Franse staatsvijand nr. 1 berooft casino Bouwvereniging boos op Verboom Leidse huizen lang leeg Autodieven MAANDAG 29 MEI 1978 DEAUVILLE (UPI)-De Franse staatsvijand nr. 1, Jacques Mesrine, heeft dit weekeinde het casino in de Franse bad plaats Deauville beroofd van 135.000 frank (circa ƒ65.000). Tot deze slotsom is de politie gisteren gekomen. Prominenten testen Tour LEIDEN - Een tiental promi nenten heeft gisteren al vast de eerste halve etappe van de Tour de France 1978 gereden. De bekende Nederlanders - onder wie Dick Bruynestein, Hans Sleeuwenhoek, IJf Blok ker, Fred Osteren Tony Eyck- gingen om 12 uur bij de Groenoordhallen van start. De rit bracht hen naar het Noordbrabantse St. Willi- LEIDEN - De landelijke bouwvereniging Kasko heeft een boze brief aan wethouder Verboom van Leiden geschreven. De vereniging zegt de per soonlijke politieke integri teit van de Leidse wet houder van volkshuisves ting in twijfel trekken en verwijt hem minachting van de gemeenteraad. De brief van Kasko is een reactie op de afwijzende opstelling van wethouder Verboom op een ver zoek van de bouwvereniging in Leiden grond te verwerven voor een zelfbouw-project. Verboom kritiseerde in een commissiever gadering de samenstelling van Kasko en kondigde aan hiervoor 'geen meter grond' beschikbaar te stellen. Kasko schrijft in een brief verbaasd te zijn over de - wat men noemt - 'negatieve, heftige en naar onze mening strikt persoonlijke reac tie' van wethouder Verboom. Men vraagt de wethouder op zijn opvattingen terug te komen en de doelstellingen van Kasko posi tiever te benaderen. Leidse majorettes maken furore "Wij kunnen ons" - zo schrijft Kas ko - "namelijk moeilijk voor stellen dat uw beleid er systema tisch op gericht zal zijn confec- tiehuizen in een confectie omge ving te bouwen, dat wil zeggen zonder enigerlei vorm van in spraak". Als wethouder Verboom toch de opvattingen en inspraak zou ne geren, ervaart Kasko dit als 'bij zonder triest'. "Immers de func tie van wethouder is een dienen de functie en niet een betuttelen de". Auto tegen pijler Plesmanviaduct LEIDEN - Een 25-jarige inwoner van Leiden is vrijdagavond met snijwonden overgebracht naar het Elisabeth Ziekenhuis in Lei derdorp doordat hij met zijn auto tegen een pijler van het Plesman viaduct was opgereden. De man reed over de Plesmanlaan en werd plotseling afgesneden door een andere personenauto die plotseling naar de linkerweghelft uitweek. De bestuurder van de auto kon bij zijn poging een bot sing te vermijden niet verhelpen dat hij tegen het viaduct opbot ste. De auto werd hierbij totaal vernield. De bestuurder die het ongeluk veroorzaakte is doorge reden en bleef onbekend. in Schagen (NH) LEIDEN - Tijdens het drum- en majoretteconcours in Schagen LEIDEN - De Leidse politie heeft dit weekeinde (NH) hebben in de nacht van vrijdag op zater- Leidse groepen bijna alle prijzen dag op de Hooglandsekerkgracht weten weg te slepen. Zo won drie jeugdige inwoners van Lei- majorettepeloton Pauline uit den op heterdaad betrapt bij het Leiden de eerste prijs plus de stelen van een personenauto. Bij wisselbeker in de categorie nader verhoor bleek dat deze "jeugddivisie". De junioren (6 tot jongens kort tevoren aan een 10 jaar) van de majorettegroep tweetal andere auto's vernielin- Actief legden in deze categorie' gen hadden aangericht in een po- beslag op de tweede prijs. Actief ging deze open te breken. Ook kreeg ook de beker voor het beste bleek dat het jeugdige drietal (15, hoofdmajorette werk. In de cate- 16 en 17 jaar oud) in de afgelopen gorie "eredivisie" wisten twee weken een aantal inbraken heeft Leidse groepen, de Golden Green gepleegd. Zo legden zij machte- Stars en de senioren van Actief de lijke bezoekjes af aan een tweetal eerste prijs te bemachtigen. Ook bouwketen, aan de Consumarkt de beker voor de beste hoofd- en aan een wissel woning aan de majorette moesten ze delen. De Van Huisstraat. Opvallend was senioren van Actief kregen ook verder dat de inbrekertjes zich bij de wisselbeker van het hele con- al hun nachtelijke strooptochten cours mee naar huis. lieten verplaatsen per taxi. Inmiddels zijn 200 speciaal opge leide politiemannen uit Parijs gekomen om een bosachtige streek ten zuiden van Deaville uit te kammen waar Mesrine en een medeplichtige zich zouden schuilhouden. MONIQUE BOLLEBOOM NAAR VIJFDE TURNTITEL VOORSCHOTEN - Na het natio nale turnkampioenschap, dat gis teren in de Vliethorst Voorscho ten Monique Bolleboom haar tweede achtereenvolgende titel en de vijfde in totaal (inclusief drie jeugdkampioenschappen) opleverde, kan men zich afvragen of Nederlandse turnsters in eigen land strenger beoordeeld worden dan door een internationale jury. Een feit is in elk geval dat de puur Nederlandse jury gisteren aan merkelijk zuiniger oordeelde dan die veertien dagen geleden in Pa- pendrecht bij de interlandwed strijd Nederland-Roemenië. Toen waren waarderingen boven de negen normaal en lagere uit zonderingen. Gisteren was het precies omgekeerd. Alleen Mo nique Bolleboom kwam vrijwel gelijk uit. De Zoetermeerse had boven het totaal van Papen- drecht (37.00) kunnen komen wanneer zij niet van de balk was gegaan. Het kostte haar regle mentair een half punt aftrek, waardoor zij uitkwam op 8.65. Monique Bolleboom miste in Voor schoten enkele belangrijke con currenten. Connie Zwarthoed, de eerste algemene kampioene van Nederland, zat met een handblessure aan de kant en ook Carla Braan kon wegens een blessure niet uit komen. De nieuwe kampioene had een punt voorsprong op clubgenote Inge Wulz, die als tweede eindig de. Annelies Nijdam werd derde. Het optreden van Mesrine die op 8 mei op spectaculaire wijze uit de Parijse San te-gevangenis kon ontsnappen, getuigde van een grote brutaliteit. Vrijdagnacht stapte hij eerst het politiebureau van Deaville binnen. Zich legiti merend met een officiële kaart van het ministerie van justitie, verklaarde hij commissaris van politie zijn. Hij vroeg de hoofd commissaris te spreken, maar deze was niet aanwezig. Wederom met het officiële docu ment van het ministerie van justi tie, dat hij bij zijn recente vlucht uit de Santé van een gevangenis functionaris had gestolen, betrad hij kort daarna het casino, waar hij de directeur te spreken vroeg. Hij zei als rechercheur op zoek te zijn naar een valsspeler. Toen de onderdirecteur naar hem toe kwam, verklaarde de bezoe ker. "Ik ben Mesrine. U hebt wel van me gehoord, breng me naar de kassier". De ongeveer 100 ele gant geklede spelers die op dat ogenblik druk bezig waren met het roulettespel, realiseerden zich niet dat het casino werd be roofd. De kassier wist echter het geheime alarm in werking te stellen. De aansnellende politie slaagde er niet in Mesrine en zijn mede plichtige aan te houden, ondanks een schietpartij voor het casino. Daarbij werden twee omstan ders, een Engelse toerist en een Frans meisje, gewond. De twee rovers vluchtten in een witte au to. Twee barricades die de politie inderhaast had opgeworpen, re den zij omver. Gisterochtend werd de vluchtauto ten zuiden van Deauville, in het departe ment Calvados, leeg teruggevon den. De Franse politie is er van over tuigd dat het bezoek aan het poli tiebureau van de badplaats alleen maar was bedoeld om de orde bewakers belachelijk te maken Alle personen die de pseudo-poli tieman hebben gezien, herken den hem later van foto's als de meest gezochte misdadiger van Frankrijk. PPR publiceert tweede „leegstand"-lijst LEIDEN - Het PPR-raadslid Van Oosten heeft het college van B en W opnieuw een lijst van 44 wo ningen aangeboden die langer dan een jaar leeg staan. Al eerder dit jaar hebben de PPR- raadsleden een lijst gemaakt van woningen die in de binnenstad leeg staan en gevraagd deze te vorderen. Naast vordering dringt men nu ook aan op een ver scherpt aanschrijvingsbeleid door de gemeente. Hierdoor kan ernstig verval van leegstaande woningen ook zo veel mogelijk tegen worden gegaan. Men noemt het bijzonder triest dat er een aantal oorspronkelijk goede woningen zonder meer staan weg te rotten. Volgens de PPR moe ten alle middelen aangewend worden om deze, voornamelijk in de binnenstad gelegen, wonin gen te behouden. Tenslotte wordt ook de aandacht gevraagd voor het pand Papen gracht 30. Dit pand, eigendom van het Rijk, staat nu bijna 6 jaar leeg. Van Oosten vraagd of dit pand geen mogelijkheden zou bieden voor huisvesting van groepen en instellingen welke thans bijvoorbeeld in van Wijk en Zaalbergcomplex gehuisvest zijn. Vermiste vrouw opgedregd MAASTRICHT (ANP) - De rijks politie te water uit Maastricht heeft gistermorgen het stoffelijk overschot opgedregd van de Maastrichtse vrouw die sinds zondag 21 mei bij Maastricht werd vermist. De vrouw, de 31- jarige J.J.G.M. Vliegen uit Maas tricht, was zondagmiddag 21 mei samen met haar vriend en diens zesjarige zoontje voor het laatst gezien varend in een rubberboot op de Maas, nabij het stadscen trum van Maastricht. De beide andere vermisten zijn tot nu toe niet gevonden. Wel is vorige week de rubberboot gevonden.

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 8