Raadslid genoopt beschuldiging na dodelijk ongeval weer in te slikken Zakennieuws James Galway: Uitzonderlijke gaven ILe/cfee agenda Prikkelbollen in top "Dolkstoot in de rug van fractiegenoot" Overstap huis-flat grote achteruitgang ZATERDAG 27 MEI 1978 Verkeersongeval inzet politieke strijd Politie: Noteer framenummer! LEIDEN - De politie s er van teruggekomen om slechts dan fietsdiefstallen te noteren als het frame-nummer be kend is. Gebleken is namelijk dat een aantal fietsen, vooral nieuwe sport fietsen, geen framenummer heeft. Wel wordt het opsporingson derzoek ernstig bemoeilijkt als er geen nummer bekend is. Vooral ook omdat de re gionale samenwerking op dit gebied gebeurt op basis van die frame-nummers. De politie raadt daarom ieder een aan het frame-nummer te noteren en als men een nieu we fiets koopt dat geen num mer blijkt te hebben, te ver langen dat dit wordt aange bracht. Men kan bijvoorbeeld de eigen geboortedatum of een andere makkelijk te ont houden combinatie van cij fers in het frame laten tikken. Overigens blijft de mogelijk heid op woensdagmiddag tussen twee en vijf uur op het bureau te komen kijken naar fietsen die gevonden zijn. VOORSCHOTEN - De gemeenteraad van Voorschoten heeft het deze week plaats gevonden dodelijke ver keersongeval Inzet gemaakt van een politieke strijd. Mr. Begeer (WD) stelde dat de fracties van het CDA en PPV verantwoordelijk zijn voor het dodelijk verkeers ongeval op de kruising Van Beethovenlaan-Mozartlaan. Mevr.V. Vloten nieuw raadslid Deze fracties hebben anderhalfjaar geleden besloten de daar aanwe zige voorrangskruising op te hef fen. Deze stelling van de VVD-er Begeer viel verkeerd, zowel bij wethouder Eveleens als de ande re fracties. Zij wilden dat mr. Be geer zijn woorden terugnam. Na dat ook de overige WD-raadsle- den zich distancieerden van de stelling van Begeer diende mr. Esselaar (CDA) een motie van or de in, waarin de raad de uitspraak van Begeer afkeurde en veroor deelde. Mr. Begeer vroeg schorsing van de vergadering en liet zich op de hoogte stellen van de situatie tij dens het ongeval, waarbij een wielrijdster dodelijk verongeluk te na geschept te zijn door een auto. Mr. Begeer verklaarde na de schor sing dat het ongeval niet ontstaan was doordat er geen voorrang ge geven zou zijn. Hij trok daarom zijn woorden terug. Politiek PvdA, CDA, WD, PPR en CPN gaan ook maandag en dinsdag weer de buurt in in Leiderdorp. Maandag om half negen komen deze partijen naar de Menswor- dingskerk. dinsdagavond dezelf de tijd naar de school Zijlkwar tier. Jazz Vanavond wordt in het Jeroenhuis in Wassenaar een grootste jazz avond gehouden. Het voorpro gramma begint om half negen. Vanaf 10 uur treedt Max Collie Rhythm Aces op. Op de bovene- tage worden dia's vertoond over oude jazz en worden jazz-films vertoond Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben hun goedkeu ring onthouden ten aanzien van de kredietverlening voor een tweede hockeyveld. De goed keuring wordt onthouden omdat de gronden thans een agrarische bestemming hebben en boven dien liggen de gronden voor het sportveld op de toekomstige rou te van een nieuwe rijksweg 11. Alle fractievoorzitters vroegen zich af, waarom G.S. wel het eerste veld op de "betwiste" gronden goedgekeurd hebben en thans niet. Wethouder Marselis (CDA) gaf de toezegging te bekijken binnen B en W of het zin heeft in beroep te gaan bij de Kroon. De eerste wijziging van de brandbeveiliging-verordening Voorschoten werd door de raad aangenomen, maar met de toe zegging dat Ben W spoedig zul len bekijken in hoeverre enige ar tikelen alsnog veranderd moeten worden. Het nieuwe raadslid ir. Potma (PPV) vroeg zich af of de nieuwe brar.dbeveilingsverordening niet alle drive-in woningen (met op dc begane grond een garage ondei de woningen) onmogelijk maak te, omdat het volgens de veror dening verboden is werktuigen met een verbrandingsmotor ir een woning te stallen. Hij kor daarover gisteravond geen uit sluitsel krijgen, maar hem wer^ toegezegd dat het wel zou worden uitgezocht. Restauratie Heerenlogement Wethouder Waal LEIDEN - Bij de restauratie van het Heerenlogement in Leiden werd gisteren een kleine mijlpaal bereikt. Wet houder Waal en Ed van Thijn, gangspoort wordt straks als onderdeel van de restauratie ook opgeknapt. De restaura tie van het Heerenlogement zelf vordert gestaag. PvdA-fractievoorzitter in de In een toelichting op de mijl- Tweede Kamer (op verkie- zingsbezoek in Leiden) plaat sten samen vanuit een kraanwagen de prikkelbollen op de torens ter weerszijde van de Burchtpoort. De prikkelbollen vormen een imposant ornament op de en tree van de vroegere Stads herberg. Boven de neo-mid- deleeuwse torens bekronen ze het indrukwekkende ka rakter van de zeventiende Burchtpoort. De toe- paal in de restauratie noemde architect Van der Sterre de prikkelbollen een symbool van de kracht en macht die vroegere machthebbers in Leiden ten toon spreidden. Wethouder Waal duidde de restauratie van het Heerenlo gement aan als een heel be langrijk punt in het herstel van de binnenstad. De vroe gere stadsherberg biedt straks huisvesting aan de openbare bibliotheek. Kabo 75 jaar "Bewaken van verworven rechten" LEIDEN - "De afgelopen 75 jaar heeft de KABO gestreden voor gezondheidsvoorzieningen en arbeidsvoorwaarden. We moeten nu zien te behouden wat we ver worven hebben." Dit zei de heer Verrier, voorzitter van het afde lingsbestuur van de KABO gis termiddag. De "Katholieke Bond van perso neel in de sectoren Overheid, Volksgezondheid, Maatschap pelijk Welzijn en Sociale Werk voorziening" afdeling Leiden is opgericht in 1903. "In deze tijd van de spoorwegstakingen was het een bittere noodzaak om te strijden. Pas in 1937 kregen de ambtenaren de eerste wet op de cao. Nu kunnen we samen met de ABVA en de WEBO, de beide an dere ambtenarenbonden, waken over ons ambtenarenreglement", aldus Verrier. "Wij vakbonden mogen ons er op verheugen dat we tegenwoordig de volksvertegenwoordiging gemakkelijk kunnen benaderen. Gisteren werd ik samen met de ABVA ontvangen door minister van crm, Til Gardeniers plus haar twee staatssecretarissen. Ze heeft ons wel twee uur lang aange hoord, hoewel ze geen enkele toezegging heeft gedaan." Wethouder van economische zaken de heer Van Aken zei dat hij niet teleurgesteld was in zijn hoge verwachting met de ambtena renbond: "Het tegenspel én dus de samenwerking heeft gezorgd voor een modernisering van de medezeggenschap." ft De Rabobank Leiden-Oegst- geest heeft het uitgebreide en gemoderniseerde hoofdkantoor aan de Stationsweg 39 in Leiden in gebruik genomen. Daarmee is een eind gekomen aan het ruim tegebrek waarmee men kampte. Naast het hoofdkantoor beschikt de Rabo-bank in Leiden en Oegstgeest over vijf filialen. Met de verbouwing, die onder meer een nieuwe achteringang omvat te, werd in februari begonnen. I De Nederlandse Credietbank NV opende gisteren het nieuwe kan toor in het voormalige pand van Sijthoff aan de Doezastraat 1. De officieële opening wordt verricht door loco-burgemeester Van Aken. De Nederlandse Crediet bank telt op het ogenblik 118 ves tigingen en heeft ruim 2000 werknemers in dienst, Levensloop OEGSTGEEST - Mevrouw Han- neke van Vloten-Wareman, vice- voorzitster van de WD-afdeling Oegstgeest, is de afgelopen week geïnstalleerd tot raadslid voor die partij. Zij neemt hiermee de opengevallen plaats binnen de raad in die ontstaan is door de benoeming van Gmelich Meijling tot burgemeester in Castricum. Mevrouw Blom (voorheen frac tievoorzitster) vulde de ontstane vacature op, waarna de heer Rei- lingh de nieuwe fractievoorzitter van de WD in de raad werd. Mevrouw van Vloten begon zo'n acht jaar geleden met de politiek: "Voor vrouwen is dat een andere stap dan voor mannen. Het was doorvechten. Binnen de WD is dat wel aardig gelukt, maar toch moet je nog harder doordram- men dan mannen om iets te be reiken". Als lid van de Provinciale Vrou wenraad wordt zij met de problemen rond de vrouwene mancipatie geconfronteerd: "Het is erg moeilijk werken omdat bij de meeste vrouwen de emancipa tie nog niet zo ver is doorgedron gen", zo meent zij. Als interesse- punten binnen de gemeentepoli tiek noemt zij het milieu, de huis vesting en de communicatie tus sen de burger en het bestuui Volgens haar kunnen wat dit laatste betreft juist de wouwen een belangrijke schakel vormen tussen beide groepen. In het NPD-gebouw aan de Lange Kerkdam te Wassenaar wordt maandag een thema-avond ge houden: Des mensen getijden boek in woord, beeld en klank. De levensloop van de mens ge zien door het oog en oor van de kunstenaar. De avond begint om 8 uur. liet Vocaal Ensemble Was- senaer zal dan optreden. De poë zie en beeldende kunst worden verzorgd door Nicoline Leon- hardt. Oranjelaan niet afgesloten ZOETERWOUDE - Op de Oranje- laan en op de hoek Noordbuurt- seweg in Zoeterwoude komen ingrijpende verkeersmaatrege len. Het verkeer komende van de Dorpsstraat zal in de toekomst makkelijker rechtsaf het Watertje kunnen oprijden. Voor de fietsers komt een apart stukje rijwielpad, terwijl de voetgangersoversteek plaats wordt beveiligd door een kettinghekje. Het college van b en w vreesde bij afsluiting van de Oranjelaan echter dat het snel verkeer dan die laan als sluiprou te zou gaan gebruiken. Als rede lijk alternatief zag het college het invoeren van éénrichtingverkeer en wel op die manier, dat het ver keer komende van het Industrie terrein gedwongen wordt via de Burgemeester Smeetsweg naar de Hoge Rijndijk te rijden. Deze maatregel geldt niet voor lang zaam verkeer. Kohlbeck (PvdA): LEIDEN - Mevrouw Holswilder- Zwart is in het verenigingsge bouw van de tuingroep Ons Bui ten gisteravond Leids kampioene bloemschikken geworden. Zij be haalde een puntentotaal van 82 en bleef daarmee anderhalve punt voor op mevrouw Beekman- De Mooij, die tweede werd. De derde plaats was voor mevrouw Haarlem-Van Wijk met 76 pun ten. De uitslag was verder: 4. mevr. Ligtvoet 73 pnt; 5. mevr. Arnol- dus-Bergman 72 pnt; 6. mevr. Wïllemse-Zwart 68 pnt7. mevr. v. d. Zwart 671/2 pnt; 8. de heer Verhoog 64V2 pnt; 9. mevr. Don- gelmans jr. 62 Va pnt en 10. mevr Labrujere 62 pnt. Aan de wedstrijd, die bestond uit het maken van een verplicht en een vrij stuk, namen 26 personen deel. De kampioenschappen wer den voor de vijfde achtereenvol gende maal georganiseerd door de Leidse Bond van Amaieur- tuinders en stonden onder leiding van de heer F.v.d. Zwart. De vijf eersten in de eindrangschikking verwierven zich het recht om deel te nemen aan de nationale kam pioenschappen, die medio sep tember in de Flevohof worden ge houden. OEGSTGEEST - Het PvdA-be- stuur in Oegstgeest neemt het Karei Beckers persoonlijk kwa lijk dat hij de vier jaar durende samenwerking tussen PvdA en PPR naar aanleiding van een in terview heeft beëindigd. Lijst- aanvoer Kohlbeck sprak zelfs van een dolkstoot in de rug, af komstig van een fractiegenoot. Tijdens het gisteravond door de PvdA iqi de Kooilaan in Oegst geest georganiseerde politiek ca fé kon men natuurlijk niet voor- WARMOND - De woningstichting Warmunda en het gemeentebe stuur zijn druk bezig om de be woners van de Warmundastraat elders onder te brengen. Het gaat hier om 9 bewoners die volgens de plannen de Warmundastraat in augustus verlaten moeten hebben. In juni vindt de aanbe steding van de 31 woningwetwo ningen plaats waarna men in au gustus met de bouw wil begin- Vorige week hebben het college van B en W en de secretaris van de woonruimte advies commis sie, de heer Tromp, de bewoners op het gemeentehuis ontvangen om hun wensen omtrent de toe komstige behuizing te horen. Voor een aantal bewoners, die om financiële redenen niet in de Warmundastraat kunnen terug keren, zal naar een definitieve oplossing worden gezocht. Een aantal aanbiedingen van het ge meentebestuur (flats in de Bern- hardstraat) is echter al op medi sche bezwaren gestuit. Boven dien vinden enkele bewoners de overstap van hun huis in de Warmundastraat naar een flat een te grote achteruitgang. Naar verwachting zal het zoeken naar oplossingen nog enkele we ken in beslag Het nu zes jaar bestaande Chr. Jon gerenkoor Oegstgeest geeft van avond om 8 uur met instrumen tale begeleiding een uitvoering in de Groene Kerk. Op het pro gramma staan werken van Pur- cell, Bach en Mozart. Uitbundige toejuichingen voor fluitist in Stadsgehoorzaal LEIDEN - Het is moeilijk in woor den te vangen wat gisteravond op het podium van de Stadsgehoor zaal allemaal is gepresenteerd aan muzikaal esprit, aan vormge ving met prachtig vloeiende en beweeglijke lijnen: kortom Da vid Zinman heeft zich ten tweede Galway male hier een groot dirigent ge toond, wiens indringend inzicht het Rotterdams Philharmonisch Orkest in zijn ban heeft gehou den. Maar ook zijn toehoorders! De spanning was in de uitver kochte zaal voelbaar en heeft zich ten slotte ontladen in toejuichin gen waaraan geen eind leek te komen. De afwezigheid van Alfred Brendel werd ruimschoots vergoed door de keuze van James Galway, een fluitist met uitzonderlijke techni sche en vooral muzikale gaven. Wat deze kunstenaar aan toon nuances liet horen in Mozart's Fluitconcert nr. 2 in D was adem benemend. Zijn verfijnd musice ren vond een onmiddellijke aan sluiting bij Zinman's alerte direc tie. Het is niet overdreven te zeggen dat de zaal ongeveer op zijn kop stond. Drie toegiften waren het gulle gebaar naar zijn toehoor ders, die niet van ophouden wis ten. Bach, Debussy (Syrinx) en tot slot dat dwaze kleine fluitje waarmee hij zoals Galway kwijt wilde, zijn carrière was begonnen en waarmee hij bijzonder knap manoeuvreerde. Uitleven De omlijsting vormden de Berceu se Oriëntale (met de knap ge speelde vioolsolo van Gerard Hettema) en "Douleur de l'ame" van Jules Zagwijn en de negende Symphonie van Dvorak, waarvan vooral het laatste werk een flinke dosis aan spanning meekreeg. David Zinman kon zich uitleven op de weelderige orkestratie, en het orkest liet zich daarin, zo te ho ren, gaarne leiden. Trouwens, de Rotterdammers hebben zich de gehele avond op zeer hoog niveau laten horen. BEP RIJNDERS bij gaan aan de opzienbarende stap van de PPR in de daags tevo ren gehouden raadsvergadering. Zoals bekend was een interview met Ton Kohlbeck voor de schoolkrant van het Rijnlands Lyceum, tevens opgenomen in de Oegstgeester Courant, aanlei ding voor Beckers om te breken met de PvdA. In zijn weerwoord verdedigde hij zich onder meer door te zeggen dat van samen werking tussen de twee partijen al geruime tijd geen sprake meer Er kwamen overigens ook zakelij ker problemen aan de orde. Zo noemden diverse partijen het nijpende woningprobleem en benadrukten ze het plan Haas- wijk. D'66 leider Wuisman bekri tiseerde met name de toegangs- brug naar de wijk. Wuisman pleitte in verband met de te ver wachten verkeersoverlast voor verplaatsing van de brug, welk standpunt bij de aanwezigen weinig waardering vond. Wuisman wees er in een eerder sta dium op geen secondant te zijn van PvdA'er Kohlbeck: "D'66 zal een eigen gezicht laten zien" Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Rose M. d.v. P. J. M. v.d. Staak en M. W. Augustinus, San- der z.v. H. J. Huisman en M. C. H. J. d. Groot, Arjan z.v. J. T. Olyerhoek en M. A. v. Egmond, Rerihan z.v. A. Durmus en Y. Aytin, Judith d.v. A. S. J. Wolters en A. R. G. Jonas, Dennis z.v. L. A. v. Delft en M. J. Zeegers, Wendy d.v. B. C. Willems en I. v.d. Boom, Marieke d.v. W. J. d. Duik en B. J. Lanting, Meindert z.v. G. J. d. Jong en A. Veld man, Nancy d.v. H. d. Meij en E. C. Langendam, Guaida d.v. C. F. Marcos en F. M. Schutte, Caroline d.v. J. C. Zwitser en C. L. Haasnoot, Cornelia d.v. P. Vooijs en A. A. Kloos, Hebe d.v. E. T. d. Boer en M. R. A. Mulder, Erwin z.v. P. J. G. Buschgens en P. J. v.d. Niet, Andy z.v. D. Los en T. Shimada, Judith d.v. P. A. J. G. v. Kampen en A. J. M. Link, Chantal d.v. C. B. v. Liere en M. G. Wagenaar, Jeroen z.v. A. Q. v. Eeghen en G. N. Bernard, Fanny d.v. A. Kriek en M. E. Ronkes, Alexander z.v. H. J. Morsch en A. C. D Bot, Linda d.v. B. Selier en A. P. d. Graaff, Catha- rina d.v. B. Daanen en J. v. Egmond, Ruurd z.v. J. M. Elsevier en E. Sjerp. Getrouwd: H. Onderwater en G. Bave- ZATERDAG Voorschoten, Politieke markt, 10 uur. Lindehoeve, Voorschoten, 20 uur. Politiek forum, getiteld Swing, 20 uur De Waag, Verkiezingsmanifestatie 10-16.30 uur. Watersport Roomburg, Roomburger- weg, Pipo en Mammaloe, 14.30 uur. Stadsgehoorzaal, Musicale avond K. G., 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, Cabaret-avond NVSH, 20 uur. Leidse Schouwburg, Folkloristische zang, dans en muziek, 20.15 uur. V.d. Werffpark, Festival of Fools, "The Fooisband" (Nederland), 15 uur. LAK-theater, Festival of Fools, "Michael Gimpel" (Engeland), 20.15 uur, Festival of Fools, "The Fooisband" (Nederland), Pieterskerk, Antiekmarkt, 9.30-17 uur Jeugdhonk De Zolder, Morsweg 114, jeugdschaaksoos (11-15 jaar), 15-17 uur ZONDAG Leids Vrijetijdscentrum (Breestraat 66), Creatieve workshop, 1-6 uur. Antonius clubhuis, dansen, 20-23 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, tel. 125802, 14.30 Café De Twee Spieghels, Muziekpro gramma, 15 uur. Stadhuisplein, Festival of Fools "Barry Nooy" (Nederland), 15 uur. LAK-theater, Festival of Fools "Living Poem Theatre" (USA) 20.15 uur, Festival of Fools "The great Salt-Lake mime troup", 23 uur, feestelijke afsluiting van het Festival door de "Great Salt-Lake Band", plm. 24.30 uur. Wassenaarseweg, manége Moedig Voorwaarts, open dag, 14 uur. Vrijetijdscentrum, Breestraat, Israëli sche dansen, 11 uur. Woonwagenkamp Trekvaartplein, voet bal-toernooi clubhuizen, 12 uur. Sporthal De Vliethorst, Voorschoten, Ned. Kampioenschappen dames-tur- MAANDAG Leiderdorp, commissie bestuurszaken, 20 uur. In Den Vergulden Turk, bijeenkomst CDA-verband, 20 uur. Stadhuis, commissie voor algemene en bestuurde aangelegenheden. Antonius clubhuis, verkiezingsavond CPN, 20 uur. Ontmoetingscentrum hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 10.30-12.30 uur. Vijfhovenhuis, Hoflaan 169, Gehandi- captensoos, 14-16.30 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst waargenomen van za terdag 10 uur voor. tot zondag 24 uur door de volgende artsen: wijk 1 (Mors- kwartier, Groenoord, Noorderkwartier en noordbinnenstad) M. van Tol, de Sit- terlaan 80, tel. 142427; wijk 2 (Kooi en Merenwijk) H. Meijer, Stokroos 1, tel. 122113; wijk 3 (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk, zuidbinnenstad) F. Keh- rer, Burggravenlaan 1, tel. 125820; wijk 4 (zuidwest, Haagwegkwartier) tot zondag 08 uur A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420; zondag vanaf 8 uur A. van Rijn, Melissetuin 5, tel. 210797. Leiderdorp - zaterdag F. Kemme, Gro- tiuslaan 12, tel 893139; zondag H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529. zat. en zondag spreekuur van 12.30 tot 13 uur op Merelstraat 184a, tel. 891000. Oegstgeest - H. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394. Voorschoten - zaterdag B. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 071-766462; zondag B. van Beusekom, P. Heijnlaan 6, tel. 071-763551. Warmond - L. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel: 02522-11393. Apotheken De avond-, nacht- en zondagdienst der apotheken in de Leidse regio wordt waargenomen van vrijdag 26 mei tot 2 juni door Centraal Apotheek Leiden, Breestraat 74, tel. 071-120552. Tevens op zat. tot 13 uur apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8. tel. 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openb. vervoer naar de apotheek Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel .121753. Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7 tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - A. Vriend, flat "De Hooge Wei". 203, Sassenheim. tel. 02522-12022. Overleden: C. v. Duijvenvoorde (1927), A Stegeman (1932) geh. gew. m. J. M. W Hazes, W. v Rooijen (1918), D d. Kler(1901i, A. M. Steensma( 1909)geh. m. M. Waisfisz, H. Hoek (1916), C. M. Rodenrijs (1907), W. P. v. Rijn (1935), G. J. M. Smets (1955) vrouw geh. m. H. W. L. G. Martens, M. L. Heruer (1901), A. Wacht (1898), J. C. Fakkel (1923) vrouw geh. m. I. Bleiji, J. v.d. Meij (1914). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch' Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in .gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 41,75 Kwartaalabonnement per post f 59,60 Jaarabonnement f 155,50 Jaarabonnement per -*ost f 226,90 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen adminir*-atie- en in cassokoster

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 2