Dagobert Duck en het IOC De Muynck wijkt niet Jurion haalt bakzeil Spelen in Disneyland? Brazilië speelt gelijk Oranje 5af' langs zijdeur WflLé.W'ï' ZATERDAG 27 MEI 197 BRUSSEL - Jef Jurion, de be kende Belgische oud interna tional, heeft gisteren in Brus sel een rechtszaak tegen de Belgische voetbalbond verlo ren. Zijn eisen werden ont vankelijk, maar ongegrond verklaard door de rechter. Nadat hij betrokken was bij een omkopingszaak werd Jef Ju rion, destijds trainer van La Louvrière, vorig jaar voor het leven geschorst door de Bel gische voetbalbond. Jurion, die de doelman van Berchem Sport een bedrag van 30.000 Belgische franken gaf om La Louvrière van mogelijke de gradatie te redden en op he terdaad werd betrapt, vroeg de rechter de Belgische voet balbond te ontbinden, dan wel de statuten en reglemen ten van de bond te vernieti gen, die in strijd zijn met de rechtspraak. Bovendien eiste hij een schadevergoeding van vier miljoen franken (280.000 gulden), omdat hij een jaar lang de functie van trainer niet kon uitoefenen. De rechter stelde de tucht- commissie van de Belgische voetbalbond in het gelijk, vooral omdat Jurion welis waar stellingen opbouwde, maar nimmer met afdoende bewijsmateriaal kwam. Ook bleef hij in gebreke bij het ontzenuwen van het tegen hem gebruikte bewijsmate riaal. In de bewijsvoering door de voetbalbond zaten wel wat tekortkomingen, maar die deden niets aan de zaak af. De hem opgelegde le venslange schorsing werd ook niet gezien als rechtmis- bruik. Jurion leed ook geen materiële schade omdat La Louvière zijn contract af kocht met 56.000 gulden. Tenslotte wees de rechter op de mogelijkheid voor Jurion in het buitenland als trainer aan de slag te gaan. Kortom, geen van de eisen van Jurion wer den ingewilligd. Gisteravond was nog niet bekend of hij in hoger beroep zou gaan. LOS ANGELES - Het idee is geboren in Los Angeles, de stad die in 1984 de Olympische Spelen mag organiseren, mits het zich weet te verenigen met de regels van het IOC. Gemeenteraadslid Bob Ronka opperde het: Geef de organisatie in handen van Disneyland. De leiding van het im mense amusementspark in Californië heeft zich op het gebied van "mo- neymaking", onderscheiden. Waarom zou het van de Spelen dan niet een lucratieve zaak kunnen maken?'De openingsceremonie zou in ieder geval al genoeg lijfelijk aanwezig en televisiekijkend publiek trekken, want Lord Killanin naast Goofy of Donald Duck, figuren uit Walt Dis ney's schier onuitputtelijke fantasiewereld, is een zeldzame gebeurte nis. Die waarschijnlijk nooit te zien zal zijn. Want het amusementspark schijnt niet geïnteresseerd te zijn Het plan van Ronka, dat op zich amusant maar onuitvoerbaar is, tekent het probleem waarmee Los Angeles worstelt. Men kan zich maar moeilijk neerleggen bij de eisen van het Internationaal Olympisch Comité, maar ge zichtsverlies is ook niet leuk. Terwijl pro- en anti-Olympische Spelen-organisaties strijden met Tina Buntsma in landenploeg LEIDEN - Jeugdatlete Tina Buntsma uit Warmond, lid van het Leidse De Bataven, is geko zen in de Nederlandse jeugd- ploeg die morgen in Keulen uit komt tegen een vertegenwoordi gende ploeg van Nordrhein- Westfalen. Zij staat opgesteld in de 4x400 m. estafetteploeg. Tina Buntsma dankt de verkiezing aan haar prestatie van 59.6 sec. op de 400 m. die zij in het Pinkster- weekeinde in Den Haag leverde Jock Wallace tekent bij Leicester C GLASGOW - Jock Wallace, die de ze week zijn ontslag nam bij de Schotse club Glasgow Rangers, is gisteren benoemd tot manager bij Leicester City in Engeland. Wallace tekende een contract voor driejaar bij Leicester, dat dit seizoen degradeerde naar de tweede divisie. Het is zijn terug keer naar het Engelse voetbal, waarin hij vroeger als doelman bij West Bromwich Albion en He reford heeft gespeeld. Impex-Remko en Karcher lossen uw reinigingspro blemen op. Impex-Remko levert namelijk het complete programma van de Karcher hogedruk-reinigers. Ze staan gebruiksklaar voor u. Toe te passen in ambachtelijke bedrijven, garages, jachtwerven, transportbedrijven etc. etc. Ook geschikt voor nat zandstralen. Afhankelijk van machine en evt. toepassing werkdruk ken van 20-130 bar, werk- temperaturen van 10- 140°C, aandrijving van pomp door middel van 220 of 380 Volt elektromotor of benzinemotor. automaterialen banden g remmenservice en electro-service hoge rijndijk 3281 lelden telefoon 0711142041 termen als "goodwill" en de "be lastingbetaler", zijn er weer Ame rikanen, die met bizarre ideeën, steunend op zakelijk inzicht, een oplossing trachten te vinden. Zo ook Bob Ronka. Ondanks zijn voorstel, dat hij met een schijn baar strak gezicht deed, behoort hij tot de mensen, die de komst van de Spelen sceptisch bezien. De oplossing is volgens hem het overgeven van de organisatie aan de plaatselijke zakenwereld, die met hun efficiency en manage ment geld uit de Spelen zouden weten te halen. Ronka besprak zijn voorstel met Lou Wasserman, hoofd van de in Los Angeles gevestigde filmstu dio's, en Don Tatum, "koning" van Disneyland. Ronka wees op "het interessante verschil" tus sen de door de staat georgani seerde Spelen in Moskou 1980 en de eventuele organisatie door particuliere ondernemers vier jaar later met zijn uitspraak "Eén ding kunnen Wasserman en Dis ney in deze wereld zeker hun or ganisatie een stuk efficiënter re gelen dan de graancommissaris in de Oekraïne", vertolkte hij zijn niet al te grote bewondering voor het Sovjet-systeem. Volgens Ronka zou Wasserman het voorstel volgende week bespre ken, maar Tatum had zijn realis tisch aandoende bedenkingen, hij verwacht moeilijkheden met het IOC. Ronka: "We zitten op het moment in een impasse. Zoals het nu gaat zullen we de Spelen niet krijgen". Gezien de kosten, waarmee Los Angeles bij de organisatie te ma ken krijgt, lijkt Disneyland in derdaad de oplossing. Met een sponsor als Dagobert Duck ach ter de hand moet het gewoon lukken. VOETBAL - Feyenoord is de reeks wedstrijden in Indonesië uitste kend begonnen. Voor 80.000 toe schouwers wonnen de Rotter dammers in Djakarta met 2-0 van het nationale elftal van Indone sië. Gerard van der Lem schoot Feyenoord na twintig minuten naar 1-0 en Rini Piasmans bracht een kwartier na rust nummer twee voor zijn rekening. SCHIPHOL - Niets meer aan te doen. Het Nederlandse elftal is vertrokken. Jammer. Maar we vinden het toch fantastisch dat er zoveel mensen naar Schiphol zijn gekomen om van hun protest blijk te geven", aldus gisteravond het cabaret-duo Freek de Jonge en Bram Vermeulen (foto boven) in de vertrekhal van de luchthaven. Enkele tientallen jongelui met spandoeken demonstreerden stil zwijgend tegen de gang van oranje naar Argentinië. Evenals Neerlands Hoop vinden zij dat het wereldkampioenschap voet bal geboycot moet worden in het land waar volgens hen één van de meest barbaarse regimes ter we reld aan de macht is. Noch de demonstranten noch het handjevol supporters dat het Ne derlands elftal kwam uitzwaaien kregen de spelers te zien. Zij wa ren in de namiddag samengeko men in het restaurant van het Ajax-stadion en vandaar met een KLM-bus naar Schiphol ge bracht. Via een voor het publiek niet toegankelijke zij-ingang kwamen ze op de luchthaven. Bij Ernst Happel en laatkomer Dick Schoenaker kon er in tegen stelling tot bij Bram en Freek, best een lach vanaf (foto beneden). Het vliegtuig met de Oranje-klanten vertrok gisteravond om half ne gen naar Argentinië. PORTO ALLEGRE - Het Brazi liaanse voetbalelftal heeft het in zijn laatste oefenwedstrijd voor het vertrek naar Argentinië giste ren niet verder kunnen brengen dan een gelijkspel. De Brazdia- nen speelden tegen een selectie team uit de provincie Rio Grande in Porto Allegre gelijk met 2-2. Bij de rust leidde Brazilië nog met 2-0. In de Braziliaanse ploeg ontbraken aanvoerder Rivelino en aanvaller Zico. De Braziliaan se doelpunten kwamen op naam van Toninho (1ste minuut) en Nelinho (11de min.). AZ accepteert ontslag niet ALKMAAR - AZ'67 heefl giste ren per communiqué laten we ten dat het bestuur van de be kerwinnaar de ontslagaanvraag van manager Hans Kraay en fy siotherapeut Ted Troost niet heeft geaccepteerd. Het bestuur heefl dat beide heren gisteren tijdens een gesprek medege deeld. In Alkmaar gaat men zich de komende dagen buigen over de functionering van voor al de technische staf. In dat ver band werd ontkend dat er al Hans Kraay contacten waren met Rijsber- gen (Feyenoord) en Ling (Ajax) zouden zijn gecontracteerd. Giro bijna zeker beslist SAREZZO - Met nog slechts twee etappes te rijden is Johan de Muynck erg dicht bij de eind overwinning in de Ronde van Italië gekomen. Zijn triomf werd gisteren weer een stukje zeker der, vooral omdat de Belg het geluk dat elke winnaar nu een maal nodig heefl, kende. Gianbattista Baronchelli, nummer twee in het klassement, op nog geen minuut afstand, ondernam immers een aanval op De Muyncks rose trui. Baronchelli koos daarvoor de bergrit van Monte Bondone naar Sarezzo, tijdens welke de renners over vallen werden door zware regen buien. Baronchelli begroette de regen als een geschenk uit de hemel. Hij boekte immers zijn grootste successen als het hard regende. Op de tweede col de marreerde hij, overtuigd dat hij De Muynck zou onttronen en de Giro zou winnen. Baronchelli nam - overmoedig ge worden - nog grotere risico's dan normaal. Zijn zegedrift werd hem - slecht weerspecialist - noodlot tig. In de afdaling kwam hij' tweemaal ten val. De groep ach tervolgers, met De Muynck, ach terhaalde hem. De geschaafde en gekneusde Baronchelli mocht blij zijn dat hij in die groep de etappe, die door de onbeteke nende Giuseppe Perlotto werd gewonnen, beeindigde. De uitslag van de achttiende rit 1. Giuseppe Perletto (Ita) 245 km in 7 uur, 28 min. en 49 sec. (gem. 32.704 km/u). 2. Pierino Gavazzi (Ita) op 18 sec. 3. Francesco Moser (Ita) z.t. 4. Alfredo Chinetti (Ita) z.t. 5. Bernt Johansson (Zwe) z.t. 6. Ronald de Witte (Bel) z.t. Algemeen klassement na 18 etap- 1. De Muynck 9 40 r i. en 33 2. Baronchelli op 59 sec. 3. Moser op 2 min. en 19 sec. 4. Wladimiro Panizza (Ita) op 7 min. en 57 sec. 5. Giuseppe Saronni (Ita) op 8 min 6. De Witte op 8 min. en 24 sec. Vooral in de tweede helft een bikkelhard duel scheidsrechter vijf maal kaart trok. In Campmas (Brazilië) verloor Tu nesië een oefenwedstrijd tegen Ponte Preta met 0-1. ADVERTENTIE UW EIGEN DAGBLAD 00K IN DE VAKANTIE? Dat kan, doch uitsluitend met deze bon. Graag 3 weken voor u vertrekt opzenden naar: Alphens Dagblad, Julianastraat 19, Alphen aan den Rijn. Leidsch Dagblad, Witte Singel 1Leiden Plakt u dan wel een postzegel? (55 cent). S.v.p. In blokiettera Invullen! In leder vak|e e.v.p. een letter Vakent leedree: NIET INVULLEN NIET INVULLEN NIET INVULLEN Opzending is gratis in Nederland en Belgie Ovenge landen 1 90 per dag De praktijk heeft geleerd dat ondanks al onze goede zorgen de bezorging in sommige landen te overlaat Wij kunnen dus helaas geen verantwoording r voor het niet tijdig arnveren van kranten op i kantieadres 1 f!:^> 2^L

Leidsch Dagblad | 1978 | | pagina 11