Drie lopers van De Bataven in nationale ploeg Rodeo in ijshal gaat aarzelend van start Belangrijk duel voor GodylaVT Voor interland tegen Noorwegen Toto en Lotto r windsurfer/ Windglider centrum Coen Rutjes coen rutjes LEIDSE WETHOUDER: Ministerie vertraagt de stadsvernieuwing Actief in vrije tijd Orgelconcert wat "sloom" Wild-west in de ijshal aan de Vondellaan, tijdens de rodeo-show van de Amerikaanse pionier Allen Jacob. Op de foto het gevaarlijkste maar ook spectaculairste onder deel; bull riding. Vrijwel niemand slaagde erin om bij dit onderdeel langer dan een paar seconden een vinnige brahma stier te berijden. Ook deze cowboy moest al zeer snel zijn meerdere erkennen in de stier ZATERDAG 27 MEI 1978 DEN HAAG - In de eerste inter landwedstrijd van het nieuwe seizoen, dinsdag 6 en woensdag 7 juni in Oslo tegen Noorwegen, zullen Gerard Tebroke en Jos Hermens nog niet starten. Te broke ondervindt nog last van een blessure en Hermens heeft zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen nog niet helemaal afge sloten. In de ploeg staan wel op gesteld Ria Stalman, Jennifer Smit en Jan-Willem Boogman, die vanaf september in de Ver enigde Staten hebben gestu deerd en getraind. Jan-Willem Boogman is inmiddels in Nedjr- land teruggekeerd. Ria Stalman en Jennifer Smit keren in de loop van de volgende week terug. De samenstelling van de ploegen is' Dames 100 en 200 m: Els Vader (Zeeland Sport) en Elly Henzen (Olympia •48) 400 m: Coby Koermeling (Daven- tria) en Truus van Amstel (Olym pia '48) 800 m: Elly van Hulst (Lionitas) en Olga Commandeur (Suomi) 1500 m: Tineke Kluft (Thor) en Ka rin de Nijs (RKHAV) 3000 m: Annie van Stiphout (HAC) en Carla Beurskens (AVT) 100 m horden: Sylvia Barlag (ADA) en Leny Jansen (AVR) 400 m horden: Leny Jansen en Wilma Hillen (TION) 4 x 100 m: Els Vader, Elly Henzen, Tilly Verhoef (Parthenon) enMar- tha Derby (Sparta) 4 x 400 m: Truus van Amstel, Leny Jansen, Rona Keller (Parthenon) en Olga Commandeur. Hoogspringen Miijam van Laar (Achilles top) en Anneke Magen dans (Ciko '66 Wybo Lelieveld vertegenwoordigt Nederland in Oslo op de 1500 meter Concurrent Cor Louws (rechts) komt uit op de 800 meter. DEN HAAG - Lotto 20 van het af gelopen weekeinde kent één winnaar van de eerste prijs. Deze gelukkige ontvangt bruto 550.893,40. Voor de eerste prijs van toto 20 komen 15 winnaars in aanmerking, die elk bruto ƒ3.743,30 ontvangen. De gege vens zijn: Lotto 20: Inleg: ƒ3.313.645, prijzenbedrag: 1.573.981,38. Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 550.893,40 ontvangt. Tweede prijs: 10 winnaars, die elk bruto 15.739,80 ontvangen. Derde prijs 278 winnaars, die elk 849.20 ontvangen. Vierde prijs: 13616 winnaars, die elk ƒ25,90 ontvangen. Vijfde prijs: 10682 winnaars, die elk 25,90 ontvan gen. Toto 20: Inleg: 295.524, prijzenbedrag: 140.373,90. Eerste prijs: 15 winnaars, die elk bruto 3.743,30 ontvangen. Tweede prijs: 562 winnaars, die elk 62,40 ontvangen. Derde prijs: 5440 winnaars, die elk 9,00 ontvangen. Ver: Sylvia Barlag en Connie Ver mazen (Sparta) Kogelstoten: Jennifer Smit (Hellas) rn Ria Stalman (Sparta) Discus: Ria Stalman en Bca Wiarda (Horror) Speer: Elly van Beuzekom (Castri- cum en Lida Berkhout (DEM) HEREN 100 m: Theo van Kuyvenhoven (Sparta) en Humphrey Joseph (AAC); 200 m: Aart Veldhoen (PH) en Humphrey Joseph; 400 m: Raymond Heerenveen (CI KO '66) en Koen Gijsbers (De Ba taven); 800 m: Arno Koermeling (SISU) en Kor Louws en (AV NOP); 1500 m: Wibo Lelieveld (De Bata ven) en Joost Borm (Phoenix); 5000 m: Klaas Lok (Phoenix) en Bram Wassenaar De Bataven); 10.000 m: Nog aan te wijzen; 110 m horden: Jan-Willem Boog man (Hellas) en Wim Roozen (Holland H); 400 m horden: Jan-Willem Boog man en Harry Schulting (PH); 3000 m steeple chase: Hans Koele- man (AAC) en Pieter Vos (GVAV); 4 x 100 m: Raymond Heerenveen, Humphrey Joseph, Theo Kuy venhoven en Bert Lambeck (Tion); 4 x 400 m: Koen Gijsbers, Raymond Heerenveen, Harry Schulting en Ronald Mercelina (AAC); Hoog: Ruud Wielart (Haarlem) en Raymond de Vries (Sparta); Ver Roy Sedoc (AAC) en Wout van Drunen (Thor); Hinkstap: Roy Sedoc en Peter van Leeuwen (Thor); Polshoog: Eltjo Schutter (AV Nij megen) en Pim Goebel (Lycur- gus); Kogelstoten: Sjaak Ruhl (AVR) en Rob Hermans (Achilles Top); Discus: Piet Meydam (Thyphoon) en Rob Hermans; Speer Arjan Eleveld (Spero) en Dirk Kooreman (Zaanland); Kogelslingeren: Frank Eilander (AV '34) en Wil van Uythoven (Sprint). 8 JUNI WERELDPREMIÈRE IN 17 NEDERLANDSE STEDEN RYAN O'NEAL BRUCE DERN ISABELLE ADJANI ADVERTENTIE Wilt u er zeker van zijn dat de P.v.d.A. door kan werken aan j Leiden's herstel? Dan moet u woensdag wel op de P.v.d.A. stemmen. BS C D A. en V V D. zullen zich niet hard opstellen tegen de bezuinigingsplannen van Van O Agt en Wiegel. De kleine linkse j&p partijen zijn te verbrokkeld om een vuist te maken. De P.v.d.A. zet zich schrap voor de Leidse stadsvernieu- 3 win9- Kies daarom op 31 mei de P v.d.A. sterk in de Leidse lijsttrekker PvdA. de beste hans van dam garantie voor Leiden's herstel DAMMEN - Het Nederlands dam team heeft in Tiflis een 5-1 zege behaald op Israël en blijft daar door aan de leiding in de strijd om het Europees kampioenschap. Rusland, dat met 6-0 van Joego slavië won staat tweede. BASKETBAL - Het Nederlands dames basketbalteam heeft gis teren in de Poolse plaats Poznan de derde wedstrijd in het troost- toernooi om de achtste tot en met de dertiende plaats van de strijd om de Europese titel gewonnen van Spanje. Nederland won met 71-65. PAARDENSPORT - Tijdens het internationale CHIO in Sankt Galen is de ruiterequipe van West-Duitsland eerste geworden in de landen wedstrijd. Engeland werd tweede, Nederland, samen met Oostenrijk derde. Windsurfer 1145,-// 1345,- 1750,- zoutmansweg 18-20. reeuwijk tel. 01829-3052 LEIDEN - Vanmiddag om 16.30 uur in de Gemeentelijkse Sport hal in Lisse zal het zaalvoetbal team van Godyla Vt de eerste wedstrijd spelen in de eindstrijd om het zaalvoetbalkampioen schap van Nederland. Het Lisse- se team zal op volledige oorlogs sterkte tegen de Rhedense oppo nent Nathania aantreden; dus met de volgende spelers: Jos Faas, Theo Godyla, Ruud van der Voort, Gerard van Beek, Jan van Slooten, Harry van der Zwet, Frans van der Laan en doelman Willem van Harskamp Frans Go dyla, de sponsor van het team, onderzoekt momenteel moge- lijkhenden om voor de return van a.s. maandag een supportersbus in te schakelen. Belangstellen den voor de uitwedstrijd van het zaalvoetbalteam, die in de sport hal "De Dumpel" in Velp ge speeld gaat worden, kunnen zich a.s. zaterdag voor en na de wed strijd bij de kassa's opgeven. Morgen speelt het Leidse zaalvoet balteam een toernooi in Haarlem waaraan alle afdelingsselecties van Nederland zullen deelne men. Leiden wordt vertegen woordigt door het team van Landwer uit Sassenheim, dat waarschijnlijk met enkele gerou tineerde krachten versterkt zal worden. Leiden is ingedeeld in een poule met de selecties van Groningen, Haarlem en Noord- Holland. LEIDEN - Voor het tweede achter eenvolgende jaar is gisteravond in een tot een mini-woestijn om getoverde ijshal het Amerikaanse Rodeo-gebeuren van start ge gaan. Dit eerste optreden in een serie van vijf verliep vooral voor de pauze niet geheel vlekkeloos. Met name het zogenaamde calf ro ping ging eigenlijk een beetje de mist in. Bij dit onderdeel is het de bedoeling dat een cowboy, geze ten op een paard, in een zo kort mogelijk tijdsbestek erin slaagt met zijn lasso een door de ring "stierend" kalf te vangen en deze dan vervolgens aan drie poten weet vast te binden. De cowboy's waren allen van goede wil, dat zeker. De twee kalfjes echter niet. Geen van beide was bereid om aan de overigens best spectacu laire show mee te werken. Geheel apatisch draafden zij in een ge staag tempo door de arena, met van zins om hun belagers via een paar listige schijnbewegingen de verkeerde kant op te sturen. Met andere woorden, zij vormden een uiterst gewillige prooi voor de stoere boy's. Des te opvallender of teleurstellender was het dat LEIDEN - De hoogbejaarde Leidse kunstenaar A. C. Rosemeier ex poseert een aantal van zijn schilderijen in galerie 'De Poort'. Het gaat in dit geval om een serie landschappen. De ex positie, die tot 2 juli duurt, is be halve op donderdagavond ge opend op vrijdag-, zaterdag- en zondagmiddag. vrijwel niemand erin slaagde om zijn touwwerk om de poten van de kalfjes te wikkelen. Kennelijk was men onaangenaam verrast door de welwillende medewer king van de jeugdige viervoeters. De uiterst sympathieke "opper- cowboy" Allen Jacob was met deze gang van zeken duidelijk niet happy. Na de pauze zou het echter een stuk spectaculairder worden volgens hem. Inderdaad Jacob kreeg gelijk. Ver liep alles voor de pauze nog een beetje stuntelig en in een vrij laag tempo, na de pauze was er zonder meer sprake van een wervelend en spectaculair gebeuren. Vooral het zogenaamde bull riding boei de het bepaald niet talrijke publiek in hoge mate. Bij het buil riding is het de bedoeling dat de cowboy zo lang mogelijk op de rug van een kolossale stier blijft zitten. Dat vrijwel niemand hier behoorlijk in slaagde werkte op de lachspieren van de toeschou wers. Vrijwel alle deelnemers vlogen na enkele seconden met een sierlijke boog door de met een doordringende paardegeur gevulde lucht en belandden met een doffe dreun op de grond. Op vallend was dat een Nederlandse cowboy in dit gezelschap van voornamelijk in West Duitsland gelegerde Amerikaanse soldaten nog de meeste indruk maakte, al thans bij bull riding. Flitsend en zeer geslaagd was het onderdeel barrel racing. Een slalom om drie olievaten, waarbij het om de snel ste tijd gaat.. Bij deze ren valt vooral de behendigheid en de snelheid van de Amerikaanse Quarter horse op Een paard dat zeer populair is bij de Ameri kaanse ranch-houders, maar ook buiten de Verenigde Staten grote bekendheid geniet als een ge hoorzaam maar zeer tempera mentvol paard. Het meest geslaagd van deze avond was eigenlijk het optreden van de country en western band "The Mavericks". Deze band die voortdurend de cowboys met swingende muziek begeleidde bij hun ruige acties zorgde voor een uitstekend achtergrondmuziek je. De leden van dit talentvolle gezelschap droegen er in belang rijke mate toe bij dat de rodeo echt een wild-west sfeertje uit straalde. JAAP VISSER Voetbaltoernooi Op het woonwagenkamp aan het Trekvaartplein zal zon dag 28 mei de finale worden gespeeld tussen acht Leidse club- en buurthuizen en een elftal buitenlandse werkne mers. De wedstrijden begin nen om twaalf uur. Om onge veer vier uur zal de winnaar bekend zijn. De teams zijn van de clubhuizen de Rolle- man, Westerkwartier, De Klinker, Vrolijke Ark, Zeven sprong, Vijfhovenhuis en Klem Matilo. Op de radio De Leidse wethouder van On derwijs, Dick Tesselaar zal vanmiddag voor de radio te beluisteren zijn. In het radio programma "Kinderen een kwartje?" zal hij discussie treden met zijn collega's uit Groningen en Rotterdam, Wallage en Mastik, over ge meentelijk onderwijsbeleid. Het programma wordt uitge zonden om half vier op Hil versum 1. Moedig Voorwaarts Op het terrein van de manege "Moedig Voorwaarts" aan de Wassenaarseweg zal zondag een open dag gehouden wor den van de gehandicapte rui tertjes. Er zullen demonstra- ties worden verzorgd en er zijn ook clowns en acrobaten die op het paard kunsten ver tonen. Verder is er een dres- suur-demonstraite door de oud-Nederlands kampioen. De open dag begint om twee uur 's middags en de toegang is gratis. Natuurwandeling De afdeling Leiden van het In stituut voor Natuurbescher mingseducatie organiseert zondag een anderhalf uur du rende natuurwandeling in Duivenvoorde in Voorscho ten. De wandeling onder lei ding van ervaren natuurgid- sen begint om half drie 's mid dags. Bij de entree zijn dag of jaarkaarten verkrijgbaar Volksdansen In het Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66 wordt zondag een volksdansbijeenkomst ge houden onderleiding van Ka rin Bellaart. De volksdansen die daar gedanst worden zijn afkomstig uit Israël Het pro gramma begint om elf uur 's morgens en duurt tot vier uur 's middagd. Forummiddag De St. Agnes-scholengemeen schap organiseert maan dagmiddag een forum over de Leidse gemeentepolitiek. Aan het forum wordt deelgenomen door Hans van Dam (PvdA), Helmut Driessen (CDA) en mevrouw Fase-Dubbelboer (WD). Voorzitter is geschie denisleraar Hugo Dirks meier. Het programma, dat om twee uur begint en voor ie dereen toegankelijk is, wordt muzikaal omlijst door de schoolbond. LEIDEN - Wethouder Verboom (Volkshuisvesting) heeft kritiek Êeuit op het stadsvernieuwings- eleid zoals dat wordt gevoerd door het ministerie van Volks huisvesting in Den Haag. Volgens Verboom wordt de ge meentelijke planning m de war gestuurd omdat het ministerie niet gelijk meeloopt met de reno vatieplannen van de gemeente Leiden. Hij zei zich zorgen te ma ken over de effecten die het stadsvernieuwingsbeleid uit Den Haag zal hebben op de renovatie plannen van het gemeentebe stuur. De wethouder vertelde zeker te we ten dat als de overheid zou bezui nigen op de stadsvernieuwing ze daar later spijt van zou krijgen. Verboom zei één en ander gister middag toen hij de openingshan deling verrichtte voor de eerste gerenoveerde woning in het complex van Werkmans-Wonm- gen in de Kooi. Op het adres Kooilaan 7 kreeg me vrouw Siebert uit handen van de wethouder een bos bloemen en de sleutel voor haar vernieuwde Archiefdienst Leiden wil ook politiek gaan opslaan LEIDEN - De gemeentelijke ar chiefdienst van Leiden wil voor taan ook papieren van politieke partijen verzamelen, die anders voor het nageslacht verloren zouden gaan. Dat werd voorge steld op de commissievergade ring onder voorzitterschap van burgemeester Vis. Een nieuw idee is ook, om in de toekomst tentoonstellingen te houden over wijken, die op dat moment actueel zijn in de Leidse stadspolitiek. Verschillende projectgroepen tonen belang stelling voor het verleden van hun wijk, zoals die van de Oude Morsch Ruim een kwart van de zeshonderd bezoekers van de tentoonstelling over de Rijn in Rijnland, die vori ge maand werd gehouden, be stond uit scholieren van het voortgezet onderwijs. De com missie zou meer scholen willen bereiken, bijvoorbeeld door op een vroeg tijdstip geschiedenis leraren te benaderen. woning. Mevrouw Siebert was zeer blij met de komst van wet houder Verboom en liet hem trots haar opgeknapte en al inge richte woning zien. De wethouder stelde vast dat het proces van stadsvernieuwing in de Kooi zeer was aangeslagen en dat er doorgegaan moest worden met nieuwe plannen. Hij verwees ondermeer naar plannen voor vervangende nieuwbouw in de Atjehstraat en de Kooilaan en zei te hopen dat dat met minder problemen gepaart zou gaan dan het vervangende nieuwbouw project in Noorderkwartier. Ver boom denkt dat van de fouten die in Noord zijn gemaakt zoveel ge leerd is dat die fouten niet meer in de Kooi gemaakt zullen worden. ALPHEN AAN DEN RIJN - Klaas Boersma (organist van de St. Jan in Gouda) was solist in hel orgel concert dat gisteravond in de Ad- ventskerk in Alphen werd gege ven. Verder werd medewerking verleend door het Gereformeerd Kerkkoor onder leiding van Wim Meyboom. Het programma was vrij gevarieerd samengesteld: werken van Bach, Mendelssohn, Schubert, Brahms en meer modernere componis ten. Het koor opende met "Jesu, Jesu du bist mein" van Bach en daarna nog twee korale inculsief orgelvoorspel. Het feit dat vooral bij deze liederen het contact tus sen organist en koor niet altyd helemaal klikte, zal niet in de laatste plaats gelegen hebben aan de wat paradoxale opvatting die dirigent Wim Meyboom over de ze koralen had: wél de tekst de melodie laten opbouwen maar ook vreemde ritenuto's gebrui ken op plaatsen die daar niet zo voor geeigend zijn. Na Bach speelde Klaas Boersma prelude en fuga van Felix Men delssohn. Hoewel hij blijk gaf van een degelijke muzikale kunde kon men zich echter niet aan het gevoel van een zekere "sloom heid" onttrekken. Het koor dat vervolgens het dub- belkoor "Wat zijn de goede vruchten..." van Willem Vogel ten gehore gebracht, zong muzi kaal en uitermate gediscipli neerd. De hier en daar optreden de kleine schoonheidsfoutjes en lichte onzuiverheden kan men hen dan ook niet euvel duiden. PETER VAN MUIJEN

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 13