 hamburgers pikant 4.98 t BOODSCHAPPENMARKT MAANDAG 12 JUNI 197: UTRECHT (SP) - Er komen zestig procent meer vrou wen dan mannen op het huisartsenspreekuur. Dat verschil kan niet alleen worden verklaard door de pilcontrole of doordat vrouwen vaker ziek zijn dan mannen. Veel van die vrouwen zitten in de knoop, in een impasse doordat ze niet weten hoe ze hun leven zinvol kun nen vullen en vastzitten in een situatie van afhanke lijkheid. Dat schrijft de Amsterdamse psy chiater mevr. B. van Dantzig-van Amstel in Medisch Contact, het blad van de Maatschappij Ge neeskunst, Buitenshuis werkende vrouwen gaan statistisch gezien minder naar hun huisarts en gebruiken minder kalmerende middelen dan vrouwen, die alleen thuis hun werkterrein vinden. Gehuwde mannen komen in het al gemeen minder vaak onder psy chiatrische behandeling dan on gehuwde mannen, maar bij de 's dat precies andersom. Ria Beckers: Nieuwe kans voor de PPR UTRECHT (ANP) - De uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen biedt nieuwe kansen voor de PPR en de progressieve samen werking. De PvdA heeft veel verloren en de accenten binnen progressief Nederland zijn ver schoven naar de kleinere partij en. Aldus fractievoorzitter Ria Beckers op de kerngroepverga dering van de PPR zaterdag in Utrecht. Volgens haar zal de PvdA zeker haar conclusies uit. de uitslag trekken. Dat links Ne derland de PvdA zou zijn is voor alsnog niet bewezen. Ze kan het niet alleen, ze heeft andere nodig. Het kabinet zit vaster in hot zadel dan ooit. De progressieve partij en doen er verstandig aan zich hierop in te stellen en de tijd te gebruiken om hun positie te ver sterken. Gehuwde vrouwen stappen va ker naar de psychiater en worden vaker opgenomen dan ongehuw de vrouwen. Een ongunstige rol verdeling binnen het huwelijk is daarvan waarschijnlijk de oor zaak, aldus mevr. Van Dantzig, die ook lid is van de Emancipa tiecommissie. Zij meent dat de problemen van veel gehuwde vrouwen kunnen worden opgelost door vorming en scholing van de vrouwen te verbeteren. Daarnaast is een an dere arbeidsverdeling tussen mannen en vrouwen nodig. En ook de werkloosheid mag vol gens mevr.Van Dantzig geen re den zijn om de vrouw te veroor delen tot een leeg huisvrouwen bestaan. WIELRENNEN - Peter Schroen uit het Limburgse Eysden is za terdag in Hoogerheide Neder lands wielerkampioen bij de ju nioren geworden. Schroen was de beste in een kopgroep van vier, die zeventien kilometer voor het einde van de 125 kilometer lange wedstrijd onder zijn impuls was ontstaan. VOETBAL - Lokomotive Sofia zal het komsnde seizoen meedoen aan het toernooi van Europese bekerwinnaars. De voetbalclub had gisteren genoeg aan een ge lijkspel van 3-3 tegen Levski Spartak om kampioen van Bul garije te worden. Tweede in de strijd werd CSKA Sofia. Deze ploeg eindigde in totaal met een punt minder dan de winnaar (41 tegen 42 pnt). Derde in het beker toernooi werd Levski-Spartak met 38 punten. SCHEVENINGEN - De bijna spreekwoordelijke grilligheid van het Nederlandse klimaat in beeld: waar een week eerder de zonaanbidders van bijna tropische temperaturen konden genieten, lagen gisteren een paar eenzame mensen, weggedoken onder een deken Lichamen vermiste zeilers gevonden DEN HAAG (ANP) - Het afge- lopend weekend zijn de lijken gevonden van de twee zeilers, die 'sinds zondagmiddag 4 ju ni op het IJsselmeer werden vermist. Het stoffelijk overschot van de 42-jarige Amsterdammer T. Smit werd zaterdag in het Markermeer aangetroffen door een buschauffeur. De gemeentepolitie van zuidelijk Flevoland ontdekte vrijdag avond het lijk van de 27-jarige Amerikaan Dennis Doherty in het water bij Uitdam en Burgerdam. De politie vermoedt dat de Am sterdammer van zijn boot is gesprongen om te gaan zwemmen. Hoe de Ameri kaan te water is geraakt is de politie niet duidelijk gewor den. AMSTERDAM - De kunstenaarsorganisatie NW en de Vereni ging van Nederlandse Toneelgezelschappen (VNT) hebben over eenstemming bereikt over de cao voor 1978-'79 voor de technici van de gezelschappen. Dit betekent dat de technici vanaf 1 sep tember een werkweek zullen hebben van 40 uur, met een maxi mum van 60 uur per week en 2068 uur per jaar. Na één seizoen zal dit maximum worden verlaagd naar 1880 uur per jaar. Er is echter een grote maar... Het ministerie van CRM, de andere belangrijke subsidienst blijft zich "keihard" opstellen: de eis van de technici (beperking werktijd) is onredelijk en er is bovendien geen geld voor. CRM laat deze verbetering van de arbeidsom standigheden van de technici dan ook eventueel ten koste gaan van de overige toneelvoorzieningen. Zowel de vakbond als de VNT zijn hierover bijzonder boos. De VNT heeft CRM laten weten dat als door deze zaak andere voor zieningen worden aangetast, gezamenlijke actie van de gezel schappen niet is uitgesloten DEN HAAG - De kunstenaar FRANC1SO ARIZTIA, bijgenaamd ,,PANCHO" (met pet) lid van de Chileense schildersbrigade El Frente uit West Berlijn, heeft zaterdag-met behulp van buurtbewoners- een nieuwe schildering aangebracht op de muur van de hoek van de Vaillantlaan en de Parallelweg in Den Haag. LEIDEN - De lijst met promoties van de Leidse universiteit wordt deze maand met 34 promoties uitgebreid. Doctor in de wiskun de en natuurwetenschappen zijn geworden P.J. Kostense uit Oegstgeest, J.A. van de Griend uit Leiderdorp en A.S.H. de Jong uit Alphen aan den Rijn en zullen worden H. Eijsackers uit Arnhem (13 juni), B.J. Thijsse uit Leiden (idem), L.P.A. de Jong uit Bleis- wijk (14 juni), R.J. Boel uit Lei derdorp (idem), F.J. Kuijers uit Leiden (idem), D.M. Beattie uit Echtenerbrug, Friesland (19 ju ni), K.D. van den Hout uit Leiden (idem), mevr. J.C.M. van Eijnd- hoven uit Utrecht (21 juni), J.M Mato de la Paz uit Leiderdorp (idem), F.P.A. Zweegers uit Lei den (22 juni), J.G. Vos uit Leiden (26 juni), R. van Grondelle uit Amsterdam (idem), F.J.J (le Kanter uit Leiden (29 juni). Doctor in de letteren is geworden J.M. Welcker uit Amsterdam en zullen worden mevr. R.R. Knor- ringa uit Amsterdam (15 juni) A.H. Wesseling uit Amsterdam (idem), W.L. von R. Scholtz uit Den Haag (20 juni), J.W.M. Hoo- geveen uit Leiden (22 juni), H.P.G. Scholten uit Leidschen- dam (26 juni), G.C Zieleman uit Rotterdam (28 juni). Doctor in de rechtsgeleerdheid is geworden M.A. Petersen fit Gouda en zullen worden F.F.H Rutten uit Leiden (22 juni) W.K.T. van Ginneken uit Genève (27 juni), T.P.J.N van Rijn uit Leiden (idem). Tot doctor in de sociale weten schappen is gepromoveera A.F.M. Knippenberg uit Haren en zullen nog promoveren G. Hel- linga uit Roosendaal (20 juni) P.A.E. van de Bunt uit Scher merhoorn (28 juni). Doctor in de geneeskunde is ge worden T Landheer uit Diepen veen (8 juni) en zal nog worden O.J.S. Buruma uit Oegstgeest (28 juni). Tot doctor in de godgeleerdheid zullen promoveren S.W. Bijl uit Leiden (21 juni) en J. Trapman uit Scheveningen (29 juni). LEIDEN - Volgens B. en W. is het niet mogelijk om de riolerings werkzaamheden in de Voorstraat vóór de bouwvakantie uit te voe- Zij zeggen dit op antwoord van vra gen van mevrouw Passchier (PSP), die het college ervan heeft beschuldigd de bewoners van de Voorstraat steeds te hebben voorgehouden dat in mei/juni met de werkzaamheden zou wor den begonnen. Mevrouw Pas schier vroeg naar des redenen waarom B. en W. hun afspraken met de bewoners niet nakomt Dit omdat veel bewoners er on- overkomenlijke bezwaren tegen hebben als zij in de herfst, als het weer slechter wordt, met open gebroken vloeren komen te zit ten. Een aantal eigenaar-bewoners zou, er van uitgaande dat de riole ringswerkzaamheden één dezer weken zouden beginnen, in grote moeilijkheden komen omdat zij met interne verbouwingen zijn begonnen. Zij kunnen niet al die tijd de vloer open laten liggen omdat de aansluiting naar het midden van de straat nog ge maakt moet worden. Mevrouw Passchier wilde weten of de gemeente zich financieel aan sprakelijk stelt voor diegenen die extra kosten moeten maken om dat de afspraken door de ge meente werden verbroken. Zij vroeg verder of het college, om de schijn te ve mi ij den dat de bewo ners van de Voorstraat de dupe wprden van interne gemeentelij ke organisatie problemen, er als nog zorg voor wil dragen dat vóór de bouwvakvakantie met de rio leringswerkzaamheden een aan vang wordt gemaakt. B en W zeggen in hun antwoord dat gezien de kosten en de orga nisatie door gemeentewerken, de werkzaamheden gelijk met een aantal andere straten in de Kooi aangepakt dienen te worden. Het zou daarom niet mogelijk zijn om nog voor de bouwvakvakantie met de aanleg van het hoofdriool te beginnen. Eén en ander zou volgens B. en W. geen beletsel behoeven te zijn voor bewoners om interne werkzaamheden voor de huisrioleringen reeds-eerder uit te voeren. 3. en W. zeggen afstand te van de in de vragen x Passchier gewekte suggesties als zouden zij de bewoners van de Voorstraat steeds hebben voor gehouden dat in mei/juni met de rioleringswerkzaamheden kon worden begonnen. Zij ontkennen dat de gemeente haar afspraken niet nakomt. In e meegedeelt dat het niét mogeujk is vóór bouwvakvakantie de rio leringsverbeteringen tot stand te brengen. Nu echter met de werK- zaamheden aan de huisriolerin gen niet behoeft te worden ge wacht, bestaat voor de betrokke nen in elk geval de mogelijkheid, dat het werk voor het aanstaande winterseizoen wordt gereali seerd. Voor het veronderstellen van financiële aansprakelijkheid van de gemeente kan dan ook geen aanleiding zijn, aldus B jen W. Waarna op dinsdag 20 juni de grote prijsuitreiking volgt, van vijf en veertig honderd gulden aan geldprijzen, ter gelegenheid van het eerste lustrum SLAGERIJ Lage vleesprijzen mevrouw, u weet wel waarom Kilo malse lendelappen 12.50 Kilo magere runderlappen 11.50 Kilo fijne riblappen 10.50 kilo fijne lamsbout 9.45 150 gr. ontbijtspek 1.50 Voor uw huisdier 1 kilo magere paardenpoulet 4.50 GROENTE EN FRUIT Dat lijken wel veilingprijzen! Hollandse tomaten kilo Verse sla 3 kroppen voor Komkommers kilo Hollandse bloemkool de echte Granny Smith 1,5 kilo Valencia vol sap, 20 voor Extra Golden Delicious 3 kilo Honingzoete Ogen Meloen per stuk Marokkaanse handsinaasappelen 20 voor uü rama Haarlemmerweg 41a, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15