Mantano. 25/2.40 met snelle tijd Sittard NJORD-ACHT WINT Wil van der Laan in Makkinga de sterkste Want twee veertig is genoeg voor kwaliteit, ra BORG HEEFT GEEN „CENTJE" LAST Als je liever met smaak rookt. VAN PANATTA MAANDAG 29 MEI 1978 SPORT SPORT SPORT PAGINA 15 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Ontdek je plekje", een beeld van de nationale kampioenschap pen Jeu de Boule die dit weekeinde in Amsterdam ge houden werden Zoals zo vaak scheelde het ook hier maar een haartje MAKKINGA - Wil van der Laan en bakkenist Jaap van Vliet zijn gis teren in Makkinga winnaar ge worden van de tweede wedstrijd om het Nederlands kampioen schap zijspancross. Het Ter Aarse duo, de kampioen van vorig jaar, werd in de eerste manche tweede achter het koppel Den Biggelaar/ Van der Bijl en finishte in de tweede manche als eerste. Door deze overwinning klom Van der Laan op tot de derde plaats. Mul ler is eerste, Den Biggelaar twee de. Bij internationale motorwedstrij den in het Belgische Chimay is een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan één persoon het leven heeft gekost en waarbij minstens twin tig mensen gewond zijn geraakt. In de 750 cc klasse verloor de Belg Regout de macht over het stuur en vloog de motor de tribu nes in. Een fotograaf kwam hier bij om het leven. Van een maca- nicien moest later een been wor den geamputeerd. Verscheidene mensen verblijven met ernstige verwondingen in het ziekenhuis. Twee Nederlanders deden in Chi may van zich spreken. Wil Hartog werd in de 500 cc klasse heel knap achter wereldkampioen Barry Sheene en ook Cees van Dongen behaalde, in de 125 cc klasse, een tweede plaats. Jan Lammers is gisteren tijdens de zesde wedstrijd voor het Eu ropees kampioenschap Formule III op de Nürnburgring als twee de geëindigd. Winnaar werd de Fransman Gaillaard. In het alge meen klassement neemt Lam mers de derde plaats in. Al Unser heeft in een Lola giste ren de 500 mijl van Indianapolis gewonnen. Hij werd hiermee de vijfde coureur die deze hoogst gedoteerde race ter wereld drie maal won. Mario Andretti kwam in het stuk niet voor. Na een sen sationele opmars kreeg hij pech. Hij finishte uiteindelijk als twaalfde. OD Stars tegen P/Leiden LEIDEN - De ordedienst van Par ker Leiden speelt morgenavond in de Vijf Meihal een vriend schappelijk partijtje tegen de Nederlandse spelers van de na tionale basketbalkampioen. Het team van P/Leiden bestaat uit Kip, Blom, Leysner, Paulides, Rijsbergen, Lamping en Kop. De OD-Stars komen uit met de ge broeders Gijsman, Hans Dub- beldeman, John Massaar, John Volkers en Frans Stouten. De wedstrijd begint om 19.00 uur. De entree 1.-) komt ten goede van het bouwfonds van P/Leiden. SPORTTOTO Alfred Verhoef Wereldrecord Marita Koch op 200 meter ERFURT - De Oostduitse Marita Koch heeft gisteren bij atle tiekwedstrijden in Erfurt het wereld- en Europese record op de 200 meter hardlopen verbe terd. Marita Koch liep de af stand in 22,06 seconden. Het ou de wereld- en Europese record stond met 22,21 seconden op naam van Irena Szewinska. De Poolse heeft al eens 22,0 secon den gelopen, maar deze tijd was niet elektronisch opgenomen. De internationale amateur atle tiek federatie (IAAF) erkent we reld- en Europese records op af standen tot en met 400 meter al leen wanneer de tijden elektro nisch zijn opgenomen. SITTARD/DEN HAAG haag-De Bataven-lopers Koen Gijsbers en Wybo Lelieveld en AV Hol land-sprinter Alfred Verhoef zorgden gisteren tijdens atletiekwedstrijden op de kunststofbaan in Sittard voor Leidse successen. Vooral het optreden van Koen Gijsbers was weer imponerend. De lange en sterke Bataven-atleet die al enkele jaren danig aan de weg timmert lijkt ook dit jaar de opgaande lijn in de prestaties door te trekken. Op de 800 m nam hij na ruim 300 m het kopwerk van clubgenoot Lelieveld over en stond vervolgens de leiding niet meer af. Gijsbers finishte in 1 mi nuut 47.7 sec. wat niet alleen een persoonlijk record betekende maar ook de beste Nederlands seizoenprestatie op deze afstand. Scherp Voor Wybo Lelieveld die goed meeging maar het in de eind sprint tegen Gijsbers moest af leggen kwam 1.48.5 op de klok ken. Alfred Verhoef zette in het warme, windstille Sittard twee maal een scherpe tijd op de 100 m neer. In de series kwam hij tot een gemakkelijke zege in 10.8 sec. terwijl de Holland-atleet in de fi nale de derde plaats voor zich op eiste in 10.9 sec. Winnaar werd Hagenaar Theo Kuyvenhoven die 10.7 scoorde. Meer Leidse deelnemers kwamen in Sittard tot goede verrichtin gen. Frans Kroone (Holland) slaagde er op de 800 m heren in het al „vergeelde" recórd van zijn club (1.55.0) terug te brengen tot een tijd van 1.54.4. Peter Wezel (Bataven) kwam ook al tot een persoonlijke recordprestatie van 1.54.8 terwijl zijn clubgenote Ma rian van Schie op dezelfde af stand bij de dames eveneens ge lukkig kon zijn met een persoon lijk beste prestatie van 2.14.9. Op de 100 m. dames drong Joske Boom (Holland) tot de finale door nadat zij in de series tot 12.9 sec. was gekomen. In die finale ging het nog wat sneller. 12.8 sec. Winnaars werd de Haagse Martha Derby in 11.8. Jos Renne van Holland probeerde het eens op de 3000 m. heren en dat pakte goed uit want er kwam een zeer ver dienstelijke tijd van 8 minuten 38.2 sec op de klokken. Op de 400 horden heren viel Bert Paauw (Holland) met een vierde plaats in 57.5 sec. juist buiten de prijzen. Jeugd Enkele jeugdleden van de AV Hol land en De Bataven namen zater dag op de Haagse kunststofbaan deel aan nationale topwedstrij den. Voor de meest opmerkelijke prestatie zorgde Jelina van de Meer (Holland) die tweede werd op de 100 m meisjes A in 12.6 sec. Met deze tijd werd zij wel enigs zins benadeeld door de jury want het verschil met winnares Lilian van de Ham uit Den Haag was beslist geen halve seconde zoals de officiële uitslag aangaf. Jelina v.d. Meer werd voorts nog derde op de 200 m. meisjes A in 26.5 sec. waarbij de deelneemsters op het laatste rechte stuk tegen een niet onaanzienlijke tegenwind moes ten optornen. A-junior Chris Winkel van Holland sprong met de polsstok twee de cimeter hoger dan hij ooit eerder had gedaan (3.40 m) terwijl zijn clubgenoot Walter Botman de 110 m horden jongens A aflegde in 16.6 sec. Van de Bataven sprintte Asti Oskam op de 100 m meisjes A naar 12.9 sec. en liep B-junior Ben Kerkvliet een be hoorlijke 3000 m in 9.30.0. Hagenaar Jan Harland (Sparta) slaagde er zaterdag in het natio nale jeugdrecord op de 110 m horden te evenaren met een Ujd van 14.3 sec. Het record staat al sedert juli '71 op naam van Frank Nusse uit Amsterdam. De Nederlandse jeugdploeg heeft gisteren in Keulen de ontmoeting tegen de ploeg van Noord-Rijn land ruim verloren. Voor goede Nederlandse prestaties zorgden Marcel Klarenbeek uit Soest (400 m in 48.0), Hugo Pont uit Almelo (400 m horden in 53,1) en Hans van Santen uit Den Haag (100 m in 10.8). Revanche Nederlandse atleten die dit week einde ook opvielen waren Ruud Wielart in Lüdenscheid die daar 2.20 m hoog sprong en Klaas Lok in Essen die in die plaats de 1500 m heren in 3.41.4 liep. De Haagse Elly Henzen kreeg op de 200 m haar revanche op de Zeeuwse Els Vader die haar de afgelopen we ken regelmatig klopte. Ditmaal echter won Elly Henzen in 23.65 sec. tegen Els Vader 23.67 sec. De Amsterdamse Sylvia Barlag no teerde gisteren tijdens de meer kamp interland Engeland-Ne- derland-Denemarken een nieuw Nederlands record met 4281 pun ten. Wim Roozen uit Haarlem won bij de heren de tienkamp met 7415 punten. ROME - Adriano Panatta heeft het gisteren voor eigen publiek niet kunnen bolwerken tegen Björn Borg. In de finale van het toer nooi om de Open Italiaanse ten- nistitel werd de Italiaan met 1-6, 6-3, 6-1, 4-6 en 6-3 van de baan geveegd. De meeste tegenstand ondervond Borg van het publiek, dat met woedegehuil en een re- Degradatie voor Roomburg LEIDEN - het 5-4 verlies van Roomburg tegen Flash betekent het afscheid van de Leidse ten nissers van de Overgangsklasse A. Degradatie was er ook voor De Munnik. dat ondanks winst op Zandvoort de Overgangsklasse B moet gaan verlaten. Een aanzien lijk prettiger lot viel de Noord- wijkse S.V. ten deel; de Noord- wijkers worden dankzij het kam pioenschap in de Overgangsklas se B de mogelijkheid tot promo tie geboden. De degradatie die Roomburg, als het een zege van tenminste 6-2 zou hebben behaald nog had kunnen ontlopen, bleek onver mijdelijk. Met name de heren van Flash boden teveel tegenstand en ontnamen de Leidse tennissers daarmee hun laatste strohalm. De dames bleven zowel hun enkel als hun dubbelspel partijen on wrikbaar overeind en konden nog even die toonaangevende rol vervullen die Roomburg enige tijd geleden in de Leidse regio nog was toebedeeld. Ondanks de inspanningen van Anette van der Mey en Milou Penseel was de si tuatie, al voor dat het gemengd dubbelspel aan de orde was. niet meer te redden. Beter beloond voor zijn inspannin gen werd het team van Sassen- heim, dat Zandvoort met 6-3 wist te verslaan. Verlies was er welis waar voor Bert van der Veer (he ren-enkel) en Joke van Sas (da mes-enkel), als ook van het ge mengde duo Siegenthaler/Van der Feen, maar verdere zwakte toonden de Sassenheimers niet. Peter Wolterink, zorgde zowel individueel, als in het herendub- bel met van der Feen voor be langrijke winstpunten. Kampioen Waddinxveen veegde iedere twijfel aan haar eretitel let terlijk van de baan door de Leidse Hout met maar liefst 8-0 te ver slaan. Zelfs het geslaagde debuut van de voor Mia Smit ingevallen Annemieke Cats kon niet dat ene punt opbrengen wat voor de Leidse Hout de eer gered zou hebben. Ook Forescate droeg een steentje bij aan het voor de regio, zo slech te tennisweekend. Met 8-3 liepen de tennissers van Hilversum over hun tegenstander heen, met het voor Forescate funeste gevolg van degradatie. Voorschotense winstpunten kwamen van Bram Madera,, Arnold van der Capel- len, en het heren-dubbel duo Ar nold van der Capellen/Hennie Koemans. gen van muntstukken de Zweed uit zijn spel trachtte te halen. Het duel opende voor Borg vrij pijnlijk. In een ongecontroleerde poging de bal te retourneren sloeg hij met zijn racket de rech terwenkbrauw open. De pleister op de wonde herstelde niet zijn zelfvertrouwen. Vier van de vijf opslagen moest hij daarop inle veren, waardoor Panatta de eer ste set met 6-1 naar zich toe kon trekken. In de tweede en derde set kwam de Italiaan er echter nauwelijks meer aan te pas. Panatta figu reerde op de baseline. Met 6-3 en 6-1 leek Borg recht op de zege af te gaan. Maar de pauze van vijftien minuten deed de Italiaan goed. In de vier de set wist hij de stand voortdu rend in evenwicht te houden. Borg moest tenslotte, terwijl het publiek zich ook in de strijd ging mengen, toch die één na laatste set aan Panatta laten: 4-6. Ook de regen van muntstukken die het pubüek in de laatste en be slissende set op Borg afgooide, liet de Zweed gelaten over zich heen gaan. Met 6-4 trok hij de ze ge en de 24.000 dollar naar zich toe. Guillermo Villas heeft een week na zijn zege in de Open Duitse tenniskampioenschappen ook de internationale tennistitel van München voor zich opgeëist. In de finale versloeg de Argentijn de Engelsman Buster Mottram met 6-1, 6-3, 6-3. AMSTERDAM - Bij de eerste wer kelijk belangrijke confrontatie van dit seizoen tijdens de wed strijden van de Amsterdamsche Roeibond, moesten de Leidse roeiers heel wat loontjes lager zingen dan vorige week, toen de Leidenaars in Alphen een groot aantal overwinningen wegsleep ten. Nu heel roeiend Nederland op de Bosbaan verzameld was, kon Leiden slechts tot een zeven tal overwinningen komen. Grote klapper hierbij was de-eclatante zege van de eerstejaarsacht van Njord in het hoofdnummer, de Senior B acht. Het Phocasduo Bosman en Hor- stink heerste weer in het zware roeien. In de twee zonder, de vier zonder (met Aegir) en in de acht (met hetzelfde Aegir, en met Ne- reus) maakte dit swingend va rende Nijmeegse koppel korte metten met de tegenstand. In de twee zonder was die tegenstand niet gering. Daar moesten Van der Horst/Boeschoten en Vos Bock (Aegir) het loodje leggen. Zaterdag werden beide tweetjes zeer imponerend door Phocas opzij gezet, het verschil tussen Phocas en Nereus beliep maar even twee volle bootslengten en dit is in de toproeierij heel wat. Het ziet er naar uit dat dit de laatste race van dit jaar voor Van der Horst/Boeschoten was, want slagroeier Jan van der Horst moet wegens familieomstandigheden de riem aan de wilgen hangen. Boeschoten, nu partnerloos, zal zich daarom op de skif gaan toe leggen. De Phocastwee en de Ae- girtwee zijn net als vorig jaar weer aan elkaar gesmeed tot een zeer snelle vier zonder, die in Ne derland geen enkele concurren tie ondervindt. Ook gisteren bleek dat. Slechts een Phocasvier kwam in de buurt van Bosman c.s., die nog naar hun grote WK- vorm moeten roeien, maar wier prestaties op dit moment al veel goeds doen beloven. In de vier met stuurman kon Nereus (Esse- veldt. Klop, IJsbrandy, de Graaf) niet imponeren. De Amsterdammers wonnen slechts ternauwernood van een bonkig roeiende Laga-vier. De twee zonder Oudt/Atsma (Ne reus/Aegir) roeide een goede hal ve finale, maar was in de finale tot opgeven gedoemd, zodat de pres tatie van deze potentiële WK- gangers niet op zijn waarde viel te schatten. Bij de scullers was het gisteren een droeve affaire. De race in de elite skiff moest zelfs worden afgelast omdat er slechts één roeier aan de start verscheen. Op zaterdag won coming man Frans Göbel (de Hoop) van Van Schelven (Triton), die zonder grote ambities te to nen zich al geruime tijd in de 'eli- te'-skiff kan handhaven. Overi gens achtte de TAC naast Göbel in de skiff de Leidse scullers Maan (Asopos), Florijn en Rob bers (Die Leythe) sterk genoeg om samen met Michels (De Hoop) Oranje te vertegenwoordigen in de Dubbelvier op de Drielan- denwedstrijd in het Westduitse Ratzenburg, die op 9 juni zal worden gehouden. Bij de lichte roeiers een iets gunsti ger beeld dan bij de zware broe ders. Weliswaar was er ook daar een mager scullersveld - de op volger van Harald Punt heeft zich nog niet aangediend - maar niet temin wel een iets bredere boor- droeiende top. De Orca/Nereus vier zonder lijkt regelrecht op grote successen af te stevenen. Paulssen, Helssloot, Apeldoorn en van Berkel toonden het vrij talrijke publiek zeer goed roeien, terwijl Skadi/Euros slechts wei nig (3 sec.) achter deze toppers zat. Het Spaarne/Skadi met Schous, Povel, en Lyclama uit de bronzen WK-vier, gecomple teerd met Haverkate geeft de glanzende vorm weliswaar nog niet geheel te pakken (10 sec. ach terstand op Skadi/Euros) maar de kwaliteiten van de roeiers staan buiten kijf. Het lichte roeien is dus drie vrij sterke vieren rijk. De tweede en derde vier kropen gis teren samen in de acht en won daarin overduidelijk. Zij het dan dat Nereus/Orca aangevuld met wat andere Nereïden in de zware elite-acht stapte en het daar de zware top danig lastig maakten. Nereus/Orca ging 16 seconden sneller dan de winnaar van de lichte acht. Bij de dames toonde Sietske Moomstra wederom haar kunnen door zowel zaterdag als gisteren de skiff te winnen. Ingrid Don kervoort (Okeanos) kon de blon de Rotterdamse nog het sterkst partij geven. Samen met Lies- beth Vosmaer (Nereus) won Sietske ook de dubbeltwee. Het duo Stefels/Jorissen volgde daarin op de voet. In de tweede zonder waren Karin Abma en Jo ke Dierdorp weer ongenaakbaar. Ook aan het Leidse front werden een aantal opvallende prestaties geleverd. Zo roeiden de dames Michele Parmentier en Annelie van der Reijden van Die Leythe zich middels een eclatante over winning in een drukbezet veld van dames-senior A-dubbelt- weeën in de publiciteit. De Ley- the-junioren Atsma (broer van de Aegir-roeier) en Bongers lijken Neerlands' sterkste jeugdroeiers te worden, getuige hun prima overwinningen in de twee zonder en de vier (met Willem III en De Hoop). Ronald Florijn bevestigde zijn talent met een zege in de dubbeltwee (in combi met een Tromp-roeier). Bij de jongste ju nioren won D. Cohen weer over duidelijk. Njord kon dit weekeinde twee keer juichen: de tweedejaars lichte senior A-vier haalde haar zeven de blik van dit seizoen binnen. De ploeg van coach Hoek kwam op een wat merkwaardige wijze aan haar plak. In de race van de lichte senior A vier zonder voeren de derde- en de tweedejaars vieren van Njord ruim voor het veld uit, tot ze op de duizend meter-lijn tegen elkaar aanbotsten. Toen de knoop ontward was, was de te genstand dicht genaderd. De beide vieren namen vervolgens weer afstand van de zaak, tot ze vlak voor de finish wéér intiem met elkaar werden. De derde- jaarsvier ging uiteindelijk als eer ste over de finish, maar werd ge diskwalificeerd wegens hinde ren, zodat de Hoek-boys met de blikken konden pronken. Bij het hoofdnummer, de senior B- acht, bleek dat de jonge acht van Njord vorige week de smaak van het winnen te pakken had gekre gen. Constant doorstampend met lange veeg-halen denderden Wessel, van Groningen, Roëll, Velleman, Broersma, Cornelisse, Kastein en Wagenaar, fel aange moedigd door stuurman Frankel de tegenstand voorbij. Het en thousiaste publiek kon uiteinde lijk een voorsprong van ruim tien seconden bewonderen. KEES DE RUYTER LOTTO De winnende getallen van de lotto zijn: 1 - 21 - 23 - 25 - 33 - 36. Reservegetal: 32. WEST-DUITSLAND De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 3-5-24-26-32-48. Reservegetal: 6 Uitslag Spiel 77: 2 -2-9-9-4-7-7. SUPERTRIO 1. nummer 3 (Manon); 2. nummer 1 (Ovatio); 3. nummer x (Jonker T). VOEtBAL - NEC heeft in Nijme- gen met 3-2 gewonnen van FC Antwerp in een wedstrijd voor de zomercompetitie na een rust stand van 1-l.Voor de Nijmege- naren scoorden Surau, Hendriks en Janssen. VOETBAL - Voor ruim 1600 toe schouwers heeft Roda JC met 1-3 verloren van de Franse eredivi sieclub Lens. Bij de rust was de stand nog gelijk: 1-1. Leo Degens scoorde voor Roda de enige tref fer. De tegendoelpunten kwamen op naam van Flack, Marx en Francoise. ADVERTENTIE weer wat nieuws: fietsflaneren! V V zeggen 4.999 fietsenmakers

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 15