mededelingen gemeentebestuur leiden 5tm 9 juni '78 1 hpbi Werk aan marktenroute begint familie Dagelijks over de krant opa nog steeds actueel k\ onmisbaar goed reclame medium A gezellig en krities kinderen strips en hoedjes iedereen komt aan bod fcillfe leiden Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 5 juni om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Afrekening sierbestrating Haarlemmerstraat. Wijziging van de gemeentebegroting en de be grotingen van de takken van dienst voor het dienstjaar 1976. Organisatie van het sociaal-cultureel werk. Onderhandse aanbesteding van de bouwkundige werken betreffende het Van der Heidecomplex en het Burchtzalencomplex, alsmede de restaura tie en rehabilitatie van de tot het Van der Heide complex behorende woningen. Verzoeken van besturen van bijzondere scholen om medewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet en artikel 72 van de Lager- onderwijswet 1920. Gelden voor het treffen van voorzieningen ten behoeve van enige openbare scholen. Gelden voor de overname van de Vereniging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs in Leiden en omgeving van het gymnastieklokaal aan de Brahmslaan en de aankoop van het bij het lokaal behorende terrein. Aankoop van het tijdelijk schoolgebouw Schu- bertlaan 133 ten behoeve van de huisvesting van de Rembrandt-scholengemeenschap in afwach ting van de totstandkoming van de nieuwbouw in De Coebel. Gelden voor de inrichting van een complex volkstuinen gelegen aan de Haagsche Schouw- weg. Aankoop van het pand Hooglandse Kerkgracht 47. Aanvullend krediet voor de vernieuwing van de riolering c.a. in een gedeelte van de Sophiastraat en omgeving en in de Julianastraat. Opheffen van de onbewoonbaarverklaring van de panden Rijnstraat 20 en 24. Gelden voor de restauratie en verbetering van de woningen Levendaal 193/193a, 195/195a en Pakhuisstraat 3 en 5. Gelden voor de verbetering van de "hekjeswo ningen" in de Haverstraat en de Gortestraat. Gelden voor de aanschaf en plaatsing van 50 tij delijke wooneenheden en 25 losstaande bergin gen in de Waard. Toepassing van de garantieregeling bedoeld in de "Beschikking deelneming van het Rijk in garan ties van de gemeente voor bestaande woningen" Goedkeuren van de jaarrekening 1975 van de Stichting Openbare Bibliotheek Leiden. Gelden voor de vervangende nieuwbouw voor langdurig opgenomen patiënten in het Psychia trisch Ziekenhuis "Endegeest" c.a. Beschikbaar stellen van gelden voor de verbete ring van het arbeidstherapiegebouw van de Voorgeest-paviljoens, behorende tot het Psychia trisch Ziekenhuis "Endegeest" c.a. Gelden voor de verbouwing van een gedeelte van de zolder van het gebouw van de technische dienst van het Psychiatrisch Ziekenhuis "Ende geest" c.a. en de inrichting hiervan als tekenka mer-tekeningenarchief. Gelden voor de uitvoering van de eerste fase van het beleidsplan voor het administratief-centrum van de Gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoor ziening. Gelden als eerste werkkrediet 1978 voor de aan schaffing van machines en/of andere goederen ten behoeve van de Gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening. Aangaan van een geldlening ad f 10.000.000.- Commissie vergaderingen Commissie voor Interne Organisatie en Beheer. Dinsdag 6 juni a.s. om 20.15 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden be sproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspec ten zullen worden bezien. En verder: Wijziging van de gemeentebegroting en de begro tingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1977. Oninbaarverklaring ontvangsten dienstjaar 1976. Afrekeningen 1966/1967 t/m 1970/1971 Leidse Muziekschool en voorlopige afrekeningen 1971/1972 t/m 1975/1976 Streekmuziekschool. Garantie geldlening ad f 425.000.- t.l.v. Stichting "Huize Roomburgh". Garantie geldlening ad f 425.000.- t.l.v. Stichting "Huize Roomburgh" (t.b.v. Huize Rustenborch). Garantie lening prot.-christ. woningbouwvereni ging ad f2.500.000.- (484 woningen). Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Op donderdag 8 juni 1978 om 20.00 uur in de kamer van B en W. Leveringsvoorwaarden gemeentelijk Rekencen trum. Renovatie versterkercentrale van de omroepin stallatie van de brandweer. Wijziging van de verordening op het voortgezet onderwijs in de gemeente Leiden. Wijziging van de verordening op de winkelslui ting. Ontwerp-gemeenschappelijke regeling Kabel Nota van de coördinator beheer "Het functione ren van raad, commissies en college opnieuw be- Aankoop van het pand Langegracht 131. Aankoop van het pand Nieuwstraat 10. Aankoop van de cantine annex clubgebouw van de voetbalvereniging "Leiden" Uitgifte in erfpacht van het perceel Koddesteeg 16-16a en verkoop van de opstal. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond achter het grossierscentrum aan de Rooseveltstraat aan de Stichting Centrale Technische Dienst Wo ningbouwcorporaties. Ruiling van grond en opstallen aan de Haarlem merweg tegen een perceel industrieterrein in De Waard. Ruiling Oosterkerkstraat-Merenwijk. Eerste aanzet gemeentelijk beleid tot besparing van energie. Maandag 5 juni a.s. begint het herstel van walmuren en de aanleg van rioleringen langs de zogenaamde "marktenroute" Dat zijn achtereenvolgens: de Botermarkt, de Vismarkt, de Aalmarkt en de Boom- markt, die ook in deze volgorde onderhan den worden genomen. Het werk aan de marktenroute is verdeeld in 4 fases, dje in totaal ongeveer twee jaar duren. De eerste fase, de Botermarkt, zal onge veer zes maanden vergen. Voor het tweede deel, de Vismarkt, zijn vijf maanden uit getrokken. Het derde stuk marktenroute, de Aalmarkt vraagt ongeveer zeven maan den werk. Het werk aan de Boommarkt tenslotte zal zes maanden duren. Het werk aan de marktenroute maakt het noodzakelijk deze af te sluiten voor door gaand verkeer. Wel is er bedienend ver keer mogelijk tot 10 uur 's morgens. Omdat de marktenroute een bijna onmisbare schakel vormt in het éénrichtingverkeer in de binnenstad zijn voor het verkeer een aantal bijzondere regelingen getroffen, die op maandag 5 juni ingaan en die duren tot het werk aan de marktenroute klaar is. 1. Verkeer en openbaar vervoer. - Tweerichtingverkeer in de Breestraat voor alle verkeerssoorten, dus voor bus, vrachtvervoer, auto, fiets en bromfiets Zolang het tweerichtingverkeer duurt is parkeren daar uitsluitend toegestaan in de met witte stenen aangegeven par keervakken. Laden en lossen bij de bedrijven i Breestraat is toégestaan tot 11 ui morgens, daarna niet meer. - Voor de bussen richting station zijn nieuwe halteplaatsen aangelegd aan de noordkant van de Breestraat, aan weerskanten van het bordes van het stadhuis. Aan de halte tussen Koorn- brugsteeg en het bordes stoppen de vol gende buslijnen: NZH: lijn 15,16,45,48 en de nieuwe lijn West Nederland: 4, 7, 8, 9. De halte tussen het bordes en de Maars- mansteeg dient voor de volgende lijnen: NZH: 31, 40, 41, 42, 46, 60. 2. Parkeren. Er is een nieuwe bewegwijzering ge maakt naar de parkeerterreinen in en rondom het centrale deel van de binnen stad. Bij de invalswegen naar de binnenstad staan grote borden met de tekst: "Parke ren centrum, volg P". - Dichter bij de binnenstad treft men ver volgens borden met de gebruikelijke blauwe P aan. Die zijn voorzien van on derborden, die aangeven welk parkeer terrein het best geschikt is voor Uw be stemming. Bijvoorbeeld: "P-Breestraat" of "P-Haarlemmerstraat". - Verder komen er tijdelijk plaatsen voor kort parkeren beschikbaar op die ge deelten van de marktenroute waar niet wordt gewerkt, en op de Nieuwe Rijn (behalve op marktdagen). Voorbeeld: zolang er gewerkt wordt aan de Botermarkt is er ruimte voor kort parkeren beschikbaar op Vismarkt, Aalmarkt en Boommarkt, en op de Nieuwe Rijn (behalve marktdagen). 3. Voorzieningen voor (brom)fietsen. - Tijdens het werk aan de Botermarkt worden de fietsklemmen achter C en A verplaatst naar de Vismarkt (bij de Vis- brug). Als over ongeveer 6 maanden het werk aan de Vismarkt begint wordt het Stad huisplein ingericht als stallingsplaats voor (brom)fietsen. Auto's kunnen en mogen er dan niet meer op. Ruimtelijke Ordening en Open- Agenda: Eventuele voortzetting van de behandeling van het ontwerp-structuurplan voor de binnenstad, (gemeenschappelijk met de commissie voor Eco nomische Aangelegenheden en voor Volkshuis vesting en milieuzaken). Nieuwe investeringen en intensiveringen voorde begroting 1979. (gemeenschappelijk met de commissie voor Volkshuisvesting en milieuza ken). Verzoek van de heer H.L.C. van Paridon om ver goeding van de schade, welke hij z.i. heeft geleden tengevolge van de bouw van de milieuwoningen in de Merenwijk tegenover zijn woning Zwanen- zijde 5. Ontwerp-voorstel aan de gemeenteraad inzake beschikbaarstelling van een krediet voor aan koop van onroerende goederen ten behoeve van een nieuwbouwplan aan de Kooilaan/Ham- broeklaan. Diverse verplichtingen met betrekking tot ge meentelijke panden. Overnemen van kredieten door het saneringsbe- drijf van de algemene dienst betreffende de reha- bilitatiegebieden Noorderkwartier en de Kooi. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behande len agendapunten, kan daarover infor matie vragen in het informatie-centrum van het Buro Voorlichting in de hal van Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Diversen m Nieuwe dienstregeling openbaar vervoer. Sinds zondag 28 mei hanteren de openbaar ver voerbedrijven die Leiden en omgeving bedienen een gewijzigde en verbeterde dienstregeling (1978/1979). Het gaat hierbij om de N.Z.H.-, Centraal Nederland, de N.A.L. en Westnederland. Dp belang rijkste veranderingen in de nieuwe dienstregeling zijn: De lijnengroep 2/12/13 van Centraal Nederland volgt in beide richtingen het traject Zijlsingel - Oosterkerkstraat - Pelikaanstraat - Langegracht. Lijn 12 komt voortaan in Leiderdorp langs het Elisabeth Ziekenhuis. De eindpunten van lijn 40 en 42 van de N.Z.H. in Leiderdorp zijn omgewisseld. Lijn 40 rijdt voor taan naar de Oranjewijk en eindigt in de Hoofd straat bij het viaduct van de rijksweg. Ljjn 42 rijdt naar Voorhof en wordt doorgetrokken naar het Elisabeth Ziekenhuis. Het eindpunt van lijn 15 N.Z.H. is verplaatst naar de Rietschans. Een deel van de oude route van lijn 15 (Hoogmadeseweg/Acasialaan) is overgenomen door lijn 101 van de N.A.L. de sneldienst 65 (Leiderdorp - Voorschoten - Den Haag) is in de spitsuren een 10-minutendienst geworden. Vergadering van de "Commissie Huisvesting Mi granten Leiden". De Commissie Huisvesting Migranten Leiden ver gadert op maandag 5 juni 1978, in de B. en W.-kamer, kamer 234. Aanvang 10.30 uur 's morgens. I Introduktie van de beheerders van de gemeente lijke panden. I Verkiezing van vice-voorzitter en penningmees ter. Nieuwbouw Leiderdorp- - voorlichtingsavonden open dag brief Aannemingscombinatie Leiderdorp - keuze uit offertes - inrichten/onderhoud van tuinen 4L Krotverlatingspremie. Onderhoudskosten woonoord. Vergadering Plaatselijk Beraad Vormings- en Ontwikkelings werk voor Volwassenen. Op donderdag 8 juni. Aanvang 20.00 uur kamer 125 stadhuis. Op deze vergadering zal de inventarisatie van het vormings- en ontwikkelingswerk voor volwasse nen in Leiden worden besproken, met name de conclusies en aanbevelingen. De vergadering van het Plaatselijk Beraad is open baar. Commissie Reinwardt Academie. Reinwardt Academie vergadert op donderdag 8 juni 1978, te 14.00 uur in de docen tenkamer van de Reinwardt Academie, Oude Vest 35a. Agenda: Werkzaamheden subcommissies rechtspositie docenten en werkplaats-assistents schap. Huishoudelijk reglement. Eindexamenregeling (o.m. diploma). Huisvesting. Aanvang schooljaar 1978-79. Aanvulling en vernieuwing bestuur i.v.m. perio diek aftreden op 5 september 1978. Gemeenterekening 1976. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat v.a. 5 juni a.s. in kamer 115a van het stadhuis, de rekening van inkomsten en uitgaven over het jaar 1976 gedurende veertien dagen ter inzage zijn ge legd en de rekeningen over dat jaar van de verschil lende takken van dienst, ten aanzien van welk arti kel 252 van de Gemeentewet is toegepast. Afschrif ten van deze stukken zijn tegen betaling verkrijg baar. Grofvuilophaaldienst komende week Volgende week zijn aan de beurt- wijk 25 27 maandag 5 juni wijk 24 28 woensdag 7 juni wijk 32 donderdag 8 juni wijk 29 30 31 vrijdag 9 juni

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15