Bewoners Noord zijn vertraging in bouw beu kantonrechter Scherpere controle leerplicht leidt tot veroordelingen ls links zijn een modegril? EXAMEN KOORTS Honderd(één)j arig jubileum aan de Leidse universiteit 'Situatie op Voorgeest is mensonwaardig' DINSDAG 30 MEI 1978 VARIA PAGINA 11 Verkiezingen In totaal acht gevallen van overtreding van de leer plichtwet stonden op de rol van kantonrechter Van Dijke. Volgens die leerplichtwet mo gen ouders hun kinderen al leen in geval van "gewichtige redenentien extra dagen (huiten de vakanties om) van school nemen. Daarvoor moet het schoolhoofd toestemming geven en dat melden aan de gemeentelijke leerplichtamb tenaar. Ouders die in het willen meene men van hun schoolgaande kinderen op wintersport vakantie die gewichtige re denen zien, komen steeds meer bedrogen uit. Want vorig jaar is aangekondigd dat de con trole op het ongeoorloofd vrij af nemen verscherpt zou wor den. Dat gebeurde, in de ene gemeente sterker dan in de andere. De genoemde acht ge vallen kwamen met name uit Katwijk en Leiderdorp. Een bloemen- en bollenkwéker had zijn dochter een week van school gehouden. Hij voerde aan dat hij alleen in januari en februari op vakantie kan omdat dan de bloemen achter de rug zijn, en in maart de bollen weer beginnen. Boven dien kan hij nooit ver van te voren die vakantie plannen omdat hij nooit precies weet wanneer hij zijn bloemen kwijt zal zijn. Daarom had hij pas drie dagen voor het begin van de vakan tie het schoolhoofd op de hoog te gesteld van zijn plannen om zijn dochter mee te nemen: "Het is drie jaar geleden dat ik met mijn kinderen met vakantie ben geweest", aldus de man gisteren tegen rechter Van Dijke. Die ontsloeg hem van rechtsvervolging Dat deed hij ook bij een vader die werkzaam is in een conti nubedrijf, waar voor het be palen van de vakanties een lo tingssysteem wordt toegepast. Hij zei: "Ik kan me niet meer dan één keer per jaar vakan tie veroorloven en ben verzot op de wintersport. Ik heb maar één kind, en wou hem nog één keer meenemen met vakantie. Volgende keer zit hij op het voortgezet onder wijs en zal hij niet meer met ons met vakantie gaan". Twee andere vaders kregen elk een boete van f 100 „waarvan f75,- voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Zij hadden hun respectievelijke kinderen twee dagen vóór het begin van de schoolvakanties op 23 december vorig jaar al van school gehaald. Rechter Van Dijke was van mening dat de vakantie in deze ge vallen best twee dagen had kunnen worden uitgesteld. Een ernstiger geval in de serie was een vader uit Noordwijk die zijn dochter van 15 jaar al vanaf november vorig jaar thuis houdt, of haar in elk ge val niet beweegt naar school te gaan. Zijn commentaar: "Ik kan haar wel dwingen, maar dan krijg ik er een vij andin aan. Ik heb liever een vriendin aan mijn dochter". Officier van justitie en rechter Van Dijke probeerden de man duidelijk te maken dat het zo toch niet kanDe officier: Het is van groot belang, vooral voor het kind zelf, dat ze naar school gaat. Er is van alle kanten geprobeerd om dat gedaan te krijgen, maar u heeft niet meegewerkt. Ze is nog leerplichtig, dus u zult 1*1 LEIDEN - "Een raambiljet van een linkse partij is weer eens wat anders dan paarse gordij nen en cactussen". Dit citaat uit de rubriek Terzijde van Vrij Nederland (14 mei 1977) was een van de tien onderwerpen waarover de VWO-ers gisteren een opstel konden maken. "Sommige mensen vinden 'links' kennelijk een modever schijnsel", aldus de samenstel lers van het examen Nederlan ders in een toelichting op het citaat. "Hoe sta jij daar tegen over? Is links zijn een trend of een overtuiging?" Bij de andere onderwerpen was er ook nog een over het gebrab bel en gestamel van mensen die voor de televisie worden geïn terviewd. De titel van dit on derwerp was: "Eigenlijk vin ik dus, dat.eh ik vin eigen lijk Ook werd de stelling geponeerd: "Het typeert de Ne derlander dat hij geen syno niem kent voor het woord team". Gevraagd werd of je uit deze stelling mag afleiden dat de Nederlander een individua list is. Voor aardrijkskunde kreeg het vwo 2'/2 uur om 30 vragen te beantwoorden over een aantal leesteksten. Het was aardig werk, aldus een leraar. Wel van een goed niveau, maar niet al te problematisch. Er werden nog al wat sociologische zaken aan de orde gesteld. Erg gemakkelijk De havo-klanten vonden het scheikunde erg gemakkelijk, vooral de vier open vragen. De 40-meerkeuze vragen, die net als de open vragen in l'/2 uur tijd moesten worden beant woord, vielen eveneens mee. Docenten en leerlingen waren eensgezind van mening dat dit scheidkunde-examen veel vol doendes moet hebben opgele verd. Mavo 3 en 4 hadden handels kennis en aardrijkskunde. Handelskennis werd door de 3-jarige mavo-ers erg moeilijk gevonden. Een groot aantal van hen was dan ook niet op tijd klaar. De leraren van mavo-4 vonden aardrijkskunde aan de pittige kant. Vooral de vraag over allochtonen in Nederland was erg moeilijk. In het mavo-3 examen zat eveneens een vraag die wat problemen opleverde. Deze ging over - zet u schrap - stimulerings- en herstructure ringsgebieden. Laatste Voor de Ito- en de lhno-schölen was het gisteren de laatste keer dat ze ten overstaan van de ex aminatoren een proeve van be kwaamheid moesten afleggen. Voor hen zitten de schriftelijke examens erop. Ze kregen drie teksten met 50 daarbij horende meer-keuze vragen. Het eerste stuk - met de ingewikkelde titel "Een terug naar de natuur" - was moeilijk te begrijpen. Een aantal leerlingen had er veel moeite mee. De leraren waren echter van mening dat het der de en laatste verhaaltje - over ir. Cornelis Lely, de man van de Zuiderzeewerken - nog iets moeilijker was dan het eerste. Het tweede verhaal over een Turks dorpje leverde weinig problemen op. De algemene conclusie was dat de teksten iets te specialistisch waren en er te veel biologie en aardrijks kunde in voorkwamen. De eindexamenkandidaten van de lhno-school de Noorderwiek hebben ook nog gezwoegd op een aardrijkskunde/geschiede nis test en enkelen op een wis- kundetest. Er is geen landelijk examen aardrijkskunde, zodat de school dit zelf heeft moeten regelen. De meeste leerlingen hebben het er goed van afge bracht. De vragen gingen veelal over de EEG. LEIDEN - De bewoners commissie voor de ver vangende nieuwbouw in Leiden-Noord (tussen de Sophiastraat en de Bern- hardkade) heeft de ge meente Leiden beschul digd van een fraai staaltje onbehoorlijk bestuur. Zij zeggen dit naar aanleiding van de vertraging die is opgetreden bij de bouw van de 92 nieuwe woningen, die op de plaats moe ten komen van de zogenaamde "platte-daken'-woningen, die. eind vorig jaar gesloopt zijn. De bewoners van deze woningen zitten nu al bijna een jaar in de wisselwoningen aan de Van- huisweg zonder dat een begin is gemaakt met de hernieuwbouw. I raad wordt felle kritiek geuit op de onvoldoende controle die er zou zijn op de uitvoering van de werkzaamheden. "Op papier is de aannemer al vanaf 3 april bezig met de bouwwerkzaamheden van de nieuwe woningen. Maar op deze manier blijft hij op papier bezig, terwijl hij volgens ons aan de lusthoflaan bezig moet zijn met het bouwen van woningen", aldus de bewonerscommissie. Zij verwijten de gemeente voorts dat er op onvoldoende wijze zorg zou zijn gedragen voor een goede coördinatie tussen de voorberei dingen en de uitvoering van het totale project. Ook zou er door het ontbreken van een goede coördi natie, intern bij de gemeente, ex tra oponthoud en vertraging zijn opgetreden bij de bouw. Overzicht In hun brief geeft de bewoners commissie een overzicht van de manier waarop door de diverse verantwoordelijkheden wordt omgesprongen met de belangen van de bewoners. Zij herinneren aan de moeilijke periode van voorbereidingen, die in totaal 2 jaar heeft geduurd (oktober 1975 tot oktober 1977) voordat een be gin gemaakt kon worden met de daadwerkelijke sloop- en bouw werkzaamheden. Het trage ver loop van de sloop was voor de bewoners al eerder aanleiding tot kritiek op het gemeentelijk be leid. Eind oktober, toen de sloper met zijn werkzaamheden begon, ont stond er volgens de bewoners commissie een competentiestrijd binnen het ambtenarenapparaat over de verstrekte opdracht die een te hoge prijs zou bevatten. Bovendien zou er vanuit het ambtenarenapparaat aan de slo per opdracht zijn gegeven om het slopen in een vertraagd tempo plaats te laten hebben, totdat de ambtenaren uitgevochten waren. Het gevolg hiervan was dat pas half januari de sloop kon worden afgerond en dat de gemeente niet voor begin april zou beginnen met de aanleg van de riolering. Dit betekende dat pas na mei '78 met de bouw begonnen zou kun nen worden. Besluit In een brief aan wethouder Ver boom (volkshuisvesting) heeft de bewonerscommissie geëist dat de bouwwerkzaamheden niet langer opgehouden zouden wor den. Inderdaad heeft de wethou der toen het besluit genomen om in maart van dit jaar de eerste paal voor de woningen te slaan. De riolering wordt nu aangelegd als de woningen klaar zijn. Op maandag 6 maart 1978, dus ruim 5 maanden nadat de bewoners hun goedkeuring gaven aan het bouwplan en ruim 6 maanden nadat de bewoners hun goedkeu ring gaven aan het bouwplan en ruim 6 maanden nadat de wonin gen van de eerste fase leeg ston den, ging inderdaad de eerste paal de grond in. Het onlangs ver schenen mei nummer van het contactblad voor bewoners van gemeentewoningen schrijft zeer optimistisch: "De bouw is be gonnen. Er kan nu bijna niets meer verkeerd gaan." Maar die gedachten blijkt te opti mistisch, want nu bijna twaalf weken nadat de eerste paal gesla gen is ligt de bouw alweer zo'n negen weken stil. Wat is het ge val? Door het slopen van de oude woningen zijn een aantal parti culiere woningen, die tegen de oude woningen stonden aange bouwd, zonder buitengevelmuur komen te zitten. Volgens de be wonerscommissie is het begrij pelijk dat hier iets aan gedaan moet worden, maar niet dat dit probleem ten tonele wordt ge voerd als reden om het nieuwe oponthoud goed te praten. Druk De commissie vindt dat het er op lijkt dat zij er steeds zelf voor moeten zorgen dat de ontwikke lingen niet stopgezet worden. Zij constateert verder dat er weinig van te merken valt dat er in het beleid voldoende rekening ge houden wordt met de belangen van de bewoners. De achter- stasnd in de bouw van de nieuwe woningen heeft namelijk tot ge volg dat een aantal bewoners nog langer' in een wisselwoning moet blijven wonen. Voor veel bewoners wordt door de ze toestanden de spanning en de druk op hen sociaal en psycholo gisch zo vergroot dat zij in een probleemsituatie komen te ver keren. Een aantal bewoners die oorspronkelijk terug wilde keren naar de eigen buurt, heeft zich nu noodgedwongen opgegeven voor de Langegracht. "Het lange wachten moe zijnde kiest men nu maar voor zekerheid", aldus de bewonerscommissie. f De commissie eist van de gemeente dat de aannemer nu onmiddellij ke begint met de bouwwerk zaamheden en binnen de vastge stelde termijn van 300 werkdagen de woningen oplevert. Verder ei sen zij dat de gemeente de belan gen van alle bewoners tot uit gangspunt van haar beleid neemt, een betere controle en coördinatie op haar eigen dien sten tot stand brengt en maatre gelen treft om de problemen aan de Vanhuisweg definitief de we reld uit te helpen. Stoomisseji In een eerste reactie zegt wethou der Verboom dat hij de nieuwe moeilijkheden zeer betreurt. "We zullen ons best doen om de zaak zo snel mogelijk weer in bewe ging te krijgen. Dit stuk stads vernieuwing is vanaf het begin een grote strijd geweest en ik er ken dat er nogal wat stoornissen zijn binnen het gemeentelijk ap paraat. Het zal ook nog wel en kele jaren duren voordat er een goede gestroomlijnde organisatie op het stadhuis is. Dat komt om dat we met iets bezig zijn wat nog niet eerder is vertoond. Je kan veel kritiek hebben op de hele gang van zaken maar als je stads vernieuwing wilt is dit de prijs die je er voor moet betalen. Alles watje voor het eerst doet gebeurt nu eenmaal met vallen en op staan", aldus wethouder Ver boom. Over de problemen aan de Van huisweg zegt de wethouder dat die verholpen zullen worden. Dat kan zo niet langer volgens Ver boom. "Ik beloof dat we de zaak zo snel mogelijk in orde zullen maken." LEIDEN - Honderdéén jaar gele den werd aan de Leidse universi teit de leerstoel land- en volken kunde van Nederlands Oost-In- dië ingesteld. Deze leerstoel vormde het beginpunt van de subfaculteit der culturele antro pologie en sociologie der niet- Westerse volken, waar deze week het honderdjarig bestaan van de leerstoel wordt herdacht tijdens een festival. De leerstoel land- en volkenkunde van Nederlands Oost-Indië was voornamelijk bedoeld om be stuursambtenaren op te leiden voor Neérlands warme kolonie. De eerste hoogleraar die op de leerstoel terecht kwam, was Pie- ter J. Veth. Hij gold in die tijd als een uitnemend Indië-kenner-hij had honderden boeken en stu dies over het land het licht doen zien - maar was er nog nooit ge weest. Het wordt dan ook ernstig betwijfeld of Veth wel een antro poloog kan worden genoemd. Want een belangrijk kenmerk van de antropologie is het prakti sche veldwerk. Opzienbarend Het bestuderen van de cultuur van bepaalde ethnische groepen (stammen, volken), waarmee de antropologie zich bezighoudt, noopt menige wetenschapper zich voor bepaalde tijd terug te trekken in een of ander dorp. De Amerikaanse antropologe Wyn Sargent deed dat enkele jaren geleden ook op West-Irian, en volgde daarbij een opzienbaren de onderzoeksmethode. Ze trouwde namelijk met een in heems dorpshoofd. Na vier maanden werd zij uitgewezen door de Indonesische autoritei ten, die zich met deze vorm van wetenschappelijk onderzoek niet konden verenigen. Ook in antro pologische kring was men echter niet bijster gelukkig met de on derzoeksmethode van de Ameri kaanse. Drs. H. Heijmerink, me dewerker van de subfaculteit cul turele antropologie en sociologie der niet-westerse volken in Lei den: "lets dergelijks gebeurt wel meer. Maar het is ethisch natuur lijk niet verantwoord om te pro beren op een dergelijke manier aan je gegevens te komen". Verbintenis De culturele antropologie in Lei den kwam pas goed uit de verf na de Tweede Wereldoorlog. Toen kwam - ofschoon wat moeizaam - ook de verbintenis tot stand tus sen de culturele antropologie en de sociologie der niet-westerse volken. Het belangrijkste ver schil tussen deze twee weten schappen is dat de eerste zich voornamelijk laat leiden door zg. kwalitatieve gegevens (wat gaat er werkelijk in bepaalde etnische groepen om, wat zijn de normen en waarden), terwijl de tweede meer uitgaat van kwantitieve (statische) gegevens. Beide wetenschappen maken zich dienstbaar aan ontwikkelings samenwerking ten behoeve van landen in de Derde Wereld. Vol gens drs. Heijmerink staat de hulp aan de allerarmsten in de ontwikkelingslanden nu cen traal. De voormalige minister van haar op de één of andere ma nier moeten dwingen". Rechter Van Dijke: "U moet er van uitgaan dat elke ouder zijn kind. naar school stuurt. En als dat niet gebeurt, dan ligt dat misschien aan het kind, maar zeker ook aan de ouders". De kantonrechter liet het niet bij die woorden, maar veroor deelde de man tot een boete van f500.-, waarvan f250,- nu betaald moet worden, en de andere helft wanneer de man zijn dochter niet binnen vier maanden heeft laten tn- schrijven bij één of andere school. MARGA WUIS ontwikkelingssamenwerking Pronk heeft daar een belangrijke aanzet toe gegeven. Projecten Het Leidse instituut gaat een be langrijk aandeel leveren bij de hulp aan de allerarmsten in de Derde Wereld. Dat gaat gebeuren aan de hand van projecten in Mexico, Botswana, Nigeria, Guyana en Taiwan. Op het ogenblik lopen er verschei dene andere projecten, waaron der een family-planning project in Indonesië en een medisch-so- ciologisch project in Afrika. In Indonesië wordt nagegaan wat de oorzaken zijn van de geringe be langstelling die er bestaat voor de family-planning centra. Verder houden twee Leidse antropolo- ges zich al enkele jaren bezig met het bestuderen van de rol van de vrouw in het ontwikkelingspro ces, o.m. aan de hand van projec ten in Sri Lanka, Egypte en Bo- ven-Volta. Deze week houdt de subfaculteit een festival - het tweede sinds vo rig jaar - waarbij in een aantal zg. parallel-zittingen gediscussieerd zal worden over bepaalde the ma's. Ook staat er een feestrede op het programma alsmede een voetbalwedstrijd en een slotfeest. Vandaag was er een informatie markt waarop diverse organisa ties die zich met de Derde Wereld bezighouden, zich presenteer den. De strijd om de Leidse raadszetel- tjes is op een oor na gevild. Van avond mogen de vermoeide lijst trekkers nog even nakeuvelen in sociëteit Minerva en morgen is het laatste woord aan de kiezers. Want dat het uiteindelijk om hun keuze gaat zou je bijna vergeten wanneer je de gedrevenheid ziet waarmee kandidaten, partijbe sturen en activisten hun tijd en calorietjes hebben gespendeerd aan de promotie van eigen partij- idealen. Bijvoorbeeld die stoere werkers in de nachtelijke uren, die gewa pend met emmer en lijm en opge rolde affiches erop uittrokken ter grotere glorie van een lijsttrek ker. Het risico nemend om in de kuif te worden gepikt. Dankzij deze politieke nachtvlinders zui len we in Leiden nog maanden weten, dat er verkiezingen zijn geweest. Tijdenlang zullen er we eraan herinnerd worden, dat Hilda toch zo'n toffe meid is. Ook elk zichzelf respecterend buurt/ wijkcomité of clubhuis heeft weer zijn eigen forumavond georgani seerd. Voor een gehoor, waarbij de een de partij-ideologie nog sterker uitstraalde dan de ander. Of zoals een raadslid deze week zei: "Op zo'n forumavond kun je zeggen wat je wilt. Zelfs al geef je ze 10.000 guldenhun keuze staat vast." Gevaarlijke taal voor de eigen par tijkring, want voor je het weet sta je op een onverkiesbare plaats of val je bij voorbaat buiten de prij zen als er wethouderszetels ver deeld worden. Over wethouders gesproken: de meesten hebben zich de afgelopen weken het vuur uit de sloffen gelopen, om zoveel mogelijk "in beeld" te komen. Wethouder Waal spande de kroon. Hij opende, presenteerde, lan ceerde, plaatste waar dat nodig was. Alles wat zich er ook maar even voor leende, werd voor de weekjes voorafgaand aan de 31ste mei opgespaard. De ene keer de prikkelbollen van het Heeren logement, dan de locatie voor een parkeergarage of de schoorsteen van de Grof die omver moest. En een volgende keer de opening van een woonerf. Het lag er allemaal wat te dik op. Als de jam in een tv-reclame van De Betuwe. Collega Verboom deed in het hele promotiespel ijverig mee. Al las hij af en toe wat te onwennig van een papiertje voor om omstanders te laten geloven, dat hij het alle maal zelf verzonnen had. Nee, dan kwam de kwalificatie komma-neukervoor CDA-er Driessen heel wat directer uit het oude socialistische hart. Dat op-de-persoon-spelen ging Driessen trouwens de afgelopen weken ook goed af. Symptoma tisch was de gretigheid waarmee hij zich tijdens de Leidse Krin gen-sessie vastbeet in de vraag over het spelen van de man in plaats van de bal. Aan de andere kant was hij weer de man die direct openlijk toegaf dat het CDA een foute becijfering had gemaakt van de woning- bouwproduktie in de afgelopen vier jaar. En dat komt je als poli ticus ook niet gemakkelijk over de lippen, want het was tenslotte een flinke blunder. Zo waren er meer opmerkelijke za ken in deze turbulente verkie- zingsweken. D'66-lijsttrekker Hans Glaubitz vond het nodig zijn partijgenoot Oosterman in het openbaar af te vallen. Hij rechtvaardigde dat met de op merking, dat D'66 een metamor fose heeft ondergaan en een vrij wel geheel nieuw ledenbestand heeft. Maar Glaubitz vergat ken nelijk, dat dat nieuwe ledenbe stand Oosterman wel een tweede- alleszins verkiesbare, plaats toe deelde. En dat schoffel je toch maar niet zo eventjes onder de grond, omdat je toevallig voor parkeergarages bent. Overigens als er één zaak in deze verkiezingsstrijd overbelicht is geweest, dan was het wel de zaak van de parkeergarages. Er was geen forum of het werd wel aan gesneden. De toegepaste midde len om de aandacht te krijgen lie pen sterk uiteen. Het CDA liet ballonnen op, de WD deelde tas- jesuit.de PvdA het Van Aken een kuil graven, de PPR stapte op de tandemde CPN trommelde Grof- personeel bijeen voor een adver tentie, de VVD stelde schriftelijke vragen en D'66 stopte zaadjes in de brievenbus. Iedereen zoch eigen wegen. De een probeerde via de ingezonden brieven-rubriek nog een stukje publiciteit mee te pikken, de an der gooide er nog een advertentie tegenaan en de derde offerde er zijn nachtrust voor op. Minder dan bij de statenverkiezingen werden zaken in de landelijke sfeer getrokkenAl deden Garde niers (CDA). Van Thijn (PvdA), Terlouw (D'66) en Ginjaar (WD) de Sleutelstad aan. Voor zover valt te voorspellen zal het allemaal geen politieke aard verschuivingen teweeg brengen. Het enige wat de zaak nog flink kan vertekenen is de opkomst of het wegblijven van de kiezer. Dat kan een extra zetelje kosten of opleveren. En dan begint het touwtrekken om de wethouders zetels. Na de veel beleden open baarheid, het koken van een potje in alle beslotenheid. De kiezer telt dan niet meer mee. Die heeft z'n plicht gedaan ...of verzaakt. BRAM VAN LEEUWEN In een brief van de bewonerscom missie aan de Leidse gemeente- LEIDEN/OEGSTGEEST - In Voorgeest, de zwakzinnigen afdeling van het psychia trisch ziekenhuis Endegeest, leven 127 zwakzinnigen on der mensonwaardige om standigheden. Een immens tekort aan groepsleiders, ou de vervallen gebouwen waar aan in tientallen jaren niets meer is gedaan, en een jaren lange verwaarlozing van de problemen door de verant woordelijke gemeente Lei den zijn er de oorzaak van dat deze mensen moeten leven in een situatie die binnen de zwakzinnigenzorg nauwe lijks meer voorkomt. Dit staat in "Klik", het maandblad voor de zwakzin nigenzorg. Volgens de redac tie van dit blad is er in Voor geest vaak één groepsleider verantwoordelijk voor een groep van 65 zwakzinnigen zorg al gauw als een zware taak wordt gezien om alleen voor een groep van twaalf mensen verantwoordelijk te zijn. Gevolg hiervan is dat lichter gehandicapten moeten mee helpen bij het aan- en uitkle den, voeden en zelfs bij het uitdelen van medicijnen van dieper zwakzinnigen. Het personeel, aldus "Klik", be staat voor het grootste deel uit mensen die niet voor de zwakzinnigenzorg zijn opge leid. Overspanning en ziekte verzuim zijn aan de orde van de dag. Het blad herinnert verder aan de acties die zijn ontketend door de Leidse werkgroep "Pet met de Z" (Z is zwakzinnigenzorg) om ver betering te brengen in de si tuatie op Voorgeest. Maar volgens het blad zijn er door de verantwoordelijke instan ties tot nog toe slechts enkele aanzetten tot onderzoek ge geven, verder is er weinig ge beurd. Dokter G. Mojet, directeur van Endegeest, kon gisteravond slechts bevestigen dat de be huizing van Voorgeest slecht is. Wel, zei hij dat van de twee paviljoens "Meisjes en Jon gens Voorgeest" het eerste waarschijnlijk in september of oktober a.s. gerenoveerd zal worden. "Ik verwacht dat beide paviljoens in twee jaar tijd gerenoveerd zullen zijn", aldus de directeur. Verder beaamde hij dat er een perso neelstekort is, maar hij ont kende dat zwakzinnigen hel pen bij het uitdelen van me dicijnen. De oude huizen zijn gesloopt, de palen zijn geheid, de bouw ligt stil

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11