weer vertraagd Herbestraten van Dorpsstraat is b Hoogste pont op woningen Zet Zestien in Leiderdorp Leiderdorpers moeten CAI-filters betalen Oegstgeest wil Leidse Folkfestival helpen Burgerlijke stand Doorbraak van Prins Bernhardlaan naar Wijngaardenlaan is niet te voorkomen Weidse agenda WARMOND - De Warmondse win- keiiers zyn langzamerhand de wanhoop nabij. Opnieuw is er vertraging opgetreden bij de her- bestrating van de Dorpsstraat. Vorig jaar november leek het er nog op dat het afgelopen voorjaar met de herbestrating zou worden begonnen, maar nu is zelfs het najaar niet haalbaar. Eén van de winkeliers, drogist Ed van Ben- them, spreekt van een "zware domper". Die domper kregen de midden standers afgelopen woensdag op het gemeentehuis. Na de com municatiestoornissen tussen het gemeentehuis en de midden stand, zou wethouder De Winter in een extra vergadering van de commissie middenstand vertel len hoe de vork in de steel zit. Het leek allemaal heel eenvoudig. In november van vorig jaar kwam de commissie openbare werken bijeen en kreeg onder ander het plan voor de Dorpsstraat voorge schoteld. Ouders scholen Noord pleiten voor integratie LEIDEN - Vertegenwoordigers van de oudercommissies van de openbare lagere Willem de Zwij- gerschool en de openbare kleu terschool de Rondedans hebben vanmiddag op het stadshuis on- derwijs-wethouder Tesselaar een brief aangeboden waarin wordt gepleit voor integratie van beide scholen. De brief vergezeld van 300 handtekeningen van ouders en leerkrachten. De Rondedans aan de Bernhard- kade zal hoogstwaarschijnlijk moeten verdwijnen, omdat vol gens het bestemmingsplan voor Noord die plek voor sociaal-cul turele voorzieningen op open baar groen is bestemd. Met de brief willen de oudercommissies nu kracht bijzetten aan de sug gestie van de gemeente om de Rondedans te verplaatsen naar de Willem de Zwijgerlaan en aan de lagere school vast te bouwen. Die verhuizing zou met spoed moeten gebeuren, waardoor er voldoende "inwerktijd" is voor dat de officiële integratie in 1983 van kracht wordt. Directeur Spaink van gemeente werken had flink aan het plan ge trokken en dat was dan ook een teleurstelling dat de commissie openbare werken nogal afwij zend reageerde. Reden voor Ed van Benthem om zich boos te maken over die commissie: "Ze hebben totaal verkeerd gerea geerd. Die avond is er een boel verpest." Maar een week alter kreeg de commissie midden stand ook de gelegenheid om op het plan te reageren. Deze com missie was "laaiend enthou siast". Wethouder De Winter en directeur Spaink lieten zich graag door dat enthousiasme meeslepen. Toen later bleek dat de financiering van het plan niet zo soepel verliep als men had ge hoopt, werden de commissies openbare werken en de gemeen teraad daarvan in kennis gesteld. Maar ongelukkigerwijs vergat men de commissie middenstand in te lichten. De winkeliers keken dus in het vooijaar tevergeefs uit naar de eerste straatmakers. Boze brief Toen die in mei nog niet waren be gonnen, schreef Van Benthem namens de winkeliers een boze brief aan het gemeentebestuur met de bedoeling dat de kwestie in de raad zou worden behandeld. Van Benthem kreeg in zoverre zijn izn dat de gemeenteraad zich uitgebreid met de oorzaak van de communicatiestoornis bezig hield. Voor de rest moest de mid denstand genoegen nemen met de mededeling dat pas in het na jaar met de herbestrating kon worden begonnen. En wel omdat de subsidie-aanvraag (ter grootte van ongeveer 3 ton) bij het minis terie van economische zaken veel meer problemen oplevert dan was voorzien. Het ministerie wil uitgebreide informatie over de stand van zaken en de levenskan sen van de Warmondse midden stand alvorens te besluiten over het verlenen van subsidie. Met het verzamelen van al die gege vens is veel werk gemoeid. War mond heeft daarvoor zelfs een deskundige moeten aantrekken. De Warmondse winkeliers zijn echter pessimistisch gestemd over de eventuele subsidieverle ning. "De Warmondse middenstand blinkt niet uit door een grote eco nomische rentabiliteit. Veel win keliers nemen er om die reden een baantje bij. Warmond: hoognodig De Dorpsstraat Belangrijk is datje in Warmond ge zellig en persoonlijk kunt win kelen aldus Van Benthem. Direc teur Spaink hierover "Economi sche zaken kijkt inderdaad naar de levensvatbaarheid van de middenstand en niet zozeer naar de maatschappelijke aspekten. Het sluiten van winkels zou bij voorbeeld een ramp zijn voor ou dere mensen en degenen die niet over een auto beschikken." Vol gens Van Benthem is de kans groot dat het ministerie van eco nomische zaken de te verwach ten opleving van de middenstand niet vindt opwegen tegen de gro te investeringen. "Maar voor ons zou die kleine opleving net het steuntje in de rug zijn dat wo no dig hebben". Eigen zak Mocht de overheid geen subsidie verbetering toe. verlenen, dan is de commissie middenstand vast van plan om bij de gemeenteraad aan te klop pen. Men wil in ieder geval berei ken dat in het vooijaar van 1979 de eerste fase van de herbestra ting wordt uitgevoerd. Volgens de middenstand moet de ge meente dan maar het ontbreken de bedrag van 100.000 gulden uit eigen zak betalen. Directeur Spaink van gemeentewerken voelt er ook wel voor om het eer ste gedeelte tussen de Burge meester Schölvinkstraat en De Baan volgend jaar aan te pakken. "Dan kunnen we meteen in de praktijk bekijken hoe het alle maal bevalt." Kabeltelevisie Maar ook als het geld van sche zaken, tegen alle verwach tingen in, snel loskomt, dan nog zal pas in het vooijaar van 1979 met de herbestrating begonnen kunnen worden. De Warmondse straten moeten dit jaar namelijk nog een keer opengebroken wor den voor de aanleg van de kabel televisie. Volgens de planning zal daarmee in november begonnen worden. En logischerwijs hebben de middenstanders gevraagd om niet uitgerekend in de decem bermaand de Dorpsstraat open te leggen. Ed van Benthem en zijn medewinkeliers zullen dus pas volgend jaar van de kabeltelevi sie kunnen genieten. En wellicht kan dan ook de herbestrating met grote voortvarendheid worden aangepakt. Want niet alleen de winkeliers zijn het slachtoffer van de slechte toegankelijkheid van de Dorpsstraat. Ook de be jaarden, mensen met kinderwa gens en al diegenen die hun en kels in de Dorpsstraat hebben verzwikt, hopen op betere tijden. LEIDEN - Loco-burgemeester Van Aken. en zijn echtgenote hebben gistermiddag een bezoek gebracht aan het echtpaar Van Meurs - v.d. Reijden wonend aan de Beethovenlaan 6 in Zuid-West. Dat bezoekje werd door het echtpaar Van Aken afgestoken in verband met het 60-jarig huwelijksfeest dat het echtpaar Van Meurs dezer dagen viert. OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest is graag bereid de stichting Leids Folkfestival een handje te helpen bij het vierde Folkfestival op 16 september. Het stichtingsbestuur heeft zijn oog laten vallen op de aula van het Rijnlands Lyceum, waarvoor men een huur van tweeduizend gulden moet betalen. De gemeen te is bereid voor die twee mille garant te staan. De Stichting Leidse Folkfestival is tijdens een speurtocht naar bete re faciliteiten op de aula van het Rijnlands Lyceum gestuit. Men wil de baromzet tijdens het festi val in eigen beheer nemen om zo de huurkosten te kunnen dek ken. Als dat niet zo lukken zou de gemeente Oegstgeest garant moeten staan voor het ontbre kende bedrag tot 2.00 gulden. B en W willen hieraan meewerken omdat zij vinden dat het de moei te waard is dit regionale festival permanent in Oegstgeest te krij gen. Het stichtingsbestuur heeft toegezegd bij een positieve op stelling van de gemeente de naam van het festival te wijzigen en Oegstgeest in de publiciteit te be trekken. Leiderdorp in vroeger dagen weer vertraagd LEIDERDORP - Voor de zoveelste keer is een vertraging optreden in de uitgiften van het boek "Lei derdorp in vroeger dagen". Dit boek, geschreven door gemeent- secrectaris Hobo, zou vorig week donderdag naar de boekhandels gaan. Het zal echter nog tot woensdag 14 juni duren totdat op het stadhuis van Leiderdorp het eerste exemplaar aan burge meester Van der Have wordt overhandigd. Ook de wethouders zullen dan ieder een exemplaar krijgen. Bonnen voor hardrijders ZOETERWOUDE - De politie in Zoeterwoude heeft giste ren een snelheidscontrole ge houden in de Kortmann- straat. In totaal bleken 51 au tomobilisten zich niet aan de voorgeschreven snelheid te hebben gehouden. Via de di rect betaalde transacties nam de politie een bedrag van 1400 gulden in ontvangst. 9 LEIDEN - De Rk Vrouwenbe weging van het NKV in Leiden heeft de volgende bestuurssa menstelling gekregen: voorzitten mevrouw A.M. Neyenhuis, secre taresse: mevr. E.Franse-Heyme- rikc, penningmeesteresse: mevr. Van Leeuwen-Goddijn. De laat ste trad onlangs af als voorzitter. Leiderdorp - De Beheer voor de Centrale Anten ne-Inrichting heeft zich gister avond weer gebogen over de problemen die gepaard gaan met de aanleg van kabeltelevisie in Leiderdorp. Belangrijkste agendapunt was het al dan niet monteren van schei dingsfilters bij hen die nu zijn aangesloten op een Gemeen schappelijke Antenne-Inrichting (zoals flatbewoners) en die geen prijs stellen op uitbreiding van hun ontvangstmogelijkheden. Oorspronkelijk was de gemeen teraad van mening dat deze men sen moesten kiezen tussen aan sluiting op de CAI of in het geheel geen ontvangst. Omdat tegen de ze beperking van de keuzevrij heid protesten rezen, werd de mogelijkheid bestudeerd om de bezwaarden hun huidige ont vangst te doen behouden via het monterenvan een filter dat de buitenlandse zenders tegen houdt en de Nederlandse door geeft. Gisteravond kon de com missie dit filter tonen, maar een punt van diskussie is nu nog of het in of op de aansluitdoos in de woning moet worden gemon teerd, dit in verband met moge lijk misbruik door verbreking van de verzegeling. De commis sie kon al wel meedelen dat het filter ongeveer honderd gulden zal gaan kosten, een bedrag dat de naar schatting 80 bezwaarden zelf moeten opbrengen. De bewoners van de zogenaamde super-onrendabele gebieden, dat zijn de dunbevolkte, afgelegen dedeelten van Leiderdorp, ont vangen binnenkort een brief waarin hen wordt gevraagd of zij belangstelling hebben voor aan- VOORSCHOTEN - Zowel het CDA als de PPV in Voorschoten gaan schoorvoetend akkoord met plannen om een doorbraak te maken van de Prins Bernhard laan naar de Wijngaardenlaan. Wel heeft de PPV duidelijk laten blijken grote moeite te hebben met het maken van een tweede doorgaande route evenwijdig aan de Leidseweg. Dat bleek tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de commissie voor openbare wer ken waarin de nota over de Voorschotense verkeers problematiek aan de orde kwam. Een nota, die in algeme ne zin wel genade kon vinden in de ogen van de commissiele- den.De directeur van openbare werken, de heer Bedet, meende dat de doorbraak noodzakelijk is omdat er geen andere oplos sing is om het verkeer uit de wijken Noord-Hofland en Ade- geest in de richting Den Haag te krijgen. De huidige verbinding is tijdens de spitsuren al over vol. De bewoners uit de wijk Noord-Hofland krijgen tijdens de spitsuren ook geen kans om via de Leids Rijndijk naar Den Haag te gaan. Het grote knel punt is daar de spoorwegover gang "De Vink", waar het invoe gen problemen geeft. De enige oplossing wordt gezien in het maken van een tunnel onder de spoorbaan op die plaats. Bij de Ns zijn daar wel onderzoekingen naar geweest het is echter niet aanemelijk, dat op korte termijn een oplossing zal worden ge vonden. Voor het treffen van recreatieve voorzieningen in de wijk Noord- Hofland wordt een drediet ge vraagd van 171.150,-. Voor dit bedrag worden enige terreintjes geschikt gemaakt voor speel veldjes. Te zijner tijd zal op deze terreintjes nog enig spelmate riaal geplaatst kunnen worden, daarover moet nog overleg plaats vinden met de omwonen den. De commissie pleitte voor een recreatieve bestemming voor het terrein dat is vrijgeko men nadat het noodwinkelcen- trum aan de Abraham van der Hulstlaan is herplaatst. De bloembakken in de Tramstraat worden verplaatst. Dexe bloembakken zijn neergezet om bromfietsers en gewone fietsers te laten afstappen. Thans blijkt dat fietsers er nog wel rijdend doorheen laveren, maar o.a. in validen en kinderwagens vrij wel geen doortocht meer heb ben. De reinigingsdiens weigert alle dozen mee te nemen die ge plaatst worden naast de vuilnis zakken. De raad heeft enige tijd geleden het besluit genomen dat alle vuilnis aangeboden moet worden in platiczakken. Lege dozen kunnen alleen aangebo den worden bij de maandelijse grofvuilophaaldienst. Op verzoek van Drs. Van Wijk(ppv) zal het gemeentebe stuur contact opnemen met de provinciale waterstaat en trachten een lossing te vinden voor het autoverkeer langs de Korte Vliett. LEIDEN - Geboren - Esther E.J. dr. v. G.A. de Vijlder en J. Smit. Mark zn v. G.M. van der Gugten en M. de Mooij, Wietske dr.v. D.J. Wassenaar en H.A.J. van Dam. Eline W. dr. v. E.P Heerema en W.J. v. Doorn, Marijke dr. v. G. Mulder en N.M. Lohuis, Mannus M. zn. v. Th. v.d. Meij en M. J. v. Leeuwen, Timothy C, zn. v. C.C. Verplancke en H.M. Heems kerk Jan B A. zn v. J.B. Punt en K.A. Dekker, Kay zn v. J.J.G Neven en H.A.M. Lamers, Martina W. dr. v. B.C Blommers en W.C. van Duijn, Jasper zn v. G.P.K. Bik en M. Breedveld. Gehuwd: J. Breedveld en C.C.L. Knevel, J.A.J. Schepman en C A.J.M. Bollen. Ondertrouwd: J.H. Vavier - T.M. Ou- werkerk, H.J. Sluiman - F.A.J. van Her tog, A.W.M. v.d. Klein en F.M.A. v. Haas ter, D.A. Mooiman - J.G. v.d. Eng, H.A. Hakkenberg en E.C.M Baak, C.G.M. Backx en M.L. Tonin, A.F.M. Franken en A.M. Wargerink, J.v.d. Berg en W.I. Schrijver, H. Middag en C.C.M. Wolvers, G B.W. Ankone en M.G.M. Stol, J.L. Hillenius en F. Krol, M.H.K.M. v, Me- chelen en J.G. van Ham, P de Klerk en L.M. Borst. C.J v. Golen en Y.T.M. Am- merlaan, A.H.H. Sluyterman en R.C. Dolstra, H.F.H. de Faber en L. Ouwe hand, J. Cohen en H. Zeriker. Overleden: P. Waasdorp gebr. 1897 man, P. de Bruijn geb. 1911, man, A.H. Vis, geb 1904 man, P.C.J. Heemskerk geb. 1895 man, R.P. de Mooij, geb. 1961 zn.v. A. de Mooij en C. Ouwehand, G. Koele- wijn geb. 1893, geh. gew. met G. Meijvo- gel, M.C. Tempel geb. 1906. geh. gew. m. F.A. Maass, P.C. Viele geb. 1944 man, mevr. A.H.H.M. Kellenaers geb. 1912. sluiting op de CAI. In verband met de relatief hoge kosten die er mee gemoeid zijn, laat de ge meente het namelijk van hun animo afhangen of ook zij een aansluiting krijgen. Uitgaansdag Zoeterwoudse bejaarden ZOETERWOUDE - Afgelopen week werd weer een uitgaansdag voor de bejaarden in Zoeterwou de georganiseerd. Dit jaarlijks te rugkerende evenement telde de ze keer 201 deelnemers. In vier grote bussen en een kleine trok ken de bejaarden, via Rotterdam en Dordrecht, naar Ter Heyden, waar de koffie werd gebruikt. Hierna volgde een mooie tocht door een bosrijke omgeving naar Oisterwijk. Daar werd een koffie tafel geserveerd, waarna er druk van de gelegenheid gebruik werd gemaakt om een wandelingetje te maken. s Avonds werd er gedineerd in Avi fauna in Alphen, waarbij ook de Zoeterwoudse burgemeester aanwezig was. Bij de thuiskomst in Zoeterwoude zorgde de drum band 'VIOS' voor een muzikaal onthaal. De deelnemers waren uiterst te vreden en hadden veel lof over voor de route. De hoofdprijs van de verloting, die traditiegetrouw gehouden werd, ging naar het echtpaar Langelaan-v.d.d Ploeg. LEIDERDORP - De heer W. Krui denier, penningmeester van de Stichting Zet Zestien heeft van daag de vlag gehesen op het hoogste punt van een complex van vijftien woningen met een gedeeltelijk experimenteel ka rakter in de Voorhof Noord in Leiderdorp. De woningen zijn bestemd voor particulieren, die zich in deze stichting hebben verenigd. Het project bestaat uit tien terras- woningen en vijf appartementen. Onder het gebouw bevindt zich een souterrain met parkeerruim te en en bergingen. Verder is in het plan het begrip "verdiept trottoir" geïntroduceerd Eind 1978 hoopt men het gehele pro ject inclusief de aan te leggen groenvoorzieningen te hebben gerealiseerd. Warmondse winkeliers wanhoop nabij VRIJDAG 9 JUNI 1978 VRIJDAG Herenstraat 45, Gebouw Staalwijk Jeugdsoos, 19.45-23.30 uur. Ten Katestraat, Speeltuingebouw, Be- jaardensoos Humanitas, 14-16.30 uur. Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp Informatieavond Baha'i gem., 20.15 uur 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, Club v. al leenstaanden, 20 uur. Leids Vrijetijdscentrum, "Avant-garde Jazz Festival", 20.30 uur. «ja 't Parlement, Ledenvergadering PvdA, 20 uur. ZATERDAG Leids Vrijetijdscentrum, "Avant-garde Jazz Festival", 20.30 uur. Park Merenwijk, Natuurwandeling IVN 14 uur. KWJ, Noordeinde 2a, Midzomemacht- feest, 21 uur. Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114 Jeugdschaaksoos (11—15 jr.), 15-17 uur Nieuwe Rijn 20a, Vrouwencafé, vanaf 21 ZONDAG Antonius Clubhuis, Dansen 20-23 uur Middelweg 19c, Kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel 125802. Café De Twee Spieghels, Muziekpro gramma, 15 uur. Leids Vrijetijdscentrum (Breestraat 66) Creatieve Workshop, 13-18 uur. MAANDAG Ontmoetingscentrum hoek Boshuizer- laan, Bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Witte Poort-kazerne, Noordeinde 2 TEL. 120833, Adviescentrum voor werklozen, di. van 10.30-12.30 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, Gehandi- captensoos, 14-16.30 uur. Steenschuur 6, Ruil- en veilingavona van "De Postzegelvrienden", 20 uur. 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, Ama teurfotografie, 20 uur. Gemeentehuis Warmond, Commissie Financiën en Economische Aangele genheden, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, Commissie Financiën en Bedrijven, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, Raadsver gadering, 20 uur. Stadhuis, Commissie Ruimtelijke Or dening, Economische Aangelegenheden en Verkeerszaken, 18 uur. Pieterkerkzaaltje, Kloksteeg 16, Leden vergadering D'66, 20 uur. Kantine VTL, Voorschoterweg, Start avond wandel 4-daagse, 18-19 uur. 't Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17 Film v.d. Marx Brothers, 20 uur. Artsen LeidenVoor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): H. C. Jasperse jr. Witte Singel 72, tel 124961; Wijk II (Kooi en Merenwijk): J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225; Wijk III (Waard, Professo- renwijk, Tuinstadwijk en zuid-binnen stad): G. E. J. Pieterse, Zoeterwoudse- singel 109, tel 124403; Wijk IV (Zuid- West en Haagwegkwartier): H. Engel tel. 764021. Leiderdorp De weekenddienst wordt waargenomen door F. Kemme, Gro- tiuslaan 12, tel. 893139 (zaterdag); H. B van Wijk, v. d. Valk Boumanweg 198, tel.890529 (zondag). Zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13 uur op Merel- straat 184a, tel. 891000. Oegstgeest E. W. F. van Walchren Oran jelaan 29, tel. 152130. Voorschoten W. Van Dam, Palestrina- 'laan 29, tel. 3960 (zaterdag); J. Vrijen- hoek, S. v.d. Oyelaan 38, tel, 2356(zon- dag) Warmond L. J. H. Lempers, Churchil- laan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De avond, nacht- en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 9 tot 16 juni, door Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 121060; Apo theek Voorschoten Leidseweg 66, Voor schoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men, uitsluitend voor spoe- drecepten, van een taxi tel. 12444, ge bruik maken. Wijkverpleging Leiden Interkruis Middelweg 38 tel.121753 Leiderdorp Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg'7, tel 154500. 1 Voorschoten Gezondheidscentrum v. d Waalslaan, tel 4641. ^Warmond Zr. R. Koster, Helmstraat 43 {Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per post f226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2