K G viert jubileum met feestelijk concert FIETSDEMONSTRA TIE LIEP OP ROLLETJES S-P. lijst 8 Actief in vrije tijd VVD-VRAGEN OVER VERKEERSO VERLAST Pipo bij Meerburg MAANDAG 29 MEI 1978 LEIDEN Ik kom niet met lege handen. Na mens het gemeentebestuur over handig ik u ter gelegenheid van uw 50-jarig jubileum deze trom pet, die ongetwijfeld een goede bestemming zal krijgen". De heer Van Aken had voor voorzitter B. Viele jr. nog een verrassing in de vorm van een enveloppe met een fors geldbedrag, afkomstig van een andere jubilaris, de firma Sie- re die twee jaar geleden ter gele genheid van haar 40-jarig jubi- boerkorps behaalde een eerste prijs in de tweede divisie en de majorette-pelotons be haalden allebei een tweede prijs in de jeugddivisie en derde divisie. Theaterwerkgroep De theaterwerkgroep gaat van avond een eerste "try-out" houden in 't Breehuys aan de Breestraat 19. Die eerste pre sentatie gaat onder het motto "Schuif 't maar onder je schoolbank"Het geheel om vat cabaret, mime, muziek en improvisatie. Aanvang 20.15 Kijkhuis In het Kijkhuis aan de Vrou- wenkerkkoorstraat 17 word vanavond een speelfilm ver toond met in de hoofdrollen Vincent Price en Christopher Lee. De film is gebaseerd op het verhaal "Oblong Box" van Edgar Allen Poe. Eén film vol gruwelen, schijndoden en zwarte magie. Aanvang 20 Zuydtwijck De fancy-fair, die de Prins Wil lem Alexander-mavo onlangs hield tenbate van de patiën ten van Zuydtwijck heeft een netto-bedrag van driedui zend gulden opgebracht. leum een rekening opende ter be steding voor een goed doel. Aan het officiële gedeelte van het feestelijk jubileumconcert was reeds een programma voorafge gaan dat opmerkelijk knap was verzorgd door de juniores van K. en G. Dat "opmerkelijk" heeft be trekking op de uitstekende mu zikale prestaties van deze jonge mensen, van wie de jongste aan wezige deelnemer 11 jaar is. Zij Duivensport PV "Het Oostenhield een wed strijd vanaf Pont St.Maxense met 187 duiven. De uitslag was: 1,8 C. Gijsman, 2,6 J. de Wolf, 3 f) W. Fokker, 4,5 T. van As, 7,10 B. SingelingPV "LPC" vloog met 216 duiven vanaf Compiegne. De uitslag is: 122,10 P. Landesbergen 2,8 J. v. Alphen, 3, Fr. Gijs man,4 J. Groenendijk, 6 N. de Groot, 7 WOnstenk. LPV "De Snelvlieger" vloog met 321 duiven vanaf Wuustwezel. De uitslag: 1,5 A. Witteveen, 2 Gebr. Bink, 3 F. Jansen, 4 M. de Lange en Zn., 6,7 A. Com pter, 8 W. Verver, 9 Gebr. v.d. Heijden, 10 B Delsasso Te vens werd met 307 duiven gevlogen vanaf Pont St. Maxense. Uitslag: 12,6 A. Witteveen,3.8 C.Montanje,4,5 Gebr. v.d. Heijden, 7,10 F. Compier, 9 Comb. Koopman. PV "Leiderdorp" vloog met 147 duiven vanaf Compiegne Uitslag: 122,7 H Flippo,3 A. Hoogervorst, 4 W. de Haas, 6,8,10 M. Reijerse, 9 G. v. Vel- Verkiezingen (3) Buurt- en clubhuis "De Zeven sprong" organiseert van avond een verkiezingsavond in het clubhuis aan de Bern- hardkade, over stadsver nieuwing, buurtaccommoda- ties en verkeer. Vertegen woordiger van politieke par tijen zullen daarover discus sieren. Verder wordt de ver kiezingsfilm van de Welzijns- raad gedraaid. Aanvang 20 vormden een hecht team en velen gaven blijk van een voortreffelij ke beheersing van hun instru ment. Een andere verrassing wachtte K. en G. toen de voorzitter drie sou- saphones kreeg aangeboden na mens de lustrumcommissie, ou ders en begunstigers. K. en G. loopt enigszins in de voet sporen van de Marinierskapel van de Koninklijke Marine, die niet meer uitsluitend marsmu ziek ten gehore brengt. Zo ook K. en G. dat mede het oog heeft ge richt op volksmuziek uit Zuid- Amerika, waarvan de gecompli ceerde ritmen verre van eenvou dig zijn. Wij kunnen ons voor stellen dat K. en G. de aandacht heeft getrokken (ook in het bui tenland) door de sublieme wijze waarop men deze muziek reali seert. Radiopresentator Herman Em- mink praatte de eindjes aan el kaar. Het gehele programma is opgenomen voor de televisie van het Academisch Ziekenhuis. BEP RIJNDERS LEIDEN - De WD-raadsleden Kuyers en Zonnevylle hebben burgemeester en wethouders van Leiden schriftelijke vragen ge steld over de verkeersoverlast in de omgeving van de Steen- schuur. De beide raadsleden waarschuwen het college dat door de ernstige trillingen onher stelbare schade aan de huizen, waaronder vele monumenten, kan ontstaan. De vragenstellers informeren wel ke maatregelen b en w hiertegen bij clubhuizen LEIDEN - Meer dan duizend men sen hebben gisteren de voetbal wedstrijden bezocht op het woonwagenkamp aan het Trek vaartpleinHet was een toernooi tussen een zevental Leidse clubs- en buurthuizen en een team van in Leiden woonachtige Marok kanen. In de finale zegevierde Wester kwartier met 2-1 over de Rolle- man, het team van het woonwa gencentrum zelf. Derde werden de Marokkanen en vierde de Ze vensprong. Het was de vierde keer dat dit jaarlijkse toernooi in het woonwagencentrum werd gehouden. "Maar het is eigenlijk erg jammer dat deze accommo datie niet vaker wordt gebruikt" aldus Roger Heeneman, op bouwwerker in het woonwagen centrum. "We zijn daarom van plan vaker sportevenementen te organise ren waaraan mensen uit de stad mee kunnen doen. Normaal ko men die hier niet. Zoals nu bij dit voetbaltoernooi zie je dat er ei genlijk geen verschil is. Alleen woont de ene groep buiten en de andere groep binnen het kamp. Maar het zijn dezelfde mensen" willen nemen. Zelf suggereren zij als mogelijkheid het tijdelijk as falteren van de Korevaarstraat en het kruispunt Gangetje. Tegelijk waarschuwen Kuyers en Zonnevylle voor soortgelijke problemen bij het instellen van tweerichtingsverkeer in de Bree straat. Zij wijzen erop dat in deze situatie met een afgesloten Mark- tenroute overlast en schade zon der afsluiting van de route door de stad niet is te voorkomen. voor informatie en raambiljetten tel. 134640 De Socialistiese Partij is elke dag aktief: voor een schoon milieu voor goede betaalbare huizen voor een jaarlijkse gezondheidstest tegen kernenergie ELKE DAG AKTIEF VVD IS VOOR EEN BEREIKBARE BINNENSTAD Stem V.V.D. lijst 3 F. Kuyers lijsttrekker V.V.D. Leiden. Secr. Zoeterwoudsesingel 85, tel. 131463. De wethouders Van Dam en Waal openden een fiets- en voetpad tussen de Nachtegaallaan en de Wassenaarseweg. Gezeten op een bakfiets reden zij een rood-wit-lint door. Daarna fietsten - als eersten - de deelnemers aan de ENWB-demonstratie over het nieuwe grintpad. Een route die meer dan een ton heeft gekost. LEIDEN - Naar schatting 700 fietsers uit Leiden en omgeving hebben zater dagmiddag meegereden in de door de ENWB op touw gezette demonstratieve fietstocht door Leiden. De tocht, die van start ging op het Schuttersveld, eindig de op het marinecomplex aan het Noordeinde waar zo'n 500 wielrijders nog enige tijd heel gezellig ver toefden. De tocht - onder het motto "Kies voor de fiets" - leidde het peloton fietsers langs een aantal knelpun ten in de Leidse binnenstad. De deelnemers hebben in anderhalf uur tijd enkele gevaarlijke en voor de fiets onaantrekkelijke si tuaties in het centrum bezocht. De grote bondgenoot van de ENWB (Eerste Enige Echte Ne derlandse Wielrijdersbond) was zaterdag het weer. Een stralende zon begeleidde de bont uitgedos te karavaan. De tocht verliep vrij rustig - slechts één aanrijdinkje op de Rijnsbur- gerweg - mede doordat twee motoragenten op de drukke kruispunten het autoverkeer staande hielden om de fietsers vrije doorgang te verlenen. "Sommige automobilisten raak ten hierdoor geirriteerd", aldus Stef Blom, voorzitter van de ENWB in Leiden. "Ze begonnen te toeteren en wilden toch probe ren met hun wagens tussen onze groep door te rijden". De ENWB was overigens vol lof over de me dewerking van de politie. Kopstukken. Op het marine-terrein aan het Noordeinde kwamen de, demon stranten daarna bij elkaar voor een manifestatie, waaraan onder andere de straatzanger Lampie, de Poppenkeet, het orkest de Onderste Steen en het straatthea ter "Blanck sijn den billekens" meewerkten. Vooral de laatste groep oogstte veel succes. Ook de politieke partijen waren op het Noordeinde vertegenwoordigd. Vrijwel elke partij had enkele van haar kopstukken gestuurd en bij de verschillende kraampjes werd informatie gegeven over hoe de dames en heren politici denken over de fietsproblematiek. Ook werd wethouder Waal van ruimtelijke ordening aan de tand gevoeld. Waal, die als lid van de ENWB blij was met het succes van de demonstratieve optocht, zei dat de gemeente Leiden op komt voor de belangen van de fietser en de ENWB. "Leiden is de enige stad in Nederland waar wel de ENWB en niet de ANWB in de verkeerscommissie is ver tegenwoordigd" LEIDEN - De wijkvereniging Meerburg heeft zaterdag voor de achtste maal een buurtfeest georganiseerd. Hoogtepunt voor de jeugd vormde het optreden van de televisieclown Pipo in het watersportcentrum "Roomburg" aan de RoomburgerwegPipo maakte met én auto een rondrit door de wijken nam ook actief deel aan een ballonnenwedstrijd voor de jeugd. De meeste activiteiten speelden zich zaterdag af rond het buurtcentrum "Klein Matilo". Daar stonden onder meer kraampjes waar oliebollen gebakken werden en was er een rad van avontuur. Bovendien was er een "echt" Waterlooplein ingericht, compleet met veel overcompleet meubi lair. De fietsdemonstratie van de ENWB door Leiden verliep over het alge meen zonder problemenWel warenerop diverse punten automobilisten, die via claxoneren, te kennen gaven de demonstratie niet erg op prijs te stellen. Op de Rijnsburgerweg ging het even mis. Daar reed een auto een achterwiel krom van de racefiets van een van de deelnemers aan de protesttocht. Een kluis en een stadsbestuur vertrouwt men niet aan één partij toe. WERKEN moet ook de komende vier jaar voor iedereen in Lelden mogelijk zijn. Daarom willen wij tenminste 10 hectare grond ter beschikking stellen voor vestiging van nieuwe bedrijven en industrie en voor verplaatsing uit woonwijken van bestaande. Handhaving van een krachtige winkelstand moet het uitgangspunt voor het binnenstadsbeleld zijn. Daartoe moet de binnenstad voor iedereen beter bereikbaar worden. Minstens één parkeergarage moet voor 1982 gebouwd worden. Drs. W. Bleijte Weet u nog niet wat de verschillen zijn tussen partijen kom dan naar het fo rum met Van Aken (PvdA) (wethouder economische zaken), Bleiji (CDA), Van Duyn (VVD en Van Oosten (PPR). J. van Zijp Verkiezingen (2) (2) Het CDA-Verband Leiden or ganiseert vanavond een ver kiezingsavond "In den Ver gulden Turk" aan de Steen straat. Het centrale thema van deze avond, zal zijn het economisch beleid in Leiden. Daarover zal een forum dis cussiëren waarin zitting heb ben: de huidige PvdA-wet- houder voor economische za ken M. van Aken, en de raadsleden drs. W. Bleijie (CDA),K. van Duijn (WD) en F. v. Oosten PPR). Voorzitter is de directeur van het GAB de heer J. G. Schuhmacher. Aan vang 8 uur. WW-successen Het tamboerkorps en de mini- rette- en majorette-pelotons van Werkmans Wilskracht hebben zaterdag deelgeno men aan een door de muziek vereniging "Kunst en Vriend schap" in Zoetermeer georga niseerd concours. Het tam- LEIDEN - "Ik kom hier niet in de eerste plaats om iets in ontvangst te nemen", aldus loco-burgemeester M. van Aken, die zaterdag avond in de Stadsgehoor zaal de zojuist uitgekomen grammofoonplaat van "Kunst en Genoegen", alsmede het pocketboek "Een halve eeuw K. en G.", geschreven door Henk Henzen, overhandigd kreeg. "Maar", zo ging hij verder, "om uitdrukking te geven aan de warme gevoelens die het gemeentebestuur van Leiden uw muziek vereniging toedraagt. Vandaar dat wij hier sterk zijn vertegenwoordigd" Hij doelde hiermee op de mede aanwezige wethou der B. D. Oosterman. Jong K G leverde zaterdag ook een belangrijk aandeel aan het jubileumconcert ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan WcS tCTK W cl ft 1C F I >CStC Open dag van „Moedig Voorwaarts" LEIDEN - Fraai zonnig weer begunstigde gisteren de open dag van de manege "Moedig Voorwaarts" aan de Wassenaarse weg. Een manege die zich in hoofdzaak toelegt op het oefenen van lichamelijke gehan dicapte kinderen in het paardrijden. Enkele van deze ruitertjes en amazones verzorgden gistermiddag een demonstratie in de vorm van een carroussel-manoeuvre. Verder werd er opgetreden door clowns, was er een voltige-nummer (acrobatiek op en naast het paard) en werd er een pas de deux uitgevoerd. Bovendien was er een dressuur-demon- stratie. Verkiezingen Vanavond houdt de CPN afde ling Leiden een openbare ver gadering in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare. De avond begint om acht uur onder het motto "Houdt de communisten in de raad" Sprekers op deze openbare vergadering zijn lijsttrekker Dries Hoeven en Rinus Haks, lid van het hoofdbestuur van de CPN. De avond wordt af gesloten met een optreden van het Leidse koor "De Eenheid"

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 3